Opinie o Smart MBC w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Smart MBC. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Smart MBC na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Smart MBC w Poznań

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Smart MBC? Chodzi o pracę jako Kasjer, takie ogłoszenie jest na GoWork.pl 14 listopada.

Pan RYSZARD Nowy wpis

Istnieje ta firma w Poznaniu?

Marcelina

Dzisiaj po prawie 1,5 roku zakończyłam pracę w dziale marketingu w Smart MBC. Byłam tu początkowo na praktykach, kolejno na stażu (który wspominam jako jeden z najlepszych momentów w firmie), a przez ostatnie 10 miesięcy pracowałam na stanowisku konsultanta. Mimo lepszych i bardziej stresujących chwil (jak w każdej pracy), na pewno będę pozytywnie wspominać Smart MBC, a zwłaszcza osoby, z którymi miałam okazję współpracować. To na pewno idealne miejsce dla każdego, kto chce poznać branżę HR, oswoić się z nowinkami, ale też po prostu zdobyć pierwsze doświadczenie. Można nauczyć się tutaj "ogłady". Łatwo jest połączyć pracę i studia. Smart MBC jest bardzo wyrozumiały i przestrzega zasad work-life balance. Może nie można zarobić tutaj kokosów, ale na pewno można nauczyć się funkcjonowania w małej firmie, o dużej dynamice i stawiającej na technologie. W moim przypadku, dzięki wsparciu współpracowników, poznałam bardzo dokładnie wiele narzędzia z zakresu marketingu internetowego i PR, także kilka narzędzi HR. Być może wiele osób tego nie doceni, ale gdyby nie praca tutaj - nie miałabym możliwości sprawdzenia i korzystania z nich. Co uważam za bardzo cenne? Osoby w dziale na wyższym stanowisku zachęcały mnie do rozwoju i podejmowania nowych wyzwań. Wspierały mój rozwój zawodowy w obszarach, takich jak np. EB. Czułam się doceniona za każdy większy projekt, nad którym pracowałam. Myślę, że jest to bardzo ważne na początku kariery zawodowej. Mimo, iż z niektórymi osobami różniły mnie poglądy na wiele tematów, współpraca zawodowa przebiegała zazwyczaj bezkonfliktowo. Co do rotacji pracowników - nie jestem jednak w stanie jej ocenić, gdyż zespół marketingu, którego byłam częścią, nie uległ zbytnim zmianom w okresie mojego zatrudnienia. Jeśli był wolny wakat, praktykant dostawał ofertę stażu. Na pewno nie było sytuacji, w której osoba na stanowisku konsultanta była zwalniania, by w jego miejsce zatrudnić praktykanta... Oczywiście, to moja subiektywna ocena. Zdaje sobie sprawę, że kultura organizacyjna Smart MBC, nie każdemu przypada do gustu. Mi się podobało. Ze względu na brak dalszych możliwości awansu - co oczywiście rozumiem, ale jednak dalszy rozwój i zwiększanie obowiązków jest to dla mnie ważne - oceniam współpracę na bardzo dobry. Każdą osobę chętną do porozmawiania o tej firmie zapraszam do kontaktu.

vichy
@Marcelina

to jak było tak ślicznie, idyllicznie to dlaczego odeszłaś? trzy, dwa, jeden - czas na wymyślenie kreatywnej, nieszkodliwej odpowiedzi start

Marcelina Nowy wpis
@vichy

cześć, nadal czasem tu wchodzę ;) odeszłam, bo szukałam możliwości awansu i akurat dostałam taką ofertę ;) napisałam to w pierwszym poście i nadal uważam, ze warto było zacząć tam swoją karierę

Karol

Drodzy Państwo, jak nazywa się firma Smart Mbc?Byłem przez nią zatrudniony i potrzebuję zaświadczenie od dochodach do PUP...

ja Nowy wpis
@Karol

Conture

Kamil

@Franek a co w sumie najbardziej Ci się tu podoba?

Franek

Może nie jest idealnie ale ja nie znam idealnej firmy. May dobrego pracodawcę więc doceńmy to.

Patryk Mordel
@Franek

Drodzy z conture, przestańcie pisac sobie pozytywne komentarze :)

Karol
@Patryk Mordel

Panie Patryku, jak się obecnie nazywa firma i gdzie ew. Szukać odbioru zaświadczenia o dochodach do PUP? Będę wdzięczny :) Pozdrawiam

Czy Smart MBC narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Lol

Tam nie ma urlopów. Oczywiście możesz wziąść wolne jak wykonasz swoje obowiazki ale dzien wcześniej wymysla ci tyle roboty, ze w kilka dni jej nie zrobisz. Patryk jak tylko sa problemy chowa głowę w piasek a Sandra jest mila tylko na 1 rzut oka tak na prawdę ludzi i ich pracy nie szanuje liczy się tylko ona. Bardzo duzo miesza uwazam ze firma bez niej była by o wiele lepsza i skuteczniejsza. Nawet jej wykształcenie jest kompletnie nie w tym kierunku a jej motto to po trupach do celu.

hahah

Teraz bawią się w agencję SEO i pozycjonowanie linków :P

:D
@hahah

a pod jaką nazwą? :D no w IT w Poznaniu to Pan byznesmen nie podziała. Jako były pracownik, uczciwie pracujący zawodowo na swój sukces, pilnuję nierzetelnego podłego byłego pracodawcy i jego wszystkie nowe ruchy. Wiem, że nie tylko ja :)

harpia
@hahah

Pojawiła się jakaś nowa firma, inna niż Conture? bo wydaje mi się, że tamta już upada.

Misiek

Zastanawiam się dlaczego tą pseudo agencją nie zainteresował się jeszcze PIP. To jest zwykła firma krzak, a teraz udają agencję kreatywną Conture. Skandal

Jaka umowa obowiązuje w Smart MBC podczas okresu próbnego?

Patrycja

Żadna, przecież Smart MBC już od dłuższego czasu nie istnieje. Przekształcił się w Conture, ale z tego co piszą to nie płacą za zlecenia...

Przemo

Czy ktoś wie czy firma nadal działa? Strona Smart MBC nie istnieje, podobnie facebook. Czyżby w końcu odpowiednie służy dobrały im się do tyłka?

wojtas
@Przemo

brak wyników + brak procesów jesli chodzi o rekrutacje + gaszenie ognia przez fatalne komentarze spowodowało ze zamienili się w Conture :)

Żaden tam Smart

Ha ha ha. Ja również miałem przygodę z tą agencyjką. Kompletna porażka i nie chodzi mi o brak podstawowych narzędzi pracy - jedyne narzędzie do direct search to było podstawowy pakiet golden :) reszta to liczne fikcyjne profile na linku lub fb mające uchronić przed blokadą ze strony operatorów. Niezłe były z tym jaja, zwłaszcza jak kandydaci byli wprowadzani w błąd przez fikcyjne postacie ze Smart MBC i Conture i potem pisali bluzgi, nie wiedząc, że konsultant nawet nie istnieje :) Zresztą o czym tu mówić skoro komputery były na darmowym oprogramowaniu googla, brakowało krzeseł, a przybory do pisania to był luksus. Ale największa zabawa była oczywiście z "prezesem" znikającym nie wiadomo gdzie na całe tygodnie i jego zastępczynią skupioną wyłącznie na swoich hybrydach. Szczerze: pracowałem w wielu miejscach, ale z ludźmi tak niekompetentnymi jeszcze nie miałem do czynienia. Moja rada: uważnie czytajcie co podpisujecie. Żal tylko tych mitycznych inwestorów....

dan85

Jakiś czas temu miałem wątpliwą przyjemność współpracować z Panem hehe Prezesem i jego świtą. Pod naporem braku kompetencji i nieustających cyrków, które tam się uskuteczniały opuściłem pokład tego wesołego statku. Generalnie cyrk na kółkach - ładne skądinąd panie bawiły się w rekrutację, szef ferajny latał we wszystkie strony, organizując co chwila zebrania na korytarzach (WTF), totalny brak profesjonalizmu ubrany w korporacyjne ciuszki. Szkoda więcej słów na to - nikt rozsądny i szanujący siebie nie powinien wchodzić z nimi we współpracę.

Aneta
@dan85

Widzę, że nie podobała Ci się praca w Smart MBC. Szkoda, że nie napisałeś więcej konkretów odnośnie tego, dlaczego. Co dokładnie nie odpowiadało Ci w sposobie zarządzania?

Oll

Ktoś wie jak się z nimi skontaktować? Maile i Messengery, Instagramy nie działają :/

ona
@Oll

idź do siedziby firmy na głogowskiej, smart mbc zamieniło się na firmę Conture - zostali Ci sami "pracownicy", możesz też do prezesika podjechać do domu co najwyżej, bo jego pracownicze kółeczko wzajemnej adoracji jest tak tępe że w niczym nie pomoże.

Manicure
@ona

Czy prezes jak wciąż ma w zwyczaju znikać na klika tygodni, a później powraca aby "strzelić" motywacyjną gatkę ?

Respos
@Manicure

Tak jeśli nie zajmuje się startupem o koniach :

Radek

Witam, czy w tej firmie jest możliwość awansu?

Ubawiona

Wyjątkowo beznadziejna firma. Olbrzymia rotacja. I jeszcze te pozy ekspertów od HR i EB :) na Hrowni itp. Teoretycy zarządzania, którzy swoja wiedzę czerpią z cudzych opracowań i skryptów, a nie własnego doświadczenia, w dodatku cytujący się nawzajem i sami ze sobą przeprowadzający wywiady :) Niezła farsa.

Była
@Ubawiona

He he he, rzeczywiście te wywiady, które ze sobą wzajemnie przeprowadzają pozując na managerów/ ekspertów ds. marketingu, social mediów, EB itp. są bardzo zabawne. Ale i tak najlepsze są "złote rady" które przekazują na HRowni. Gdyby stosowali się chociaż do 10 % tego o czym tam piszą, to nie było by takie rotacji w tej agencji. Ale teoria sobie, a praktyka sobie. Zdaje się, że ważniejsze są paznokcie sami wiecie kogo :)

omnibus

Jeśli ktoś ma kompetencje do pracy jako HR to się marnuje na tym forum!!

MiMo tego

Rzeczywiście właściciel to dość specyficzna osoba :) Znika na kilka tygodni i ani widu ani słychu. Zastanawiam się tylko z czego oni żyją, bo jakoś nie widać aby realizowali jakieś projekty rekrutacyjne.

taka sobie

Ehhh nie ma co przesadzać. Firma wcale nie taka zła. Chociaż rzeczywiście pełna dziwaków i ludzi raczej mało poważnych :) Na czele z "prezesem" znikającym nagle na całe tygodnie bez wieści.

Kunis

Mbc Joanna Olejniczak oszustka Poznañ

Aneta

@benefity w MBC - to już nie jest sprawa rotacji pracowników, a raczej redukcji zatrudnienia. Skąd wynika ta sytuacja? Czy masz wiedzę na temat aktualnej sytuacji w firmie? Twoje doświadczenie pomoże innym użytkownikom forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Smart MBC - Poznań

• Jak się pracuje w Smart MBC?

Zobacz opinie na temat firmy Smart MBC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Smart MBC?

Kandydaci do pracy w Smart MBC napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Smart MBC