Opinie o Simio Polska Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Simio Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Simio Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Simio Polska Sp. z o.o. w Katowice

Polecam, fajny zespół, miła atmosfera!

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Simio Polska Sp. z o.o.?

Sk

Tak, wszystkiego Cię nauczą od podstaw, nawet najbardziej oporną osobę, o ile wykazujesz chęci :)

Pracowałem w firmie Simio. Kierownictwo nie ma żadnego pojęcia o sprzedaży. Jako zwykły pracownik wiedziałem dużo więcej o technikach sprzedaży niż mój lider :). Ciągle zmieniano mi skrypt, który miałem powtarzac przez 8 godzin jak papuga :) Sprzedaż drodzy Państwo nie polega na skryptach :). Jest to luźna forma rozmowy, dostosowana indywidualnie do każdego klienta, aby móc jak najlepiej do niego dotrzeć, opierając się na badaniu potrzeb. BARDZO WAŻNE: nie traćcie czasu na tą śmieszną pseudo telemarketingową firmę. Dużo więcej zarobicie w firmie Liberty Poland w Chorzowie ;)

Gessler1999

Ogolnie na rozmowie mowia o 8h dziennie a potem nagle zmienia sie to na 6 i jak nie wyrobisz celu to mozesz isc na tzw. trawke. Pouczaja co 5 minut i polegaja na zapisie skryptu jak na Biblii i kazdemu mowia ze to co tam jest to jest najwazniejsze. Ludzie ze stanowisk w porzadku,atmosfera jesli chodzi o samych ludzi kolo ktorych sie siedzi i spedza czas calkiem znosna. Ale praca troche sama w sobie nie jasna. Pani ze szkolenia znika jak kamfora gdy tylko po etapie zapoznanoa wstepnego i przygotowania stanowsiaka do testow praktycznych przekroczysz prog sali edukacyjnej. Tzw coaching i korekty sa tak czeste ze mozna sie poczuc gorzej i nie miec pewnosci czy sie podola i czy plan sprzedazoway czasem nie jest zbytnio przesadzony. W koncu wiadomo: kazda prace na starcie trzeba dobrze poznac i sie wkrecic a nie miec wrazenie ze mowia do cb po chinsku a to co masz do zrobienia jest dla ciebie awykonalne. Kazdy kto tam przychodzi powinien miec jasno powiedziane i na pismie otzymane zasady i warunki juz na dzien dobry bo potem moze sie okazac ze albo beda chcieli od cb niewiadomo co jesli sam znikniesz albo zrezygnujesz (tak jakby w twoim zyciu nie mialo prawa nagle nastapic nic o czym oni nie wiedza) albo beda uwazac ze tu ci odejma, tu ci odlicza a tu ci doddza na wszelki wypadek zebys sie nie rzucal.

Skoro znasz tyle technik sprzedazowych, to czemu ich nie uzywales? Trzeba bylo pokazac swoje umiejetnosci!

@Tomek

A Ty kim jesteś człowieku?? Jak taki mądry to sam usiądź na słuchawkę i zacznij dzwonić. Najlepiej za najniższą krajową i tak do końca życia. Prawda w oczy kole, co?

Ja w Twoich postach zadnej prawdy nie widze, wiec nic mnie w oczy nie kole... Znasz techniki sprzedazowe? Sprzedawaj i zarabiaj! Co Cie powstrzymuje?

@Tomek

A skąd pewność, że nie stosuje żadnych technik sprzedażowych? Jesteś mną? Moim byłym kierownikiem? Wytłumacz proszę, bo jest to dość interesująca kwestia. Odpowiedź na Twoje pytanie: Nic mnie nie powstrzymuje od sprzedawania. Od złożenia wypowiedzenia w firmie Simio też nie, dzięki Bogu. Złożenie wypowiedzenia w firmie Simio było najlepszą decyzja w moim życiu. Dzisiaj piszę ten komentarz z perspektywy pracownika, który jest szanowany i odpowiednio wynagradzany za swoją pracę, ale już w innej firmie :)

Patina

Gdybyś wiedział więcej niż twój lider. To byłbyś liderem. A gdyby twoja luźna rozmowa przynosiła efekty to nie trzeba by było zmieniać skryptu. "kto nie chce szuka powodu, kto chce znajdzie sposób"

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Simio Polska Sp. z o.o.?

Nn

Kierowniczka jest przyćpana, zadaje pytania odnośnie twojego życia prywatnego, dzieciństwa. W jaki sposób planujesz dzień i co robisz od razu po wstaniu z łóżka. Co najlepsze,uważa,że to są NORMALNE pytania na rozmowie o pracę. Chyba nigdy kodeksu pracy nie czytała.

Telemarketer

Kilka pytań dot. mojej osoby. Gadanie o niczym. Ogólnie gdyby na tą rozmowę przyszła koza to też by dostała tą robote:)

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
Html5 job

1. Nie pracujecie ośmiu godzin. W przypadku, gdy po przepracowanych czterech godzinach nie udało wam się nic sprzedać, jesteście odsyłani. 2. Na szkoleniu pracownik przedstawił schematy/modele sprzedażowe, czytając chyba opisy z bloga, którym się posiłkowałem w poprzedniej pracy. :] 3. Nie ma szkoleń BHP ani badań lekarskich... Nie ma właściwie żadnych znaczących szkoleń i nie ma co liczyć na rozwój. 4. Brakuje działającego sprzętu, a Windowsy nie są oryginalne - jestem na to uczulony. 5. Rozmawiając z klientami musiałem podawać się za pracownika firmy, z którą nie mam nic wspólnego. To się akurat nadaje do PiPu. Taka moja opinia na temat firmy jako takiej.

Gwiazda

Co po niektóre Panie w tej firmie w oddziale w Katowicach mają chyba inne układy z szefem ponieważ tyle lat na stanowiskach , a mają zerowe pojęcie o podejściu do pracy oraz przede wszystkim ludzi.

Julia
@Gwiazda

A co dokładnie rozumiesz przez to, że mają 'zerowe pojęcie o podejściu do pracy'? Możesz opisać całą sytuację? Niestety nie wiem jak wygląda praca w Simio Polska a chciałabym się czegoś na ten temat dowiedzieć. Fajnie by też było zorientować się w temacie relacji między pracownikami.

Pan z Katowic
@Gwiazda

Ty masz za to bardzo eleganckie podejscie do ludzi - obgadujesz na forum, chowajac sie za nickiem.

szef
@Pan z Katowic

szef się wkurzył, że ktoś ostrzega innych przed jego metodami

Bleble

Odradzam zarzynać prace w tym miejscu zero właściwego podejścia do człowieka w miejscu pracy. Nie dają szans na jakiekolwiek wybicie sie

BoskiAlwaro

Pracowałem w tej firmie jak jeszcze Wojciech W był kierownikiem czy tam menagerem to były najlepsze lata i najlepsza ekipa w tej firmie. (usunięte przez administratora)Od tej firmy zaczynałem swoja przygode ze sprzedaza i tam sie wszystkiego nauczyłem , bo liderzy byli bardzo , ale to bardzo zajebisci w tym co robili :) (usunięte przez administratora)

Łamanie prawa

UWAGA! Na tą firmę, zgodnie z obowiązującym prawem, wypłata wynagrodzenia później niż 10go dnia następnego miesiąca nie jest legalna!!! A co dopiero 20go dnia miesiąca o czym zostałam poinformowana.

@Łamanie prawa

Dziękujmy za opinię. Wypłacanie wynagrodzeń przy umowie o pracę musi być wypłacane maksymalnie do 10 dnia kolejnego miesiąca, i tak też robimy. W tym przypadku zapewne chodzi o umowę zlecenia, które jest wypłacane do 20tego dnia i działanie to jest zgodnie z prawem. Dodatkowo przez ostatnie 8 lat zawsze przelewamy wynagrodzenia wcześniej niż ten termin. W razie pytań prosimy o kontakt z dotychczasowym kierownikiem albo email simiopolska (at) simiopolska.pl Pozdrawiamy

umowy
@Simio Polska Sp. z o.o.

skąd wynika to rozróżnienie, że umowy o pracę mają wypłacane do 10go, a umowy zlecenie do 20go ? dlaczego firma nie przyjmie jednego terminu wypłat wynagrodzeń dla obu typów umów? prawo na to pozwala, więc dlaczego nie ma jednego terminu wypłat niezależnie od umowy?

Cejrowski
@Łamanie prawa

Ktos kiedys powiedzial ze sa2 pewne rzeczy na tym swiecie: SMierc i podatki. Reszta to juz siezobaczy co konu pisane lub na co kto trafi. LOTOO w wersji 24h/365

Aldona

Pracowalam tam 2 tygodnie, nie dostałam obiecanego wynagrodzenia.. Nie polecam tej firmy.

@Aldona

Dziękujemy za opinię. Jeśli podpisałaś umowę i byłaś zalogowana do systemu na pewno dostałaś wynagrodzenie. Wypłata wynagrodzenia odbywa się po zakończonym okresie rozliczeniowym (dany miesiąc kalendarzowy). Tak też jest i u nas. Wypłaty dla umów zleceń wypłacane są zawsze do 20 dnia kolejnego miesiąca, a dla umów o pracę do 10 dnia kolejnego miesiąca. W razie pytań prosimy o kontakt z dotychczasowym kierownikiem albo email simiopolska (at) simiopolska.pl Pozdrawiamy

Kryptonim S
@Aldona

Pracowalem w sosnowieckim odpowiedniku SImio (tez z 1 litera S) i wydawaloby sie z pozoru ze wiekszego Mordoru swiat nie widzial. Nacisk na wynik i grozba ze bez efektow nie jest konieczne by przychodzic na nast dzien i ze za samo wyplacenie kasy masz byc wdzieczny i tyle. W niejednym CC ludzie slysza ze powinni miec swiadomosc iz sa wybrancami bo nie musza harowac na tzw linii lub robic inne roboty w plenerze. Ale tego co jest tu to sam Dante nie przewidzial. Znam ludzi ktorzy przeszli przez etap CC w tym samym miescie i byli caly czas tylko od sluchawek a i tak pewnie moglyby im wlosty wypasc lub stanac deba. W COVID to sie wszedzie sporo pozmienialo i przerob firm nie jest taki jak kiedys ale w koncu nie na darmo w ogloszeniach rzadko widac zdjecia. Jak juz to nieaktualne albo pozowane.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Simio Polska Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

awans

daj spokój, w tej firmie nie istnieje coś takiego jak rozwój, oczywiście mydlą oczy dyplomatycznymi formułkami o możliwości rozwoju ale to tylko ma za zadanie przyciągnąć kandydatów na pracowników do firmy, nic więcej to nie znaczy, no chyba, że już wiedzą, że mają przyjąć kogoś ze znajomych albo rodziny kadry kierowniczej na stanowisko wyżej i wszystko jest od początku ustawione to wtedy jest awans skoro od początku wiadomo, że ma być, a praca jest tylko po to, żeby się ta osoba przyuczyła choć to nie zawsze jest reguła, ale to nie dotyczy wszystkich pracowników, tylko znajomych i rodziny, wszyscy inni pracownicy mają zasuwać na kadre kierowniczą i ich lepsze wynagrodzenia niż wynagrodzenia normalnych pracowników

awans

a jak ktoś powie, że to nieprawda, że awansują to podadzą ci za przykład którąś z osób, które posadzili na stanowisko kierownicze po znajomości i będą ci wmawiać, że niby taka zdolna ta osoba, co nie zawsze jest prawdą, w większości to nie zdolności zdecydowały o awansie ale znajomości i układy

@awans

Przykro nam czytać taką opinię, bo jest krzywdząca dla ciężko pracujących ludzi, którzy swoją pracą zasłużyli na awans. Firma nie awansuje ludzi bez uprzednio zdobytego doświadczenia, trzeba opanować biegłość w pracy doradcy aby móc awansować oraz musi być wolny wakat. Może błędnie odbierasz proaktywność osoby, poleganie na niej i budowanie zaufania do swojej osoby jako awans po znajomości, a to przecież sposób na awans w każdej firmie, a przynajmniej większości. Wszyscy kierownicy w firmie byli konsultantami na początku kariery i nie ma tu żadnych powiązań rodzinnych, ani znajomości sprzed pracy - za to mocno współpracują i się lubią i może dlatego to sprawia takie wrażenie. Pozdrawiamy

baju baju
@Simio Polska Sp. z o.o.

baju baju firmo, co innego możecie napisać, żeby się nie kompromitować, oczywiście jak zwykle kłamiecie, żeby ludzie tylko myśleli, że jesteście normalną firmą ale do normalności dużo wam brakuje

Wobec tego w jakim celu, dodawane są opinie w tym miejscu i dlaczego mają służyć jedynie wypowiedziom stron i nic dalej Gowork z tą wiedzą nie robi. Czemu ma to służyć, ostrzeżenie o potencjalnym Pracodawcy jest już wymowne, skoro większość osób, która miała okazję pracować w Simio Polska ma podobne zdanie. Dlaczego Administrator czy też Firma Gowork nie poszerza prawnie swoich kompetencji i zajmuje się odrazu zgłoszenie Pracodawcy do odpowiednich służb/ instytucji np. do Państwowej Inspekcji Pracy. Podobnych komentarzy pod innymi Firmami jest ogromna ilość, to prawie połowa firm na śląskim rynku pracy.

@Kandydat

Dziękujemy za opinię. Firma działa legalnie na polskim rynku od 8 lat i nie ma nic do ukrycia ani nie boi się kontroli. Jeśli jesteś poszkodowany zachęcamy do zgłoszenia do Państwowej Inspekcji Pracy, nieuczciwe praktyki w firmach trzeba ukracać. Trzeba to zrobić jednak osobiście, nie da się tego zrobić przez pośredników. Strona PIP: www.pip.gov.pl Pozdrawiamy

Aishajab
@Simio Polska Sp. z o.o.

Placicie ile chcecie i komu chcecie. Stali pracownicy to ci co mają podstoline w postaci kilku stówek.

emerytura
@Aishajab

emerytura
@Aishajab

do stałych pracowników, którzy się na to godzą, żeby firma płaciła pod stołem - nie będzie się to wam liczyło do emerytury, która będzie niska z płacy minimalnej, jak będziecie mieli 1 000 zł emerytury z tej płacy minimalnej to będzie dobrze, biorąc pod stołem pozbawiacie się sami szans na wyższą emeryturę w przyszłości, a pracodawca zyskuje na tym bo nie musi płacić podatku

Wyzyskiwacze !!!!!!!!!!

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Simio Polska Sp. z o.o.?

Pati

Raczej nie ma co liczyć na taką umowę ????

@Pati

co ty, zapomnij, to wyzyskiwacze, pracownik jest dla nich tylko kimś kto ma na nich zasuwać

Szkoda na nich czasu

2 miesiące pracujesz za darmo, bo szkolenie trawa tydzień, czyli zaczynasz koło 23go I jest bezpłatne, później pracujesz miesiąc i nic 20 dni i nic. 2 miesiące nie masz za co żyć

gtx
@Szkoda na nich czasu

To w końcu tydzień? czy od początku miesiąca do 23 go ? bo trochę jedno z drugim nie pasuje do siebie

Janka
@Szkoda na nich czasu

Szukają naiwnych ludzi, niestety ja też się dałam nabrać na ich obietnice.. Zaangażowałam się i zostałam z niczym.

@Szkoda na nich czasu

Dziękujmy za opinię. Nikt w naszej firmie nie pracuje za darmo. Standardem jest wypłata wynagrodzenia po zakończonym okresie rozliczeniowym (miesiąc kalendarzowy). Tak też jest i u nas. Wypłaty dla umów zleceń wypłacane są zawsze do 20 dnia kolejnego miesiąca, a dla umów o pracę do 10 dnia kolejnego miesiąca. Nadto od 8 lat istnienia w Polsce firma nigdy nie spóźniła się z wypłatami wynagrodzeń. W razie pytań prosimy o kontakt z dotychczasowym kierownikiem albo email simiopolska (at) simiopolska.pl Pozdrawiamy

Janka

To jest po prostu śmiech na sali. To jest praca dla ludzi, którzy nie mają żadnych zobowiązań finansowych. Praca po 8h, przez cały czas dzwonisz, ani chwili wytchnienia. Kierownik co chwilę ma pretensje, że coś źle robisz, że nie bierzesz sobie jego uwag do serca, że ton Twojego głosu nie jest taki jak powinien.. Po tygodniu pracy dziękują za współpracę i zostawiają Cie z niczym. Tydzień pracy za free.. Niestety są to ludzie co patrzą tylko na czubek własnego nosa. Jakkolwiek by się człowiek nie starał, to nie będzie tak idealny jak oni by chcieli. Będę każdemu odradzać tą firmę!

Ola

Naprawdę szkoda waszego czasu. Uprzedzam, że pierwsze dni szkolenia są bezpłatne, dopiero jak podpiszą z Wami umowę, to dostaniecie jakiś grosz. Jest to wciskanie ludziom czegoś, czego tak naprawdę nie potrzebują. Atmosfera jest okropna... Kierownictwo tylko siedzi na słuchawkach i wyłapuje błędy. Będąc na samym początku mojej kariery w tej firmie pracowalam po 8h, gdzie przerwa moja trwała 5 minut. Po zrobieniu sobie chwili przerwy, by móc się trochę odmóżdżyć dostałam repremende od kierownika, że mi nie wolno. Szukają naiwnych ludzi, by móc się wzbogacać kosztem pracownika. Nie wierzcie w ich zapewnienia, że można tam zarobić kupę siana, można tam się nabawic jedynie (usunięte przez administratora) I nerwicy. Nie polecam

Nilc
@Ola

W jakiej lokalizacji są takie warunki ? W której pracowałaś?

Odp.
@Nilc

We wszystkich lokalizacjach

wyzysk

system dzwoni do niczego nie świadomych ludzi, którzy dla obniżki abonamenu 5 zł miesięcznie wyrazili zgode marketingową, to są często np emeryci, którzy liczą pieniądze a co za tym idzie bardzo trudno ich namówić na to, żeby się zdecydowali nie ma się czemu dziwić i firma chce, żeby Pracownik jak motorek napędowy firmy jeden z motorków napędowych firmy na takich ludziach zarabiał pieniądze dla tych, którzy lubią się ubrać w garniturki, do tego bardzo krótkie przerwy na których wszystko musisz szybko zrobić i na nic nie starcza czasu bo szybko musisz wrócić do kompa bo czas leci z każdą sekundą, premie są zaplanowane tak, żeby pracownik nie mógł jej zdobyć a nawet jak zdobędzie to, żeby była niska,

@wyzysk

do premi nie liczą się klienci, którzy się zgodzili do których firma wysłała kuriera i którzy się rozmyślili i nie odebrali przesyłki, nie liczą się też klienci, którzy się zgodzili i kiedy potem wyszło na weryfikacji, że ma długi, dlatego nawet jak wszystko zrobisz dobrze to nie masz wpływu na to czy zdobędziesz premie i ile ona będzie wynosiła, to jest demotywujące a nie motywujące

Nilc
@wyzysk

O jaka chodzi lokalizacje konkretnie?

Cudowniełłł

Odradzam jak najbardziej prace w tym miejscu Zarówno oddział w Gliwicach jak i Katowicach . Dlatego że pracownicy są złowrogo na siebie nastawieni obrabiają tyłek za plecami każdemu.. Po czym udają najlepszych kolegów. Jeśli ktoś ma dużo sprzedaży ma też najwięcej wrogów. Szkoda że dopiero po kilkunastu miesiącach dowiedziałem się o co chodzi naprawde z bonem który dostają klienci,oraz tym że tak naprawdę praca polega na wpychaniu ludziom czegoś czego kompletnie nie potrzebują, i tak naprawdę tylko na tym tracą. Uwaga na fałszywosc w tej firmie, najpierw obrobią du** kierownikowi a potem przymilają się do niego. Bardzo duża rotacja, tylko pupilki zostają dłużej. Więc nie liczcie na długą współpracę. Ciągle porownia, i nastawienia negatywne między oddziałami. Omijajcie! Atmosfera tragedia,chociaż na początku jest świetnie każdy cię lubi a po kilku miesiącach każdy obrabia ci tylek i zazdrości że w danym dniu lepiej ci poszło.

Jan
@Cudowniełłł

Brak dobrej atmosfery i mało przyjazne relacje między współpracownikami to faktycznie kłopot. Wspominasz o pracy w sprzedaży. Czy targety są ustawione tak, że można uzyskać premie lub inne benefity?

nick
@Jan

Bardzo ciężko wyrobić premie wyższa niż 200zl netto :(

ZainteresownyTeleTele

Niby mają 4 na 6*, ale tu sobie każdy może dać gwiazdkę, bo jak czytam te komentarze, to ocena tego pracodawcy, nie jest adekwatna do tego. Sugerowałem się ilością gwiazdek, a okazję się trochę inaczej, po Waszych wpisach. Większość komentarzy tutaj jest bardzo, bardzo negatywnych oraz nie polecacie tam pracy. No to teraz mam dylemt, co zrobić. Podjąć tam pracę, czy darować sobie? Może ktoś jednak rozwieje moje wątpliwości? Podam email, jak nie chcecie pisać na forum. Pozdrawiam A. adam.milowskii@gmail.com

Aneta
@ZainteresownyTeleTele

Twoje wątpliwości są w zupełności normalne. Pamiętaj jednak, że każda osoba może wymagać czegoś innego wobec swojego pracodawcy. Stąd biorą się zarówno pozytywne, jak i właśnie te negatywne opinie na temat firmy Simio Polska. Trzymam kciuki za to, by znalazł się tu ktoś, kto pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję. O jakie stanowisko się tam ubiegasz?

ZainteresowanyTeleTele
@Aneta

Doradca biznesowy.

Aneta
@ZainteresowanyTeleTele

Serdecznie dziękuję Ci za odpowiedź. Posadę, którą chciałbyś objąć w Simio Polska, można już spokojnie uznać za odpowiedzialną. Zdecydowałeś się już zatem na aplikowanie? A może jeszcze orientujesz się, czy firma ta ma jeszcze wolne jakieś inne stanowiska?

ZainteresowanyTeleTele
@Aneta

Wybrałem inną firmę, która oferuje bardziej stabilne warunki zatrudnienia, jak umowa o pracę oraz o wiele, wiele więcej benefitów.

Liberty
@ZainteresownyTeleTele

o firmie Liberty w której pracujesz jest jeszcze więcej negatywnych komentarzy - jesteś tu na przeszpiegi czy szukasz lepszego zatrudnienia?

Zostaw merytoryczną opinię o Simio Polska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Simio Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Simio Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Simio Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Simio Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Simio Polska Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.