Opinie o MIKOMAX w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MIKOMAX. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MIKOMAX na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MIKOMAX w Łódź

Mikomiszcze

Firma zmusza cala produkcję do urlopu w jednym czasie niezgodnie z prawem, nie zmienia kwot za pranie odzieży od 10 lat.

Chlew
@Dred

Zapytania były do pipu i dlatego kontrola, w necie pełno artykułów na temat. Tylko HRuszex nic nie wiedział

To też dołożę swoje trzy grosze, żeby ułatwić podejmowanie decyzji osobom zastanawiającym się nad rozpoczęciem pracy na produkcji w Mikomaxie. Ja pracuję tutaj około trzy lata i z pracy jestem umiarkowanie zadowolony, choć jest to trochę błędne koło w którym można bardzo łatwo wpaść w stagnację. Mam na myśli to, że jest bardzo możliwe że okopiesz się na w miarę wygodnym stanowisku, otoczony nawet sympatycznymi ludźmi, ale nie ma z niego żadnego ruchu. Wspomnę tylko, że jestem pracownikiem produkcji i o produkcji się wypowiadam, jak tam jest w biurach to nie mam pojęcia. Wracając - na produkcji jest tak, że nigdzie się nie ruszysz i firma kompletnie zje wszystkie Twoje ambicje. Jest brak szkoleń, kursów, zmian stanowiska, awansów. W okresie trzech lat pracowników którzy awansowali gdziekolwiek indziej ze stanowisk produkcyjnych było tyle, że można byłoby ich policzyć na trzech palcach jednej ręki, a pozostałymi dwoma sobie zagrać w warcaby. Tzw. wychodzenie z inicjatywą, że jesteś młody gniewny, ambitny i chcesz się rozwijać nic Ci nie da, bo zostaniesz zbyty jakimiś pięknymi frazesami. (sprawdzone) Więc podjęcie decyzji o pracy w Mikomaxie na resztę życia, to w podsumowaniu z dużym prawdopodobieństwem wiąże się z tym, że przez 20 lat będziesz czyścił szmatką elementy, albo wrzucał je w tę samą maszynę. (są takie osoby) Jeśli chodzi o kasę, to w przypadku pracowników produkcji nieuchronnym krokiem zmierzamy w kierunku spłaszczenia wszystkich wynagrodzeń do najniższej krajowej, do której dochodzi jeszcze przeważnie jeśli nic nie wywiniesz 12-16 procent premii wydajnościowo-jakościowej i kilka socbenefitów - Medicover i karty Sodexo z których można przytulić 50-160 zł/msc w zależności od dochodu. Jeżeli chodzi o relacje z innymi pracownikami, to każdy pewnie będzie to odbierał inaczej w zależności od działu, ale jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony. Lubię pracować w swojej ekipie i z ludźmi wokół niej. Większość jest pomocna i życzliwa, pomogła mi się skutecznie i bezboleśnie wdrożyć w robotę. Dalej też jest dobrze - raczej nikt nie stara się nikomu robić pod górę, jak o coś spytasz to podpowie, pomoże. Szefostwo z którym ja mam bezpośredni kontakt tj. liderzy i kierownik też są...względnie okej. Każdy z nich potrafi mieć tzw. odpały ale tego się nie przerobi i drobne niezgodności towarzyszą każdej robocie, natomiast przeważnie starają się pomóc Ci w sprawie z którą się do nich zgłaszasz, rozwiązują problemy. Komunikacja jest sprawna i w dobrej atmosferze. Kilka słów podsumowania - pracę oceniam średnio. Jeśli ktoś oczekuje od życia tego, że praca będzie przewidywalna, nie jakaś bardzo ciężka, stała i niezmienna to raczej coś bardziej dla niego. Firmę i atmosferę tworzą ludzie, a tutaj poznałem naprawdę dobrych i pomocnych, co jest niewątpliwie największym pozytywem tej roboty. Wynagrodzenia są niskie i mimo tego, że na przestrzeni tych kilku lat poszły oczywiście inflacyjnie o kilka złotych/h do góry, to rzeczywiste zarobki dla tych którzy chcą pracować są niższe. Odebrane soboty wiążą się z niższymi przelewami 10-tego. Dwa lata temu zarabiałem więcej niż teraz. Brak stawiania na pracowników produkcji - możesz się okopać na swoim stanowisku na lata i nie zobaczyć żadnego szkolenia poza wdrożeniowym. Na koniec słów kilka o wczorajszej wigilii. Nie jestem aż tak zawiedziony, jak koledzy niżej, bo staram się docenić każdy gest, więc nawet tę czapeczkę czy drobną premię na sodexo miło jest oczywiście dostać, natomiast...słuchanie przez godzinę o tym ile to firma zarobiła w tym roku, gdzie to nie były targi i wysłuchiwanie o światłych wizjach przyszłości, podczas gdy wynagrodzenia pracowników produkcji stoją w miejscu, a bez tych sobót to rzeczywiście nawet zjeżdżają w dół....Hm, no jakby to określić. We mnie to wywołuje pewien dysonans poznawczy i pewne niezręczne poczucie, gdy się gada o setkach milionów obrotu, kiedy moje wypłaty stoją. To tylko taka mała dygresja, że żeby takich nastrojów nie powielać to może sobie te przemowy następnym razem zostawcie na zamknięte posiedzenie zarządu. :) PS Jedzonko dobre Pozdrawiam, Pracownik

Cześć, aplikował ktoś na dział reklamacji? ogólnie to jest taki specjalne utworzony czy z innymi to łączone będzie? po prostu widziałam ofertę teraz dla specjalisty i myślę czy by nie aplikować. Tutaj chyba nie ma opinii z ostatniego czasu w tym zakresie. opiszecie wiec atmosferę? zarobki jakie są tak w ogóle, jakieś rynkowe ze nie podają widełek?

Bogdan

Nie polecam,dział rotacji a nie reklamacji powinien się nazywać, a kierowniczka niekompetentna i tak jak gdzieś jus tam ktoś napisał żarty na na nią są trafne

Student

Polecam. W firmie jest prawdziwie rodzinna atmosfera. W wigilię poczułem się jak jej CZŁONEK. Teraz znam swoją pozycję i rolę w tym organizmie. Doceńcie to. Nie każda firma umie tak jasno się wyrazic i jeszcze gratisowego śledzia dorzucić.

Lisek

Sam jesteś Dick

Paweł Nowy wpis
@Lisek

Nie złoszczę się, że interesujecie się moim życiem. Ale bardzo Wam współczuję, że nie macie swojego.

Waleria

To faktycznie "kierowniczka " której nikt nie lubi z jej najbliższego otoczenia a żarty o niej które są na porządku dziennym w firmie są nawet trafne, dużo błędów popełnia z decyzjami a potem ma pretensje. Może lepiej faktycznie niech zajmie się czym innym. Jako kobieta nie chce jej kopać bo jest już dawno leżącą osobą w każdej rozmowie o niej ,może da sobie spokój w końcu z" kierownikowania"

Frika

To nie jedyna osoba w firmie na stanowisku co ma potrzebę upokarzania. Jestem ciekawa gdzie to powinno się zgłaszać bo rozmowy tu nic nie dają. To są przypadki niereformowalne

Ani awansu na kierownika, ani na lidera, raczej bym się nie spodziewał i nie mówię tu o sobie tylko o ogóle. Obsadzone stanowiska, są nie do ruszenia, ponieważ każdy, kto piastuje już jakieś stanowisko, będzie się go trzymał, a narazie żaden z wyjadaczy nie zbliża się do wieku emerytalnego, a w tej firmie, to chyba tylko ten aspekt, spowodowałby zwolnienie się stanowiska

XYZ Nowy wpis

Ale jakie zachowania?

Wiki

Pytanie do dzialy HR. Jestem zainteresowana czy szkolenie z Excel które odbywa nie dziś i jutro będzie d drugim terminie bo na te obecne nie dostałam zaproszenia? Czy tylko wybrani Liderzy w nim uczestniczą?

Dik Nowy wpis
@Wiki

A po co szkolenie z Excela? Przecież niemożliwe chyba, żeby w latach 20 -tych XXI w w procesie rekrutacyjnym przyjęto do biura osobę wymagającą szkolenia z Excela.

Monia Nowy wpis
@Dik

Niektórzy po szkoleniu nie ogarniają podstaw Excela. Ale co się dziwić jak większość z komputerem ma styczność dopiero po awansie z produkcji do biura. A później na spotkaniach trzeba dobrze śmiech przytrzymać żeby nie śmieć się z profesjonalizmu naszych produkcyjnych biurowych. Nie uwłaczając Hush Sklad. Bo tam wygląda to na poziomie zaawansowanym w porównaniu z wieloma amatorkami i amatorami.

Ciekawy Szymcio

Chciałem aplikować na stanowisko biurowe, jestem już po rozmowie ale kurczę zapomniałem się zapytać czy telefon przechodzi na własność po roku czy jak, w sumie oprócz tego to firma robi wrażenie, produkują takie stojące kabinki np. Na portiernię czy do ochrony czy wartownie takie podobne , robią wrażenie piękne są bardzo. Jakby ten telefonik dawali to chciałbym u Was być pracownikiem .

Gumiak
@Ciekawy Szymcio

Podobno kiedyś tak było ale tera żądzi tym glazurnik

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie MIKOMAX? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Notorycznie nie spuszczana jest w pracy laksa w toalecie, trochę wstyd

Mysza

Potwierdzam, pytanie jest tylko po kiego **** są te spotkania chyba tylko żeby nam pokazać za kogo nas ma

Aldona Wójcik

Nas w jakości uspokoił trochę, bardziej martwią nas głosy o zwolnieniach w naszym pokoju, myślicie że pani zła kierownik będzie rotować ?

Kajtek

Przestańcie gadać bzdury, firma sie rozwija są benefity dobre warzywka ( wolałem ananaski) może nadgodzinek nie ma ale jak trzeba to i chrapnąć gdzieś w kąciku można . Ciuszki dadzą w plecki ciepło , tylko żeby papier był w kibelkach to byłaby idealna miejscówka na zestarzenie .

Lilka

Hej czy szukają do was może jeszcze specjalistów ds. logistyki? mam ofertę z kiedyś w której było napisane, że wymaga się w tym przypadku 5 lat doświadczenia. czy to do dziś jest aktualne? mam nieco mniej więc nie mam pojęcia czy jest sens słać dokumenty

Bhp
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

27 stopni na hali!!!! Gdzie jest woda mineralna butelkowa ja się pytam???

Zuu

Co to za zwolnienia na produkcji?

Collegium humanum

A Kiedyś było tu kilkoro pytań o wykształcenie kadry menagerskiej. Pytania okazały się trafne.

Nancy

Popieram

Oho
@Collegium humanum

Oho :) Czyżby nerwowy pedagog był/a absolwentem Collegium ??

Dudi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Collegium humanum to ta słynna lipna uczelnia która za kase w przyśpieszoym trybie załatwiała managerskie tytuły naukowe a od dziś przestano uwzględniać ich tytuły MBA w spólkach państwowych. Teraz pytanie co to ma wspólnego z firmą.? Być może ma... Szukajcie a znajdziecie. Wujaszek Google pomoże. .Ciekawe czy w USA moźna daleko zajść na papierach najsłynniejszej w kraju lipnej uczelni. Chcielibyście lecieć samolotem którego pilot zrobił papiery w lipnej szkole w kilka miesięcy?

Michal
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Ile można zarobić w Mikomaksie na montażu? I czy praca jest ciężka?

Kapral

Dział funkcjonujący w ramach działu jakości. Praca wygląda na całkiem sensowną, dużo autonomii i swobody w działaniu. Osoby które tam pracują widać że mają ciekawą robotę, rozwojową. Jeżeli umiesz logicznie myśleć, wyciągać wnioski i masz zmysł techniczny to praca fajna.

Conoritoo

Bardzo porządny dział, konkretni ludzie w biurze i poza nim ,faktycznie są watachą w tej firmie, robią swoje .

Mix

Polecam ten dział żeby się czegoś nauczyć i przeskoczyć do innego bo na dłuższą metę ciężko wytrzymać.

o widzisz, a znasz szczegóły odnośnie właśnie tych widełek? Teraz dałeś mi zagwozdkę po tej powyższej fali polecających komentarzy. To jakie są te zarobki w końcu? Po nowym roku można w razie czego liczyć już na cos więcej?

Widlak

Jak spostrzegłeś tu są tylko polecające komentarze :) a jak firma jest taka polecana to nie trzeba podawać widełek bo ludzie sami walą drzwiami, oknami, przez sufit i podłogę.

Bogdan

Neron

Jest nareszcie sprawiedliwość. Podwyżki dla produkcji .

Seba
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Farmazoniarze - nikt z was nie ma odwagi mi przyjść i tego powiedzieć ? Wiecie gdzie mnie szukać . Czy dalej będziecie chodzić i rozpowiadać czego to „ pisarz „ nie napisał ?

Valeria

Ja myślę, że zadałaś pytanie retoryczne. I chyba sama już sobie na nie odpowiedziałaś. Tylko jeden Kierownik szkoli swoich pracowników i chyba wiadomo o kim mowa. Bo bycie Kierownikiem ma w jednym palcu. A pozostali panowie w obszarze produkcji i magazynu tzw. M&M&M (Magazyn&Montaz&Maszyny) raczej nie będą dokształcać swoich pracowników bo wyraźnie czują się zagrożeni o swój "taboret". Tylko u nas każdy jest miło widziany w kwesti podniesienia swoich kompetencji zawodowych. A po tym szkoleniu, o które pytasz było widać, którzy kierownicy wytypowali swoich pretendentów. Więc jak sama widzisz Tylko jeden fotel jest dobrze obsadzony w tym obszarze. Chciałam Ci powiedzieć, że jak chcesz się szkolić zmień obszar produkcji.

Malina

Czy mikomax oferuje telefony służbowe?

Rekin
@Malina

Wszystkim na produkcji dostają i po dwoch latach przechodzi na wlasnosc. Biurowi tyle zarabiają ze muszą że swoich korzystać.

Rob

Mózgu:) którego brak:)

A czemu brak wpisów o źle policzonych piętach?

Zaczął się temat tego czy opinie są meteoryczne czy też nie? można prosić przy tym o właśnie taką dla specjalisty ds. logistyki? jeszcze przez jakieś dwa tygodnie będzie dostępna oferta i zbieram się do aplikowania. Proszę przy tym o ocenę zarobków w kontekście założonych zadań. Do tego jak można określić atmosferę na dziale?

@Kandydat

Witam, zauważyłem ogłoszenie firmy na operatora wózka zatem możecie mi powiedzieć jak u was wygląda praca na magazynie? Jakimi wózkami dysponujecie? Oraz kluczowe pytanie jak z wynagrodzeniem na jakie można liczyć? Czy nadgodziny występują oraz jaki jest system zmianowy (2 czy 3 zmiany)? Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź.

Zostaw merytoryczną opinię o MIKOMAX - Łódź

• Jak się pracuje w MIKOMAX?

Zobacz opinie na temat firmy MIKOMAX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MIKOMAX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 84, z czego 9 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MIKOMAX
1.4/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Dostawcza 4
  • NIP: 7282725538 KRS: 0000332071