Opinie o OTIS Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie OTIS Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie OTIS Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OTIS Sp. z o.o. w Warszawa

Kornik

Konserwatorzy pracują tez na nocne zmiany?

lobster
@Kornik

no właśnie, bo nie napisaliście o tym w ogłoszeniu..

rowen

jakie samochody dostają przedstawiciele handlowi na start?

@rowen

można z nich korzystać do celów prywatnych?

Lulek
@rowen

Gdzieś tu kiedyś wyczytałem, że można, ale nie wiem jakie konkretnie marki i modele dają

@Lulek

okej, dzięki

@Lulek

jak ktoś wie, to chętnie się dowiem

rocznik?

S
@rowen

Serio? Leasing l nie wiadomo jaki distaniesz

@rowen

Renault Megane kombi. Możesz używac prywatnie łacznie z wyjazdem za granice po zgłoszeniu i po wykupieniu assistance zagranicznego. Jezli mają wolne auto używane to dostaniesz. Jesli nie to na poczatek wynajete raczej podobne auto a potem nówka. Zależy od sytuacji

@Paweł

o to spoko, dzięki za info

Jolanta
@Paweł

Co w przypadku jak coś się podzieje z tym służbowym autem? Zdarzały się już jakieś przypadki że ktoś zarysował takie auto albo miał jakąś stłuczkę ze swojej winy? Maja ubezpieczenie od takich spraw czy pracownik pokrywa koszty napraw po takich sytuacjach ze swojej winy?

terre

dobre pytanie...

zainteresowany
@Jolanta

wiesz co to już jest dość dogłębne pytanie o to to powinieneś się zapytać w pracy nie na goworku, pewnie coś może być albo mieć swoje ubezpieczenie… kurcze pytanie zdecydowanie interesujące! dopytaj się w pracy i możesz dać znać

@Jolanta

Dziewczyno, samochód musi być ubezpieczony przez właściciela czyli firmę leasingowa. Żadna taka firma nie wypuści pojazdu bez pełnego ubezpieczenia czyli również AC. To oni pokrywają szkody. Inna rzecz, to w regulaminie użytkownika pojazdu jest zapisane, że w przypadku drugiego uszkodzenia z twojej winy w jakimś okresie chyba 6 miesięcy ponosisz udział własny w szkodzie. Czyli z tego co pamiętam 1400 zł. Bo za pierwszą szkodę płaci pracodawca ten udział własny. Już chyba nie ma w warsztatach kosztów napraw niższych niż ta kwota. Kluczowym jest tu twoja wina. A jak nie umiesz jeździć to się nie bierz za tą pracę, bo polega na jeżdżeniu głównie. Pojazd możesz też zostawiać pod firmą jeśli nie chcesz płacić za użytkowanie prywatne lub ryzykować stłuczki prywatnie. Pojazd po okresie umowy wynajmu jest poddawany oględzinom i nadmierne zużycie jest wyceniane. Niektórzy już płakali jak musieli płacić. Ale jeżeli ktoś traktuje samochód jak śmietnik albo toaletę to trudno się dziwić. Tak, niektórzy oddawali samochody pełne (usunięte przez administratora) i byli zdziwieni że muszą zaplacic za doprowadzenie go do używalności

ejnoo
@Paweł

ale czemu tak ofensywnie? nie wiesz czy umie jeździć czy nie, a i najlepszym kierowcom może się zdarzyć jakaś mniejsza czy większa kolizja, więc pytanie jak najbardziej na miejscu

ejnoo
@Paweł

poza tym, jak ktoś dostaje służbowe auto, to raczej normalne, że się o nie dba, dla mnie to akurat jasna sprawa

Polpo
@ejnoo

Agresywnie, czy nie, wyjaśnił wszystko jak na tacy.

Polpo
@ejnoo

Słowo klucz - dla ciebie. Niestety nie żyjemy w świecie idealnym i nie każdy dba o powierzone mienie, jak należy.

emek
@Polpo

tylko PH mają do użytku samochód? jakieś inne stanowiska nie?

xanto
@emek

dobre pytanie, kto u was w firmie dostaje jeszcze auto służbowe?

Edgar

Można liczyć tutaj na stabilne zatrudnienie? Szukam czegoś na dłużej, raczej w perspektywie wielu lat.

Seb
@Edgar

Dla mnie jest stabilne z dobrą perspektywą. Aplikuj i ocenisz to sam dla siebie

Ela Michalec
@Edgar

Dzień dobry, średnia zatrudnienia w firmie to 10 lat. Pracownicy rozpoczynają karierę w OTIS jak i znajdują stabilne miejsce pracy na przyszłość swojej rodziny. Podczas pandemii żaden pracownik nie utracił pracy w wyniku kryzysu gospodarczego na świecie. Zachęcam do aplikowania.

@Seb

Czyli dają umowy o pracę normalnie?

Ela Michalec
@Edgar

Tak, gwarantujemy umowę o pracę od pierwszego dnia umowy. Zapewniamy badania medycyny pracy na koszt pracodawcy i wszelkie niezbędne narzędzia oraz szkolenia wprowadzające do świadczenia pracy.

@Ela Michalec

To robi pozytywne wrażenie

@Ela Michalec

Dziękuję, to spróbuje swoich sił w rekrutacji

@Edgar

z ciekawości, na jakie stanowisko startujesz?

@Edgar

jak już będziesz po rekruracji to opowiesz jak było? będę wdzięczny, chętnie przyjmę jakieś wskazówki, bo też się przymierzam

rekrutacji*

do obsługi klienta

@fajans

Być jeszcze nie byłem, bo niedawno aplikowałem

@fajans

Ale to już wysłałeś też cv?

@Edgar

a, to nie moje klimaty, więc chyba jednak zeznania z rekrutacji mało mi pomogą w razie co ;) no nic

@Edgar

jeszcze nie, ale w najbliższych dniach to zrobię. musiałem najpierw pozałatwiać sprawy w poprzedniej pracy, bo teoretycznie jeszcze się nie zwolniłem, a zależy mi na względnej płynności przejścia z jednej do drugiej

@Edgar

ale to już się nie będę wdawał w szczegóły, bo to skomplikowane

@Edgar

zresztą nieważne, bo się rozgadałem niepotrzebnie.

@fajans

A no to szczegóły nie pomogą, jedynie jakiś ogół może

@fajans

Ale to ogólne zasady itp to się raczej zna, nie pierwsza rozmowa w końcu

@fajans

rozumiem, ja w trochę innej sytuacji, ale podobną kiedyś miałem

Ewelina
@Seb

A dostajecie umowę o pracę? Jak w ogóle zarobki? 3000 czy więcej?

Lepszy prywaciarz
@Edgar

Jak zaczynasz pracę w tej branży to lepiej iść do byle jakiej prywatnej firmy.Więcej się nauczysz i w dalszej perspektywie większe szanse na zmianę pracy i lepsze zarobki.Po Otisij zamkniesz się głównie w sterowaniu tej firmy tak samo Kone Schindler Thyssen.Jeszcze jedno jak złożysz papiery i się dogadasz to dostaniesz list intencyjny po ktòrym jak podpiszesz musisz już się zatrudnić bo inaczej będzie kara finansowa.Znowu jak nie podpiszesz to jesteś spalony w każdej z tych korporacji.U prywaciarza nie masz takich głupot i możesz łatwiej dostać podwyżkę.

Nie polecam
@Edgar

Ciągłe kontrole roboty nauczysz się tylko sterowania tej firmy.Kasa też przeciętna i problem ze zmianą bo z Otisa popalili ludzie drogę innym wycofując się po tym jak byli dogadani.Chyba że chcesz pracować w zakładzie pracy przez 30 lat jak taki korporacyjny robak to pròbuj.

oCoChodzi

Jak się wejdzie w otis kariera to wyskakuje jakas strona z ofertami po chinsku albo japońsku

Gps
@oCoChodzi

Sam płacisz za paliwo

Hp
@Gps

Nie. Paliwo służbowe masz na wyjazdy służbowe i limit miesieczny na prywatę Całą resztę wyjazdów prywatnych za paliwo płacisz sam

Hp

Powstaje nowa matryca pojazdów dla każdej grupy. Więc aktualne pojazdy mają z tym nie wiele wspólnego. Pojazdów kilka jest i to nowe auta lub max kilku letnie. Gratów nie ma Ale lambo nie dostaniesz hehe

Sxv
@oCoChodzi

Najlepiej sprawdzić pod linkiem: https://www.otis.com/pl/pl/careers

Rekrutacja dwuetapowa, najpierw rozmowa online, a następnie spotkanie w siedzibie firmy.

Głównie dotyczące CV, całkiem szczegółowe.

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Brawo

Na Facebooku tej firmy jest info dotyczące spotkania zarządu tej firmy z pracownikami. Razem do celu i coś tam piszą o satysfakcji, ….a że człowiek najważniejszy! I coś o sercach i jakości. Takiego bełkotu nie czytałem już dawno. A jeszcze było o "sztandarach" Jezu!! A to cały tekst" W czwartek, 16 marca, odbyło się coroczne spotkanie z zarządem dla pracowników naszej organizacji. Podsumowaliśmy osiągnięcia, porozmawialiśmy o najlepszych projektach, wyróżniliśmy i celebrowaliśmy jubileusze pracy w naszej organizacji - a tych nie brakowało. Faktem jest, że rok 2022 był pełen wyzwań, z którymi przyszło nam się mierzyć. Udowodniliśmy jednak, że w #OTIS człowieka mamy nie tylko na "naszych sztandarach", ale mamy go również w sercach. To dzięki pracownikom osiągnęliśmy tak wiele i tak wiele udało nam się zrobić dla innych. ???? Cele na najbliższy rok są ambitne, kontynuujemy działania oparte na trzech głównych filarach: jakości, nowoczesności i ciągłym doskonaleniu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za współpracę, zaangażowanie i zaufanie naszym Pracownikom i Klientom" ????

#kopeć@
@Brawo

Masz rację to wszystko to ściema.Ciągły bałagan na części czekasz tygodniami bo każdy wszystko zlewa.Pewnych ludzi co byli kierownikami to powinni zwolnić z dyrem na czele a nie przenosić na bezprodukcyjne stanowiska.

Elżbieta

Praktykant w Dziale Personalnym z wstawionego ogłoszenia ma szansę coś zarobić czy firma organizuje darmowe praktyki tylko? Już sporo czasu minęło, jak to ogłoszenie dali na stronę, ale pomyślałam, że na wszelki zapytam, jakby się jeszcze pojawić miało, pozdrawiam.

Hubert

Witam czy na stanowisku pomocnika montera, można się naprawdę nauczyć czegoś, czy jest się przynieś podaj pozamiataj? ( w ogłoszeniu jest rozwój ale w firmach to różnie bywa) pozdrawiam

H.
@Hubert

Masz być pomocnikiem montera nie wiem czego się spodziewasz

Stiber

Hej. Pojawiło się ogłoszenie Kierownik Robót Montażowych w Gdańsku. Podpowie ktoś na czym polega praca? Jak atmosfera i czy warto aplikowac do Otis?

DZ
@Stiber

Bardzo chętnie. Robisz wszystko i jesteś odpowiedzialny za wszystko. Aaaaa, jak jeszcze premie wyrobisz to za zbytnio na nią nur kicz bo jakiś (usunięte przez administratora) ci ja obetnie. Zapomnij

Tranzystor

GPS w aucie i limit kilometrów prywatnych 300 w miesiącu. Tym krokiem firma traci jedyny atut dla pracowników. Ludzie będą się zwalniać .permanentna inwigilacja która da nam ostro po kieszeni...

Skiba
@Tranzystor

A słyszałeś że po metrze Otis przegrał przetarg na sieć hoteli.Mi też odeszły ostatnio dźwigi ale nie z mojej winy.Robię tu bardzo długo ale tak nie było za żadnego dyrektora.Raczej ludzi będą zwalniać tego się obawiam.

Fred

Da się awansować na wyższe stanowisko, awanse są wewnętrzne czy zewnętrzne?

traktor
@Fred

jakie stanowisko byś chciał?

@traktor

Na razie pytam hipotetycznie, czy w ogóle jest możliwość awansu

@traktor

To jakie stanowisko chyba nie jest aż tak istotne na ten moment

Byku

Szkoda komentować decyzje dyra i kierownictwa to kompromitacja na rynku dźwigowym.Dźwigi odchodzą praca w pojedynkę i brak wsparcia bo jak poprosisz o pomoc,to zaraz kierownik się dowie że sobie nie radzisz.Ludzie ktòrzy tu się wypowiadają mają całkowitą rację.Najgorsze jest to że każdy narzeka na kierownictwo ale nikt tego nie powie otwarcie bo się boi.Jeden wielki bałagan kontrola ,czepianie się pierdòł i brak zaufania.

#kapeć@

Fred chcesz szybko awansować to musisz się wzorować na Rybie.To kariera kopiuj wklej Dyzmy.Nic dobrego same straty za jego czasów firma pada a będzie jeszcze gorzej.

Vinda

Panowie , jak wyglada sprawa dyżuru w Otis ( do której godziny i ile dni ma konserwator w miesiącu ? )

Grol

Inżynier sprzedaży wielka prośba żeby ktoś przybliżył temat

dyzio
@Grol

ale co konkretnie?

dyzio
@Grol

jak ci ma ktoś odpowiedzieć jak nawet nie wiadomo o co pytasz, chyba że po prostu chcesz opinie?

Janek

Jak podoba Wam się prezent na 30-lecie firmy w Polsce?

S

Sztos

Robert
@Janek

Tą butelką pokazują jakie mają poważanie i szacunek dla Nas. Lepiej jakby ukryli ten jubileusz a tak tylko się ośmieszyli.

dd
@Janek

nawet nie wiedzą że Otis jest bodaj od 72 roku w Polsce tacy ludzie tu rządzą śmiech

Kierownik
@dd

30 lat jest jako OTIS Polska wcześniej był oddziałem innego kraju

Łucja

Co tam ciekawego dostaliście? Wyczytałam że jakaś butelkę? Trunek dobry firma wam rozdała czy coś może innego? Dajcie znać, bardzo mnie to ciekawi

Nigdy jeszcze tak nie było żeby atmosfera pracy była tak zła.Te kontrole czasu pracy ciągłe pytania dlaczego tyle spaliłeś paliwa, to jest śmieszne.Najgorsze zmiany za tego dyrektora i największe straty urządzeń.Temu Panu już podziękujemy.

dzwig

konserwator urządzeń dźwigowych. jakie obowiązki i godziny?

bono
@dzwig

obowiązki masz podane w ogłoszeniu, a co do godzin da ktoś znać? to są stałe godziny czy raczej różnie to wypada?

coati
@bono

generalnie to 7-15, 14-22, 22-6 i do tego dochodzą dyżury, gdzie po prostu jesteś pod telefonem. Przy czym jak chodzi o nocki, to pracują ci odpowiedzialni za schody

dzwig
@coati

ok. dzięki piękna za info. obowiązki faktycznie w ofercie. już doczytałem.

pikuś
@coati

od poniedziałku do piątku czy w weekendy też?

glitter

hej, jestem w trakcie studiów i szukam pracy, ktoś napisałby w jakich godzinach pracuje się tu na stanowisku Branch Administrator?bo zastanawiam się czy da się to pogodzić ze studiami zaocznymi?

@glitter

to jest praca od poniedziałku do piątku czy w weekendy też??

runky
@glitter

Branch Administrator/ Office Administrator to generalnie zarządzanie biurowymi sprawami, więc praca w godzinach w których działa biuro, między 7 a 17

runky
@glitter

Czy dasz radę pogodzić ze studiami to już musisz sobie sama odpowiedzieć, jeśli masz zajęcia tylko w weekendy to bez problemu, jeśli oczywiście masz na tyle siły żeby nie zawalić jednego albo drugiego.

@runky

aha okej, po 10 godzin?

@runky

zjazdy mam co 2 tygodnie, więc teoretycznie da się :) no nic podeśle cv i zobaczymy czy w ogóle będą zainteresowani, ale dzięki za odp :)

wika
@glitter

praca i studia to spory wysiłek, ale jak masz zapał i ambicje to może się udać

Buggi
@glitter

Praca w Otis jest wymagająca, stawia sporo wyzwań, wymaga samodyscypliny, kreatywności ale daje wiele możliwości. Jeśli ma się chęci do pracy, otwartą głowę i chce się osiągać kolejne poziomy - da sie. Nie mówię że jest lekko, bywa ciężko jak wszędzie ale znajdując swój sposób na pracę i realizację - można wiele osiągnąć. Wszystko jest kwestią odnalezienia się w strukturze i bilansie.

@Buggi

z tego co napisałeś można wnioskować, że co do rozwoju nie powinno być problemu, macie jakieś szkolenia czy jakieś formy podnoszenia kwalifikacji?

agi
@glitter

no w ogłoszeniu piszą o możliwościach rozwoju, więc pewnie tak

Skiba

Na marzec szykuje się armagedon firma straci około 500 urządzeń w samej Warszawie w tym metro.Brawa dla Ryby

br

Zaczynają się ciężkie czasy w Otis odszedł kluczowy klient metro warszawa a to nie pierwszy w tym roku mowa jest jeszcze o kilku zaczną się cięcia w serwisie i odejdą fachowcy zasilając konkurencję i znowu będą problemy tak się kończy nieudacznictwo zarządu , żal na to wszystko patrzeć

Łucja
@br

Masz może informacje co się dzieje, że Ci klienci odchodzą? To przez to co piszesz o zarządzie? Czy jest jeszcze jakis inny powód? Zastanawiam się też jak z pracownikami? Duża rotacja jest skoro piszesz, że fachowcy zasilą konkurencję?

Konserwatorek
@br

Oj będzie bieda! Będą cięcia, szukanie pieniędzy, ograniczanie samochodów itp.itd.

br
@Łucja

Zarząd nakazuje podnoszenie cen dla klientów że by zwiększyć zyski ta firma jest wirtualna aplikacje wykresy itp.zamiast inwestować w ludzi serwisantów montażystów handlowców zatrudnia się analityków i klakierów od niczego to się musi źle skończyć

Zostaw merytoryczną opinię o OTIS Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w OTIS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OTIS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OTIS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 11 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OTIS Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OTIS Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OTIS Sp. z o.o.