CERI International Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o CERI International Sp. z o.o.

Aktualność
Job offer for English speakers! Apply for a Senior position if you have at least 2-years experience in Trade Finance or for a Junior position if you’re into Compliance, sanctions and AML/CTF.

Tom
@kandydat

2800? Może masz pecha albo niskie kwalifikacje. Przyszedłem do pracy na początku zeszłego roku, dostałem na start 3500 + dodatek językowy nawet bez negocjowania (entry level, żeby ktoś nie zarzucił, że stanowisko kierownicze). Podobno są tacy, którzy wynegocjowali więcej, ale nie widziałem ich payslipów. Jak na Białystok to raczej zarobki w porządku, ale w skali kraju zdecydowanie poniżej stawek rynkowych. Praca zdalna 100% jeśli się chce - dopóki robisz swoje, nikt cię na siłę nie będzie zaciągać do biura.

WuTeEf
@Marlena

Przez cały okres pracy w CERI ani razu nikt nie zmusił mnie do nadgodzin albo nie dawał mi odczuć, że moja ocena zależy od nagodzin - nadgodziny za pracę w niedzielę (płatne!) cieszą się wręcz sporą popularnością właśnie ze względu na to, że są PŁATNE. Co więcej, w gorętszych okresach również managemnt zachęcał PŁATNYMI nadgodzinami.

@Jula-Kk

Dużo jest narzekania ze strony osób bez doświadczenia albo ze słabą znajmością języków. Samych dodatków językowych można mieć ponad 1000zł, a kompetentni ludzie zazwyczaj są doceniani. Wszystko zależy od procesu, od wiedzy i doświadczenia, od stażu pracy, poza tym sa też benefity warte co najmniej kilkaset złotych i śmiesznie tanie kursy językowe. Naprawdę zarobki nie są na pewno niższe niż u konkurencji na podbnych stanowiskach

Cerinka Nowy wpis

Hejka, w ogłoszeniu na Pracuj.pl w Benefitach jest opcja dodatkowego urlopu. Pracuje w firmie już parę lat i o czymś takim nie słyszałam. Oświećcie mnie proszę, bo może warto byłoby z tego skorzystać :D

Nie polecam. Praca aktualnie za prawie najniższą krajową, zawyżone normy, zaniżanie kompetencji językowych. Szukanie pracowników z językiem niemieckim, jednak po wdrożeniu okazuje się, że języka używasz w stopniu minimalnym. Brak jakichkolwiek rozwoju, ponieważ to co wykonujesz nie stanowi doświadczenia, które możesz wykorzystać w innej pracy. Praca bardzo monotonna. Nie kompetencja kadr kierowniczych i koordynatorskich.

EI Nowy wpis

To za jaką stawkę się tutaj pracuje, skoro piszesz, że praca jest aktualnie za prawie najniższą krajową? O ile więcej płacą - 100zł, 200zł? Jeśli chodzi o ten język niemiecki, to na jaki poziomie go wymagają. B1 będzie wystarczający?

Pięknie Nowy wpis

Pięknie wyjaśnione. Zgadzam się z tym i dodałabym jeszcze wieczny stres przez maile od przełożonych, bo ciągle im coś nie pasuje np. opracowujesz wniosek, który wpadł do systemu kilka minut później od poprzedniego i już masz przechlapane. Pracuje w tej firmie prawie 3 lata i nie wiem co się stało, ale atmosfera jest co raz gorsza i chyba trzeba będzie uciekać z tego tonącego statku. Zresztą to widać po opiniach. W ostatnich 2-3 latach strasznie się pogorszyło.

Kat. Nowy wpis

To prawda, sporo wskazuje na to że kompetencje językowe weryfikowane przez "zewnętrzną" firmę są celowo zaniżane żeby wypłacić mniejsze dodatki.

Evelina

Witajcie, prośba o 2 słowa do może mniej typowego pytania bo tu wszyscy w kółko tylko o zarobkach :) Rozumiem, że dział wsparcia bankowości z j. niemieckim to nie jest to samo co KYC ani co do obowiązków i zarządzających ? Pytam ponieważ przyznam się, że miałam jakiś czas temu rozmowę kwalifikacyjną kompletnie "na wariata" i w ostatniej chwili z mojej strony odbytą. Wydało mi się, że tak źle wypadłam, że zrezygnowałam w trakcie, ale to było KYC i w dodatku inny język. Byłam przekonana, że podejmę pracę gdzieś indziej i stąd też zamieszanie. Zastanawiam się więc czy aplikując na j. niemiecki trafię na inne projekty, osoby, rekruterów :)) ? Ogłoszenie się ciągle pojawiają - aż tak wielkie zapotrzebowanie/rotacja?

Sylwek
@Evelina

Zdecydowanie odradzam. Ogłoszenie wisi bo starzy i doświadczeni pracownicy odchodzą.

@Sylwek

Niekoniecznie tak jest. Oczywiście jest jakaś rotacja, wiadomo, że starsi pracownicy odchodzą i są zastępowani nowymi, trudno znaleźć korpo, w którym tak nie jest. Ale jest też coraz więcej procesów i liczba pracowników rośnie. Jest duże zapotrzebowanie, zwłaszcza na osoby ze znajomością języka niemieckiego.

@Sylwek

@ Sylwek - dzięki za chęci, ale nie o to pytałam. Różne ludzie mają powody aby zarówno aplikować jak i odchodzić.

@Evelina

Wsparcie bankowości to nie ten sam dział co KYC. Są inni zarządzający, raczej nie trafisz na tych samych kierowników, czy managerów, co przy poprzedniej rekrutacji. Gorzej z samymi rekruterkami, bo tam jest mały zespół i może zdarzyć się, że będzie Cię rekrutować ta sama osoba.

Evelina

@ Pracownik - dzięki za info. To ma sens, zwłaszcza jeśli rekruterki są 2-języczne ;) Jeśli jednak jest tak duże zapotrzebowanie na osoby z niemieckim jak tu wszyscy piszą, to może takie detale nie mają znaczenia.

Sylwek

To prawda co piszesz. Niestety wynagrodzenie nie idzie w parze z doświadczeniem i wiedzą. Znając jeden język obcy na poziomie B1-B2 zyskujesz do pensji dodatkowe 300 brutto to dużo? Na chwilę obecną rekrutują samych studentów. Starzy i doświadczeni pracownicy czują się nie doceniani bo przyjdzie taki student i na dzień dobry ma większą pensję niż ten stary pracownik. Nic nowego, wszędzie tak jest. Biorąc pod uwagę rozwój firmy i ilość nowych procesów - firma płaci niewiele powyżej minimalnego wynagrodzenia. Nie wypowiem się na temat innych działów ale ten gdzie obsługujesz klientów niemieckojęzycznych, szału nie ma.

Mark
@Evelina

To ja mam taką samą sytuację z rekru i się zastanawiam nad ponownym wysłaniem bo co chwila ktoś pisze że z niemieckim potrzebują na procesy i jest rotacja ? Ja rozmowę z HR wspominam ok, więc jak ktoś Cię źle nie zapamiętał to ja bym słał bo ryzykujesz tylko tym, że się nie odezwa przecież. Co więcej ryzykujesz?? A jak faktycznie potrzebują ludzi... generalnie wiadomo, że z niemieckim trudniej znaleźć pracownika niż z samym ang.

Grzegorz
@Sylwek

Jak się zna dwa języki angielski i niemiecki na oczekiwanym poziomie to za każdy z języków jest dodatkowo 300zł do wypłaty? Są jeszcze inne finansowe dodatki do wypłaty?

Nie
@Grzegorz

Tylko ten, który używasz w pracy jest płatny :)

@Grzegorz

Za każdy język, którego używasz jest dodatek, w jakiej wysokości to już zależy od poziomu (są audyty) i języka. Angielski jest chyba najmniej płatny, przy innych językach to wygląda już nieco lepiej. Są jeszcze takie dodatki jak dofinansowanie do posiłków, ekwiwalent za prąd/sprzęt własny co miesiąc, co kwartał punkty do wydania na My Kafeteria, a raz w roku dofinasowanie do urlopu. Nie oszukujmy się nie są to jakieś spektakularne kwoty, ale jak się wszystko zbierze to trochę tego jest. Są też oczywiście premie, ale to już zależy, co kto sobie wypracuje.

Alicja w krainie czarów

Firma na rozmowie rekrutacyjnej reklamowała się "jest to spokojna praca". Jeszcze nigdy tego nie słyszałam, by tak reklamować pracę i wręcz byłam zaskoczona. Zostałam przyjęta. Sprawdzili bardzo dobrze poziom językowy - podobały mi się rozmowy po niemiecku. Stawka wynagrodzenia - 4200 netto, poziom B1/B2 niemieckiego. Firma oszczędza na wszystkim co się da. Nie wysyłają dokumentów do wypełnienia do zatrudnienia - sam "masz" sobie to wydrukować i ze zdziwieniem, "w czym jest problem?", a kartek do wydruku ok 40. Pierwszy dzień pracy - na pewno nie jest "spokojny" - czyli mijają się z reklamą. Właściciel Ceri na spotkaniach "jara" sobie spokojnie papieros elektroniczny, przy 150 osobach które "namiętnie" muszą go wysłuchiwać. Mówi on też o podwyżkach dla wszystkich. Noo i co, z tymi podwyżkami, aaa przepraszam pani menager mówi - nie ma podwyżek dla nowo zatrudnionych. Luz bluzzz - ale na najwyższych szczeblach j.w. Atmosfera sztywna, nie ma opcji by wejść z kimś relacje i było, po prostu miło i przyjemnie - nie jest to coś, dla kogoś, kto jednak "lubi" relacje i kontakt z ludźmi. Szkoda... (praca zdalna).

M
@Alicja w krainie czarów

A drugi dzień pracy jaki był ? Przeżyłeś/przeżyłaś ? Czy piszesz to jako osoba która przepracowała tam 2 miesiące czy 3 lata? Bo jeśli to pierwsze, to naprawdę oczekujesz wchodzenia w relacje z kimś od pierwszych dni? Przecież to jest " tylko robota" a nie kółko hobbystyczne. W pracy jakieś tam relacje się nawiązuje, a czasem nie ... Przykład z xerem dokumentów... no może i takie Korpo mogłoby to ogarnąć. Ale jeśli nie ogarnęło (bo np mają taką rotację i szkoda im papieru :), jak co niektórzy tu piszą, to jest to serio powód aby na forum pisać i najważniejsza rzecz na świecie ?? :) Nie odbierz tego jako czepialstwa, ale mnie niektóre "problemy" trochę dziwią. Bo wolałbym przeczytać jak się pracuje/pracowało w dalszym czasie i o doświadczeniach w tej firmie, a nie xerowaniu.

Zniesmaczona
@Alicja w krainie czarów

Menadżerki zwalają wine na rząd (usunięte przez administratora) bo oni podwyższyli minimalna, a ceri nie ma pieniędzy dla starych pracowników. Dla nowych wyższa stawka zawsze się znajdzie, a starzy, lojalni pracownicy są (usunięte przez administratora) I dzięki za informacje o kwocie na ręke. Czas się zastanowić nad zmianą. Tyle to nawet nie mają pracownicy po 10 latach pracy.

Czy wymagane jest wykształcenie wyższe kierunkowe np: finanse czy inne wykształcenie wyższe również będzie akceptowane, aby dostać się do firmy?

@Kandydat

bez matury tez przyjmuja ale to zalezy od dzialu bardziej jezyk sie liczy

@były pracownik

No właśnie znam języki i mam wykształcenie wyższe ale nikt nie odpowiada gdy wysyłam CV :/

W jakiej wysokości jest dodatek pieniężny za prąd co miesiąc? Czy łatwo jest wyrobić miesięczną premie i wskazane pod to ilości? Czy można w trakcie pracy kontaktować się ze współpracownikami na jakimś firmowym czacie ? Czy szkolenie wstępne jest dobrze prowadzone ? Chodzi o zespół białostocki (wsparcie bankowości)

MArta
@Ania

za prad to sa dosc male kwoty ustalone z gory ustawą, firma sama tego nie ustala - poczytaj w necie ustawe o telepracy wg mnie norme jest wyrobic latwo, wyrabiam sie w okol 6h czaty grupowe - u mnie sa zespolowe zalozone przez przelozonych i funkcjonuja bardzo dobrze, o wszystko mozesz pytac i zawsze jest odp Zespolow jest pelno, to nie jest jednolita firma, stanowisko ds. wsparcia bankowosci jest wieloszczeblowe i dotyczy ponad 600os bodajze - wszystko zalezy od zespolu

@Ania

Dodatek za prąd jest mały. Na początku będziesz robić łatwe rzeczy to po czasie będziesz wyrabiać normę i premie, a potem już co raz trudniejsze procesy i z wyrobieniem normy będzie ciężko :) 2 lata to max w tej firmie, potem polecam zmianę. Jest MS Teams i tam się wszyscy kontaktują.

serek

w ceri jak w każdej firmie, są wzloty i upadki, ale częściej upadki. chociaż bywa fajnie, zależy dużo od teamu. jak się trafi na spoko ludzi, to i praca idzie lekko. Praca bywa ciężka, szczególnie pod koniec roku ilości wzrastają, ale to kwestia przyzwyczajenia. Ogólnie spoko, do przeżycia, można kupić bułki, wędliny itd.

TO
@serek

Skoro jest teraz taki okres, w którym człowiek więcej pracuje, to może można zarobić wtedy lepiej ? I jaka stawkę proponują? dużo wyższa niż najniższa krajowa?

piter
@TO

nie - pracuje sie na umowe o prace, ma sie stala wyplate zgodna z umowa - nie ma tu pracy na akord ze zaleznie od msca sie iles tam zarabia, to jest stabilna kwestia. dodatkowo mozna wyrobic premie za ilosci zlecen jakie sie realizuje (to juz kazdy indwiduanie) ktora tez najwyzej wynosi 600zl brutto na msc to jest duza firma, te pytania ktore tu sie ciagle pojawiaja ile oferuja itd itp troszke mnie smiesza - to zalezy od dzialu, nie ma jednej stawki dla wszystkich to raczej normalne ;) kwestie okresu gdzie jest wiecej pracy itd - to zalezy od banku i co sie w nim dzieje, a nie od msca

IC
@piter

To w jakich okolicach oscyluje to wynagrodzenie? Możesz podać widełki? Czy poza tą premią można liczyć na jakieś dodatki, np. na święta? Albo jakieś benefity pozapłacowe, jak to jest?

Piter
@IC

- wynagrodzenie zależy od doświadczenia,obowiazkow, jezyka itd itp - nie wiem ile zarabiaja inni ludzie xD, ja zarabiam na podstawie 5200 brutto (licząc ze stałym dodatkiem jezykowym na poziomie B) - Premia co miesiąc to 600zl brutto (wyplacana kwartalnie wiec 1800zl brutto 4x na rok) - 2x w ostatnim czasie otrzymalismy dodatek inflacyjny ponad 2000brutto - Benefity to: Multisport, Kafeteria Mybenefit (mozna wykorzystywac punkty), jesli sie z tej opcji nie korzysta to w polowie grudnia dostaje sie przelew na konto zalezy od dochodu na osobe (ja dostaje ok. 800zl co rok) - dopłata do prądu itd podczas pracy na HO ale to są małe pieniadze, około 150zl dostaję - co miesiąc - dopłata do długiego urlopu, przy 2tyg urlopu (zalezna od dochodu na osobe, u mnie jest to ok 200zl) - ubezpieczenie grupowe firmowe Generali - możliwy niski abonament medycznej opieki prywatnej enelmed (mam ja i żona) , zaleznie od pakietu - dofinansowanie do okularów 500zl (jednorazowo od zakupu raz na pare lat, nie pamietam na ile)

ABC

Pracuję w Ceri od niedawna, ale póki ci jestem bardzo zadowolona! Długie szkolenia wprowadzające, miły zespół :)

Piotr Górny

Niestety większość opinii negatywnych to prawda. Nie polecam Ceri a zwłaszcza zespołu GOM , kierowniczka uważa się za świętą krowę, która blokuje każdej ambitnej osobie wejście wyżej po drabinie korpo kariery. Koordynatorki dno totalne. Firma ma cię gdzieś a za to wszystko najniższa krajowa. Nie dziękuję. (usunięte przez administratora)

Star Lord

Nie ma co rozwijać tematu. Głównie robiłem na jednym procesie przy płatnościach, mieliśmy bardzo konkretną koordynatorkę, niestety wszyscy świetni odchodzą do commerza albo gdzie indziej i dostaliśmy niekompetentną, która dyskryminuje osoby np: z powodu chorób. W zespole zdarzają się młodsze osoby z zapałem, który szybko jest gaszony. Są fajne osoby ale przeważają te zazdrosne, zawistne, życzące tobie źle, gadające za plecami i to człowieka zniechęca. Ponadto wszelkie wysiłki, żeby iść dalej, dostać awans czy przejść do innego zespołu są konsekwentnie odrzucane. Klikaj klikaj do emerytury.

BX
@Star Lord

Hej, przykro się aż o tym czyta:/ Ja chciałem celować do firmy na kontrolera procesu. Czyli nie mam co liczyć na więcej niż minimalna? Lub podwyżki, premie? Z tym awansem tez bardzo słabo, a na początku na rozmowie firma ustalała ścieżkę kariery? Była mowa o awansach? Kurcze, a jakieś plusy się znajda, czy totalnie nic? PS z tym l4 to o co chodzi?

@BX

Co prawda wynagrodzenie jest minimalne ale za wszelkiego rodzaju zaangażowania w poprawne wykonywanie obowiązków pracownicy rzetelni są nagradzani. Za brak występowania błędów, za frekwencję w pracy itd. Ponadto każdemu pracownikowi dwukrotnie na przełomie 2023/2024 przyznano dodatek inflacyjny - który jak z moich informacji wynika nie jest przyznawany w każdej firmie. Tutaj został on uwzględniony. Nie zgodzę się z poprzednią wypowiedzią dotyczącą dyskryminacji, osobiście zatrudniona jestem od połowy zeszłego roku i nigdy ze strony koordynatorów nie spotkałam się z dyskryminacją, czy nie doznałam poczucia, że jestem mniej istotnym pracownikiem od reszty zespołu- co więcej w sytuacjach losowych takich, których nie mogłam przewidzieć koordynatorka wielokrotnie wykazała się poczuciem człowieczeństwa i wyrozumiałością dając mi elastyczne propozycje rozwiązania sprawy. Zespół ogólnie również oceniam jako bardzo dobrze zorganizowany i zgodny, za każdym razem gdy podczas procesowania pojawiały się kłopoty w pracy można było liczyć na pełne wsparcie nie tylko od koordynatorów ale także reszty członków zespołu. Wszelkiego rodzaju wątpliwości rozpoznawane są i omawiane na cotygodniowych spotkaniach MM - spotkaniach zespołowych, gdzie wszystko można omówić - nie działa to jednostronnie, że tylko koordynator opisuje problematykę ale także inni członkowie swobodnie mogą wyrażać swoje opinie. Nie zgodzę się z wypowiedzią Star Lorda w ani jednym %. Pozdrawiam

MA

Ale jak pracownicy są wynagradzani za zaangażowanie, bo nie napisałaś. Pochwałą? Listem gratulacyjnym? Premią? Jeżeli premią, to należy to napisać konkretnie, jaki rodzaj premii, jakie przykładowe kwoty. Człowiek chce wiedzieć, ile zarobi więcej niż 4 242 zł brutto.

Xyz

Dzień dobry, Czy stanowisko: Młodszy Konsultant ds. Procesów Wsparcia Bankowości z j. niemieckim Jest godne polecenia? Jakość i atmosfera zależą od zespołu i projektu?

Cerinka
@Xyz

Akurat na tym procesie koordynatorzy i ludzie są ok, ale kasa słaba- możesz dorobić na nadgodzinach i pracy w sobotę, jeśli będzie taka potrzeba i będziesz chętny/chętna. Podwyżki nie są dawane co roku.

Tomasz

100% prawda!!!! Premię dają tylko tym kogo lubią!! Inni muszą robić za dwóch a nie dostają grosza…

Xyz1

A ja nie zgodzę się z tą opinią. Zespół jest wspaniały a wynagrodzenie dostatecznie wysokie i współmierne do zaanagażowania. Jak ktoś robi kolejkę przez 8 minut to nie ma się co dziwić, że premii nie ma. Ciesz się były kolego, że nie wywalili Cię wcześniej.

Xyz2

Może gdybyś nie groził innym pracownikom firmy a zajął się pracą to byś tą premie wypracował, ale ciężko mówić o premii jak się nie ma nawet 100% podstawowej efektywności ;)

Xyz 2

Wyładowujesz swoje frustracje tu bo nie umiałeś się zachować i cie musieli wywalić? Dnem są ludzie jak Ty którzy po prostu nie ogarniają kompletnie swoich obowiązków, normy też, a mądrują się najwięcej. I co to za porównanie z "kasjerka"? Widać że jeszcze mlody jesteś i przysłowiowego kopa od życia nie dostałeś ale kiedyś mam nadzieję zrozumiesz że tej Pani na kasie też się należy szacunek, tym bardziej że radzi sobie lepiej od ciebie w swoich obowiązkach

@Tomasz

Nie wiem skąd masz takie informacje, ale są błędne. Pracuje w tej firmie od kilku miesięcy i z koordynatorkami czy innymi osobami mam tylko i wyłącznie relacje minimalne, ograniczone do pracy, więc nie jestem żadną ulubienicą, co najwyżej nastawienie do mnie mogą mieć neutralne. Dostaję premię maksymalną, nawet dostałam premię roczną, mimo, że naprawdę krótko pracuję. Spełniam wymagania, które są niezbędne, aby otrzymać ją i nic więcej. Najwyraźniej Ty zbyt słabo pracujesz, aby ją dostać.

Ciocia Dobra Rada

Twoje zachowanie było skandaliczne. Wykazywałeś brak szacunku do całego zespołu kilkukrotnie i w końcu przelała się czara goryczy. Byłeś jedyną osobą, która psuła atmosferę w pracy i patrzyłeś na każdego z góry. Dosłownie każdy w zespole, poza Tobą wykazuje się szacunkiem i chęcią pomocy w każdej sytuacji, nawet niewielkiego problemu. Życzę Ci powodzenia z taką osobowością w pracy w Niemczech w jakimś magazynie. Tam raz się odezwiesz w taki sposób jak tutaj i od razu zostaniesz uciszony w dużo mniej kulturalny sposób. Co więcej nie miałeś nigdy odwagi nic powiedzieć jedynie co to pisać zza swojej klawiatury komentarze pokazujące, że jesteś w niewłaściwym miejscu. Mimo, że dostawałeś dużo szans, żadnej nie wykorzystałeś. Jeżeli tak wiele osób widzi, że z Twoim zachowaniem jest coś nie tak to nie jest to zmowa, ale odpowiedni moment, aby zastanowić się, czy problem nie tkwi w Tobie, a nie w innych. Może brakuje Ci doświadczenia życiowego, zawodowego, że nie wiesz jak powinieneś się zachowywać, a może po prostu brakuje Ci kultury. Nigdy nie spotkałam się z kimś, kto zachowywałby się w taki sposób w stosunku do innych w zespole, a mam już kilkanaście lat doświadczenia.

zyx

Ale te odpowiedzi to są od przełożonych? Naprawdę chwalą się na gowork, że zwolniły pracownika dyscyplinarnie i mówią o jego premiach i normach? Czy takie coś to normalne w Ceri? A jeśli to pisali współpracownicy to od kogo wiedzą o takich rzeczach? Szefostwo plotkuje z innymi pracownikami o tym? Mało to profesjonalne z ich strony, HR powinien czymś takim w poważnej firmie się zająć i ktoś powinien za to beknąć. O jaki zespół tu chodzi? Bo niektórzy zastanawiają się czy nie wysłać CV i czytając coś takiego można mocno się zniechęcić. Nikt normalny nie chciałby pracować w takim zespole i w takiej atmosferze. Rzeczywiście już lepiej pracować na kasie w sklepie.

Cerinka

Jestem pracownikiem Ceri od paru lat. Wypiszę plusy pracy w tej firmie: -Idealna praca dla ludzi którzy chcą po prostu robić swoje a po 8 godzinach iść do domu i zająć się prawdziwym życiem bez myślenia o pracy. -Brak stresu, co tu dużo mówić, procesy są łatwe do ogarnięcia. - 100% praca zdalna- idealna dla introwertyków i kobiet z dziećmi. -Co kwartał wpada bonus do wypłaty, nie jakiś duży ale w ciągu roku uzbiera się z tego dodatkowa pensja. -Duża elastyczność: zaczynanie pracy między 6 a 10, można też wyjść np. do lekarza a potem odrobić ten czas. -Bardzo łatwo się dostać na juniorskie stanowisko, pamiętam że na rekrutacji nie zadali ani jednego pytania z bankowości, tylko parę słów o sobie, krótkie streszczenie wcześniejszego doświadczenia (o ile jakieś było) standardowe korpo pytania typu mocne i słabe strony i parę zdań po niemiecku. -Fajni ludzie i kompetentni koordynatorzy -Nadgodziny tylko dla chętnych- dodatkowo płatne A tu minusy: - Kompletny brak rozwoju- bezmyślna klepanina która niczego nie uczy a wręcz sprawi że cofniesz się w rozwoju umysłowym, ale dla kogoś kto nie traktuje pracy jako swojego życia i np. ma taką sytuację życiową że nie potrzebuje ogromnych zarobków to super opcja. Generalnie - jeśli nie żyjesz pracą, nie masz ambicji na rozwój, chcesz tylko klepać swoje i iść do domu, zależy ci na pracy zdalnej - z czystym sumieniem polecam ;) - słaba kasa, ale na to narzeka prawie 80% Polaków :D

Czas na antydepresanty

Jak myślicie, CERI podniesie pracownikom wypłaty, skoro pensja minimalna wzrosła od nowego roku? Osoby z minimalnym wynagrodzeniem bez języków i studiów będę zarabiać 3055 zł na rękę miesięcznie na umowie o pracę. Ja będąc po studiach, z kilkuletnim stażem pracy w Ceri, znając bardzo dobrze język, pnąc się po szczeblach awansu- zarabiam tylko 700 zł więcej do ręki. Myślę, że to bardzo niesprawiedliwe i meega dołujące ;(

@Czas na antydepresanty

na stanowisku młodszego konsultanta ds bankowości, bez żadnego stazu w CERI, miałem 5400 zl netto na umowę o pracę, pełen etat. I nie, nie pracowałem wcześniej w bankowości i nie, nie znałem w ogóle CERI i osób stamtąd. Jakim cudem masz tylko 4200 ? a i tak znalazłem lepszą pracę, więc odszedłem do zupełnie innej firmy - na szczęście !

@Czas na antydepresanty

A i to była pensja bez nadgodzin. Zwykłe chodzenie codziennie do pracy przez miesiąc, zero L4.

Czas na antydepresanty
@dw

Bo zacząłem pracę 4 lata temu, gdzie zaproponawali mi pensje w okolicach 3500 zł brutto i to wtedy było ok i co roku podnoszą o 500 zł brutto;( niestety nie doceniają starych pracowników, a nowi bez doświadczenia na start zarabiają dużo więcej. Może by się zwolnić i za miesiąc zatrudnić się w CERI od nowa? Może to jest rozwiązanie?

Lolo
@Czas na antydepresanty

CERI za niedługo beknie za te różnice w wypłatach pracownikom. Przydałby się zbiorowy pozew sądowy. To jest jawne łamanie prawa- pracownik o niższym szczeblu zaczynający pracę i mający mniejszy zakres obowiązków od pracownika na wyższym szczeblu nigdy nie powinien zarabiać więcej. Proszę tę sprawę zgłosić do sądu pracy, bo w tym przypadku pracodawca łamie prawo- są na to przepisy

dw

Podana kwota to pensja miesięczna netto + netto miesięczny zwrot za telefon / internet / własny sprzęt Nie wiem, może za miesiąc bez L4 też była premia (?). Tak, taka była moja pensja, czyli 2 przelewy łącznie jak wyżej.

@Czas na antydepresanty

Ok, pewnie te płace sprzed lat się różnią i jest to normalne. Podobno lokalizacja gra rolę, zależy pod jakie miasto i team podlegasz. Plus język na jakim jest poziomie - po testach i audycie.

@dw

O ile pamiętam zwrot za internet / telefon / własny sprzęt to ok. 600 zł / miesiąc i idzie osobnym przelewem - chyba że jest to zwrot plus jakaś premia, o której nie wiem. Inny, osobny przelew to pensja.

@dw

Podobno są bardzo duże różnice w zarobkach między poszczególnymi lokalizacjami i już ktoś o tym pisał. Inaczej za to samo rozlicza Łódź, inaczej Białystok - totalny rozstrzał. Plus zależy jaki team, jakie zadania. Inne widełki pewnie będą dla osoby, która dopiero skończyła studia i dla osoby, która ma np. język native i np. x lat pracy w korpo Wydaje mi się, że kiedyś wszystkich ofertach były podane wprost widełki od - do , i o ile pamiętam chciałem więcej a końcowo dostałem mniej jako brutto na umowie (plus dodatek językowy ) a i tak na samym końcu są to indywidualne decyzje.

dw

Dużo mniej, niż piszesz, żadne 7000 brutto ( zdecydowanie mocno niżej ) jako wynagrodzenie miesięczne - za to dochodził comiesięczny dodatek za telefon/ internet / własny sprzęt i comiesięczny max. dodatek za język. Plus być może doszła jakaś premia, o której nie wiem.

@dw

Wynagrodzenie bez dodatku za język było zdecydowanie mocno poniżej 6000 zł brutto, ale dochodziły dodatki i one tworzyły lepszą całość.

@Czas na antydepresanty

Swoją drogą można Wam napisać największą bzdurę wyssaną z palca i w nią ślepo wierzycie, zapalając się do dyskusji. Żenujące. Czy chomiki dla każdego pracownika z okazji dnia chomika, też przejdą ?... W każdej firmie są widełki od-do i że w większości firm lepsze wynagrodzenie na start zawsze dostaje nowy pracownik, w porównaniu do przyjętego sprzed x lat . Jeśli sytuacja jest tak zła jak piszesz, trzeba się po prostu rozejrzeć za nową pracą - nawet przy zdalnej jeśli taką preferujesz jest obecnie multum ofert, jeśli lubisz klepać taski to tym bardziej, a jeśli liczą się tylko pieniądze...to każda praca nie będzie dobra, bo pieniądze to motywacja na krótką metę. Przy znajomości języków wybrałbym zupełnie inną branżę, inne zadania, banki osób od tasków mają i zawsze będą mieć na pęczki. Wartość na rynku ma tylko specjalistyczna wiedza.

pL
@dw

@dw widzę, ze się gubisz we własnych zeznaniach. Moja odpowiedz jest na to jedna , mówisz tu o pensji grudniowej, która dostałeś z dodatkiem inflacyjnym, który brutto wyniósł ponad 2K, do tego dostałeś drugi przelew 600 zł za ZFŚS z punktów my Benefit. I te 600 zł to nie jest zwrot za komputer i prąd. I tak oto Twoja pensja wyniosła sporo. Zobacz na swoją umowę ile masz bez dodatków i nie wprowadzaj ludzi w błąd .

Czy aplikując na stanowisko które jest w 100% zdalne można pracować z całego świata czy vpn musi być z Polski?

@Marta

Z Polski, możesz pracować zdalnie z zagranicy 2 tygodnie i musisz za każdym razem z wyprzedzeniem prosić kierownika i TL o pozwolenie, zgody i nowe zabezpieczenia programów. 2 tygodnie w roku. Nie dłużej.

Sylwester

Na jakie zarobki może liczyć osoba znająca angielski i niemiecki na start? Mam na myśli stanowisko Młodszy Konsultant ds. Obsługi Transakcji Podejrzanych Ile brutto oferuje firma?

manko

pracuje w Ceri już troche czasu, mialam ta nietypowa przyjemnosc byc w zespolach z dwoch lokaliacji (najpierw Łodz, potem Bialystok). Bialostocki team moge polecic, jest luzno, spoko i w porzadku, godziny pracy jakie komu pasuja (byle zgodnie z etatem w skali dnia). pracowalam juz w paru korpo i nigdzie nie mialam takiej mozliwosci w kwestii godzin pracy jak tu co przy dzieciach jest serio spoko. Ogólnie Firma jest ok, glownie podstawowa wyplata jest minusem bo kreci sie w okolicach najnizszej krajowej co wg mnie w takiej firmie nie powinno miec wgl miejsca. na szczescie ale jesli sie wyrabia premie (za ilosci, co mozna zrobic dosc latwo) to ma sie stala dodatkowa kase wiec mozna to sobie ogarnac. sa tez dodatki inflacyjne w ostatnim czasie no i kasa mybenefit co tez jest spoko co grudzien. organizacyjnie w firmie to tak no roznie bywa, jesli mam juz do czynienia z HR to jest czesto nieporozumienie bo chyba tam albo maja za malo ludzi albo nie ogarniaja ;) tak wiec podsumowujac: polecam Ceri Bialystok (CKOPN), pozostale z jakimi mialam do czynienia raczej odradzam

lololol

czy firma na święta oferuje jakieś dodatki?

serek
@lololol

coś tam wpada w okolicach grudnia, ale nie jest to do końca dodatek świąteczny, a bardziej bonus, czy tam jakieś wyrównanie inflacyjne

Ela
@lololol

tak, zawsze dostajemy punkty z kafeterii mybenefit jesli ktos ich nie wykorzystal w formie zlotowek (w moim przypadku jest to 1000) dostalismy tez dodatek inflacyjny 2100 brutto :)

Słowik

Kiedy są wypłacane w firmie wypłaty ?

Odc
@Słowik

Drugi dzień roboczy miesiąca

Pat

Moje przemyślenia po 2 latach pracy w CERI: 1) Wypłata zawsze na czas, dodatki pracownicze, premie wydajnościowe/jakościowe ok. 2) Monotonia - z jednej strony fajnie, że jest przewidywalność w pracy z drugiej, masz wrażenie że się uwsteczniasz, klepanie jak na linii produkcyjnej non stop to samo. Kwestia czasu, jak będą redukcje w zatrudnieniu z powodu automatyzacji procesu. 3) Jak robisz swoją normę to masz spokój, jeden słabszy dzień i od razu pytania, tłumaczenia. 4) Organizacyjnie to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. 5) Uczysz się głównie procesu, który poza firmą ma wartość bliską zeru. 6) Jeśli nie masz planu na siebie, lub szukasz pierwszego doświadczenia w ‘korpo’ to miejsce może przypaść Ci do gustu. Jeśli chcesz iść dalej do większego korpo to zawsze lepiej CERI na początek, niż nic. 7) Tak jak w każdej firmie i tu też są stanowiska, na których można się rozwijać i jest dobrze, niestety bardziej prawdopodobne że na początku przygody w CERI trafisz na stanowisko młodszego konsultanta ds. klikania. 8) Kontakt z innymi osobami bardzo ograniczony. Spotkania online głównie w zespole na tzw daily. Zdarzają się dni, gdzie nie masz możliwości odezwać się słowem do innych. Zacofanie społeczne gwarantowane jeśli nie wychodzisz do ludzi po pracy.

YZ
@Pat

Czemu kontakty takie ograniczone z innymi pracownikami? Pracujesz danie albo hybrydowo? Powiesz jakie masz dodatki pracownicze? Chodzi o benefity?

MG
@Pat

Cześć, weszłam tutaj z ciekawości i ta "rekomendacja" jest tak prawdziwa, że zdecydowałam się odpisać. Zdecydowanie zgadzam się z każdym punktem od 1 do 7. Niestety. U mnie akurat punkt 8 nie obowiązuje, bo trafiłam do fajnego zespołu - mam na myśli oczywiście koleżanki-konsultantki i specjalistki ds.klikania. O kierownictwie zespołem mogę powiedzieć natomiast, że to komunikacja jednostronna, przynajmniej w moim przypadku

FU
@MG

To w takim razie może wytłumaczysz, dlaczego organizacyjnie jest tak źle, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać? Bo mnie najbardziej ten punkt zaciekawił. O co chodzi skoro praca rzekomo monotonna? Ta monotonność to kwestia kilku stanowisk czy ogólnie można tak nazwać pracę w tej firmie?

ambitny korposzczurek

Firma zatrudniła tyle osób że w tygodniu koordynatorki każą robić wyjścia prywatne i odrabiać je w poniedziałki do 20... tragedia

@ambitny korposzczurek

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią, pracuję od niedawna i nigdy koordynatorka nie nakazała mi wyjścia prywatnego, oczywiście w przypadku braku pracy w danym dniu pada z jej strony taka propozycja ale decyzja w tej sprawie należy do Ciebie jako pracownika. Tym samym w przypadku wykorzystania wyjścia prywatnego istnieje możliwość odrobienia nadgodzin w dni w których pracy jest naprawdę dużo ( zwykle są to właśnie poniedziałki). Jak wspomniałam - nigdy nie spotkałam się z postawą ,, nakazującą" . Co więcej jeśli chodzi o grafik pracy jest on na tyle elastyczny, że w drodze porozumienia i konsultacji możesz w danym miesiącu prosić o dane godziny pracy czy też drogą kompromisu poprosić o wyjście i zaproponować kiedy je odpracujesz. Z urlopem także nie było problemu mimo to, że tak naprawdę pracuję niedługo. Koordynatorzy są bardzo życzliwi i przede wszystkim mają bardzo ludzkie podejście do teamu.

MG

Hej, u mnie kwestia urlopów to istna batalia. Nadgodzin "do odbioru" nie możemy też odbierać kiedy chcemy

KT
@MG

No ale chyba możesz wziąć w zaplanowanym terminie czy musisz dużo wcześniej ustalać grafik np. przed dłuższym wolnym w wakacje? Jak jest problem z wolnym za nadgodziny to nie można ustalić żeby za nie zapłacili?

Zostaw merytoryczną opinię o CERI International Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w CERI International Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CERI International Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CERI International Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 5 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CERI International Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CERI International Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CERI International Sp. z o.o.