Opinie o PwC Service Delivery Centre w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie PwC Service Delivery Centre. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PwC Service Delivery Centre na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PwC Service Delivery Centre w Katowice

Pracowałam w firmie kilka miesięcy. Na testach detalicznych. Rzuciłam pracę nawet zanim znalazłam nowa - po prostu nie dałam już rady dłużej. Czułam się tragicznie. Począwszy od natłoku pracy, skończywszy na nielogicznych instrukcjach od ET, chargowania pracy, braku rozwoju,dosłownie jakiegokolwiek poza Excelem, w którym szczyt swoich możliwości i tak osiągniesz właśnie po pierwszych paru miesiącach. Praca tutaj zadziałała na mnie tak negatywnie, że przez chwilę chodziłam do psychologa by odbudować pewność siebie na drodze zawodowej. Ja zwyczajnie czułam, że nie nadaje się do niczego, skoro tutaj tak fatalnie mi szło. Dodam od siebie, że trafiłam na w miarę normalny zespół. Poza jedna osoba, wszyscy byli pomocni, nikt nie wywierał presji, nikt mnie nie obrażał. Ale specyfika pracy sama w sobie tą presję wywierała. Wiecznie były niedomówienia, wiecznie nie było wiadomym, co należy robic. Klocki przesuwały się w nieskończoność. Poszłam do biura rachunkowego, na start dostałam jakieś 300zl brutto mniej niż tu. Po okresie próbnym zarabiałam juz nawet więcej. Odżyłam psychicznie. W końcu nie boję się pójść do pracy. W końcu wiem co robię i jest mi to dokładnie tłumaczone. W końcu coś ma jakąś logikę. W końcu mogę pracować w spokoju i żaden zegar nie odlicza mi czasu. Ja też mam chargowanie pracy, ale polega wyłącznie na tym, że samodzielnie zapisuję co zrobiłam w danym dniu i ile czasu mi to zajęło. Nikt nigdy o nic nie miał pretensji. Życzę wszystkim nieszczęśliwym osobom takiej samej odwagi i odżycia w przyszłości. Szkoda życia na nerwy i stres, naprawdę szkoda. Ja staram się już zamknąć ten rozdział i więcej nie wspominać.

Prawda
@Kate

Oczywiście, że tak. Praca bez logiki, bez organizacji, co chwilę jakieś zmiany, zawsze na gorsze. Żadna inna praca tak mnie nie odmóżdżała do tej pory jak praca w tym piekle zwanym PwC. Pseudo wiedza i pseudo umiejętności nieprzydatne do niczego w życiu i dalszej pracy zawodowej. Żeby zrozumieć organizację i logikę w tej korpo wystarczy przypomnieć sobie organizację choćby Awa Day w 2022 roku. Wyjazd z Katowic do Arłamowa w Piątek a w Niedzielę już powrót. Tyle kilometrów w jedną i drugą stronę, że tak naprawdę ludzie ani nie odpoczną i nie pobawią się za długo. I dokładnie to samo wygląda organizacja pracy w tym miejscu. Kabaret xD

Przepracowałem kilka miesięcy w tym przybytku zwanym PwC SDC. Fatalne miejsce pracy, praca jak na taśmie produkcyjnej w Tesco. Odklepywanie na laptopie wyuczonych procedurek. Ludzie są sztucznie mili, każdy liże d. team leaderowi. Dodatkowo brak możliwości skupienia się na własnej pracy z uwagi na mnogość wiadomości, jakie ludzie wysyłają na czatach (które oczywiście też wymuszają na tobie odczytywać). MILIONY procedur, żeby się zatrudnić a potem pracować, trzeba to zarejestrować w 2137 tys. programach. Poza tym jesteś non stop obserwowany przez tzw. coacha, który potem przekazuje info na twój temat do team leadera. Praca też jest poddawana ocenie i ewidencjonowaniu - w gruncie rzeczy chodzi o to, żeby pracować JAK NAJSZYBCIEJ, żeby wyrobić, jak najwięcej zleceń. STRES, STRES i JESZCZE RAZ STRES. Ja się stąd zwinąłem, bo uważam, że to zwykłe dno. Każda praca będzie lepsza, byle nie tu.

Dokładny

Dokładnie tak, pracują tam przy takiej ilości stresu, procedur, nacisków na ilość i jakość człowiek ma wrażenie, że to praca dla jakichś narkomanów do słownie. Na trzeźwo nie ma szans, żeby normalnie swobodnie przez 8 godzin pracy zrobić wszystko co sobie klient zamarzy. Co chwila tylko zmiany narzędzi i procedur, dawanie nagród i ciast typom którzy nie potrafią dopracować porządnie danego Toola. Generalnie zasada pracuj ciężko i się męcz, a koordynatorzy i TL w ciągu tygodnia i miesiąca, uciekają sobie na szkolenia kilka razy. Ty dostaniesz szkolenie raz na kilka miesięcy, a Oni częściej, żeby sobie odpocząć od tej ciężkiej i stresującej pracy :)

Id

Hej, czy ktoś mógłby przybliżyć pracę w Assurance? 1. Jakie są godziny pracy? 2. Czy pracując hybrydowo można przyjeżdżać do biura 1 na tydzień? 3. Czy wszystkich w tym dziale obowiązuje busy season, kiedy z założenia pracuje się więcej? 4. Pytanie dodatkowe - jak kształtują się zarobki, mógłby ktoś podać chociaż widełki? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

@Id

Hej, godziny pracy ustalasz z przełożonym. Zazwyczaj przychodzi się tak, by uczestniczyć w Huddle (krótkie spotkanie zespołowe gdzie omawia się bieżące sprawy). Praca hybrydowa jest 2 razy w tygodniu- jeden dzień jest ustalony odgórnie i wtedy cały zespół jest w biurze oraz jeden dzień, kiedy komuś pasuje. Busy season dotyczy konkretnych działów. Są wyjątki np. dla rodziców dzieci do 4 roku życia czy osób niepełnosprawnych a także wymiaru etatu. Nie ma widełek płacowych. Na starcie zarobki wynoszą około 5k jednak potem jest to uzależnione od wielu czynników w tym wyników pracy itp. Może być tak że ktoś pracuje tak dobrze że będzie miał lepszą wypłatę niż osoba na wyższym stanowisku. Pozdrawiam ;-)

Daniel Ob

Przepracowałem rok czasu i moim zdaniem warto dołączyć do pwc sdc. Wynagrodzenie, jak na wymagany próg wejścia(podstawowy Excel i średniozaawansowany angielski) dobre, są możliwości rozwoju pod kątem wiedzy ze sprawozdan finansowych i aplikacji technicznych PBi,Alteryx. Przy awansie o ktory nie jest specjalnie trudno, około 20% podwyżki. Team, oczywiście w zależności jak trafisz. Ja chyba lepiej trafić nie mogłem (team Tomka C) Nadgodziny nie obowiązkowe, na własne życzenie i absolutnie ludzie nie pracują tu po 300 h miesięcznie. Podsumowując warto, szczególnie jako pierwsza praca

Benek
@Daniel Ob

Skoro tak Ci się podobało to dlaczego odszedłeś po roku?

Pola Nowy wpis

Właśnie szukam pracy i chce wysłać cv na stanowisko specjalisty ds proces. Obecnie trwa rekrutacja tra jeszcze kilka dni i dlatego liczę na szybkie odpowiedzi. Firma napisała, że rekrutacja jest zdalna. Ktoś wie, jak rekrutacja jest online, to czy jest jakieś zadanie do zrobienia w domu i do odesłania w jakimś czasie, czy nie ma nic takiego?

Abrakadabra Nowy wpis
@Pola

Jak ja dolaczalem w pazdzierniku 2021 bylo zadanie do zrobienia zwiazane z procesem na jaki aplikowalem. Bylo do zrobienia na logike :)

Związek Nowy wpis

Wszystkie osoby, które napisały tu opinie i są obecnie zatrudnione w PWC (bez względu na formę zatrudnienia) i chcą coś zmienić w PWC lub działać na rzecz poprawy sytuacji pracowników w PWC zachęcamy do zapisu do Związku Zawodowego Pracowników PWC. Gwarantujemy anonimowość i ochronę po wstąpieniu. Proszę szukać "Związek Zawodowy Pracowników PWC" na fb i linkedin. Niestety regulamin tego portalu zabrania podawania linków i adresów e-mail. Zapraszamy. Związek Zawodowy Pracowników PWC.

Specjalista ds wypelniania exc

Potwierdzam niestety ta negatywna opinie. Praca w pwc (dodajmy ze to nie stricte pwc tylko uslugiwanie prawdziwemu pwc) jest dla ludzi ktorzy chyba nie maja swojego prywatnego zycia. Ciagłe nadgodziny ciągły stres niedomowienia i czesto niejasne jnstrukcje na temat pracy potrafia wykonczyc nawet najtwardszych. I ludzie ktorzy chwalacy sie ile to nie siedzieli na nadgodzinach ile to nie pracowali w weekend... naprawde dla tak malych pensji w tak bogatej firmie jestescie poswiecic az tak wiele? Przeciez ta wiedza ktora tu sie zdobedzie nigdzie indziej sie wam nie przyda

nie pozdrawiam starego teamu
@Specjalista ds wypelniania exc

podpisuję się pod wszystkim co tu napisane, też pracowałem tam kilka miesięcy i nie uważam żebym był słabym psychicznie człowiekiem, ale jeśli zależy pracownikowi na pracy to w sdc można zwariować przez a) niejasne instrukcje b) współpracowników bez życia, dla których celem istnienia są nadgodziny c) ciągłą bezsensowną presję (szczerze presję odczuwałem tylko ze strony ludzi w sdc, ET z UK, Niemiec itp byli złotymi ludźmi, zawsze mili i bezproblemowi). Też zwolniłem się bez nowej oferty pracy, ale ofert jest sporo, nie trudno było o nową pracę. Natomiast bez tej pracy odżyłem psychicznie, znowu czuję się radośnie jak wcześniej (wiem jak banalnie to brzmi), i żaden nowy budynek i ta ich śmieszne pensja 5k brutto (jak na dzisiejszy rynek jest to śmieszna pensja uważam i zasłanianie się brakiem podwyżek, bo ‚nigdy przez inflację nie było’. Smutny okres w moim życiu, ale dla wszystkich, którzy się zastanawiają - nie marnujcie swojego życia, ono jest naprawdę za dużo warte żeby się tam zniszczyć, a wszystkim, którym jest tam dobrze, mojej starej tlce i współpracownikom - życzę zadławienia się tym kijem w (usunięte przez administratora)❤️

XYZ
@nie pozdrawiam starego teamu

Niestety te negatywne opinie dodane wyżej to prawda. Ta praca moze wykonczyc każdego. Ciagle niedomowienia do robienia jakas durna robota zlecana od tzw. ET (robota której pewnie nie chce się robić klientom)Szybko mozna zauwazyc ze dla niektorych pracownikow ta praca jest wszystkim. Dostaja prawie orgazmu jak trzeba pracowac w weekend... dla jakichs drobnych z nadgodzin. Obecne w zespolach kolka wzajemnej adoracji cmokajace sie po tylkach. Tylko ich historie sa ciekawe tylko ich zarty sa smieszne itd itd. Idealna praca dla studentow albo dla tych dla ktorych jest pierwsza powazna praca bo beda sobie mogli wpisac w CV ze pracowali w pwc. Wow. No tak ale ta wiedza nigdzie indziej sie nie przyda... Ta praca szybko moze czlowieka pograzyc psychicznie bo czlowiekowi wydaje sie ze nic nie umie i do niczego sie nie nadaje.

Kate

100% prawdy. Mówię to jako pracownik, który też się chce wyzwolić. Znam wiele osób, które decydowały się odejść nie mając żadnej nowej pracy. To najlepiej świadczy o stanie w jakim znajdują się osoby, które się zwalniają. Nie da się pracować w takim tempie, przy tak chaotycznych, niespójnych wytycznych i ciągle zmieniających się procedurach. Większość pracowników ma bardzo krótki staż pracy bo nie da się wytrzymać tej presji na dłuższą metę. Po krótkim czasie oczekuje się, że już umiesz prawie wszystko choć nigdy wcześniej nikt Ci nie pokazał danego zagadnienia. Bardzo chaotyczny proces wdrażania. Często new joinerów szkolą osoby, które mają za sobą tylko miesiąc lub dwa pracy i same jeszcze nie do końca potrafią się poruszać w danym temacie. W rezultacie uczysz się danego procesu błędnie i dopiero po jakimś czasie okazuje się, że robisz to źle. Wtedy jest zdziwienie i „konstruktywny” feedback z pytaniami dlaczego zrobiłeś źle skoro był już z tego tematu shadowing i powinnienes wiedzieć jak to się robi. Ciągła presja czasu. A często zadanie, które wydawało się być krótkie kryje dużo niejasności i uporanie się z nim pochłania dużą część dnia i nie możesz się wyrobić z pozostałymi taskami oczywiście z deadlinem na dziś. Presja żeby unikać nadgodzin. Poszukiwanie pomocy na crossach bez których nie udałoby się spełnić KPI. A jak zrobisz coś w nadgodzinach to jeszcze dostajesz serię pytań dlaczego to zadanie zajęło Ci tak dużo czasu bo standardowo powinno zająć np. 12 min. Kosmos. Po pierwszej umowie nie ma podwyżki. Za to ilość obowiązków i odpowiedzialności rośnie. Mówią, że może podwyżki będą w połowie roku a potem na town hallu ogłoszają, że nie będzie więc może na koniec roku… Tak. Można się łudzić. Pensja w obliczu umiejętności, których się oczekuje już po kilku miesiącach jest bardzo słaba. Oczekuje się maksymalnego zaangażowania a w zamian otrzymuje się niewiele. Jeśli chodzi o bonusy to z większości i tak nie masz jak skorzystać bo zwyczajnie nie ma na to czasu. Czasem pojawiają się szkolenia w ciągu dnia, w których chciałoby się wziąć udział ale … okazuje się, że musisz czas poświęcony na szkolenie odpracować w nadgodzinach. Reasumując, odradzam tą pracę z całego serca jeśli zależy Ci choć trochę na swoim zdrowiu fizycznym (ból pleców i karku) i psychicznym.

Prawda Nowy wpis
@Kate

TylkoNieAssurance

Pracuję w tej firmie już ponad 1.5 roku i moja rada jest taka - jak proponują ofertę do IFSów (Internal Firm Services) i kasa wam odpowiada (z tego co kojarzę 5k brutto na start) to nawet polecam. Wiele się nie nauczycie, praca to bardziej taka klepanina, dużo procedur do zapamiętania, czas mierzony co do minuty ale nie ma zbyt dużego nacisku na to. Natomiast jak wam proponują Assurance to uciekać, pracowałam najpierw na Assu na testach detalicznych i to co tam się dzieje to jest jakaś tragikomedia. Tutaj już czas liczony co do minuty jest najważniejszy. Przejdziesz szkolenie 10-godzinne i idziesz na zlecenia z tak właściwie zerową wiedzą, FR nie ma czasu ci pomóc bo jest sezon, sama się wszystkiego domyślaj tylko po to żeby potem dostać R-ke. Ilość pracy, wszechwiedzący QR, nierealne czasy na zlecenia, wyzysk totalny. Z Excela to może się iferror nauczycie i tyle, szkolenia miękkie niby są ale co z tego jak nie ma na nie czasu, upskille z języka też niby są ale co z tego jak nie ma ich w budżecie i brak ,,potrzeby biznesowej". Awanse jak już to 500 brutto podwyżki, bonus roczny tylko od Starszego Specjalisty, ogólnie koszmar. Co do TAXów się nie wypowiem bo nie wiem. Dobra praca jako pierwsza UoP, dla bardziej doświadczonych osób nic nie wniesie oprócz stresu. Na plus pakiet medyczny (Specjalista jednak ma troche gorszą wersje, od starszego jest opieka dentystyczna) i ten "elastyczny czas pracy" co w sumie polega na możliwości wyjścia prywatnego w czasie pracy, osobiście korzystam z tego żeby chodzić na rozmowy kwalifikacyjne xD

Aga
@TylkoNieAssurance

Elastyczny czas pracy, żeby chodzić na inne rozmowy kwalifikacyjne, nie wpadłabym na to. Ale ogólnie jak się wychodzi w celach prywatnych to te godziny są jakoś odliczane od wypłaty czy np do odrobienia?

TylkoNieAssurance
@Aga

Musisz odrobic w trakcie tego samego miesiąca albo inaczej ci ściągają z wypłaty

pWC
@TylkoNieAssurance

PWC czyli w wolnym tłumaczeniu Permanentnie Wyzyskiwani Czasowo xD IFS też nie lepszy dział, stres, presja, nacisk na ilość, jakość i czas. Jesteśmy w pracy czy na wyścigach Panie Paszek i spółka? Od wyścigów to mamy coroczny Business Run a nie codzienną pracę. Oni mają w tej firmie jakieś chore ambicje pokazywania klientom jak tak szybko wszystko robią, tak jak by to był jakiś McDonald's gdzie liczy się szybkość robienia hamburgerów. I dokładnie to samo jest z tymi ich zleceniami dla szeregowych pracowników. Najlepiej ma elita Team Leaderów, co tydzień ucieczki na szkolenia, akcje CSR i inne eventy. No tak to można sobie w biurze pracować, lekko i przyjemnie :) Szeregowi pracownicy mają tyrać na ich wyniki i słupki w statystkach, każdy ma inną filozofię oceniania waszej pracy. Team Leaderzy swoją, Reviewerzy swoją, koordynatorzy projektu swoją, Taki to ciekawy cyrk na kółkach xD Menadżerowie w tej firmie unikają jak ognia kontaktu ze zwykłymi pracownikami, pojawiają się raz na kilka tygodni lub miesięcy na Huddlach i raz lub dwa w roku na Town Hallach. Na co dzień kontaktu, wsparcia lub pomocy z ich strony nie dostaniecie. Oni są dla waszych Team Lederów ale nie dla was, pracowników szeregowych wykonujących najgorszą, brudną robotę. Jak tak człowiek obserwował systematycznie co tutaj się dzieje, to ma wrażenie, że chyba niektórzy pracując tutaj od lat, przy takim poziomie stresu i nacisków, muszą chyba jechać na jakich prochach lub innych (usunięte przez administratora), bo wystarczy spojrzeć na niektórych twarze, jak Oni wyglądają po latach pracy w tym miejscu. Widać to zblazowanie na twarzach :) Jednym słowem, nie polecam, jak już szukacie pracy na dokumentach to wszędzie byle nie tutaj, szkoda czasu i nerwów na nich.

W pierwszym etapie zadzwoniła Pani z Manchesteru i rozmawiała po angielsku. Zwykły screening, ale bardzo miły. Powiedziała, że w drugim etapie również spotkamy się na angielskiej rozmowie, co jeszcze potwierdziła mailem. Drugi etap rekrutacji to rozmowa po polsku, która zaczęła się od słów: w sumie to nie wiemy z dlaczego ktoś nam dał CV (w znaczeniu moje CV). Zero profesjonalizmu, a im dalej w rozmowę, tym gorzej. Ogłoszenie jest zbyt ogólne, by wywnioskować, że jedynym procesem jest rozliczanie podatków. Rekrutacja prowadzona w przestarzały sposób i kompletnym chaosie, bo prowadzące nie były pewne czy w ogóle przeszłam pierwszy etap. Nie było żadnych pytań o language assessment test, ani jego wyników. Zapytane o widełki uznały, że ich nie znają.

Jaki jest idealny szef, gdzie się widzisz za pięć lat, czemu mamy Cię zatrudnić, jak podchodzisz do nadgodzin?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice

Czy rozmowa rekrutacyjna w PwC Service Delivery Centre odbywa się również w języku angielskim?

Tak, jest przeprowadzona krótka rozmowa telefoniczna na 1 etapie oraz na kolejnym na kamerce.

Nzijs

Czy przy przedłużeniu pierwszej umowy można liczyć na podwyżkę, czy dopiero przy większej ocenie śródrocznej?

Bolek
@Nzijs

Nie ma podwyżki przy przedłużeniu 1 umowy. Pierwsza podwyżka może być (ale nie musi) po przepracowaniu min. 1 roku.

@Bolek

Jakie to wtedy mogą być kwoty? Parę stówek, tysiąc? I na ile częste są podwyżki na dalszym etapie współpracy?

Dziewicza Wdowa

Zwykle 1700 netto podwyżki po ocenie rocznej.

ru$kiagent
@Dziewicza Wdowa

Chyba rubli xD Wyjaśnij proszę swoje kalkulację, ponieważ nawet z bonusem rocznym na poziomie 200% (a do wypłaty dostają go tylko specjaliści - reszta przysłowiowo do ręki), który obecny jest przy ocenie 1.0 bodajże i dodatkiem z "awansu" jest to ledwo wykonalne. No chyba, że masz z 10k podstawy 0.0 to wtedy szacun.

Nie wiem jak inne działy, ale polityka pracy assurance w Opolu jest do totalnej zmiany. Standard time jest uszczuplany każdego roku i o ile dla starych wdrożonych pracowników nie jest to duży problem, to nowi pracownicy nie są w stanie podołać. Po 5 zleceniach oczekuje się, że pracownik będzie wyrabiał normę na ponad 100 proc. Nie można niestety liczyć na pomoc innych, wdrożonych pracowników, bo nie mają czasu odpowiadać, bo starają się wyrobić chore normy. W związku z czym nowy pracownik jest pozostawiany sam sobie i źle wykonane zlecenie bądź nie wyrabianie się w czasie traktowane jest jako jego wina. Od pierwszych tygodni pracy na nowych pracowników nakładana jest presja, że muszą szybciej, więcej i jak najlepszej jakości, z tym że ocena pracy jest bardzo subiektywna i zależna od humoru sprawdzającego. Te wszystkie czynniki sprawiają, że atmosfera w zespołach jest bardzo napięta. Starzy pracownicy wyżywają się na nowych pracownikach swoje frustracje, ciagle krytykując i obgadując za plecami. To wszystko powoduje, że w firmie pracują ludzie którzy przyszli tam pare lat temu a każdy z nowych pracowników ucieka, bo po prostu nie da się wytrzymać presji, stresu i krytyki ze strony bardziej doświadczonych pracowników.

Co ile każdego roku jest zmniejszany ten czas? A nowi ludzie przechodzą chociaż jakieś szkolenia początkowe żeby minimum załapać o co chodzi? Na jakim poziomie jest norma do wyrobienia na dzień dzisiejszy? Jaką premię można dostać za to minimum?

Jeśli chodzi o zlecenia niemieckie to jedno ze zleceń na które kiedyś było 15 h teraz jest ok. 4h, oczekiwana norma to ponad 100 proc, średnio 108%. Jeśli ma się poniżej 100 proc trzeba się wytłumaczyć na co straciło się kilka minut dłużej ???? O premii za dobre wyniki nic nigdy nikt nie wspomniał, choć niewykluczone że takie są

A ile tam pracowałeś? Jak szybko wszystko robić? Zastanawiam się nad aplikowankem, ale teraz się boję.

Abrdab
@Zainteresowany

Pracowałam tam 3 miesiące i uznałam że nie warto się tam męczyć. Kiedyś straciłam 10 minut bo „instrukcja” (pół kartki A4, na dodatek z poucinanym tekstem) była niekompletna i mówiła dokładnie nic XD. Usłyszałam, że muszę się nad sobą poważnie zastanowić, bo nie możemy tak obciążać klienta. Jednak na moje pytanie czy dostanę w końcu konkretne wytyczne jak to robić, zostałam zlana a TL poszła sobie ze spotkanie XD. Kurna śmiech na sali. A co do szkolenia wstępnego, w obecnej formie wdrażam się już ponad miesiąc i nie ma problemu, żebym się zapytała kogokolwiek o radę/kontakt/cokolwiek, a w sdc XD no cóż przeszkolenie trwało 2 dni, a potem tylko pretensje, że nie wiem do kogo się odezwać o dane czy inny raport.

Witam wszystkich, Czy, aby aplikować do firmy na stanowisko specjalista ds.procesu należy mieć ukończona/w trakcie szkołe wyższa? Czy CV powinno być w języku angielskim, czy może być po polsku?

Maszaa
@Kandydat

Hej, nie trzeba a CV może być po polsku

Halo

Czy są tu osobny, które dopiero co się przyjęły? Chodzi mi o ten najniższy, początkowy szczebel. Jaką macie wypłatę na start?

Halo

Ok 4k czyli mniej niż 4000 czy więcej?

Mam pytanie w sprawie jednego z benefitów oferowanych przez firmę. Czy wie ktoś, jak w praktyce wykorzystywany jest kilkumiesięczny urlop sabbatical? Podobno można go brać po spełnieniu kilku warunków - jakich? I czy taki urlop jest opłacany przez pracodawcę (w całości lub częściowo)?

Z tego co pamiętam minimum 2 lata w firmie na UoP, wykorzystany w pełni urlop ustawowy, oczywiście musi być wyrażona zgoda przełożonego na sabbatical, maksymalny okres trwania to chyyyba 3 miesiące (może 4?), a płatne jest jak 1/4 etatu.

Ciekawy

Ciekawe czy w tej firmie cała ta sitwa zaczynając od samej góry, poprzez teamy menażerskie, liderskie i inne zagląda tu od czasu do czasu i czyta o sobie i cudownym zarządzaniu tą firmą? Od lat 90% procent komentarzy tutaj jest negatywnych. Oni liczą na to, że te psedo anonimowe ankiety GPS powiedzą im prawdę o odczuciach pracowników w tej firmie? Prawda wychodzi na jaw właśnie tutaj na GoWorku, niech lepiej zaczną trochę brać tutaj opinie pod uwagę. Bo mydlenie ludziom oczu kolejnymi Away Dayami i imprezkami na tarasie nie zmieni atmosfery i klimatu pracy wewnątrz budynku.

Zapytanie

Witam Czy ktoś może mi zdradzić sekret procesu rekrutacyjnego/selekcji aplikacji, bo czegoś tu nie rozumiem. Aplikowałem na 4 różne stanowiska. Oczywiście nie w jednym momencie. Rzecz jasna na każde ze stanowisk spełniałem wszystkie wymagania, a pomimo tego aplikacja zostaje -w moim odczuciu- z automatu odrzucona. Godzina 8:02, 8:03 status "Not selected". Oczywiście brak jakiekolwiek feedback pt. Aplikacja odrzucona z powodu..., proces rekrutacji zakończony, czy brak wakatów. Jak dla mnie ta firma jest kompletnie niepoważna i do tematu rekrutacji podchodzi b.nieprofesjonalnie. Jestem osobą z doświadczeniem, nie odrazu po szkole...brak szacunku do kandydata. Pozdrawiam

@Zapytanie

BTW: Jeśli firma już na początkowym etapie rekrutacji daje odczuć swojemu ewentualnemu pracownikowi, że ma go w "D.."(gdzie proces rekrutacji jest pierwszym wrażeniem odnośnie firmy), to naprawdę boje się pomyśleć przez co przechodzą tam osoby zatrudnione, a zwłaszcza młodzi pracownicy. Pozdrawiam

TakNaSerio
@Zapytanie

Drogi użytkowniku goworka, Jeśli faktycznie twój post jest realistyczny i nie jesteś sfrustrowanym pracownikiem SDC robiącym szum na goworku, to prawdopodobnie mam dla Ciebie złe wieści. Dlaczego z góry zaznaczasz, że odrzucenie Twojej aplikacji jest okazaniem braku szacunku? Faktyczne dziwne zjawisko, że po minucie od aplikacji została ona odrzucona, natomiast być może udało Ci się trafić na jakąś czarną listę do SDC, albo Twój skillset totalnie nie odpowiada temu wymaganemu w SDC. Jeśli po odrzuceniu podania wchodzisz na każdego goworka i sfrustrowany wypisujesz takie rzeczy to ewidentnie coś jest nie tak. Dobrym krokiem byłoby odstawić na bok swoje ego i zainwestować czas, zamiast na wypisywanie takich komentarzy, na poprawienie wachlarza swoich umiejętności, co zdecydowanie zwiększy szansę na zatrudnienie. Jest szansa, że SDC będzie pluło sobie w brodę, bo nie zatrudniło takiego super kandydata jak Ty :P Pozdrawiam

@TakNaSerio

A po co od razu pluć w brodę, czy gdzie indziej? A co do tej czarnej listy, to Ty na serio? Myślałem, że takie rzeczy tylko w TV. Zdradzisz, kto może na nią trafić i za co?

Zapytanie

Akurat tu się mylisz. Nigdy nie miałem do czynienia z tą firmą i nie mam w zwyczaju aplikować na stanowiska na których nie spełniam wymagań. Skoro widzę, że wpisuje się w profil kandydata, to aplikuje. W związku z tym oczekuje chociaż odpowiedzi. Nie została po minucie odrzucona. Aplikowalem późnym wieczorem, przy czym rano była odmowa. Za każdym razem. (usunięte przez administratora)w brodę na pewno sobie nie będę, bo nie chcę mieć do czynienia z firmą, która ludzi ma w zasadzie za nic :) ( biorąc pod uwagę ilość negatywnych opinii, chyba jednak coś w tym jest )

TakNaSerio

"Czy ktoś może mi zdradzić sekret procesu rekrutacyjnego/selekcji aplikacji, bo czegoś tu nie rozumiem." Jeśli takie pytanie zadajesz na goworku gdzie ta strona jest zbiorem abstrakcji tej firmy to źle trafiłeś. Jeśli ktoś ma Ci zdradzić jak przebiega proces rekrutacji to tylko pracownicy odpowiedniego działu i to pisząc do nich bezpośrednio xD Co do braku kompetencji nie wytknąłem Ci, słabe kwalifikacje zawodowe, tutaj faktycznie potrzebowałbym znać Twój background itp. Natomiast wytknąłem to, że nie czytasz ze zrozumieniem i masz wybujałe ego, tutaj nie istotne czy jesteś finansistą, informatykiem czy cokolwiek, nie potrzebuje znać twojego wykształcenia, żeby dostrzec to po Twoich wypowiedziach. Reasumując, powodzenia w dalszym szukaniu pracy - właśnie zbulwersowałeś się po kilku postach na goworku ????

Pii

Nic się nie martw, że tutaj nie trafiłeś. Praca w tym miejscu to żaden prestiż, typowe korpo do mielenia ludzi na mięso mielone. Spotkasz się tutaj z fałszywością i nieszczerością z każdej strony, od TL po zwykłe jednostki z teamu. Jedynie chyba tylko Panie sprzątaczki i zaopatrzeniowcy, którzy dostarczają owoce do kuchni to normalni ludzie w tym budynku, bo chociaż odpowiadają Ci normalnie dzień dobry. Na Huddlach twoi koledzy i koleżanki z teamu jak powiesz Cześć nawet nie odpowiadają na twoje przywitanie. Koordynatorzy ciężko proszą o włączanie kamerek na spotkaniach typu Huddle a i tak większość to olewa. Przykład idzie z reguły od góry od największych Gwiazd w danym zespole. Sama praca to głównie udawanie, że wszyscy są zadowoleni z nowych zasad i narzędzi pracy, a każdy za plecami mówi i myśli co innego. I najlepsze są te ich gadki o wypełnianiu Anonimowych ankiet, żeby mogli poznać odczucia i opinie. Myślą, że ludzie nie wiedzą, że każdą ankietę którą się wypełnia zawsze można sprawdzić z czyjego kompa była wypełniana. Ale tak Ankiety mają anonimowe xD

Dzień dobry, szukam opinii o Vialto Partners w Katowicach. Chciałabym zapytać jaka atmosfera tam panuje, czy jest to firma godna polecenia? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii pracowników - ale to chyba dobry znak :) Dziękuję za informację.

@Kandydat

Jest dokładnie tak jak samo jak piszą ludzie o PWC - czyli słabo. Nie wierzyłam w tę ilość negatywnych opinii, myślałam, że Vialto to inna firma więc będzie inaczej... i się przeliczyłam. Nadgodziny, stres, szczegółowe rejestrowania czasu pracy co do minuty, wiecznie niedziałające programy. Generalnie nie polecam chyba, że ktoś nie ma życia poza pracą.

Nie polecam firmy, standardy jak z (usunięte przez administratora) Zwalnia się pracownika z dnia na dzień, informując pare dni wcześniej, że „wszystko będzie dobrze”. Brak ludzkiego podejścia, liczy się produkcja, wyniki…nie człowiek, a to przykre. Wybierajcie inne firmy i daleko, szeroko od Tego (usunięte przez administratora)

Elżbieta

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko specjalisty ds. Procesu z językiem niemieckim. Firma oferuje hybrydowy model pracy - minimum 2 dni z biura. Czy pracownik może zadecydować, które to dni będą? Oferowany również jest elastyczny czas pracy. Na czym on polega. Czy to pracownicy decydują, w jakich godzinach chcą pracować? Dajcie znać, bo planuję się tutaj zatrudnić.

Jeżyk
@Elżbieta

1. Zwykle jeden dzień w tygodniu jest narzucony przez przełożonego tak, żeby pojawił się cały zespół. Drugi dzień wybiera się samodzielnie 2. Elastyczny czas pracy nie oznacza że pracujemy kiedy chcemy, np w godzinach wieczornych czy nocnych. Większość zespołów zaczyna pracę między 7 a 9, elastyczność polega na tym że dozwolone są tzw wyjścia prywatne np do lekarza, mechanika, czy "bo tak", które potem trzeba odpracować.

CzłowiekLogiczny

Co do samej pracy - żmudna, monotonna, na dłuższą metę męcząca, ale da się znieść. Znacznie gorsze niż sam proces są narzędzia (toole) forsowane przez management i ludzi odpowiedzialnych na improvementy. Narzędzia te znacznie utrudniają i wydłużają pracę. Częstą praktyką w firmie jest to, że nakazuje się korzystanie z takich tooli w momencie, kiedy są one niedopracowane i nie nadają się do pracy na codzień. Nie zdziwcie się wówczas, kiedy rezultaty Waszej pracy znikną na sam koniec przez błąd narzędzia. Mamy tutaj do czynienia ze skrajnym brakiem logiki w postępowaniu - firmie niby zależy na dobrej jakości pracy i jak najwyższej efektywności, a sami rzucają kłody pod nogi pracownikom. Co więcej, management, który raczej nie pamięta już za dobrze jak wygląda proces, uznaje te niedopracowane narzędzia za kolejny cud świata i skraca standardowy czas pracy przewidziany na dane zlecenie. Podsumowując - wykonanie zlecenia w najprostszy możliwy sposób (czyli bez toola) zajmie Wam 45 min przy standard time 40 minut. Jeśli zrobicie te same zlecenie z toolem, to zajmie Wam to ponad godzinę, przy standard time 30.minut. Oczywiście liczby są tylko przykładowe, mają na celu pokazać pewne zależności. No i najważniejsze - nowe obowiązkowe narzędzia nie mają często sensu już na samym etapie pomysłu. Ich ideą jest przejechanie drogi z Katowic do Sosnowca przez Wrocław. Ja osobiście zrezygnowałem z pracy z tego względu, nie mam zamiaru utrudniać sobie czegoś, co można zrobić łatwiej, lepiej (bo toole czesto wiążą sie z obniżeniem jakości pracy) i szybciej. Ale jeśli ktoś lubi piec dwa kotlety na trzech patelniach, to polecam.

Logika pwc
@CzłowiekLogiczny

Doskonałe podsumowanie logiki panującej w tej firmie. Człowiek jak tak patrzy na tych geniuszy od improvementów, narzędzi itp ma wrażenie, że to jacyś ludzie z IQ (usunięte przez administratora) Za każdym razem nowości które wprowadzają, tylko dany proces i prace utrudniają, zamiast ułatwiać życie pracownikom. I co chwilę dokładnie pracownikom nowych rzeczy do i tak już przeładowanej pracy. Jak tak można? A potem Awardy dla najlepszych korpo (usunięte przez administratora)w tym 3 klockowym mordorze :) Ci menadżerkowie niektórzy to jacyś zasiedziali, bezideowi ludzie, chwalący się tylko swoimi budżetami i pseudo sukcesami xD. Korpo w której już dawno powinni wyczyścić towarzystwo trochę, żeby faktycznie nastąpiły jakieś pozytywy. Ma się wrażenie, że Ci ludzie są po prostu niedouczeni i niekompetentni, nie mają żadnego pomysłu i wiedzy do zarządzania ludźmi oraz ich pracą.

Dokładny

Pracownica

Pracuje w Vialto już jakiś czas i jestem bardzo zadowolona. Team leaderzy są bardzo wyrozumiali, nigdy nie miałam sytuacji aby ktoś odmówił wyjścia wcześniej z pracy, pomocy. Wypłata początkowa jest niska, ale progresywnie są przyznawane wypłaty, zawsze na czas. Bardzo sobie cenię całkiem elastyczne godziny pracy. Benefity: Luxmed i MyBenefit + częste konkursy i wydarzenia organizowane przez firmę. Ja ogólnie polecam.

@Pracownica

Wypłata na początek niska, tzn? I czy mając wysokie kwalifikacje dałoby się ponegocjować coś jeszcze? Jednak chciałabym zmienić pracę na lepiej płatną. Co do podwyżek, jak często są w takim razie przyznawane i ile % zazwyczaj?

@Pracownica

Czy mogę prosić o informację, w jakich godzinach pracuje się w Vialto partners?

Nie polecam

Pani na rozmowie telefonicznej była niemiła, dość (usunięte przez administratora) Dodatkowo to zabawne, że osoba, która ma sprawdzić poziom języka niemieckiego, jąka się co drugie słowo, mówiąc w tym języku. Czytając opinie tutaj jakoś nie jest mi przykro, że nie dostałxm się na drugi etap.

Czesc, jak wyglada pierwsza rozmowa telefoniczna? Czy ktoś z Was pracuje na stanowisku specjalisty ds. procesu z niemieckim?

Ekskandydatka
@Kasia

Hej, jak ja aplikowałam to pierwsza rozmowa przez telefon była b. ogólna - oczekiwania finansowe, czy dalej jestem zainteresowana ofertą, czy mam jakieś pytania i umówienie się na dalszą rozmowę telefoniczną. Ta druga rozmowa polegała na sprawdzeniu znajomości j. angielskiego i j. niemieckiego. Rekruterka płynnie przeszła na angielski i zapytała się mnie czemu wybrałam taki a nie inny kierunek studiów, co mną kierowało, jak wspominam, czy mi się podobało. A pytanie z niemieckiego to jakie cechy charakteru moim zdaniem mogą się przydać na to stanowisko i dlaczego. No i oprócz tego jakieś ogólne pytania co wiesz o naszej firmie, czemu chcesz u nas pracować itd. Kolejnego etapu nie znam, bo dostałam wymarzoną pracę w innej firmie i zrezygnowałam z udziału w rekrutacji :).

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Service Delivery Centre - Katowice

• Jak się pracuje w PwC Service Delivery Centre?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Service Delivery Centre tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 195.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Service Delivery Centre?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 104, z czego 13 to opinie pozytywne, 60 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Service Delivery Centre?

Kandydaci do pracy w PwC Service Delivery Centre napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Service Delivery Centre