Johnson Controls Int. Sp. z o.o.

Opinie o Johnson Controls Int. Sp. z o.o.

Ryjek 2016-05-06 07:52
Jak lubisz być karmiony suchym chlebem i wodą to dymaj. Inni nie muszą.
qwerty 2016-05-13 07:49
A jak tak na narzędziowni - ciągle ten sam bajzel z dziwnymi koordynatorami, inżynierkami i ich pseudo szefem - gniotem z wadą uzębienia bez studiów technicznych?
Arek 2016-06-07 19:45
liderzy i koordynatorzy chyccie sie roboty
Echo 2016-06-24 11:26

Jak pracuje się w Johnson Controls Siemianowice? Temat rzeka...

Jednak najpierw należy zadać pytanie, dlaczego ludzie pracują w JCS? Głównie dlatego, że obecnie ciężko jest znaleźć lepszą pracę i większość z Nas przychodzi tam, ponieważ nie ma lepszej lub żadnej alternatywy. Jednak sytuacja powoli zmienia się, w okolicy są otwierane lub planuje się otworzyć nowe zakłady. Czekam niecierpliwie.

Tymczasem praca w Siemianowickiej fabryce Johnsona przypomina taki komediodramat. Temperatura panująca na hali niemal rzuca na kolana, jednak musisz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] bez względu na wszystko. Teoretycznie pracownikowi przysługuje tzw. przerwa klimatyczna, ale jest ona uzależniona od aktualnego wyniku na maszynie. Jedynie w biurach są przekonani, że decyduje o tym temperatura panująca na hali. Dokładnie tak, droga ekipo BHP.

Jeżeli masz problem z maszyną, powinieneś rozwiązać go samodzielnie. Nie powinieneś liczyć na pomoc lidera, zapewne jeszcze opierdzieli Cię i zagrozi odebraniem premii. Dlaczego? Ponieważ najprawdopodobniej Twój lider nigdy nie pracował na tej maszynie, albo nawet na Twoim dziale i zapewne nie ogarnia tematu. Agresywnym zachowaniem próbuje zamaskować swoją niekompetencję. Więc tak, kolego operatorze, to zawsze jest Twoja wina. Ale może na Waszym dziale jest lepiej. Jest lepiej?

Jeżeli uważasz, że koordynator jest Twoim przyjacielem i możesz liczyć na jego wsparcie i pomoc... To jest to Twój drugi błąd. Tak, pierwszym było zatrudnienie się w JCS. Ale pewnie już doszedłeś do tego sam. Dla koordynatora najważniejszy jest wynik, więc jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z koordynatorem, musisz zapomnieć o rodzinie, znajomych, swoich zainteresowaniach, ogólnie o życiu prywatnym i zacz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] szybciej. A gdy ten jeden raz nie nabijesz wyniku, usłyszysz przyjacielskie: "na twoje miejsce jest 20-stu innych".

Zatem zapierdzielasz w nieznośnym upale (no, zimą jest znacznie lepiej, ale to chyba oczywiste), na wiecznie psujących się maszynach, z nieogarniętymi przełożonymi na karku, którzy potrafią jedynie sprawdzać licznik. Śmiejesz się z audytów, bowiem jak można robić aferę z powodu śrubki leżącej przy maszynie? Podpisujesz udział w kolejnych szkoleniach, choć tak naprawdę nikt Cię nie szkoli. Schodzisz na przerwę wtedy, gdy pasuje to przełożonemu.

I gdy przychodzi lider (świeży, wypoczęty, wracający właśnie z klimatyzowanej stołówki lub "kurnika") i pyta Cię (całego spoconego, zdrowo zmęczonego), dlaczego kur... tak mało, to... No właśnie, co wtedy?

Jeśli szukasz pracy i rozważasz zatrudnienie się w Johnson Controls, to musisz wiedzieć, że to nie jest żaden mit. To nie są żale zwolnionego pracownika. Tak wygląda zwyczajny dzień w Siemianowickiej fabryce, a przemilczałem naprawdę wiele.

Tak więc jeśli nie masz innego wyjścia i musisz dołączyć do Nas, pozostaje mi tylko życzyć powodzenia.
...... 2016-07-01 22:27
Dokładnie cała prawda o ...Adient hahahaha
omar 2016-07-14 23:09
Johnson...kadra ...sszkoda gadac zreszta jaka kadra taki syf.. Oczy mydla ze bedzis lepiej a nic ku temu nie robia tylko obiecuja by ludzie zostali bo ten co mądrzejszy to juz dawno zmienil to G.. Ciagle rotacje niekompetentni przełożeni dupolizusy .. Firma przejsciowa ... Wmawiaja o nowych miejscach pracy ze niby fabryke buduja ha ha ... Na papierze hehhe ziemi im nie chca sprzedac ale ostro buduja buhahaha ludzie skladajcie do lepszych firm .. W trakcie budowy d-g hgk bedzin electrik. Brans sping siemce . magneti. M. Huhtamaki. I wiele wiele innych a jc omijajcie

mody 2016-07-23 21:19
haha jasne 10 tysięcy można zarobić
AWL 2016-09-07 20:24
Wiadomo coś o podwyżkach ?
Ewa 2016-09-09 17:24
Jak co roku podwyżka 30 gr za coś trzeba wybudować nową halę
Echo 2016-09-10 14:35

Johnsonowcy otrzymują pieniążki pierwszego lub drugiego dnia miesiąca. Natomiast z agencjami jest różnie, jednak do dziesiątego zapomoga* powinna być już na koncie. Terminowe zasiłki to jeden z dwóch plusów tej firmy (drugim jest to, że w czasie deszczu człowiekowi zbytnio nie kapie na głowę). Znacznie gorzej jest z ilością pieniążków...

No, ale tam przecież nie pracujemy dla pieniądzy. Do JCS przychodzimy z pasji do zap... Wiecie czego.

*Próbowałem, ale naprawdę nie sposób nazwać tego wypłatą...

MARSY 2016-09-12 11:45
Rotacja pracownikow . Zwalniaja sie przychodza nowi. W logistyce umowy nie dostaniesz chyba ze przepracujesz okolo dwa lata. Sam sie zwolnilem z tego hamstwa. Zero szacunku dla pracownika. 14zl brutto przez adecco. Wyplaty 1900 2000 butow nie ma . Na produkcji tyle wyciagaja biednw roboty. Nie POLECAM TWGO ZAKLADU
PrAcownik 2016-10-06 21:19
Nie polecam pracy w zakladzie w zorach. Wyplata 1500 zl. Zabrali nam premie bo przez swoj brak kompetencji toną. Biuro? Fajnie sie wozić bmw czy nowym pasatem w leasingu. Soboty i nadgodziny niewyplacone tylko do wybrania. Kobiety pracuja po 12h. Ukraincy nawet pouciekali. Zgubili noego bo ich arka tonie.
Dobry wujek Adolf 2016-10-07 20:11
Dobra Mastajla idz już spać.
Echo 2016-10-10 21:09

Wynagrodzenie...

Stawka godzinowa plus premia. Nowym pracownikom, w pierwszym miesiącu pracy, nie nalicza się premii. Następuje to dopiero w drugim miesiącu, ale wypłacana jest z miesięcznym opóźnieniem. Tak jak wszystkim pracownikom. Wysokość premii zależna jest od działu, ale różnice raczej nie są jakieś powalające.

Mimo wzrostu doświadczenia i przyjęcia nowych obowiązków - wynagrodzenie nie wzrasta. Co więcej, możesz mieć bardzo ciężką pracę na danym stanowisku, a otrzymasz pensję podobną do tej, którą otrzyma osoba z mało wymagającym stanowiskiem pracy.

Premię można stracić dosłownie za wszystko i nie zawsze jest to wina pracownika... Często jest to wynik błędnych decyzji przełożonych lub z powodu stosowania odpowiedzialności zbiorowej.

Rotacje pracowników...

Na moim dziale wygląda to tak: Nowe osoby zajmują się głównie zamiataniem i innymi prostymi pracami porządkowymi, ponieważ ich szkolenie miałoby negatywny wpływ na produkcję (mniejsza ilość wyprodukowanych jednostek). Target (wynik) jest najważniejszy, zatem mija tydzień za tygodniem i nowi pracownicy nadal niewiele lub w ogóle niczego nie potrafią. Po jakimś czasie są zwalniani, ponieważ... Niczego nie potrafią. Następnie przyjmowane są nowe osoby i sytuacja powtarza się.

kasia 2016-10-10 21:29
zalezy na jakie stanwosiko chcesz aplikować w ofertach zazwyczaj piszą jakiego czasu dosiwadczenia wymagają
rekrut 2016-11-04 20:21
juz niedługo, w Czelasdzi ma powstac nowe duze dentrum logistyczne prace maja ruszyc w tym roku, docelowo ma tam powstac 1000 miejsc pracy !!!!! wie drzyjcie liderzy i koordynatorzy bo juz niedlugo sami bedziecie musieli koniom grzywy pleśc. hehehe Mnie wtedy napewno juz nie zobaczycie.
nickinick 2016-11-08 11:48
no to ekstra, będziesz tam zarabiał 2xwięcej i leżał 8 godzin na sofie? nie wspomnę o dojeździe na to zad...pie
Jus 2016-12-06 10:43
Proszę o kontakt justyna261996@o2.pl
mody 2016-12-08 16:46
Trenkwalder oglasza bardzo wysokie premie to 2.500-3.000 na rękę na początek mogę pewnie liczyć :) ?
Echo 2016-12-12 21:34

Hm. Z pewnością nie zarobisz 2500 PLN na początku.

Nawet znacznie później jest o to niezmiernie trudno...

były 2016-12-28 18:23
były jakies paczki albo bony na święta?
Etyk 2017-01-06 20:13
Czy Ty człowieku nie możesz pisać normalnie tylko co drugie słowo jest niecenzuralne. Dla takiego fachowca lepiej nie mieć oferty pracy, ponieważ zaszkodzi i firmie i pracownikom już tam pracującym, taka jest prawda.
Kamszot Tobie na twarz. 2017-01-10 21:20
Zasmucę Cię kolego.. Oferta pracy dla mnie była swoje przepracowałem w tym zakładzie i nawet myślałem po czasie ze fajnie tam było dopóki, doputy nie przeniosłem się do innej firmy. Tak dużo więcej zarabiam, tak mam fajną atmosferę w pracy, tak mòj przełożony jest ze mnie bardzo zadowolony i zdradze Ci sekret. Jest on wieśniakiem (tak mieszka na wsi) a wykazuje wi3cej człowieczeństwa, profesjonalizmu i zaangażowania w swoje stanowisko niż para buraków którą wymieniłem i 90 procent kierownictwa tej firmy. Pracowałem tam wystarczajaco dlugo by wiedziec ze sposob rekrutacji na stanowiska od TL wyzej nie odbywa sie w duchu fair play czyli nie jest brane zaangazowanie w prace umiejetnosci etc. Zazwyczaj wybierani sa buraki na te stanowiska a ten co ich wybiera wie ze bedzie mial fajne mięso armatnie i podporzadkowanego slugusa. Ten z kolei pastwi sie nad innymi pracownikami bo dostal zolta koszulke a mimo to wie ze pracownik z produkcji by mogl go duzo nauczyc. Jest to strasznie sfrajerzony zaklad i powie Ci to kazdy normalny pracownik tej firmy. Pracuja tam tylko dlatego ze czuja sie nie pewnie i nie widza na swojej drodze nic lepszego. Ale ludzie. Kto nie probuje nie wygrywa. A co do Ciebie to musisz byc zwykla parowka jesli ich bronisz.. No chyba ze jestes jednym z nich. A teraz prosze wymien mi te niecenzuralne slowa. Ja naliczylem dwa.. Umiesz liczyc to dajesz.. H..ujboj to nie przeklenstwo pajacu. Chcesz to dawaj PW. Nara.
Andrev 2017-01-14 09:07
podaj namiary na inną firme bo w adient wszystko jest do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a co do liderow to prawda. Same niewyuczone buraki :-)
Echo 2017-01-15 16:53

Niestety, wszystko powyższe jest prawdą. Przełożeni najczęściej gardzą podwładnymi. Zawsze i najbardziej obrywa się szeregowym pracownikom. Nie jest to regułą, jednak porządnych koordynatorów/liderów można policzyć na palcach jednej ręki... A później oczekują wyników i zaangażowania w pracę. Jeżeli tylko macie taką możliwość, szukajcie czegoś innego.

Dorian 2017-01-18 17:06
Święte słowa
Etylinka 2017-02-12 21:18
Mali ludzie jak nie potrafią nic innego robić to opluwają swoją firmę, która daje im chleb. Wszędzie są momenty dobre i złe . Każda firma stoi na pracownikach i to od nich zależy w duzej mierze sukces.
Mikund 2017-02-13 19:21
Robi tam jeszcze taki łysy koordynator główny? Pracowałem kiedyś pod nim
Kudeł 2017-02-15 17:12
Witam. Zastanawiam się nad zmianą mojego pracodawcy na Adient w Swiebodzinie. Jaki typ umowy dają na start i na jaki czas? Ile się zarabia na okresie próbnym i po jego upływie?
Pracuś 2017-02-16 18:05
Bardzo fajna firma ale wszystko zależy od nas samych.
Emil 2017-02-22 09:29
Nie ma nigdzie nowych ofert pracy. Czyżby firma miała komplet pracowników? Bardzo bym chciał pracować w firmie.
Brat 2017-02-22 11:25
Złóż CV w Adecco i Randstad, i zaznacz ze chcesz do Guagu (Adient) i czekać. Na pewno się odezwą bo jest zapotrzebowanie na niewolników. Pozdrawiam
Nowy pracownik 2017-02-26 16:24
Odradzam wszędzie dobrze tam gdzie nas niema
Weronika 2017-02-27 12:53
A co powiecie na temat atmosfery w miejscu pracy?
Kokot 2017-02-27 12:59
Atmosfera ciężka i pochmurna, normalnie siwy dym. Siekiere można w powietrzu zawiesić od zatęchłego betonu umysłowego unoszącego się wszędzie.
Weronika 2017-02-27 16:28
@Kokot, dlaczego ciężka atmosfera? Możesz powiedzieć o tym coś więcej? :)
stan 2017-03-15 19:06
Czy ktoś pracował na stanowisku technika laboratorium??
Natalia 2017-03-17 11:23
Co nowego słychać w Johnson Controls Int. Sp. z o.o.. Ostatnio tak mało wpisów jest na tym forum? Czy firma ma jakieś nowe oferty pracy. Pytam ponieważ na stronie nie maja żadnych ofert ale jak ktoś pracuje to wie o brakach kadrowych. Zależy mi na pracy tutaj.
Mateo 2017-04-04 23:25
Pracuję w tej firmie już jakiś czas. Najpierw półtora roku jedna Agencja, następnie kolejne półtora roku kolejna Agencja. W końcu umowa o pracę bezpośrednio z zakładem- na okres próbny 3 miesiące ( z tego co słyszałem to aby nie płacić premii kwartalnej). Praca jak praca,podporządkowanie, nacisk na normy, najważniejsze aby pracownik "nie stał". Wypłaty w zależności od dodatków typu "firewall,medyk" i lat wypracowanych w Fabryce od 1800 do 2700zł (oczywiście na rękę).
Reasumując: Zakład mocno nastawiony na zyski nawet kosztem pracowników, jeżeli ktoś szuka pracy bezskutecznie to może spróbować w tym zakładzie.Przepracowałem w różnych firmach i jeżeli ktoś ma lepszą alternatywę to niech ten zakład omija.
Pozdrawiam
Weronika 2017-04-05 08:45
@Mateo, a jakie benefity oferuje pracodawca?
Makaron 2017-04-05 13:11
Cały czas są przyjęcia. Przez pośredników Adeco, Randstad i Trankwalder. Polecam zgłosić się tam i powiedzieć że chcesz do Adient w Siemianowicach (bo teraz tak nazywa się firma), jeżeli nie masz żadnej lepszej perspektywy pracy. Pozdrawiam.
Weronika 2017-04-05 13:28
Na stronie internetowej Johnson Controls Int. Sp. z o.o. można znaleźć aktualne oferty pracy: https://jobs.johnsoncontrols.com/?lang=pl
cinusmaximus 2017-04-21 19:00
Witam ile można zarobić w firmie bo randstad oferuje 12 zł brutto a premia wypłacana w dziwny sposób bo za poprzedni miesiąc ?? O co z tym chodzi ?
Weronika 2017-04-24 09:32
@cinusmaximus, a jakie stanowisko Cię interesuje? Należy pamiętać o tym, że między innymi warunki pracy mogą się od siebie różnić w zależności od określonego stanowiska.
były pracownik 2017-04-25 20:33
praca w czechach to 4 tyś zł i zwrot za paliwo 500 zł adjent żory to 1900 zł z dwoma sobotami i robisz jak wół
Eryk 2017-05-03 14:33
Johnson Controls to świetna, nowoczesna firma dająca pracownikom bezpieczeństwo. Takie firmy mają bardzo wysoko ustawione standardy działania, to praca dla niektórych.
Mania 2017-05-10 14:33
Dziś dostałam telefon z ofertą pracy na stanowisko kontrolera jakości???ktoś, coś doradzi!!?iść czy nie iść!!??jaka kasa?tak na rękę na czysto,kasa tez nie najwazniejsza...jak sie pracuje?
Antek 2017-05-10 18:48
Zależy na jakim dziale. Jak nie przyjdziesz to się nie dowiesz.
Eliza 2017-05-10 23:15
Czy Johnson Controls Int. ma jakieś potrzeby kadrowe?
Weronika 2017-05-11 08:53
@Eliza, wszystkie aktualne oferty pracy firmy Johnson Controls Int. Sp. z o.o. możesz znaleźć na jej stronie internetowej: https://jobs.johnsoncontrols.com/?lang=pl
Które stanowisko Cię interesuje?
Zostaw swoją opinię o Johnson Controls Int. Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Johnson Controls Int. Sp. z o.o.