Overmax

Poznań

Opinie o Overmax

donaldi 2012-08-28 14:01:31
Bardzo dobra firma:
Rekrutuje pracowników przy czym proces rekrutacji trwa 1 miesiąc: 2-3 tygodni oczekiwanie na \"zapewnioną telefonicznie\" \"pracę\". Taki proces rekrutacji jak się okazuje przebiega niczym budowa stadionu narodowego na Euro Szambo: każdy na tym traci. Po okresie długiego oczekiwania ów bardzo dobra firma w ciągu kilku godzin decyduje się zmienić podwykonawcę :D... Poziom zachowania prezesa/dyrektora (i ów obeznanego pracownika) i innych biorących udział w tej pajacowatej rozgrywce jest powalający i żenujący jak wiele takich \"krzaków\" w Polsce.
Właściciel niech sobie skorzysta przy kolejnej rekrutacji z google maps albo może musi się cofnąć do przedszkola i nauczyć się czytać, zapoznać z podstawami geografii. Może problem jest także z podstawowymi zasadami moralnymi a także brak wychowania?.

Przy założeniu że firma straciłaby podczas 2-3 tygodni klientów -prezes czy inny ściemniacz nie mógłby tego znieść.
Liczy się tylko zysk i nic więcej.
Nie polecam.
Poszukiwacz 2013-10-04 19:23:23
Mam pytanie : jaki był podany powód tak długiego oczekiwania na "drui etap" ?
gutek 2014-02-20 10:04:19
Witam! Czy ktoś obecnie przechodzi przez proces rekrutacyjny dla tej firmy? Drugie pytanie jest takie, czy mógłby się wypowiedzieć na jej temat ktoś, kto tam pracuje? Czy polecacie tą firmę? Pytam, bo zastanawiam się nad wysłaniem podania o pracę ale martwi mnie tak długa rekrutacja o jakiej piszecie.
Pzdr
gutek 2014-02-20 14:06:16
Nie widziałem ogłoszenia ale zastanawiam się czy nie wysłać tam CV albo zostawić we firmie. Martwią mnie trochę komentarze, że tak długo trwa rekrutacja itp...
Franek łowca bramek 2014-02-21 21:29:39
@gutek
Wysyłaj :-). W tej chwili rekrutacja prowadzona jest przez podmioty zewnętrzne i jest dużo szybsza (a na pewno nie trwa dłużej niż miesiąc). Firma w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo się zmieniła - jest znacznie więcej pracowników i możliwości rozwoju. Wartości zaznaczyć, że za 2013 rok Overmax dostał Gazelę Biznesu (usunięte przez administratora)
Z perspektywy pracownika mogę szczerze polecić - fajna atmosfera (młodzi ludzie - średnia wieku nie przekracza 30 lat), dobre warunki finansowe i sporo ciekawej pracy. Jest kilka minusów, ale nie przesłaniają one całokształtu.
bgnoy 2014-04-08 00:23:24
W wypadku mojej przygody z tą firmą (która miała miejsce w okoliach października zeszłego roku) to oni do mnie zadzwonili - miałem wystawione ogłoszenie, że szukam pracy i z niego zadzwonili.

Zostałem zaproszony na rozmowę i zapytano mnie tylko o 2 rzeczy - czy umiem lutować i czy umiem czytać schematy elektroniczne (żadnego potem nie miałem w ręku, a pracownik na szybko mi tłumaczył najczęstsze przyczyny usterek, tak że ledwo co zrozumiałem). Odpowiedziałem że potrafię mając na myśli lutowanie powierzchniowe (np kondensatory na płytach głównych), jednocześnie zaznaczając, że nie potrafię lutować w technice hot air oraz BGA.

Miałem wpierw przejść 2 tygodniowe szkolenie, ale już po 3 dniach ze mnie zrezygnowali. Dlaczego? Bo zakładali że w 3 dni nauczę się lutowania powyższymi technikami (mimo, że sami pracownicy mówili, że im zajęło to ponad pół roku czasu) na niesprawnym sprzęcie (nie trzymającym właściwej temperatury i przy skorkowaciałym grocie lutownicy), bez lupy, z precyzją zegarmistrza lutować układy 2-3 mm we właściwe miejsce i we właściwej pozycji (osoba, która mnie zatrudniła stwierdziła że nie umiem lutować, oczywiście mając do dyspozycji do sprawdzania lupę.)

Także niestety, ale bez doświadczenia w serwisie GSM czy laptopów, nie ma co startować tam w pracy serwisanta tabletów i telefonów. Też co do samych tabletów to myślę, że po prostu winne jest przegrzewanie się pewnych krytycznych elementów i po prostu nawet mimo napraw serwisowych te będą nawalać stale.
Tomek 2015-08-06 14:52:18
Pracuję w firmie OVERMAX od kilku lat i na pewno rekrutacja nie trwa tak długo jak wyżej napisano. Atmosfera jest super, zawsze starają się tak dobierać ludzi, żeby wszystkim pracowało się przyjemnie. A Jeżeli chodzi o uwagi co do sprzętu to OVERMAX sprzedał na polskim rynku setki sztuk różnego sprzętu. Wiadomo, że jest to elektronika i na tak ogromną sprzedaż mogą przytrafić się usterki, ale proszę mi uwierzyć, że z roku na rok jest coraz lepiej. Ja szczerze polecam pracę w overmax.
bazooka 2015-12-08 20:19:59
Spedzilem tutaj wiele miesiecy. raz lepiej raz gorzej - jest jedna powazna wada. problem z tym zeby docenic pracownika, niestety kolejna firma ktora ma coraz wieksza rotacje, co kto madrzejszy to ucieka a szef nie docenia nijak. szkoda wielka, tym bardziej ze wiadomo jaka sytuacja na ryneczku pracowniczym, wiekszosc moich znajomych uciekla w ciagu ostatnich miesiecy, a byli to dobrzy ludzie, ostatecznie tez podziekowalem jakis czas temu, podumowujac pracuj chlopie pracuj ciesz sie ze masz prace. dobrze by bylo zeby ktos tam potrafil jakos motywowac,kazdy jest traktowany jak trybiczek maszynki... w ostatnich tygodniach mojej pracy atmosfera pikowala w dol jak zestrzelony samolot, a no i jeszcze niedlugo tak bedzie wiecej szefow, zastepcow szefow i podszefow jak pracownikow "zwyklych". szkoda.
a 2016-01-09 16:30:23
100 % prawdy niestety, nie doceniają ludzi, o premii można zapomnieć - praca na zasadzie ciesz się że w ogóle masz prace. na nieszczescie pracodawcy rynek pracy potrzebuje duzo ludzi wiec niech overmax uwaza zeby im reszta dobrych ludzi nie uciekla. chyba, ze nadal uwazaja ze atmosfera i warunki sa wspaniale?
. 2016-01-19 19:00:34
W tej firmie przez rok czasu nie bylo premii jak pracowalem, a zostawalem po godzinach, moja praca byla zrobiona dobrze. W jaki sposob nalezaloby wyrobic premie? Handlowcy maja marne grosze od obrotu a reszta w firmie sie nie liczyla bo nic do wielkosci sprzedazy nie wnosza. Chyba ze 50 zl przez pol roku to dla Ciebie premia?:))
. 2016-01-27 19:41:06
Czemu zostawaliśmy? Bo liczyliśmy, że ktoś w końcu doceni takiego pracownika który poświęca swój czas prywatny i kończy swoją pracę należycie , a nie rzuca rzeczy i wychodzi zostawiając niezakończone tematy. Jednak widać że nikogo nie doceniają, a pracowników nie zatrzymują .
. 2016-02-13 13:32:40
Szkolenia i overmax? Dobre sobie hehehe
Ania 2016-03-24 13:28:11
Pracowałam w tej firmie dwa lata zanim poszłam na macierzyński. To nieprawda, że nie doceniają ludzi, w najbliższym czasie planuje tam wrócić. Dla nich nie liczą się tyle nadgodziny co efekt jaki dają. Jak siedzisz po 12 godzin a nie ma efektów to nie ma co liczyć na premię, może w żabce miałeś za bezsensowne nadgodziny premie ale w overmaxie to nie przejdzie... Tam są ludzie którzy pracują kilka ładnych lat i nie narzekają...
. 2016-04-05 16:59:01
Aniu, a nie pamiętasz jak długo jesteś na macierzyńskim i co mogło się dział przez ten czas? :)
Dlaczego się wypowiadasz o atmosferze, skoro nie ma Ciebie tutaj już przeszło rok, prawie dwa lata? :)
nick 2016-04-12 06:15:19
www.overmax eu/kariera/ - faktycznie nie pojawiają sie ogłoszenia na zewnętrznych PŁATNYCH portalach, ale cały czas szukają :) Pozdrawiam. Myślę że to kwestia czasu kiedy odwiedzi ich inspekcja pracy.
Ania 2016-04-25 14:45:16
Trochę późno odpisuje, ale lepiej późno niż wcale :). Wracam tam bo 90% składu nie zmieniło się przez lata. Znam tych ludzi i ja czekam aż tam wrócę a oni czekają na mnie :). Co do waszych pytań odnośnie atmosfery, to każdy lubi coś innego. Jak dla mnie jest super. Bardzo młody skład ale doświadczony, ludzie ambitni, kreatywni i uprzejmi.
rzetelny 2016-05-20 10:53:08
Premia? o czym ty mówisz? Słyszałem, że nikt w tej firmie nie jest doceniany za nadgodziny, nikt nie rozlicza nadgodzin, które według prawa pracy chyba nie jest dobre
Ona 2016-06-25 14:53:55
Pracowalam tez tutaj przez jakis czas, nigdy nie widzialam premii, chyba ze premia nazywacie - "dziekuje" od zarzadu :) atmosfera jest sztuczna, ludzie falszywi z naklejonymi usmiechami. polecam osobom starajacym sie o stanowisko w tej firmie o zapytanie rekrutujacych dlaczego szukaja pracownikow i co sie stalo z ich poprzednikami. zwaljniaja osoby bez powodu. licze ze kwestia inspekcji pracy to juz tylko kwestia czasu
kali 2016-06-25 14:59:30
Ale skoro nadal wytrzymujesz @Ona no to chyba nie jest aż tak najgorzej :) atmosferę każdy odbiera inaczej może to akurat nie twoje towarzystwo i tyle. Podobno dużo osób ma odmienne stanowisko w tej sprawie
Zostaw swoją opinię o Overmax - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Overmax