Opinie o Flint Group w Konstantynów Łódzki

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Flint Group. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Flint Group na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Flint Group w Konstantynów Łódzki

Emilia

Szukam klarownej odpowiedzi odnośnie obecnych stawek - na ile cenią osoby znające na min. B2/C1 dwa języki obce? Stawka jest warta udziału w rekrutacji? Interesuje mnie ich oferta dla kogoś kogo nazywają na portalu Customer Service Team Leader with French, wymagają perfekt znajomości francuskiego i angielskiego. Biorąc powyższe pod uwagę + konieczność obsługi SAP, kontaktu z klientami itp. chciałabym zarabiać ok. 8-9 tys. Tak przy okazji, mają może benefity typu kafeteria pracownicza?

@Emilia

Droga Emilio, w celu rozmowy na temat wynagrodzeń oraz benefitów, zapraszamy do kontaktu z działem HR. Podczas procesu rekrutacyjnego chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z warunkami zatrudnienia.

Jakieś wskazówki co do zarobków Senior IT Process Analyst FI/CO pracujący przy SAP? Dobre praktyki w zakresie podawania widełek na stanowisko około-IT zostały już wypracowane dawno w PL, może warto się ich trzymać? :3

Dział HR Nowy wpis

Drogi @H, dziękujemy za Twój komentarz i podzielenie się swoją opinią. Zachęcamy do tego, aby aplikować i dać sobie szansę na rozmowę z nami, w trakcie której odpowiemy na wszystkie wątpliwości odnośnie zadań, wynagrodzenia, benefitów oraz pozostałych kwestii. Pozdrawiamy

@Dział HR

A tu na forum nie można się czegoś dowiedzieć? Zanim wyślę CV chciałby poznać trochę informacji szczególnie dotyczących finansów żeby nie marnować niczyjego czasu. Czy może polityka firmy zabrania ujawniania zarobków?

Ukryty

Aplikowałem na stanowisko pracownik produkcji i zero reakcji telefonicznej żeby dać odpowiedź to jakaś porażka zamiast zadzwonić wola innych (usunięte przez administratora) zatrudnić banda egoistycznych ludzi i cwaniaczkòw

@Ukryty

a w ogłoszeniu była jakaś informacja, że dają odpowiedź każdemu, nawet kandydatom, którzy nie dostali tej pracy? ile już czekasz na feedback? dopytuję, bo mam zamiar tu aplikować...

Dział HR Nowy wpis
@Ukryty

Drogi @ukryty, dziękujemy Ci za podzielenie się swoją opinią. W prowadzeniu procesów rekrutacjnych wspierają nas różne firmy zewnętrzne, wyspecjalizowane w pozyskiwaniu Kandydatów. Naszą polityką jest udzielanie feedbacku każdemu Kandydatowi. Regularnie informujemy więc firmy zewnętrzne o naszych oczekiwaniach i wymagamy udzielania feedbacku Kandydatom uczestniczącym w procesie rekrutacji. Pozdrawiamy

Znalazłam ofertę pracy na stanowisko pracownika laboratorium kolorystycznego. Czytam, że jest to praca manuala. Dajcie znać, czy należy ona do lekkich, przyjemnych prac? :) Dodatkowo, widzę, że jest to praca na dwie zmiany. Istnieje szansa, aby pracować tylko na jedną? Da się dogadać? Firma oferuje prywatną opiekę medyczną, kartę sportowo-rekreacyjną. Czy obie te rzeczy są opłacone przez firmę w całości? Dzięki już za odpowiedź - chcę tu aplikować.

Dział HR

Witaj, zgodnie z tym co jest napisane w ogłoszeniu- praca jest na dwie zmiany czyli 6.00-14.00 i 14.00-22.00. Nie ma możliwości odstępstw w tym zakresie. Dokładny zakres obowiązków znajdziesz pod tym linkiem: https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=4133923&cfg=23f0e8545e5d425a9d3e5b5b34bc3ea9&fromSkk=1702551083737&ejoId=268378&ejorId=233136&comId=20010918 Jeśli chodzi o pytane benefity to Flint Group Polska w całości opłaca pakiet medyczny czy kartę sportową. Zachęcamy do tego, aby aplikować i dać sobie szansę na rozmowę z nami, w trakcie której odpowiemy na wszystkie wątpliwości. Pozdrawiamy

Partactwo

Firma wystawia lewe oferty pracy i stosuje nepotyzm. Spełniane z zadatkiem wymagania na dane stanowisko nie mają znaczenia. Zweryfikowano firmę na waszą prośbę.

Łucja
@Partactwo

Nie za szybko wyciągnięte wnioski? :P Na jakie stanowisko aplikowałeś, i czego wymagała firma? Dali ci feedback odnośnie ich negatywnej decyzji co do twojego przyjęcia?

agata
@Partactwo

rzeczywiscie wszystkie agencje pracy maja jedno i to samo ogłoszenie, moze zbieraja tylko cv, bo w rzeczywistosci nadal milcza, mam nadzieje, ze poinformuja o wynikach rekrutacji, u mnie tez wymagania spelnione z zadatkiem i cisza -.-

@agata

Droga Agato, dziękujemy Ci za podzielenie się swoją opinią. W prowadzeniu procesów rekrutacjnych wspierają nas różne firmy zewnętrzne, wyspecjalizowane w pozyskiwaniu Kandydatów. Z uwagi na to, nasze ogłoszenie pojawia się na portalach ogłoszeniowych często pod różnym logiem, ponieważ każda firma zewnętrzna publikuje je na własne potrzeby, co jest naturalną formą działania. Regularnie informujemy firmy zewnętrzne o naszych oczekiwaniach i wymagamy udzielania feedbacku Kandydatom uczestniczącym w procesie rekrutacji za pośrednictwem tychże firm.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Flint Group. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Emilia

Lomek
@Emilia

Masz na myśli kwotę brutto czy netto?

Proste

Nie polecam pracy tutaj ambitnym osobom. Na stanowiskach kierowniczych są same bałwany, które wchodziły gdzie trzeba komu trzeba a o swojej pracy nie mają zielonego pojęcia. Stąd ciągła rotacja. Przychodzi ktoś mądry, po czasie widzi co się tutaj dzieje, dochodzi do wniosku, że nie będzie sobie żył wypruwal na premie dla półgłówków i odchodzi. Proste.

Edyta
@Proste

aha czyli nieambitni będą bardzo zadowoleni? okej, dziękuję, to spróbuję :)

A
@Proste

Nie polecam, każdy ambitniejszy ucieka jak widzi co się dzieje. Schody się myje od góry.

Mariusz
@A

To znaczy że nie można się rozwijać i z czasem awansować jak się nie dołączy do grupy pochlebców? A chociaż szkolenia jakieś dają zwykłym pracownikom? Czy też trudno się załapać?

Ostatnie 2-3 lata działania firmy są najlepszym przykładem korporacji gdzie międzynarodowy, jak i lokalny zarząd coraz bardziej oddala się od własnych pracowników. Z Flinta można się śmiać, można tworzyć memy z powiedzonek funkcjonujących między pracownikami jednak szczera prawda pozostaje nie zmieniona. Zatrudniając się w Konstantynowie Łódzkim dość szybko można poczuć się jak pracownik drugiej kategorii. Firma, która kiedyś próbowała utrwalać wielkie hasła (lean, 5S, oneteam-onevision, stawianie na talenty) teraz w wyniku oszczędności zamieniła się w zakład przemielający młodych i ambitnych ludzi, zabawnym jest że przy takiej rotacji naprawdę wartościowych pracowników nikt nie traktuje tego jako problemu. Pracownicy w trakcie "exit interview" zostawiają zawsze te same wskazówki, pokazują palcem te same problemy istniejące wewnątrz organizacji a finalnie nic się nie zmienia. Specjalnie nie poruszam tematu dochodów, jednym będą odpowiadać bardziej, innym mniej. Każdy problem jaki poruszam to kwestia relacji pracownik-pracodawca. I niestety to mocno, a nawet coraz bardziej w Flint Group Polska kuleje.

Paulina

Dalej jest taka rotacja w firmie? Z czego ona przede wszystkim wynika? Bo jak ludzie odchodzą to przeważnie z jakiegoś powodu. Rzadko się zdarza tak, że odejścia są bez przyczyny. Ktoś wcześniej pisal coś o relacjach z kierownictwem ale nie do końca wiem o co chodzi :p

W firmie Flint Group podobno płacą nawet 3800 . Czy rzeczywiście można tyle zarobić, pracując na Laborant? Zastanawiam się nad wysłaniem swojej aplikacji na stanowisko: Laborant.

Mat

Jeśli pytasz o brutto to tak

Jolanta
@Mat

To netto zdecydowanie mniej wychodzi, a jak ogólnie z tematami podwyżek? Można na jakieś liczyć?

AAA
@Jolanta

nie

Helena
@AAA

Serio w 2021 nie było żadnej? Bo widzę info, że w 2020 faktycznie nie, ale podobno kiedyś podwyżki w ujęciu procentowym były tu o 2-4%, to prawda?

Oksi

Hej! Polecacie pracę w księgowości?

Jak długo czekaliście na odzew z Flint Group? Oddzwaniają zawsze?

Brak odp

Do mniej się nie odezwali, choć zapewniali ze to zrobią. Kłamcy i prostaki bez zasad. Szkoda czasu.

Edyta
@Brak odp

nie przesadzasz? to też ludzie.... jaki problem trochę poczekać? ja myślę wysyłać cv i mogę nawet miesiąc czekać na odpowiedź, żaden problem...

Gall Anonim

Witam, odniosę się do opinii użytkownika @obecny, niestety co jest zawarte w tym poście to smutna prawda. Kiedyś sytuacja w firmie wyglądała zupełnie inaczej, ale wraz z odejściem szefowej działu kadr, sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu. Firma jak każde korpo jest w ciągłej restrukturyzacji, ale fakt, że w skali globalnej rządzą nie dziadki czekające na emeryturę,(usunięte przez administratora) liczą się tylko zyski, a rozwój firmy i utrzymanie, kadry schodzi na dalszy plan. Dobrym tego przykładem jest ciągła rotacja Kolorystów w Konstantynowie, oraz to, że z firmy odchodzą pracownicy z wieloletnim stażem, bo jeśli nawet chcą coś usprawnić to napotykają na opór ze strony kadry zarządzającej, bojące się o swoje stołki. Tak to działa globalnie, nie tylko w Polskim oddziale. Kiedyś firma miała bardzo fajną politykę kadrową, zatrudniała pracowników z innych korpo, posiadających już doświadczenie oferując im(usunięte przez administratora) Do zalet też należy socjal nikt nie kradnie, cukru, nie trzeba przynosić swoich talerzy czy kubków, kawy zrobionej w całkiem drogim ekspresie (ekspres Schaerer, konkretny sprzęt) masz do oporu, tak jak herbat, ziół, itd. Nikt nie rozlicza aż tak bardzo z materiałów potrzebnych do pracy potrzebujesz zszywacza, to firma ci go da, nowego zeszytu, bo stary już zapisany notatkami idziesz do kantorka i sobie po prostu, go bierzesz. Nie potrzeba szkoleń żeby drukować w kolorze. To jest bardzo pozytywne, współpracownicy nie kradną taki rzeczy bo mają ich pod dostatkiem. Na początku pracy możesz się dużo nauczyć, ale po jakimś czasie, zaważasz, że w firmie nie ma żadnych specjalistycznych szkoleń. Do niektórych rzeczy musisz, dojść samemu, albo dopytać się kogoś z zagranicy, bo często wokoło ciebie nie ma żadnej osoby robiącej podobny proces. A osoby z zagranicznych oddziałów też do tych rzeczy bardzo często musiały dojść same i wydedukować jak coś załatwić albo zrobić, żeby było dobrze. Zaletą jest też to, że musisz mówić i pisać w językach obcych. Większość ludzi z twojego działu jest rozsianych po cały świecie, bez angielskiego ani rusz. Szef w Belgii, współpracownik w Chinach i USA, taki skład działu to w standard. Tak Generalnie można we Flincie naprawdę sporo się nauczyć ciekawych rzeczy, ale później trafiasz na szklany mur, twój szef nie wie co robisz i za bardzo go to nie interesuje, tabelki się zgadzają. Wiesz, że przydałby ci się jakieś szkolenie, ale nikt z firmy nie ma na nie czasu. Przez redukcje są ciągłe opóźnienia. Z racji cięć kosztów o szkoleniach zewnętrznych zapomnij, Burnout, tia. Fiirma fajna jako kolejny przystanek na ścieżce rozwoju, zawodowego. Kiedyś naprawdę bardzo solidny pracodawca pozwalający ludziom pracować na fajnych rozwojowych stanowiskach wiele lat nawet po 20. Niestety w przeciągu roku gro takich osób odeszło i wraz z nimi ich wiedza i doświadczenie. Przecież o instrukcje jak i dokumentacje procesową nikt już nie dba od wielu lat, a szkoda. Pozdrawiam i mam nadzieje, że ta bardzo długa opinia jest jak najbardziej rzetelna i obiektywna. Daję zakładowi tak 2.5/5

aaa
@Gall Anonim

Co spowodowane jest taką rotacją Kolorystów ?

@aaa

1 Kasa - podwyżki są ale niewielkie 2-4%(wyjątkiem był 2020 lecz nie znam %) 2 Brak perspektyw rozwoju czy awansu =nuda 3 praca na 2 zmiany

54gdv
@aaa

Brak perspektyw, nie warto Marne pieniądze a pracy bardzo dużo Co chwila ktoś się zwalnia - przychodzi ktoś nowy popracuje rok i odchodzi

@54gdv

Czy ktoś wie jakie są zarobki w laboratorium jako kolorysta?

Mariusz
@54gdv

Może dla ciebie marne a dla innego będą ok. Napisz ile jest tej wypłaty żeby można było ocenić, co?

Jaka obenie panuje kultura pracy w dziale finansowym we Flint Łódź? Czy są duże braki kadrowe i obciążanie pracownika pracą kliku osób (których brakuje)? Czy oczekiwana jest praa po godzinahc codziennie, bądź bardzo często? Czy nadgodziny są rejestrowne oficjalnie? Czy nadgodziny są tylko teoretycznie do odbioru? (np. z braku pracowników nie ma kiedy odebrać?) Czy nadgodziny są wypłacane? Będę wdzięczna za aktualną informację.

@Janka ale mimo tego charakteru dobrze prowadzi firmę?

Janka

Niestety odkąd zmieniło się w polskim oddziale najwyższe kierownictwo, coś jest nie tak. Nowa osoba pełniąca obowiązki "dyrektora" według mnie średnio odnajduje się w tej roli i kreuje się na osobę bardzo zdystansowaną i zmanierowaną. Dodatkowo przez wystawienie Flinta na sprzedaż jest ciągła nagonka na cięcie kosztów i robienie wyników. Brak w tym wszystkim podwyżek chociażby inflacyjnych, brak szkoleń, perspektyw.

flint group lodz

Witajcie :) Czy ktoś coś wie o tej firmie? Jak wygląda tam teraz praca? Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Interesuję mnie dział prawny, jednak nie wiem co mam myśleć o tej firmie? Jak w kwestii work/life balance ? Jak w kwestii rozwoju/awansów ? Czy warto tam aplikować ?

Taki jaki
@flint group lodz

Cześć, Jak planujesz przygodę z Flintem na rok maks. 15 miesięcy, to nie ma sprawy. Od 2018 roku co roku do tego działu potrzebują 1 osoby. Bo po okresie tego czasu, dochodzą do wniosku, że nie są w stanie jej dalej zaufać. Faktycznie chodzi o to, żeby ktoś miał Cię szkolić, a pracownik nie otrzymał podwyżki.

Cytrynka

Pracę jako laborant w GCC jest pracą spokojną, czasami wręcz monotonną (choć są sytuacje, że pracuje się pod presją czasu), dobrze ułożoną pod względem tego, co się robi i jakie ma się do tego narzędzia. Kierownictwo laboratorium jest b. w porządku. Ma wiedzę merytoryczną pozwalającą jej kierować labem, a jednocześnie ma zdrowe podejście do pracowników. Osoby chętne, z własną inicjatywą mogą się nauczyć rzeczy z obszaru poligrafii, jak i innego (np. excel, obsługa klientów, sap, photoshop, ISO 9001, 5S). W firmie Flint Group Sp. z o.o. funkcjonują dofinansowania do kursów z języka obcego, ale w latach ubiegłych były robione (z inicjatywy kierownictwa laboratorium) też szkolenia z papiernictwa i poligrafii (na PŁ), czy z obsługi klienta. To generalnie zależy, od budżetu, jakim danego roku dysponuje firma. FG organizuje też szkolenia wew. z obszaru m.in. excela, prezentacji, radzenia sobie ze stresem. Minusem są podwójne standardy, tzn., że praca niektórych działów/ zespołów (polskich, zagranicznych) pozostawia wiele do życzenia i niewiele się w tej kwestii zmienia, natomiast laboratorium pracuje dobrze i dba, by swą jakość poprawiać. Flint Group jest korporacją i ma wszystkie plusy i minusy takich firm: benefity, warunki socjalne w pracy, ale też wydłużoną ścieżkę decyzyjną, czy niezrozumiałe/ nieprzemyślane decyzje. Praca w GCC nie jest typową pracą laboratoryjną, bardziej połączeniem pracy laboranta, technologa i obsługi klienta. Na pewno to b. dobry start dla osób świeżo po studiach. Jest to też dobra opcja dla osób chcących pracować i rozwijać się w poligrafii lub szukających zajęcia na wiele lat, ceniących sobie w pracy stabilność, przewidywalność.

JoJo

Jakie są zarobki w dziale finansów? Może ciepło/zimno? :D Czy na początkowym stanowisku w dziale finansów to jest 4-5k, czy może 6-7k? i wiecej?

K
@JoJo

Ile znasz języków i jakie masz doświadczenie? Każdy negocjuje swoje warunki :)

Leszek

@JoJo też mnie interesują zarobki w dziale finansów? Mam nadzieję, że chociaż szóstkę idzie wyciągnąć :D

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Flint Group. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

obecny

Jesli jestes typowym entuzjastą korpo-stylu pracy, to przy odpowiednim "rozgrywaniu" swojej "kariery" za pomocą nie zawsze szlachetnych czynów, można po kilku latach doczekać się awansu(usunięte przez administratora)Kiedyś to była firma, teraz to typowe (niestety nie 'topowe'), zwykłe SSC jakich wiele w Łodzi.

Mateusz

Witam. jakich zarobków można się spodziewać w tej firmie ? tzn jakie jest minimum ?

Zostaw merytoryczną opinię o Flint Group - Konstantynów Łódzki

• Jak się pracuje w Flint Group?

Zobacz opinie na temat firmy Flint Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Flint Group?

Flint Group
2.6/5 Na podstawie 49 ocen.

Flint Group