LEGRA Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o LEGRA Sp. z o.o.

Edyta Nowy wpis

Po połowie roku dalej widzę, że Taksówkarz jeździ na zleceniu. Przynajmniej tak jest napisane teraz w ofercie, która została wystawiona. Nie wiecie czy potem jednak nie da rady dogadać się na umowę o pracę? Chłopak może by aplikował, bo i tak za czymś się rozgląda

Alicja

Z jakich przyczyn wysokość wynagrodzenia nie jest podawana w ofertach? w ubiegłym roku osoba chętna na stanowisko drukarza już zwróciła na to uwagę i z tego co zauważyłam w aktualnie wystawionych jest podobnie. Czy stawki są na tyle zróżnicowane? Jaka zazwyczaj występuje rozpiętość widełek?

Lolek
@Alicja

Przyczyna to brak podnoszenia stawek dla starych pracowników i mogło by się okazać że kasa dla kogoś nowego choć niska to jest wyższa od tych co mają dluzsi stażem, co zrodziloby na pewno fale krytyki i niezadowolenia.

Celina
@Lolek

Czyli kasa nie jest jawna? Ludzie nie wiedza i nie rozmawiają miedzy sobą o tym kto ile ma? i jak przy tym w takim razie wyglądają podwyżki indywidualne? Czy są normalnie przyznawane? Zazwyczaj w jakich wysokościach?

Murek Nowy wpis
@Celina

Wypłata to łaska pana prezesa. Raz da tyle raz tyle połapać się w tym raczej nie da.

Ambitny

Witam, Z punktu widzenia starego pracownika, jeśli mogę doradzić nowym potencjalnym kandydatom - STANOWCZE NIE. Parę argumentów: - wyzysk człowieka. Na umowie najniższa krajowa, stawki godzinowe śmieszne, brak podwyżek, brak premii, wczasów pod gruszą. Obiecywane podwyżki nigdy nie nadchodzą. Osoby, z którymi chce się porozmawiać o podwyżce unikają tego tematu jak ognia, zbywają ludzi, stały tekst, że jest kryzys w firmie albo totalne olewanie pracownika. - ciągła presja na wydajność, chorobliwe sprawdzanie na kamerach co kto robi, sprawdzanie w raportach ile ktoś pracy wykonał. Jedna osoba obsługuje parę maszyn, ponieważ brak jest pracowników. Ciągły brak ludzi, gdyż ludzie stamtąd odchodzą ze względu na warunki finansowe, stres, lrzyki, wyzywanie, zmuszanie do pracy po 300 godzin w miesiącu, zmuszanie do pracy w weekendy oczywiście za stawkę normalną. Zarząd, kierownictwo, brygadzisci stosują schemat zastraszania i zmuszania pracownika do nadgodzin. - maszyny nie są regularnie serwisowane, co powoduje ciągle awarie, przynajmniej raz w tygodniu jakaś maszyna nie działa. - pracowników się nie szanuje, model firmy nie zmienił się od 20 lat - właścicielom i kierownictwu wydaje się, że ich firma jest jedyną na rynku i trzeba pracować za bezcen i dziękować, że się ma prace - dochodzi do kuriozalnych sytuacji, gdzie jeden pracownik Polak ma: pracować na swojej maszynie i pilnować 3 innych maszyn na których postawione są przypadkowe osoby z Ukrainy bez wyszkolenia. - ciągle sa powtarzane słowa, że przecież "Ty nic nie robisz", "to się zwolnij" itp - (usunięte przez administratora), manipulacja, wyzysk, oczernianie, dwulicowość, wykorzystanie Pracowałem w wielu zakładach w Krakowie i w okolicach Krakowa, ale podobnych, fatalnych warunków nie spotkałem. Szczerze odradzam.

Hej czy opinia zależy jednak od działu? Widzę, że ludzie chyba nie polecają, nawet teraz ostatnio ale jak widać o różne sektory się tu kandydaci pytają jednak. Moja uwagę dla przykładu zwróciła ta oferta do sekretariatu, która jest jeszcze widoczna. Czy był ktoś może na rozmowie? W jakich warunkach jest prowadzona? Stawki są sztywne czy może dałoby rade je negocjować?

LEGRA Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Kierowca Taxi. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.

Witam jak to jest z tymi ofertami? Dla przykładu widzę ze ktoś już teraz pytał właśnie o asystenta ds. księgowości, dla którego ogłoszenie tutaj jest wystawione. Daty w nim są od września od końca tego roku, czemu tak długi okres jest przewidywany na sama rekrutacje?

RLE

Interesuje mnie praca jako operator falcerki. Proszę o opinię osoby pracujące w firmie czy warto, o warunkach pracy, pensji, dodatkach, atmosferze, maszynie. Dzięki

Cześć, zauważyłam, że parę tygodni temu ktoś pytał o prace jako asystent księgowości. Czy to jeszcze aktualne? szukam pracy w tym zakresie dlatego się interesuje. Byłam teraz na stronie drukarni ale takiej oferty na niej nie ma… czy tu do biura będzie może jeszcze ktoś potrzebny? I jaka jest dla porównania atmosfera w nim z ta na produkcji?

Johny

Miałem aplikować do firmy, ale czytając opinie na wielu portalach nie przyjdę na rozmowę. Jeśli choćby w jakimś stopniu to prawda co czytałem, to współczuje pracownikom, aż dziwne że takie zakłady jeszcze mają rację bytu...

Aktualnie trwa rekrutacja kandydatów na stanowisko Asystent księgowości do pracy w Kraków. Co jako obecni pracownicy przedsiębiorstwa LEGRA Sp. z o.o. możecie podpowiedzieć zainteresowanym tą ofertą pracy?

witam, czy nikt jeszcze nie pisał o pracy na taksówce? Chyba, że mi się cos przeoczyło? dużo było o magazynie a mnie ta pierwsza kwestia by interesowała, bo jakby nie patrzeć podano w widełkach kwoty liczone od 1200 do 10500 zł. jakie macie odniesienie do tego wyższego progu? Wyrabia się go na nockach? Widzę ze są dwie zmiany po 12 h

Darius

Ta drukarnia to D (usunięte przez administratora)stawki wyjęte z czterech liter ludzie tam pracujący to desperaci robią po 12h a zarabiają tyle co w innych zakładach po 8h tragedia

@Darius

Robienie po 12 h zarabianie tyle co po 8 h? rozwiniesz myśl? Jakie kwoty masz na myśli i z czego wynikają te rozbieżności w oferowanych zarobkach? Mimo wszystko kandydat wie o tym wszystkim z rozmowy? Ona sama jak teraz wygląda?

Drukarz

Widziałem ogłoszenie o naborze na stanowisko drukarza. Oczywiście bez stawki. Co oferują na tym stanowisku?

Krzysiek

Pracowałem porównywalnie długo w tej firmie. Mogę powiedzieć, że są swoje plusy i minusy. Zacznę od pozytywnego. Firma naprawdę inwestuje w nowoczesność. Czyli nowe maszyny, hale i tp. Co prawda magazyn rzadko dostaje jakiś nowy sprzęt bo magazyn kierownika nie posiada i nikt nie może zgłosić, że coś potrzebuje. Minusy są takie, że ścieżki kariery oczywiście nie ma, i wypłaty ci sami nie podniasą, 80% pracowników dostają minimalną krajową a inne 20% dostają czutkę więcej. Pracowników traktują jako nic, jesteś po prostu nikim, i nikogo nie martwisz. Jak będziesz potrzebować wolny a nie będzie obstawy, to nie dostaniesz wolnego, wszystko proste. Więc mogę opisać firmę jaką przejściową, bo przyszłości tu niema.

Adrian
@Krzysiek

To czemu pracujecie za minimalną? W tak dużym mieście jest przecież mnóstwo innych opcji, można znaleźć coś lepiej płatnego... Zalety wygrywają?

Ryszard

Widziałem wpis ze ludzie dość często się tu zwalniają. Chodzi tylko o atmosferę i stres w pracy? Bo nikt nie napisał jak tu płacą. Na tyle dobrze że jednak warto zostać? Podacie mi obecną stawkę?

dla Ryszarda
@Ryszard

- stres - brak atmosfery, poza atmosferą grobową. Raz śmialiśmy się z kolegą, to usłyszeliśmy czy nam nie za wesoło, a następnego dnia juz byliśmy na osobnych zmianach Płacą tak jak sobie ustalisz. Zawsze w terminie.

Alicja
@dla Ryszarda

Czy tutaj zarządza tym wszystkim jakiś smutas? :( Przykro taką dyscyplinę zarzucać niszcząc przy tym wesołą atmosferę. Dobrze, że w terminie, widziałam niedawno wzmiankę o nadgodzinach, że podobno przymusowe. Ile za to płatne są aktualnie w takim razie?

Ile jest zmian w LEGRA KRAKOW?

Odpowiadaczka

Oficjalnie 6:00 - 14:00, 14:00 - 22:00, 22:00 - 6:00. Naprawdę 6:00 - 16:00, 16:00 - 2:00 albo 18:00 - 4:00. Widziałam kilka osób pracujących po 8 godzin. Tacy ludzie są nielubiani. Pracowałam tam tylko 2 miesiące przez wakację.

Edyta
@Odpowiadaczka

Jeśli dobrze zrozumiałam Twój komentarz, to wychodzi na to, że w Legra standardem są nadgodziny i rzadko zdarza się praca po osiem godzin, tak? A czy pracodawca jakoś uzasadnia konieczność pracy w godzinach nadliczbowych?

@Edyta

Tak, uzasadnieniem jest to że musisz i już.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do LEGRA KRAKOW odbywa się w siedzibie firmy?

Odpowiedź

tak

Co wchodzi w socjal LEGRA KRAKOW?

pracownik 14

nic, nie ma benefitów. Kiedyś była karta multisport dofinansowana, lecz już nie ma

Pracuje już wiele lat w drukarni i tak: - plusem jest inwestowanie w maszyny - nowoczesne maszyny - dla chcących zarobić jest możliwosć robienia nadgodzin (płatne normalnie, tak jak weekendy) - atmosfera jest kiepska, głownie przez stres(usunięte przez administratora) - ludzie się zwalniają co chwila (usunięte przez administratora) - dokładanie nowych obowiązków pracownikom - bez możliwości dostania wyższej pensji

Mateusz

Czy jeśli ktoś zostaje po pracy to ma to później wypłacane ?

Arina

Czy są nadgodziny w Legra? Jeśli są to jak się płacą?

kkkkkkkk
@Arina

są nadgodziny płatne normalnie jak godziny w ramach umowy. Weekendy, święta także płatne normalnie bez żadnych benefitów

Hhdhhd
@Arina

Jest dużo nadgodzin. Więcej niż można sobie wymarzyć.

Zostaw merytoryczną opinię o LEGRA Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w LEGRA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy LEGRA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LEGRA Sp. z o.o.?

LEGRA Sp. z o.o.