Opinie o Fundacja Aktywności Lokalnej w Puszczykowo

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Fundacja Aktywności Lokalnej. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Fundacja Aktywności Lokalnej o rekrutacji.

Branże: Edukacja, sport i rozrywka - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fundacja Aktywności Lokalnej w Puszczykowo

Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Czy w Fundacja Aktywności Lokalnej zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Kosik

Dobry wieczor, słyszałam bardzo dużo negatywnych opinii na temat fundacji. W kwestii pracy a w szczególności traktowania ludzi, jak to naprawdę wyglada mógłby ktoś napisać?

Bart Nowy wpis
@Kosik

Poczytaj opinię poniżej

Czy rozmowa rekrutacyjna w Fundacja Aktywności Lokalnej odbywa się również w języku angielskim?

FAL Nowy wpis

Organizacja obecnie nie prowadzi rekrutacji.

Beata

Czy do fundacji zatrudniają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności?

FAL Nowy wpis
@Beata

Tak, ale organizacja obecnie nie prowadzi rekrutacji.

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Fundacja Aktywności Lokalnej? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Wiecie czy Fundacja Aktywności Lokalnej udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

FAL

Tak, ale organizacja obecnie nie prowadzi rekrutacji.

Pati

Miałam nadzieję, że na tym forum znajdę więcej informacji od pracowników o ewentualnej pracy i warunkach.

Czy Fundacja Aktywności Lokalnej zatrudnia studentów?

FAL

Dzień dobry, w kwestii zaangażowania studentów/studentek informujemy, iż jest to obecnie możliwe, ale tylko w konkretnych obszarach lub przy realizowanych akcjach. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt(usunięte przez administratora) bezpośrednio do organizacji.

Krystian

Witam, czy są jakieś wolne stanowiska w tej firmie? Jak wyglada proces rekrutacji?

@Krystian

Szanowny Panie Krystianie, w kwestii rekrutacji proszę o kontakt na e-mail biuro@fal.org.pl lub rekrutacja@fal.org.pl bezpośrednio do organizacji.

Czy ktoś z obecnych na forum brał udział w stażu lub praktykach w Fundacja Aktywności Lokalnej? Jak wygląda ich przebieg? Czy obecnie są prowadzone na nie rekrutacje? Myślę,że odpowiedzi na te pytania będą cenną wskazówką dla osób rozpoczynających karierę zawodową.

@Karolina

Ja miałem przyjemność odbywania praktyk/wolontariatu. Pomijając fakt, że za darmo (od początku byłem tego świadomy) to nie nauczyłem się zbyt wiele. Z jednej strony słyszysz hasła "Jak czegoś nie wiesz - pytaj", natomiast w momencie gdy idziesz z zapytanie otrzymujesz odpowiedź na zasadzie "sprawdź sobie". Oczywiście wiadomo nikt nikogo prowadzić za rączkę nie będzie, no ale jak słyszysz na zmiane powyższe stwierdzenia to w pewny momencie masz naprawdę poczucie zmarnowanego czasu, a prace jaką wykonujesz nie do końca wiesz czy robisz dobrze. Więc wierz i jest mnóstwo bardziej wartościowych instytucji w których wyniesiesz więcej niż tam.

A
@B

Czyżbyś był tym praktykantem, któremu nic się nie chciało? Wiecznie się spóźniał, zapominał, że się umówił na konkretny dzień? I generalnie był wszechwiedzący? Okropny typ, który chyba się teraz mści za to, że świetnie został obnażony i z ego zeszło powietrze. Sygnalizowaliśmy szefostwu, że nie da się z człowiekiem współpracować. Zero odpowiedzialności.

@A

Niestety, rozczaruje Cie :( To nie ja byłem tym praktykantem.

@A

Co więcej dodam że rozstanie między mną a tą "Fundacją" nastąpiło na neutralnym gruncie. Na chwilę obecną pracuje w firmie z godziwymi stawkami i wspaniałym szefostwem którego każdemu życze. Co nie zmiania postacie rzeczy że mamy wolność słowa i możliwość dzielenia sie doświadczeniem. Dlatego też pisze, że na wolontariat tam nie polecam iść, bo to jest czas stracony. To raz , a dwa skończyły się (albo też są u schyłku) czasy parobkowania za darmo. I tego też sie powinna nauczyć Pani prezes, że nic za darmo nie ma.

Krycha

Zarobki - katastrofa, najchętniej chcieliby żeby ludzie za darmo robili

K.
@Krycha

Szanowna Pani Krycho, zarobki w Fundacji wynikają z wytycznych i tzw. katalogiem kosztów, które wynikają z ogólnie przyjętych zasad przez instytucje zatwierdzające projekty UE/EFS. W większości są to stawki po dużych negocjacjach z tym instytucjami. Faktycznie wynagrodzenie dla pedagoga czy doradcę zawodowego urząd wycenia na 2.600-2800,00 złotych brutto. W Fundacji są wyższe zarobki. Tylko to wie każdy kto pracował lub pracuje w Fundacji Aktywności Lokalnej przy realizacji projektów, więc Pan/Pani nie może być naszym byłym lub obecnym pracownikiem/pracowniczką, bo byłoby to dla Pani oczywiste.

o.
@K.

Szanowna Pani/Panie! Pracowałam kieeeeedyś we Fundacji, Fundacja chciałaby dawać same umowy zlecenie i jak najmniejszą pensje. Także stawanie w obronie Pani/Pana pracodawcy odnośnie tej kwestii jest bezsensu. Pozdrawiam.

@o.

Szanowni Państwo, stosujemy umowy o pracę jako standard z równoważnym czasem pracy. Nie stosujemy umów zlecenie, zatem jest wręcz przeciwnie wobec wpisu "oe". Fakt, że umowy cywilno-prawne, w tym umowy zlecenia zdarzają się niezwykle rzadko i na ogół poprzedzone są postępowaniem proceduralnym w oparciu o zamówienia publiczne lub inne Wytyczne, które związane są kwalifikowaniem wydatków w ramach EFS/UE lub wynikają z zewnętrznych, niezależnych od nas decyzji. Przykładowo z projektu z powiatem X wycofała się organizacja pozarządowa lub ośrodek pomocy społecznej i w wyniku negocjacji dla ratowania tego projektu podjęliśmy się zadań po wychodzącym partnerze. Wówczas faktycznie musieliśmy zawrzeć taką umowę zlecenie. Zawarliśmy też umowę cywilno-prawną na wyraźną prośbę jednej z pracowniczek w ciąży, która z uwagi na inny tytuł ubezpieczenia nie chciała umowy o pracę. Była to dla nas zaskakująca decyzja, ale ostatecznie przystaliśmy na takie rozwiązanie (ok. 2 lata temu). Obecnie mamy dosłownie JEDNĄ umowę zlecenie - pozostałe zaangażowania od wielu lat to umowy o pracę. Stosujemy również umowy o współpracy z osobami samozatrudnionymi, ale to sporadycznie i tylko na wyraźne ich życzenie. Przy założeniu, że możemy sobie na to pozwolić, gdyż w warunkach dofinansowania ze środków publicznych jest to praktycznie niemożliwe. Nie wykluczamy jednak umów zlecenia z uwagi na obecny rynek pracy - zaangażowanie osoby, która wykona określony szereg działań i się z nich rozliczy byłoby dla nas w niektórych przypadkach dużo bardziej korzystne, np. w przypadku szkoleń czy obsługi jakiegoś wydarzenia. Takie rozwiązanie wystąpić może zatem sporadycznie i wtedy, gdy obie strony komunikują, że ta forma rozliczenia jest dla nich korzystniejsza i bardziej elastyczna. Zatem powyższa opinia napisana przez "oe" nie jest opinią rzetelną. Osoba, która to napisała, raczej nie miała nigdy styczności z Fundacją Aktywności Lokalnej lub celowo chce wprowadzić czytelników portalu w błąd.

Kinga

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak wyglada praca we Fundacji, tzn. Widziałam wiele ciekawych rzeczy które fundacja robi na Facebooku i tp. Między innymi praca z młodzieżą w różnych gminach itp, czy nadal można szukać zatrudnienia w tym kierunku we fundacji? Czy fundacja wraz z nowym rokiem zaoferuje jakieś nowe projekty dzięki którym można będzie znaleźć zatrudnienie?

załamany
@Kinga

nie polecam pracy w tej fundacji

oe
@załamany

ja też nie!

@Kinga

Niestety obecnie koncentrujemy się na utrzymaniu działań, których wcześniej się podjęliśmy. Brak wystarczających środków na uruchomienie działań w szerszym aspekcie uniemożliwia nam zatrudnienie dodatkowego personelu do pracy z młodzieżą.

załamany

TA FUNDACJA NIE POWINNA ISTNIEĆ. PANI PREZES NIESTETY STOSUJE (usunięte przez administratora) WOBEC PRACOWNIKÓW.

oe
@załamany

zgadzam się!

Załamana

Niestety - liderem / szefem/ prezesem / dyrektorem powinna być osoba nastawiona empatycznie do ludzi, wrażliwa na pewne rzeczy, pomocna, pchająca do przodu, dająca motywacje swojemu zespołowi w taki sposób aby chciało się przychodzić do pracy. Tak nie jest, jest całkowicie na odwrot, brak oparcia, właściwie strach o to ze popełni się kolejny błąd, a wskazówki nie dostanie się żadnej, ma być dobrze. Fundacja to nie korpo ale atmosfera jak w korpo.

Barnaba

Mocno przesadzona opinia. Idealnie z pewnością nigdzie nie jest. Poza pracą trzeba mieć więcej empatii w sobie!

Ktoś
@Barnaba

Przesadzona? Ona jest nad wyraz łagodna. Kto tam pracował ten wie. Również nie polecam tego pracodawcy.

ByłyPracownik

Miałam (nie)przyjemność pracować w tej Fundacji. Ryba psuje się od głowy- wiec jeśli zawodzi Pani (usunięte przez administratora)to wszystko funkcjonuje najzwyczajniej w świecie gorzej. Mobbing stosowany na porzadku dziennym. Atmosfera kiedy pojawia się Pani (usunięte przez administratora)- nie do wytrzymania, pełna stresu i gotowości do ataku, który NA MILION PROCENT się pojawi. Brak szacunku do pracownika. Zreszta, każdy kto tam pracuje/pracował zna prawdę- gdyby nie poczucie misji tych ludzi, to podejrzewam, że już dawno (usunięte przez administratora) Aż przykro, że takie coś funkcjonuje w obecnych czasach. Jeśli ktoś nie radzi sobie z emocjami to są instytucje, które pomagają, nie należy swoich frustracji przelewać na pracowników...

@Krycha, czy aktualnie pracujesz w Fundacja Aktywności Lokalnej? Może rozwiniesz swoją wypowiedź i napiszesz również coś na temat atmosfery panującej w pracy? Jak ona się prezentuje? Jak wyglądają kontakty między pracownikami w zespole?

Gybon
@Karolina

Widać ze pani Karolina to chyba pracuje we fundacji i chce aby napisać o fundacji dobre słowo

@B, kiedy brałeś udział w praktykach w Fundacja Aktywności Lokalnej? Jak długo one trwały? Gdzie znalazłeś informacje o możliwości ich odbycia? Twoja wypowiedź pomoże młodym osobom również zainteresowanym praktykami w Fundacja Aktywności Lokalnej.

@anonim, może rozwiniesz swoją wypowiedź, gdyż na razie nie zawiera ona żadnych konkretnych informacji. Czy Twoja opinia napisana jest z perspektywy pracownika Fundacja Aktywności Lokalnej? Jeśli tak, to jak oceniasz warunki zatrudnienia w firmie? Jaka atmosfera panuje wewnątrz niej?

Odradzam współpracę z fundacją!

@Kacha Na jakiej zasadzie tak twierdzisz? Gdybyś mogła napisać nieco więcej informacji to byłoby super. Jaki jest konkretnie powód takiej opinii? Jeśli mogę Cię prosić, to chciałabym, abyś napisała konkretne informacje na temat pracy w Fundacji Aktywności Lokalnej. Zachęcam Cię do odpowiedzi. Na pewno pomożesz tym innym użytkownikom.

@Karolina

Pomawiać najprościej. Trzymajcie się FAL, robicie naprawdę świetną robotę!!! Ludzi, którzy Was podziwiają jest więcej niż te kilka osób, które próbują Was rozsadzić od środka lub zaszkodzić. Wiem przez co przeszliście w ostatnich miesiącach, ile stresu i nerwów z powodu ludzi, którzy Was oszukali. Współczuję, nie każdy jest wstanie to wytrzymać. Nie dajcie się im!! "[...] lecz ludzi dobrej woli jest więcej" Kciuki :) Wszystkim, którzy tu czytają te szkalujące wpisy polecam naprawdę zastanowienie się w jakiej sytuacji są teraz organizacje pozarządowe, jak ważne jest zaangażowanie ludzi, którzy dają coś od siebie i jak trudno jest w organizacjach stworzyć etaty. Warunek zawsze - praca merytoryczna, dokumenty i potwierdzenia wszystkiego co się zrobiło, sprawozdania i notatki z każdej czynności, bo potwierdzenie każdej godziny Waszej pracy ze środków zwłaszcza publicznych jest podstawą w tej działalności. Za tym co pięknie wygląda i prezentuje się na fotkach stoi ciężka praca wielu osób! Może również Twojej, więc jeśli nie chcesz pracować, tylko zarabiać i dokumentować swojej pracy - to daj sobie spokój z pracą w organizacji pozarządowej. Szukaj naiwnych, których będziesz naciągać na L4 gdzieś indziej!

Zostaw merytoryczną opinię o Fundacja Aktywności Lokalnej - Puszczykowo

• Jak się pracuje w Fundacja Aktywności Lokalnej?

Zobacz opinie na temat firmy Fundacja Aktywności Lokalnej tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Fundacja Aktywności Lokalnej