Opinie o Laxo Care Sp. z o.o. w Poznań

Firma LAXO Work współpracuje z liderami branży przemysłowej w Polsce i za granicą. Obecnie intensywnie poszukujemy kandydatów na stanowisko spawacza konstrukcji stalowych. Dzięki bogato rozbudowanej współpracy z naszymi partnerami, znajdujemy dla naszych pracowników dopasowane miejsce pracy. Pomagamy w zaadaptowaniu się w nowym otoczeniu.

Branże: Ośrodki pomocy społecznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Laxo Care Sp. z o.o. w Poznań

A ja mam w druga stronę niż poprzedniczka. Nigdy w Niemczech nie byłam, opiekowałam się rodakami. Nie znam niestety języka i teraz nie wiem czy zaproponowano by mi ofertę bez niego? jak przeglądałam ostatnie to niestety w każdej była wzmianka o nim.

Zespół LAXO Care Nowy wpis

Dzień dobry, zachęcamy do kontaktu telefonicznego +48 61 666 2993. Chętnie opowiemy o naszych ofertach pracy, procesie rekrutacji i odpowiemy na wszystkie Pani pytania. Życzymy miłego dnia, pozdrawiamy serdecznie Zespół LAXO Care.

Zainteresowana Nowy wpis
@Zespół LAXO Care

Dzień dobry, także jestem zainteresowana. Proszę mi powiedzieć czy Państwo oferują kursy językowe dla opiekunek? Również nie znam języka

Ola

Czy hest mozliwpsc pojecia pracy jako opiekun w Niemczech.Nie posiadam doseiadczenia.Pracowakam w Niemczech ale nie jako opiekun

LAXO Care Nowy wpis
@Ola

Witam, widziałam już opinie z ubiegłego roku dotyczące współpracy oraz wyjazdów. Być może w tym bieżącym sama się zdecyduje. Ciekawa jednak jestem czy maja nastąpić jakieś zmiany w warunkach współpracy w związku z nowym rokiem? czy szykuje się ktoś teraz na wyjazd i by mi z tym pomógł?

Wiesława

dostałam bardzo fajne zlecenie, lekkie i przyjemne, babcia bardzo kontaktowa. jestem zadowolona ze współpracy i będę jeszcze wyjeżdżać z nimi

Brałeś udział w rekrutacji do Laxo Care Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Senior Manager, Installation
Szczecin
Flex Wind Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technolog obróbki skrawaniem
Częstochowa
Wulkan S.A.
logo firmy Technolog Wyrobów Pończoszniczych/Rajstopowych
Bonprix Sp. z o.o.

Jaka jest stawka początkowa w Laxo Care Sp. z o.o.? 31 października na Pracuj.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Specjalista Ds. Rekrutacji.

Dobrze zorganizowana firma. Koordynatorki pomocne, pieniądze na czas. Mógłby być większy wybór ofert, ale trafiłam na mało wymagającą sztelę, więc mi odpowiada.

@Anna

Witam, który to był pani wyjazd z kolei? Ja dopiero pierwszy raz bym jechała i jak na razie pobliskie agencje przeglądam. O co chodzi z tą ilością ofert, w porównaniu do innych faktycznie jest mniej? Z czego to wynika?

Z laxo to był moj 6 wyjazd, a jeżdżę już jako opiekunka od wielu lat z rożnymi agencjami. Ogólnie ofert mają dużo, tylko mało do miejscowości, która mi najbardziej pasuje, bo potem jak zjeżdżam to mam blisko do domu. Ale ta sztela mi pasuje, wiec na razie nie zamierzam zmieniać.

Beata

Zajrzałam na forum i w sumie podtrzymuję decyzję, żeby się zastanowić nad aplikowaniem. Akurat szukają teraz do opieki do seniorki w Idstein. Można tylko wiedzieć, ile czasu w ciągu dnia mam dla siebie, o ile w ogóle? Da się jakoś dogadać, żeby chociaż te 2 godzinki mieć dla siebie? Tak jak w niektórych firmach.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Laxo Care Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Laxo Care

Dzień dobry, współdecydujemy chętnie ze wszystkimi otwartymi osobami. Status studenta nie jest żadna przeszkodą. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiamy, Zespół Laxo Care

Jolanta

Jestem związana z tą agencją od 4 lat i uważam że jest najlepsza. Nie szukam innej bo ta w zupełności mi odpowiada.

Maja

Praca na umowe zlecenie, oferty nawet dobre, jedyne co mi się nie podoba to skladki odprowadzane co 3 miesiace od sred. kraj. Dlaczego nie co miesiąc? To minus tej Agencji.

@Maja

Rozmawiałam na ten temat z moją koordynatorką. Mówiła, że dzięki temu możemy uzyskać wyższą stawkę na rękę. Możesz też zagadać do nich bo mają również umowę, gdzie składki odprowadzane są co miesiąc - dopytaj o szczegóły to Ci wyjasnia.

czy
@Ewa

ktoś wie, czy odprowadzane są składki chorobowe, a jeśli tak, to w jakiej wysokości?

Zespół LAXO Care
@czy

Ubezpieczenie chorobowe dla umów cywilnoprawnych jest dobrowolne. Opiekun/ka sama decyduje czy chce podlegać takiemu ubezpieczaniu. Pozdrawiamy serdecznie, Zespół LAXO Care

moni
@Maja

Dziewczyno,jeśli pracujesz za granicą a nie mam po miesiącu pracy pensji oraz składek to jesteś nielegalnie delegowana. Podlegasz pod Dyrektywe 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 1996 r. dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług nawet jak masz umowę zlecenia. W Polsce obowiązuje ustawa o minimalnym wynagrodzeniu art.8a. Zgłoś agencję do PIP, Arbeidinspectie-Holandia,Wielkia Brytania - Home Office, HMRC. W Niemczech Zoll, Francja URSSAF. Przykro mi ale zostałaś(usunięte przez administratora)

@Maja

witam wszystkich! jak szybko można wyjechać z tą firmą do pracy? czy umowa przychodzi do domu przed wyjazdem?pozdrawiam

wioletta
@aha

ja podeszłam do ich biura w Ostrowie Wielkopolskim i wszystko załatwiłam w ciągu jednego dnia

@aha

Ja zadzwoniłam do nich, obgadałyśmt wszystko, zaproponowali mi kilka szteli. Oddzwoniłam do nich po dwóch dniach, którą wybieram i jeszcze tego same dnia wpadłam do biura (maiłam blisko) podpisać dokumenty. Trzy dni później jechałam już do swojej podopiecznej.Jestwm zadowolona, udało mi się odłożyć trochę pieniędzy bo tak to siedzi nade mną komornik.

@moni

w ogóle zatrudnianie opiekunek do Niemiec na umowy zlecenia jest nielegalne, zgodnie z dyrektywa o delegowaniu pracowników , polskie opiekunki delegowane do niemiec, obowiązuje prawo niemieckie tj. ustawa MiLog o minimalnym wynagrodzeniu oraz niemiecka ustawa o delegowaniu pracowników do niemiec i niemiecki kodeks socjalny, który stwierdza, że musi byc zatrudnienie na umowy o prace, bowiem w niemczech nie ma umowy zlecenia, jest tylko umowa o prace i samozatrudnienie tj. gewerbe.Zgodnie z prawem unijnym i niemieckim polskie opiekunki delegowane do niemiec przez polskie agencje powinny być zatrudniane na umowy o prace albo na działalnosc gospodarczą, zas polskie pracodawca musi zapewnic polskiej opiekunce takie same warunki zatrudnienia przy 24-godzinnej opiece domowej, jak opiekunce niemieckiej. Porównaj wyrok Federalnego Sądu Pracy w Erfurcie z dnia 24.06.2021r, który stwierdza,że zagranicznej opiekunce należą sie oprócz wynagrodzenia także wynagrodzenie za godziny nadliczbowe i za czuwanie nocne wedłuug niemieckiej stawki minimalnej.

Jarosław
@pracownik

Masz racje. Ty na jakiej umowie pracowałeś? Miałeś normalną z prawem do płatnego urlopu i wszystkimi składkami? Czy byłeś na samozatrudnieniu?

Zespół Laxo Care
@Maja

Szanowna Pani, Informujemy, że stosowane przez nas praktyki dotyczące odprowadzania składek ZUS są zgodne z przepisami. Ma Pani wybór odnośnie sposobu odprowadzania składek. Zachęcamy do kontaktu. Będziemy w stanie rozwiać wątpliwości. Pozdrawiamy, zespół Laxo Care

Maja

Dzień dobry, widziałam że na forum pojawiło się sporo negatywnych opinii, mimo to na stronie wciąż są oferty i zauważyłam że zwiększyli stawkę, teraz jest 1700 euro tak? dodatkowo występuje też premia za polecenie koleżanki w postaci 500 pln, zgadza się? ciekawa bym było czy ktoś był może niedawno i mógłby ocenić warunki współpracy. Czy są zdecydowanie lepsze niż te które opisywali kiedyś?

Nie polecam tej firmy, składki do zus opłacają co 3 miesiące, co skutkuje głodowa emeryturą w przyszłości, zatrudniają nielegalnie na umowy śmieciowe, zamiast na umowy o pracę z wynagrodzeniem za godziny nadliczbowe, bo to praca przez 24-godziny na dobę przy opiece w Niemczech, obiecuje bonusy których tez nie płacą.Mają głodowe stawki około: 1200 euro, za prace przez 24-godziny na dobę, to jakas farsa, bo niemiecka rodzina płaci tej firmie conajmniej: 3000 euro, za opiekę przy jednej osobie.Zatem ta firma zarabia na opiekunce, 1800 euro. Dalej ta firma w ogóle nie dba o zdrowie opiekunek, tylko sobie nabija konto. To wyzysk opiekunek, które sobie na to pozwalają.Legalne zatrudnienie to tylko umowa o pracę na polskich lub niemieckich warunkach. Nie dajcie sie (usunięte przez administratora) i wykorzystywać przez takie pseudo agencje, które na krzywdzie opiekunek zbijają kokosy.

@pracownik

Zgadzam się z tą opinią. To samo robi Interkadra i Promedica oraz większość polskich agencji. proszę o kontakt pod adresem (usunięte przez administratora)

lllll

proszę o kontakt mojeprawo1@o2.pl

pozwany/na

Nie polecam Laxocare! Proszę o udostępnienie postu na wszystkich forach publicznych oraz na swojej stronie FB. Szukam osób delegowanych , które pracowały za granicą za pośrednictwem polskich agencji zatrudnienia i zostały niegodnie potraktowane oraz pozwane przez nieuczciwe agencje do sądu w Polsce za rzekome naruszenie ich dóbr osobistych lub niewykonanie umowy zlecenia wg ich oceny. Żaden sąd nie może zakazać słusznej krytyki. Za mówienie prawdy jest kara- w tym kraju nie ma się żadnych praw. Proszę o kontakt wszystkie osoby poszkodowane i pokrzywdzone zwłaszcza opiekunki pod adresem mojeprawo1@o2.pl

paniKrysia

Nie żałuję że zdecydowałam się pracować w tej firmie. Szanują tutaj opiekunki i mają dobre stawki.

Roman
@paniKrysia

Jakieś przykładowe stawki podasz? Ile na początku można zarobić na rękę?

paniKrysia
@Roman

To zależy od wielu czynników - jakie posiadasz doświadczenie, czy znasz i jak dobrze niemiecki, czy chcesz jechać do jednej osoby czy dwóch i z jakimi schorzeniami. Ja za swoje pierwsze wyjazdy na sztele dostawałam w LAXO 1400euro. Dla mnie to było ok. Teraz mam zdecydowanie więcej.

Wiecie czy Laxo Care Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Ale po co opiekunce telefon czy tablet do pracy zdalnej?

nina
@Ania

(usunięte przez administratora) chcesz dziadkom laptomem wycierać?

@Ania

Zawsze warto pytać o wszystkie kwestie związane z pracą, które wydają nam się istotne. Ale ja mam zupełnie inne pytanie, więc już do rzeczy. Jestem mianowicie ciekawa, jak to jest z dostępem do opieki medycznej opiekunek wyjeżdżających z Laxo Care. Czy firma im to zapewnia czy należy o to zadbać samemu?

ewka
@Maja

@Maja Co rozumiesz przez opieke medyczna?

lol

Nie wiecie po co laptop i telefon. Po to zeby pracodawca placil tej pani za szukanie nowej pracy, bo bezczelnosc ludzka nie zna granic

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Laxo Care Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Danuta

Jak aplikowałam na opiekunkę osób starszych to szybko poszło. Znalazłam ofertę na Facebooku, weszłam na stronę, żeby poczytać sobie co oferują, opinie i zadzwoniłam na numer, który tam znalazłam. Wypytałam o to, co mnie interesowało, zrobiono mi weryfikacje języka. Następnego dnia podpisałam wszystkie dokumenty w biurze, bo miałam blisko i po 4 dniach wyjechałam już na upatrzone zlecenie.

KatarzynaPee

Zaczynałam z inną agencją a teraz przeniosłam się do laxo powiem szczerze że obecna agencja niebo a ziemia. Tutaj są lepsze stawki, opiekunki są traktowane z należytym szacunkiem. Koordynatorka jest do pomocy w razie potrzeby.

Joasia

Sprawdzone sztelle, nie wysyłają opiekunek na miny. Wypłata na czas i zawsze się zgadza. Można dodatkowo zgarnąć premie.Współpraca układa się bardzo dobrze.

@Joasia

ja bym do nich przeszla, ale nigdzie nie widze podanych dlugosci wyjazdow... czy 1,5 miesiaca, czy zastepstwo na miesiac, bo tym sie kieruje przy wyborze zlecenia...

Zespół LAXO Care
@aha

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za Pani opinię. O długości wyjazdów informujemy m.in. na naszej stronie internetowej w zakładce "pytania i odpowiedzi" --> www.laxocare.pl/pytania-i-odpowiedzi/ , na naszych kanałach w social mediach itd. Nasze wyjazdy do podopiecznych przeważnie trwają 2 miesiące. Jesteśmy jednak elastyczni w tym względzie i można umówić się z nami oraz rodziną podopiecznego zarówno na krótsze wyjazdy, jak i dłuższe. Jeśli ma Pani jeszcze jakieś pytana lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu telefonicznego +48 61 666 2993, mailowego opieka@laxocare.pl lub wizyty w którymkolwiek z naszych biur. Weźmiemy również pod uwagę Pani sugestię, co do umieszczania informacji o długości wyjazdu również przy każdym ogłoszeniu. Życzymy miłego oraz słonecznego dnia, a przede wszystkim dużo zdrowia! Pozdrawiamy serdecznie, Zespół LAXO Care

@Zespół LAXO Care

dziekuje za szybka odpowiedz ze strony firmy i wyczerpujaca temat. tak, o zamieszczanie przy konkretnych ofertach dlugosci wyjazdu mi chodzi typu: min.4 tyg. lub 6-8 tyg. wowczas wiem na co aplikuje:)

Eugienia
@Joasia

@Joasia Też mam takie doświadczenia z LAXO Care. Polecam współpracę z nimi. Z innymi agencjami miałam różne przygody - na szczęście to już za mną.

Wandzia

Po tym jak pracowałam w innej agencji gdzie mnie (usunięte przez administratora) i wrzucona na minę przeniosłam się do laxo. Dobra firma, która przejmuje się losem opiekunek i nie zostawia ich na pastwę losu. Można tu dobrze zarobić nawet jeśli zna się język na niższym poziomie niż komunikatywny.

@Wandzia

Cieszę się, że jesteś zadowolona z warunków jakie panują w Laxo Care i przeniesienie się wyszło dla Ciebie na korzyść. Czyli rozumiem, ze pracodawca zawsze przejmuje się opiekunkami i gdy pojawi się jakiś ewentualny problem lub wątpliwości to zawsze służy pomocą? Jaki język jest doceniany w pracy w Laxo Care?

To dobrze
@Wandzia

to o czym Pani pisze to sa wazne sprawy dla nas. Czy moze ktos odpowiedziec mi na pytanie jak wyglada w tej firmie organizacja testu na covid? z gory dziekuje

@To dobrze

Testy są opłacane przez firmę, przychodzi do Ciebie paczuszka z testem Pocztą Polską lub kurierem do domu. Jest instrukcja i podczas teleporady umówionej wcześniej przeprowadzasz test we własnym domy wedle instrukcji oraz tego, co mówi lekarz.

@Izabela

czyli robie sama w domu, a wynik testu gdzie przedstawiam? Niemcy wprowadzili rejestracje osob wjezdzajacych do nich, co z tym?

@aha

Firma na bieżąco śledzi sytuację związaną z rozprzestrzenieniem się COVID-19. Moja koordynatorka za każdym razem jak coś się zmienia w obowiązujących przepisach itd. mówi mi co i jak. Nie muszę się tym martwić, jeśli coś jest wymagane, to firma mi to załatwia. Pomaga też z całą dokumentacją etc.

@Izabela

wyjazdy krotsze niz 8 tyg. u was sa?

@aha

Ja nigdy nie jeździłam na tak krótko, ale firma ma elastyczne podejście to może się Pani uda dogadać na krótszy wyjazd.

Wandzia
@Maja

@Maja dokładnie tak! Są bardzo elastyczni, pomocni, staraja sie znalezc najlepsze rozwiązanie danej sytuacji z korzyścią dla nas. Z tego co wiem to przede wszystkim znajomosć języka niemieckiego. Im znasz lepiej niemiecki, tym większe szanse na wyższe wynagrodzenie. Pozdrawiam

Maria

Pracuję w tej firmie od niedawna, ale mogę ich polecić, pieniążki na czas. Panie z duzą cierpliwością odpowiadały na wszystkie moje pytania przed podpisaniem umowy i wyjazdem,a przez sytuację z pandemią miałam ich sporo. Sztela na miejscu potwierdziła się z opisem w ofercie pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Laxo Care Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Laxo Care Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Laxo Care Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Laxo Care Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 7 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Laxo Care Sp. z o.o.