Opinie o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Robakowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - międzynarodowe firmy transportowe całopojazdowe i drobnicowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. w Robakowo

Raben

Byly pracownik. Pracowalem w Raben Wrocław na Bierutowskiej. Na rozmowie rudy kurdupel ci mydli oczy jaka to nie jest firma ,obiecuje złote góry a finalnie maja cie w (usunięte przez administratora) No chyba ze lubisz włazic komus w (usunięte przez administratora) i podpieprzac innych to praca dla ciebie Kierownictwo nieogarniete , liderzy i kordynatorzy to banda zakompleksionych (usunięte przez administratora) ktorzy uwazaja sie za najmodrzejszych a reszta dla nich to (usunięte przez administratora). Kolesiostwo widac gołym okiem , nierowne traktowanie pracowników,jedni maja lekka robote inni dostaja najgorsze smieci do rozładunku lub załadunku. Niepolecam i odradzam. Stawki która obiecano po okresie probnym nie otrzymałem. A za nadgodziny kaza ci wolne brac zamiast płacic.

@pracodawca
@Raben

Tak jest w srabenie to (usunięte przez administratora) a nie firma możesz nawet 20 lat tam przepracować a i tak będziesz (usunięte przez administratora) ja czuję się tam jak niepotrzebna osoba płacą tyle żeby najniższą krajową przebić jak dla mnie a pracuje tam długo żenada nie polecam nikomu

Lol

Jakie zarobki na operator wózka widlowego?

Miki
@pracująca

Czy dlugoletni pracownicy zarabiaja wiecej niz np ci z 2-3letnim stazem?

A skąd takie informacje? Ja właśnie widziałem ofertę pracy dla magazyniera i się zainteresowałem, bo mam doświadczenie. Oferta pracy wygląda normalnie, nie napisano tam, że szukają wyłącznie obcokrajowców. Swoją drogą - dużo obcokrajowców jest obecnie zatrudnionych?

@pracodawca Nowy wpis

Xyz

Nie polecam pracy, niby napisane że przerwa wynosi 30minut, ale jej nie doświadczysz, a szczególnie na drugich zmianach tzw"na zaladunkach". Dostajesz wahadło do załadunku które ma wyjechać za 30 minut. Nawet czasu nie ma by iść do kibla. W zimie dostajesz plandekę do ładowania i nie masz nawet przerwy, nie wspominając o posiłku degeneracyjnym. Podwyżki daja tak niskie, że po kilku latach zarabia sie o 3 stówki więcej niż minimalna. Kierownictwo traktuje magazynierów jak plebs i przejawiaja to na każdym kroku. My mamy limity na kawę, gdy oni mają kawę bez limitu, miejsca parkingowe na samym końcu, gdy oni mają pod drzwiami. Ogólnie tragedia, nie polecam tego miejsca.

@Xyz

Relacje tam macie na tyle dobre, by wskazać na tę sytuację, że nie ma czasu skorzystać z przerwy? Jak patrzę na dotychczasowe doświadczenia, to różne trudności są do przezwyciężenia, jak jeden z drugim gada i pojawiają się pomysły, jak wybrnąć z sytuacji.

Karola
@Xyz

Czyli pierwsze zmiany dla magazynierów są lżejsze? Mąż zastanawia się nad aplikacją do firmy więc wpadłam poczytać. Idzie się dogadać żeby pracować tylko na jedną zmianę? Mamy małe bobo więc szukamy raczej czegoś w stałych godzinach.

xyz Nowy wpis
@Karola

Zależy od oddziału. Natomiast ja opisuje sytuacje jaka u nas panuje. Wszystko kwestia dogadania odnosnie czasu pracy. Stawka ponad najnizsza, pozniej Cie najnizsza zaczyna doganiac. Podwyzki sa w kwietniu, ale minimalna rosnie od stycznia wiec przez 4 mce pracuje sie mało efektywnie i choroby wtedy atakują. Dodatki socjalne sa, ale tak mizerne ze jedynie starczy na wyjscie do kina, pare stowek do wakacji i paczke na swieta. Co roku jednak wartosc realna tego jest nizsza, pomimo bycia ciagle w jednej grupie zarobkowej.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Czy pracownicy Raben Logistics Polska Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Wie ktoś, jak wygląda system premiowy na stanowisku analityka biznesowego? W oddziale w Robakowie jest aktualnie wakat. Czy system obejmuje premie wynikowe, czy może też np. stażowe lub frekwencyjne?

Szukam tu informacji o pracy i chodzi o stanowisko dyspozytor transportu dystrybucja krajowa, bo mieli w sumie całkiem niedawno ogłoszenie. Napisali, że znasz topografię Polski to warunek konieczny. Ale to na serio? Co konkretnie trzeba wiedzieć tak na pamięć? I czy podczas pracy nie można posiłkować się np. jakimiś mapami?

Sławek

Raben Wrocław,srednio polecam. Praca niby 3 zmianowa a pracujesz przewaznie tylko drugie zmiany i nocki ,czasami cie dadza na poranna. Zarobki mogły byc lepsze a tak to o premii nie pamiętam kiedy dostalem. No i oczywiście pracownicy z Ukrainy,ktorzy czasami maja wieksze przywileje niz polacy tam pracujacy.

Jagoda
@Sławek

A to grafik jest podawany dużo wcześniej? Czemu na ranną zmianę tak rzadko się pracuje? I w jakich godzinach w ogóle są te zmiany? Standardowo? Hmmm... niby jakie większe przywileje niż Polacy mają pracownicy z Ukrainy?

Kaszana
@Sławek

W Rabenie w całej Polsce robi się tylko nocki i popołuodniówki raz na dwa trzy miesiące idziesz na rano na 6, nie które oddziały pracują nawet na 2 , 3 w nocy i dla nich to jest na rano, tragedia zmiany w Rabenie

Inia
@Kaszana

I na rano idzie się tylko jeden dzień czy wtedy zmiana poranna trwa dłużej? Ludzie są chętni na nocki? Bo chyba za godziny nocne jest lepiej płacone? Skąd w ogóle taka praktyka, na rano nie ma za dużo pracy?

Wózkowy

Witam chciałbym zapytać jak praca na wózkach w choroszczy. Chciałbym złożyć CV ale mam kilka pytań. Jak jest liczona premia? jaka jest najwyższa premia i czy jest realna do wyrobienia? jak kierownicy da się dogadać czy ciśnięcie bo tabelki się nie zgadzają? Jak ogólna atmosfera na magazynie

Paramonoff
@Wózkowy

Za moich czasów był przemiał straszny. Kto przychodził zaraz odchodził. Całość trzymała stara stała ekipa. Nie pomaga infrastruktura. Stary magazyn, Bardzo długa wąska (usunięte przez administratora), dodatkowo na dwóch poziomach. Mało miejsca. Czyli wózkiem robisz dużo długich pustych przelotów. Wąsko. Miejsca odstawcze praktycznie przy samych rampach od tirów. Nie wiem czy jeszcze obsługują Cezara y Ełku. Logistyczny dramat. Rachityczne kosze w tymi listwami nie mieszczą się w poprzek w naczepach, trzeba brać od czoła, Ale to nie znaczy że nie musi ci się nie spodobać. Zależy gdzie robiłeś wcześniej. Najlepiej żebyś decyzję podjął w czasie największego porannego nawału kiedy rozładowują wahadła z Polski z towarem na lokal i na pribałtykę. żebyś wiedział z czym to się je. Może uznasz że to jednak dla Ciebie. Bo problem jest taki że oni pokazują świeżakom magazyn około południa kiedy jest już i jeszcze pusty i nic się nie dzieje. Generalnie do śmiałych świat należy. A no i zimą licz się że cieplo nie będzie

@Paramonoff

Co znaczy, że przemiał straszny? Znaczy ile osób, mniej więcej miesięcznie odchodziło?? I co z kasą? Na takich wózkach, to ile miesięcznie pensji się dostaje i czy taka kasa lub jakieś inne benefity od firmy nie zachęcają, nie zatrzymują pracowników, aby jednak nie zmieniać zatrudnienia?

Paramonoff

Za moich czasów kilka lat temu wszyscy nowi co przyszli robili od 2 tygodni do 3-4 miesięcy. Generalnie robotę robili tam starzy pracownicy - na zmianie było chyba 6-7 wózkowych. O kasie teraz nie wiem nic. Wiem tylko że łatwo było stracić premię bo relatywnie łatwo coś uszkodzić.Także przez ten układ przestrzenny magazynu i jego wielkość. Jak wspomniałem magazyn to długi i wąski prostokąt na dwóch poziomach a doki od tirów są na tym krótkim boku.

Tikkurila

Michał Z wziął tikkurile każe jeździć stara droga 94 zamiast autostrada nawet na tym potrafi zaoszczędzić nidosc że nie wypłaca kierowcom pieniedzy a jeszcze na tym aby miał więcej na koncie

Honorata

Jak często się w zakładzie zdarzają te nocne zmiany ? Muszę powiedzieć, że mało mi na rekę są, bo ja się strasznie źle czuję pracując w nocy i ciężko mi sie skupić. Dlatego unikam jak tylko mogę, ale w tym zawodzie to ciężko też. No a tu na starszego magazyniera po ogłoszeniu widzę, że to pewne, że są.

Mario1991

Witam, chciałbym zapytać czy ktoś pracuje w Raben Zakroczym jako kierowca? Jakieś opinie?

Marika
@Mario1991

O, a ja też mam pytanie. Dajcie znać też, jaka umowę oferują Kierowcom bez doświadczenia?? Czy tu jest taj, że na start pracy jest inna umowa, taka próbna, a potem dopiero dają taką umowe na stały np. umowe o prace na czas nieokreślony?

Wrrrr
@Marika

Kierowcy są pod przewoźników, jak się dogadasz tak masz zazwyczaj najniższa reszta dieta albo koperty latają

@Wrrrr

A Ci przewoźnicy, to podwykonawcy Rabena, który kierowców bezpośrednio nie zatrudnia? Nie rozumiem czemu. Możesz wyjaśnić i dodać ile takie diety lub koperty zawierają pieniędzy? Bo nie chciałbym zarabiać mniej, niż mam obecnie, a mam 5 koła na rękę, jeżdżąc od poniedziałku do piątku - bez nadgodzin.

Jakie wartości są cenione w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Lol

Jakie zarobki na operator wózka widlowego?

Hmm
@Lol

Od 4 do 4 300 na początek po 3 miesiącach więcej, premia i socjal słabe jak na tak dobrze presperujaca firmę... I brak możliwości przychodzenie w weekendy za kasę, UA tańsza...

Natalia
@Hmm

Czemu socjal jako słaby oceniasz? Powiesz coś więcej o tym jakie benefity tu dostępne? Prywatna opieka medyczna jest? I premii ile można wyciągnąć miesięcznie?

Netto czy brutto ?

Hmm
@Lol

Brutto ???? w każdej firmie teraz masz opiekę medyczną, socjal w porównaniu do firm w okolicy woła o pomstwe do nieba. Normy wysokie a premie najniższe z możliwych. Z roku na rok coraz gorzej,ludzie się zwalniają. Nie doceniają starych pracowników i nie słuchają, jak mają jakieś pomysły.

Honorata
@Hmm

Ta rotacja o której piszesz to raczej stała jest? W sensie że zawsze się zwalniali i tak samo się zwalniają czy jakoś zauważalnie więcej tych ludzi odchodzi? Ma to wpływ na atmosferę?

Mhmm
@Lol

Zależy, na skład czy pieska? Ale nie więcej jak 4500, zrzucisz paletę i już minus 200z wypłaty ????

Halina
@Hmm

Czyli ile dadzą po tych 3 miesiącach? Ile dodają do tej startowej kasy? I jeszcze ta premia, to stała kasa czy co miesiąc wyliczana jest inaczej??

@Mhmm

Ta kwota to netto czy brutto 4500?

Olcia
@Hmm

Dużo osób zwolniło się od początku roku, byli to głównie stali pracownicy? Normy są ustalane żeby je trudno wyrobić? Ktoś pisał, że zabierają premie za przypadkowe zniszczenia, to prawda?

pracująca
@Lol

masz około 4 na rękę + benefity (paczki żywnościowe, kasa za wczasy, bony na święta, mybenefit itp)

Miki
@pracująca

Czy dlugoletni pracownicy zarabiaja wiecej niz np ci z 2-3letnim stazem?

Hejka, ktoś ma info o pracy tu jako Specjalista ds. sprzedaży?? Możecie napisać jak to wygląda? Wiecie jaki poziom excela jest tu wymagany? Jako obowiązek jest podane przygotowanie kalkulacji i ofert. Czy to musi być zaawansowany, czy taka średnia znajomość wystarczy?

Sielak

Nie wierzcie w program polecenia pracownika, bo i tak za to nie zapłacą.

Zofia
@Sielak

A jaki macie tu ten program i czemu mieliby nie zapłacić, coś jest wbrew zasadom? one to gdzie są spisane tak właściwie?

pracująca
@Sielak

miałam zapłacone 1000 brutto za magzyniera, więc skąd to oburzenie? teraz stawki są chyba nawet większe bo na wysoki skład 2000 dają

NiestetyKlient

Dodaję kolejną opinię z pozycji klienta. W Raben nic od lat się nie zmienia. Non stop są opóźnienia w dostawach, gubienie przesyłek (później sprawdzanie tego na monitoringu :-) ), dostawa premium, za którą płacę - często trwa 2-3 dni. Po godzinie 15 niczego już się nie dowiesz i niczego nie załatwisz. Od razu powiem, że nie jest to wina kierowców, bo oni zawsze są na czas, mili i kompetentni ale jest to kwestia złej organizacji i zarządzania (o czym wielokrotnie pisałam do dyrekcji w Pikutkowie). Macie po prostu zły system - nie widzicie niezaładowanych przesyłek i nie obsługujecie tych opóźnionych w pierwszej kolejności. mniej więcej od trzech lat jest tak samo - ciągłe opóźnienia z wywozami z Włocławka a później tłumaczenia, że auto się popsuło. Raz czy drugi takie tłumaczenie ujdzie płazem ale wam to już normalnie weszło w krew.

Kama

Ta praca nocna w przypadku magazyniera to cały czas? W ogłoszeniu, które dali teraz, to tak trochę mimochodem o tym jest wspomniane. Wyjaśni mi ktoś system pracy ich? Jak są nocki cały czas, to będę musiała się zastanowić jeszcze.

Widzę w ogłoszeniach, że Raben Lisi Ogon poszukuje do pracy na stanowisko specjalista ds. administracji transportu, czy ktoś z Państwa mógłby powiedzieć jaki dokładnie jest to dział i na czym polega ta praca? Jaka panuje atmosfera w tym dziale oraz na jakie zarobki można tam liczyć? Dziękuję.

Rafraf

Na jaki zarobek netto można liczyć na magazynie na wózku?

Maniek
@Rafraf

Od 4300 brutto do 5200

Pani
@Maniek

Od czego zależy ta wyższa stawka? Od doświadczenia? Czy to z premią można tyle zarobić? Ktoś niedawno pisał tutaj, że premia słaba. Ile można wyciągnąć premii na tym stanowisku?

Raben

Reklama na rabenie AGMI Transport kierowcy nawet poświęcają Niedzielę żeby ADERY zrobić za darmo i tylko dla firmy auta mu nie mogą stać kilometry maja być i czyste wahadła za marne pieniądze wykorzystuje kierowców Michał Z. Rządzi rabenem

Sabina
@Raben

Piszesz, że za marne pieniądze wykorzystywani są pracownicy, możesz przedstawić jakieś konkretne stawki? Dla jednych może być to mało dla innych ok, dlatego fajnie wiedzieć konkretnie...

Zostaw merytoryczną opinię o Raben Logistics Polska Sp. z o.o. - Robakowo

• Jak się pracuje w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 2 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Raben Logistics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Raben Logistics Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Raben Logistics Polska Sp. z o.o.