Opinie o Teva w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Teva. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Teva na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Teva w Kraków

KOS

Witam, jak wygląda praca na stanowisku chemik analityk? Czy są nadgodziny? Czy praca jest spokojna czy nie można wyrobić się z pracą?

Przeczytaj regulamin wynagradzania i premiowania. Nagroda świąteczna liczona jest jako liczba dni przepracowanych razy stawka za dzień odpowiednio wyliczana (cześć zmienna) i cześć stała jeśli masz do 10 dni L4 wynosząca 2800 brutto i odpowiednio spada, jeśli masz więcej nieobecności 11-20 dni drugi próg, i powyżej 20 dni w trzecim. Więc wysokość premii świątecznej wypłacanej z reguły z wypłata w dniu 20 grudnia (by pieniądze mieć na święta) jest ewenementem w porównaniu z innymi zakładami produkcyjnymi i nie tylko. Oczywiście oprócz tego jest jeszcze premia roczna wypłacana w marcu i dużo większa (min. 10% rocznych zarobków brutto z uwzględnieniem wyników korporacji i oceny przełożonego). Nadgodziny są specjalnie planowane z wyprzedzeniem i zlecane na podstawie zapotrzebowania w planie produkcji. Jak się zapiszesz i jest dla ciebie praca to dostajesz zgodę albo na zostanie 4 godziny dłużej, albo przychodzisz w weekend. Jeszcze się nie zdażyło, żeby jakakolwiek zlecona nadgodzina nie została wypłacona komukolwiek. Nie wspominając już o masie reszty benefitów :) Marudzi ten komu nie chce się pracować.

Czy urlop w Teva jest płatny 100%?

Kilkadziesiąt złotych do każdej dniówki urlopu - nie wiem na jakiej podstawie jest to wyliczane więc w tej kwestii nie pomogę. Jeśli chodzi o gruszę jest ona dla każdego bez minimalnego stażu, zależna od dochodów na członka rodziny. Progi są jeśli dobrze pamiętam od najwyższego dofinansowania (niskie zarobki na członka rodziny) 1600 do 400 brutto (z reguły nieopatkowane bo ZFŚS) oraz dodatek 300 zł brutto za każde dziecko (w tym 500 zł brutto w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Mignęła mi oferta dla magazyniera, ale nie wiem jaka miała konkretna datę. Tu ktoś widzę, że pytał o pracę na zmiany, w końcu jakie może być ich rozstrzygnięcie w magazynie? i przede wszystkim na jakiej stawce się pracuje?

Magda Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 30 dni.

Czy firma raczej ma teraz tendencje do zwiększania zatrudnienia, czy redukcji? Jak to teraz wygląda?

Mary Nowy wpis

Jak tak czytam niektóre wątki to widzę, że ludzie dopytują o benefity ale cos słabo z odpowiedzią, czemu? już podkreślali, że urodziny pracowników chyba są świętowane? Jakie jeszcze inne święta są obchodzone? Co składa się jeszcze na te wspomniana „masę benefitów?” czy teraz niedawno weszły jakieś jeszcze?

Czy urlop w Teva jest płatny 100%?

100% plus dodatek urlopowy :) nie wspominając o gruszy jako dodatku do urlopu dwutygodniowego

Da rade to w kwotach jakich przedstawić żeby mieć pełną jasność? :D ta grusza chociażby jak konkretniej wygląda? i to już a start tak masz czy dopiero na umowie na nieokreślony? Cos wcześniej o nich właśnie pisali

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Teva? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
Luki Nowy wpis

Witam, czy na młodszego operatora bez doświadczenia jest szansa przyjęcia? I w ktorym miejscu znajduję się praca jak z dojazdami. Dzięki

KOS

Renata
@KOS

Jestem tu, bo właśnie też szukam info o tej pracy. Dopisze swoje pytania. Czy wiecie jaką umowę dają na początek? Mnie interesuje zwłaszcza UoP na okres nieokreślony. Jest taka szansa?

Były tevianin
@Renata

Na czas nieokreślony dostaniesz po maksymalnym czasie czy jakiś 3 latach tak to co roku przedłużanie.

Bogdan
@Były tevianin

Każde przedłużenie umowy o pracę to podwyżka? Wiesz jeszcze od jakiej stawki się startuje w tej firmie i jeśli to nie tajemnica, czemu już tu nie robisz?

@Bogdan

Pierwsze Umowa na pół roku, potem 2x na rok. Podwyżki są tylko w kwietniu. Więc jak no przedłużenie umowy jest w lipcu to zapomnij o podwyżce do kwietnia przyszłego roku.

Nie_polecam
@KOS

Jeśli jest się bardzo dobrze zorganizowanym, to jest szansa na wyrobienie się z pracą. Z czasem jest oczywiście coraz więcej obowiązków i jest o to ciężej. Stresu niestety dodają ciągle psujące się sprzęty i brak inwestycji w tym obszarze, a trzeba się wyrobić i nikogo to nie obchodzi. Niestety zmiany nieustannie zachodzące w firmie są nastawione na dokręcanie śruby i zwiększanie przerobu. Nadgodziny nie są płatne, można je jedynie odebrać innego dnia. L4 maksymalnie 10 dni w roku, inaczej nie ma premii na koniec roku. O awans baaaardzo ciężko, a do tego dochodzi rotacja pracowników. Oczywiście nowym pracownikom powierzane są zadania, których inni nie chcą wykonywać. Starzy pracownicy traktują nowych 'z góry', co nie sprzyja pracy i tworzy toksyczną atmosferę. Podsumowując: można przyjść, pouczyć się, bo okazja dobra, a później poszukać lepszej pracy. I tak to wygląda, kiedy przychodzi nowy pracownik i widzi jak wygląda praca: pośpiech, stres i nieprzyjemna atmosfera. Choć to ostatnie zależy również od zespołu w którym się pracuje.

Produkcja
@Nie_polecam

W tej firmie, każda nadgodzina jest wypłacana, każda - szczególnie jeśli chodzi o produkcję.

@Produkcja

Czemu „szczególnie”? czy chodzi o to, że zdarzają się na niej najczęściej? Z jakim wyprzedzeniem mogą być zgłoszone? Z dnia na dzień czy wcześniej? I co z kwestią tego L4? Faktycznie będzie to max 10 dni na rok? Czy w biurze jest podobnie?

Witajcie, chciałabym zaaplikować jako grafik. Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć? Pozdrawiam.

Kornel
@Anonim

A jakie są podane w ogłoszeniu wymagania na tego grafika? I czy jest, jaka umowa oraz jakie benefity? Jak są tu pracownicy, to bardzo bym też chciał wiedzieć, jak z traktowaniem się ludzi w tym dziale?

Chęć do pracy w systemie zmianowym jest, jak teraz czytam warunkiem zatrudnienia na posadzie młodszego operatora. To, ile tych zmian jest i czy weekendy miałbym wolne gdybym podjął się tej pracy? I jak nacisk kładziony na efektywność wpływa na zarobki oraz komfort pracy? Jak duże tempo jest narzucane i jak się ono ma do kasy?

Tomasz

Dzień dobry. Chcę aplikować na stanowisko magazyniera.Jak wygląda sprawa zmian w magazynie,dwie,trzy zmiany? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sobieski

Witam. Widziałem ogłoszenie na (usunięte przez administratora)że szukają na magazyniera. Pytanie moje brzmi czy bez doświadczenia magazynowego też bierzecie ludzi pod uwagę czy nawet nie ma sensu i nie wysyłać CV? Uprawnienia na wózki WJOII wraz z praktyką posiadam, lecz stricte na magazynie nigdy nie pracowałem.

Tomi

Hejka myślałem żeby wysłać jakieś cv do tevy bo mieszkam tu niedaleko mógłbym pracować na produkcji albo na magazynie. Jakie są zarobki netto plus minus bo za mniej niż 4000 netto nie mam zamiaru pracować

Skf
@Tomi

3738,20 netto na start, grusza, premia świąteczna około 4800 brutto przy przepracowanym pełnym roku i premia roczna 10%

Renata
@Skf

Oooo super ta premia na święta. A można wiedzieć więcej o tej gruszy? To konkretna kwota czy jakiś system naliczania jej w zależności o pensji? Dajcie jakieś szczegóły.

Aneta

interesuje mnie rekrutacja na stanowisko Specjalista Zapewnienia Jakości. Widziałam na stronie internetowej taką ofertę ale nie podali widełek wynagrodzenia. Wie ktoś jak to mniej więcej wygląda dla tego stanowiska? I czy rekrutacja jest kilkuetapowa czy to raczej kwestia 1-2 rozmów? Będę wdzięczna za odpowiedź bo nie wiem czy aplikować

Szukają teraz młodszych operatorów na granulację(i coś jeszcze, nie pamiętam). Warto próbować? Jaka jest tam atmosfera? Zarobków tragicznych z tego co słyszałem nie ma, ale też nie jakieś kokosy.

Kazek

Jak się czują doświadczeni ślepi, głusi i agresywni pracownicy ze schorzeniami, przyjezdni za miasta do firmy w centrum Krakowa i Ci z kredytami na mieszkanie, którzy z przyzwyczajenia do smrodu pracują bo boją się zmienić pracę, tzw. niewolnicy kapitalizmu. Trzeba mieć niezłą schizofrenię żeby funkcjonować w społeczeństwie po tej pracy a co dopiero po kilkunastu latach. Wszystko tłumaczy 3900 brutto

@Kazek

Realne wynagrodzenie że wszystkimi dodatkami to: 5093 brutto przy podstawie 3900 brutto i adekwatnie więcej przy wyższej podstawie. Szkoda, że tą kwestię pomijacie. A wliczając nadgodziny nie jeden z operatorów czy liderów wpada w drugi próg podatkowy. Ale narzekaczom i wielce uciemieżonym zawsze będzie źle i to bez względu na pracodawcę.

Nikita
@Kazek

U sąsiada trawa zawsze bardziej zielona. Takie są obecnie realia w Polsce. Są w Krk firmy farmaceutyczne gdzie pracownicy z wieloletnim doświadczeniem otrzymują niemal tyle samo co nowoprzyjęci i nie jest to nawet 3tys. brutto. Zwykle jest gorzej, a nie lepiej, ale jak się nie ma porównania to się narzeka. Zapraszam do aplikowania do innych firm, jak usłyszycie o proponowanych zarobkach to od razu odechce się wam narekania.

@Yes

Nikt nie narzeka na pracodawce tylko atmisfere jaką tworzą sami pracownicy Czytaj wolniej to może zrozumiesz co czytasz

@Kazek

Mam pytanie czy udzielanie informacji o miejscu zamieszkania np miejscowość ulica, innym osobą nie jest zabronione. Gdzie ochrona danych osobowych??

@Kazek

Przy 8 godzinach pracy 30 min przerwy, przy 6 godz pracy 15 min przerwy na umowie zlecenie.

@1234

Moja szefowa w wygodny dla siebie sposób udziela infirmacji np. adres, podając nazwę ulicy przy której mieszkam. Może i ma do tego prawo ale mi osobiście bardzo się to niepodoba. Ciekawe czy za plecami nie przekazuje innych danych, chronionych.

Ja Mam prawo decydować komu i jakiich inf udzielę. Jak ktoś nie widzi w tym nic złego to proszę sobie nakleic na plecach inf. adres, imie, nazwisko, telefon i co kto chce.Ale swoje dane !! a nawet zamieścić w internacie. Przetwarzanie danych tylko w konkretnych celach.

@Kazek

Mam 50 lat, i pierwszy raz w życiu mam szefową która poniża mnie przy innych pracownikach powtarzając nieprawdziwe informacje na temat mojej pracy jednej z bardziej zlosliwych moich koleżanek, z ktorych ja się muszę tłumaczyć. Szanowna Pani, mówiłam o założeniu monitoringu (kamerach) to Pani nazwała to inwigilacja. Wolę inwigilację od pomyj które wylewane są na mnie. Każdy pracodawca ma prawo kontrolować pracownika jeżeli płaci za pracę a ta firma płaci. Ja nie jestem wiadrem bez dna do którego mozna wylewać pomyje, proszę o tym pamiętać. To boli. !!!!!! Pracownik

Praciwnik

W tej pracy nie ma znaczenia czy lub jak pracujesz. Mogą Cię wyrzucić z jednego stanowiska to przy dobrych ukladach będziesz mieć drugie. Pracownice z dłuższym stażem tsk utrudnia ci życie swoimi pomyslami i hamskim zachowaniem że sama odejdziesz lub Cię zwolnią. Niestety liczą się wzgledy u szefowej. Pomysłów nie brakuje.

@Praciwnik

Jedną wyrzucili ze stanowiska i słusznie bo leń , już ma obiecane inne. Pewnie na moje miejsce bo po coś kolezanki szefowej robią to zamieszanie. Jednym słowem, wrzaski , krzyki i praca za innych. Moją pracę oceniają koleżanki szefowej chociaż jest na kazdej zmianie kierownik ktory może w kazdej chwili Cię sprawdzić. Ale kolezanka zawsze coś wymyśli oceniając twoją pracę.

Rozmawiając z szefową przez telefon, osoba ktora przy niej siedzi i tylko ją slyszy będzie miala pewność że źle wykonujesz swoją pracę bo tak prowadzi rozmowę. Może? Tak, bo nie ze służbowego tylko prywatnego telefonu więc nie ma jak odsłuchać co mówi druga strona.

To jedna klika.

Zglosilam ze kolezanka B W źle rozdziela prace bo tak kierowala że musialam wykonywać prace za nią i jej koleżankę. Wyladowalam na dywaniku u kierowniczki i teraz kolezanka której robić się nie chce będzie decydować czy wyrzucić mnie z pracy czy łaskawie zostawić. Tu głupota nie boli bo glupota w tej firmie to standard. Liczą się znajomosci. Kraków

Sprzątaczka B W (liderka?) nie bedzie zbierać smieci z lazienek czy myć korytarza bo przez znajomosci z kierownictwem ma zbyt ciężką głowę od wody sodowej. Za to innych będzie gonić do pracy . WŁADZA to jej odpowiada.

Pani kierowniczko M Ł. nie kara się ludzi ktorzy chcą pracować tylko osoby którym się nie chce pracować. Nie wyrzuca się praciwnika w stosunku do którego jak to Pani nazwała jest HEJT tylko dyscyplinuje osoby ktore to robią.Pani nie rozwiązuje problemu tylko nagradza złe zachowania. Może Panią powinni przenieść na inne stanowisko lub inny adres.Hejt jest karalny. Kraków

Jak się ma taką kierowniczkę M Ł czy szefową D D która chroni nierobów i hejterów a wyrzuca tych co uczciwie pracują i zachowują to trudno się dziwić, że tyle patologii w tej firmie.

Kolejny dzień pracy liderki B W tam gdzie nie ma monitoringu , wycieranie blatu kuchennego przez około 50 min. Powody zawsze te same, brak czasu. Pewnie myslala ze ja to za nią zrobię ale niestety się pomyliła i po moim upomnieniu umyla podłogę w jadalni przed poludniem. Ciekawe czym była zajęta jak wyszła tylko na ok 10min. Jak nie ma czasu w pracy pracować to niech zostanie w domu, pewnie też liderce zapłacą.

Ale nadzoru nie ma bo to inwigilacja.

Co oznacza integracja ? Mobilizacja. Jest zle a MA BYĆ jeszcze gorzej. DD

Niestety wszystko co napisałam się sprawdziło. Ja już nie pracuje bo wymagałam od wspołpracownikow odrobine szacunku. IMPEL PLIWA KRAKOW

B W chciała żebym wykonywała część prac za nią, ja się nie zgodzilam to dostałam wypowiedzenie. Dlaczego Agencja Pracy Tymczasowej? Bo długo tam nie popracujesz. Uczciwość, szacunek to To czego tam nie znajdziesz.

Lolek
@Kazek

Amara w Krakowie daje 3300 brutto po 10 latach pracy...

@Yes

Aktualnie 5000 brutto na starcie dla operatora bez doświadczenia, nagroda świąteczna, premia roczna 10% i inne benefity. Polecam!

@Yes

i to na święta ile wyniesie? a co dla operatora z doświadczeniem zdobytym w firmie po roku? jaka stawka?

dh

po pół roku możesz liczyć na podwyżkę do 9854 złotych

@dh

i to tyle netto z samej podstawy czy to podsumowanie wszystkiego co tu dają? to ilu tak z ciekawości operatorów tu pracuje na takiej stawce? rotacje to rzadkość przy tym?

@Karolina

To kłamstwo. Nie ma takich stawek i podwyżek na produkcji.

@Yes

aha, tylko w jakim celu miałby ktoś deklarować nieprawdę? no chyba, że cyferki się pomieszały. czyli ostatecznie w ramach sprostowania można podpytać jak w ostatecznym rozrachunku to wychodzi? od nowego roku są jakieś konkretne zmiany?

student123

Jak wyglądają zarobki kontrolera jakości?

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Teva?

Mechanik

Klucze płasko- oczkowe, niekompletne imbusowe, śrubokręty.

Aneta
@Mechanik

Czy jak zgłaszacie zapotrzebowanie na jakiś sprzęt to pracodawca nie ma problemu, żeby was doposażyć? Jakość narzędzi pracy jest dobra?

Witam, jak wygląda szkolenie na produkcji?

@Anonim

No pytanie adekwatne jak widać. Myślisz, że normalnie jest płatne?

@Karolina

Raczej pytam pod względem zmian

Uciekajcie z tej fabryki póki się da. Mi po 8 latach pracy zaproponowali 150 brutto. Zatrudniają nowych za 4600 a koledzy z 6,7 stażem mają mniej. Prezesem jest ukrainiec w wieku poborowym i (usunięte przez administratora) Polaków. Przykro mi dla tych co zostali.

Seba
@Marek

Szczęściarz z Ciebie. Życzę powodzenia. I tak za długo tu pracowałeś o całe 8 lat za długo.

były
@Marek

No właśnie, czemu prezes nie jest na wojnie a na mejla dostajemy prośby dla pomoc rodzinom z Ukrainy? Sama dałam 100 zł a prezes to ukrainiec? czemu nie jest na wojnie tylko nas wyzyskuje?

?

Z funduszu socjalnego póki jeszcze jest ! Bo już 2 razy pracownicy nie wyrazili zgody aby zmienić fundusz socjalny na multisporta a oni dalej chcą zabrać pieniądze z stamtąd i zamienić fundusz na multisport. Przecież trzeba znowu otrzymać procent od transakcji prawda ? Ale pracownikom nie podnosi się wczasów pod gruszą bo nie ma pieniędzy a na koncie funduszu ciężkie pieniądze ale nie dla psa kiełbasa

@?

Ale jak pracownicy wciąż zgody wyrażać nie będą to chyba nigdy tego nie podmienią?

Ciągła rekrutacja, i zachęcanie 300 zł brutto za polecenie pracownika na różne stanowiska nie świadczy o tym że firma się rozwija tylko o tym że ludzie się zwalniają. Doświadczeni pracownicy mają dość ciągłej pracy w biegu, ciągłego przekłamania że będzie lepiej finansowo, ciągłych rozmów o podwyżkach które nie przynoszą żadnego efektu. Ludzie poprostu się zwalniają bo mają dość. Sytuacja ta pojawia się w każdym dziale już nigdzie nie jest dobrze. Pracy nie polecam pomimo że z zewnątrz wydaje się że jest tu super. I nawet gdy jesteś nowy to po paru tygodniach dostaniesz tyle obowiązków że nie będziesz miał życia.

seba

Po przerwie pojawiło się nowe ogłoszenie o pracę na produkcję. Firma pisze tam: "W Teva staramy się zapewnić środowisko pracy, w którym wszyscy pracownicy czują się zmotywowani, wiedząc jak cenny wkład wnoszą w pomoc innym ludziom.Praca w wyjątkowej, międzynarodowej firmie, jaką jest Teva, umożliwi Ci rozwój, poznanie nowych obszarów biznesowych, kultur i technologii. Oferujemy szeroki wachlarz możliwości rozwoju wewnątrz firmy!" Pracując tam 2,5 r z żadnym z tych słów nie da się zgodzić. Z resztą w końcu dociera to do pracowników, którzy hurtowo zaczęli składać wypowiedzenia. Normą jest mówienie co innego na rozmowie a rzeczywistość takie jak umowa o pracę gdzie 3 z kolei miała być na stałe. Firma zmienia sobie regulamin kiedy chce i zawsze na niekorzyść pracowników. Za niedługo kadra kierownicza będzie sama ważyć/granulować i tabletkować bo nie będzie kim zarządzać. Sporo fajnych ludzi. Nie brakuje oczywiście gamoni (zwłaszcza kobiety zbliżające się do emerytury trzeba omijać szerokim łukiem). Niestety, z zewnątrz zdawałoby się fajna firma, w rzeczywistości robią wszystko by w niedługiej przyszłości rozleciała się.

Pan pikus
@seba

Sama prawda. Niech kadra zarządzająca skoro poszukuje pracowników na produkcji niech zatrudni swoich pociotków, których pozatrudniała po znajomości i potworzyła nowe stanowiska dla nich w biurach. Skoro chcą znaleźć nowych pracowników niech jeszcze dopiszą iż będą mieli oni kontakt z wszelkimi pyłami: rakotwórczymi, terakogennymi to na pewno znajdą się chętni. Czyżby już skończyło się straszenie pracowników: na twoje miejsce jest 5 osób chętnych !!!! Niech w ogłoszeniu rekrutacyjnych dopiszą iż pracodawca razem ze związkami zawodowymi działającymi w firmie mogą zmienić regulamin płacy z dnia na dzień na niekorzyść pracowników. Tak jak to zrobili już nie jeden raz np.: wliczając stażowe do pensji i teraz pracownik po kilkudziesięciu latach pracy zarabia tyle samo co nowo zatrudniony pracownik. Warto tylko tu przestrzec innych aby uczyli się na błędach innych ludzi i nie przekraczali progu tego zakładu.

Honorata
@Pan pikus

Serio nowy pracownik zarabia tyle, co osoba ze sporym stażem pracy? I nikt sie nie buntuje? Czy ludziom nie pasuje i rotacja jest spora?

Ela
@Honorata

Serio. Są rekrutację. Tak więc gdybyś była chętna to możesz się zatrudnić i będziesz zarabiać tyle samo a nawet i czasami więcej niż pracownicy po kilkudziesięciu latach Zapraszam. Ale możesz liczyć po 20 latach pracy lub więcej na nagrodę od pracodawcy w postaci bonu do wykorzystania. Za każdy miesiąc przepracowany około 0,50 zł. słownie - pięćdziesiąt groszy za każdy przepracowany miesiąc.

@Ela

Bez przesady więcej nie. Ale mniej o 100/200zł. od niektórych. Dziwna polityka firmy. Żeby załapać proces na którymkolwiek dziale trzeba kilka miesięcy. Odchodzą ludzie którzy juz znają się na robocie ale w tym momencie ciężko wyżyć za taką stawkę i z świadomością marnej podwyżki w przyszłym roku. Niestety firma bez przyszłości i jeśli nie zmieni podejścia to rychły jej koniec

Beatka
@Ela

Możesz otrzymać prezent nie tylko po 20 latach pracy. Od kilku lat wręczają prezenty z okazji urodzin w postaci ptasiego mleczka lub ferrero Roche. To że termin ważności tych prezentów zbliża się do końca za kilka dni lub już minął to tylko mały detal. Ciekawe jaki w tym roku otrzymam prezent i czy znów przeterminowany.

@Beatka

No cóż.xd A oprócz urodzin coś jeszcze jest tu jakoś celebrowane?

Zostaw merytoryczną opinię o Teva - Kraków

• Jak się pracuje w Teva?

Zobacz opinie na temat firmy Teva tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Teva?

Teva