Opinie o Siemens w Kraków ul. Żupnicza 11

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Siemens. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Siemens o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Siemens w Kraków ul. Żupnicza 11

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Jaka atmosfera jest między działami w Siemens?

Wiecie, czy Siemens udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

ppp Nowy wpis

Na pewno udostępnia laptopa, z telefonem to zależy od stanowiska, ale szeregowy pracownik nie dostaje czegoś takiego. Ewentualnie telefon cisco, ale to do pokoju w biurze

Czy w Siemens zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

poszkodowany Nowy wpis

zmiany zajdą jak już prokuratura Generalna postawi zarzuty, wiem tylko tyle że postępowanie się toczy, oczekiwanie jest na pismo ze Strasburga. siemens to najgorsze szumowiny, porównuje ich do putina

Bandit

Witam Jestem po rozmowie we Wrocławiu na stanowisko Site Section Enginner. Proponowane dla mnie obecne lokalizacje to : Nigeria, Malezja, Egipt. Stawki dla Egiptu to 8000PLN Brutto podstawy + dodatki za każdy dzień Cost of living – 54$ Quality of living – 65 zł Hardship allowance – 33$ Czyli robi się gdzieś w granicach 14 000 PLN. Do tego służbowe mieszkanie + samochód. Co daje na rynku pracy pokaźną kwotę. Rozmowa w miłym tonie, konkretna. Prowadzona przez Menagera Z Siemens AG Niemcy + Kierownik Niemiec + HR Polska. Całość rozmowy po angielsku. Firma realizuje duże projekty elektrowni na całym świecie. Jeśli ktoś jest zainteresowany branżą to polecam. Firma Siemens AG to jeden z większych pracodawców w Niemczech. Stać ich na wszystko.

@Bandit

Dla potomnych: Zarobki I dobre i nie. Na pewno dobre jak na Polskę - 14k brutto to ok. 40k Euro. Pamiętajmy jednak, że na kontraktach Siemensa z Egipcie będziemy otoczeniu przez Europejczyków z zachodu, którzy będą na zachodznich kontraktach. W Niemczech praca dla świeżego absolwenta w Siemensie to 40-60k Euro. Dla doświadczonego odpowiednio więcej, stawki dla expatów też lepsze.. Nie pracuje się przyjemnie, kiedy wiesz, że Twój kolega z sajtu, na tym samym Stanowski, z tą samą odpowiedzialnością zarabia 2 - 3 razy więcej :)

@expat

Dodam jeszcze, że średnia stawka dla expata w Nigerii - cały package - czyli pensja, samochód, mieszkanie, loty do kraju 2 - 3 razy do roku, wynosi 200 - 250 tysięcy Euro. Tyle kosztuje doświadczony Amerykanin czy Niemiec w nieprzyjaznym i niebezpiecznym karju. Pozdrawiam :)

ExPat
@expat

Ale ty koles siedzisz tam, jak w wiezieniu, a ja jestem w PL i sie umawiam z laskami co tydzien. Ile mozna taka prace robic ? Ale jak wrocisz, to dostaniesz 5-6k netto max :) cos za cos, chyba, ze otworzysz wlasna dzialalnosc, ale pelno tu takich w Polszy, wiec ciezko sie wybic. Dobry kontrakt na 1-2 lata, ale potem trzeba sie zajac czyms innym, bo mozna tak przegrac swoje zycie.

@ExPat

Naturalne wszystko zalezy od sajtu i rodzaju kontraktu. Mozna szukac mozliwosci w stolicach, ktore czesto trzymaja europejski poziom - a na budowa dojezdzac w zaleznosci od potrzeb. Mozna zabrac zone - jezeli ma dobry zawod, to w stolicach ma szanse na prace. Zawsze mozna spotykac sie z laskami-ekspatkami. Pozdrawiam i dzieki za komentarz. Jakie 5-6 tysiecy netto.. tyle zaczynaja wolac dobrzy studenci bo masterze..

Siemens-Energy
@Bandit

Nie wprowadzaj w błąd, tam był tylko przedstawiciel Siemens AG, bo zawsze jest, praca jest w Siemens Sp.z o.o.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Siemens? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood

Gdzie oni się ogłaszają ? Gdzie można znaleźć ich oferty ?

Cezary

Wiecie czy firma ma jakieś teraz nowe oferty pracy?

no name

Na wyjazdach nigdy się dobrze nie pracuje :P

Gogol

Widocznie dobrze się pracuje skoro od dawna nikt tu nic nie napisał.

no name

Czy ktoś wie jak wygląda praca Inżyniera Serwisu turbin parowych, sprężarek? Pieniądze, wyjazdy (na ile), etc?

Irek

Może trzeba czasami spojrzeć na siebie w lustro!!!!!

programista

Primetals - Ja dodam od siebie, że byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko programisty i takiego buractwa jeszcze w życiu nie doświadczyłem. Pytanie standardowe ile pan chce zarabiać, to mówię. Szef kręci głową i sapie - za dużo. Pyta mnie ile najmniej chce Pan zarabiać, ja mówię tyle samo co wcześniej. W końcu pytam jaki mają budżet na to stanowisko a on miga się i uśmiecha. Ostatecznie powiedzieli, że "w blizej nieokreslonym czasie się skontaktują". Oczywiscie nikt nie zadzwonił. Szef to typowy Janusz Cebulak, nie polecam tej firmy dla kogos kto sie ceni

men

Aktualnie ofert pracy od Siemensa jest naprawdę bardzo dużo. Mam wrażenie, że każdy znajdzie coś dla siebie :) Mnie zainteresowało zatrudnienie jako kierownik projektów w Poznaniu. Może ktoś pracował w tym oddziale? :)

inżynier

Jak wygląda praca przy serwisie turbin wiatrowych za granicami? Do jakich dokładnie krajów wysyłają ekipy z Polski, mniej więcej z ilu osób składa się taki zespół? Ogólnie ciekawi mnie jak wygląda ta praca od zawsze pociągały mnie turbiny i zastanawiam się czy warto starać się o pracę w firmie siemens. Obecnie pracuję jako inżynier w corpo i wyciągam około 5 tys netto domyślam się, że na delegacji przy turbinach można dostać więcej - warto.? Fajnie by było gdyby ktoś kto pracuje w branży naświetlił sytuacje:) Dziękuje i pozdrawiam.

Gdynianin

A ja jut to mam rozmowe na stanowisko Mechanical Site Manager, I musze przyznac,ze Pani z HR zadzwonila do mnnie juz dzien po wyslaniu aplikacji.

hanys
@Gdynianin

@Gdynianin no i jak Ci poszło na tej rozmowie?

elek

Widziałem ogłoszenie na Electrical construction section site engineer praca ma być na wyjazdach zagranicznych z oddziału we Wrocławiu. Czy ktoś wie jak to wygląda w praktyce i jakiego rzędu wynagrodzenia można się spodziewać? Może już ktoś pracuje na takim stanowisku? z góry dziękuję :) za każde info.

byly inzynier
@elek

wyglada to troche frajersko, ale po kolei: 1) te wyjazdy to bedzie "staly pobyt" za granica, z dala od znajomych, rodziny, etc., prawdopodobnie na jakims zad.piu, poniewaz przemysl, duze budowy i elektrycznosc zazwyczaj sa w miejscach odludnych :) z przyjazdem do PL raz na 2-5 miesiecy (w zaleznosci od tego, gdzie cie wykopia) 2) bedziesz dostawal nedzne 42-45 EUR diety (czy cos sie zmienilo ? tyle to ja mialem w 2011, ale dzis juz siedze za granica i tyle to mam za 2h pracy na etacie...) za CALY dzien tyrki. moze byc tak, ze w umowie masz 8h pracy, ale na budowie ci powiedza, ze sa opoznienia i musisz zapier... od 8 do 20. Jesli powiesz nie, to naskarza na Ciebie do polskiego, lokalnego biura i juz polscy menadzerowie cie zdejma :) i powiedzac ci "nie narzekaj, bo na twoje miejsce jest 100 chetnych!!" albo "Ma byc kur... zrobione!!!" 3) twoi zagraniczni koledzy z europy zachodniej oczywiscie ci nie powiedza ile oni zarabiaja, bo w wielkich korporacjach jest zakaz rozmawiania o kasie :) ale ja ci mowie - maja 3-5x wiecej niz ty. za to samo co ty. no moze mniej, bo na zachodzie jest jednak kultura pracy i zaden menadzer nie kaze ci siedziec nadgodzin, tym bardziej za darmo, tym bardziej pod presja i tym bardziej nie pytajac sie ciebie najpierw, czy osobiscie wyrazasz na to zgode. jesli nic innego nie potrafisz, nie masz kasy, rodziny, dziewczny, zony oraz jestes absolwentem-swiezakiem bez doswiadczenia to jedz. ja mam juz ten etap zycia za soba i dzis robie juz w ogole cos innego (branza IT) bo stwierdzilem, ze byc inzynierem sie w zyciu po prostu nie oplaca :)

elek
@byly inzynier

No to już sobie mniej więcej wyobrażam.. Myślałem że zarabia się tyle samo co "koledzy po fachu" z zachodu. No ale najbardziej się obawiam, że jako swieżak to pewnie ciężko się tam będzie odnaleźć na takiej budowie.

Kry

Chciałbym złożyć CV do firmy Primetals Technologies (dawniej Siemens Vai) na stanowisko Programisty PLC/uruchomieniowca, wspomnę tylko, że mam 2 letnie doświadczenie na tym samym stanowisku w branży Automotive (też międzynarodowa korporacja). Mam natomiast pewne pytania, może byli oraz aktualni pracownicy sa mi w stanie na nie odpowiedzieć: jak długie wyjazdy sa zazwyczaj na obiekt, czy jest np. jakiś standard 8 tygodni na obiekcie zjazd na 2 tygodnie ? Jak często występuje sytuacja oddelegowania, zamiast zwyczajnej delegacji(ma to znaczący wpływ na zarobki)? Jak wyglada proporcjonalnie w ciągu roku ilość dni spędzonych w kraju i na obiekcie, czy jest to np. 50/50 6 miesięcy w kraju i 6 na obiektach, chodzi mi oczywiście o średnią?

TOM30

Tak, Romek... telewizory Siemens... chłopie to nie ten dział... porównujesz automatykę w elektrowniach czy walcowniach do zabawek czyli telefonów czy innych gadżetów

Kolego Carl, czy to była pierwsza firma do jakiej aplikowałeś? Większość firm odpowiada na wybrane oferty, a ocenę własnych kompetencji pozostaw pracodawcy. Ja mogę Primetals zdecydowanie polecić jako pierwszą pracę. Warunek chęć podróżowania i chęć nauki

Wiedzący

Slędzę ten topic od jakiegoś czasu i mogę stwierdzić, że pchają się tam ludzie po studiach(po liceum) i którzy może coś programują(CFC), ale niewiedzą co to jest napięcie lub prąd elektryczny. Siemens VAI teraz Primetals Poland zatrudniał samych fachowców, którzy w pewnym momencie nie wytrzymali na wyjazdach/ nie wiedzy nowych super studentów. Jeśli jesteś świeżą osobą po studiach to uważasz, że stawka jest super, ale dla doświadczonego inżyniera z kontaktami stawka jest mizernie mała.

Wiedzący

Haha, słuchaj wspomnij też o podatkach od tych zarobków! Kwota wyciągnięta z rękawa. Nie każdy potrafi wytrzymać tyle nadgodzin w takich ciężkich warunkach i z taką długą rozłąką np. 8-11 miesięcy(może z jednym zjazdem do kraju). Dlatego w tej firmie jest taka duża rotacja ludzi, wiem bo kiedyś ... .

Zostaw merytoryczną opinię o Siemens - Kraków

Siemens