Opinie o Mentor S.A. w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Mentor S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mentor S.A. o rekrutacji.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mentor S.A. w Toruń

Żaklina

Coś wiecie o pracy jako Broker Asystent? Obecnie trwa rekrutacja i napisali w sekcji benefitów, że są tu integracyjne wyjazdy zagraniczne. Super, a na ile dni sa te wyjazdy? I czy one są weekendowe czy na dłużej?

wieloletni pracownik

Nie ma wymogu przepracowania jakiegoś okresu w Mentorze po zdaniu egzaminu. Zastosowanie mają standardowe zapisy umowy i okresy wypowiedzenia. A co do zarobków to zależy od Biura w którym pracujesz. Nikt tu Ci konkretnych kwot nie poda bo zależy to od wielu czynników.

Widziałam wpisy ludzi którzy pracują w firmie już kilka lat, sporo jest tych też przychylnych jak o atmosferze, więc zamierzam spróbować aplikować na stanowisko Specjalista ds. ubezpieczeń, wykształcenie oraz uprawnienia brokerskie mam, spełniam wymagania. Chciałbym wiedzieć jak przygotować się na proces rekrutacji. Ile jest etapów i co możecie o nich powiedzieć? Sprawdzane są zdolności pracowników, jakiś test dla nich np? Zawsze udzielany jest feedback? Nie mogę sobie pozwolić na przestój.

Czy dla pracodawcy ma znaczenie, jaki kierunek będę mieć skończony? Mam zamiar wysłać CV na stanowisko specjalista ds. ubezpieczeń z tego ogłoszenia, ale właśnie zauważyłem, że tego nie określili, no i nie wiem, czy pasuję jako kandydat. Wy po jakich studiach tam pracujecie?

wieloletni pracownik Nowy wpis

To jaki kierunek studiów masz skończony może mieć wpływ na przyjęcie/odrzucenie Twojej kandydatury, ale nie musi. Wiadomo, że w tej branży preferowane są kierunki studiów związane z prawem i finansami, aczkolwiek pracuje u nas mnóstwo osób po innych kierunkach studiów. Z mojej strony radzę Ci wysłać CV.

Żaklina

@Żaklina

Praca asystenta brokera jest wprowadzeniem i przyuczeniem do zawodu brokera. Po okresie przyuczenia, co jest bardzo pomocne, można zdać egzamin Państwowy na brokera ubezpieczeniowego, co wiąże się z awansem, podwyżką i innymi benefitami. Mentor specjalizuje się w oferowaniu grupowych ubezpieczeń na życie, pod tym względem jest najprawdopodobniej najlepszy w Polsce. Ale oczywiście firma zajmuje się sprzedażą różnych ubezpieczeń. W firmie funkcjonuje wiele wyspecjalizowanych biur, każde jest samodzielną komórką zarządzaną przez dyrektora. Zazwyczaj dany dyrektor odpowiada przed dyrektorem generalnym a on przed Prezesami. Firma jest profesjonalna, dba o pracowników, a warunki pracy są bardzo dobre. W Mentorze nie ma wprowadzonych rozwiązań które funkcjonują w wielkich korporacjach co osobiście bardzo sobie chwalę. Wiele też zależy od dyrektora pod którego się podlega bo to on organizuje pracę biura. Istnieje też możliwość przejścia pomiędzy biurami, w związku z faktem istnienia rekrutacji wewnętrznej. Na pewno osoby ambitne które są pracowite i mają dobre pomysły mogą awansować lub otrzymywać lepszą premię niż reszta zespołu. Na pensję zazwyczaj składa się pensja podstawowa+premia, mamy też premię roczną. Wyjazdy o których piszesz są zazwyczaj kilkudniowe, ok 5 dni. Można wybrać jedną z dwóch wycieczek w roku, pierwsza jest dla narciarzy (w Alpy) około marca (zazwyczaj są to Włochy lub Austria). Druga dla osób które wolą zwiedzanie, w okolicach kwietnia (w tym roku byliśmy na Węgrzech). W wakacje kończymy pracę o 14:00. Ja osobiście bardzo sobie chwalę pracę w Mentorze. Wielokrotnie uzyskiwałem awans, pracodawca jest elastyczny, nie robi problemu z wyjściem do lekarza albo załatwieniem spraw urzędowych. W firmie pracuje wiele kobiet, nie spotkałem się z sytuacją żeby osoba wracająca z urlopu wychowawczego miała jakiekolwiek problemy. Pensja zawsze jest na czas, oprócz wynagrodzenia mamy finansowane ubezpieczenie na życie, współfinansowanie w ubezpieczeniu zdrowotnym i w karcie Multisport, pyszną kawę. Prezesi bardzo wspierają aktywność fizyczną pracowników, organizują różne konkursy. Wspierają też działalność charytatywną. Mamy taką akcję "kilometry od serca" gdzie za każdy przebiegnięty lub przejechany na rowerze kilometr przez pracownika Prezesi zobowiązują się do wpłacenia określonej kwoty na wybraną akcję charytatywną. Pozdrawiam

Jaga
@wieloletni pracownik

Oooo a to ciekawe. A ile trwa taka praca asystenta i przyuczenie, aby zdać taki egzamin? Jak długo to trwa, to jest kilka miesięcy czy raczej latami? To przyuczenie o tylko praca z mentorem, czy też sa jakieś szkolenia i kursy firmowe?

@Jaga

Nie trzeba pracować u Brokera Ubezpieczeniowego żeby zdać egzamin państwowy na brokera. Wystarczy opanować wymagany materiał i udać się na egzamin do Warszawy. Ale oczywiście praca u boku brokera może w tym pomóc, nabędziesz umiejętności praktycznych i dowiesz się do czego Ci ta wiedza jest w ogóle potrzebna. Firma sponsoruje też pierwsze podejście do egzaminu (tak, jest on płatny). Duża część materiału wymaganego na egzaminie nigdy Ci się w życiu nie przyda ponieważ tak jak pisałem wcześniej Biura są ściśle wyspecjalizowane. A ile będzie trwało uzyskanie uprawnień brokera zależy od pracownika, znam osoby które wielokrotnie podchodziły do egzaminu (a jest ich tylko kilka w roku). Natomiast sporo osób zalicza za pierwszym podejściem.

@wieloletni pracownik

Piszesz, że firma sponsoruje pierwsze podejście do egzaminu. Czy jest to obwarowane jakimś zapisem, że trzeba tu następnie przepracować jakiś okres? I o ile rosną zarobki kogoś, kto właśnie zdał egzamin?

wieloletni pracownik Nowy wpis

Mentor S.A. jest w trakcie poszukiwania osoby na stanowisko Asystent/-ka w Toruń. Wziąłeś udział w tym procesie? Na co Twoim zdaniem powinny zwrócić uwagę osoby rozważające pracę w firmie.

Firma Mentor S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Asystent Brokera. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Ona

Aż strach wysyłać CV. Tyle negatywnych opinii. Daruję sobie.

Ile jest zmian w Mentor S.A.?

Odpowiedź

Trzy - najgorzej jak trafisz na nocną!

Aleksandra
@Odpowiedź

A co takiego się na niej dzieje, że najgorzej? :(

Odpowiedź
@Aleksandra

Widać przygotowanie pytającego - w firmie Brokerskiej zmiany ? Stąd na głupie pytanie (usunięte przez administratora) odpowiedź.

Wiktoria

Na stronie internetowej Mentora znalazłam informację, że firma umożliwia odbywanie stażu i że jest on płatny. Czy poza tym stażystom przyznawane są też inne dodatki? Chciałabym wiedzieć, jak staż dokładnie wygląda. Konieczne jest przychodzenie do firmy w pełnym wymiarze godzin? Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Jak dlugo trwa rozpatrywanie kandydatury i selekcja kandydatów?

obrońca

Jakieś informacje o aktualnej sytuacji, obostrzeniach w związku z epidemią?

Pjoter Nosacz

Wstyd, firma obracająca milionami a nie potrafi dać najmniej zarabiającym podwyżki, która się z resztą ustawowo należy... Bo o premiach i prowizjach to już można zapomnieć...

Miś
@Pjoter Nosacz

To po co tu pracujesz ? Masz jaja to odejdź. Ja pracuję ponad 10 lat i ciężko znaleźć lepszą firmę. Jak się nie podoba to... Prezesi normalni, pensja - prowizja - ok. atmosfera również, wyjazdy integracyjne - nie znam lepszych. Pewnie nic nie robisz a miliony chcesz zarabiać. Idź na kasę do Lidla przynajmniej w kasetce będziesz mógł zobaczyć pieniądze.

@Miś

bardzo sprawna i szybka firma

Powiedzcie czy firma szuka teraz pracowników? Warto składać cv, jak zarobki?

@Zainteresowany

bardzo sprawna i szybka firma, polecam

PaluszekZTorunia

Bardzo sprawna i szybka firma (:

Jeszcze pracownik

Witam, chciałbym podzielić się opinią na temat tej firmy, otóż można rzec iż jawnie (usunięte przez administratora)swoich pracowników, szczególnie tych na niższych stanowiskach, nie wypłacane prowizje czy premie to standard, brak określonych celów, codzienne zbywanie norma na porządku dziennym, oprócz śmiesznego profitu karty Multisport nie mają nic więcej do zaoferowania, śmieszna firma wymagają a jak przychodzi się rozliczyć to dostajesz gołą pensję i jeszcze ci się śmieją w twarz, szkoda czasu i nerwów na tą firmę, pozdrawiam

@Jeszcze pracownik

Pytałeś może pracodawcę, dlaczego nie zostały wypłacane Ci wypracowanie prowizje i premie? Może jednak nie zrealizowałeś odpowiedniego planu, który był warunkiem do ich otrzymania? Jakie stanowisko zajmujesz w Mentor? Twoja wypowiedź zostanie dostrzeżona przez innych użytkowników, którzy poszukują rzetelnych i aktualnych informacji o tej firmie przed decyzją o aplikowaniu do niej.

Jeszcze pracownik
@Maja

Nie raz nie dwa były zapytania czy do kierownika czy samych prezesów odnośnie planu i nigdy nie zostały sprecyzowane konkretne kwoty, na rozmowie o pracę było obiecane że prowizja będzie po 3 miejscach próbnych, że będą cele wyznaczone i kwoty, i jakoś po roku nikt nie kwapi się by cokolwiek ogarnąć, po za tym jak ma być jakikolwiek cel osiągnięty jak w grupie kilkoosobowej pracują tylko dwie osoby a reszta siedzi sobie na internatach i głupa udaje

Maja

@Em czyli po prostu osoba na stażu jest obserwowana i jeżeli dobrze pracuje to zostaje zatrudniona. Rozumiem, że wtedy już okres próbny jest za nią, bo była na stażu i może wnioskować o wyższą pensję, tak?

Maja

@Em to dobra informacja, że Mentor S.A. daje szansę stażystom na zatrudnienie. A możesz powiedzieć ile osób było na tym stażu, że po nim zostały 2 osoby? Czy tylko 2 osoby chciały zostać czy odbyła się jakaś ocena/test na koniec stażu do wyłonienia tych dwóch kandydatów?

Em
@Maja

Nie am tu przerostu formy nad treścią. Jeśli ktoś się sprawdził na stażu, a jest miejsce, aby taką osobę zatrudnić, to się to robi. Nie wypełnia się żadnych testów ani nie uczestniczy w żadnych assesmentach.

Maja

@(usunięte przez administratora) najszybciej będzie jak skontaktujesz z firmą Mentor i dowiesz się jakie są warunki założenia oddziału. Czy ktoś z Was uczestniczył w Akademii Mentor? Widzę, ze firma oferuje możliwość odbycia płatnego stażu studentom kierunku prawo, ekonomia lub finanse https://www.mentor.pl/staze/?s=1 Czy warto odbyć staż w takim miejscu? Jest możliwość zdobycia wiedzy, która przyda się w nadchodzącej karierze? Czy ktoś został kiedykolwiek zatrudniony po stażu?

Em
@Maja

Staże są organizowane co roku. Ostatnio po stażu zostały osoby. Nigdy nie obiecuje się, że po stażu firma zatrudni, ale drugi rok z rzędu ktoś został. A na staż warto przyjść tylko i wyłącznie gdy się ma ochotę wykonywać taki zawód. Jak nie, to lepiej sobie głowy nie zawracać.

Medal

Mam pytanie z innej beczki. Rozważam otwarcie oddziału i chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda i czy warto? Może ktoś coś wie?

Maja

@Aga czy dyrektor kazał Ci robić rzeczy związane z życiem prywatnym , które przekraczały Twoje obowiązki? Czy to normalna praktyka w Mentor S.A.? Czy nikt nie próbował zwrócić na to uwagę, by zaprzestać takich praktyk? Powiedz jak to teraz wygląda.

Aga

123xyz pisząc o" nieprawidłowościach" masz na myśli np. wysyłanie pracowników do pralni lub po prywatne zakupy przez jedną z osób pełniących funkcję dyrektora??? :) i to służbowym samochodem... :D

Maja

@123xyzrozumiem, że sytuacja, o której wspominasz dotyczy specyfiki pracy w jednym z biur Mentor S.A. Piszesz, że prezesi wiedzą o tych nieprawidłowościach. Czy aby na pewno? Wspominasz o tym, że wprowadza się dużo korporacyjnych rozwiązań. Mógłbyś powiedzieć o nich coś więcej?

Zostaw merytoryczną opinię o Mentor S.A. - Toruń

• Jak się pracuje w Mentor S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mentor S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Mentor S.A.