logo KON-SPAW Aleksander Kuczyński

KON-SPAW Aleksander Kuczyński

Gdańsk

Opinie o KON-SPAW Aleksander Kuczyński

pracownik 2016-02-05 05:54:39
Ludzie dopóki się na to zgadzacie to nic sie nie zmieni!! Co miesiąc conajmniej 10 osób powinno być w inspekcji pracy, im więcej tym lepiej. Może najwyższa poira się zbuntować zamiast pozwalać na takie traktowanie ludzi. Nikt by nie poszedł do roboty to kasa bardzo szybko by sie znalazła. Oni mają terminy i bez pracowników tylko sobie kłopotów narobią a na to tylko zasługują. Wszystkich pracownikiów nie zwolnią bo będą wtedy w poważnych tarapatach!! Ludzie obudźcie się!! Jak można godzić się na takie traktowanie??
pracownik 2016-02-10 14:46:04
Myslę,że w tej sytuacji inspekcja pracy nie wystarczy,należałoby złożyć pozew do Sądu Pracy.Na tym etapie można ubiegac się od pracodawcy wypłaty zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami ustawowymi,natomiast w sądzie również o odszkodowanie za szkody powstałe w wyniku braku dostępu w terminie do wynagrodzenia.
pracownik 2016-02-11 08:29:08
Juz niedlugo pracownicy beda tak zadluzeni i zdesperowani ze bedzie im sie chcialo chodzic po sadach. Juz nieduzo brakuje.
pracownik 2016-02-12 18:30:36
ta firma to fikcja, kłamie szefostwo i kierownictwo, na umowie jest do 25 i co już dawno powinny być a nie ma na koncie ile czekać można , chyba trzeba nasłać prokuraturę, pip, us , i tak zrobimy, my też chcemy żyć mamy rodzinę na utrzymaniu
pracownik 2016-02-12 19:27:24
Artykuł 85 kodeksu pracu punkt 2 "Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego."
Zapraszam do PIP wszystkich pracowników
pracownik 2016-02-22 11:23:59
A czy im trudno zrobić zebranie i powiedzieć jak sie sprawy maja? I czy ich interesuje czy pracownik ma za co spłacić kredyt czy zrobić zakupy? Czy ich interesuje że niektórzy niedługo będą mieli komornika na karku? Ich to w ogole mnie nie obchodzi więc pracowników nie obchodzi jak u nich mają sie sprawy. Oni mają obowiązki wobec swoich pracowników i tyle. Jak widać już się denerwują że inspekcje mają na karku i bardzo dobrze. Niech oni zaczą szanować pracowników dzięki którym zarabiają a wtedy pracownicy zaczną szanować ich. To działa w obie strony. Ale panowie nie mają pojęcia co jest ważne w interesie i co jest dobre dla dobra firmy. Jeśli się szanuje pracowników i dba o nich oni odwdzięczą się tym samym. B
pracownik 2016-02-22 11:25:57
Beda wtedy lepiej i chetniej pracować a chyba o to chodzi. Pracownik zadowolony jest bardziej wydany i robota lepiej idzie a to chyba bardzo wazne jak terminy gonią. Tak więc życze powodzenia.
pracownik 2016-02-22 18:36:53
Ciągłe obiecywanie , z tydzień na tydzień, a jak będzie powiadomią , mam to gdzieś idę do urzędu skarbowego, pip-u , mam rodzinę na utrzymaniu, każdy tam kłamie , kierownictwo zmienia się , bo nie chce się tłumaczyć, każdy chce godnie żyć, nie ma płacy nie ma pracy,
pracownik 2016-02-22 21:09:30
ta firma to zenada ludzie musimy dac sobie spokój nie płacy nie ma pracy
pracownik 2016-02-23 12:40:53
Szkoda że tylko kilka osób tak mówi
pracownik 2016-02-27 11:49:21
Panowie!!! Jes dzis ładnie, "sfońce sfieci" . Niemarnujmy soboty, pracuuujjjmy!! Jutro tez ma byc tak samo, przyjdzcie do pracy, budujmy, zepnijmy poślady jeszcze te kilka dni!!!
Były pracownik 2016-03-06 23:38:45
Jak się zwolniłem jest lepiej bo mam kase na czas u obecnego pracodawcy
pracownik 2016-03-08 20:29:09
My też !!! ---> ale ---> dwa miesiące po terminie wypłaty wynagrodzenia !!! Obecnie nie mamy jeszcze kasy za miesiąc styczeń. Płacą nam w ratach po pare set złotych i nie wiadomo co z tym robic....
pracownik 2016-03-15 13:35:16
Ciekawe czy dadzą wypłaty przed świętami?
pracownik 2016-03-15 21:18:29
Beda wyplaty !!! I pan Inspektor PIP przyniesie "pisanke" Kon-Spawowi na swieta :)
pracownik 2016-03-21 09:27:44
Chyba już nikt nie wierzy, że ta firma rozlicza miesiąc myśląc o pracownikach.
pracownik 2016-04-19 10:09:13
Jeden wielki syf!!! Firma niewypłacalna, nieotrzymaliśmy wynagrodzenia za miesiące: styczeń, luty, marzec.
pracownik 2016-05-07 13:26:36
Kłamcy, kłamcy i jeszcze raz kłamcy. Bajki o wynagrodzeniach nasz dyrektor Pawełek - ciasny Wiesiek opowiada jak nakręcony, codziennie to samo, ludziom już się słuchac tego niechce. Teraz to już niepokazuje się na budowie, unika tematu pieniędzy jak może.
Filip 2016-05-20 04:36:30
Nawet jak wszyscy pracownicy się zadeklarują że nie przyjdą do pracy to Ukraińcy i tak przyjdą a z tymi wypłatami to naprawdę jest żenada!!!
Pracownik 2016-05-31 10:20:12
Przykre ze dziecko nie dostanie prezentu na dzien dziecka bo firma jest niewyplacalna.... Zal
Prezes 2016-06-07 10:21:40
Wiadomo kiedy beda wyplaty za Kwiecien?
Ta firma to pomylka jakas...
Pracownik 2016-06-07 13:23:54
Kasy niema ale pracownicy pracuja. Byscie sie wkoncu zbuntowali. Pozwalacie soba pomiatac to lepiej nie bedzie. Bezkarnosc w tym temacie jest powalajaca. Chyba w piatek powinna byc wyplata za maj a co dopiero za kwiecien. Hahaha
pracownik 2016-07-09 18:02:43
kolejna rata wynagrodzenia za kwiecien byla 4 lipca, za maj moze ok. 11-12 lipca podstawa z umowy, nadgodziny tez niewiem, zobaczymy.... nic, tylko zapowiedziec kolejna kontrole z PIPu.
tak to wyglada w KON-SPAW
Prezes 2016-07-11 05:12:59
Watpie aby wyslali na poczatku tygodnia wyplaty. Ja obstawiam bardziej 14-15.07 jako terminy wyplaty podstawy pensji.
Dziwi mnie to ze jeszcze ktos tam pracuje
pracownik 2016-08-22 13:54:18
Wynagrodzenie juz od ponad roku wyplacane jest w ratach, juz bardzo długo niedostalismy wynagrodzenia w terminie, a co dopiero mowiac o calosci wyplaty. Pieniazki za wypracowany miesiac wyplacane sa w ratach po pare set zlotych. Np. dostaniesz 500-700zl., i na reszte czekasz ( i nigdy niewiadomo kiedy reszta). W tym roku wynagrodzenie za kwiecien zostalo wyplacone jakos na przelomie czerwca i lipca. Wiec jak chcesz pracowac charytatywnie i niemasz wydatkow a chcesz sponsorowac kieszenie przelozonych zastanow sie bardzo. Wybor nalezy do ciebie kolego. Sprawy BHP przestrzegane w firmie to juz kolejna sprawa drugorzedna, tracisz zdrowie pomimo halasu i zapylenia. Bardzo czesto zdarzalo sie i niewiem czy sie zdarza ( niepracuje juz w tej firmie przyszlosci). Brak stoperow, masek przeciwpylowych bylo na porzadku dziennym. O wentylacji hali juz niemowie - brak odpowiedniej wentylacji. I pomimo kontrol z PiP-u niewiele sie zmienilo. Pozdrawiam wytrwalych pracownikow.
Kij w Du*e Gustawowi 2016-09-15 21:23:48
Kolego nie od ponad roku tylko ponad 2 lata tak jest, no ale fakt faktem, w 2016 macie bardziej przewalone niz było wczesniej,
Dobrze ze juz tam sie nie bawie...
Kij w Du*e Gustawowi 2016-09-15 21:24:19
Dobrze ze juz tam sie nie bawie...
Adhd 2016-10-06 12:23:38
Jest październik a za lipiec jeszcze nie ma kasy.pozdrowienia dla Karola
Baton 2016-10-06 12:26:51
NIE MA
Pracownik 2016-10-10 16:35:00
Ludzie jak się wam nie podoba to zmienić prace
Jułek 2016-10-11 21:43:35
nie ma?
garry t 2016-10-13 15:36:32
@brajan a niby ile konkretmie te obsuwy wynoszą i jak często się zdarzają? liczę na konkrety przyjacielu
500+ 2016-11-09 12:57:00
Czekamy za pieniędzmi za sierpień. Karol nie przejmuj się.
o.n.a 2016-12-04 10:45:01
Tragedia na Maksa za prąd zalegają od sierpnia 2016 roku nie wyplacaja pracownikom o nie przepraszam dai po 2tysiaki na raty co niektórym po 600zl.Ludzie nie maja a co nakarmic dzieci.Sprawa jutro jest juz w tv i w sadzie pracy.Mam nadzieje ze odzyskacie to co wam sie należy.Wzielam sprawy w swoje ręce,bo jak widać sami nic nie zdzialacie.Trzymam za was wszystkich kciuki obyscie znaleźli dobra wyplacalna prace i godnych dyrektorów,majstrów którzy będą was szanowac.
o.n.a 2016-12-04 10:46:25
Jarek Jubiler 2016-12-05 10:02:09
Jest gródzień a my czekamy na resztę pieniędzy za Sierpień... Czy potrzeba lepszego komentarza... ostatnie pieniądze, część sierpniowej wypłaty dostaliśmy trzy tygodnie temu. Oprócz problemów z wypłatami w firmie są ciągle problemy z narzędziami. Brakuje tych najbardziej podstawowych. Brakuje szczotek do elektronarzędzi, tarcz do szlifierek, frezów do placówek, przedłużaczy, końcówek prądowychy, reduktorów, szkiełko do przyłbic i samych przyłbic, ubrań roboczych, butów, rękawic itp. Chłopaki by mnieć czym robić kradną narzędzia z innych firm lub kupują sami za własne pieniądze...
Jarek Jubiler 2016-12-05 10:19:51
Jeśli więc chcesz pracować tu jako np. Spawacz powinieneś kupić za własne pieniądze i przyjść z nimi do pracy, następujące rzeczy: buty robocze, kombinezon, rękawice spawalnicze, przyłbicę spawalniczą, parę zapasowych szkiełko do niej, kilka końcuwek prądowych do kemppi, przedłużacz, reduktor do gazu, klucze płaskie 30, 27, 19, 17, 13, kilka frezów do placówki, wosk do frezów, rotametr na łuskę, miarę zwijaną, zapalniczki, kilka szczotek i tarcz na szlifierkę i palcówkę itp. Niektórzy kupują teże swoje rączki a jeden kupił nawet swoją całą spawarkę...
Jarek Jubiler 2016-12-05 10:38:39
Oprócz tego powinieneś też mnieć własny samochód by wozić w nim te wszystkie narzędzia i ciuchy bo firma nie zapewnia transportu na mniejsce pracy a pracują w różnych miejscach w trójmieście. Po prostu przychodzisz rano do pracy a oni Ci mówią że masz jechać tam i tam i tam bedziesz na razie pracować. Bierzesz więc wszystkie swoje narzędzia i ciuchy, pakujesz w worki na śmieci i wrzucasz do samochodu, na skuter czy do tramwaju i radź sobie. Jeśli masz to szczęście i pracujesz na ich hali na Mostostalu to też skuterem nie pojeździć bo masz do dyspozycji połowę szafki ubraniowe o szerokości 28cm i nie wejdzie Ci tam rzaden kask nie wspominając już o kombinezonie i butach. Nawet jeśli jedziesz samochodem to brudne ciuchy trzymasz razem z czystymi bo masz tylko jedną połowę szafki a aluminium brudzi...
hsjkdjd 2016-12-06 00:37:49
Żenada od wrzesnia 2016 r. Do dzis grudzień 2016 r. Nie wyplatają! Nie ma a co zyc ku:"(( jebb'bjb
labamba 2016-12-06 09:07:05
No cóż za bardzo kontrowersyjny byl moj komentarz?przeciez na litość boską napisałam cala prawdę i tylko prawdę :)
Pracownik 2 2016-12-06 15:15:47
W tej firmie nie ma przyszłości zwolnić się jak najszybciej Olek dużo mówi mało robi tak samo Gustaw olać ich pozdrawiam
Solomka. 2016-12-06 21:56:48
Masz całkwotą rację Jarku. Jabym jeszcze napisał o maskach i środkach ochrony indywidualne. Maski przeciw pyłów 3M w konspawie dostają tylko spawacz, tak samo filtry. Filtry mogą wymienić nie wcześniej niż po tygodniu a to pod warunkiem że są. Mój rekord to 2 miesiące w jednym komplecie filtrów! Na Alushipie gdy spawane zbiorniki filtry potrafiłem wymieniać 3 razy dziennie! Ale i tak kwintesencją podejścia kierownictwa do roboty była wypowiedź dyrektora( pseudo. "Gustaw") "pojedziecie do firmy... nazwy wam nie powiem teraz. Firma znajduje się za nautą, to sobie znajdziecie..."A na pytanie jak tam mamy zawieźć nasze rzeczy odpowiedział: "To sobie coś załatwicie."
Solomka. 2016-12-06 22:12:17
To było gdy chłopaki jechali w delegację do Chacewicza. Ta firma istnieje tyko dzięki cudowi bo tylko cudem można nazwać sytuację gdy firma działa mimo że nie płaci pracownikom, nie kupuje narzędzi i materiałów. Jeśli czegoś nauczyła mnie praca w tej firmie to tego że pracownik będzie pacował bez wypłaty i bez narzędzi jeśli się go tylko odpowiednio mocno zgnębi i zastraszy. Taki np.spawacz jak się go dobrze opierdoli to będzie spawał nawet jak nie będzie mniał spawarki. Pójdzie do innej firmy i tam ją ukradnie lub nawet pożyczy pieniądze i kupi ją za swoje... Co z tego że zarobisz tu 3,5tyś zł jak 1tyś musisz wydać na narzędzia i paliwo by mnieć czym robić i jak dojechać do pracy...
Zaniepokojony. 2016-12-06 22:24:47
No ale wygląda na to że chyba niedługo będziemy mieli spokój z tą firmą. Wygląda na to że firma ta upada na naszych oczach... Po tym jak zaległości firmy w wypłatach sięgneły 3 miesięcy ludzie stracili cierpliwość i zorganizowali strajk. Strajk trwa od poniedziałku i nie skończy się puki ludzie nie dostaną wszystkich pieniędzy lub firma nie ogłosi upadłości. Powinniśmy w tych trudnych chwilach wszyscy wspierać pracowników Kon-Spawu! Należy podziwiać ich odwagę, szczegulnie że strajk organizują praktycznie przed samymi świętami! Trzymajcie się Chłopaki. Jesteśmy z wami!
Zaniepokojony. 2016-12-06 22:25:17
Solomka. 2016-12-07 21:01:52
Słyszałem że chłopacy w Holandii też mają zacząć strajkować od piątku.
pewniak 2016-12-08 09:43:50
Potwierdzam,mają strajkować od piątku.
rambo 2016-12-08 14:50:21
co wy gadacie.?wyplata jest w piatek
rambo 2016-12-08 14:55:37
karol ty ukraincu
Zadowolony 2016-12-09 07:32:37
Dostali wypłatę i pracują normalnie. Po co pieczęcie takie brednie!!!
Zostaw swoją opinię o KON-SPAW Aleksander Kuczyński - Gdańsk
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KON-SPAW Aleksander Kuczyński