Opinie o Exalo Drilling S.A. w Piła

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Exalo Drilling S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Exalo Drilling S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Exalo Drilling S.A. w Piła

Fru

A Barbórka z wypłatą, czy osobnym przelewem ?

nnnn

Jaki dym!!!!!????Pobiadolicie na tym forum i tyle!!!!! Gorsze rzeczy przechodziły w exalo i każdy przyjmował bez piśnięcia ha ha. Juz dajcie spokój z tym skomleniem. Jeszcze nie dotarło ze każdy może tu napisać co chce i wywołać panikę???? Czas pokaże czy dostaniecie kaskę.

nowa huta

Kraków na to się na pewno nie zgodzi,pilaki pewnie spuszczą łby i się nie odezwą,teraz zobaczycie na co stać ludzi z Krakowa,odzyskamy barbórkę

debiutant

precz ze związkami zawodowymi !!! są na garnuszku pracodawcy i działają w jego imieniu , niema sensu płacić składki, różnych odmian związków solidarnościowych i pracowniczych w naszej firmie jest nawet przesyt. wystarczy popatrzeć na ilość pieczątek i podpisów na różnych pismach od nich. czyż nie lepiej by było mieć jeden związek ale taki który rzeczywiście reprezentuje nasze interesy i jest skuteczny? I było by taniej w utrzymaniu

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
zwiazkowiec

i po co tyle szkaliscie w sprawie barborki!!!teraz zobaczycie kase jak swinia niebo,bylo sie godzic na to co ustalilismy a tak jak wam bylo zle to teraz nic nie dostaniecie

Prawdziwy Diamenciak

(do Diament) Gościu, jakbyś sprzedał taki tekst na wiertni diamentowej to byś dostał w r--yj ! i to nie od gości z Krakowa, Piły, Jasła czy Krosna ale od nas chłopaków z Zielonej Góry !

lyba

Dziadek Zych już nie pomoże Diamentowi bo został wyzerowany na trwale.

@lyba

Właśnie dziadek zych teraz najwięcej pomoże [POPRZEZ ŻE NIE BĘDZIE PRZESZKADZAŁ ]

Ciekawe z jakiego centrum faktycznie jesteś?? Bo robiłem na wiertniach diamentowych i nie widziałem animozji między centrami czy ludzmi z innych stron kraju.z tego co wiadomo Piła zabrała urządzenia powyżej 100T do siebie wiec na wiertniach ludzie mają raczej do Piły pretensje a nie do południa, ktoś ci każe taki jad saczyć ? czy sam z siebie takie brednie tworzysz? w każdym centrum są Debile czy to Jasło, Krosno, Piła czy Zielona ale ich jest może promil, bo generalnie w każdym centrum są Ludzie którzy chcą normalnie pracować za normalne pieniądze a nie jałmużnę...

A ile jest tak wogóle tych "diamentowych" wiertni, bo ich ilość raczej nie powala w porównaniu z pozostałymi centrami?

Diament

Widze ze tu jest wiekszosc krakusów po tym jak mnie atakują, i tak nieroby was zlikwidują, nygusy i obiboki, pracowałem z wami i widziałem jakie to nieróbstwo dziadowskie, pilaki za to partacze no ale cóż przetrwają niestety, grajdołki takie jak jasło i krosno juz praktycznie i tak nie istnieją.

już tu nie pracuję
@Diament

Jak można ludzi z Krakowa nazwać nierobami. Spróbowałbyś d-pku popracować przy -40 na Sachalinie lub przy +40 w Ugandzie to by ci się odechciało pisać głupoty. Nie ukrywam, jestem z Krakowa. Exalo to nie nasz pomysł. Wcześniej planowaliśmy z krakowskich Poszukiwań zrobić spółkę pracowniczą, nie pozwolono nam. Dajcie spokój Krakusom, nie szukajcie wroga tam gdzie go nie ma. Trzeba było zostawić Kraków z jego długami. Mieliśmy okresy gorsze i lepsze ale zawsze jakoś sobie radziliśmy, dzięki temu, że zapieprzaliśmy po całym świecie. To co się stało z polskimi poszukiwaniami to tragedia. Podniecacie się paroma stówami "barbórki" a ja się zastanawiam jakim cudem Wy jeszcze otrzymujecie wypłatę. Poszukajcie prawdziwych sprawców Waszego (naszego)nieszczęścia i niech powiedzą dokąd zmierzają (zmierzali) i za co biorą kasę nieporównywalnie większą od Waszej

coman

@korwin - widać żeś Pan bardzo niewiele widział i jeszcze mniej wie. PGNiG owszem "próbuje" współpracy z firmami zagranicznymi, ale ta współpraca wygląda tak, że to, co się musi, bierze się spoza grupy Exalo i to nie tylko dlatego, że Exalo... to PGNiG. Otóż z firmami zagranicznymi (które na razie bardzo się starają, dopóki nie przejmą rynku) jest o wiele więcej problemów jak z naszymi. Musisz Pan wiedzieć, że PGNiG procesuje się z tymi firmami, niektóre procesy trwają po 3 lata. To, jak potrafi (usunięte przez administratora) temat firmy zagraniczne wiedzą tylko nieliczni. Partaczy nie brakuje i w Halliburtonie i w Schlumbergerze, a odzyskać pieniądze - wielka sztuka. Poza tym nikt dla PGNiGu nie jest tak dyspozycyjny, jak jednostki Exalo. Chcą przyjazdu - mają w 24h, chcą przedłużenia - mają, chcą zmiany w projekcie - mają. Wszystko w tempie nieakceptowalnym dla podmiotów zagranicznych. Poza tym ludzie są niezwykle elastyczni, robią rzeczy przy których "zagranicznym" włosy dęba na głowie stają. Nie, nie są idealni - ale za 2000 zł żaden nafciarz idealny wręcz być nie powinien. Prywaciarze sie zbroją? Zgadza się. Ale to, że Exalo nie jest konkurencyjne cenowo jest wynikiem polityki Piły, rozbuchanej biurokracji, kosztów zarządu. Pogróżki i zwroty użyte przez Pana wskazują na działanie na rzecz konkurencji. Zachęcanie do odejścia - nikomu niepotrzebne. Wielu ludzi odeszło, wcale nie najlepszych. Odeszło, bo ktoś lepiej płacił. Odeszło, bo chamski styl Piły nie odpowiadał. Odeszło, bo faktycznie zarząd tak działa, jakby pragnął tego, by odchodzili. Ale od fachowości Pan się odparagrafuj, bo jestem osobistym świadkiem wielu spieprzonych robót, spieprzonych przez "firmy zagraniczne". Co do poziomu kultury technicznej wielu prywaciarzy wolałbym się nawet nie wypowiadać. Dla mnie fakt, że prywaciarze kupują sprzęt jest tylko i widocznie dowodem na nieudolność w pozyskiwaniu roboty przez zarząd pilski. Siedziba firmy nie powinna być ani w Pile ani w Krakowie, lecz w Warszawie. Nikt nie powinien mieć interesu w tym, żeby wykończyć innego, a tak właśnie się dzieje. Firma powinna bliżej współpracować z PGNiG i zrezygnować z setek procedur, audytów, controllingu itepe na rzecz obniżenia kosztów, uproszczenia papierologii i zintensyfikowania poszukiwań roboty.

I tak własnie rządzi się narodami,jedni kłócą się z drugimi,poduszcza sie ludzi jednych na drugich daje preteksty do kłótni,wymyśla się problemy a jak ich nie ma to coś się wymyśla, ludzie zajeci są wydumanymi wojenkami i problemami a góra robi to co chce! najlepiej rządzić skłóconym narodem.

korwin

do Diament ,uważaj diamenciku na rosnącą konkurencję już podobno nie tylko UOS ale również coraz mniejsze firemki kupują sprzęt j.azotowe,cooltubingi,cementarki i inne a twoi niektórzy koledzy już poodchodzili lub rozmawiają o zmianie pracy więc i ty rozglądnij się za robotą jak jesteś fachowiec a nie tylko narzekaj jak to wam było dobrze,to se ne wrati a konkurencja rośnie,roboty jest w innych firmach dość tylko trzeba się zdecydować na odejscie z exalo,ale albo wszyscy czekacie na wielkie odprawy których raczej nie będzie,albo na ,,cud" też go raczej nie będzie,albo jesteście po prostu ciency w tym co robicie i musicie mieć nad sobą kogoś kto zamiecie wasze błędy pod dywan,do roboty lenie prywatnie nikt by wam nie wybaczył niezapiętych lainerów,pakerów,lichych cementowań i innych byków które wiele kostują tylko pnig jeszcze to toleruje ale jak długo powoli ma dość i zaczyna liczyć pieniążki ,dlatego się powoli mówi dość i sięga po innych wykonawców.

wielokropek

Nie wiem kto zacz ten diament, ale przypał pilski lub lubuski niewątpliwie. Nieruchomości których się próbowało i próbuje pozbyć w Krakowie, to dzieło niejakiego HD. Ten człowiek. to dozgonna persona non grata w mieście Królów. W prosty sposób pozbawił ogec.krakow wszystkiego, co firma nasza wypracowała w czasach raz lepszych, raz gorszych. Byliśmy przynajmniej kowalami własnego losu, a tak to chyba widać ... Barbórka na Wielkanoc.

nieznajomy

haha smaic mi sie chce ztego wszytskiego kiedys pracowalem w exalo i dobrze ze odeszlem bynajmiej dostalem sie do firmy ktora robi to samo odwierty ale płaci uczciwie a co do strajku zapomnijcie ludzie nigdy sie nie postawia beda tylko gadac i zalic sie miedzy soba nigdy nie było stajku bo ludzie sie boja ajak zrobicie to beda mieli pretekst by was zwolnic bo ludzi jest po połaczeniu itak o wiele za duzo wiec zycze wam powodzenia

vvvv

Poziom tego forum osiąga iloraz inteligencji kamienia polnego!!!!! Obrzucanie się wyzwiskami i zarzutami co kto i kiedy ???!!!! Nie hamujecie się nawet podawać konkretnych nazwisk i miejsc gdzie. Żałosne i ochydne!!!!! Chcecie strajkować a obelgami się obrzucacie. Ciekawe ilu z was opowiedziało by się za strajkiem w referendum??? Jak dobrze kojarzę to jakiś czas temu poszła lista ile osób jest za strajkiem. Ale jak ktos puścił ściemę ze lista trafi do szefostwa to strach w oczach i pełne gatki!!!!! I ci co tak krzyczeli pierwsi się wypisali he he. Piszecie o oddziałach jak to bylo lepiej każdemu z osobna, ale pgnig też ma oddziały i jakos się zjednoczył w referendum i 96% opowiedziało się za strajkiem!!!! Chcecie cos osiągnąć to przestańcie się obrażać bo ta nienawiść doprowadzi tylko do szybszego upadku. A przeciez o to chodzi i wszyscy o tym wiecie.

jak
@vvvv

Poczytaj sobie ptasia główko wyniki przed połączeniem za 2012 i 2011 r Pobierz plik Excel PNiG Jasło (obecnie Exalo Drilling SA) PNiG Jasło SA zajmuje się wykonywaniem otworów geologiczno-poszukiwawczych i eksploatacyjnych, przeprowadzaniem rekonstrukcji i likwidacji odwiertów oraz świadczeniem usług specjalistycznych serwisów wiertniczych w zakresie usług cementacyjnych, płuczkowych, zbrojenia odwiertów oraz aparatury kontrolno-pomiarowej na wiertniach. W 2012 roku spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 148 mln zł, z czego 75% stanowiły przychody z usług wykonanych na rzecz PGNiG; polegały one na wykonywaniu wierceń poszukiwawczo-rozpoznawczych i eksploatacyjnych, przeprowadzaniu remontów, obróbek i likwidacji odwiertów, a także świadczeniu usług serwisów specjalistycznych tj. serwisów płuczkowego, datawell, pakerowego i cementacyjnego. Dla odbiorców zewnętrznych spółka wykonywała między innymi wiercenia otworów gazowych dla Orlen Upstream Sp. z o.o. i FX Energy Poland Sp. z o.o., wiercenie otworu geotermalnego dla Termo-Glob Sp. z o.o. oraz świadczyła usługi serwisów specjalistycznych tj. serwisu cementacyjnego dla FX Energy Poland Sp. z o.o. i Energia Torzym Sp. z o.o. Sp. k. oraz serwisu pakerowego dla Hydro Nafta Sp. z o.o. Spółka wykonywała również usługi serwisów specjalistycznych poza granicami kraju: serwisu datawell na Ukrainie i serwisu cementacyjnego na Litwie. PNiG Jasło (obecnie Exalo Drilling SA) Jednostka 2012 2011 Przychody ze sprzedaży mln zł 148 302 Zysk/strata netto mln zł -77 2 Kapitał własny mln zł 66 141 Aktywa ogółem mln zł 262 280 Zatrudnienie na dzień 31 grudnia osoby 814 917 Pobierz plik Excel GK PNiG Kraków (obecnie Exalo Drilling SA) Grupa Kapitałowa PNiG Kraków obejmuje Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków SA oraz jej spółki zależne: Oil Tech International – F.Z.E. i Poltava Services LLC. Podstawowym przedmiotem działalności PNiG Kraków są wiercenia geologiczne, poszukiwawcze i eksploatacyjne, rekonstrukcje otworów wiertniczych oraz usługi serwisowe, związane z wierceniem otworów, ich opróbowaniem i eksploatacją. Spółka świadczy również usługi w zakresie hotelarstwa, gastronomii, wynajmu i szkoleń. Spółka Oil Tech International – F.Z.E. wykonuje usługi w zakresie wynajmu załóg wiertniczych, materiałów, maszyn i urządzeń. Spółka Poltava Services LLC świadczy między innymi usługi wiertnicze oraz usługi wynajmu załóg wiertniczych. W 2012 roku GK PNiG Kraków uzyskała przychody ze sprzedaży ogółem w wysokości 333 mln zł. Przychody z usług wykonywanych na rzecz kontrahentów zewnętrznych wyniosły 296 mln zł, tj. 89% sprzedaży ogółem, z czego 87% stanowił eksport. W 2012 roku GK PNiG Kraków kontynuowała prace wiertnicze w Ugandzie, Kazachstanie, Pakistanie i na Ukrainie. Ponadto grupa podpisała nowe kontrakty na wiercenia prowadzone w Ugandzie, na Ukrainie i w Etiopii oraz rozpoczęła ich realizację. W 2012 roku grupa zakończyła prace na rynku czeskim. Na rynku krajowym głównym odbiorcą usług było PGNiG, na rzecz którego grupa wykonywała głównie wiercenia poszukiwawczo-rozpoznawcze, w tym w poszukiwaniu gazu łupkowego. GK PNiG Kraków (obecnie Exalo Drilling SA) Jednostka 2012 2011 Przychody ze sprzedaży mln zł 333 421 Zysk/strata netto mln zł 16 17 Kapitał własny mln zł 152 175 Aktywa ogółem mln zł 488 498 Zatrudnienie na dzień 31 grudnia osoby 1 036 1 226 Pobierz plik Excel PNiG NAFTA (obecnie Exalo Drilling SA) Spółka Poszukiwania Nafty i Gazu NAFTA SA zajmuje się poszukiwaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego głównie w zakresie projektowania, wykonania i dokumentowania wiertniczych otworów badawczych, rozpoznawczych, poszukiwawczych oraz eksploatacyjnych. Zajmuje się również wierceniami otworów na potrzeby podziemnych magazynów węglowodorów, likwidacją otworów na wyeksploatowanych złożach, rekonstrukcją otworów, będących w eksploatacji oraz prowadzi działalność pomocniczą, świadczoną przez warsztat naprawczy sprzętu wiertniczego i bazę magazynową. W 2012 roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 239 mln zł, z czego 71% stanowiła sprzedaż usług wykonanych na rzecz odbiorców zewnętrznych. Spółka świadczyła usługi głównie na terenie kraju. Usługi te obejmowały przede wszystkim prace wiertnicze, prowadzone dla spółek Energia Torzym Sp. z o.o. Sp. k., ORLEN Upstream Sp. z o.o. i FX Energy Poland Sp. z o.o. Ponadto spółka wykonała wiercenia otworów dla firm poszukujących niekonwencjonalnych złóż gazu (shale gas): Talisman Energy Polska Sp. z o.o., Chevron Polska Energy Resources Sp. z o.o. i ORLEN Upstream Sp. z o.o. W ramach kontraktów zagranicznych realizowano wiercenia otworów w Egipcie i rozpoczęto prace wiertnicze w Gruzji. Dla PGNiG spółka wykonywała wiercenia poszukiwawcze i rekonstrukcje odwiertów n

Diament

(usunięte przez administratora)tak zadłużeni, że posprzedawali swoje nieruchomości w Krakowie i z tego mieli zyski w zeszłym roku hahahhaha

lem
@Diament

No nieźle , zupełnie wręcz oderwany od rzeczywistości post. Exalo przejęło solidarnie zobowiązania wszystkich i nikt nieczego sam nie spłaca. Nie ma w Exalo oddziałow , są centra i jeden REGON ... Inna sprawa - znaczące, że nikt z Jasła i Krosna krakusów nie atakuje i ujadąją tylko Ci z pólnocy ... Jest to ich reakcja "wyparcia ze świadomości" tego , że nowy zarząd będzie propołudniowy i to centra z południa dla odmiany będą uprzywilejowane.

@lem

jasło i krosno to pipidówy na wykończeniu, po utworzeniu exalo okazało sie że krakusy są zadłużone nie bez kozery teraz dzieje się tak jak napisałem wyżej.

@lem

a najlepiej żeby jak najszybciej to wszystko sie rozpadło ale to jest bardzo malo prawdopodobne.

@Diament

Człowieku opanuj się trochę bo nie przystoi. krakusy posprzedawały? Coś się chyba pomyliło koledze, ponieważ decyzje o sprzedażypszły z ... Piły. Temat 2 -długi Krakowa związane z Ugandą - przecież po wywaleniu Krakowskich prezesów ówczesny Prezes Exalo sam ogłosił, że została utowrzona rezerwa w budzecie firmy na pokrycie niezapłaconych podatkó. Majątek Krakowa który został sprzedany z pewnością pokrył tą niby rezerwę, wiec przestańcie w końcu pitolić o długach i podatkach z UGandy bo to przeszłość. lepiej zapytajcie gdzie reszta tych pieniędzy jest? Czy został w końcu rozliczony projekt rebrandingu itp? Czy został rozliczony remont kolejnego MASA? popatrz człowieku co sie dzieje teraz a nie żyj przeszłością sprzed 2-3 lat bo gnoją nas wszystkich nie zważając na centrum.Ciebie w Diamencie też na pewno nie ominęły cięcia finansowe.Diament generalnie zasze miał się za coś lepszego w porównaniu do innych spółek ale teraz zrównano was do jednego poziomu i w końcu wiecie gdzie jest wasze miejsce w szeregu. Mieliście ambicje jak wszystkie inne światowej klasy serwisy być lepsi od wiertników. Cóż - nie powiezło. Teraz jedziemy wszyscy na jednym wozie po równi pochyłej i z "Jednej największych firm wiernichych w Europie" staniemy się lokalną firemką z przerośniętymi ambicjami i bużliwą historią każdej z byłych spółek. prawda jest taka,że trzeba szukać pracy gdzie indziej bo tutaj to tylko obniżka pensji i nic poza tym. chciałbym widzieć jak wyjdzie z tą Arabią -to może byc ciekawe co i najwazniejsze KOGO tam wyślą aby pokazać pełen potencjał firmy. Ludzi z Piły, może z Z. Góry, może z Jasła a może tak znienawidzonych przez wszystkich krakowskich kontraktowców? Pozdrawiam wszystkich

Diament

Po części masz racje "jedziemy na tym samym wózku", i upraszczając że raczej nic tutaj w exalo nas dobrego nie czeka. Szkoda strzępić jezyka, w każdym razie za czasów Diamentu żyło się kazdemu tu z nas bardzo dobrze mieliśmy wszystko niczego nie brakowało i za wszystko co trzeba nam płacili, a teraz mamy jedno wielkie gówno w potężnym exalo.

mal
@Diament

Ty masz chyba trociny we łbie bo mózgu wcale,to Piła sprzedawała majątek w Krakowie żeby sobie finanse podreperować /bo w Pile nie macie co sprzedać,nawet biurowiec dzierżawicie za grubą forsę/ a przede wszystkim żeby zniszczyć Krakowską firmę.

xxxx

do 1234 to nie jest nienawiść burku tylko zazdrość takich pacnów jak ty.......po technikum zaocznym w pile ,tak jak i twój krz k..........,na agh to mieliście szansę być tylko w tym roku na barbórce i taka szansa się już nie powtórzy nigdy...............................

Krakus to krakus - dlaczego was tak wszyscy nienawidzą????? No dlaczego - czyżby: cwaniakowanie, pycha, uważanie się za nadludzi??? Kontraktowcy za dyche $$$.

Taka sytuacja

"żeby nam tylko nie przerobili wawelu na masa 6000 bo oni wszystko przerabiaja na masa" - you made my day :-) jedna z nielicznych błyskotliwych wypowiedzi na tym forum.

szwagier

600- 700zł to nie ma nic wspólnego z Barbórką to są pieniądze z funduszu socialnego.

@szwagier

to jest razem barbórka i na świeta, niby na swieta miało byc 1000zł brutto i teraz ma byc 500zł brutto wypłacone a drugie w marcu (pewnie żeby na wielkanoc nie dawc drugi raz)

Diament

taka prawda ,że najlepiej było jak każda z firm była osobno teraz (usunięte przez administratora) złodziejstwo i chaos. Rzucaja jakieś ochłapy na koniec roku, niby w sumie na świeta i barburki będzie około 600- 700zł netto, ale co to jest na taką firme? powinniśmy dostać tak jak w pgnig po kilka tysięcy i to rozumiem. Hmmm... a tak z innej beczki ciekawe ile to exalo jeszcze pociągnie? ale chyba długo bo dobrze się kradnie w takiej dużej spółce:)

Zostaw merytoryczną opinię o Exalo Drilling S.A. - Piła

• Jak się pracuje w Exalo Drilling S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Exalo Drilling S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exalo Drilling S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Exalo Drilling S.A.?

Kandydaci do pracy w Exalo Drilling S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Exalo Drilling S.A.