FHU SUNEXPERT

Zabrze

Nasze usługi wykonujemy dla firm, którym zależy na jak największej ilości klientów – dzięki nam nie muszą czekać aż klienci sami się do nich zgłoszą.
Wywiadu udzielił:
Konrad Kalus Właściciel firmy FHU SUNEXPERT

Krótki historia firmy-początki założenia działalności..?

Firmę założyłem w 2009r. Zawsze uważałem, że forma reklamy, jaką jest call center działa niezwykle skutecznie. Postanowiłem więc zaryzykować i znaleźć temat, który był omijany w Polsce od lat, którego inne firmy call center unikały i pomimo małej popularności tego tematu, postanowiłem zapoczątkować umawianie spotkań z inwestorami, którzy są tym tematem zainteresowani i wbrew pozorom, do tej pory umówiliśmy już prawie 100 tys. spotkań. Jesteśmy największą firmą w Polsce, specjalizującą się właśnie tym niszowym projektem.

Starałem się, by Sun Expert nie wpisywał się w grupę tzw. "upierdliwego telemarketingu", którego ludzie, i myślę, że nie przesadzę, mówiąc, że wręcz nienawidzą. Klient, który odbiera od nas telefon z pewnością nie czuję się w żaden sposób nękany. Czuję, że spełniam pewnego rodzaju misję, której nasz kraj potrzebuje, ale co to za misja, wyjaśniam na rozmowach kwalifikacyjnych.

Do jakich klientów skierowane są te usługi?

Najważniejsze założenia i wartości firmy?

Wychodzimy z założenia, że sukces zagwarantuje jedynie dbałość o dobrą współpracę z kontrahentem. Jeśli my będziemy skuteczni, nasi kontrahenci będą zadowoleni a długotrwała współpraca, to gwarancja sukcesu. Wie o tym każdy z moich pracowników i tego trzymamy się wspólnie, by osiągać wspólny zysk.

Nasi użytkownicy chcą się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja do Państwa firmy? Ilu jest etapowa? I jakie stanowiska są oblegane?

Zdaję sobie sprawę, jak trudno jest o dobre zarobki w Polsce, ale z drugiej strony również trudno jest o dobrych pracowników, dlatego szansę daję osobom, którzy po rozmowie kwalifikacyjnej wydali mi się godni zaufania a więcej zawsze dostrzegam po pierwszych dniach szkolenia. Rozmowy kwalifikacyjne u mnie nie mają etapów. Sprawdzam jedynie historię dotychczasowego zatrudnienia, oraz przeprowadzam luźną rozmowę, która pozwoli mi ocenić elokwencję, inteligencję oraz dykcję kandydata. Dbam jednak o to, by kandydat się nie denerwował i staram się wyeliminować stres niemal całkowicie.

Pracownika trudniej jest "oswoić". Początki zawsze są trudne, ale gwarantuję, że jeśli ktoś przejdzie przez pierwszy etap i przekona się, spoglądając na swoje konto, to zostanie Sun Expertem na długo! Ja zapraszam, drzwi są otwarte.

Jakie cechy i umiejętnościami powinien posiadać idealny kandydat?

Przede wszystkim inteligencja, błyskotliwość, odporność na stres, dobra dykcja, punktualność i nastawienie na sukces!

Czy jeszcze jakieś konkretne oczekiwania?

Chęci do pracy! Bardzo cenię zaangażowanie i poważne traktowanie swoich obowiązków. Jeśli pracownik jest człowiekiem na tyle dojrzałym i inteligentnym, by chciał chłonąć wiedzę i chciał zdobywać nowe umiejętności, jeśli nie boi się krytyki i nowych wyzwań, to chętnie wezmę go pod swoje skrzydła.

Czego jednak najczęściej brakuje kandydatom?

Myślę, że często brakuje im wytrwałości. Ludzie szybko się poddają, nie wierzą we własny potencjał, a skoro przyjąłem kogoś do pracy, to znaczy, że potencjał w nim dostrzegłem. W życiu trzeba walczyć o swoje a czasem trzeba walczyć ze sobą, uczyć się, być upartym. Jeden z największych przedsiębiorców tego świata powiedział bardzo mądrą rzecz: „Skoro i tak będziesz myśleć, myśl odważnie.” - Donald Trump - I sami chyba wiecie co osiągnął.

System wynagradzania- na co mogą liczyć nowo zatrudnione osoby?

Wynagrodzenie jest po części uzależnione od zaangażowania pracownika, ale każdy dostaje podstawę godzinową oraz prowizję od umówionego spotkania.

Czy firma Sun Expert jest zaangażowana w jakieś akcje społeczne?

Można powiedzieć, że cały nasz projekt jest jedną dużą akcją społeczną, jednak nie chce zdradzać wszystkich szczegółów na forum.

W jakiej formie spędzacie Państwo wspólny czas po pracy?

Co jakiś czas organizujemy imprezy integracyjne i chyba każdy z moich pracowników może potwierdzić, że atmosfera, jaka u nas panuje jest niepowtarzalna, ekipa jaką stworzyliśmy do tej pory dogaduje się ze sobą świetnie i jest to jeden z głównych powodów, dla jakich wciąż prowadzę tą firmę z uśmiechem na ustach.