Orapi-Transnet Sp. z o.o.

Mosina

Główny cel handlowy to pokazywanie alternatywnych rozwiązań co w konsekwencji wiąże się ze zwiększaniem udziału w rynku związanego z higieną profesjonalną w firmach transportowych, warsztatach, myjniach.
Wywiadu udzielił:
Mariusz Polkowski Country Manager Orapi-Transnet Sp. z o.o.
Jakie były początki Państwa firmy w Polsce?
Zaczęliśmy działalność w czerwcu 2005 roku, więc jest to już dziewięć lat. Na początku pracowała tylko jedna osoba na rzecz działu Transnet, a dziś jest ich ponad dwadzieścia

Czy siedziba się zmieniła?
Nie. Cały czas pracujemy w Mosinie pod Poznaniem.

Jakie są plusy tego położenia?
Tak naprawdę w naszej branży siedziba nie ma znaczenia. Wszystko co robimy to działamy w terenie, jeżdżąc do partnerów handlowych. Siedziba sama w sobie nie jest elementem, który przyciąga, ani odpycha. Plusem jest fakt, że znajduje się ona pod Poznaniem, daleko od centrum. Nie ma więc korków.

Dobry dojazd jest tu głównym plusem?
Tak. Dokładnie.

Jaka jest wizja lub misja firmy, główny cel handlowy?
Natomiast, co do misji to jest to dawanie rozwiązań naszym partnerom w zakresie bezpieczeństwa i kontroli. Bezpieczeństwo zarówno związane z użytkowaniem chemii przez personel jak i bezpieczeństwo mytego sprzętu. Kontrola czyli optymalne zużycie produktów, żeby koszty związane z utrzymaniem pojazdów w czystości były jak najbardziej optymalne.

Co do rekrutacji, jaki jest najlepszy okres przyjęć do Orapi Transnet Sp. z o.o.
Jeśli chodzi o pracę to wszystkie pory roku poza zimą. Czyli osiem miesięcy w roku jest dobry okres na przyjęcie do nas. Zima jest najtrudniejszym okresem na to ze względu na specyfikę branży.

Osoby wchodzące na rynek, będące świeżo po kursach też mają szansę na pracę?
Mają. U nas najbardziej liczą się zaangażowanie i chęci, a nie doświadczenie. Każdy kto potraktuje pracę jako pasję ma szansę na pracę swojego życia.

I na koniec, czy firma organizuje wyjazdy integracyjne?
Tak. Średnio trzy razy do roku organizujemy je w różnych, atrakcyjnych miejscach.

Czy te wyjazdy są dla całych rodzin pracowniczych?
Nie. Aktualnie są one bez rodzin, chociaż była taka propozycja. Ostatnio były to spływy kajakowe.