Synteza Sp. z o.o.

Poznań

Opinie o Synteza Sp. z o.o.

oddany były 2015-08-23 23:28
Witam, wszystkich serdecznie, w Syntezie pracowałem już jakiś czas temu (2011), ale z sympatii dla okresu tam przepracowanego czasami zaglądam na forum. I co widzę ? :) nic się tam nie zmieniło, wszystkie NEGATYWNE wpisy są w 100% prawdziwe i odzwierciedlają prawdę. Teksty o mało skutecznych ph itp. włóżcie między bajki (chociaż pewnie i tacy się zdarzają...). Dlatego nowym, którzy mają szansę pracować gdzieś indziej stanowczo odradzam pracę w tym prl-owskim zakładzie. Pozdrawiam Was oraz poznanych w owym czasie ph, choć nikt z nich już tam nie pracuje:)
kama 2015-09-06 23:02
hej, dawno to już było :) - pół żartem pół serio tam poszłam, warunki interesowały ich przede wszystkim finansowe, widać, że chodziło im głównie nie o człowieka ale o jak najmniejsze doświadczenie i jak najmniejsze oczekiwania finasowe, a także o to aby stamtąd im szybko nie uciec, oscylują koło 2000 - "na początek" :) ale boazaeri już nie ma :) hi hi :)
były 2015-10-14 14:20
Synteza rekrutuje cały czas bo ma ogromna rotację! Potencjalny przedstawicielu zapytaj w czasie rozmowy kwalifikacyjnej dlaczego nie pracuje Twój poprzednik i ile czasu miał okazję współpracować z tym cudem? Usłyszysz same banały które nie mają nic wspólnego z prawdą! Podam mój przykład: na rozmowie kwalifikacyjnej pada kwota pensji X, a już w momencie podpisania umowy na papierze miałem X minus ok 20%. Podobno się nie zrozumieliśmy w czasie rozmowy i Pan Świątek myślał o kwocie brutto. Takie oszustwo na dzień dobry... Efekt - zaraz zacząłem szukać pracy i po ok. 3 miesiącach opuściłem ten przybytek. Chamstwo zarządu + indolencja pani kierownik sprzedaży = ROTACJA !!! To jest prawdziwa przyczyna "sukcesu" leśnych dziadków.
były 2015-11-13 13:38
@bolo - jak to mówi klasyk "jesteś w mylnym błędzie" - dziś znów puszczają ogłoszenie. I tak cyklicznie co miesiąc, półtorej.
były 2015-11-20 10:47
Temat samochód - fakty:
1. skoda fabia, duży przebieg, zajeżdżone (serwisują je w "zaprzyjaźnionym warsztacie", bo jak byś pojechał na przegląd do normalnego serwisu Skoda to by się chyba za głowę chwycili!), gps, brak klimy - latem rewelacja!, oklejona. Na klimę możesz zasłużyć dobrymi wynikami.
2. zaliczka na benzynę jest tak mała, że pod koniec miesiąca tankujesz za swoje i potem czekasz za zwrotem. Oczywiście musisz udowodnić, że musiałeś tyle jeździć i jeśli P. Swiątek uzna taki wydatek to może po miesiącu dostaniesz zwrot. Cały czas trzeba się o to upominać!
3. W weekendy samochód ma stać pod domem.

To tyle. Fajna firma, nie!?

olaboga 2015-12-04 18:13
uwaga uwaga! Pan Świątek widziany jest w kielcach :) standardowo - rekrutacja :)
olek 2016-02-26 20:57
Byłam na rozmowie i się rozczarowalam zenada cieszę się że nie współpracuje z Synteza .Zero konkretow a prezes z kierownikami jak za PRLu.Dali mi taka propozycję jak kasierce w Lidlu.Strach w oczach personelu jak pojawił się ktoś z większym doświadczeniem .
Maczka z portierni 2016-02-26 21:03
Właśnie zepsuł mi się samochód i prezes nie odbiera telefonu...placisz za paliwo służbowe i reperujesz za własne pieniądze .Jerzy wszystko załatwić potrafi .Straszy i wysyła dziewczyny na szpiegi .P .Krystyna z księgowości już w sądzie ...kadry się sypia a Sylwia u psychologa...jak w xxx
były 2016-03-04 11:45
Pracowałem w syntezie parę lat temu jako medyczny i widzę, że od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Bernardyn rządzi, przydupasy nawet nie bekną a kierownik i przedstawiciele w ciągłej rotacji. Samochody trupy, nierozliczane zaliczki, pensja mała z której dokładasz co chwila do benzyny i czekasz w nieskończoność aż oddadzą. Oni co parę miesięcy szukają frajerów. Wierzcie mi i nie rozpoczynajcie nawet współpracy bo jak wpadniecie, to trudno potem znaleźć robotę z takim CV. Aha, a an koniec najlepsze - jak się sami zwolnicie to każą Wam płacić koszty szkoleń. Jak się stawiasz to lądujesz w sądzie. A Beniu lubi latać po sądach. Ma czas, pieniądze i prawniczkę na gwizdnięcie. To tyle w tym temacie misie.
Gość 2016-03-10 22:28
Good, nie wiem co robić.... Byłam na rozmowie częściowo info zgadza się z tymco tu jest napisane, częściowo nie.... Zależy mi na pracy ale nie za wszelką cenę...
Nowy 2016-03-10 22:49
Ja też byłem na rozmowie czy to wszystko prawda???? Aż trudno uwieżyć? Nie ma kartpaliwowych?
. 2016-03-15 12:13
body90987 - nie wiem co masz na mysli pisząc ostatnio? Co dwa, trzy miesiące publikują ogłoszenia na przedstawiciela. Czy to jet często? Nie wiem, sam sobie odpowiedz. Benefity? Hm... Kiedyś dawali ręczniki, mydło, proszek raz na kwartał. To nie żart! Taki PRL, skansen. Jeśli masz na myśli premie to zapomnij - plan jest tak skonstruowany, żeby nikt nawet nie powąchał premii. A jeśli juz komuś ta sztuka się uda to Świątek zawsze znajdzie jakiś pretekst żeby ją zaniżyć albo wypłacić z opóźnieniem. Takie są realia - pracowałem w tym syfie i teraz sam sie sobie dziwię, że tam wytrzymałem. Zawsze doradzam, że najlepszym testem na wiarygodność Syntezy w tym co mówi i obiecuje na rozmowie kwalifikacyjnej jest zadanie pytania: ilu kierowników czy przedstawicieli pracowało przede mną w ciągu np. ostatnich dwóch lat? Cuda panie, cuda ... odpowiadają i zwalają że wszyscy to byli nieudacznicy którzy nie potrafili znaleźć się na rynku. Ciekawe, że takie bajki plotą od co najmniej 2009 roku? Jak ja bym miał w zespole taką rotacje to dawno bym z roboty wyleciał! Ale swiętę krowy z zarządu nie przyjmują takich prawd! I dalej prowadzą firme ku świetlanej przyszłości! Oczywiście to holowanie ma swoja cenę - gdzie nie spluniesz tam jakiś pasierb prezesa i wszyscy znajomi królika. Jeden ku...dołek!
Mariola 2016-03-15 12:50
Zatrudnili kolejną osobę na mazurach Olsztyn .Podobno już chcą ja wyrzucić bo robi wały...nie uczciwy czlowiek...Jaki pracodawcą taki pracownik....;)
Ustka 2016-03-16 21:48
Możesz coś powiedzieć bo jestem po rozmowie i mam szansę na pracę.Co dzieje się w tej firmie,dlaczego jest taka atmosfera?
Malgorzata 2016-03-17 22:31
Ja też słyszałam o tej osobie z Mazur w firmie nieźle ciśnienie przez tego typa.Jutro Prezes naszczescie zadecyduje aby oddelegowac go w bory Tucholskie
Sylwia 2016-03-20 20:39
Niestety wszystko to prawda .Straszna atmosfera mobing i wiecznie zaległości lub brak platnosci
kierownik 2016-03-22 11:53
jakoś nikt nie pisze jakie miał efekty sprzedażowe. Ci sfrustowani mieli sprzedaż niższą niż ich koszty utrzymania .Czy to też fajnie. sprzedaż poniżej 10 tys średniomiesięcznie a ich koszt ponad 10 tys. zł.Czy to też dobrze
była 2016-03-23 15:05
Czy szanowny kierownik zastanowił się dlaczego synteza ma cały czas problem ze słabymi ludźmi i rotacją? Otóż przykład idzie z góry! Słaby Prezes Beniu, safanduła Świątek zatrudniają przeciętnego kierownika (bo żaden dobry z rynku za takie pieniądze nie przyjdzie), stawiają przed nim mego wymagania m.in. te dotyczące PMów. To co cienki kierownik może zaproponować kandydatom w trakcie rozmów kwalifikacyjnych na stanowisko repa jest żenujące - niska pensja, obietnica przeciętnej premii, skoda fabia bez klimy, ciulowe produkty, no i socjal. To już jest hit sezonu - mydło, ręcznik, proszek raz na kwartał!!!! To nie żart, to są fakty! Czy z taką propozycją można mieć dobrych ludzi? Taka fuchę przyjmują tylko frustraci bez roboty i to tylko po to, żeby załapać się na chwilę i szukać czegoś innego. Ot cała zagwozdka! Jakby synteza byłaby tak wspaniała to bez problemu wyjmowałaby ludzi z innych firm - nie robi tego i zatrudnia śmieci z rynku! Wiem kierowniku, że musisz się odszczekiwać pisząc o frustratach którzy nawet na siebie nie zarabiali, ale odpowiedz sobie szczerze - sam przed sobą - czy to jest Twoja praca marzeń dla której możesz wiele poświęcić ?! Czy czasem Twoja pensja ok 6 000 brutto i teren połowy lub całego kraju do ogarnięcia to jest superpropozycja?! I wreszcie ostatni keys jakim synteza zaskakuje swoich przyszłych pracowników (nie twierdzę, że wszystkich ale zdarza się często) - w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat ustala z beniem lub świątecznym poziom pensji X, a na umowie jest X minus Y. I na dzień dobry jesteś w plecy! Co na to świąteczny? Odpowiedź niezmienna -" musieliśmy się źle zrozumieć - ja myślałem o brutto, a Pan kandydat o netto. Postaramy się to Panu wyrównać". I tak świeżo upieczony, zmotywowany PM zaczyna od następnego dnia szukać roboty bo synteza wydymała go "na dzień dobry". A "na do widzenia" jak się będziesz chciał sam zwolnic to jesteś pozywany o zwrot za szkolenia - bagatela kilkanaście tysięcy złotych !!! I tak synteza z pracownika robi niewolnika.
Ilona !azury 2016-03-27 18:54
Świątecznie życzenia wszystkim! Wydymanym przez Syntezę .My z Mazur jeszcze damy o sobie znać...
Grażyna z Bbs U S 2016-03-27 21:09
Jestem żona byłego pracownika syntezy Jeden Wielki koszmar.Firma ma podsłuchy w pomieszczeniach biurowych samochodach i telefon jest podsluchiwany.Obecnie moj mąż przebywa w zakładzie bo załamał się nerwowo a prawnik z rodziny szykuje pozew.Grażyna odradzam bo stracą Państwo zycie na tej pracy w zakładzie Syntez
XXX 2016-04-01 09:04
czy Ty Adam potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przeanalizuj argumenty/fakty z poprzednich wpisów i wyciągnij wnioski. Powtarzasz wyświechtany argument syntezy, że odchodzą nieudacznicy którzy nie potrafili poradzić sobie ze sprzedażą. Chyba, że jesteś pracownikiem syntezy .... i to wiele wyjaśnia. Tak dla Twojej informacji i ew. przyszłych pracowników - pracowałem przeszło rok i miałem bardzo dobre sprzedaże, ale synteza dwa razy oszukała mnie przy wypłacie premii i dlatego odszedłem. Pomijam fakt, że przy zatrudnieniu na umowie wpisali mi mniejszą pensję niż ta na którą się umawialiśmy. Rację ma "była" kiedy pisze o tych wszystkich sprawkach zarządu.
takija 2016-04-25 15:36
Witam! mam pytanie odnośnie firmy. Jestem umówiona na spotkanie rekrutacyjne za tydzień. Proszę o jakieś nowe świeże informacje o syntezie. Jak zarobki, atmosfera, praca. no i czy warto ! dziękuję!
ona 2016-04-29 21:09
Powiedzcie proszę jak jest z pracą w księgowości, jaka atmosfera, ludzie, zarobki...? akurat jest ogłoszenie na księgową. Dzięki z góry za info. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Do Ejczek 2016-05-07 11:42
Samochód służbowy z przebiegiem set tysięcy i przeważnie poskładany z trzech rozbitych.To są fakty.
KoTek 2016-05-14 10:32
Podobno szykują się bardzo duże zmiany chcą zwolnić z 4 regionów przedstawicieli handlowych kosmetycznych bo nie radzi sobie dyrektorka...jest już cichy nabór
zmiany 2016-06-12 10:02
Tak czytam Wasze wpisy wcześniejsze i zastanawiałem się co dalej zrobić. W poprzednim tygodniu byłem na rekrutacji na stanowisko Regionalnego Kierownika. Rozmowa przebiegła super, rozmowa biznesowa, merytoryczna, prowadzona przez 3 osoby: Prezes, Kierownik Działu S&M, Dyrektor Handlowy. Widać, że Kierownik i Dyrektor to osoby z dużym doświadczeniem w zarządzaniu strukturami. Liczę, że drugi etap przejdę pomyślnie i rozpocznę pracę w firmie. Obecnie pracuję w korpo i to co się tam dzieje to dramat, dramat, dramat. Pieniądze i samochód to nie wszystko, chociaż finansowa Synteza nie odstaje od dużych firm.
Były 2016-06-27 05:03
Wrażenie zawsze robią dobre, a potem sam zobaczysz. ....Co do pieniędzy to uważaj - na rozmowie ustaliliśmy sobie pensję, a jak złożyłem wypowiedzenie w poprzedniej firmie i przyszedłem podpisać z nimi umowę to się okazało że jest o wiele mniej. Świątek udał głupiego i stwierdził że musieliśmy się nie zrozumieć bo on myślał o brutto.... Finał był taki że następnego dnia zacząłem szukać pracy. Dział sprzedaży cały czas u nich ratuje, co chwila są ogłoszenia.
sys 2016-06-30 07:23
tak, teraz są rekrutacje na 3 miejsca, za 2-3 miesiące na następne 2 lub 3 miejsca i tak w kółko.
Spostrzegawcza 2016-08-05 23:37
....na razie rekrutacje wstrzymane, nawet te na elektryka. ;) Pracownicy odchodzą. Klienci zwracają towar, Pani Ania włosy traci....źle się dzieje....
Spostrzegawcza 2016-08-10 22:53
Drogi Kilo,

Nie jest łatwo odpowiedzieś na Twoje pytanie, ale to co się dzieje w tej firmie pod kątem traktowania pracowników przechodzi ludzkie pojęcie.
Kiedyś jak czytałam wpisy negatywne - myślałam, cóż... zawsze się znajdzie niezadowolony pracownik, może jakiś nygus, który wypisuje paszkwile. Nie moze być aż tak źle, jak człowiek chce uczciwie pracować...
NIC BARZDIEJ MYLNEGO!!!
Już wiem, że to nie plujące jadem cwaniaki napisały posty powyżej - i jeśli wybierasz się do tej firmy - przeczytaj uważnie i 3 razy się zastanów!
Brak szacunku i traktowanie pracowników jak oszustów i złodziei, bierze się nietety, z braku klasy Zarządzajacych. Taki nadają ton. A już nie daj Boże żebyś miał swoje zdanie, albo chciał odejść z firmy i normalnie się rozstać pracując uczciwie do ostatniego dnia! Tak jak napisane w innych postach, znajdą 15 haków - i co z tego że nieprawdziwych. Oni maja prawnika - a Ty masz dość, chcesz odejść i zacząć normalnie żyć! Więc odpuszczasz - najwyżej napiszesz parę zdań na 'gowork' - ku przestrozde innym.
A wierz mi - normalne życie poza tą firmą istnieje :)

Pozdrawiam
Stop korpo 2016-08-27 10:38
Widocznie spostrzegawcza byłaś słaba. Pracuję w tej firmie kilkanaście miesięcy (tak można) i widzę, że teraz firma nabiera nowej jakości, tzn. w końcu wymieniają samochody, narzędzia do sprzedaży również są, mała Polska firma, dobre, znane leki, nowe szefostwo. Postanowiłam dać im szansę. Wolę tu niż zdrowie marnować w korpo.
Spostrzegawcza 2016-10-13 20:57
A Ty Stop korpo niemądry i piszesz pod publikę. Obstawiam, że Twoje 'kilkanaście miesięcy' to zatrudnienie od maja tego roku ;) czy jakoś tak....
I nie mów mi o 'nowej jakości' bo to z założenia jest pozytywne hasło. Czy 'nowa jakość' to konflikty jakie 'nowe szefostwo' wprowadza w relacje z prawie każdym klientem do którego trafi...?
Hm...., mamy różne postrzeganie jakości.
A jak wyniki? Radzi sobie to 'nowe szefostwo'? Rozumiem że premie miesiąc w miesiąc 'nowe szefostwo' zapewnia?
I zobacz jak piszesz: 'w końcu nowe samochody' - no mega hasło! W końcu! Osiągnięcie!
1. Czy już są? - jak nie to jeszcze to poooootrwa ;)
2. Jeśli są, to ilu szczęśliwców dostąpiło zaszczytu - 2 czy 3? ;) Dodajmy jeszcze że Przedstawiciele a nawet Regionalni jeżdżą autami z szybami na korbkę (daj Boże działającą) i takimi gdzie żeby otworzyć bagażnik trzeba odpalić auto... - może nie wszyscy, ale się zdarza
Ale życzę sukcesów bo ja życzę dobrze ludziom, szczególnie tym któży tam ciężko pracują. Bo tacy są też i raczej nie jest to 'nowe szefostwo' ;)
Spostrzegawcza 2016-10-13 20:59
Hm...., mamy różne postrzeganie jakości.
1. Czy już są? - jak nie to jeszcze to poooootrwa ;)
Znane leki 2016-10-14 14:03
Dzień dobry,

Pytanie mam dotyczace "dobrych, znanych lekow". Ktore konkretnie to sa? Pytam z czystej ciekawości. :) pozdrawiam :)
Trox 2016-10-15 15:48
Troxescorbin jest hitem rynku:)))
B. 2016-10-19 15:22
Witaj MAJA. Czy byłaś już na rozmowie na stanowisko pm? jeśli tak to napisz proszę jak było i co myślisz?
Czarna 2016-10-20 15:30
Kto powiedział o 'solidnej podstawie'? Na peweno nie tu. Przykro mi.
Premie się zdarzają rzadko.... wypłacane z półrocznym opóźnieniem. Nie ma ustawowego terminu wypłaty premii - więc tu zalezy od humoru Władców...a ostatnio nie bywa dobry. Targety leżą.
Dyrektorstwo jeździ osobiście do klientów i rabataje jak nigdy dotąd... na premei może nie wystarczyć :(
A socjl w takich firmach nie istnieje

Mozemy narzekać na korporacje - ale tam przynajmiej zasady są zasadami.
Pozdrawiam
Czarna
Młodzik 2017-01-23 14:41
Chciałabym pracować jako przedstawiciel ale nie wiem czy w Poznaniu jest takie zapotrzebowanie? Jakie pieniądze można wyciagnąć? Czy dają samochód , telefon i laptopa? Lubię taki rodzaj pracy i zależy mi na niej.
Primavera 2017-02-05 18:16
Pracowałem w tej firmie specjalnie nie napiszę na jakim stanowisku ale cała firma średnia na jeża w dwóch zakładach głębokie cofnięcie do PRLu.Z plusów jedna zmiana i w miarę dobre godziny pracy,długa przerwa i czas na kawę,dobry socjal,odzież robocza.Z minusów zarobki wschodnie zbliżające się powoli do najniższej krajowej,przemieszczanie między budynkami przez dwór,kumoterstwo,Pan J zwykły wieśniak myślący że się zna na wszystkim lizus kierownictwa z zachowaniami wiejskimi obgadywania wszystkich wkoło co on by to nie zrobił najlepiej na świecie.Kolejny pan R cieć cwaniacka [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] cinkciarz komuny wchodzący z każdym w komitywy cwaniakując.Myśli że jest postawny i barczysty a tak naprawdę jest tłusty.Reszta ludzi w miarę wporządku.I na koniec coś o przedstawicielach handlowych,zwalniają się bo władza u góry nie daję im rozwinąć skrzydeł tylko narzucają własną wolę.Nie polecam pracy w tym zacofaniu !!!
Była 2017-02-13 13:26
Zgodzę się z Tobą we wszystkim co napisałaś. Ja również miałam okazję pracować, ale w dziale sprzedaży. Obecny nowy kierownik krajowy M. L. to kolejny nieudacznik, lewus i do tego śmierdzący. Pasuje do zarządu, ponieważ oni razem firmę doprowadzą do samego dna, tak, że tylko muł będą ciągnąć. Szkoda ludzi, ale taki mają managment. Szkoda słów, PRL jest i ma się dobrze.
Pracownik 2017-02-14 10:29
Świetna firma tylko miała pecha, że zatrudniała ludzi nieodpowiednich. Wiadomo, że atmosfera w firmie to bardzo ważny element i jeśli są ludzie obrażający innych należy się z nimi rozstać! a pozostali będą wdzięczni.
Spostrzegawcza 2017-02-15 07:09
No jak tam sytuacja w firmie?
Już Pani A. 'załatwiła' Dział Sprzedaży a tym samym kurę, co może nie złote, ale jednak jajka znosiła...?Hm?
Primavera 2017-02-15 21:22
Do pracownik : Ha ha ha świetna firma w wydaniu PRL chyba nie widziałeś innych firm albo jesteś pracownikiem który broni firmy i ma jeszcze za to płacone.Jak zapraszają ludzi na rozmowę to wiedzą kogo zatrudniają więc niech zapłacą więcej a ludzie z doświadczeniem się znajdą !
gość 2017-02-16 15:54
ostatnio zaczęli rekrutować przez IMS. Czyżby poprawa warunków?
miszcz 2017-02-20 12:12
Nie pracuję w tym bajzlu ładnych parę lat, ale widzę że problemy w syntezie wciąż te same:) Ze wszystkich problemów o których można tu przeczytać jeden jest największy - prezes, v-ce prezes + banda przydu......ów! Never ending story! Pozdrowienie dla benia!
Były 2017-02-20 19:16
Widzę że w Syntezie wszystko po staremu ;). Pozdrawiam byłych pracowników.
Nn 2017-02-22 06:05
Pani a juz w adamedzie :-) tragiczna , złośliwa i podła kobieta
Maniek 2017-02-24 09:32
Nie wiem po co piszą te swoje wywody osoby które nie są już związane z Syntezą? Pracownicy nie narzekają bo firma jest całkiem spoko. Zarobki w miarę godziwe, atmosfera również
Spostrzegawcza 2017-02-26 10:08
No ta co teraz w Adamedzie to chociaż targety robiła ;) ja pytam raczej o panią ANnę ;) co jak tornado w firmie szaleje ;)
Paulina 2017-02-27 14:30
@miszcz o jakich problemach jeszcze piszesz?
Zostaw swoją opinię o Synteza Sp. z o.o. - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Synteza Sp. z o.o.