Opinie o PKN ORLEN w Płock

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie PKN ORLEN. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PKN ORLEN o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKN ORLEN w Płock

Johny

Wolą zatrudniać swoich po zaocznych, albo kursach... Brakuje tam inżynierów z wykształcenia i magistrów. Praca na instalacji jest różna. Na 1 zmiany często ciężka, ale też w zależności od wydziału. Na 2 zmiany, sterownia to ciężki kawałek chleba. Wyżej dostają się tylko znajomi i ulubieńcy kierowników, dyrektorów... Zarobki są dobre jak na polskie realia, ale w porównaniu do przychodu Orlenu małe. Jedyne miejsce pracy w Płocku, gdzie przyjmą po technikum ale z czasem.

Majk ross
@Xyz

4900zl brutto podstawa plus 640zl brutto dodatek zmianowy plus do 10% premi (zazwyczaj dużo mniej) to wszystko

Pracuje częściej na sterowni pewnej instalacji. Akurat mam dość skomplikowaną sterownie, ale siedzimy we dwóch. Na drugiej sterowni, na której siedzę jest tylko 1 osoba. Praca na instalacji jest różna. Czasami jest dużo pracy i nie ma kiedy nawet zjeść przez 12 godzin, a czasami czeka się na komendy siedząc na wydziale. Praca na instalacji jest fizyczna, ale potrzeba też do niej wyczucia, oraz dobrej pamięci. Często liczy się zaangażowanie, wytrzymałość i pracowitość. Odpowiedzialność również gra olbrzymią rolę. Żeby usiąść na sterowni należy znać całą instalacje na pamięć, do tego proces, zdarzenia awaryjne i mnóstwo innych rzeczy. To nie jest Praca dla kogoś ze słabą pamięcią czy słabym myśleniem. Sterowniczowie to najlepsi specjaliści na każdym wydziale. W 99% przypadkach ludzie zajmujący wyższe stanowiska na kombinacie jak technolodzy czy kierownicy nie dorównują w aspektach umysłowych sterowniczym. Nauka sterowni jest zależna od naprawdę wielu kwestii. Ogólnie polecam zakład, ale pensje mogłyby być wyższe niż u tych co siedzą za biurkiem, bo tak naprawdę to ci którzy sterują procesem odpowiadają za cały Orlen i życie ludzkie. Każda awaria jest inna, a wśród setek kilometrów rur i paru tysięcy urządzeń może zepsuć się nagle wszystko, a sterowniczy czyli starszy operator ma niekiedy kilkanaście sekund by zadziałać.

@Gosc

HOG to hydroodsiarczanie Gudronu. Gudron to jedna z ostatnich frakcji pozostałości po ropie naftowej. Jest najcięższa. Im cięższe frakcje to wyższe ciśnienia i temperatury. Problemy z zapychaniem się rur, filtrów czy awarie. Jest to trudna instalacja, wymagająca wielkiej pracy w porównaniu z np. Aromatami czy DRW. Co do specyfiki instalacji, informacje możesz znaleźć w internecie, korzystając z literatury polskojęzycznej i anglojęzycznej. Są tam opisane procesy i mniej więcej problemy z nimi związane. Im coś jest lżejsze i panują tam niższe temperatury tym łatwiejsza praca.

Jokli

Ile zarabia młodszy operator na początku?

@Operator

Premia obecnie spadła do 7%, maxymalnie 10%. 10% nie chcą dawać na niektórych wydziałach.

Kamil Nowy wpis

Praca na instalacji produkcyjnej jest odpowiedzialna i bardzo męcząca. Zarobki nie są współmierne do wysiłku włożonego w pracę. Ok są dni gdzie nie ma dużo pracy, ale jak jest to nie ma kiedy usiąść. Praca z pewnością nie dla ludzi, którzy zdobyli stopień naukowy na studiach. Trzeba się narobić i to bardzo, często fizycznie.

Zdzichu Nowy wpis

Witam Jestem kandydatem na stanowisko: Inżynier wsparcia produkcji w dziale maszyn wirujących w petrochemii i jestem ciekaw jakie zarobki mają pracownicy na tym i podobnych stanowiskach, oraz jak ogólnie wygląda praca. Pozdrawiam

Henio Nowy wpis
@Zdzichu

7600zł brutto + premia kwartalna czyli maksymalnie 90% pensji oczywiście brutto co 3 miesiąc. Do tego dochodzą różne bonifikaty jak coś wymyślisz, ale to rzadko będziesz miał okazje. Głównie dostają ci wyżej, albo jeśli się z tobą podzielą. Nie licz za bardzo, że się dostaniesz. To stanowisko bardziej takie kierownicze, ktoś już może być desygnowany na nie albo po znajomościach kogoś wezmą. Na rekrutacji być może będziesz tłem dla tego konkretnego kandydata. To łatwa praca, niby z większa odpowiedzialnością, ale odpowiedzialność zawsze zaczyna się od tych najniżej czyli od zwykłych automatyków, operatorów czy sterowniczych. Najbardziej odpowiedzialną i męczącą pracę mają na sterowniach. Ty będziesz nad nimi i zlecasz im pracę. Oni popełnią błąd- oni odpowiadają. Chyba, że udowodnią, że to ty.

inny

Mam pytanie jak szybko młodszy operator zalicza stanowiska i od kogo to zależy, jak pracuje się na EC i Olefinach II, jaka ogólnie jest atmosfera i na jakie zarobki można liczyć na początku pracy na instalacji teraz. Na jaki benefity można liczyć dla pracowników. Zmiany są po 8 czy 12 godzin. Czy polecacie prace na tym stanowisku.

Krystian
@inny

To jak szybko zaliczysz stanowiska zależy od twojego przełożonego czyli mistrza-kierownika zmiany, tak teraz nazywa się to. Czasami kierownik wydziału ma coś do powiedzenia jak brakuje obsady i potrzebne są nadgodziny, a nie chcą za bardzo je dawać. Kiedyś szybciej zaliczali stanowiska i kierownik występował do kadr o Operatora II. Czyli o tą kwotę co masz gdzieś tam wpisaną w zuspie. Teraz po 2 latach masz Operatora II w tym czasie masz zaliczyć stanowiska na instalacji i starszego operatora w zależności od decyzji mistrza czy swojego zaangażowania. Wydział wydziałowi jest nierówny. Na olefinach zejdzie ci pewnie z 7 lat do sterowni. Jest to trudniejsza instalacja. Pracuje się po 12 godzin. Benefity są małe jak na Orlen: 1700zł brutto na Wielkanoc i św. Bożego Narodzenia. 600 zł karta paliwowa i tyle. Kiedyś jakieś tam bony dawali na ubrania czy paczki świąteczne teraz nic. Po 7 latach bez podwyżek uznaniowych i kasowanymi podwyżkami obligo razem ze sterownią możesz mieć z 7.5 tysiąca brutto. Czyli coś ponad 5000 zł do ręki.

AnBa
@Krystian

Czy trudno jest zaliczać kolejne stanowiska po mopp? To egzamin pisemny czy ustny ,przygotowuje się poprzez pracę na instalacji czy dostaje się materiały dydaktyczne?

Leo Nowy wpis
@AnBa

Czy trudno? to dobre pytanie. Zależy to od twojej brygady i czy twój przełożony da komuś pieniądze by cię ćwiczyć, na tzw. trenera. Gdyby te pieniądze dawano zawsze dla trenerów to młodzi zaliczaliby stanowiska szybciej. Tak to bierze zapewne twój przełożony, który pewnie wie o wiele mniej o procesie niż Starsi Operatorzy. Wszystko zależy od brygady, a tym samym od ludzi. Jak masz w porządku ludzi to ci umożliwią wszystko, jak nie za bardzo to czekają cię schody. Wielu rzeczy dowiadujesz się na przysłowiową (usunięte przez administratora) z doświadczenia starszych pracowników.

Zenek

Witam , jak z pracą na ratownika straży pożarnej orlen. Jakie wynagrodzenie i jaki system pracy-12h ?

Dobre pytanie
@Zenek

Dołączam się do pytania , jak wygląda praca ile godzin i jakie pieniądze na start

Aaaa
@Zenek

Podejrzewam że jak i na instalacjach czyli po 12h a kasa to pewnie też 4900brutto podstawy na początek

Starszy Specjalista

Klasyczne wysłanie CV przez internet. Odzew po 2-3 tygodniach. Spotkanie w biurowcu na ul. Chemików 7. Pytania dotyczące stanowiska na które aplikuje zadawał kierownik. Zastanawiałem się skąd mam wiedzieć skoro w ofercie pracy nic szczególnego nie było napisane, ale mówię no dobra zaimprowizuję. Czy zgodzę się na obniżenie swoich zarobków przy awansie ze starszego operatora na starszego specjalistę, który jest kilka grup wyżej i ma brutto 9300 zł. Tu został przedstawiony mi argument mojego doświadczenia, którego według rekruterki i kierownika nie miałem, ale pracowałem 5 lat na instalacji i ok. 1.5 roku na sterowni, a praca akurat opierała się głównie o unowocześnienia na instalacjach produkcyjnych. Przyszedłem po stanowisko, które jest wyżej od mojego o 3-4 grupy i zarobki brutto są wyższe o gdzieś 1400zł a dostałem propozycje niższego stanowiska czyli młodszego specjalisty, bądź specjalisty z redukcją zarobków które wypracowałem przez ciężką pracę i naukę na trudnych instalacjach... Mało tego stanowisko, które piastowałem wtedy było o wiele odpowiedzialniejsze niż te na które aplikowałem. Następnym razem wytłumaczę to im po angielsku... To był piękny ruch ze strony rekrutujących, by zniechęcić mnie. Zastanawiałem się jak to jest, że ktoś dostaje tą pracę właśnie bez takiego doświadczenia jak ja i pracują tam kobiety, a kobiet na instalacje przyjmują 1 na gdzieś 5000 osób. Później trochę porozmawiałem sobie z kierownikiem po angielsku. Nie wiem jak wypadłem, ale znam angielski bo w końcu zdobyłem stacjonarnie mgr inż.. Pozostaje mi zaczekać aż ktoś z mojej rodziny urodzi się i awansuje wyżej ode mnie na kierownika to wtedy ja sobie awansuje parę lat przed emeryturą...

- metodyka pracy na tym stanowisku - naprędce musiałem wymyślać unowocześnienia mojej instalacji - język angielski - sytuacje stresowe - moja szkoła

logo firmy Kelner/kelnerka
Bartłomiej Białaszek Jbm Turystyka
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Płock
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
Kkk

Ile czasu czeka sie na odzew CV jeśli się wogóle odezwą? (Młodszy Operator procesów produkcyjnych)

KkK
@Kkk

To zależy czy ktoś z kierownictwa danej instalacji zainteresuję się twoim CV czy nie.

Aaaa
@Kkk

Nawet do miesiąca można czekać na odzew jeśli wezmą cv pod uwage

Witam. Ile podstawy brutto dostaje młodszy operator Produkcji?

inny
@Nowy

Podstawa 4900 brutto + 640 zł zmianowi i do 7 % premii także netto 4400 śmieszna kasa.

Seejay

Witam jutro idę na testy merytoryczne i psychologiczne na wydział hydrokrakingu czy ktoś może opow9edziec w jaki sposób wygląda test merytoryczny i jakich pytań można się spodziewać

Brego
@Seejay

Możesz kolego napisać jakie mniej więcej były pytania na testach merytorycznych?

Ktoś
@Tomek

A powiedz jaka kasa dla nowego który chce np dostac się jako mlodszy operator

@Ktoś

Jakieś 4000 zł do ręki jak zaliczysz pierwsze stanowisko. Chyba się pozmieniało.

Mick Ross
@Tomek

Powiedz mi, czy dalej są zmiany 12 godzinne na instalacjach czy joz tylko osemki?

@Mick Ross

Zmiany są tylko i wyłącznie 12 godzinne. 12 godzin to naprawdę duże obciążenie dla umysłu i ciała podczas awarii. Każda awaria jest inna i potrzeba do niej świeżej głowy, która pamięta 500 rzeczy na raz, a czasami i dużo więcej, a do tego myśli i analizuje. Osobiście nie mogę pojąć dlaczego starszy specjalista jest wyżej w grupie płacowej jak starszy operator procesów produkcyjnych. Awaria dla operatora czy sterowniczego to sytuacja podbramkowa. Po awarii czasami szukają winnych, a wina niekiedy spada na tych co sterują. To nie lata 80-90-te, że sterowniczy pracuje na pneumatycznej sterowni i ma niski wpływ na proces. Dziś sterowniczy robi wszystko, włącznie z robotą papierkową związaną z danym procesem produkcyjnym.

Gosc
@Tomek

Witam. Chciałem zapytać o instalacje HOG? Może ktoś coś napisać? Jakieś informacje podstawowe

@Gosc

Lolo

Jak wygląda praca jako magazynier w dziale logistyki magazynowej zakupów i jakie tam są zarobki ?

YourNightmare

Witam. Czy uzyskam tutaj opinie o wydziale GH1 spedycja czy dystrybucja na Olefinach? Charakterystyka pracy na tym wydziale ?

Orlenka

I tak jesteście szczęściarzami, pracownicy stacji paliw, którzy chyba najbardziej są kojarzeni z firmą z logiem orzełka de facto nawet nimi nie są, mają umowy zlecenie i robią za najniższą czasem mają szanse na kilka stów więcej ale polityka firmy jest nastawiona aby tylko karać, karać i karać. Co ciekawe, w tym samym czasie niemiecki Lidl płaci o wiele lepiej i zatrudnia na lepszych warunkach w Polsce, ba nawet biedronka czy Dino płaci lepiej. To WSTYD, żeby taka firma która zarabia dziesiątki miliardów płaciła taki ochłap pracownikom.

Mati

Ciężko się tu dostać, na lepsze stanowisko niż młodszy operator. Miałem kilka rozmów rekrutacyjnych i w końcu poszedłem do prywaciarza i zarabiam więcej. Ojciec robi 25 lat na instalacji i narzeka od kilku lat. Płaca na instalacji nie jest adekwatna do wykształcenia młodych ludzi, szczególnie z mgr inż. Młoda osoba ze studiami, która trafi na instalacje zapewne przeżyje szok nietylko zarobkowy. Dziś rozmowy powinny zaczynać się od 5000 brutto na start. Skoro za 100zł nie zrobi dobrych zakupów na 3 dni.

Xxx
@Mati

A na start to jakie zarobki na instalacji zaczynając od zera?

Bartek
@Xxx

Na start jest bodajże 3200zł, albo 3800zł brutto. Po 2 latach będziesz miał ze 4800zł.

Mick ross
@Bartek

Co ty za głupoty piszesz. Od 2023 najniższa krajowa wynosi 3600 więc jakim cudem piszesz 3200

Michal

Witam ile może zarabiać operator Wózka widłowego Zwyżki Z uprawnieniami na suwnice koparki Po technikum z zdana matura jeżeli ma to jakiś wpływ na wypłatę

Wiecie może, czy w PKN ORLEN szukają chętnych na staż?

Johny

Xyz
@Johny

Jakie zarobki na początek młodszy operator? Sumując podstawę i dodatki zmianowe nocne i premie

Q
@Johny

Dobre zarobki? Bliska mi osoba pracuje na sterowni i dostaje 5000 zł na rękę, a praca jest odpowiedzialna i ma śmiertelne ryzyko a ja pracuje zdalnie, mam elastyczne godziny, praca bezstresowa i zarabiam ponad 5000 zł na rękę na umowę o prace. A teraz jeszcze maja zamontować kamery na sterowni żeby bardziej kontrolować roboli :) Ludzie szanujcie się i nie idźcie pracowac do Orlenu.

Hmm
@Q

Jak 5 tys to słabiutko

ezequiel
@Xyz

Coś koło 3000zł brutto przez rok, dostaniesz je po kilku miesiącach. Później jak zaliczysz wszystkie stanowiska to gdzieś 4800 zł brutto. Masz na to gdzieś do 2-3 lat. Wcześniej jak za 2 lata nie dadzą ci tego 4800zł. Instalacja instalacji nie jest równa na jednej są 2 duże stanowiska na innej 5 małych, a jeszcze innej 2 małe. Praca jako operator jest czasami bardzo ciężka, nie odwzorująca zarobków. Na lepsze wydziały dostają się zwykle pupile kierowników, inżynierów i dyrektorów. Na gorszych nie ma komu pracować to biorą czasami z zwykłych roboli po kursach. Zarobki są zróżnicowane, bo nie każdy dostaje podwyżki. Czasami sterowniczy ma 6000zł brutto, a czasami koło 14000zł. Oczywiście z większym stażem mają więcej. Są też po rodzinie z dyrektorami co mają więcej, tzw. spadochroniarze.

ezequiel
@Q

Na sterowni powinni tam dostawać z 8-9 tysięcy do ręki. Tam nie ma miejsca na błędy. Więcej dostają specjaliści, a odpowiedzialność mają o wiele mniejszą, to samo tyczy się umiejętności.

Dumny z siebie
@ezequiel

Chyba starsi specjaliści. Specjalista to dostanie max 7600 brutto (+10-15% więcej dla osoby rekrutowanej z wewnątrz grupy kapitałowej Orlen lub po znajomości). Ja u prywaciarza mam więcej niż Kierownik Projektu II w Orlenie oraz lepsze premie i jak patrze na ludzi po studiach co po kilkanaście lat a niektórzy całe życie zawodowe pracują na specjaliście z tak niską płacą to cisze się że kiedy próbowałem się dostać do Orlenu to mi się nie udało.

Majk ross

Janek

Praca na instalacji to nie praca dla człowieka po studiach jeśli nie masz ludzi za plecami, ktorzy utorują ci droge awansu. O dobre pieniądze ciężko. Pracuje się fizycznie i sprząta. Sterownia to stre który powinien być na tym samym szeregu co kierownik zmiany, bo sterowniczy tak naprawdę odpowiada za wszystko i za ludzi. Szkoda, że wyżsi dyrektorzy tego nie rozumieją.

Jokli

Ile zarabia młodszy operator na początku?

Operator
@Jokli

3200brutto + 525 zmianowe +10-15% premii

Micky

W jakim mieście?

@pracownik Anwilu S.A

Panowie ile macie teraz zmianowego?

Miłosz
@@pracownik Anwilu S.A

Groszę chyba im dają jakieś 500zł, było 1000 zł a zabrali. Przy nockach tak naprawdę masz dodatkowo gdzieś 18 godzin wyjęte z wolnego. Bo trzeba odespać i wyspać się.

Xyz

Na jakie mniej więcej zarobki brutto może liczyć nowy pracownik na stanowisku specjalisty w Płocku? Pozdrawiam.

@Xyz

7500 zł i raczej podwyżki długo nie dostaniesz. Specjalista to często stanowisko bezrozwojowe, chyba że masz plecy w firmie.

Wiecie, czy PKN ORLEN udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Nie ma możliwości pracy zdalnej w PKN, tylko okazjonalna.

Zostaw merytoryczną opinię o PKN ORLEN - Płock

• Jak się pracuje w PKN ORLEN?

Zobacz opinie na temat firmy PKN ORLEN tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKN ORLEN?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKN ORLEN?

Kandydaci do pracy w PKN ORLEN napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKN ORLEN