Opinie o Famur Famak S.A. w Kluczbork

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Famur Famak S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Famur Famak S.A. o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - Produkcja urządzeń dźwigowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Famur Famak S.A. w Kluczbork

Ktoś

Nie polecam pracy w dziale kontroli jakości! (usunięte przez administratora) Badacze cały czas na hali, a pozostała część wiecznie w biurze, kawka, internet, pogaduchy i problemu nie ma no i wiecznie sobota w pracy przed komputerem bo tyle pracy. Ktoś jak z tym nic nie zrobi to tam dobrze nie będzie????

I cały czas tak jest? Tamten komentarz już trochę czasu ma i myślałem, że coś pozytywnego przeczytam może. Nadal wszystkie soboty są pracujące? Skąd w ogóle wynika ten nierówny podział pracy, o którym ten ktoś pisał? Próbowaliście wspólnymi siłami zagadać z szefostwem, aby te warunki trochę poprawić?

Ile jest zmian w Famur Famak S.A.?

Daro

Tak można chodzić jak się chce wolna amerykanka, a jak ci się nie chce przyjsc to musi ci mama usprawiedliwienie napisać. Z sobotami też jest ok jak przyjdziesz to przyjdziesz posiedzisz trochę i ci zapłacą

Waldek Nowy wpis

Ciekawi mnie jak długo trwa i przebiega rekrutacja na mechanika urządzeń hydraulicznych w serwisie. Z tego co napisali w ogłoszeniu to praca związana z wyjazdami delegacyjnymi i okresowym pobytem poza miejscem zamieszkania od 1 do 5 dni. Wtedy zapewniają zakwaterowanie i transport tak żeby pracownik do niczego nie musiał dokładać?

Interesuje mnie rekrutacja na mistrza produkcji tylko zastanawiam się do czego potrzebny angielski komunikatywny na produkcji. Nie mówię płynnie i boję się czy to nie zaważy na przyjęciu. W razie co można się doszkolić już pracując tutaj? Dofinansowują kursy?

Stary Nowy wpis

Jest kurs angielskiego, język jest potrzebny do porozumiewania z obcokrajowcami pracującymi na hali.

@Stary

Ej no właśnie mnie też ten język bardzo zastanawił. Szczególnie, że w ogłoszeniu dają jako benefit np. stypendia zagraniczne. Wiecie, co to za wyjazdy, no bo stypendium to kojarzy się tak naukowo np. na uniwersytecie. Gdzie można jechać na taki wyjazd i czy to forma wakacji, czy właśnie nauki, jakie studia zagraniczne? Tu też pewnie angielski jest potrzebny.

Baton
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Witam, Widzę że szukają Pracownika- Monter. Czy ktoś może powiedzieć na czym polega ta praca? Jakie warunki firma proponuję? Czy warto składać tam papiery Czy omijać szerokim...

A ja szukam pracy i trafiłem na ogłoszenie od tej firmy na stanowisko ślusarz monter konstrukcji stalowych. Chciałbym dopytać się o godziny pracy, bo napisali, że są to 7 - 15. Ale praca jest w tygodniu, czy także weekendami? I co z nadgodzinami, czy sa one częste i de facto pracuje się dłużej niż 15?

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Famur Famak S.A.? Czy kandydat na stanowisko Pomocnik wytaczarza powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Ktoś

CEZAR
@Ktoś

Nie zgodziłeś się z wysokością podwyżki, sam zrezygnowałeś. Dlaczego nic nie mówiłeś jak byłeś w Famaku, że tak Ci źle. Kompetencje kierowników ocenia Prezes, zarząd, a nie szeregowy pracownik z wybujałym EGO. Co do kawy .... jest OK. Życzę Ci powodzenia w życiu zawodowym, zawsze możesz otworzyć własny biznes. Tęsknimy za Tobą :)

wojtas
@Ktoś

Pracowałem w tej firmie 12 lat szkoda że tak długo. Widziałem tych kontrolerów ,to jakiś żart. No może nie wszyscy ,miałem nawet okazje poznać ów kierownika, faktycznie gość ,który jest nie do końca ogarnięty, no tacy ludzie tam pracują i nie tylko tam .W tej firmie jest więcej takich osób .Co do naciągania i przychodzenia w soboty i niedziele to już kabaret, 20 procent to naciągacze, którzy po prostu są a już najlepiej naciągający to ci w stolarni ,tam kawa od rana i kiosk jak się szło po deskę to zawsze siedzą na górze .W Famaku zawsze tak było, można by napisać dużo .

@wojtas

Prawda jest taka, że nikt tam nie pracuje i wszyscy się obijają, w biurowcu lewe nadgodziny, na hali kawka, papierosek i pierdoły, podpieranie ścian na drugiej zmianie, wszyscy dostają premię i jakoś famak stoi, codzienny życia cud.

Badacz
@Ktoś

Kierwnik napewno jest dużo lepszy niż był- nie znasz poprzedniego kierownika który jedym słowem byl kierowany przez sam wydzial. Pan Ł.S tak jak czytając poprzednie komentarze 'rodzinnie' (Kierwnik kontroli z papierami który odebral konstrukcje po malowaniu a farba odpadła po tygodniu ). Różnica między Lechem a Łukaszem jest ogromna. Jako pracownik jestem bardzo zadowolony z kierownia działem przez Lecha. Podwyżki, kursy, szkolenia wszystko jest, wystarczy chceć i starać się o to. Lechu potrafi załatwić tak żeby było dobrze. Ale co do niektórych osob powiniens być bardziej konsekwentny. Ogólnie praca w kontroli jakości w famaku jako badacz spoin jest ciężka ale jak masz chęci i zangazowanie to zrobią CI papiery i CIe wyszkolą a jak przeszkoczysz level wyżej to jest już fajnie i nie jest aż tak ciężko fizycznie. Moim zdaniem wystarczy trochę chcieć. I naprawdę docenmy kierownika bo jak trafi się taki jak poprzedni to ludzie z dużym stażem i doświadczeniem się pozwalniają. Lechu jest git !!!

Wojtas2
@wojtas

To poprzedni zarząd nie umiał znaleźć osoby która podjęła by się tego stanowiska. Nawet dobry i doświadczony pracownik nie chciał objąć tego stanowiska. I jak pracowałeś tak tyle lat tam to czemu Ty nie podjąłeś się tego stanowiska? Bo lepiej skrytykować osobę do której nie dosięgasz piętami. - Sam byś wyprowadził ta kontrol po L.S a nie krytykujesz osobę która się tego podjęła i małymi kroczkami nowy kierownik wszystko wyprowadza do przodu. Szkoda, że zarząd się zmienił ale Luchu podoła napewno xD Napisz mi co to znaczy nie ogarnięty? Bo kierował ludźmi w innej branży? Hmm Lechowi przynajmniej farba nie odpadła.

@wojtas

Napewno jest Ci teraz dużo lepiej i dużo więcej zarabiasz, żyjesz jak poczek w maśle co to za firma ? PKP? Pochwal się tam gdzie teraz pracujesz to pewnie wszyscy są ogarnięci na 100% Dawaj dawaj chyba że jaj nie masz xD

@..

Mało mnie interesuje, ile on teraz zarabia. Napiszesz, ile tutaj płacą, zaraz po zatrudnieniu? I jakie możliwości zdobycia nowych kwalifikacji czy awansu?

Emilia
@wojtas

Przyznam, że ja to nigdy nie miałam pracy, w której soboty i niedziele byłyby zawsze wolne. Jaki tam miałeś system pracy, ciągły? Powiedz, czy przynajmniej dopłacali za te weekendy. I ile, jeśli był dodatek?

Dawid
@Badacz

Śmieszne opisy widze tu można poczytać jaki to dobry kierownik. Facet nie potrafi ludzi przypilnować, w dodatku cygan z brązowym językiem. Nikt już tu nie chce przyjść, bo ludzie widzą co się dzieje. Ciekawe kiedy prezes to zauważy?

Emilia
@Dawid

Ja nie wiem, co się dzieje. Rozjaśnisz, o co chodzi? :) I na co bardziej trzeba uważać przy umawianiu się na współpracę z nim. Zespół w porządku czy są jakieś kłopoty?

@Dawid

Kontrola, to kontrola o nią zawsze musi kogoś (usunięte przez administratora) zapiec ale żeby, tak Kierownika obsmarować? Pilnuj swojej roboty żeby była rzetelnie wykonana zamiast ludziom na języki patrzeć. Mniej czasu na tego typu głupoty będziesz miał, chyba że takie rzeczy to w ramach nadgodzin, co?

Karol

Dużo nadgodzin tu bywa i czy opłaca się na nie zostawać dłużej? Nie wiem, ile więcej by dzięki temu było na stanowisku mechanika urządzeń hydraulicznych, bo podają w ogłoszeniu, że płacą od 7500 do 11300 zł miesięcznie. Mam nadzieję, że to kwoty podstawy netto i czy dasz radę wyjaśnić, czy częste są delegacje, co o nich napomknęli?

Bożena
@Dawid

To duża jest rotacja czy coraz mniej chętnych ludzi do pracy? To kierownik nie wykonuje swoich obowiązków dobrze? Prezes potrafi rozwiązywać takie problemy?

Jako, że gościa nie znam nic mi ta dyskusja nie mówi. Wiem tylko, że Twój przedmówca używał argumentów o podwyżkach, kursach, szkoleniach. I że to dzięki temu właśnie kierownikowi, a kto chce to skorzysta. Prawda to? Jakie są zasady uczestnictwa w szkoleniach i czy coś się za to płaci lub podpisuje tzw. lojalkę? No i ile taki badacz tu teraz zarobi?

Powiedz mi czy pracując obojętnie w jakiej firmie nie ma podwyżek szkoleń czy kursów? Tak samo tutaj byly i będą. To nie od kierownika zależy tylko od zapotrzebowania, i wymagań klientów. Są na to środki w budżecie. Gdyby ich nie było to pracowik stał by w miejscu, i by sie nie rozwijał. Myślę że to jest obopólna korzyść. Co do kwestii lojalki oraz zarobków ciezko mi coś powiedzieć.

Katy
@Tomek

Środku w budżecie na szkolenie pracowników, a wiecie, czy taka sama kwota przypada na pracownika, czy są te środki różne zależne od osoby np. od poziomu stanowiska? Znacie konkretną kwotę, ile tej kasy rocznie na podnoszenie umiejętności jest?

No właśnie, ile osób się zwolniło w ostatnim czasie? I czy masz jakieś wytłumaczenie, dlaczego odchodzą?

Ogłoszenia na stronie firmy jakby co to są. W tym i dla ślusarza, a więc w moim fachu. Robota na 3 zmiany ale nie napisali za ile. Możesz podać, jakiej kasy się spodziewać? I co konkretnie z tą atmosferą, bo ja nic nie słyszałem. Z jakimi zachowaniami miałbym tu do czynienia?

Jakby tak każdy pracownik miał tylko przychodzić i pić kawę to raczej firma by dalej nie pociągnęła a widzę, że jest ogłoszenie dla mechanika urządzeń hydraulicznych-serwis. Co to za bogata oferta szkoleniowa dla pracowników? Da radę zrobić sobie jakieś uprawnienia na koszt firmy? Kursy językowe też są? W formie online czy może dofinansowanie do kursu stacjonarnego?

Ile jest zmian w Famur Famak S.A.?

Mango

Biura to wiadomo, produkcja 2/3 zależy gdzie.

@Mango

Wszyscy w firmie robią od poniedziałku do piątku? I czy biura mają ruchome godziny pracy, że można zacząć o 7.00, 8.00, czy 9.00 i kończyć pracę odpowiednio do tego?

Zima

Ludzie różnie pracują, biura zazwyczaj od 6 bądź 7 są też tacy że od 8 kwestia dogadania z przełożonym no i zapotrzebowania. Jeśli chodzi o pracę w weekendy jest różnie, zazwyczaj wolne biura, aczkolwiek są działy w których ludzie przychodzą ???????? Produkcja zawsze robi w weekend.

@Zima

Czy każdy pracownik może przyjść o innej godzinie do pracy? Czy raczej dogadujecie się, aby cały zespół przyszedł o tej samej porze? Można co jakiś czas zmieniać te godziny rozpoczęcia pracy? :) Jakie działy związane z biurem przychodzą do pracy w soboty? Mogą wtedy liczyć na wyższą stawkę z racji pracy w weekend? :)

Daro

Olo

Przykro czytać te opinie, pracowałem w Famaku około 10 lat w biurze w Bytomiu. Pracy było w bród, choć były czasami problemy. Jednak dobrze wspominam tamte czasy, firma była całkiem dobrze zorganizowana…Było to dość dawno i przykro czytać, że firma najwyraźniej zamiast rozwijać się, cofa się w rozwoju…

@Olo

A jak warunki wyglądały wtedy w biurze, że taka skala porównawcza jest przyjmowana? Czemu pracy było tak dużo? o jaki zakres obowiązków chodziło? Teraz są podobne zadania do wykonania czy jednak w ich zakresie nastąpił jakiś rozwój?

Znalazłem ofertę o pracę na stanowisko pracownika transportu . Firma oferuje wynagrodzenie podstawowe oraz premię uznaniową . Dacie znać , jakie warunki trzeba spełnić i na co zwracają uwagę przy decydowaniu o premii ? W ogłoszeniu można również przeczytać, że uprawnienia na wózek widłowy są mile widziane . Nie mam ich, ale czy w firmie jest możliwość zdobycia takich uprawnień ? Byłbym bardzo zainteresowany :-)

Floyd

Widzę że szukają operatora maszyn CNC. Jakie sterowanie mają te maszyny i jakich pieniędzy można się spodziewać? Ktoś może się wypowiedzieć?

Pomocnik
@Floyd

Daj sobie spokój. Firma zacofana. Maszyny co chwilę w naprawie. Sterowanie sprzed 60 lat. Co Ty chcesz tam robić? Na kamerach Cie obserwują, kierownik po znajomościach bez pojęcia o robocie, łazi i tylko (usunięte przez administratora) stosuje. Nikomu pracy nie tam nie polecam !

Elizka
@Pomocnik

To potwierdzone z tymi kamerami? Czy po prostu dla bezpieczeństwa jest monitoring na zakładzie? Może chociaż zarobki dobrze można ocenić?

Gabriela

Widziałam że szukają ślusarza. Czy jest tu ktoś zatrudniony na tym stanowisku? Piszą, że proponują umowę o pracę - jest taka od początku? Czy na okresie próbnym nie dają? Pytam, bo mąż pracuje w zawodzie i rozgląda się za nowa firmą

Jak wygląda kwestia awansu w Famur Famak S.A.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Monter?

Korzeń

Kwestie awansu są zerowe!!! Jak nie masz kogoś z rodzinki bądź odpowiednich znajomości to zapomni. Monter,ślusarz i spawacz mają (usunięte przez administratora) natomiast mistrzowie z kierownikiem jedna ekipa, nawzajem się po plecach klepią i się z Ciebie śmieją. Inne działy to samo masz kuzyna, wujka bądź ciocie to może Ci załatwią bez tego jestes szeregowym pionkiem na tej kopalni.

Zuzanna
@Korzeń

A zdarzyło się, że była osoba która awansowała bez znajomości, zasłużyła na ten awans? Nie ma szacunku między pracownikami poszczególnych działów? Ci szeregowi jak to nazwałeś mają najniższą krajową czy zarabiają więcej?

Qw

Śmieszna foremka gdzie bardziej docenia się pracowników z firm zewnętrznych niż własnych. Ciągle podkręcane normy tylko po to by nie dawać premii. Ostatnie podwyżki ponad rok temu. Żałosne stawki zbliżające się do tych najniższych. Brak możliwości rozwoju.

Iwona
@Qw

Wcześniej co jaki czas te podwyżki mieliście? Nie zanosi się na to, żeby w końcu dorzucili wam troche grosza? A jakiś pakiet socjalny tu macie?

Pojawiło się ogłoszenie elektronik/automatyk, podzieli się ktoś opinią na temat tego stanowiska? Dzięki.

kacper

Witam Jezeli ktoś jest zainteresowany pracą najlepszym sposobem jest samemu podejsc do kadr. Jezeli praca kontrolera polega na badaniu spoin to wiadomo ze bedzie badał spoiny. ja osobiscie polecam prace w Famaku . Jezeli sie nie spodoba zawsze mozna sie zwolnic.

Iwona

Zainteresowała mnie oferta na Kontrolera jakości, znalazłam takie coś na stronie firmy. Piszą tam o wymaganych uprawnieniach, a jeśli ktoś nie ma to czy firma oferuje jakieś kursy żeby je nabyć? Czy bez tego nie zatrudniają w ogóle?

mateo

To akurat bzdura. Badasz spoiny w danej metodzie i tyle. Nikt Cię nie dopinguje, to chyba napisał jakiś ściemniacz .. Firma oferuje kursy i płacą za nie. Masz lojalkę chyba na 3 lata. Kwota do zwrotu za opłacone kursy maleje z każdym miesiącem . Możesz zrezygnować z pracy kiedy chcesz. Praca jak każda inna.

@mateo

Kolega ładnie ubarwić chce pracę badacza. Praca jak każda inna haha ciekawe co za nierób to pisał! Badasz kilometry spoin na kolanach, w konstrukcjach w mega (usunięte przez administratora) i hałasie i wiecznie mało.

Izabela

Szukają ludzi na dwa stanowiska. Ktoś może mi napisać, z tych widełek 3400 - 5200 zł / miesiąc dla ślusarza-montera, ile by mąż mógł realnie zarabiać? Czy to minimalna w podstawie, a reszta premia, co wpadnie albo i nie?

Kto jest teraz właścicielem FAMAKU?

Robert
@Nowy

Warszawiaki

@Robert

Nigdzie nie pisze że TDJ sprzedał FAMAK

Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem na temat pracy na stanowisku Konstruktor - Projektant w firmie Famur Famak S.A.?

Nie polecam, w tej firmie nic się nie konstruuje,nie ma głów do tego, mądrzejsi poszli sa tylko tzw. adapterzy. Ludzie siedzą drukują/kserują dokumentację powierzona przez klienta. Co niektórzy to zero pojęcia siedzą tylko i w stołki pie...

Wiktoria
@Tomek

Aż tak że siedzą tylko? Przy takiej pracy raczej trudno byłoby o normalną wypłatę skoro mieliby nie spełniać swoich obowiązków? To ile im w zasadzie mogliby za to płacić, nikt tego nie nadzoruje?

mhm

tak jest

Czarny
@mhm

Potwierdzam. Technolog który jest odpowiedzialny za proces nawet przewodnika poprawnie nie umie napisać, kserują i kopiują stare,podobne. Pracownik musi samemu rozmyślać jak coś wykonać żeby dobrze zrobić Jak jest coś nowego to tragedia, bo dla głównego klienta to ludzie już sami wiedzą jak mają robić.

@Czarny

Dlaczego tak kiepsko z umiejętnościami technologów, kwestia braku szkoleń, czy po prostu brakuje motywacji, bo kasa słaba?

@Karol

Myślę że braku chęci, bo podejście takie, że produkcja i tak sobie poradzi.

Dany77

Zastanawiam się czy kiedyś zarząd przyjrzy się ilości dyrektorów i kierowników na wydziale produkcyjnym bo to już zaczyna być śmieszne. Ludzie piastują wysokie stanowiska bez jakiej kolwiek widzy,kto to widział? Kwestia czasu aż ludzie będą odchodzić bo to nie ma sensu utrzymywanie (usunięte przez administratora)

@Dany77

Niby którzy są bez wiedzy?

Dany77

Wystarczy głową ruszyć, a jak to jest za trudne to proponuję przejść sie na wydział i zaczerpnąć opini, kto posadki po znajomościach i powiązaniach rodzinnych objął

Zołza
@Dany77

Bo tak jest prawda lepsze posadki to po rodzinie są rozdawane

Wiktoria
@Zołza

Nie ma tu absolutnie nikogo spoza rodzin na wyższym stanowisku kto po prostu dzięki swojej pracy i umiejętnościach się na nim znalazł?

@Dany77

Wystarczy spojrzeć na dział jakości 15 pracowników a nad nimi 2 kierowników i do tego zastępca kierownika to już jest żałosne że zarząd tego nie widzi.

@Paweł

kontrola to chyba jedyny dział, w którym nie ma rodziny czy innych ziomków ze znajomościami w zarządzie itp

@Dany77

A co takiego zrobili, że stwierdzasz, że nie mają wiedzy? Jakieś sytuacje możesz przytoczyć?

Młody
@Dany77

Ciekaw jestem czy nowy właściciel też będzie tolerował lewe nadgodziny pracowników biurowych??? To co teraz się wyprawia to jest jakaś masakra, w tygodniu ludzie siedzą na necie, (usunięte przez administratora) pociskają, a w weekendy pierwsi do pracy bo tacy zapracowani heh

Felek
@Młody

Tak nowemu właścicielowi w ogóle to nie przeszkadza ma dużo siana do rozdania. Słyszałem jeszcze, że kierownicy dostaną nowe samochody służbowe do użytku prywatnego no i oczywiście paliwo w pakiecie. Nowi właściciele to mają jednak gest????

Olga
@Felek

Czyli w firmie zachodzą pewne zmiany. benefity jak najbardziej fajne z tego co piszesz. A jak jest z premią? Jest coś ciekawego?

Zostaw merytoryczną opinię o Famur Famak S.A. - Kluczbork

• Jak się pracuje w Famur Famak S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Famur Famak S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Famur Famak S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Famur Famak S.A.
2.8/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Fabryczna 5
    46-200 Kluczbork