IMPEL

Wrocław

Wywiadu udzieliła:
Monika Chudobska
Członek Zarządu IMPEL
Związana z Grupą Impel od roku 2000. Zdobywała doświadczenie kolejno jako Dyrektor Biura Zarządu, następnie pełniła funkcję Prezesa Zarządu spółek: Seiso Sp. z o.o. (usługi porządkowo-czystościowe), Impel Airport Partner Sp. z o.o. (usługi handlingowe). Od roku 2006 pracowała na rzecz spółki Impel Cleaning Sp. z o.o. jako Dyrektor Administracyjny, a następnie Dyrektor Personalny. W 2016 r. powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Impel SA, jest teraz odpowiedzialna za cały obszar pracowniczy w Grupie Impel. Pani Monika Chudobska jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
IMPEL
Liczba pracowników: 65000
Rok założenia: 1990
Adres:
Ślężna 118
53-111 Wrocław
Branże:
  • Inne

Najważniejszym kapitałem naszej organizacji są ludzie

Czym zajmuje się państwa firma?

Impel to największa w Polsce grupa firm specjalizujących się w outsourcingu usług dla instytucji i przedsiębiorstw, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Posiadamy ponad 25-letnie doświadczenie we współpracy z wymagającymi klientami, których obsługujmy w całym kraju. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii należymy dziś do głównych dostawców usług porządkowo-czystościowych oraz ochrony i jesteśmy gwarantem stabilności oraz bezpieczeństwa kluczowych instytucji publicznych w Polsce: szpitali, lotnisk, ministerstw, jednostek wojskowych, sieci komunikacji miejskiej, czy banków. Oferujemy też kompleksowe rozwiązania optymalizujące obszary organizacji pracy, doboru technologii oraz zarządzania personelem.

W jakich miastach prowadzicie działalność i ilu pracowników zatrudniacie?

Impel działa w całej Polsce. Usługi realizujemy zarówno w największych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Współpracuje z nami około 65 tysięcy osób. Centrala naszej firmy znajduje się we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, mamy też kilkanaście oddziałów w największych miastach, w całym kraju.

Jak pani myśli, za co klienci cenią wasze usługi?

Zapewniamy kompleksowe wykonanie usług Facility Management i Business Proces Outsourcing, a nie tylko pojedynczą usługę. Dzięki temu nasi Klienci mają możliwość zakupu szerokiego spektrum usług u jednego dostawcy i koncentrują się wyłącznie na prowadzeniu swojego core biznesu. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści - jedno rozliczenie, jedno miejsce kontaktu, jeden dostawca, który może też zaoferować unikalną, szytą na miarę, usługę. Wieloletnie doświadczenie w branży outsourcingu pozwala nam realizować usługi na wysokim poziomie. Nasi pracownicy są dla kontrahentów partnerami i doradcami, a fakt, że wiele osób pracuje z nami już kilkanaście lat, ma w tej współpracy ogromne znaczenie.

A proszę powiedzieć, jakimi wartościami kieruje się państwa firma?

Najważniejszym kapitałem naszej organizacji są ludzie. Doceniamy ich różnorodność i czerpiemy z niej. Zaangażowanie i odpowiedzialność to wartości, które cenimy szczególnie wysoko, bo gwarantują zarówno innowacyjność, jak i stabilność, dzięki którym organizacja z sukcesem adaptuje się do nieustannych zmian społeczno-gospodarczych, stawiając czoło kolejnym wyzwaniom rynkowym. W bieżącej działalności biznesowej dużą wagę przywiązujemy do działań CSR i wspieramy inicjatywy charytatywne.

Jakimi sukcesami jako pracodawca możecie się pochwalić, z czego jesteście szczególnie dumni?

Uczestniczyliśmy w programie ,,Wrocław bez barier”, którego celem było zwiększenie aktywności i samodzielności osób niepełnosprawnych. Braliśmy udział w kampanii społecznej ,,Wyślij CV - ktoś czeka” promującej zatrudnianie osób niepełnosprawnych oraz wsparliśmy program ,,Otwarte Drzwi” mający na celu aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych, upośledzonych umysłowo i chorych psychicznie. W tym roku jedna z naszych wiodących spółek, Impel Cleaning, po raz kolejny zdobyła wyróżnienie „Lodołamacze” w kategorii „Zakład Pracy Chronionej”, przyznawane wrażliwym społecznie przedsiębiorcom. Nie jest to jedyny tytuł "Lodołamaczy" w Grupie Impel, bo podobny laur zdobyła kilka lat temu spółka Impel Security Polska.
W 2014 roku zdobyliśmy tytuł "Stabilny Pracodawca", ale niezależnie od udziału w ogólnopolskich konkursach, wdrażamy autorski program „PoMOCny”, polegający na wyróżnianiu pracowników liniowych obszaru bezpieczeństwa, za wzorową pracę, bohaterskie zachowania oraz wyróżniające się postawy. „PoMOCni” to osoby, które uratowały komuś życie, udzieliły pomocy medycznej, odzyskały skradzione mienie, nie dopuściły do przestępstwa, ugasiły pożar lub wzorowo zareagowały w obliczu niebezpieczeństwa.

Na jakie stanowiska najczęściej rekrutujecie pracowników?

Najczęściej rekrutujemy w obszarach kadr i płac, finansów, bezpieczeństwa, administracji, obsługi nieruchomości, handlu, księgowości i IT. Prowadzimy także stały nabór osób realizujących usługi porządkowo-czystościowe i ochrony.

Gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Zapraszamy na naszą stronę www.impel.pl i zakładki „Praca”, gdzie zamieszczamy bieżące oferty. Można je wyszukać w oparciu o region, spółkę oraz dział. Ogłoszenia zamieszczamy także na najpopularniejszych portalach rekrutacyjnych. Przy rekrutacjach na niektóre stanowiska współpracujemy z firmami headhuntingowymi.

Jak przebiega proces rekrutacyjny w państwa firmie?

Przebieg procesu rekrutacyjnego zależy od stanowiska i obszaru działalności. Wykorzystujemy pełne spektrum metod, od zbierania i analizy dokumentów rekrutacyjnych, poprzez wywiady, po rozbudowane sesje Asessment i Development Center. Od pewnego czasu realizujemy także politykę wyłaniania odpowiedniego kandydata wewnątrz organizacji, by w pierwszej kolejności dać szansę na awans i rozwój naszym pracownikom.

A jak to wygląda „krok po kroku”?

Jeśli chodzi o szczegóły, to proces rekrutacji rozpoczyna oczywiście identyfikacja potrzeb kadrowych i analiza stanowiska. Jeśli dana osoba będzie pracować bezpośrednio u Klienta, to profil kandydata jest ustalany wspólnie z nim i odpowiada jego oczekiwaniom. Jest dostosowany do wymogów i specyfiki obiektów, bo część kontraktów wymaga pracowników posiadających bardzo określone kompetencje. Może to być na przykład dobra znajomość języka angielskiego, jak w przypadku ochrony lub recepcji międzynarodowych korporacji, ukończony kurs stewarda - to w przypadku imprez masowych, czy kurs kierowców przewożących wartości pieniężne - dla konwojentów. Następnie przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku najwyższych stanowisk, zadań i spotkań jest oczywiście znacznie więcej.

Czego oczekujecie od kandydatów do pracy w państwa firmie?

Ponieważ świadczymy szeroki zakres rozwiązań outsourcingowych dla firm, nasze oczekiwania względem kandydatów są różnorodne i każdorazowo zależą od działu lub stanowiska, na które rekrutujemy pracownika.
Zawsze zwracamy uwagę na postawę kandydatów. Poszukujemy osób zaangażowanych, zainteresowanych ciągłym poszerzaniem wiedzy i otwartych na zdobywanie nowego doświadczenia oraz gotowych związać się z firmą na dłużej. Zależy nam na takich pracownikach, ponieważ inwestujemy w ich rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Niezwykle cenimy osoby innowacyjne, które chętnie dzielą się pomysłami oraz z ciekawością i otwartością patrzą na naszą firmę w każdym obszarze jej funkcjonowania. Z uwagi na nasz sposób pracy - samodzielny i projektowy - równie ważna jest samodzielność i odpowiedzialność przyszłych pracowników oraz ich umiejętność pracy w zespole.

Czy oferujecie swoim pracownikom, jakieś świadczenia pozapłacowe, typu pakiet medyczny?

Grupa Impel składa się z wielu spółek, dlatego oferowane świadczenia pozapłacowe są zróżnicowane. Do najpopularniejszych należą: preferencyjna cena karty Multisport, ubezpieczenie grupowe na korzystnych warunkach oraz pakiety medyczne dla stanowisk administracyjnych i darmowa opieka medyczna dla kadry zarządzającej. Dla wybranych stanowisk, między innymi handlowych i menadżerskich, oferujemy samochody służbowe i tablety. Wspieramy rozwój pracowników oferując im kursy i szkolenia, dostęp do e-learningów, dopłaty, a czasem pełne finansowanie kursów językowych, studiów wyższych i podyplomowych. W kilku lokalizacjach udostępniamy biblioteczki z książkami biznesowymi i rozwojowymi.
Na początku każdego sezonu nasi pracownicy otrzymują darmowe karnety na wszystkie mecze polskiej ligi siatkarek Impel Wrocław, mogą także skorzystać z 10% zniżki w grupowym Biurze Podróży i otrzymać rabaty na inne usługi świadczone przez rozmaite podmioty w Grupie Impel. Systematycznie organizujemy dla pracowników konkursy z nagrodami, a dodatkowo osoby z Wrocławia mogą zapisać swoje pociechy na zajęcia siatkarskie dla dzieci. To nie koniec zaprzyjaźnionych z nami sportów. Pasjonaci żeglarstwa zrzeszeni w stowarzyszeniu Wimpel dzielą swoją pasję podczas wspólnych rejsów i corocznych zawodów żeglarskich.

W jaki sposób dbacie o rozwój pracowników?

Nasi pracownicy mają szerokie możliwości rozwoju i podnoszenia kompetencji, zarówno poprzez udział w programach szkoleniowych, jak i zaangażowaniu w liczne projekty realizowane przez interdyscyplinarne zespoły na różnych szczeblach organizacji. Wielkość organizacji i jej zróżnicowanie umożliwiają poznanie różnych obszarów biznesowych poprzez planowane przesunięcia na stanowiskach, czy też system rekrutacji wewnętrznych.
Dla wybranych grup zawodowych tworzymy specjalne programy rozwojowe. Przykładem jest dwuletnia Akademia Profesjonalisty Bezpieczeństwa - ambitny ogólnopolski projekt szkoleniowo-rozwojowy, który rozpoczął się od diagnozy luk kompetencyjnych. Na jej bazie został przygotowany unikalny program mający na celu rozwinięcie kompetencji menadżerów operacyjnych w dziedzinie zarządzania zespołem, zarządzania czasem, obsługi klienta, aspektów prawnych, kadrowo-płacowych i kontrolingowych.

Czy oferujecie jakieś staże, praktyki? Jeśli tak, to kto może wziąć w nich udział, gdzie należy się zgłosić? Dlaczego warto wziąć w nich udział?

Tak, najczęściej poszukujemy studentów i absolwentów takich kierunków studiów, jak finanse i rachunkowość, administracja, ekonomia, prawo, kontroling, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, logistyka, zarządzanie, analityka gospodarcza, ale również socjologia i psychologia.
Nasze oferty publikujemy na stronie www.impel.pl w zakładce Praca. Dedykujemy je osobom zainteresowanym poznaniem funkcjonowania dużej i złożonej organizacji. Taka wiedza na każdym etapie zdobywania doświadczenia naszym zdaniem jest kluczowa dla lepszego rozumienia biznesu.
Nasze doświadczenie odnośnie praktyk i staży wskazuje, że większość osób, które w takiej formie rozpoczęły z nami współpracę, ma możliwość podjęcia zatrudnienia. Nie rezygnujemy z osób, które się sprawdzą i pokażą z dobrej strony. Blisko połowa stażystów i praktykantów współpracuje z nami po zakończeniu praktyki lub stażu. W związku z tym, każdy plan stażu czy praktyki staramy się konstruować z perspektywy potrzeb konkretnego działu i przygotowujemy osobę do podjęcia zatrudnienia na konkretnym stanowisku. Okazjonalnie organizujemy staże służące wyłowieniu talentów. Tak było w przypadku programu Moda na Handel, dzięki któremu znaleźliśmy kilku doskonałych handlowców.

Dlaczego warto dla was pracować?

Impel to duża, polska firma, ceniona przez pracowników za stabilność. Wynagrodzenie jest u nas zawsze na czas. Na rynek i biznes patrzymy szeroko, podobnie jak na możliwości naszych pracowników. W naszej firmie zespół nie zajmuje się tylko wycinkiem procesu, jak w niektórych międzynarodowych korporacjach. Nasi pracownicy mają dużą samodzielność, szansę na rozwój, realne możliwości awansu, zarówno pionowego, jak i poziomego, a także okazję do pracy nad dużymi, interdyscyplinarnymi projektami. Pracując w Grupie Impel nie jesteś tylko trybikiem w maszynie - u nas każdy ma szansę realnego kształtowania procesów biznesowych.

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Ważne jest dla nas dalsze integrowanie oferowanych usług. Nasza strategia opiera się na dostarczaniu Klientom maksymalnego pakietu korzyści - wdrożeniu dedykowanych rozwiązań, uwzględniających specyficzne wymagania i indywidualne potrzeby partnerów, a także wykorzystujących efekt synergii płynący z połączenia wiedzy, doświadczenia i zasobów naszych oraz naszych Klientów. Niewątpliwie naszym celem jest również utrzymanie pozycji lidera outsourcingu w Polsce i zwiększanie innowacyjności oraz utrzymanie stabilności zatrudnienia.

Dziękuję za rozmowę

Ostatnio dodane oferty pracy przez IMPEL
pracownik gospodarczy/placowy- Lubliniec zobacz ofertę
osoba sprzątająca Best Poland zobacz ofertę
Pracownik usług czystościowych zobacz ofertę