Opinie o Wojciech Mazgaj Yosi.Pl w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wojciech Mazgaj Yosi.Pl. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wojciech Mazgaj Yosi.Pl o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojciech Mazgaj Yosi.Pl w Kraków

Yoser

Z perspektywy byłego pracownika działu programistów, polecam firmę Yosi.pl dla osób, które zaczynają swoją karierę w świecie IT, lub cenią sobie szybki rozwój umiejętności (głównie pozycje junior/pre mid). W krótkim czasie można zebrać spore doświadczenie, nowi pracownicy są wrzucani na dość "głęboką wodę", jednak na polu bitwy nie są osamotnieni i mogą liczyć na pomoc współpracowników. W firmie można realizować swoje pomysły dotyczące ulepszeń, projekty nie są zabetonowane. Stosunkowo często powstają nowe projekty, do których stosunkowo łatwo przy wykazie chęci można się dostać. W realizacji swoich zadań ma się znaczną swobodę - pracownicy dostają znaczny kredyt zaufania w podejmowanych decyzjach. Firma pracuję w swoistym kontrolowanym chaosie (nie jest to 100% niekorzystna cecha), z czego dodatkowo pracownicy uzyskują dodatkowe umiejętności typowo polskie - radzenia sobie w trudnych sytuacjach i tworzenia cudów z niczego. Z mojej perspektywy firma z niesamowitą atmosferą, miejsce gdzie chce się chodzić do biura (szczególnie dobra atmosfera była na dolnym ołpen-spejsie). W biurze można doświadczyć niesamowicie mistycznego contentu, który generowany jest poprzez niesamowicie barwne i jedyne w swoim rodzaju osobistości. Firma jest pełna paradoksów, rozwiązań i sytuacji rodem z tak zwanych Januszexów za co jednak jeszcze bardziej można się zauroczyć w firmie. Jednocześnie w firmie drzemie niesamowity potencjał do rozwoju i ekspansji, czego jej szczerze życzę. Chciałbym wyróżnić mile wspominaną prace z uroczymi leaderkami działów programistów i marketingu, oraz niesamowitą pomoc byłych oraz obecnych programistów w rozwoju swoich umiejętności technicznych. Głównym minusem i problemem firmy jest "polski budżet" firmy, który niestety z dużą skutecznością nie pomaga zatrzymywać wybitne - programistyczne perełki z YosioKuźnii talentów".

@Ulka

Zakończyłem już pracę w tej firmie :) Co do samej rekrutacji dość ciężko dać jakieś sensowne wskazówki, myślę, że warto nie dać sobie wejść "na głowę" oraz na pewno dość mocno się przygotować merytorycznie i nie przestraszyć. Sam proces raczej jest dość prosty - prawdopodobnie będzie to krótka rozmowa telefoniczna, następnie dłuższa rozmowa techniczna. Z pewnością dużo zależy też kto tą rozmowę przeprowadzi - każda z osób rekrutujących ma inne podejście do tego tematu. W yosi praktycznie w każdym dziale i każdej dziedzinie pracują kobiety, zarówno w dziale wdrożeń, marketingu jak i dziale programistów.

Luiza Nowy wpis

Hej, na stronie jest ofert dla młodszego programista SQL i baz danych tylko jest w niej data 2021. Po tych trzech latach co mogło się w warunkach ewentualnej pracy się zmienić? Jak od strony zarobkowej praca wygląda?

Szeregowy Nowy wpis

Firma jest spoko jak na sam początek. Można bardzo dużo się nauczyć, ale zakres prac potrafi się przelewać między różnymi działami, więc czasami pracując w konkretnym dziale można się spotkać z zadaniami które nie są w twoim zakresie umiejętności czy wiedzy. Firma jest za mała by móc się specjalizować w konkretną dziedzinę/stronę. Podczas pracy duża szansa że zostaniesz człowiekiem orkiestrą. Ilość zadań jest różna zależnie od tygodnia czy miesiąca, czasami trzeba mieć odporność na stres, inni współpracownicy chętnie pomagają. Atmosfera jest bardzo miła między pracownikami. Z pracy jestem raczej zadowolony bo dużo mi dała doświadczenia, wystarczy tylko mieć chęć.

Administrator Nowy wpis

Wojciech Mazgaj Yosi.Pl w Kraków szuka pracownika na stanowisko Opiekun Klienta. Brałeś udział w tym procesie? Napisz, jak on wygląda. Twoja opinia może pomóc innym użytkownikom.

Cześć, chce się dowiedzieć jak dużego doświadczenia z zakresu SQL i relacyjnych bazami danych wymagają, żeby na spokojnie moc się dostać na młodszego programistę SQL, którego teraz szukają. Był może ktoś na rozmowie i by zdradził jakie było mniej więcej zadanie?

Firma Wojciech Mazgaj Yosi.Pl w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Asystent ds. administracyjnych i wsparcia sprzedaży. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Wojciech Mazgaj Yosi.Pl?

latime

akurat w tej konfiguracji "zespołu" i nazwy firmy trzeba spełnić warunek ponad przeciętnej odporności na stres, stalowych nerwow i cierpliwosć. Ogólnie ekipa samych pracowników YOSI nadrabia atmosferę.

No cześć Wam. :) proszę o opinie z pracy na dziale marketingu, w paru wątkach tylko zauważyłam na jego temat wzmiankę, od wiosny będzie mnie interesowało zatrudnienie, nie wiem czy wtedy jakaś oferta się znajdzie? posiadam już doświadczenie, w trakcie rozmowy części technicznej nie ma?

Beata
@Yoser

Ja będę właśnie szukać takiej pierwszej pracy po studiach :) Czyli są przychylni jeśli chodzi o takie świeżynki? Czy ogóle w firmie można liczyć na dofinansowanie do dodatkowych kursów np.? :) I trochę mnie zmartwiło to co napisałeś o chaosie, co masz na myśli przez to? Ciężko przez to dotrzymać terminów często? Aha i czy macie opcję pracy zdalnej jeśli ktoś się zmęczy już tym open spacem? :p

@Beata

Firma przychylna dla świeżynek, jednak wszystko jest związane z bieżącym zapotrzebowaniem na pracowników - obecnie nie jestem pewny jak wygląda sprawa z wolnymi etatami - w świecie IT obecnie jest bardzo duży zastój, a wręcz lekki regres jeśli chodzi o ilość miejsc pracy. Warto jednak spróbować kontaktować się indywidualnie, może jakieś mniej standardowa forma pracy na start (staże/praktyki), a następnie przejście na normalne zatrudnienie - w firmie brak sytuacji niemożliwych pod tym względem. Jeśli chodzi o prace zdalną na samym początku kariery nie jest specjalnie mile widziana, jednak jest to raczej związane z obawami o jakość pracy nowego pracownika zdalnie. Po kilku miesiącach gdy pracownik jest wdrożony w pracę oraz zdobędzie zaufanie pracodawcy i kierownika działu - praca hybrydowa jest w pełni możliwa. Firma ma wykupione kursy na platformach udemy, nie spotkałem się z odmową zakupu jakiś tańszych kursów. Droższe to zazwyczaj sprawa mocno indywidualna, jeśli przedstawisz dobre argumenty, to bardzo możliwe, że uda się to załatwić. Chaosem nazywam brak ściśle utartych schematów pracy przy projektach. Projekty zazwyczaj prowadzone są przy mocno customowym i dość obciętym scrumie. Brak biurokracji i nadmiernej formalizacji pracy. Niektóre aspekty mogą sprawiać wrażenie prowizoryczności, jednak przy tak wielu projektach, których podejmuje się firma byłoby to dość ciężkie do utrzymania. Terminy raczej były dotrzymywane, pojawiały się typowe sytuację "fakapowe" i czasem przydawały się dodatkowe nadgodziny kluczowych pracowników, jednak nic specjalnego i nikt nikogo do niczego nie zmuszał - zazwyczaj wynikają one z dobrych intencji pracowników.

Celina
@Yoser

Dużo takich osób na stażu dostawało później samodzielne stanowiska? Czy jednak trzeba się mocno wyróżniać? :) Zapadł ci w pamięć szczególnie jakiś projekt? Co do tych nadgodzin, były rozliczane?

@Celina

Jeśli nadgodziny miały uzasadnienie i były skonsultowane z "górą" to były płatne lub wychodziło się wcześniej w innych dniach, gdy było mniej roboty. Z mojej strony prawie każdy projekt wnosił coś innego i pozwalał się rozwinąć. O projektach można mniej więcej zaczerpnąć wiedzę ze strony firmy z avocadosoft (aplikacja wms/ obsługa zwrotów/wysyłek) ale też dużo pobocznych współprac z innymi firmami. Jeśli tylko osoba ze stażu będzie aktywna i mieć trochę chęci, to bez myślę, że bez problemu dostanie samodzielne stanowisko

Henia
@Yoser

Przed każdym takim nowym projektem było jakieś szkolenie? Jakieś przygotowanie konkretnie pod dany projekt? Nie chodzi mi o te Udemy tylko o praktycznie, merytoryczne przygotowanie jak trzeba nowy projekt robić?

@Henia

Zależnie od projektu, ciężko z czystym sumieniem stwierdzić, że zawsze pracownicy na starcie mają pełną wiedzę na temat praktycznego prowadzenia projektu. Myślę natomiast, że przy odpowiednim zaadresowaniu prośby do przełożonych zostałyby takie szkolenia przeprowadzone/zoorganizowane.

Ulka
@Yoser

Mogę zapytać, ile już pracujesz w firmie? twoje odpowiedzi są bardzo merytoryczne i obiektywne, z tego co zauważyłam:) Szukają właśnie Młodszego Programisty SQL, masz jakieś rady co do ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej? To jakiś dłuższy proces? I tak z ciekawości, pracują u was w IT kobiety?

@Ulka

MG

Polecam pracę w Yosi.pl. Świetna ekipa, można się na spokojnie ze wszystkimi dogadać. Wachlarz projektów jest urozmaicony i cały czas dochodzą nowe więc można znaleźć coś dla siebie.

Jaka atmosfera panuje w firmie Wojciech Mazgaj Yosi.Pl? Są ogłoszenia na Pracuj.pl z 16 lipca. Czy jest rotacja?

Kludi

Jest jest kilku starych wyjadaczy. Jednak zawsze była spora rotacja. Z nowo przyjetych osób na okres próby zawsze pozostawała 1/3

Honorata
@Kludi

No to faktycznie mało jeśli tylko 1/3 pozostaje. Skąd taki przesiew? a jak wygląda rekrutacja? Ile ma etapów i o co zazwyczaj pytają ?

Anonim123

Polecam pracę w Yosi.pl. Przede wszystkim jest to dobra firma na start jeśli chcemy zacząć naszą przygodę w IT. Sympatyczni szefowie i współpracownicy. Niestety wygląda na to że budżet firmy nie jest wysoki, stąd po pewnym czasie trzeba uciekać jeśli chcemy zarabiać adekwatnie do tego, co oferuje rynek.

Urszula
@Anonim123

czy firma oferowała jakieś benefity, prywatna opieka zdrowotna, multisport? może była szansa na premie pieniężne?

Anonim123
@Urszula

Już dokładnie nie pamiętam, bo benefity nie są dla mnie kluczowe przy wyborze firmy i nie korzystałem z nich. Ważniejsza jest przyjazna atmosfera czy też wygodne biuro - a to Yosi zapewnia. Multisport na pewno był. O reszcie może wypowie się ktoś z aktualnych pracowników, bo nie chcę przekłamywać. Jakieś premie za współpracę działu technicznego z działem sprzedaży (pracowałem w dziale technicznym) niby były, ale to raczej grosze, chyba że ktoś umiał faktycznie z tego skorzystać. Firma zdecydowanie płaci poniżej średniej rynkowej (przynajmniej biorąc pod uwagę wynagrodzenia moje oraz tych pracowników, którzy się swoją kwotą wynagrodzenia ze mną podzielili) i to jest jej główny minus.

@Anonim123

Premie ze współpracy działów? A jak to nagradzane było dokładnie w sensie jakiś wynik tej współpracy był? I jak premia od tego liczona w takim razie, podasz przykład?

Pracuś

Yosi tworzą przede wszystkim fajni ludzie :-) Bywa różnie, czasem satysfakcjonująco a czasem też zdarzają się gorsze momenty ale atmosfera i ludzie z biura, to jest to czego brakuje mi po zmianie pracy.

Jaka umowa obowiązuje w YOSI.PL podczas okresu próbnego?

W YOSI.PL preferowane jest zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Zwykle na początku jest to umowa na okres próbny 3 miesięcy. Jeśli ktoś ma inne potrzeby (np. umowa zlecenia, współpraca B2B), to oczywiście warto o tym wspomnieć przy dogadywaniu warunków zatrudnienia.

Maciek

Duże możliwości rozwoju, dobra atmosfera, dobrze zarządzane zespoły. Polecam pracę w Yosi.

Jest ktoś z was na okresie próbnym?

Matematyk

Cześć:) W fimie Yosi pracowałem przez pół roku jako wdrozeniowiec. Zdecydowałem, że to raczej nie dla mnie. Według mnie, jeśli ktoś chciałby być dobrym wdrożeniowcem to idealna firma na start. Bardzo skrupulatni, dokładni i zawsze chętni do pomocy. A z tego co Cię nauczą, będziesz odpytywany by nie zapomnieć. Świetna opieka merytoryczna dla młodych pracowników :)

Erykxx

Powiem tak firma początkowo wydaje się w porządku, ale to jest tylko wrażenie. W aktualnej sytuacji epidemicznej gnębi pracowników, nie dba o ich zdrowie - przestrzeganie środków bezpieczeństwa to jest żart. Szefostwo bezwzględne, patrzace tylko na własny biznes i kpiące z sytuacji epidemicznej. Mam nadzieję, że jakiś organ sie za to weźmie, bo czeka się tylko na masowe zakażenia w malutkich biurach!!!!! Pretensje dot pracy zdalnej w firmie IT - przestroga dla wszystkich!!!!!!!

Ida
@Erykxx

Czy gnębieniem można nawać obowiązk przechodzenia do biura? Rozumiem, że większość ludzi w Polsce jest gnębiona, bo muszą przychodzić do miejsca w którym pracują. Z tego co się orientuję na pracę zdalną została wysłana duża lczba osób. Myślę, że jakbyś porozmawiał to by nie było problemu, abyś również miał taką możliwość.Wiadomo, że prościej jest wyrażać opinię anonimowo zamiast powiedzieć, że coś komus nie pasuje.

@Erykxx

Nie jestem pracownikiem i nie byłem nigdy firmy. To co piszesz to jest totalna bzdura. Pracodawca decyduje czy pracownik ma być w biurze czy na zdalnej. W kodeksie pracy nie ma żadnego zapisu że mamy zdalnie pracować. W mojej firmie jest 300 osób i nikt nie pracuje zdalnie z czego 50 w samych biurach. Wszyscy od marca są w pracy zachorowała tylko 1 osoba!!! Więc nie popadajmy w paranoje i mamy wymagać od pracodawcy że mamy być na zdalnej.

@Erykxx

@Erykxx Przy pierwszym lockdownie (od połowy marca do czerwca) całe YOSI.PL pracowało zdalnie - absolutnie wszyscy pracownicy; od wakacji pracowaliśmy w systemie hybrydowym, natomiast od jesieni również część zespołu została wysłana na pracę zdalną (ok.40% załogi). Wszyscy nadal mają utrzymaną możliwość pracy zdalnej, jeśli wyrażają taką potrzebę i część pracowników z tego korzysta - po prostu trzeba porozmawiać i wyrazić taką chęć. Trudno jest mi natomiast wyobrazić sobie onboarding nowych pracowników i wszystkie szkolenia w systemie zdalnym, podczas gdy część firmy pracuje stacjonarnie. @Erykxx - z Twojej wypowiedzi wynika, że albo jesteś nowym pracownikiem i nie do końca wiesz jak to było od początku pandemii, albo po prostu nie pracujesz tutaj :)

Natalia

Nie przesadzałabym z takim narzekaniem. Dobrego mamy pracodawcę i jeśli nawet cos wymaga poprawy to warto poprawić i pracować dalej.

Zuzanna

@Nowy, rozumiem, że Twój nick świadczy o tym, że jesteś nowym pracownikiem YOSI.PL i wyrażasz zadowolenie ze współpracy z tą firmą. Co oprócz atmosfery i wynagrodzenia jest w Twojej ocenie satysfakcjonujące? Twoja opinia będzie ważnym źródłem informacji dla innych użytkowników forum.

Paweł Pyka

Polecam YOSI.PL Praca w tej firmie, to szansa na udział w ciekawych i zróżnicowanych projektach IT. Obejmuje ona tworzenie rozwiązań dla największych firm z polskiego rynku e-commerce, dla firm produkcyjnych, logistycznych i wiele wiecej. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Atmosfera w pracy jest świetna, wręcz rodzinna :)

Pablo
@Paweł Pyka

Szkoda, że zarobki są podobne jak w Biedronce :-)

@Pablo

Nie wiem na jakim stanowiaku pracowałeś, ale ja nie narzekam. Fajna atmosfera, ludzie i zarobki nieporwnywalne z biedronka wiec nie wiem skad ten komentarz tu sie wzial.

Magdalena

Polecam Yosi.pl. Właśnie od nich odeszłam, więc nie wyjdzie, że się podlizuję :) Sympatyczni Szefowie. Współpracownicy także. I mają ciekawe pomysły. Można się od nich wiele nauczyć. Tacy ludzie do "dogadania". Odeszłam, bo zmieniałam profil zawodowy. Tylko dlatego. Poza atmosferą jest tam też bardzo czysto, co nie jest dzisiaj regułą . Dobra kawa, a klimatyzacja czyszczona zaraz przed sezonem (to też istotne, bo zdrowie najważniejsze).

Zostaw merytoryczną opinię o Wojciech Mazgaj Yosi.Pl - Kraków

• Jak się pracuje w Wojciech Mazgaj Yosi.Pl?

Zobacz opinie na temat firmy Wojciech Mazgaj Yosi.Pl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojciech Mazgaj Yosi.Pl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 7 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wojciech Mazgaj Yosi.Pl
3.4/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Jana Pawła Woronicza 7A
    31-409 Kraków