Maximus Broker

Opinie o Maximus Broker

Bogusia Nowy wpis

Hejka. Tak czytam te poprzednie komentarze i ktoś podkreślał, że asystenci raczej nie otrzymują wystarczającego wsparcia. Czy dosłownie każdy tak uważa? Zamierzam aplikować na te ofertę na stacjonarną obsługę klienta, która jest teraz widoczna i teraz nie mam pewności czy warto. Jaka może występować tam atmosfera?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Maximus Broker?

@pp

Szczerze mówiąc nie rozumiem poniższych negatywnych opinii. Pracuję w Firmie już kilka lat i oczywiście, że bywają lepsze i gorsze momenty, jak wszędzie. Są benefity, dobre zarobki, a atmosfera naprawdę świetna. Jak tylko zaczęłam pracę, to spotkałam się z dużą pomocą ze strony starszych stażem pracowników i do dziś mogę liczyć na ich wsparcie w codziennej pracy. Nie do końca też rozumiem informację o braku rozwoju, gdyż zaczyna się jako asystent, a następnie zostaje brokerem z własnym portfelem klientów. Wynagrodzenia zawsze mamy na czas, czasem wcześniej. Być może osoby, które piszą te opinie mają zbyt duże wymagania, ale naprawdę jako osoba, która doświadczyła wiele chwil, również cięższych w tej Firmie, nie jestem w stanie zgodzić się z negatywnymi komentarzami.

Były pracownik. Nowy wpis
@@pp

Jeżeli pracuje Pani w tej firmie kilka lat to zapewne była Pani świadkiem skrajnych sytuacji, które w miejscu pracy nie powinny się wydarzyć, a z pewnością winny wzbudzić w każdym pracowniku należytą czujność. Mi wystarczył niecały rok, aby móc skutecznie rozpoznać toksyczne środowisko i z niego zrezygnować. W każdym bądź razie nie winię Pani ignorancji, choć moim zdaniem ta subiektywna ocena nie powinna upoważniać do szerzenia pozytywów na temat tej (usunięte przez administratora) pracowniczej, jaka ma tam miejsce. Zgadzam się z opinią, że wynagrodzenia zawsze były w terminie, aczkolwiek komponowanie tego typu argumentacji w obecnych czasach wydaje mi się być nieco niepoważne. Czy osoby, które piszą negatywne opinie na temat tego miejsca pracy mają zbyt duże wymagania? Z całą pewnością nie, choć jeżeli dla Pani takie wartości pracownicze, jak szacunek i empatia są silnie skorelowane z takim pojęciem jak abstrakcja, to zapewne nic dziwnego, że ma Pani takie zdanie. Reasumując, odradzam pracę w tej firmie, zresztą rotacja, jaka ma tam miejsce mówi sama za siebie.

Wspominaliscie o dużej rotacji w firmie, to z powodu tych szkoleń i egzaminów? Ciężko je zdać? Czy z innych powodów pracownicy rezygnują? Proszę, napiszcie konkretna opinie o firmie i pracy, jak to wszystko wyglada aktualnie, jeśli chodzi o warunki umowy, stawkę, benefity i proces rekrutacyjny? Chodzi mi o stanowisko brokera;)

Jako już były pracownik owej firmy mogę powiedzieć jedno: decyzja o rozwiązaniu umowy i zakończeniu współpracy była najlepsza jaką dokonała/em w przeciągu ostatnich kilku lat, Przyczyn mojej rezygnacji było mnóstwo - niskie zarobki, brak możliwości rozwoju, brak jakichkolwiek benefitów, zła atmosfera, brokerzy, którzy mają pod sobą asystentów i są omylnie ustanowieni na stanowiskach szkoleniowców, a kompletnie się do tego nadają, sprawdziany i oceny jak w szkole...itd. Jednym słowem- nie polecam, proszę szanujmy siebie i jako młodzi ludzie wybierajmy miejsca, w których szacunek do drugiego człowieka jest na porządku dziennym, a nie trzeba o niego walczyć.

Ale jak brak możliwości rozwoju? A jak ktoś właśnie jest asystentem to też nie ma opcji, aby gdzieś pójść wyżej?? Z tej posady nie ma gdzie iść wyżej? Nie ma nawet opcji dostania lepszej posady, choćby do innego działu firmy, niekoniecznie w tym, gdzie pracują brokerzy?

pppracownik

Z tej posady można, albo nawet należy pójść wyżej :) asystentem jesteś przez kilka miesięcy, w tym czasie owszem, jest dużo szkoleń ale właśnie po to, żeby łatwiej było Ci zdać egzamin brokerski i piąć się wyżej :)

Cześć, a dużo w firmie jest takich "młodziaków", którym firma dziękuje po pewnym czasie za pracę? Łatwo tu nie przejść pozytywnie okresu próbnego? Czy jak ktoś ogarnia i wie, co ma robić, to nie ma się czym stresować? Napiszesz w sumie jeszcze jakie masz zdanie na temat przyznawania awansów? No i zdradź, co to znaczy wysokie zarobki? O jakieś widełki mogę prosić?

Wystarczy uczciwie pracować i przede wszystkim mieć chęć do pracy. Jak będziesz dobrze traktował swoją firmę (uczciwą pracą) firma też będzie Cię dobrze traktowała... i tyle w temacie.

Nie zgadzam się z powyższą opinią. Pracowałam w kilku miejscach i nigdzie nie spotkałam się z tak klarowną ścieżką kariery jak w Maximusie. Od asystenta po brokera I stopnia, II stopnia itd. W Firmie jest wręcz zachęcanie asystentów do szybkiego zdania egzaminu brokerskiego, a co za tym idzie awansu na wyższe stanowisko. Oczywiście, ze są szkolenia i egzaminy, ale jest to niezbędne do wdrożenia się w zawód brokera. Nie wyobrażam sobie, aby pracodawca rzucał młodych pracownik na głęboką wodę, bez szeregu szkoleń. Jest praca zdalna, ruchomy czas pracy, multisport. Mamy koleżeńską atmosferę pracy, zawiązują sie przyjaźnie, a tak fantastycznej zabawy na imprezach integracyjnych nie miałam w żadnej poprzedniej pracy. Naprawdę wystarczy chociaż trochę inicjatywy, chęci i uśmiechu od nowo zatrudnionych pracowników :)

Nick Nowy wpis

Jak dana osoba jest zatrudniona na stanowisku asystenta to jak najbardziej może w późniejszym czasie awansować na wyższe stanowisko- brokera, aczkolwiek należy pamiętać, że wiąże się to z ogromnym stresem dla młodego pracownika i poczuciem wielkiej bezradności. Spowodowane jest to przede wszystkim brakiem należytego przygotowania takiej osoby. Asystent, który jest pod pieczą zwykle dwóch brokerów zwykle nie otrzymuje od nich żadnego wsparcia. Osoby, które tam pracują nie mają w sobie za grosz empatii, poza tym taki broker nie chce się angażować w rozwój młodego asystenta, bo najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu. Byłe/am świadkiem, jak młodzi pracownicy płakali w łazience, czy też przy biurkach; ah smutny widok.. śmiało odradzam pracę w tym miejscu.

ONA

Fajna atmosfera w pracy, zarobki całkiem dobre, wypłata zawsze na czas albo i kilka dni wcześniej, wyjścia integracyjne. Zawsze można liczyć na pomoc starszych i bardziej doświadczonych pracowników. Nikt nie stoi nade mną z batem. Po prostu wiem, że mam zrobić swoją pracę i ją wykonuję. Ba! Zawsze znajdę czas na kawę ze znajomymi z biura w ciągu dnia. Ogólnie polecam.

Ciekawa
@ONA

Miewałaś może jakieś konkretne problemy, że starsi koledzy musieli pomagać? W razie czego z jakimi można się ewentualnie spotkać? Jakieś porady? te integracje przyznam, że tez ciekawią. :) czy z okazji świąt tez teraz cos wypada?

ONA
@Ciekawa

Przy obsłudze klienta bardzo często może wyjść temat, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałaś. Miałam kilka takich sytuacji, jednak moi opiekunowie zawsze mi pomogli. Jeżeli chodzi o święta - nie mamy żadnych paczek, tylko krócej pracujemy przed Świętami i Sylwestrem. Wyjazdy integracyjne są fajne - w zeszłym roku byliśmy nad morzem, dwa lata temu w Karbówku.

Aneczka Nowy wpis
@ONA

Hej:) Macie jakieś skrypty czy wytyczne, które jakoś usprawniają pracę z klientem? Czy raczej pomoc kolegów z pracy jest niezastąpiona? Czyli polecasz się tutaj zatrudnić? Zarobki też wychodzą ok? Jest szansa na widełki?:D

Maximus Broker prowadziła rekrutację na stanowisko Asystent/ka Brokera w Biurze Ubezpieczeń Majątkowych. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
XYZ

Firma aktualnie prowadzi rekrutację na Asystenta brokera, czy ktoś może powiedzieć coś na temat pracy na tym stanowisku?

Paulina

Czyli z tego, co pisali, podchodzą tutaj nawet elastycznie jeśli do benefitów można dopisać swoją rodzinę? A powiecie mi o warunkach pracy jako asystent brokera? szukają obecnie do Torunia. Z tego co widziałam w jednej opinii ktoś nie polecał, ale było to parę lat temu. Czy do dziś warunki pracy, jakkolwiek się zmieniły? Warto aplikować?

Czy można liczyć w Maximus Broker na prywatną opiekę medyczną?

B

Tak

Grażyna
@B

A można do niej dopisać swoich członków rodziny?

@Grażyna

Tak, można

asystent

nie polecam, bardzo duża rotacja, na początku pracy większość czasu spędzasz na szkoleniach po, których są egzaminy. Należy pogodzić to z zadaniami zleconymi przez brokerów.(usunięte przez administratora) Ludzie mało zgrani, każdy prędzej czy później ucieka z Maximusa

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Maximus Broker?

Każde, jakie jest mu potrzebne :)

Leszek
@pracownik

A ile zarobi się na początku w Maximus Broker? Czy nowi pracownicy mogą liczyć na szkolenia przygotowujące do pracy? Fajnie też jeśli powiesz coś o atmosferze w pracy, jak uważasz - czy jest w porządku?

@Leszek

Pytania brzmią bardzo dziwnie.

Kazik
@Nowy

Od kiedy pytanie o zarobki jest dziwaczne? Przecież to podstawowe pytanie

Jak szefostwo w Maximus Broker? Spoko traktują ludzi?

jbg

Pracowałem rok i szefostwa na oczy nie widziałem, więc chyba spoko traktują ludzi hahaha ;)

Adrian

@Maximus a wykształcenie wyższe musi być?

Maximus
@Adrian

Raczej tak, jeszcze zależy na jakie stanowisko, ale studia muszą być co najmniej w trakcie.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Maximus Broker?

Maximus

Rozmowa prowadzona jest na pewno w języku polskim, z tego co wiem firma obsługuje tylko polskich klientów, więc angielski w pracy nie jest używany.

Wziąłeś udział w rekrutacji? Daj znać, jak wyglądał ten proces.

nick

Wziąłem udział w rekrutacji, cały proces odbywa się dość szybko, telefon, bezpośrednia rozmowa za dwa dni, decyzja była z tego co pamiętam w ciągu tygodnia.

@nick

No to rzeczywiście - proces rekrutacyjny w Maximus Broker odbywa się naprawdę dość szybko i sprawnie. Jeszcze w takim razie pozostaje kwestia omówienia tego, jaką formę współpracy proponują tam na sam początek. Jest to umowa o pracę czy umowa zlecenie?

nick
@Iza

Na każdym stanowisku jest umowa o pracę.

Olga

Może mnie zorientujecie jakie umowy zawiera firma z nowymi kandydatami? Jak to wychodzi finansowo?

Były
@Olga

Ogólnie jest nieco lepiej jeżeli chodzi o zarobki. Większa prowizja. Niestety konkurencja nadal oferuje dużo więcej. A maximus nie może zagwarantować nawet odpowiedniego stanowiska pracy. (usunięte przez administratora) Nie polecam...

Iza

@Wolność, jeśli posiadasz najnowsze informacje dotyczące zatrudnienia i kwestii rozwoju firmy Maximus Broker, to zachęcam Cię do bardziej merytorycznego wpisu w tym wątku! Chętnie dowiemy się informacji dotyczących benefitów oraz kwestii obecnej atmosfery pracy w firmie Maximus Broker, nowe wiadomości w tym temacie będą bardzo przydatne dla innych!

ktoś
@Iza

Administrator i tak zaraz usunie

Iza

@Alicja Myślę, że pytania tego typu - jeśli nie uzyskasz na nie odpowiedzi tutaj - śmiało możesz kierować do Maximus Broker bezpośrednio https://www.maximus-broker.pl/kontakt Na pewno udzielą Ci tam pewnych informacji. A już zdecydowałaś się tam aplikować? @Jerzy Też mnie to zastanawia. Firma Maximus Broker prężnie się rozwija, a zatem na forum powinno być więcej wpisów. Jesteś zainteresowany tym pracodawcą?

Alicja

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie obowiązki ma w tej firmie osoba na stanowisku brokera? Czy musi sam pozyskiwać klientów, czy ma jakąś pulę?

@Alicja

Broker obsługuje określoną pulę Klientow. Oczywiście może ich pozyskiwać - ale nie jest to obowiazek.

Jerzy

Czy jest jakiś powód, że wynagrodzenia są niskie? Może małe obroty?

Wolność

Zarobki znacznie odbiegają od tego, co proponują inni brokerzy. (usunięte przez administratora)

Wiktor

Gdyby było inaczej to forum by wrzało a tu jak widać jest cisza. Świetnie

Zostaw merytoryczną opinię o Maximus Broker - Toruń

• Jak się pracuje w Maximus Broker?

Zobacz opinie na temat firmy Maximus Broker tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maximus Broker?

Maximus Broker