Opinie o Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. w Poznań

Ariccia

Pracy w audycie w warszawskim oddziale nie polecam. Nic się nie zmieniło mimo zapewnień. Szkoda nerwów. Pozdrawiam managerów. To nie wasza wina.

Doris
@Ariccia

Możesz.napisac co takiego miało się zmienić? Managerowie to obiecywali? Czy ktoś inny? Sporo tu opinii o rekrutacji i zastanawiałam się nawet czy nie spróbować swoich sił i nie wysłać aplikacji

Kandydatka

Nie dostałam pracy, ale rekruterka do mnie zadzwoniła i powiedziała konkretnie, jaki był powód. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, każdy tylko obiecuje feedback, a w najlepszym razie tylko piszą, że wybrali kogoś innego. Fajnie dostać informację zwrotną, uważam, że to spory plus.

on
@Madzia

Nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Czy w firmie występuje duża rotacja pracowników? Ktoś wcześniej narzekał na tzw. kierowników z szybkiego awansu. Czy to znaczy, że można względnie szybko awansować na wyższe stanowisko ale też równie szybko z niego odejść?

Szukam pracy Nowy wpis

Jakie zarobki oferuje ta firma?

Jak wygląda sprawa grafiku w Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Kandydatka

Dorota
@Kandydatka

Fajnie, że wiesz nad czym pracowac. A możesz zdradzić ile etapów miała cała rekrutacja? I o co pytali i czy były jakieś zadania / testy? Stresują mnie zawsze rekrutacje i wolę wiedzieć na co się przygotować :)

Madzia

Czemu masz takie odczucia? Miałes jakieś inne doświadczenia z rekrutacją tutaj? Dali Ci feedback czy nie? W ogóle to długo ciągną się tutaj rekrutacje czy to kwestia 1-2 tygodni?

on Nowy wpis
@Madzia

Nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Moja opinia

Podczas twojej rozmowy rocznej zostaną wyciągnięte zasłyszane informacje na twój temat np. z kuchni. To nie żart, jeżeli przełożony usłyszy coś negatywnego na twój temat w kuchni lub na korytarzu z pewnością wpłynie to na twoja ocenę. Na tym polega rozmowa roczna. Zbierają opinie na twój temat, nawet takie niepotwierdzone i już mają argumenty przy odmowie podwyżki. Nie masz się jak obronić bo przecież nie dowiesz się kto to powiedział i o co dokładnie chodziło. Tajemnica.Samemu też trzeba uważać co się mówi i z czego żartuje. Jak do kuchni wchodzą przełożeni, to wszyscy zaraz zaczynają szeptać, zmieniają temat i mrugają do siebie, co nawet dość śmiesznie wygląda.

Kamila
@Moja opinia

Mnie interesują same te rozmowy roczne. Czy każdy pracownik odbywa taką rozmowę? I czy ona jest z przełożonym, czy z jakąś inną osobą z firmy? Interesująca sprawa.

Weronika

To tak naprawdę można? ;) Firma nie ma systemu rejestrującego pracę? Żadnych norm wyznaczonych, które trzeba osiągnąć, żeby się utrzymać na powierzchni? Że tak to ujmę…

Ariccia

Doris
@Ariccia

Rekrutacja

Już sam proces rekrutacji do tej firmy jest w stanie dużo powiedzieć o tym miejscu. Kandydat poświęca swój czas na wykonanie testów (prawie 2 h), spotkania, aby na końcu dowiedzieć się, że jednak został zawieszony proces rekrutacji mimo że ogłoszenie nadal wisi. Dodatkowo wielokrotne niewywiązywanie się z obiecanych terminów odnośnie odpowiedzi na jakim etapie jest proces rekrutacyjny. Totalny brak szacunku dla kandydata zarówno ze strony pani od HR jak i osoby prowadzącej spotkanie. Pierwszy raz spotkałam się z tak nieprofesjonalną firmą. Odradzam. Naprawdę szkoda czasu na takie miejsca. Daleko tej firmie niestety do BIG4 ;(

@Rekrutacja

Przydarzyło ci się to z tym zawieszeniem rekrutacji? Mogłabyś dać znać mimo wszystko jak sam ten proces się odbywa? Piszesz o testach i spotkaniach - ile tak właściwie jest tych etapów?

ByłyKandydat

Dziwna rekrutacja, mianowicie na samym początku powiedziałem Pani rekruterce, że u mnie z angielskim jest problem i jeśli dla nich to kluczowy wymóg, to rozmowa nie ma sensu dalej. Oczywiście Pani powiedziała, że nie ma problemu, że mnie podszkolą itp. wysłała mi dwa testy (merytoryka i angielski) do rozwiązania, które zajęły mi prawie 2 godziny.... co się okazało? Że przez angielski odrzucają moją kandydaturę xD Dzięki za stracony czas. Nieprofesjonalne zachowanie Pani (usunięte przez administratora). B-S.

@ByłyKandydat

Potwierdzam, firma podchodzi do rekrutacji niepoważnie. W tamtym roku również aplikowałam do tej firmy. Na rozmowie wszystko pięknie ładne, a po wypełnieniu testów cisza. Żadnej informacji zwrotnej. Ktoś powinien zabrac się za te firmy, które podchodzą w taki sposób do przyszłych pracowników. Na testy zmarnowałam 2h odpowiedź uzyskałam dopiero jak sama skontaktowałam się z panią Patrycją. Nie pozdrawiam

Zażenowana
@Monika

Dokładnie ta sama sytuacja u mnie. Obiecują kontakt i później cisza ...

xxx

Bardzo nie polecam aplikacji do tej firmy. Rozmowa rekrutacyjna średnio profesjonalna. Zostałam połączona z dwiema paniami, z czego jedna z nich siedziała sobie w domu z innymi osobami (których nie było widać na kamerce) i co jakiś czas zerkała i uśmiechała się w ich stronę. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie, które sprawiło, że czułam się bardzo niekomfortowo. Już na rozmowie Pani Patrycja obiecała, że wyśle linki do testów, których oczywiście nie otrzymywałam przez długi czas. Musiałam się TRZY RAZY dopominać , czy wszystko jest ok, bo nie dostałam linku, tak jak mi obiecano. Oczywiście brak odpowiedzi, jednakże ostatecznie wysłano mi link. Było mi również obiecane, że jak wypełnię testy, to się odezwą w przyszłym tygodniu. Zgadnijcie co- zero informacji. Bardzo nie polecam, traktują kandydatów niepoważnie, a przecież o nic się nie prosiłam, sami do mnie zadzwonili.

Danuta
@xxx

praca zdalna rządzi się swoimi prawami... aczkolwiek gdybym to ja miała mieć rozmowę z przyszłym pracownikiem to albo bym pojechała do biura albo wyszła do pokoju, gdzie nikt nie będzie mnie rozpraszał.... a jakie pytania padły na rozmowie?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.?

JB

Tak, są wyjazdy integracyjne i spotkania dzialowe

Karol
@JB

O to dobrze bo to jednak ważne. A jak z rozwojem? Organizowane są jakieś szkolenia, zdarzają się awanse od czasu do czasu? :)

Zadowolona
@Karol

Awanse są stosunkowo częste, zazwyczaj co rok, max 3 lata (im wyższe stanowisko tym dłużej czeka się na awans oczywiście). Pieniądze naprawdę dobre, atmosfera też, pracuje już jakiś czas i ani razu ja czy moi koledzy i koleżanki z działu nie musieliśmy zostawać po godzinach (no, może menagerowi się zdarzyło zostać godzinę dłużej). Nie wiem skąd negatywne opinie

@Karol

@Karol, zdecydowanie tak. Częstotliwość szkoleń zależy od działu i stanowiska, w firmie funkcjonuje polityka szkoleniowa, jawna dla wszystkich pracowników. Awanse tez występują co najmniej raz w roku, przy ewaluacjach :) czyli niebawem będziemy wiedzieć, ile w tym roku ludzi poszło wyżej ????

@JB

No to super, a co ze szklanym sufitem? Bo chyba w nieskończoność awansować to się tutaj nie da? ;)

JB

W firmie jest super. Wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną. zamiast maili wysyłamy do siebie takie małe liściki gdzie piszemy sobie jak nam jest cudownie. Są też ekstra wyjazdy gdzie się wszyscy świetnie bawimy. To nie jest praca to wieczne wakacje. Awansujemy kiedy chcemy i niedługo każdy zostanie parterem.

@JB

a ilu was tu w zasadzie obecnie pracuje? jak liczna jest ta cała rodzina?

Gizmo

Z całego serca nie polecam pracy w Dziale Audytu w Warszawie. Zwłaszcza młodym co chcą rozpocząć swoją karierę. Praca tam może spaczyć pogląd na to jak wygląda praca w audycie. Atmosfera bardzo ciężka. Podobno to firma na światowym poziomie, ale jakoś tego nie widać w standardach i podejściu do codziennej pracy. Jest nerwowo co bardzo wpływa na komfort i chęć do pracy. Asystentom dawane jest do zrozumienie, że w każdej chwili mogą ich kimś zastąpić. Są wyjątki w gronie menedżerów, ale większość jest z szybkiego awansu co niestety widać.

TAK
@Gizmo

To niestety sama prawda. Nie jest tam zbyt wesoło, ale zarząd ma to gdzieś.

AD

Firma porażka. Dobra może na sam początek, aby wyrobić sobie doświadczenie, ale nie na dłużej. Co zresztą widać po rotacji. Mało kto pracuje tam dłużej niż 4 lata. Szefostwu chyba na tym zależy. Zawsze można przecież wziąć kogoś młodszego i zapłacić mu mniej niż dawać podwyżki. Managerowie: Są nimi chyba tylko z nazwy. Niewiele mogą i niewiele od nich zależy. Nie ma co liczyć na jakiekolwiek wsparcie z ich strony, ponieważ zwyczajnie boją się podejmować decyzje. Partnerzy: Uważają się za niewidomo jakich fachowców. Wszystko zależy od ich widzi mi się i nie masz co liczyć na profesjonalnie podejście gdy już raz podpadłeś. Najlepszy przykład to partner z audytu. Nieustanne zmiany nastroju. Biada temu kto akurat znajdzie się w pobliżu gdy ma zły humor ( tak z 5 razy dziennie) Potrafi godzinami zajmować się wyszukiwaniem przykładów cudzych błędów, nawet tych nie istotnych aby potem je wypomnieć aby tylko poczuć swoją władzę. A spróbuj tylko wskazać jej jakikolwiek błąd. Kłopoty gotowe. Kiedy indziej udaje dobra koleżankę. Niezły roller coaster. Co się dziwić, że ciągle kogoś szukają. Jestem już poza tym wszystkim chociaż trochę zdrowia mnie to kosztowało.

Prawdziwy
@AD

Sorry, ale bzdury piszesz. Akurat rotacja wśród seniorów jest bardzo niska. Oczywiście asystenci rotują, ale to jest raczej norma wśród ludzi dopiero co po studiach, którzy jeszcze szukają swojej drogi. A co do dostępności managerów i partnerów to pamiętaj, ze oni też mają swoje obowiązki i nie zawsze są w pełni dostępni. A z krytyką spotkasz się w każdej firmie.

@AD

@AD moja doswiadczenia są absolutnie odmienne. Po pierwsze, po raz pierwszy mam do czynienia z firmą, w której pracownicy miewają staz po 20-letni. Serio. Po drugie, bardzo cenię atmosferę szacunku i współpracy w zespole. A po trzecie, jeśli starasz się to jest to zauważane. Błędy są wskazywane na zasadzie konstruktywnej informacji zwrotnej a nie polowania na czarownice. Również w audycie. Partnerzy znają się na swojej robocie, więc nie ma im co wytykać, że widzą błędy i je wskazuja- taka ich rola, bo na koniec dnia to oni podpisują się pod dokumentami. Warto włączyć krytyczne myślenie, zwłaszcza wobec swoich aspiracji.

Sonty
@AD

Ja również nie polecam działu audytu w Warszawie. Szkoda nerwów. Jest tyle dobrych firm, które lepiej płacą i relacje międzyludzkie są normalniejsze.

No chyba
@Prawdziwy

No chyba ta rotacja wśród seniorów i managerów nie taka znowu nisko co ? Zwłaszcza ostatnio. Krytyka czyjeś pracy jest jak najbardziej ok, ale gdy jest konstruktywna a nie oparta na tym, ze ktoś ma ostatnio gorsze dni.

@No chyba

Ano pytanie tylko jak sprawdzisz czy powodem jest gorszy dzień u kogoś? A kwestie samego rozwoju tutaj to jak skomentujesz?

Nik
@AD

Czy ktokolwiek w firmie interesuje się tym co dzieje się w Warszawie w dziale audytu?

BB
@JB

20 letni staż w firmie mają jedynie Partnerzy co zarządzają tą firmą. Wielu w żadnej innej firmie wcześniej nie pracowało. Atmosfera szacunku i współpracy....to bardzo ciekawe. Warto o to zapytać tych co odeszli.

@BB

Skoro tak to jak ich znaleźć? Swoją drogą sam widać, że wątpisz w cokolwiek, więc może napiszesz coś więcej na ten temat?

Erka

Nawet na początek kariery RSM to kiepski wybór. Zmarnujecie tylko swój czas, niewiele się tutaj nauczycie pomimo tego co będą wam wmawiać na rozmowie kwalifikacyjnej. Prędzej czy później większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę i odchodzą. I jeszcze te polityczne wkręty od kierownictwa. A to o aborcji, a to o wojnie. Wysyłane na dodatek w mailach do wszystkich. Niezły profesjonalizm, nie ma co. Sama mam wyraziste poglądy, które określiłabym jako centrolewicowe, ale nie przyszłoby mi się nimi dzielić publicznie w pracy, bo wiem, że to może urazić innych. A już najbardziej żałosny były posty o reparacjach i odszkodowaniach, opublikowany na mediach społecznościowych. Te drwiny, że niby to niepoważna sprawa i ofiarom wojny się one nie należą i trzeba patrzeć w przyszłość bo nasi niemieccy klienci się jeszcze obrażą. I to pisze firma rodem z Poznania, miasta, które straszliwie ucierpiało w czasie wojny, tracąc 50 % zabudowy, gdzie nie ma praktycznie rodziny w której ktoś nie zginął albo nie został wysiedlony, tracąc cały dobytek. Widać jak bardzo kierownictwo utożsamia się z naszym miastem i jego mieszkańcami. Brava dla HRu za budowanie wizerunku.

Szczęśliwy

Odkąd odeszłem, moje życie stało się piękniejsze. Polecam. Życie jest za krótkie na takie traktowanie.

Nikko
@Szczęśliwy

No skoro "odeszłeś" to firma nie ma raczej czego żałować.

Sialalala
@Szczęśliwy

Na JAKIE traktowanie?

@Nikko

takiego zatrudnialiście i taki pracował żałują pewnie klienci

Jurek
@Nikko

a wy takiego mistrza ortografii zatrudniliście :-) pewnie jak pisał raporty to klienci mieli ubaw :-)

Nikko
@Jurek

Dlaczego twierdzisz internetowy trollu, że piszę w imieniu tej firmy ? Akurat u nich nie pracuję, chciałam zobaczyć jedynie opinie i zwróciłam uwagę na śmieszny post. Kolejny nieudacznik, który nie ma co z życiem robić i hejtuje na forach.

ktr

nieudacznik to cię zrobił

@ktr

To te wszystkie komentarze w końcu są ustawione czy nie? Bo już nie wiadomo w co wierzyć

@ktr

Co masz żal, że cię wywalili i musisz się teraz tutaj produkować aby ci ulżyło?

A tak często zwalniają?

Janusz

Gdy przyroda budzi się z zimowego snu a za oknem robi się coraz cieplej, czas na wiosenne doładowanie witaminami. Danie, które dostarczy składników mineralnych oraz zdrowych tłuszczów, to sałatka z jajkiem, rybą i awokado. Pobudza nie tylko kubki smakowe, ale cały organizm, dzięki czemu stanowi doskonałe źródło energii dla wiosennych aktywności na świeżym powietrzu

Księgowa

W piątek w całym kraju będzie zdecydowanie cieplej, choć bardzo tego nie odczujemy ze względu na dość silny wiatr. Z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w niektórych regionach pojawią się burze i grad. W całej Polsce będzie padał deszcz

EX

W strefie euro od ponad 6 lat obowiązuje ujemna stopa depozytowa, ale dopiero fala pandemicznych oszczędności przekonała większość banków w Niemczech do obniżenia oprocentowania. Jak zauważa bankier.pl, do niedawna banki działające w strefie euro nie chciały podjąć takiego kroku w obawie przed sprzeciwem klientów.

Hesus

Nie zmienia to jednak faktu, że Granerud i tak zapewnił sobie już zwycięstwo w Pucharze Świata. Po odwołaniu turnieju Raw Air i zastąpieniu go jednym weekendem skoków w Planicy, żaden z zawodników nie ma możliwości prześcignięcia go w klasyfikacji generalnej cyklu.

Agata

Nomadland” już wcześniej otrzymał wiele nagród. Chloe Zhao zdobyła nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu w Toronto i Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji – to pierwszy raz w historii, gdy jeden obraz został wyróżniony tymi dwoma najważniejszymi statuetkami. Zdobycie przez Zhao Złotego Lwa, uczyniło z niej także pierwsza kobietę, która odebrała tę nagrodę od czasu, gdy Sofia Coppola wygrała za film „Somewhere. Kiedy powrót do szkół? To pytanie zadają nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale także m.in. nauczyciele i dyrektorzy szkół. W poniedziałek minister edukacji i nauki przekazał, że w pierwszej połowie marca ogłoszone zostaną programy, które mają na celu pomóc dzieciom i młodzieży w powrocie do szkół w 2021.

Johny
@Agata

Oczekuje się, że w następnych rozporządzeniach, po dokonaniu dalszej oceny sytuacji epidemiologicznej, może zapaść decyzja o otwarciu siłowni, klubów fitness i centrów handlowych w weekendy. Utrzymane w mocy zostały przepisy zabraniające wszelkich skupisk oraz nakaz noszenia maseczki.

Była pracownica
@Johny

Narodowy Bank Grecji opublikował wstępny raport podsumowujący przychody z turystyki w zeszłym roku. Wydatki odwiedzających spadły o 76,5 procent do 4,28 miliarda euro (mniej o 13,9 miliarda euro). Okazuje się jednak, że turyści przeznaczali na swój pobyt o 2,8 procent więcej niż przed rokiem. Bardziej szczegółowa analiza pokazuje, że w wypadku gości z krajów unijnych spadek przychodów wyniósł 70,8 procent (2,84 miliarda euro), a z pozostałych – 82 procent (1,43 miliarda euro).

faktycznie nie ma tam kompetentnej kadry managerskiej?

Zostaw merytoryczną opinię o Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rsm Kzws Audit Tax & Consulting S.A.