Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

Pracuje w Providencie od ponad roku i osobiście jestem zadowolona. To nie prawda, że trzeba dokładać do interesu. Można zarobić fajne pieniądze tylko najpierw trzeba też dać cos od siebie. Jeżeli komuś nie chce się pracować to i nie zarobi.

Iga

A jakie to są te naganne zachowania, które są przykrywane? Jaki mają wpływ na pracowników?

Doradca klienta

Mam 22 lata, obecnie studiuję. Pracę w Provident, jako Doradca Klienta rozpocząłem pół roku temu, jako dodatkowe zarobkowe zajęcie. Zachęciła mnie możliwość regulowania swojego czasu pracy oraz okazja kształtowania samego siebie, poprzez bezpośredni kontakt z ludźmi. Pracę polecam szczególnie dla osób studiujących, ze względu na wcześniej wspomniany samodzielnie regulowany czas oraz dla wszystkich, którzy nie chcą pracować na etat. Doradcy klienta pracują w rymie tygodniowym, pod stałą merytoryczną opieką swojego Kierownika. Ja trafiłem na bardzo uprzejmego Kierownika, który zawsze wszystko tłumaczy nawet kilkanaście razy, bez żadnych nerwów i stresów. Jest trochę wiedzy to przyswojenia, odnośnie zbiórek pieniędzy, prawidłowego podpisywania umów z klientami, raportowania swojej pracy, obsługi aplikacji firmowych (każdy Doradca dostaje telefon służbowy, na którym pracuje). Na pracę poświęcam dwa dni w tygodniu, po 4-5 godzin oraz czasami weekendy. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to nie mam tzw. podstawy, zarabiam dzięki prowizji, od zebranych rat oraz udzielonych pożyczek, wychodzi to miesięcznie około 1800-2100 zł. Nadmieniam, że mam płacone tygodniówki, które pobieram sobie sam z zebranych czy pobranych pieniędzy. Dla mnie tygodniówki, to kolejny ogromny plus tej pracy. Jak najbardziej polecam pracę w Provident. Bardzo miło się zaskoczyłem.

Jurek
@Doradca klienta

ale sie rozpisał ...

Laurak

Witam. Firma solidna, wychodząc anaprzeciw klienta, oferty pożyczek z wieloma wariantami w zależności od potrzeb. Doradcy kompetentni i pomocni. Moje sugestie dla Provident Polska S.A.: Moze byłaby możliwość wprowadzenia tańszej pożyczki dla klienta który nakłoni znajomego do wzięcia pożyczki w providencie lub promocja dla klienta bioracego już któraś pożyczkę np. 5 z kolei Lubię atmosferę w Provident Polska S.A. za: Otwarci doradcy i kierownik, uprzejmi i znający się na swojej pracy

zibi
@Laurak

I polska, a to też istotne

Klaudia

Pracuję 3 lata. Zarobki godne, firma dobrze traktuje pracowników. Polecam

Patka Nowy wpis

Zauważyłam, że zaczęły się pojawiać pytania o zarobki na rękę. Zastanawiają mnie one przy stanowisku European IT Security Managera. Oferta jest wystawiona od wczoraj na każde województwo. Mimo wszystko zarobki nie są zależne od lokalizacji?

Czy zdarzają się nadgodziny w Provident Polska S.A.?

pytanie Nowy wpis

ile kierownicy rejonu sprzedaży mają podstawy brutto? ile średnio dodatkowo z premii brutto? Łącznie przebije chociaż 6k na rękę?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Hej, czy posiadacie w benefitach Medicover lub pochodne? Jeśli tak to czy jest możliwość przystąpienia po zatrudnieniu i co najważniejsze wykupienie pakietu dla członka rodziny?

PP Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Witam chciałem zapytać o co chodzi z tą poduszka na start? Jestem zatrudniony od stycznia 2024r miałem dostać wyrównanie i nic . Dostaje po 40 zł na tydzień .

Konsultant Ds. Obsługi Klienta

lewe dane powinny by zbierane po pozytywnej rozmowie kwalifikacyjnej a nie dopiero przez.

Sebastian

Szybka Gotówka to nie tylko szybka pomoc finansowa, ale także elastyczne warunki i miła obsługa klienta. Bardzo polecam!

CQ

Ktoś pisał niżej, że zwolniono tak duzo kierownictwa, myślałam że to się będzie z jakimś naborem wiązało, ale nie widzę żadnych ogłoszeń, poza jakimiś z września ubiegłego roku. Chyba że to nadal aktualne? Co do stawek to czy obecnie można negocjować więcej, niż to podane przez osobę 4000 netto?

GG

Ile zarobi Doradca klienta? Dajcie znać, czy dobre warunki, chodzi mi nie tylko te podstawowe zarobki, ale dodatki też. No i o pozapłacowe Benefity. Co proponują? Widzę, że co jakiś czas są ogłoszenia, ostatnio we wrześniu jakoś było, może teraz też coś jest?

XYZ
@GG

Mam rejestr ok 200 osób i zarobki ok 300 zł tygodniowo. Jeżeli robisz nadprogramowo oczywiście zarobki większe ale jak się odliczy paliwo i naprawy auta (tak jedziemy swoim do pracy i w pracy) nie zarabiamy więcej niż 100 tygodniowo

VU
@XYZ

Jak to możliwe, że zarabia się około 400 zł miesięcznie? Przynajmniej tak rozumiem to stwierdzenie dotyczące 100 zł na tydzień. Tylko jeśli faktycznie tak by było to ludzie podejmowaliby się dalej jeszcze jakiejkolwiek współpracy? ile godzin na to poświęcasz?

Dariusz

Oczywiście 600 zł tygodniowo za samą zbiórkę,do tego dochodzi sprzedaż,realizacja celu indywidualnego i zespołowego,wynagrodzenie za sprzedaż produktów dodatkowych,konkursy + dopłaty paliwowe.Dobra I kompleksowa obsługa 200 osobowego rejestru=brak powodów do narzekań :)

Grzegorz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Witam, pracuję już kilka lat jako dk, jest prowizja są promocje, sprawdza się jako praca dodatkowa, lecz jedna rzecz mi nie daje spokoju: po co w tej firmie stanowisko dke czyli tzw. eksperta? osoby które znam same potrzebują wsparcia, podczas szkoleń z nowych produktów im więcej głupich pytań tym ekspert z dłuższym stażem... byle tylko zaistnieć. A za dwa dni " wiesz co nie wiem ,muszę doczytać". W zasadzie wszystko jest w my news, a wsparcie czyli tak naprawdę telefony może zrobić kierownik, plus kierownik terenowy. Te pieniądze , bo to po to pracujemy , mogły by być przeznaczone dla dk na promocje. Napiszcie co o tym sądzicie

Majka

Cześć, możecie mi napisać cos więcej o pracy jako konsultant do odzyskiwania należności? Piszą wprost, że to praca zdalna za najniższa krajowa ale można zarobić cos na premii. jak trudno ja wyrobić? Ciekawi mnie też to czy ta praca mogłaby być wykonywana na część etatu? nie 8 godzin dziennie tylko 4?

FR

Faktycznie z okazji świat niczego się nie otrzymuje? Niby faktycznie jak teraz zerkam na benefity dla doradców to piszą o ubezpieczeniu, szkoleniach oraz niezbędnych narzędziach pracy. na jakich zasadach użytkuje się telefon lub tablet? Co jaki okres czasu otrzymuje się nowy?

Czy urlop w Provident Polska S.A. jest płatny 100%?

Rysiek

Czy faktycznie takie sytuacje jak opisana teraz niedawno wobec doradców występują? mam na myśli to podpisywanie dodatkowych produktów, nawet gdy klient tego nie chce. W jakich lokalizacjach to zażywaliście? Chce sprawdzić czy to mój rejon czy nie, bo właśnie mam do niego dostępna ofertę

SZ

Zainteresowałam się pracą jako specjalista ds. windykacji, głównie ze względu na to, że jak na razie nie mogę się podjąć pracy w pełnym wymiarze a z opisu wiem, że możliwe jest zatrudnienie na część. Tylko po tych niektórych opiniach sama nie wiem czy jest sens aplikować. Jeśli pracuje na część etatu to jakieś normy mogą w ogóle być przekroczone? I jaka występuje teraz atmosfera na dziale?

Serdeli

Witam. Czytam wpisy zeby miec jakies pojecie o warunkach jakie panuja w Firmie. Interesuje mnie to bo jeszcze w "pandemii" kupiem troche akcji Providenta. Trzymam do tej pory mimo ze zostaly wyrejestrowane z GPW, ale dalej sa notowane w UK. Zastanawiam sie nad dokupieniem wiekszej ilosci. To spolka ktora co roku przeznacza ok 50% zysku na dywidendy. Czy Firma ma jakis program lojalnosciowy dla pracownikow dajacy jakies swoje akcje? Pozdrawiam

@Serdeli

Sprawdź sobie ile systematycznie, rocznie firma wytraca Klientów, to odpowiedź nasunie się sama ????

Honorata

We wrześniu była taka oferta jeszcze na doradce klienta. Nie wiem, jak tam z rotacją w firmie, ale jestem ciekawa, czy teraz nie można jeszcze się zatrudnić, może tutaj ktoś wie? Nadal proponują to "dofinansowanie do wynagrodzenia"? Wie ktoś, na czym to polega jeśli tak?

Kinga

Czy Doradcy klienta w Provident Polska dostają jakieś bony podarunkowe na święta Bożego Narodzenia?

Oczywiście, to co napisałem wcześniej nie oznacza, że w Provident nie znajdziesz fantastycznych, kompetentnych, przyjaźnie nastawionych ludzi. To często fantastyczne relacje na całe życie ???? Myślę, że zmiany legislacyjne, ciągła utrata liczby Klientów i wynikające z tego problemy z wygenerowaniem zysku wyzwalają wśród niektórych osób, najgorsze, (usunięte przez administratora)szkodliwe dla organizacj instynkty. Jeśli Dyrektor i HRBP którzy z zasady powinni stać na straży wartości pozwalają sobie na kłamstwa, łamanie prawo i wykorzystywanie pozycji silniejszego względem Pracowników, to dokąd chcą doprowadzić biznes z kilkusetosobową częścią organizacji? Wielokrotnie słyszałem od swojego przelożonego, że na ciężkie czasy potrzebni są ,,żołnierze wykonujący rozkazy". To może i prawda pod warunkiem, że dowódca nie jest teoretykiem z poziomem wiedzy praktycznej sprzed 20 lat i nie opiera swoich decyzji na zasłyszanych rzekomo dobrych praktykach. Nie trzeba mieć zbyt bujnej wyobraźni co w podleglej strukturze robią z uzyskanymi "rozkazami" podwładni /Kierownicy, którzy nie filtrując otrzymanych instrukcji przekazują w dół "ślepą" presję w postaci oczekiwań których wykonywanie kłóci się ze zdrowym rozsądkiem. Nie rozumiem dlaczego zarządzanie oparte na "(usunięte przez administratora)" i bombardowaniu podwładnych: telefonami, SMS-ami, podejrzeniam8 o lenistwo oraz powierzaniu niekompetentnym ludziom (ślepo poslusznym) stanowisk kierowniczych ma zapewnić utrzymanie się w siodle. W Provident jest bardzo wiele menadżerów którzy potrafią zbudować autentyczne zaangażowanie i lojalność Pracowników. Potrafią doprowadzić do sytuacji w której Doradca jedzie wieczorem 50 km na jedną brakującą w sekcji umowę, potrafią wykrzesać z siebie 200% zaangażowania. Dlaczego? Bo ich szef przede wszystkim widzi w nich człowieka a nie narzędzie do generowania zysku. Jak można się czuć kiedy po 20 latach udziału w budowaniu firmy, lojalności, dyspozycyjności traktowania organizacji jak matki zostajesz potraktowany jak wyjęty spod prawa banita, którego wyrzuca się przed bramę nie pytając czy ma środki do życia, pozbawiając kontaktu z rodziną , oczerniając poprzez kłamstwa i insynuacje wśród podwładnych . Potraktuj to jako historię która wydarzyła się naprawdę i wybierz sobie dobrego szefa dla którego będziesz naprawdę ważn-a/-y najpierw jako człowiek. Uważaj komu powierzasz cześć swojego życia którą poświęcasz na pracę. Rozglądaj się i słuchaj ludzi którzy pracują na pierwszej linii. @Pracodawca

Agent
@Andrzej

W pełni się zgadzam, po prawie 20 latach współpracy nie usłyszałem nawet "dziękuję"

@Agent

Sposób w jaki firma pokazuje w chwili gdy ścieżki Pracodawcy i Pracownika rozchodzą się po długim okresie współpracy, świadczy o jej prawdziwym podejściu do człowieka. Nie ukryją tego dziesiątki programów wybielających reputację i uzyskiwane za teorię w następujących po sobie latach tytuły Top Employer. Samo piękne opakowanie nigdy nie świadczy o tym co jest w środku. Bycia ludzkim nie kupuje się za pieniądze lecz osiąga ciężką pracą nad przestrzeganiem podstawowych wartości człowieczeństwa.

@Andrzej

Byłam też pracownikiem provident przez 19 lat jako doradca lubiłam swoją prace do póki nie zmienił się kierownik . Czy kierownicy nie wszyscy są bogami w tej firmie potraktował mnie bardzo źle i nie mogłam z tym nic zrobić jemu uwierzyli nie mi przykre to jest .

Arek
@Agent

Niestety tam już od wielu lat, Managerowie,którzy uczyli się zawodu za Gierka już dawno nie powinni tam pracować. Ich styl zarządzania jest nieadekwatny do obecnych realiów. Każdy ma tam swój numer SAP i tylko tym tam jesteśmy.

BT
@Arek

Nie wiem jak dokładnie jest tam teraz, mnie na pewno jeśli już praca będzie interesować od nowego roku. są przewidywalne jakiekolwiek zmiany? I co do tego SAPa wspomnianego to jakich zarobków będzie można ewentualnie oczekiwać?

TC

Sugerujecie teraz, że może dojść do jakichś stresujących sytuacji? w sumie czy to każdy jest odpowiedzialny za wykonywanie takich procesów „windykacyjnych”? jest z tego jakieś konkretne szkolenie przeprowadzane?

Adrianna

Witam. Czy to prawda, że po nowym roku będzie spora redukcja zatrudnionych i zostaną tylko nieliczni doradcy? Z jednej strony zatrudnienia są cały czas, a z drugiej strony chodzą słuchy, że będą zwolnienia. Proszę o odpowiedź. Najlepiej też jeśli ktoś z zarządu mógłby się na ten temat wypowiedzieć.

HT

Tak czytam komentarze dotyczące pracy jako doradca klienta i mam kilka pytań, na stronie mają cały czas aktywny nabór. Dobrze rozumiem, że firma nie użycza samochodu służbowego? Pisano tu coś o zwrotach za paliwo... Piszą tam, że na początek dostaje się wynagrodzenie gwarantowane i bazę klientów. Czy z czasem ta podstawa znika i zostaje sam system prowizyjny? A może zmienili już to od czasu tych poprzednich komentarzy? Bo ona sugerowały właśnie, że ile podpiszesz umów tyle masz i tyle.

Doradca

Witam wszystkich. Chciałabym się podzielić swoją własną opinią na temat pracy w Provident Polska. Pracowałam tam 8 miesięcy. Początkowo zarabiałam po 250zł tygodniówki. Potem było dużo lepiej. 1000zł bywało kilka razy. Niestety w czerwcu dostaliśmy aneksy do umów gdzie obcięto nam prowizje. Ostatnio dostałam sto zł wypłaty. Rzuciłam pracę, chociaż byłam bardzo zadowolona. Ale nie stać mnie na utrzymywanie Providenta. Wymagania ogromne a zarobki marne.Niepolecam tej pracy nikomu.

Kuba
@Doradca

Czyli wynagrodzenie w całości składa się z prowizji? Jaka jest więc forma zatrudnienia i na czym polegała, Twoim zdaniem, nieadekwatność wymagań w stosunku do zarobków?

@Kuba

Zatrudnienie jest tylko umową zleceniem. Po drugie początkowe stawki które dostałam były naprawdę dobre. Porównując przedtem było 80zł brutto za nowego klienta teraz 40. Niby do tego jest prowizja od kwoty pożyczki ale to też jest śmieszne stawka. Jak kogoś stać na dokładanie do interesu to provident jest dobrym kierunkiem.

@Doradca

Rozumiem. A jakie miałaś obowiązki? Trzeba było samemu szukać tych klientów, jeździć na spotkania?

@Doradca

Zgadza się, zarobki doradców mocno spadły, po odjęciu kosztów paliwa nie zostaje prawie nic. Jeśli dalej tak będzie, ludzie zaczną się zwalniać. Zresztą - już zaczął się ten proces. Bardzo trudno jest realizować cele, przez zmiany ustawowe, wprowadzone w maju. Zresztą - przy aktualnym obniżeniu prowizji, przy realizacji celów, człowiek i tak zarabia niewiele????????????

Nikola
@Doradca

Hej, czy na początku przed przyjęciem do pracy musiałaś podawać swoje dane z dowodu do weryfikacji?

@Nikola

Tak, podaje się dane i zgodę na weryfikację w biurach informacji gospodarczej w celu sprawdzenia czy nie masz zadłużenia.

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.