Telekadra

Kraków

Wywiadu udzieliła:
Kamila Stanek
Koordynator projektów rekrutacyjnych Telekadra
Absolwentka kierunku pedagogicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim, pasjonatka współpracy z ludźmi. Z Telekadrą związana od 4 lat, kiedy to zaczynała na stanowisku Młodszego Specjalisty Działu Rekrutacji.Aktualnie jako Koordynator Projektów Rekrutacyjnych zajmuje się planowaniem i nadzorowaniem procesów rekrutacji w firmie i rekrutacją na stanowiska wyższe. W swojej pracy najbardziej lubi możliwość poznawania nowych ludzi i czerpania od nich inspiracji. Osoba pełna optymizmu i pozytywnego nastawienia do otaczającego jej świata.
Telekadra
31-864 Kraków
Branże:
  • Human Resources
O firmie:
Agencja zatrudnienia istniejąca na rynku od 2009 roku. Zajmuje się rekrutacją w branżach, które stawiają na ciągłą optymalizację sprzedaży. Współpracuje z najpopularniejszymi portalami rekrutacyjnymi i oferuje również leasing pracowniczy oraz profesjonalne szkolenia dla pracowników i studentów.

Na stronie internetowej Telekadry czytamy, że jest „inną agencją zatrudnienia niż te, które spotkałeś na rynku do tej pory”. Co wyróżnia Państwa firmę?

Telekadra jest dynamicznie rozwijającą się agencją zatrudnienia, której głównym celem jest prowadzenie sprawnej i szybkiej rekrutacji w efekcie której klienci otrzymują odpowiednio sprofilowanego pracownika. Nie boimy się niestandardowych rozwiązań i kreatywnego podejścia do poszukiwania nowych osób.

Swoją misję opierają Państwo na trzech filarach. Są to: niestandardowe rozwiązania, indywidualne podejście i szybkość działania. Co jest najważniejsze w działaniu Telekadry?

Tak naprawdę trudno powiedzieć, że któryś z tych filarów jest najważniejszy, gdyż to właśnie kombinacja tych trzech elementów daje najlepsze rezultaty. Tylko przy połączeniu niestandardowych rozwiązań, indywidualnego podejścia i krótkiego czasu realizacji zadania, możemy liczyć na osiąganie ambitnych i wysoko postawionych celów. Standardowe rozwiązania nie sprawdzają się przecież przy niestandardowych zadaniach, jakim niewątpliwie jest rekrutacja.

Na czym polega nowatorski sposób budowania przez Państwa bazy kandydatów?

Posiadamy własny, autorski system, który pozwala nam zapisywać i weryfikować aplikację kandydatów i cały przebieg procesu rekrutacji. Ten fakt bardzo ułatwia pracę i selekcję odpowiednich osób. Dodatkowo prowadzimy projekty ankietowe, które dają nam stały dostęp do świeżej i efektywnej bazy kandydatów.

Stosują Państwo nietypowy model polecania znajomego do pracy, za które osoba polecająca zgarnia nagrody. Czy może Pani wyjaśnić, na czym to polega?

System poleceń jest coraz bardziej popularnym źródłem pozyskania pracownika. Jest to też tak naprawdę najbardziej pewne źródło. Osoba, która dowiaduje się o firmie od swojego znajomego, uważa go za pewniejsze źródło informacji niż chociażby ogłoszenie w Internecie. Dbamy o dobre samopoczucie i motywację naszych pracowników, co jest głównym powodem tego, że system poleceń prężnie się rozwija. Każdy ma możliwość polecić swojego znajomego do pracy i przy zatrudnieniu tej osoby otrzymać za to gratyfikację.

Ma Pani duże doświadczenie w zakresie HR. Co Pani zdaniem cechuje dobrą rekrutację?

W mojej opinii dobra rekrutacja to zapewnienie kandydatowi odpowiedniego otoczenia do pokazania swoich umiejętności. Jak wiemy, proces rekrutacji jest stresującym doświadczeniem, dlatego ważne jest indywidualne podejście, otwartość i empatia, by każdy kandydat miał możliwość się zaprezentować i trafnie odpowiadać na pytania rekrutera.

Jakich pracowników obecnie Państwo rekrutują?

W tym momencie bezpośrednio do Telekadry poszukujemy osób głównie do działu księgowości i działu kadr. Mamy natomiast bardzo dużo otwartych procesów rekrutacji dla naszych klientów, m.in. stanowiska dla osób młodych, które chcą zdobyć pierwsze doświadczenia w pracy z klientem czy też pracowników fizycznych. Prowadzimy również rekrutacje na stanowiska specjalistyczne z branży IT. Mogę więc śmiało pokusić się o stwierdzenie, że prawie każdy znajdzie u nas zatrudnienie.

Poza Telekadrą, zajmują się Państwo rekrutacją dla innych firm...

Zgadza się, naszymi głównymi klientami są duże firmy z branży call center, które prężnie rozwijają się na krakowskim rynku. Skala współpracy zakłada rekrutację na naprawdę wysokim poziomie jakości i ilości pozyskanych pracowników. Tak jak już wspominałam, mamy także oferty pracy dla pracowników fizycznych, czy to monterzy, pracownicy produkcji, pracownicy utrzymania ruchu i wiele innych. Ten dział naszych rekrutacji cały czas się rozwija i poszerza o nowe oferty pracy. Poszukiwani specjaliści z branży IT to natomiast administratorzy sieci, programiści, pracownicy Helpdesk i wielu innych.

Jakie wymagania stawiają Państwo przed kandydatami?

Wszystko zależy od stanowiska. Mamy oferty dla studentów dziennych, którzy szukają pracy pozwalającej im utrzymać się na studiach, gdzie nie wymagamy doświadczenia ze względu na wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską zapewniającą wdrożenie do pracy. Stanowiska specjalistyczne to oczywiście zupełnie inna sprawa. Przykładowo, poszukując księgowej, wymagamy doświadczenia na podobnym stanowisku, znajomości odpowiednich programów i odpowiedniej wiedzy merytorycznej. Każde stanowisko wiąże się z różnicami w procesie rekrutacji.

Z jakich kanałów rekrutacyjnych najczęściej Państwo korzystają? Czy również poza Internetem?

Oczywiście, Internet jest potężnym narzędziem rekrutacyjnym, natomiast skala naszej rekrutacji wymaga także niestandardowych rozwiązań. Poszukujemy osób na uczelniach, na targach pracy, w Urzędach Pracy, Hufcach Pracy, poprzez system poleceń, który wcześniej omawiałam, jak również w specjalnie prowadzonym projekcie ankiet rekrutacyjnych. Zakłada on przeprowadzanie ankiet z respondentami na temat ich planów zawodowych i późniejszy kontakt, jeżeli pojawi się oferta sprofilowana pod ich oczekiwania. Wychodzimy w ten sposób do pracownika, a nie czekamy aż sam się zgłosi.

Na czym polega oferowany przez Państwa leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy to ułatwienie dla naszych klientów. Proces jest bardzo prosty. My, jako agencja zatrudnienia, otrzymujemy informację na temat zapotrzebowania pracowniczego naszego klienta i to po naszej stronie leży wybór najlepszych osób, przeprowadzenie pełnego wdrożenia i całe zaplecze kadrowe.

Jakie korzyści dla pracownika, a jakie dla pracodawcy płyną z leasingu?

Jest ich bardzo dużo. Zacznę może od pracownika. Dzięki tej formie współpracy każdy pracownik zyskuje pakiet szkoleń, wdrożenie do pracy i możliwość korzystania z wielu pakietów motywacyjnych, które proponujemy. Pracodawca natomiast obniża swoje koszty zatrudnienia nawet o 30%, odciąża działy personalne swojej firmy, pozbywa się kosztów rekrutacji i spraw kadrowych, oddaje także w nasze ręce kontakty z urzędami.

W jakiego rodzaju ogólnopolskich eventach, projektach, targach uczestniczy Telekadra?

W tym roku uczestniczyliśmy w wielu Targach Pracy, między innymi Absolvent Talent Days, Jobs Spot oraz Career Expo. Nie zamykamy się jednak tylko w obrębie branżowych wydarzeń. Dla przykładu, na początku roku podjęliśmy współpracę z producentem najnowszej płyty Mai Hyży.

Czy oferujecie Państwo programy stażowe, praktyki dla studentów?

W naszej firmie jak najbardziej jest możliwość odbycia stażu bądź praktyk studenckich. Wymagania natomiast są ściśle związane z działem, w którym takie praktyki mają się odbywać. Na przykład, praktyki w dziale rekrutacji wymagają zainteresowania rynkiem HR oraz kierunku studiów zbieżnego z profilem działu.

Jak ocenia Pani ogólną sytuację na rynku pracy?

Rynek pracy jest w dzisiejszych czasach bardzo wymagający. W tym momencie na rynku spotykają się przedstawiciele nawet trzech generacji X,Y,Z. Te tendencje wiążą się ze zmianą podejścia do zatrudnienia i poszukiwania nowych pracowników. Oczekiwania kandydatów są coraz większe, w związku z czym pracodawca, chcąc zatrudnić odpowiednie osoby, musi często zmienić swoje działanie jak i sposób komunikacji z kandydatem, nie mówiąc już nawet o warunkach pracy.

Jakie są prognozy dotyczące kolejnego roku? Czy przewiduje Pani, że liczba ofert będzie rosła czy malała? Jacy pracownicy będą poszukiwani?

Zakładamy stały wzrost w zatrudnieniu oraz pojawienie się nowych stanowisk. Jako firma nastawiona na ciągły rozwój, cały czas aktywnie poszukujemy nowych partnerów, a co za tym idzie - nowych miejsc pracy dla osób korzystających z usług naszej agencji. Niezmiennie poszukiwani będą specjaliści ds. sprzedaży oraz pracownicy fizyczni.

Ostatnio dodane oferty pracy przez Telekadra
Telefoniczny Doradca Klienta Biznesowego zobacz ofertę
Doradca klienta zobacz ofertę