Sikla Polska Sp. z o.o.

Opinie o Sikla Polska Sp. z o.o.

Ktoś Nowy wpis

Witam, wczoraj na stronie pojawiła się oferta pracy dla regionalnego kierownika sprzedaży. dość długo nie było tu żadnej opinii a potrzebuje się zorientować w zarobkach nim będę aplikować. czy możecie ocenić tegoroczne, a najlepiej je wskazać?

Bartek

Zakład pracy ogólnie spoko duży nacisk kładą na wysokiej jakości sprzęt oraz oprogramowanie chociaż jednej projekt zrobi na wersji demo tj.(usunięte przez administratora) Nie polecam tam pracy osoba które chcą chce w zamian za poświęcenie się uczciwego wynagrodzenia, gdyż po dwóch latach przepracowanych z czego rok w delegacji dostajesz po czterech tygodniach L4 zwolniony. (usunięte przez administratora)

@Bartek

Po kilku latach , zwolniony za pośrednictwem kuriera. Ciężka praca z rozbudowanym systemem raportowania. Ciągłe bezpodstawne podejrzenia , brak pracy zespołowej ... Z przyzwoitości i z szacunku dla ostatnich kilku lat dla jednej osoby , powstrzymam się od dalszego komentowania. Praca dla osób , które potrafią sobie odpuścić i nie brać wszystkiego do siebie .

@Bartek

Możesz opisać coś więcej na jaki stanowisku pracowałeś i co było nie tak ??? Mają teraz rekrutację i zastanawiam się czy nie na twoje stanowisko

Robert
@Adej

Smutne jest to, co napisałeś na temat Twojego zwolnienia z pracy w firmie Sikla Polska. Próbowałeś może dowiedzieć się, dlaczego pracodawca pożegnał się z Tobą w taki sposób? Czy w ostatnim miesiącu Twojego zatrudnienia przeczuwałeś, że możesz być osobą, która zostanie zwolniona? Chciałbym poznać nieco więcej szczegółów tej niewątpliwie przykrej sytuacji, dlatego - jeżeli możesz - zachęcam do dyskusji.

@Robert

Zero kontaktu , nawet telefonicznego. Więc pozostaje przypuszczać ,że tak było wygodniej.

@Robert

Odpowiadając na to pytanie , muszę powiedzieć ,że nie było sygnałów . Ale to też nie była standardowa sytuacja. Nie mniej po kilku latach współpracy , można by spodziewać się czegoś więcej niż kuriera z kopertą i głuchych telefonów.

Bartek B. Nowy wpis
@Bartek

Wszytsko fajnie ale czemu ktoś podpisuje się z mnie i pisze takie głupoty. Firma faktycznie stawia na sprzęt i oprogramowanie . Ale ja nie zostałem zwolniony. Nie byłem roku czasu w delegacji. Co to za brednie. Jak ktoś ma pisać takie kłamstwa to niech podpisze się z imienia i nazwiska.

@Bartek B.

To tak w ogóle co się w tamtym okresie wydarzyło tak dla jasności? jakby nie patrzeć teraz po datach to trochę stare dzieje, ma to przełożenie na stan bieżący? I jak te delegacje wtedy wyglądały?

Bartek B. Nowy wpis

Nic się nie zdarzyło. Nie przedłużyli mi umowy ale to było ponad 5 lat temu. Ktoś podpisał się za mnie i dopiero niestety teraz to zobaczyłem. O ludziach w firmie nie mogę powiedzieć złego słowa. Przyjemnie i sympatycznie;) a że umowy nie przedłużyli to ich sprawa. Pozdrawiam wszytskich serdecznie;)

Inez

Cześć, co z tym open spacem? Na forum padło stwierdzenie, że zależne jest to od danego działu. Interesuje mnie praca na Spółdzielczej jako dev od SAPa. Jest teraz oferta, z której wynikają widełki liczone od 10 do 20 tys brutto i ta rozbieżność dość mocno mnie zastanawia. Po pierwsze czy stanowisko jest bardziej prywatne? I tak widzę, że praca wykonywana jest w hybrydzie ale wole wiedzieć. No i proszę o odniesienie się do tych zarobków

@Inez

Cześć. Tak, pracujemy w open space. Są większe i mniejsze pomieszczenia i biura. Wszystko zależy od stanowiska i działu. Jeśli jesteś zainteresowana/ zaintersowany stanowiskiem SAP Formularze- na takie obecnie szukamy kandydatów- skorzystaj z możliwości aplikowania poprzez naszą stronę internetową- zakładka Kariera. Rozbieżność widełek wynika z otwartości firmy odnośnie poziomu doświadczenia kandydata, im większe doświadczenie i kompetencje w obszarze SAP- tym większe oferujemy wynagrodzenie. Wszystkie ustalenia i konkretna oferta dla danego kandydata przedstawiane są na rozmowie rekrutacyjnej. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc stanowisko prywatne? Poszukujemy kandydata do zatrudnienia na umowę o pracę na pełny etat w systemie hybrydowym. Zapraszam na naszą stronę i złożenie swojego CV. W przypadku spełniania wymogów stanowiska pracy z przyjemnością zaproszę Cię na rozmowę rekrutacyjną.

@HR

Z tym prywatnym możliwe ze chodziło o jakieś odrębne pomieszczenie? I tak piszecie o Open Space, ale mnie także teraz to zaciekawiło. Czy na prośbę ktoś mógłby mieć własny gabinet czy to raczej niemożliwe? Jak długo obecnie może zająć sam proces rekrutacyjny przy tym stanowisku? Czy występują określone ramy czasowe?

HR

Dzień dobry, nie ma możliwości, aby każdy pracownik miał "swój gabinet". Większość pracowników pracuje w Open space. Jeśli chodzi o proces rekrutacyjny to zależy on od stanowiska oraz od tego, czy kadydaci sa z Jeleniej Góry czy nie. Zazwyczaj- tak jest również w przypadku rekrutacji SAP- proces jest kilku etapowy. Nie mamy określonych sztywnych ram czasowych.

pracownikfirmy
@Inez

Nikt tam nigdy tyle nie zarobił i nie zarobi, pracownicy IT firmy chodzą w ciuchach reklamowych i jeżdżą zakatowanymi 30 letnimi autami także lepiej sobie odpuść

@pracownikfirmy

Co do samochodu to może czysta preferencja? Nie zdarza się, że ludzie z IT są nieco bardziej skromni? Ale skoro kojarzysz mniej więcej zarobki to jest szansa na napisanie wprost chociażby widełek dla krajowego kierownika sprzedaży? jak na razie potrzebuje się w tej kwocie zorientować a w tym bieżącym ogłoszeniu z internetu nie ma tej informacji uwzględnionej

Ale skoro nadal pracują to chyba nie może być aż tak źle. Co z kwestia podwyżek? Bo skoro płacą za mało to chyba pracownicy starają się o podwyżki? Jest szansa na ich uzyskanie?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Sikla Polska Sp. z o.o.?

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Sikla Polska Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku SAP Adobe Forms Developer? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Czytelnik

Pani dyrektor "zmiana" handlowa, czas na zmiany, czas odejść. Wykazać się tymi mądrościami w innej firmie.

MG
@Czytelnik

co? kto ci odejdzie z firmy gdzie dostaje worek pieniędzy za nic nie robienie. Lepszego stanowiska się nie da mieć, to druga taka szansa tylko w sejmie

@MG

"nic nierobienie"? Nie jest to delikatnie zbyt mocno ocenione? Coś chyba jednak trzeba robić na tego typu stanowisku... Ciekawa jestem skąd tego typu ogląd na sprawę

Odp do sylwia
@Sylwia

Nic nie trzeba robić, wystarczy mieć odpowiednie znajomości. Od kiedy w tej firmie jest jakaś droga awansu? Ci co przyszli jako znajomi odrazu trafili na stanowiska kierownicze, ci co przyszli z ogłoszenia już nie koniecznie.

@Odp do sylwia

co do znajomości to nie wiem jakie relacje tu ludzie mają ale jakieś kompetencje na pewnych stanowiskach chyba trzeba mieć? całkowicie je w tym momencie podważasz czy jednak wykazują odpowiednie umiejętności co do obejmowanych stanowisk?

odpdosylwia
@Sylwia

W tej firmie jest ten paradoks że ludzie z bardzo dobrymi umiejętnościami i wykształceniem robią za popychadła, a osoby co bez sikli by se NIGDZIE nie poradziły mają cały wachlarz narzędzi żeby tymi profesjonalistami pomiatać. Ja wiem że to brzmi absurdalnie ale 3 miesiące w tej firmie i zrozumiesz wszystkie opinie stąd. Zrozumiesz kto pisze te pozytywne, kto pisze te negatywne dlaczego je pisze i na co liczy. Opowiadać to nie ma o czym bo to trzeba zobaczyć, ale ja o gorszym klimacie pracy niż tam nawet nie słyszałem a co dopiero widziałem. I nie porównuje ich do innych biur tylko nawet do składów węgla- tam też jest o wiele przyjemniejszy klimat i chętniej pracownik przychodzi ładować cięzkie wiadra. Spytaj na rozmowie o prace ile ludzi tam przyszło, zobaczyło co sie dzieje i odeszło.

Czy w Sikla Polska Sp. z o.o. pracuje się na open space?

HR

Zależy na jakim stanowisku, w jakim dziale. Po więcej info proszę o kontakt bezpośredni na maila podanego na naszej stronie

Eliza Słaboń

Jest mi miło, że cieszę się takim dużym zainteresowaniem ???? Postaram się w kilku słowach przybliżyć swoja osobę, a po więcej zapraszam na Linkedl czy do kontaktu mailowego pod adresem eliza.slabon@sikla.com Swoja przygodę z firmą Sikla Polska rozpoczęłam w 2005 roku jako pracownik działu realizacji zleceń. Pracę tę wspominam z uśmiechem na twarzy ponieważ codzienne kontakty z naszymi Klientami umilały mi każdy dzień, a znajomości z Nimi zawarte w tym okresie pozostały ze mną do dziś. Po niespełna trzech latach została Kierownikiem tego działu, następnie Kierownikiem sprzedaży Telefonicznej oraz Projektowej, a od 2014 roku jestem Dyrektorem Handlowym. Prywatnie jestem mamą, partnerką i panią dwóch futrzaków – Karmelki i Tymonka???? Moje drugie imię to „zmiana” bo wiem, że bez zmian nie ma rozwoju. Nie gram, nie manipuluję. Zawsze stawiam na szczerość, transparentność, zaufanie. Te same zasady wyznaję wobec pracowników i przede wszystkim wobec klientów. Od samego początku obrałam tę drogę. Często słyszałam, że przecież sprzedaż to gra, manipulacje czy teatr … Każdego dnia, z całym zespołem udowadniamy, że można inaczej. Jestem pewna, że postawa, którą kierujemy się od lat po prostu działa. Zapraszam też do spotkania ze mną podczas obecnie prowadzonych rekrutacji. Eliza Słaboń Dyrektor Handlowy w Sikla Polska

@Eliza Słaboń

Ale co ma partner i futrzaki do poprzednich zarzutów? Ten sporo młodszy partner który był podwładnym to też ciekawa historia, ja bym tego nie wyciągał

MG
@Eliza Słaboń

Co to ma być? To żart? Nie chce mi się wierzyć, żeby poważna osoba w poważniej firmie taką wiadomość upubliczniła on-line. Partnerka i pani dwóch futrzaków?! Unikać i uciekać.

@MG

Sikla Polska nie będzie się odnosiła i komentowała nie merytorycznych komentarzy anonimowych. Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z firmą.

Czytelnik
@Eliza Słaboń

No właśnie, partner, partnerka, ludzie po przejściach z problemami, taka to firma.

RDS

Niekompetentna dyrektorka handlowa.

DD
@RDS

W jakich kwestiach konkretnie? Byłem uczestnikiem rekrutacji w ostatnim czasie w tej firmie i odniosłem zupełnie inne wrażenie. Dyrektorka była konkretna i skupiona na Swoich oczekiwaniach i zadawała bardzo jasne i dokładne pytania.

@RDS

Panie dyrektor handlowa w życiu chyba nic nie sprzedała. Za to jest specjalistą w kontrolowaniu GPS i wpisów w CRMie.

@Alojzy

Sikla Polska: Szanowny uczestniku "pseudo dyskusji". Twój wpis jest kłamliwy i złośliwy i absolutnie nie odzwierciedla faktów. Bardzo łatwo jest się ukryć za anonimowością i wypisywać nieprawdę. Życzymy Ci abyś na swojej drodze spotkał zajęcie lub/i wyzwanie , które zajmie Twoją głowę i pozwoli zobaczyć coś pozytywnego w Twoim życiu. Z życzliwością Sikla Polska

@Alojzy

Odniosłem zupełnie inne wrażenie. Generalnie to każdemu polecam wyrobić sobie samemu opinie niż czytać tego typu opinie jednostek. Generalnie bardzo rozwojowa Firma.

Krystyna
@RDS

Dlaczego niekompetentna? Strasznie ogólnie piszesz, a podejrzewam, że większość tutaj przychodzi żeby dowiedzieć się konkretów, a nie takich ogólników..

Dziwna firma,na Pomorzu nie mogą wybrać odpowiedniego kandydata nikt tam nie chce pracować

@Piotr

A z jakim stanowiskiem mają tam problem?

Fenster

Hm. chyba z handlowcem.

@Fenster

Aha, a wiadomo w sumie czemu? Za dużo oczekują?

Obserwator

Pozornie to wygląda, że wszystko jest ok. Ludzie się zwolnili, albo zostali zwolnieni i już nie ma problemów. Niekończące się pasmo sukcesów

Czy Sikla Polska Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Aga

Tak

Jaka atmosfera jest między działami w Sikla Polska Sp. z o.o.?

Ale w jakim sensie?

Jas

Czemu wojna o co chodzi w Sikli....

Omar

Atmosfera kiepska, utrzymują się w pracy tylko (usunięte przez administratora)

Edward
@Omar

Skąd się to bierze? To wina szefostwa czy pracownicy kłócą się między sobą?

Olaf

Towarzystwo wzajemnej adoracji.

Edward
@Olaf

To źle że ludzie się lubią? Każdy ma być wrogiem w pracy? :P

Brand
@Edward

Nic nie rozumiesz

Aneta
@Brand

To może wytłumacz w takim razie?

staryyy
@Aneta

Troszkę popracujesz, to będziesz wiedzieć. Tam każdy sprzeda cię nawet bez zysku.

Teresa
@staryyy

Jak bez zysku to po co sprzedawać? Dla przyjemności?

Zapraszam pracowników Sikla Jelenia Góra do założenia związku zawodowego, tel 756415912 www.soljg.eu

Ilona
@Paweł

a po co ci ten zwiazek zawodowy w tej firmie? co chcecie dzieki niemu zdziałac ?

Darek

Kiedyś byłem na rozmowie, przedstawiciele handlowi nie byli z dużych miast lecz z małych. Na przykład ph zamiast z Wrocławia był z oddalonej miejscowości od Wrocławia. Liczy się podstawa. Codziennie tracił dwie godziny na dojazd i z powrotem. Każdy wytrawny ph, wie, że w tym czasie można odbyć kilka spotkań. Nie proponujcie wysokiej podstawy na rozmowie, lecz niską, (większa szansa zatrudnienia). Firmę traktujcie jako przejściową, idealną do nauki. Rozmowa kwalifikacyjna rzeczowa (2-3 osoby z firmy i Ty), jak nie jesteś z branży od razu to wyjdzie. Ja przestrzeliłem zarobki. Życzę sukcesów.

Grzesiek
@Darek

Możesz napisać to to oznacza ta niska podstawa? Jaki to jest poziom brutto? Umowa o pracę?

Edyta
@Darek

Podłączam się do pytania Grześka, co masz na myśli pisząc mała/duża podstawa? Przedstawiciel może liczyć na marże, czy jest rozliczany wyłącznie godzinowo?

mam nadzieję, że pandemia zweryfikuje pracowników i maruderzy będą mieli więcej wolnego bo firma jest dobra . Może nie idealna ale jest dobra.

andrzej dobrze gadasz
@Andrzej

pandemia juz chyba zweryfikowała, bo wpadają ogłoszenia zamiast maruderów przedstawicieli

@andrzej dobrze gadasz

Słyszałem że ostatni przedstawiciel od przemysłu długo nie wytrzymał...

@Alojzy

No i właśnie przez wpisy takie jak Twój rodzą się plotki. Niby coś tam dzwonią ale za bardzo nie wiadomo gdzie. Nie, nie wytrzymał, a podkupił go ktoś inny. Po korelacji czasu i działu wiem co mówię, bo chodzi o mnie. Atmosfera w firmie od pierwszego dnia świetna, wsparcie i pomoc ze strony przełożonych ogromne, zostałem przyjęty bardzo dobrze. Jednak to tylko praca i wszędzie może być lepiej i pewnie gorzej. Jak na razie wydaje mi się, że trafiłem lepiej. A Ty kolego zanim się zabierzesz za obrażanie to zbierz więcej informacji...

@666

@666 Oj jestem ciekaw jak sie zestarzeje twój komentarz. Szkoda że sie nie podpisałes bo po pół roku to sie zam z siebie będziesz śmiał.

Agneso

Dzien dobry, piszę w imieniu męża który obecnie jeszcze pracuje w Niemczech. Mąż rozmawia biegle w j.niemieckim z wykształcenia inżynier informatyk, obecnie pracuje jako programista, operator CNC. Czy po powrocie mialby szansę na pracę w Państwa firmie?

Interesant

Dzień dobry. Czy możecie mniej więcej powiedzieć jak wygląda u Was płaca?

niedoszły kandydat
@Interesant

Ciągłe ogłoszenia o pracę i hiper rotacja, chyba wszystko wyjaśniają.

AO

Pracuję w firmie Sikla Polska od kilku lat. Firma wymaga dużo od swoich pracowników, ale też dużo daje. Co jest ważne to indywidualne podejście do pracowników. Dwa razy byłem w ciężkiej sytuacji życiowej i za każdym razem otrzymałem wsparcie. Firma docenia i wynagradza zaangażowanie, pozwala się kształcić w wybranym kierunku. Organizuje dla Pracowników systematycznie imprezy oraz wycieczki firmowe.

Janek
@AO

Dziękuję za tą opinię. Własnie wysłałem aplikację i teraz wiem że była to słuszna decyzja :)

WW
@Janek

Gratuluję podjęcia tak ważnej decyzji jak wysłanie aplikacji.

Tomasz
@Janek

Na jakie stanowisko aplikowałeś? Ciekawi mnie z ilu etapów składa się proces rekrutacyjny. Może po jednym spotkaniu pracodawca będzie wiedział, czy dana osoba się nadaje?

AO
@Tomasz

Właśnie jestem po pierwszej rozmowie, aplikowałem na kierownika sprzedaży. (usunięte przez administratora) Nie wiem czy mnie zaproszą na drugą turę, ale rozmowa była na poziomie.

@AO

@AO po części masz rację, bo od strony wyjazdów oraz pomocy finansowej nie ma się do czego przyczepić.(usunięte przez administratora) przyjacielskim podejściu kierownictwa do przedstawicieli (rozmowa w 4 oczy każdy się lubi, a po rozmowie obgadywanie i krytyka przy innych pracownikach), próbach wymuszania kształtowania wizerunku firmy na portalach społecznościowych (dyrektor handlowa każe pracownikom udostępniać, lajkowac i subskrybować posty z prywatnych kont). Pracy jako przedstawiciel nie polecam chyba, że Prezes w końcu przejrzy na oczy. Wystarczy zobaczyć jaka jest rotacja RKS ów w tej firmie i macie cały obraz.

PH
@AO

Napisz dlaczego taka rotacja pracowników?

Pozytywne myślenie

Czemu wszyscy wszędzie i o każdej porze szukają spisków i prób oszustwa? Czy w kraju w ktorym żyje 36 mln osób nie mogą wystąpić 2 osoby o tych samych inicjałach? Może po prostu to zwykły zbieg okoliczności i faktycznie w danej firmie pracuje AO i aplikuje AO. Swoją drogą interesujące są komentarze oparte na faktach z firmy, a nie opinie o malomiasteczkowej firemce. Ja znam firmy kilku osobowe na poziomie i firmy 100 osobowe bez poziomu. Ciekaw jestem jakie ide ma ta firma i ludzie ją tworzący. Za kilka dni mam rozmowę rekrutacyjną i z podejścia tej firmy do rekrutacji można wnioskować, że ludzie w tej firmie są bardzo zaangażowani (przynajmniej Ci z którymi rozmawiałem na etapie rekrutacji). Widać, że dla nich to nie jest tylko praca, gdzie przychodzą na 8 godzin dziennie i odliczają czas do końca dnia, tylko żyją z tą firmą. Może coś wiecej będę mógł napisać po rozmowie już osobistej, a nie przez telefon - ale to za kilka dni.

Dionizy
@Pozytywne myślenie

Na spotkaniu rekrutacyjnym będzie fajnie, a jak Cię zatrudnią okaże się że najlepiej będzie jak będziesz przez cały tydzień w terenie siedział z noclegami w hotelach. Powyżej 2 godz dojazd do klienta w jedną stronę to wg góry nocleg obowiązkowy. Nie polecam ludziom z małymi dziećmi.(usunięte przez administratora)

??
@AO

Jak jest tak wspaniałe to dlaczego taka rotacja pracowników? Wszyscy za słabi na Siklę?

??
@Pozytywne myślenie

Po rozmowie telefonicznej wie że to super firma i zaangażowani ludzie.

zainteresowany
@AO

ao mógłbyś wymienić jakiś przykład? ile ci firma dała w ostatnim czasie? bo podobno ma sie zwolnić jakieś miejsce na przedstawiciela to może sie zgłosze

Aleksander

Czy to prawda że przedstawiciele SIKLA aby odbyć wymaganą liczbe spotkań robią "wirtualne spotkania" nie wysiadając z auta pod budową a potem wpisują w CRM wizytę? Czy kontrola pracowników jest niedostateczna?

Janusz
@Aleksander

Tak robią bo jest GPS w aucie i sprawdzają każdą minutę.

Zostaw merytoryczną opinię o Sikla Polska Sp. z o.o. - Jelenia Góra

• Jak się pracuje w Sikla Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sikla Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sikla Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 1 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sikla Polska Sp. z o.o.