PORR S.A.

Opinie o PORR S.A.

Dominik Kozłowski

Odnosząc się do zarzutów @Obserwator co do braku doświadczenia w realizacji budowy, chciałbym przywołać kilka projektów ( w PORR i Innych organizacjach) które są w portfolio „Pana E” a które też miałem przyjemność z nim realizować. 1. Stadion - Polsat Plus Arena Gdańsk 2. Wydział Chemii dla Uniwersytetu Gdańskiego 3. Budowa Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu 4. DEO Plaza – Wyspa Spichrzów 5. Granaria – Wyspa Spichrzów 6. Horizon Gdańsk Ocenę co do stopnia skomplikowania inżynierskiego tych obiektów w realizacji a co za tym idzie zdobytym doświadczeniu pozostawiam do własnych przemyśleń. Szczecin pozdrawia "Pana E"

Marcin Bednarek
@PORR S.A.

Macie rację. Tym bardziej, jeśli z budowy kierownicy wywożą np kruszywo. Albo jeżdżą, jako blablacar.

Kamila Labak

Przykro się czyta tak krzywdzące opinie o "Panu E", który buduje i wspiera zespół na każdym kroku. Anonimowe wpisy są proste do opublikowania - "łatwiej" jest w ten sposób wyrządzić komuś krzywdę. Może warto się zastanowić, że po drugiej stronie też jest CZŁOWIEK. Człowiek, który wkłada całe serce w to, co robi. Od ponad 2 lat mam przyjemność współpracować z "Panem E". Jest osobą otwartą, bardzo komunikatywną, cierpliwą i zawsze dokładnie określa swoje wymagania. Podczas realizacji procesów zakupowych rzetelnie analizuje harmonogramy, zakres prac, a także chętnie włącza się w negocjacje i pozyskiwanie firm do realizacji. Klienci zawsze reagują uśmiechem, gdy wspomnę, że dostałam kontakt od "Pana E". Człowiek z pozytywnym nastawieniem, otwarty na rozmowę, gotowy do działania i niesienia pomocy innym. Życzę innym takich współpracowników jakim jest "Pan E".

Karolina Pacześny

Również chciałabym się wypowiedzieć w temacie niesprawiedliwego w mojej ocenie hejtu skierowanego w kierunku „Pana E”. Współpracowałam z „Panem E” zarówno w biurze ofertowym jak i na obu projektach i nie mogę się pogodzić z takimi oszczerstwami w jego kierunku. „Pan E” zawsze zwracał się do każdego z należytym szacunkiem. był otwarty na rozmowę i informację zwrotną, pogłębiał swoją wiedzę w zakresie umiejętności twardych jak i miękkich, aby być jak najlepszym kierownikiem i wsparciem dla swojego zespołu. Zarówno jako kolega jak i przełożony starał się w miarę swoich możliwości wspierać każdego dobrą radą i pomocą. Jeżeli ktoś nie potrafi należycie wykonywać swoich obowiązków, nie chce być częścią zespołu i nie potrafi pogodzić się z uwagami dotyczącymi jego (usunięte przez administratora) to według mnie nie jest to miejsce na kierowanie takich obraźliwych słów personalnie w jego kierunku a tym bardziej załatwianie takich spraw, zwłaszcza w sposób anonimowy – w mojej ocenie jest to całkowity brak odwagi.

Dominik Kozłowski

EX
@Dominik Kozłowski

@Dominik Kozłowski Horizon to nie przypadkiem budowa z której Was J.W Construction (usunięte przez administratora) za przekręty ?

@EX

Szanowny Panie, w zakresie wskazanej przez Pana inwestycji wypowie się sąd. Niemniej proponujemy adekwatny dobór słów bądź wstrzemięźliwość przy formułowaniu ocen w tematach, w których nie posiada się pełnej informacji.

Wojciech Belina
@PORR S.A.

Tych spraw w sądach to trochę macie, a to pokazuje jaki czysty jest biznes który prowadzicie:)

@Wojciech Belina

Szanowny Panie, liczba sporów związanych z umowami o roboty budowlanymi jest obecnie wyjątkowo duża i nie dotyczy tylko PORR SA, ale całej branży. Wynika to nie z poziomu ,,czystości” biznesu, jak był Pan łaskaw napisać, ale przede wszystkim z niestabilnego otoczenia rynkowego, które w dalszym ciągu odczuwa skutki pandemii COVID-19, a obecnie zwłaszcza wojny na Ukrainie. Wzrost cen surowców oraz zwiększające się koszty robocizny mają ogromny wpływ na trwające inwestycje - zwłaszcza te większe, których realizacja trwa dłużej. Spory wywołuje także rozliczenie ukończonych już prac. Trudno obecnie wskazać większy kontrakt budowlany, który dałoby się zrealizować na warunkach ustalonych kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy temu, bez zmiany warunków umowy, a zwłaszcza wynagrodzenia.

Marcin Bednarek Nowy wpis

janek

PORR? Dobrze to juz było.... Kołobrzeg. Pani Ilona R. z bióra budowy należy do osób fatalnych w komunikacji miedzyludzkiej. Pracownicy z bióra i budowy maja już jej serdecznie dosc.Dyrektor kontraktu Andrzej S. chyba sie zakochał...Ale nie o tym. Ta kobieta ma prowadzic teraz całe finanse kntraktu??? Boże pomóż!!! Przecież ona na niczym sie nie zna, zero pojecia o budowie. Radzę zweryfikowac i popytać lub zatrudnic kogos innego na to miejsce.Niech lepiej ona dalej wklepuje WZ do SAP-a. Zanim ktos mi tu odpisze prosze najpierw o weryfikacjie na budowie.

@janek

Dziękujemy za informację. Oczywiście sprawdzimy ją u źródła.

@janek

Szanowny Panie, Powyższe informacje, zgodnie z Pana sugestią, zostały dokładnie zweryfikowane. Niestety zamieszczone informacje są niezgodne z rzeczywistością, a opinia o osobie krzywdząca. Otóż, Pani Ilona od stycznia tego roku pracuje na kontrakcie w Kołobrzegu jako samodzielny ekonomista na stanowisku „Główny ekonomista projektu”. Jej awans był poprzedzony różnymi wywiadami z pracownikami tak i z centrali jak i regionu oraz projektów, na których pracowała. Pani Ilona w firmie pracuje od 8 lat i konsekwentnie budowała swoje kompetencje wykazując się przy tym rzetelnym wykonywaniem obowiązków. Nie było dotychczas na nią żadnych skarg czy uwag, zarówno z kontraktu jak i z regionu. Odnosząc się do zasad, zgodnie z którymi pracownicy są w PORR awansowani w każdym przypadku, regularnie monitorujemy sytuacje i rozmawiamy z pozostałymi pracownikami zbierając opinie o takiej osobie. Mamy nadzieję, że odpowiedź jest satysfakcjonująca, niemniej jeśli są jeszcze jakieś kwestie do wyjaśnienia to kierownictwo Regionu Północnego chętnie spotka się w biurze regionu, aby porozmawiać. Pozdrawiamy

@PORR S.A.

Wyjaśnili Państwo zasady awansu, jak rozpytywani są współpracownicy i przełożeni. A jakie są sposoby zgłaszani uwag, są tu jakieś znane pracownikom kanały zgłaszania tego, co ich niepokoi?

Jeśli ktokolwiek uważa, że jakieś zachowania, czy sytuacje powinny być zgłoszone to może zwrócić się do: przełożonego, działu compliance, czy ombudsmana. często pracownicy zgłaszają tez swoje uwagi na gowork. Czytamy je wnikliwie i staramy się sprawdzać fakty oraz zamieszczać info zwrotne. W uzasadnionych przypadkach prosimy tez o bezpośredni kontakt.

@amor Nowy wpis
@janek

@janek jak strzeli strzała miłości to tak łatwo się nie ucieknie przed nią... Bardziej tutaj chodzi o fakt że osoba bez odpowiednich kwalifikacji zajmuje takie stanowisko.

Natala

Witam, mąż planuje kandydować na stanowisko Inżyniera budowy. Wpadłam poczytać co macie ciekawego do powiedzenia o firmie, widzę, że sporo piszecie o atmosferze ale mimo wszystko mąż jest uparty i chce spróbować. Oprócz tego, że umowa o pracę, w ogłoszeniu nie ma tego co nas najbardziej interesuje. Chodzi o godziny pracy i zmiany, inżynierowie w jakim systemie pracują?

@Natala

Szanowna Pani, każdy projekt ma swoje zasady, w tym godziny i system pracy. Zazwyczaj te kwestie ustala się z Przełożonym po podjęciu pracy. W standardzie jest 8godzinny system pracy, natomiast budowa to żywy organizm i jeśli trzeba zostać dłużej (a należy uwzględnić, iż takie sytuacje się zdarzają), to pracownicy zostają i później odbierają te godziny. Rozpoczęcie pracy na budowie to zazwyczaj godz. 7 rano.

Izka
@PORR S.A.

O, ja też jestem ciekawa pracy jako inżynier budowy, bo chłopak chce tu wysłać cv. Ale jak budowa to żywy organizm, to co z nadgodzinami. Czy występują, a jak tak, to czy oznacza, że trzeba zostawać po godzinach w dniu pracy, czy oznacza to, aby przyjść do pracy także w weekend?

@Izka

Co do zasady nadgodziny oznaczają,, że pracuje się dłużej. Dotyczy to tych etapów budowy gdy procesy technologiczne wymagają realizacji aż do ich całkowitego zakończenia np. układanie betonu. Dodatkowy czas pracy albo jest zapłacony albo odbierany w formie dni wolnych. W weekendy nie pracujemy.

Ilona Nowicka Nowy wpis
@Izka

@Izka. Niestety ale będziesz musiała się przyzwyczaić że mąż będzie pracować po 10 godzin dziennie (normalny dzień pracy) a na umowie będzie mieć wpisane 8. Możecie zapomnieć że wypłacą wam za nadgodziny no chyba że ktoś mu je zatwierdzi. Niestety w enova sam nie może sobie wpisać nadgodzin. Jedyne na co możecie liczyć to wolny dzień za prace w soboty.

Nowy wpis

@Ilona Nowicka

Praca na budowie nie jest jak praca w biurze. Tak jak wcześniej pisaliśmy - jesli zaczynamy betonowanie płyty fundamentowej lub stropu to musimy to zrobić do końca. Każdy kto pracuje w branży budowlanej to wie i rozumie. na rozmowach rekrutacyjnych mówione jest wprost, ze praca po 10 godz dziennie (7-17). Godziny przekraczające pensum są najczęściej odbierane w formie dni wolnych.

Poorrr

Ta firma to pomyłka. To jak związek z toksykiem, na początku motylki, obietnice, nadzieje na przyszłość, a chwile później zderzenie się z rzeczywistością i realiami. Podwyżki to mit, odbiór nadgodzin to mit, super płace i dodatki to również mit. Firma wydawała się rzetelna, ich wprowadzone założenia, regulaminy, systemy.. to fikcja. Firma nie reaguje na wykorzystywanie pracowników. Zgłoszony (usunięte przez administratora) w firmie, zgłoszone nadużywanie stanowiska kierowniczego, nie raz.. i nie przez jedna osobę - czy coś zostało zrobione w tym kierunku? NIC! Zero reakcji! Kolega zapewne dostanie po pastelowej kojeny projekt, kolejnych ludzi, a sprawa ucichnie. Nikt nie zainteresował się skąd tyle wypowiedzien od pracowników na jedej budowie w tak krótkim czasie? Ludzie.. to nie wina hajsu, a tego co trzymacie u siebie. Człowiek odchodząc z tej firmy nie podąża za lepszym pieniądzem, a ze względu na ratowanie zdrowia psychicznego które podupadło przy pracy na pastelowej. W końcu sprawa trafi wyżej, a wtedy nie bekną tylko winni, ale i firma za brak rekacji i trzymanie tych zwyroli.

@Poorrr

Ja chyba mimo wszystko zaryzykuję i złożę cv na kierownika budowy, bo jestem dosyć twardy psychicznie. Wiem, że przeżyłeś ten brak wypłacania nadgodzin i premii, ale firma dużo pisze w ogłoszeniu o dodatkowych świadczeniach socjalnych, a to są dwie sprzeczne informacje.

Pooorr

Możesz być twardy psychicznie, gratuluje, jeżeli nie masz do siebie szacunku to Twoja sprawa. Ci co jednak się szanowali już tam nie pracują. A jeżeli chcesz być codziennie (usunięte przez administratora) - no cóż, każdy ma jakieś niespełnione fantazje. Hajs to nie wszystko. Życzę powodzenia.

@Pooorr

Temat został o wpisie natychmiast skierowany do osoby odpowiedzialnej za region, w którym realizowany jest m.in. projekt Pastelowa. Równocześnie potyczka słowna w internecie nie rozwiąże żadnego problemu. jedynie spowoduje eskalację negatywnych emocji. Osoby, które chcą aplikować do pracy zapraszamy. Osoby już pracujące, które uważają, że nie są właściwie traktowane prosimy o bezpośredni kontakt: komunikacja@porr.pl. Zapewniamy że zajmiemy się problemem.

Poorrr
@PORR S.A.

Przestańcie mydlić oczy tym którzy czytają tu wpisy. Sprawa byla zgłoszona, dział compliance również poinformowany. Nic w tym kierunku nie zrobiliście... o ostatnim zgłoszeniu poinformowaliście oprawców, zamiast wyciągnąć konsekwencje i zacząć działać!

@Poorrr

Dziękujemy za przekazane informacje. Żałujemy, że jest to czynione na forum publicznym, a nie było wcześniej zgłoszone do właściwych osób. Być może problem byłby już dawno rozwiązany. Treść wpisu została przekazana do kierownictwa regionu odpowiedzialnego za projekt Pastelowa. Wyjaśnienia zamieścimy tutaj niezwłocznie po ich otrzymaniu. Niemniej w celu rozwiązania zaistniałej sytuacji zachęcamy do kontaktu osobistego komunikacj@porr.pl

@Poorrr

W takim razie zwrócimy się do działu compliance po informację o zgłoszeniu sprawy oraz o podjętych krokach.

@PORR S.A.

Żałujemy, że na forum - bo WSTYD! Tuszowanie spraw, jak w każdym innym tworze tego typu. Zachęcam do wywalania tego, co boli pracowników byłych i obecnych. Nie bać się.

Obserwator
@Poorrr

Zgadzam się z tym wpisem, sprawa z kierownictwem i traktowaniem pracowników została jeszcze zgłoszona na projekcie Horizon do działu compliance -żadne kroki w tej sprawie nie zostały podjęte, a nie przepraszam pan E dostał w nagrodę kolejną budowę i wyższe stanowisko, a ludzie którzy mieli jakiekolwiek pojęcie o budownictwie albo się zwolnili albo niedługo to zrobią, zostanie tylko grupa wzajemnej adoracji na czele z Panem E która nie ma pojęcia jak budowę poprowadzić

A my żałujemy, że ta odwaga w opisywaniu rzekomych (usunięte przez administratora) pojawia się w anonimowych wpisach. Myślę, ze łatwiej byłoby rozwiązać każdy problem gdyby jego zgłaszanie miało transparentny charakter. Jesteśmy otwarci na krytykę i uwagi, ale podpisane imieniem i nazwiskiem.

@PORR S.A.

Przecież to o Was było, nawet nie potraficie czytać ze zrozumieniem.

AS
@PORR S.A.

Wydaje mi się, że wystarczająco pokazaliście swoje „otwarcie” na krytykę i uwagi. Zgłaszanie Wam problemów niczego nie rozwiązuje jak widać, a ludzie wola pozostać anonimowi, najwidoczniej ktoś jeszcze się tam trzyma i boi, ze czeka go gorsze piekło niz juz ma. Współczuje każdemu kto nie ma możliwości po prostu od Was uciec z jakiś powodów.

@PORR S.A.

Też uważam, że jeśli się kogoś oskarża o rujnowanie komuś psychiki i życia zawodowego to trzeba to pod własnym nazwiskiem. Niestety, ale plucie jadem, bo myślimy, że jesteśmy anonimowi to w Polsce niestety norma.

inżynier
@AS

Czytam te opinie, bo rozważam zgłoszenie się do PORR do pracy i powiem tak: ludzie, jak się coś nie podoba to dlaczego tam jesteście? Drzwi są z zewnątrz zaryglowane? I ile trzeba mieć czasu, żeby tak wylewać tu żale? jak zarzuty są mocne to do sądu i niech on osądzi czy macie rację czy nie. I jeszcze jedno zdziwienie: to jednak prawda, że zadowolony człowiek powie o tym tylko 4 razy, a niezadowolony 11 (potwierdzone przez badania). Mało tu pozytywnych opinii, bardzo dużo oskarżeń i narzekania. Dlatego popytałem wśród znajomych jak jest i usłyszałem sporo dobrego. Branża budowlana jest w Polsce duża, nie trzeba pracować w PORR. Ja zmieniam pracę. Wy też możecie. Zresztą raz na czas po prostu warto.

PORRianin
@PORR S.A.

Czy dział Compliance potwierdził, iż wielokrotnie otrzymywał informacje i nie podjął żadnych działań? Czy zostało poddane pod rozważenie powody działań kierowników budowy, kierowników projektów i dyrektora ojca operacyjnego? I rozgrzeszenie działań podejmowanych w trakcie matactw finansowych, usuwania osób z budów, ktore dostrzegaja sprzedaz materialow na boku nalezqcych do majatku firmy? Z budowy odchodzą ludzie poprzez wpływy i ataki słowne panów na tych trzech stanowiskach? Zasypywanie zadaniami nie zgodnymi z obowiazkami przypisanymi do stanowiska które się zajmuje. Zrzucanie win, ciągle krzyczenie, zakaz wypowiedzi to na Horizon, Pastelowa to codzienność. Możemy skończyć dodawać wpisy - bo firma z tym nic nie zrobi. Już jest sprawa zamiatana pod dywanik. Mam nadzieję że Karma wróci a los rozgrzeszy wszystkie osoby odpowiedzialne za 43 wypowiedzenia złożone na przełomie 2 lat w Regionie Gdańsk. Powodzenia.

Joanna Pacuszka
@Poorrr

Czytając powyższe, nie mogłam pozostać bierna… W swojej ok. 3-letniej pracy w firmie PORR byłam zarówno w zespole Horizon, obecnie budowa Pastelowa - nie zgadzam się w żaden sposób z negatywną opinią dot. ‘Pana E’. Pan E.– osoba z sercem na dłoni. Zawsze uśmiechnięta, komunikatywna, pomocna. Zarówno prywatnie – dobry człowiek, jak i zawodowo – dobry inżynier. W moim odczuciu świetnie odnajduje się w roli Kierownika Budowy jak i Kierownika Projektu - tym bardziej kiedy przejmuje się budowę na końcu realizacji - to dopiero wyzwanie… Współpraca na najwyższym poziomie. Otwarty na rozmowę, szukanie rozwiązań w trudnych sytuacjach. Odpowiednio przekazywane informacje i delegowanie zadań. Ogromne zaangażowanie w projekt, pracowitość. Drzwi do Jego pokoju zawsze są otwarte – dosłownie i w przenośni. Pan E. inicjuje spotkania integracyjne, organizuje i wspiera wszelkie święta na budowie np. dzień kobiet, urodziny, wigilię itp. itd. Bardzo ważnym dla niego jest ZESPÓŁ, co otwarcie podkreśla, a równocześnie pokazuje to swoim działaniem. Idealnym przykładem był projekt HORIZON, gdzie w większości to właśnie zasługa Pana E. sprawiła, że był tam zespół z prawdziwego zdarzenia, zaangażowanych, odpowiedzialnych, a przede wszystkim lubiących ze sobą pracować ludzi. Nie bez powodu w Regionie Gdańsk, na forum, w rozmowach - mnóstwo osób podkreśla i wciąż wraca do atmosfery jaka panowała na współtworzonym przez Niego projekcie. Trzymam kciuki na kolejnych.????

@PORRianin

Zgodnie z zapowiedzią odpowiadamy na pytania. Dział compliance potwierdza, że miało miejsce zgłoszenie, ale było anonimowe i ogólnikowe. Podstawą rozwiązywania tego typu problemów muszą być wskazane konkretne sytuacje, zachowania a także osoby. Również osoba zgłaszająca jeśli chce zmiany sytuacji powinna się ujawnić, gdyż jest to gwarancją przeprowadzenia rzetelnej oceny sytuacji z uwzględnieniem wszystkich, którzy w niej uczestniczyli. Tu nie ma to miejsca, ale mimo to temat jest wyjaśniany na tyle na ile pozwala ogólne zgłoszenie. Odnosząc się do kwestii dużej liczby odejść w regionie północnym to zapewne każdy ma własne, osobiste powody. Osobom odchodzącym zawsze proponujemy wypełnienie ankiety, aby lepiej poznać przyczyny decyzji, wyciągać wnioski i wdrażać je do zasad panujących w firmie. Staramy się działać spokojnie i skutecznie, a nie szybko.

Tamta
@PORRianin

Potwierdzam te historię. Tak, dokładnie tak było na Pastelowej.

@Tamta

Szanowni Państwo, wszystkie opisane sytuacje nie były przedmiotem zgłoszenia, które pozwalałoby na podjęcie adekwatnych działań. Analiza zgłoszeń do działu compliance wskazuje, ze są one bardzo ogólne i anonimowe. Jeśli w stosunku do konkretnych osób ma być wdrożone postępowanie wyjaśniające nie może to być robione na podstawie anonimowego zgłoszenia. Dlatego zachęcamy do informowania w sposób, który pozwala rozwiązywać skutecznie problemy.

EX

Znowu stało się to, co w firmie PORR już niestety stało się rutyną. (usunięte przez administratora) którego byłem świadkiem, kolejny raz został zignorowany, zamieciony pod dywan przez koleżeńskie układy w firmie. To nie pierwszy przypadek, ale każdy kolejny utwierdza mnie w przekonaniu, że prawdziwość i sprawiedliwość są tu towarem deficytowym. Gratulacje dla ME i RR – wasza umiejętność ignorowania problemów i wykorzystywania ludzi osiągnęła mistrzostwo. Pamiętajcie jednak, że wyzysk i niszczenie zdrowia psychicznego pracowników nie mogą trwać wiecznie. Sprawiedliwość kiedyś zwycięży, a wasze działania odbiją się na was negatywnie. Takie postępowanie musi mieć koniec.

Jolka
@EX

Oj tam oj tam oni wszyscy to poskanskowcy i rozwalą tę firmę od wewnątrz jak to już było. Niedługo nie będzie komu budów dokończyć :-)

@EX

Szanowny Panie/Szanowna Pani, dziękujemy za opinię. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi, które pozwolą poprawić zachowania i sytuacje niezgodne z przyjętymi w PORR standardami. Niestety, zbyt ogólne oraz anonimowe wpisy nie ułatwiają tego. Dlatego prosimy o zgłoszenie nieprawidłowości do działu compliance albo na adres: komunikacja@porr.pl. Z góry dziękujemy za kontakt

@Jolka

W PORR SA, podobnie zresztą jak w całej branży, pracują osoby mające w swoim doświadczeniu zawodowym współpracę z różnymi firmami budowlanymi. We współczesnych realiach to normalne, że raz na kilka lat zmienia się pracodawcę, aby poznać inne projekty, model biznesowy oraz ludzi. Nasze rekrutacje cieszą się sporym zainteresowaniem, ryzyko, że czegokolwiek nie dokończymy nie występuje. Zapraszamy do śledzenia naszych realizacji w social mediach.

@PORR S.A.

Wymagają Państwo umiejętności pracy w zespole - choćby w propozycji pracy dla Laboranta / Specjalisty ds. laboratoryjnych. Ale na ile chętni do współpracy i pomocni są potencjalni współpracownicy oraz przełożeni? Ważna sprawa, zwłaszcza gdy ma się człowiek wdrożyć należycie w nowe obowiązki. Ile w ogóle zgłoszeń o nieprawidłowych zachowaniach ma dział compliance, jeśli mogę wiedzieć?

Każdy nowy pracownik ma okres próbny na to, aby się wdrożyć. Ma również wsparcie dedykowanej osoby w ramach programu Buddy. Co do zasady WSPÓŁPRACA to jedna z 5 podstawowych wartości PORR oraz jedno z kryteriów oceny jakości pracy. Zachęcamy do aplikowania.

Operator Koparki, co jest potrzebny, bo wisi ogłoszenie, to na jaki czas ma zawieraną pierwszą umowę o pracę? Tam jest tylko napisane, że umowa o pracę. A szczegóły decydują. U mnie pracodawca ociąga się jak może z taką formę zatrudnienia, to więc patrzę, gdzie prędzej będę miał umowę o pracę na stałe.

Natala

Czy pensja na poszczególnych stanowiskach jest objęta tajemnicą? W żadnym ogłoszeniu nie są podane kwoty, choć ja zainteresowałam się etatem specjalisty ds. kalkulacji. Jak ktoś zna wysokość wynagrodzenia to niech tutaj napisze. Kilka benefitów wymieniono plus jeszcze dodatkowe świadczenia socjalne. Co się zalicza do tych dodatków?

@Natala

dziękujemy za zainteresowanie nasz ofertą pracy. Unikamy wpisywania konkretnych kwot, gdyż zazwyczaj są to tzw. widełki, a ostateczny poziom wynagrodzenia jest uzgadniany indywidualnie pomiędzy przełożonym a przyszłym pracownikiem. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu: joanna.plusa@porr.pl

Widzę że ogłoszenie o pracę na operatora walca jest jeszcze aktualne. Mam uprawnienia i chce wysłać CV tylko przydałoby się wiedzieć gdzie są konkretnie prowadzone roboty drogowe bo widziałem że firma ma zlecenie w Rzeszowie i w Warszawie. Jak gdzieś dalej to jest zapewnione zakwaterowanie?

Dziękujemy za zainteresowanie nasza oferta (usunięte przez administratora) W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z joanna.plusa@porr.pl

To fantastyczne, ze tyle osób miało odwagę sprzeciwić się anonimowej nagonce na kolegę z (usunięte przez administratora) I to pod własnym imieniem i nazwiskiem. Brawo PORR! Taka lojalność to rzadkość. Należy mieć nadzieję, że taka postawa dotyczy całej firmy a nie tylko jednej budowy.

Kaśka
@Anna

Fakt. Ja też jestem pod wrażeniem tych wpisów. Widać że tym ludziom zależy na Panu E :-). Sama chętnie bym z nim pracowała. Taki ludzki szef to rzadkość.

Baśka

Po ofercie dla operatora bobcat, nie spodziewałam się dofinansowania do nauki języków obcych. Podszkolić tak męża to nie zły pomysł. Ogólnie właśnie dla niego w wolnym czasie szukam (usunięte przez administratora) Wiele osób chwaliło atmosferę w wątku a jak z zarobkami? W tej kwestii taki pracownik ile zarabia? Podrzuci ktoś konkretną kwotę?

@Baśka

dziękujemy za zainteresowanie ofertą (usunięte przez administratora) w PORR. Szczegóły wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach może przekazać joanna.plusa@porr.pl. Zachęcamy do kontaktu.

Kamila Labak

Jestem zainteresowany, aplikowaniem na stanowisko operatora walca. Szukałem w ogłoszeniu widełek zarobkowych albo przynajmniej stawki godzinowej, niestety taka informacja nie została podana. Czy ktokolwiek aktualnie wie jaką stawkę początkową mógłbym negocjować na rozmowie kwalifikacyjnej? Umowa o pracę jest od samego początku zatrudnienia, zapewne pierwsza jest na okres próbny, na jaki czas? Co do atmosfery akurat w tym dziale, to czego powinienem się spodziewać? Wiele tu informacji na ten temat, ale nikt nie pisze których usług się to tyczy.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym ogłoszeniem. Prosimy o kontakt z joanna.plusa@porr.pl. Asia udzieli wszystkich informacji.

Karolina Pacześny

Skoro benefity w firmie ktoś określił jako " mit "a w ofercie dla specjalisty do spraw obsługi gwarancyjnej przedstawiono na przykład dofinansowanie do nauki języków obcych, kartę maybenefit i tym podobne. To faktycznie te benefity należą się pracownikowi, macie je realnie? Ogłoszenie nie uwzględnia żadnych widełek wynagrodzeń. Mógłby ktoś mi je przybliżyć?

Prosimy i kontakt w temacie benefitów na adres: joanna.plusa@porr.pl. Asia udzieli chętnie szczegółowej informacji o benefitach i widełkach wynagrodzeń.

@PORR S.A.

Czy jest szansa na podanie ich w ogłoszeniu?

Niko

Póki co pracuje w firmie od kilku tygodni, jestem już po pierwszej wypłacie. Mogę polecić pracę ze względu na przyjemną rekrutację i świetny zespół!

Lucyna Roszyk

Nie pracuję na co dzień z ,,Panem E", ale to dlatego, że jestem we wsparciu wszystkich inwestycji, które tego potrzebują w zakresie relacji z otoczeniem (komunikacja społeczna). Z Panem E miałam przyjemność współpracować przy kilku tematach zgłoszonych przez sąsiadów budowy Horizon. To co mogę powiedzieć to 3xP: profesjonalizm, przyzwoitość, partnerstwo. Sposób komunikacji Pana E z ludźmi skarżącymi się na różne uciążliwości wywoływane przez budowę zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Trudno było mi uwierzyć, że inżynier ma tak wysokie umiejętności miękkie. I nie sądzę, że w relacjach ze mną i mieszkańcami pokazywał ludzką twarz, a dla współpracowników jej nie miał. Dlatego z zażenowaniem czytam te opinie, które z jego osobą nie mają nic wspólnego. Do tego ktoś nie ma odwagi cywilnej i pisze anonimowo. Bardzo łatwo kogoś obrzucić błotem, zrobić wizerunkową krzywdę. Warto mieć świadomość, że kogoś kto to robi może spotkać ten sam los kiedyś... Reasumując, ,,Pan E" to wielki atut naszej firmy, a nie problem. Wspaniały człowiek.

Na swojej stronie mają kilka ofert min. na operatora walca. Te roboty drogowe to w dużym oddaleniu od miejsca zamieszkania. Chodzi mi czy praca wymaga wyjazdu w tygodniu i zakwaterowania bo tego wolałbym uniknąć.

@Adam

Prosimy o kontakt z joanna.plusa@porr.pl. Koleżanka odpowie chętnie na wszystkie pytania.

Jak już dostaniecie premie to ile zwykle to jest? Ile jest takich miesięcy w roku, że wpadnie coś dodatkowego? O ile mniej firma płaci niż konkurencja, o której piszesz? W jakim dziale często zmieniają się ludzie?

BAŚKA

No nie możemy się porównać do Budimexu to fakt. Tam premie od 25 tyś, a u nas od 4 tyś brutto i premia tylko raz w roku. Pod tym względem PORR kiepsko wypada na rynku to fakt.

J

Poprzedni post został usunięty. Więc premie są gorsze niż Budimex, Strabag itd. Rotacja ogromną szczególnie w zakupach

@J

Poziomu wynagrodzeń nie można oceniać wyłącznie przez pryzmat premii. Odnośnie rotacji w dziale zakupów to trudno odnieść się do określenia ,,ogromna". Zmiana pracodawcy to zjawisko, które można zaobserwować zarówno w innych firmach, jak i branżach.

@PORR S.A.

Tylko, że premie to czynnik bardzo motywujący, więc może Wy w inny sposób motywujecie pracowników do pracy? Jeśli ktoś pisał o ogromnej rotacji, a Państwo się tym nie zgadzają to poproszę o podanie konkretnych liczb, wtedy będzie łatwiej ocenić.

Rzeczywiście, jak każda firma mamy cały komplet benefitów, które prezentujemy w ogłoszeniach o pracę oraz podczas rozmów rekrutacyjnych. Zapraszamy do zgłoszenia aplikacji i zapoznania się wówczas z nimi szczegółowo.

@PORR S.A.

To nie rozumiem czemu nie możecie ich chociażby tutaj wymienić. Każde stanowisko dostaje co innego, nie ma tak, że każdy dostaje te same benefity?

PL

Na budowie w Trzcińsku opiekun kampów Łukasz M. Podczas godzin pracy ludzi tam mieszkających zwiedza sobie pokoje mieszkalne. Czego szuka nie wie nikt. Proszę mu wyjaśnić jakie konsekwencje prawne za tym idą. To nie są wymysły tylko fakt w dodatku poparty dowodami w postaci nagrania oraz są inni świadkowie. Jeżeli proceder się powtórzy zostanie to zgłoszone na policję i na tym nie koniec.

@PL

Dziękujemy za informację. Rzeczywiście w pierwszym etapie remontu tunelu w Trzcińsku wdrożono praktykę sprawdzania campusu w celu utrzymania tam właściwych relacji międzyludzkich, ale miało to miejsce w czasie, gdy w pokojach przebywali już ich mieszkańcy i na pewno nie wiązało się z przekraczaniem granic niczyjej prywatności. Obecny etap prac realizuje inna grupa osób i wcześniejsza praktyka nie ma ani uzasadnienia, ani sensu, a na pewno nie ma przyzwolenia na wchodzenie do prywatnych pomieszczeń pod nieobecność ich lokatorów. Zdecydowanie potępiamy takie zachowanie. Dlatego natychmiast po akceptacji wpisu sprawa została zgłoszona do kierownictwa budowy w celu weryfikacji i podjęcia adekwatnych do sytuacji działań. Jeśli jednak nic się w najbliższym czasie nie zmieni prosimy o ponowny kontakt na: komunikacja@porr.pl

Z ludzi pracujących dla porr w Niemczech to zwolniło się bardzo dużo osób a większość poszła do Eiffag bo płaca po 2900€ a nie tak jak w porr 2200€ Parę lat temu porr miał ponad 1000 ludzi na Niemcy teraz to 250

O poziomie zatrudnienia decyduje liczba realizowanych kontraktów. Niemniej zawsze gdy inwestycja zbliża się do końca analizujemy możliwość wykorzystania pracujących zespołów w innych projektach. Oczywiście każdy ma prawo do zmiany pracodawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o PORR S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PORR S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PORR S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 157.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PORR S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 16 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PORR S.A.?

Kandydaci do pracy w PORR S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PORR S.A.