Opinie o ESA LOGISTIKA w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ESA LOGISTIKA. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ESA LOGISTIKA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ESA LOGISTIKA w Gliwice

Ktoś

Byłem na rozmowie o pracę, strata czasu, nie polecam! Dużo wymagają a mało kasy dają. Omijać szerokim łukiem, rozmowa z trzy osobowa komisja pseudo korpo.

XYZ
@Elżbieta

Zawsze tak to wygląda, tłum na rozmowie. Pieniądze słabe, wiecznie proszenie się o podwyżki, nadgodziny wypłacane tylko "wybranym" na innych siedzenie do nocy oczy się przymyka, słaba atmosfera, bardzo średnie traktowanie pracowników szczególnie w centrali. Liczne zgłoszenia (usunięte przez administratora) które kończą się zwolnieniami pracowników, którzy zdecydowali się na zgłoszenie (usunięte przez administratora) - wszystko jest zamiatane pod dywan, a ludzie potem miesiącami się leczą i dochodzą do siebie. W magazynie jest lepiej..

Czy nowo zatrudnione osoby w ESA LOGISTIKA otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Mag magazynier
@XXYZ

Nie wiem gdzie pracujesz ale na pewno nie w magazynie. Tu od 3 lat jest taki przemiał, rotacja i brak ludzi w pikach, ze kierownicy sami (usunięte przez administratora) po kilkanaście godzin dziennie, lądując z przemęczenia na l4. Nikt za nikim w ogień nie idzie, bo nie ma siły. Wy tam w Gliwicach w centrali wymyślacie, prawdziwej pracy nie znacie.

Jak wygląda sprawa grafiku w ESA LOGISTIKA. Czy pracodawca idzie na rękę?

XYZ

Zależy do jakiego działu trafisz... są tacy "managerowie", którzy są bardzo złośliwi i za spóźnienie 5 minutowe robią aferę.

Lili Nowy wpis

Dzień dobry, jak się zapatrujecie teraz na prace hybrydową? U mnie w biurze była możliwa a pełniłam funkcje podobne, które zostały wskazane w ogłoszeniu dla Specjalisty ds. obsługi logistycznej. Czy będzie coś wdrażane w tym kierunku?

Jak wygląda sprawa grafiku w ESA LOGISTIKA. Czy pracodawca idzie na rękę?

XXX

Tak, pracodawca jest dość elastyczny. Zależy jaką "elastyczność" masz na myśli?

Wiktoria
@XXX

Idzie na rękę jeśli chodzi o czas pracy? Jeśli np trzeba wyjść wcześniej z jakiegoś prywatnego powodu?

XXYZ
@Wiktoria

Zależy w jakim teamie pracujesz. Są takie "panie manager", które robią z tym problem.... jak ze wszystkim! ale poza centralą, każdy jest w porządku dla pracowników.

@XXYZ

skoro tak to jest szansa żebyś wprost podał do których teamów warto się załapać? ile ich jest tak w sumie i jak wyglądają relacje z tymi paniami, które są uznane za w porządku? panowie też są?

XYZ Nowy wpis

@Ktoś

To na które stanowisko była to rozmowa, że aż 3 osoby brały w niej udział? Na każdej tu tak jest? Opowiesz w takim razie o tych wymaganiach? Mało kasy to ujęcie subiektywne, więc podasz kwotę sumarycznie?

XYZ Nowy wpis
@Elżbieta

Karolina Nowy wpis

Proszę o opinie dotyczące pracy jako specjalista ds. obsługi logistycznej. Myślę o aplikowaniu, ponieważ oferta jest dostępna, zastanawiam się tylko na jaki zarobek wyjdę w tym roku?

Spedytor

Szybko, miło i profesjonalnie, niestety oczekiwania finansowe nam się nie zbiegły

szczegółowe pytania o doswiadczenie - okazało się że Pani B. zna moich dwóch byłych kierowników

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

opowiedz

@opowiedz

To się rozpisałeś... może skoro znasz Esa Logistika od środka, to powiesz coś więcej? Napisz jaka panuje atmosfera w firmie i ile można zarobić, będę wdzięczny za wszelkie informacje. :)

XXX
@Marek

Atmosfera jest ok. Przynajmniej u nas, nie wiem jak na innych lokalizacjach. Ludzie raczej się nie zwalniają, więc świadczy to dobrze o firmie. Ja polecam. Zarobki jak wszędzie, premia wypłacana co miesięc.

XXYZ
@Marek

Zależy, gdzie pracujesz. W Gliwicach rotacja jest ogromna - w 3 teamach, Wielka Trója rządzi dojeżdzając ludzi psychicznie maxymalnie - wszyscy o tym wiedza, nikt nie reaguje. POlecam prace w spedycji i magazynach - tam kierownicy w ogień pójdą za pracownikami. Jest ok mozna sie wiele nauczyć - jeśli trafisz gdzieś, gdzie przełożony bedzie chciała zadbać o rozwój pracownika. Wynagrodzeie płacone zawsze na czas, premia też. Benefity też bardzo fajne.

Edyta
@XXYZ

Do których temów więc lepiej nie aplikować?

Jerzy
@XXYZ

Czyli umowa o pracę, płacone na czas, premia, benefity. Brzmi atrakcyjnie. Jaka jest podstawa, jeśli chodzi o wynagrodzenie dla początkującego pracownika na start?

yyzx
@Edyta

Dzial jakosci, o ile osoba zarzadzajaca tym team sie nie zmienila

@yyzx

Tylko ze względu na atmosferę odradzasz? A kasa? I specyfika pracy w kontekście samoorganizacji itp., tu by było bez problemów? jakieś konkretne warunki są, żeby się dostać? i tak pzt., gdzie mogę bez doświadczenia jakoś się wcisnąć?

Mag magazynier
@XXYZ

Nie widać na horyzoncie jakiegoś naboru na spedytorów? Nie ma ofert na stronie firmowej, ani na jej profilach. Halko! @Bartas Wydaje mi się, że pytania o warunki mają sens wtedy, kiedy jest praca, a tutaj chyba nie ma póki co...

Bartas

Czy w tej firmie są jakieś socjale na święta?

Czy można liczyć w ESA LOGISTIKA na prywatną opiekę medyczną?

Wiktoria
@pracownik

Są to jakieś rozbudowane pakiety medyczne czy jakieś najtańsze? :P

wokie

Pracowalem w tej firmie 3 lata, niestety jest różnie. Niektorzy ludzie pracujacy na stanowiskach wyzszych sa z racji dlugiego stazu. Jedynie co moge polecic to firme ESA jako start w TSL

@wokie

Mówisz że polecasz tę firmę na start, w takim razie są tu jakieś szkolenia i kursy na początku?

Donald

Jakich kursów byś oczekiwał

@Donald

Nie wiem, jak on, ja - takich, które pozwolą się wdrożyć w praktykę, bo na studiach to wiadomo, że teoria ;) Macie takie szkolenia dla absolwentów, zielonych logistyków?

Pol

Pracowalem w tej firmie kilka lat i naprawde wszystko zalezy od kierownictwa z ludzmi sie dogadasz ale w tej firmie licza sie tylko slupki ludzie nie

Hanna
@Pol

Co to znaczy, że liczą się tylko słupki? Napiszesz coś więcej? Czy wyrabianie różnych norm w Esie jest ciężkie? Czy obowiązują jakieś premie? Jest system motywacyjny dla pracowników?

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w ESA LOGISTIKA?

odp

@odp

Cześć, mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat? O jakie nagrody chodzi i na jakiej zasadzie są one przyznawane w Esie. Być może nie każdy może starać się o taką nagrodę - podaj więcej szczegółów.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

google

SZEREG ŚWIADCZEŃ Z ZFŚS "wczasy pod gruszą" dofinansowanie do karnetów sportowych comiesięczne zasilanie kart kulturalno-oświatowych zapomogi POPULARNE BENEFITY POZAPŁACOWE udział w Ubezpieczeniu Grupowym Prywatna Opieka Zdrowotna 24h-telefoniczna Opieka Prawna ROZWÓJ WŁASNEJ KARIERY ZAWODOWEJ Poprzez udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych i udział w nowatorskich projektach interdyscyplinarnych

@google

Hej, brzmi dobrze. Jeżeli dobrze rozumiem, jesteś pracownikiem Esy? Powiedz jak wspominasz pierwsze miesiące w firmie, czy zostałeś odpowiednio wprowadzony w zakres swoich obowiązków?

Renata

Powiedzcie, jakie mieliście doświadczenie zawodowe gdy aplikowaliście do ESA? (https://esa-logistics.cz/pl/kontakt-2/kontakty-polska/) Zastanawiam się, czy osoba bez doświadczenia, ale po studiach kierunkowych, ma szansę na stanowisko spedytora?

Czy esa planuje zwalniać pracowników ze względu na "kryzys"? Jak teraz z pracą w innych oddziałach dużo, mało?

Nomy

Jeśli kierownictwo planuje zwalniać to raczej nie ogłoszą tego na forum gowork?

odp

krysys w logistyce?

John of Arizona

Nie polecam tej firmy. Zmarnowali mi sporo czasu. W trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej zapytano o warunki finansowe - moje oczekiwania. Podałem a mimo to nie podano mi ile oferują, ale skoro podałem warunki finansowe i zaproszono mnie na rozmowę to można było domniemywać, że takie pracodawca zaoferuje. Niestety na spotkaniu z kierownikiem okazało się, że z kotwy netto, jaką podałem on zrobił kwotę brutto i pyta, co ja na to. Myślał, że jak nie mam zatrudnienia to zgodzę się pracować na stanowisku brygadzisty za stawkę magazyniera.

Justyna

Witaj w świecie ESA! Zapraszamy do zadawania pytań i wyrażania merytorycznych opinii a także, w razie potrzeby do kontaktu na priv: bloch.justyna@esa-logistics.eu Co do opinii łagodnie mówiąc niemerytorycznych lub bardzo subiektywnych - mimo wszystko serdecznie pozdrawiamy i jeśli tylko Autorzy są w stanie doprecyzować swoje wątpliwości względem firmy w sposób kulturalny i oparty na faktach zapraszamy do dialogu. Filmy i zdjęcia z życia ESA do znalezienia na FB funpage'u @ESAlogistikaPolska A świeżutkie oferty pracy tu: https://www.esa-logistics.pl/kariera-1/aktualne-oferty-pracy-w-esa/ Pozdrawiam, Justyna Błoch Manager PR i Marketingu

@Justyna

Dzień dobry, można się dowiedzieć jak wygląda wynagrodzenie na stanowisku Specjalista ds. Obsługi Logistycznej?

@Ania

Oczywiście - takiej informacji udzielamy w toku rekrutacji. Wynagrodzenie na każdym stanowisku w ESA jest uzależnione od kompetencji i obowiązkow pracownika, trybu pracy i lokalizacji.

Dominik

Dla mnie to dobry pracodawca ale trzeba mieć na uwadze to, że samemu trzeba być dobrym pracownikiem i wtedy jest to pewne.

Jaka atmosfera jest między działami w ESA LOGISTIKA?

Małgorzata

Atmosfera jest bardzo przyjazna - zawsze można zadzwonić i zapytać o wszystko. Osobiście bardzo cenię, że ludzie są zaangażowani i chętni, by pomóc.

michał

witam od prawie 6 miesięcy pracowałem w firmie BRW w mielcu jako magazynier Esa logistic pierwszy szef został szybko zwolniony ze względu na to że był człowiekiem i wiedział że normy które ustaliła góra byłe lekką przesadą potem dostaliśmy szefa którego cenie za szczerość gdy praca była dobrze wykonana chwalił wiadomo jak coś się zepsuło to też dostało się opiernicz ale w końcu dostaliśmy kolejnego szefa okazał się człowiekiem myślącym tylko średnia i wydajnością nie usłyszałem nigdy od niego pochwały do nikogo jak by tego było mało mieliśmy normę godzinową nie z tej ziemi i pewnego dnia zaczęły się zwolnienia ale nie takie za nie wykonanie swoich obowiązków ale po porostu zostaliśmy wywaleni na zbity pysk z firmy a mieliśmy umowy na cały rok ogółem w tej firmie nie jesteś chroniony jeśli będą chcieli to wywalą cię kiedy chcą nie polecam tej firmy z całego serca

@michał

Michale, kiedy dokładnie Was zwolniono? I ile dokładnie osób?

Oi
@michał

Przecież nie beda was trzymać jak nie ma co robić, brw stoi a wcześniej też nie było super

@Oi

Zapytałem, ponieważ zastanam się czy to nie są już zwolnienia grupowe..

Oui
@Ktoś

Tu chyba 5 ich było z ESA logistic

Czy ESA LOGISTIKA narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Justyna

Wolnych dni na wypoczynek należy udzielać – jak mówi kodeks pracy – zgodnie z planem urlopów. Ustala go pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Gdy takiego planu nie opracowano, pracodawca ustala termin urlopu „po porozumieniu z pracownikiem" przy czym tu też powinien brać pod uwagę „wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy". Wszystko zależy od relacji między pracownikami a przełożonymi, u nas w ESA nie ma problemu żeby to razem uzgodnić

Zostaw merytoryczną opinię o ESA LOGISTIKA - Gliwice

• Jak się pracuje w ESA LOGISTIKA?

Zobacz opinie na temat firmy ESA LOGISTIKA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ESA LOGISTIKA?

Kandydaci do pracy w ESA LOGISTIKA napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ESA LOGISTIKA