Ericsson Sp. z o.o.

Opinie o Ericsson Sp. z o.o.

ania 2009-01-20 15:28:40
wilele mozna sie tu na uczyc, praca solidna, profesjonalna i odpowiedzilana. mila atmofera. Placa ok 2,600 netto. Mozliwosc rozwoju oraz awansu.
Big_eng 2010-01-24 09:49:19
Ja tam mam już dosyć pracy w tej firmie.
Głównie z powodu toksycznego otoczenia i stylu pracy - od rana do nocy.
Darek 2010-03-02 17:38:41
a ty co z dzialu kadr sie urwalas Aniu ?
dla mnie Ericsson to:
- dobre labolatorium badawcze
- syf management (zarzadzanie na poziomie murarza(
Waldi 2010-04-02 18:33:05
Bo Ania musi tak pisać. Ale akurat do niej nie mam nic osobiście.
Pracowałem w kilku firmach, miałem jako kierowników także ludzi mniej wykształconych. Ale takiego traktowania to nigdzie wcześniej nie doświadczyłem.

Może ktoś opisałby sprawę buntu dziewczyn jakieś 2 lata temu a przecież Ericsson reklamuje się jako "Firma przyjazna kobietom". Dlaczego anonimowe ankiety nie są anonimowe i grozi się konsekwencjami dyscyplinarnymi.
Dlaczego premiuje się osoby (sam znam kilka takich) o ewidentnych skłonnościach sadystycznych.
rekrutowany 2010-04-14 10:12:04
Mam pytanie jak wygląda praca na stanowisku technicznym/IT w tej firmie jako dobrej klasy inżynier, w Wawie na Jerozolimskich?
Może coś więcej o atmosferze pracy....
Jak jest z urlopami, czy są problemy z wzięciem dnia wolnego od czasu do czasu ?
Mobbing czy występuje ?
Co masz na myśli mówiąć o pracy od rana do nocy?
Jak jest z nadgodzinami ?
Waldi 2010-04-14 16:22:56
W klasycznym IT pracują osoby z HP (outsourcing). Wyglada na to że nie jest im źle pod względem obciążenia i atmosfery. Są też stanowiska IT w tzw GSDC - tu nie potrafię ci powiedzieć jak jest z atmosferą. Ericsson od ponad roku się ogłasza że szuka inżynierów do tego działu, ale mimo to nikogo nie zatrudniają. Wszyskie CV lądują na półce.
W innych działach technicznych nie jest dobrze, przeciążenie pracą, o byle co awantury[usunięte przez administratora]. Szefowie dosyć bezwzględni. W ostatnim roku były zwolnienia i pewnie to nie koniec sądząc po wynikach finansowych. Na płatne nadgodziny nie licz, powiedzą ci że jest ciężko finansowo i nie zapłacą.
Co do urlopów i dni wolnych - tu jakoś idzie się dogadać.

pmo 2010-05-05 23:08:15
Kierownicy w Ericssonie to porażka. Ostro jadą z ludźmi.
Ale trochę fajnych osób tu jednak pracuje.
www 2010-05-28 20:12:11
zarzadzanie ludzmi w gsdc to chyba poligon doswiadczalny, managierami sa ludzie ktorzy z zarzadzniem wczesniej albo wogole nie mieli do czynienia albo sie do tego po prostu nie nadaja
M 2010-10-15 09:39:21
Mi osobiście dobrze się pracowało w tej firmie.
anonim 2011-02-15 13:37:49
Ja mialem ta ogromna nieprzyjemnosc pracowac w tej firmie w nowo tworzonym dziale GSDC. Wyscig szczurow z jakim sie jeszcze nie spotkalem. A pracowalem juz w kilku dobrych korporacjach. W zasadzie dotyczy to jednej wyjatkowo wrednej, zlosliwej i falszywej osoby [usunięte przez administratora]Wiem ze jemu to chamstwo poplacalo bo zostal managerem. Bardzo nie polecam, bardzo ucierpialem na zdrowiu po tej pracy[usunięte przez administratora]
anonim 2011-02-27 18:47:50
anonim - 2011-02-15 13:37:49

Ja mialem ta ogromna nieprzyjemnosc pracowac w tej firmie w nowo tworzonym dziale GSDC. Wyscig szczurow z jakim sie jeszcze nie spotkalem. A pracowalem juz w kilku dobrych korporacjach. W zasadzie dotyczy to jednej wyjatkowo wrednej, zlosliwej i falszywej osoby [usunięte przez administratora]. Wiem ze jemu to chamstwo poplacalo bo zostal managerem. Bardzo nie polecam, bardzo ucierpialem na zdrowiu po tej pracy [usunięte przez administratora]

chyba w czasie internetu ludziom brakuje jaj, skoro anonimowo w ten sposób opisuj� innych :)
anonim 2011-04-27 17:30:10
Jezeli chcecie pracowac w Szwedzkiej firmie to proponuje jednak Ikea . Wszystko co sie dzieje to jeden wielki uklad i wieloletnie znajomosci przy gillu lub remoncie domu . Takie czary-mary :-)
anonim 2011-11-11 22:29:22
ania - 2009-01-20 15:28:40

2600 netto w Warszawie to ma byc ok ? Na mieszkanie zarcie wystarczy od pierwszego do pierwszego :)
Nordic 2013-04-06 13:49:58
Porażka, zwalniają ludzi, co parę miesięcy, nie znasz dnia ani godziny, kiedy możesz załapać się na zwolnienia grupowe.
Mnóstwo, pustych mebli biurowych po zwolnionych pracownikach i dużo wolnej przestrzeni na piętrach. Obowiązki zwalnianych pracowników, przejmują Ci, którzy zostają, dzięki temu, mają dwu- trzykrotnie więcej pracy (przy i tak marnej pensji).
Bardzo niestabilna firma.
997 2013-05-23 17:57:52
A na jakie stanowisko aplikujesz Alan ?
Lolek 2013-05-30 17:44:56
2.600 na łapę na początku. Jeżeli masz duże doświadczenie to może trochę więcej. Po okresie próbnym podwyżka o dwie - trzy stówy - czyli wyrównanie inflacyjne. Jak jest w pracy ... co tu dużo pisać ...: Call Center z elektronicznym sprawdzaniem wydajności pracy. Taka fabryka bawełny z "Ziemi Obiecanej" we współczesnym wydaniu.
Poi 2014-07-11 17:36:56
Właśnie w jakich godzinach pracuję się w Ericsson 8 godzin czy więcej?
arek 2014-11-26 15:00:58
@Kamcio, a niby dlaczego sądzisz, że Ericsson nie wytrzymał konkurencji? O co tak właściwie chodzi? Przecież to firma, a wręcz korporacja, któa nadal jest na całym świecie i świadczy usługi telekomunikacyjne. Nie myl ich z rynkiem telefonicznym, telefony Sony Ericsson to co innego. Obecnie Ericsson łączy 40% abonentów komórkowych na świecie, także chyba jednak wytrzymali konkurencję...
dawid27 2015-01-25 17:55:44
Myślę, że o pieniądze nie powinieneś się martwić. Co prawda zależy to od stanowiska ale jest to zagraniczna firma, z dużym kapitałem i myślę sobie że cenią pracownika i wynagrodzenie małe nie będzie. Ericsson to marka z historią. Więc co byś tam nie robił to zyskasz cenne doświadczenie na przyszłość i będziesz miał co wpisać do CV. Lepsza taka firma niż jakaś mało znana.
kamil 2015-02-09 03:52:43
Powaznie w Ericssonie jest jakoś źle? Bo to naprawdę znana i dobra firma, przynajmniej ja mam takie wrazenie, a tutaj czytam komentarz, że lepiej u nich niż na bezrobociu, poważnie? To jest gigant telekomunikacyjny, to spodziewałem się bardzo dobrych warunków. Może ktoś z aktualnych pracowników napisac kilka słów, jak się teraz tu pracuje?
Bartek 2015-02-23 09:17:48
Powiedziałbym brzydko, że ericsson to firma stara jak świat. W przeszłości wiele rzeczy kształtowanych w technologii zależało od nich, teraz mam wrażenie, że nie potrafią się odnaleźć na rynku a co gorsza wykorzystać potęgę swoich pracowników do opracowania czegoś innowacyjnego. Chyba nie tylko ja mam wrażenie, że idą coraz głębiej w drugą stronę.
wolny 2015-03-19 20:40:38
to nie jest tak. jestem pracownikiem firmy Ericsson od 12 lat, moje doświadczenia:
- jeżeli myślisz sobie o wielkiej korpo karierze - odpuść sobie
- jeżeli Twoim celem jest stabilny rozwój w niezłej atmosferze - staraj się
- jeżeli jesteś osobą otwartą na nowe doświadczenia, wyjazdy zagraniczne - staraj się
Mimo wszystko Ericsson to ludzie, karierowicze oraz osoby "nadmiernie" ambitne nie mają czego tutaj szukać.

Fakt firma będzie musiała dokonać wielkiej reorganizacji (zgadzam się z Batkiem)- zatrudnia bardzo dużo wysokiej klasy specjalistów, których potencjał nie jest odpowiednio wykorzystywany.
damian28 2016-01-23 16:16:58
Hej, mam pytanie - Customer Project Manager - dlaczego nie jest to łatwe stanowisko, z opisu wynika, że to project manager tak jak w innych firmach np IBM etc. (proszę o podanie wyróżników tych stanowisk w stosunku do zwykłego PMa), a także w kwestiach finansowych: 5 cyfr, ręka hm ?
damian28 2016-01-23 16:26:52
Hej, dziękuję za odpowiedź, ale potrzebuję osoby, która jest zbliżona do tego konkretnie departamentu związanego z Project Managementem lub odpowiedzialna za rekrutację.
damian28 2016-01-28 02:50:57
@Kate - Project Management Office support vs Customer Project Manager - jestem zainteresowany tym 2gim stanowiskiem i tutaj prosiłbym o uszczegółowienie (zakres - dlaczego ciężkie)(finanse - orientacyjne kwoty), za odpowiedź udzieloną przez Ciebie dziękuję. Dodatkowo - czy jest pakiet relokacyjny dla powyższych stanowisk ?
gosia_26 2016-01-28 12:22:29
A mogę prosić o więcej szczegółów dot. pracy w zespole project management? jak atmosfera, czy często trzeba zostawać po godzinach?
Edi 2016-02-12 02:15:49
Toksyczna firma
Ronin 2016-02-26 17:39:43
Papatajnia ; -) nie polecam
Mario 2016-04-05 15:21:42
Kolesiostwo na porządku dziennym, nie doceniają pracowników a tym bardziej nie wierzą w ich pracę. Kierownicy są niekompetentni , stosują mobbing który ma na celu lub skutkuje poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem lub odizolowaniem pracownika od współpracowników.
Zbyszek F. 2016-04-07 09:17:58
Witam serdecznie wszystkich.
Czytam tu różne wypowiedzi na temat E/// i mogę powiedzieć, że jest tu dużo napisanej prawdy, ale i wiele bezpodstawnych obelg. Jeśli chodzi o ciężką i fachową pracę, za którą Eryk dobrze płaci to jest to prawda.
Ja mam prawo wydać opinię na temat E///, ponieważ pracowałem przez prawie dwadzieścia lat w tej korporacji i poznałem tu wielu wartościowych ludzi i nauczyłem się bardzo, bardzo wiele. W zeszłym roku w kwietniu kiedy mnie zwalniano byłem w pierwszej dziesiątce najdłużej pracujących ludzi w Ericsson Polska. Nie powiem, było mi przykro, że po tak długim czasie zwolniono mnie lecz taka czasami jest kolej rzeczy. Skurczył się rynek i trzeba było zrobić cięcia i trafiło nam nie. Pracowałem w dwóch dużych projektach, budując sieć dla ERA-PTC a następnie w projekcie rozbudowy i utrzymania sieci dla Netii. Dzięki temu, że pracowałem w E///, który minie wykształcił i nauczył dobrych inżynierskich praktyk, nie miałem problemów ze znalezieniem pracy. Nie zauważyłem aby ktoś wspomniał o dodatkowych bonusach w E///, jak karta fitnes częściowo refundowana, pakiet zdrowotny, który obejmuje wszystkich członków rodziny, jak również wsparcie dla rodzin o niskich dochodach. Tu muszę wspomnieć, iż w E/// naprawdę dobrze płacą w świetle obecnych warunków na rynku mimo, boryka się z różnymi problemami finansowymi z konkurencją z Chin i nie tylko, które pogrywają nie czysto. E/// też bardzo przyzwoicie rozstaje się z pracownikami, dając bardzo dobre odprawy. Ja nie słyszałem aby inne korporacje w Polsce dawały ekstra odprawy po za przysługującą ustawową odprawą w tej formie. Moja odprawa zapewniła mi przeżycie na poziomie przyzwoitym prze mniej więcej rok. Wiem tylko o takich przypadkach odpraw w bankach dla kadry menadżerskiej i w budżetówce po zmianie rządów. Dla przypomnienia firma Ericsson nie jest firmą państwową lub bankiem.
Jeśli ktoś twierdzi, że ERICSSON do "patatajnia" lub coś podobnego to znaczy, iż jest leniem, kombinatorem liczącym na łatwy zarobek za obijanie się.
W każdej tego typu firmie jeśli chcesz do czegoś dojść, musisz ciężko pracować, być kreatywnym i przezwyciężać problemy wraz z przeciwnościami losu.
Jeśli to komuś się nie podoba to nie ma co tu szukać, jak również w innych firmach tego typu, niczego nie znajdzie.
Podziękowania dla współpracowników z którymi miałem przyjemność tak długo pracować, z wieloma do tej pory utrzymuję przyjacielskie stosunki.
Zbyszek F.
ArXX 2016-06-14 14:20:14
Generalnie najgorsze korporacja w jakij pracowalem. A procowalem juz w kilku.
Nie ma jakichkolwiek ensownych szkolen. Co najwyzej koledzy dziela sie wiedza podczas godzinnej sesji. Podejscie do pracownika jest takie - rob i nie zawracaj gitary, a jak ci sie nie podoba to spadaj. Managerowie lubia miec swiaty spokoj i ni biora na siebie zadnej odpowiedzialnosci za rozwoj pracownika. Generalnie dramat. Korpo w stylu, albo utoniesz albo sie jakos utrzymasz kosztem stracenia nerwow itp.
adl 2016-06-19 11:51:07
moze faktycznie, to że firma jest znana i ma jakaś renomę to nie znaczy, ze jest w porzadku, a na jaką kasę mozna liczyć?
abc 2016-12-05 20:10:31
Hej
Jak tam u Was z benefitami, ponoć jest kafeteria? Macie może podwyższone koszty uzyskania przychodu z tytułu praw autorskich?
Zostaw swoją opinię o Ericsson Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ericsson Sp. z o.o.