Opinie o Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k. w Pietrzykowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k. w Pietrzykowice

Szczęśliwy były pracownik

Pracowałem jako operator produkcji. Jeśli zatrudnisz się bezpośrednio w firmie, płaca wynosi 26 złotych brutto na umowę o pracę: 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, a dodatkowo, jeśli chcesz, możesz podpisać umowę zlecenia na 4 dodatkowe godziny i pracować przez 12 godzin. Istnieją również rzadkie premie, jeśli linia, na której pracujesz, osiągnie normę. Można również zatrudnić się w tej firmie za pośrednictwem agencji. Istnieją trzy agencje o różnych stawkach godzinowych: 18, 19 i 20 złotych netto. Pracując przez agencję, zawsze pracujesz przez 12 godzin i nie otrzymujesz premii, tylko wynagrodzenie godzinowe. Pracując przez agencję, będziesz zmuszany do wykonywania nieludzkich norm produkcyjnych, bez dodatkowych korzyści. Często będziesz pracować przez 12 godzin na nogach, bez możliwości siadania, z jedynie dwiema krótkimi przerwami: 10 i 20 minut. Wielu pracowników opuszcza to miejsce pracy wkrótce po rozpoczęciu. Przeważna ilość pracowników to ludzie bliscy wieku emerytalnego, którzy nie mogą znaleźć innej pracy i boją się stracić tę jedyną, dlatego przekładają swoje obawy na innych pracowników. Praca jest uważana za niezbyt skomplikowaną - montaż części na maszynach, ale może prowadzić do problemów z palcami, plecami, nogami, a niektóre stanowiska są nawet niebezpieczne, np. zgrzewanie przewodów, które mogą powodować oparzenia. Nie masz możliwości wyboru stanowiska pracy, zmieniają ci je co najmniej 3 razy na zmianę. Istnieje ryzyko, że będziesz codziennie pracować na nowej maszynie i będą od ciebie wymagać osiągnięcia normy, niezależnie od twoich umiejętności. Pracując tam, nie możesz słuchać muzyki w słuchawkach ani rozmawiać z kolegami. To 12 godzin spędzonych w ciszy, stojąc w jednym miejscu i patrząc na detale. Istnieje ryzyko rozwinięcia alergii na chemikalia używane do smarowania części lub na plastik lub zgrzewanie. Objawy alergii obserwowane u znajomych w fabryce obejmują zaczerwienienie całego ciała (łącznie z twarzą), owrzodzenia skóry i problemy z oddychaniem. Chciałbym również dodać, że 95% pracowników na produkcji to Ukraińcy, włącznie z liderami, którzy nie znają polskiego lub znają go bardzo słabo. Dlatego nawet nie będą w stanie wyjaśnić dokładnie, czego się od ciebie oczekują. Nie polecam długotrwałego pozostawania w tej firmie.

@Szczęśliwy były pracownik

Przepraszam ale to prawdziwe (usunięte przez administratora). Pracuje 5 lat w tej firmie. Znam ten zakład w 100%. I mogę szczerze powiedzieć że nic podobnego strasznego nie widziałem i nie słyszałem. Polecam do zatrudnienia w tej firmie. Jestem zadowolony pracą i współpracom miedzy pracownikami i oddziałami. P.S. różna praca - różne warunki. Nie jesteś przyzwyczajony do pracy, siedź w domu ;-)

Człowiek obiektywny

Mam złe odczucia co do pracy na zmianie która zarządza kobieta.Ma swoich ulubieńców i wolno im wszystko .Siedziec na telefonach co chwila na papieroska przesiadywanie u niej na górze i plotkowanie i nie robienie niczego ale to jak wyjdą ludzie z biur i kiero produkcji.dopiero się taki cyrk zaczyna.

Zosia
@Człowiek obiektywny

Ilu tu przełożonych można mieć? Zastanawiam się czy jest ktoś do kogo można zwrócić jeszcze uwagę na ten problem o ile wystąpi. Zwłaszcza, że o jaki zakres obowiązków może teraz chodzić, który według Ciebie nie jest wykonywany? Kto to nadrabia?

@PracodawcaMam pytanie,czy to jest normalne i zgodnie z prawem,że pracowników po nocnej zmianie,która kończy się o szóstej rano, zmuszają przyjść na szkolenie BHP o 10:00 rano,pomimo tego w ten sam dzień znowu iść do pracy na 22:00?

Nowy Nowy wpis
@Paweł

To jest niezgodne z prawem. Szkolenie BHP powinno odbyć się w godzinach pracy. Już to raz napisałem, ale widzę że niewygodne komentarze są tu usuwane.

Pracownik roku Nowy wpis

chcę podzielić się swoją opinią na temat pracy w Aircomu. Praca nie jest trudna, nie ciężka. Jak wszędzie są plusy i minusy. Najgrubszym minusem jest ukrainiec Aleksiej ( mówi się że jest kerovwnikiem. ale kerovwnik nie zachowuje się jak śmieć).Bardzo paskudny człowiek.Wydaje się, że w szkole był gnobiony, upokorzony przez swoich rówieśników. Teraz przenosi całą swoją niechęć na ludzi. Takich nieludzi należy odizolować od społeczeństwa. Sama praca jest ok.

Jeśli nie ma się jeszcze doświadczenia z pracy nad projektem z innymi programistami to w jaki sposób wdrażają takiego Junior Business Applications Developera? W ogłoszeniu było to wpisane jako mile widziane, więc ciekawi mnie jaka występuje kultura pracy

@Szczęśliwy były pracownik

Odnośnie tego języka to firma nie zastanawiała się może nad jakimś tłumaczem? Nikt nie składał jeszcze jakiś większych zażaleń? Ciekawią mnie ewentualne zmiany w tym zakresie. Od kiedy tak jest, że ich liczba stała się przeważająca?

Szczęśliwy były pracownik

Oto kilka kluczowych punktów. 1. Jaki jest sens zatrudniania tłumacza na produkcji, która nie jest ani bliska wielkością do LG, ani nie zatrudnia tak wielu pracowników? Choć tam pracuje wystarczająco dużo ludzi, to liczby są nieporównywalne z większymi zakładami i magazynami. 2. Prawie nie miałem kontaktu z inną zmianą (pracowałem przez 12 godzin). Jednak sytuacja tam jest podobna do mojej: Polaków na produkcji jest prawdopodobnie 3-4 osoby, ogólna liczba pracowników na zmianie to, myślę, 90-100 osób. W związku z tym nie ma sensu w tym przypadku. 3. Z tego, co słyszałem, sytuacja z przewagą Ukraińców miała miejsce jeszcze przed pełnoskalową wojną, ale to, jak to się wszystko zaczęło, spowodowało ostateczną przewagę Ukraińców. P.S. Pewnego razu dostałem stanowisko, na którym nigdy wcześniej nie pracowałem, do ukraińskiego lidera, i kiedy podszedłem i poprosiłem o wyjaśnienie, wydaje się, że zrozumiała, że nawet nie poradzi sobie z przekazaniem elementarnej myśli, więc przeniosła mnie na proces, gdzie już kiedyś byłem. I znowu wszystko to zrozumiałem tylko domyślając się, ponieważ 95% jej mowy to nie polski, a ukraiński. P.S. Nie mam absolutnie nic przeciwko Ukraińcom, oceniam każdego człowieka na podstawie jego działań, a nie kraju pochodzenia. Jednak gdy ktoś mieszka w Polsce przez wiele lat i nie jest w stanie niczego powiedzieć, to mam prawo zadawać pytania o tę osobę.

Ventil

Z tego co wiem od dawna większość jest z Ukrainy ale przeciez większość i tak mówi po Polsku. Na produkcji pracuje już rok, wcześniej w innych firmach i chyba jedynie co można powiedzieć to to że kierownictwo szanuje ludzi i jest kulturalne w porównaniu z innymi zakładami. Kasa na pewno jest słaba i muszą to zmienić bo za dużo ludzi odchodzi z tego co widać to z produkcji i biur. Ja nie miałam problemów z rozmową z liderem.

Adam Nowy wpis
@Szczęśliwy były pracownik

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Technik Utrzymania Ruchu? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Leszno

Nie wiecie czasem ile dostaje na sam start Junior Business Applications Developer? Nie jest to stwierdzone wprost w ofercie. Po opisie nie widzę by wymagano doświadczenia z pracy na tym samym stanowisku. zastanawiam się czy start to minimalna a potem są podwyżki?

Wczoraj dodane zostało ogłoszenie dla asystenta ds. personalnych. Jak wygląda elastyczność grafiku w tym przypadku? jest napisane, że ma to być osoba o wykształceniu wyższym bądź w trakcie studiów. Rozpatruję drugi wariant. Czy można liczyć na wyrozumiałość i to ze czasem będą szli na rękę?

New
Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Jak wygląda praca w Laboratorium ? Widziałem ostatnio ofertę i się zastanawiam czy złożyć, jak wygląda atmosfera ?

Człowiek obiektywny

Zosia
@Człowiek obiektywny

Ciekawe jak zagadka tamtego BHP się rozwiązała? Z tego co widzę potrzebny jest teraz inżynier testów, jeszcze w tamtym roku pisano, że młodszy specjalista z jego zakresu był potrzebny, teraz jednak wymagają już doświadczenia z pracy na podobnym stanowisku. jak wdrożenie pracownika w tym przypadku wygląda? od samego początku oczekuje się samodzielności?

asdf

Szkolenia macie cykliczne? Tylko te z BHP, o których ktoś teraz niedawno wspomniał czy również jeszcze inne? zastanawiam się także czy podczas ogłaszania tych szkoleń na te niewygodną dla niektórych godzinę nie można było wprost zwrócić się z tym problemem? Z kim zazwyczaj się rozmawia?

@asdf

Tak, cykliczne i tylko z BHP,kiedy mi było powiedziano że muszę przyjść na niewygodną mi godzinę po nocnej zmianie,to otrzymałem odpowiedź od kierownika że muszę być i koniec,nikt nie będzie zmieniał godziny szkolenia, dlatego pytam się tutaj,bo myślę że tutaj to muszą mi odpisać czy to jest zgodne z prawem.Czytałem w internecie że pracownik musi przyjść na szkolenie BHP w czasie pracy, albo jak wyrazie zgodę poza godzinami pracy,nie wiem czy to jest do końca prawda dlatego dopytuję się, żeby nie mieć kłopotów w pracy.

Czy tylko ze względu na jakiś nadzór faktycznie nie ma pracy hybrydowej? Tak przynajmniej jakiś czas temu tu napisano. Zastanawiam się czy tez inne powody mogą na to wpływać, na przykład jakieś wspólnie organizowane procesy, które nie będą możliwe do wykonania z domu? Są spotkania miedzydzialowie?

sa nabory na dział logistyki? Chyba takiej oferty nie widziałem teraz. co natomiast z tymi przyjęciami dla specjalisty ds. kontroli procesów produkcji? niedawno taka oferta się pojawiła, wstępnie jestem zainteresowany. Czy faktycznie to 100% praca stacjonarna? Nie ma możliwości na tryb hybrydowy? Proszę o ocenę warunków

CJ

nie ma pracy hybrydowej, szef lubi patrzeć jak polaki wiosłują na galerze

@Pracodawca Jak wygląda rekrutacja na specjalistę logistyki?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k.?

były kandydat

Nie polecam nawet iść na rozmowę rekrutacyjną. Byłam, zobaczyłam i już nigdy w tej firmie się nie pojawię. Na rozmowie rekrutacyjnej zachowujecie się skandalicznie do nowego kandydata, w ogóle go nie szanujecie, wasze pytania są na poziomie zerowym. Za wszelką cenę zależy wam na jego poniżeniu. Myślicie, że macie ogromną wiedzę, a tak naprawdę produkujecie niezłożony produkt i na innych rekrutacjach, w pozostałych firmach z tą waszą wiedzą by was zjedli. Musicie pamiętać, że w ten sposób prezentujecie firmę, produkt. Ja waszych uszczelniaczy, czy kompresorów nigdy nie kupie.

Witam, rekrutacja stanowisko inżynier projektu trwa. Czy warto aplikować? Jak atmosfera w biurach?

@Anonim

Po jakim czasie od złożenia dokumentów się do Ciebie odzywają? Ja akurat myślałem o techniku UR, że względu na doświadczenie. ciekawi mnie jednak porównanie wobec tych ofert, a raczej porównanie warunków na samej rekrutacji. na które trudniej będzie się dostać i czemu?

Odezwali się dość szybko, po około tygodniu.

@Anonim

I co, dostałeś się? po jakim czasie jakaś rozmowa jest realizowana, jak ona sama wygląda i kiedy występuje już jakaś konkretna zwrotka? Musze w ramach czasowych się zorientować co by mieć pewność do kolejnych naborów. wiadomo kiedy będą przewidywane?

Jakie są mocne strony pracodawcy Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k.?

dinozaur

masz pracować jak 3 osoby w tedy dostaniesz premie

@dinozaur

Potrójną? :D pytanie tylko jak może wyglądać praca za tle osób, o której piszesz? Czy nadgodziny również pod to podchodzą i są branie pod uwagę przy rozliczeniach? Ile mogą docelowo wynieść? I jak są płatne?

@dinozaur

Jak na stanowisku speca od logistyki wykażesz, że robiles za trzy osoby? opiszesz standardy pracy? lepiej to wyjdzie przy inżynierze ds. testów? Juniora z tego zakresu teraz szukają, czy opisze ktoś stanowisko? warto złożyć cv?

Zakupy

Chcę zaaplikować na stanowisko młodszego specjalisty ds. zakupu. Czy możecie powiedzieć coś o tym dziale? Jak wygląda tam praca?

Nana

Nie polecam tej firmy przez kobietę która prowadzi jedna ze zmian .tyle w temacie i odradzam każdemu pracę na jej zmianie.

Hela
@Nana

Z tego co widzę w nowym ogłoszeniu na produkcję, to są 3 zmiany. A da się jakoś to załatwić, żeby do niej nie trafić? Nie wiem, powiedzieć, że na zmianę od X-do Y nie możesz iść, bo akurat wtedy np. dzieci ze szkoły, czy rodzica starszego odwiedzić trzeba. Tak wiesz, sposobem? ;-)

nic

nie da się do tej firmy dodzwonić

Zostaw merytoryczną opinię o Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k. - Pietrzykowice

• Jak się pracuje w Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 6 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k.
1.8/5 Na podstawie 161 ocen.

Aircom Automotive Sp. z o.o. Sp. k.