Opinie o Telewizja WTK w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Telewizja WTK. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Telewizja WTK o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Nadawanie programów telewizyjnych i radiofonicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Telewizja WTK w Poznań

Były Nowy wpis

Dobre miejsce na start i wdrożenie się w branże mediów. Warte podkreślenia jest, że TYLKO na start, standardy i sposób pracy znacząco odbiegają od wiodących mediów. Wynika to z karkołomnego cięcia budżetów, przepracowania ludzi i ciągłej wymiany kadr (jak ktoś już coś umie, momentalnie ucieka). - Nieformalna lojalka, mimo śmiecówek i niskich wynagrodzeń (patrząc przez pryzmat branży, to bardzo niskich wynagrodzeń). Czyli jak dostaniesz jakąś ofertę/zlecenie jednorazowe po za WTK (w tej branży, jest to normalne), to prezes rości sobie z tego tytułu % od pieniędzy jakie w ten sposób zarobisz. Czyli dostajesz ofertę poprowadzenia imprezy, to zgłaszasz to do działu marketingu, realnie fakturę za usługę wystawia WTK, a ty dostajesz jakąś część kwoty jako dodatek do wypłaty. Przypominam, że pracuje się tu na śmieciówkach. - Zabetonowany dział marketingu hamujący rozwój firmy (Panie zatrzymały się na etapie maszyny do pisania) dodatkowo istnieje on niejako obok, przez co nie ma integracji, a współpraca jest wyjątkowo toporna. Prezesi problemu nie dostrzegają (starzy znajomi). - Dwóch prezesów z czego jeden to wyjątkowy cwaniak i kombinator (nie będzie miał problemu żeby z uśmiechem Cię urabiać, a następnego dnia bez mrugnięcia okiem zabrać połowę dyżurów w ramach oszczędności). Typowo korporacyjne zarządzanie w małej firmie... - Podejście prezesów typu "firma to rodzina" (taaa (usunięte przez administratora) chyba...) - Da się tu zarobić niezłe pieniądze (w kontrze do pracy na linii czy w biedrze), ale wymaga to bycia w stanie ciągłego przepracowania. Jak się to podzieli przez godziny, to stawki są poniżej biedronkowych. - Jak to w każdych mediach, praca w dziwnych godzinach w święta i weekendy.

Co jaki czas w Telewizja WTK można ubiegać się o podwyżkę?

Były Nowy wpis

Kiedyś była 1/8 etatu i opłacony ZUS. Później zrezygnowano z tego i każdy miał dostawać +500zł jako dodatek na opłacenie sobie ubezpieczenia. Nowi pracownicy już tych 500zł niedostawali i została zamieniona definicja tych pieniędzy na tzw. "podstawę" . Czyli jeżeli popracujesz trochę (rok,dwa) to masz prawo iść i ubiegać się o te 500zł lub więcej podstawy. Czyli wtedy na koniec miesiąca dostajesz kasę za wyrobione dyżury + kwotę podstawy. O przydziale podstawy decyduje prezes. Czasami są podnoszone kwoty za konkretny dyżur, ale bardzo rzadko i są to różnice rzędu 10-20zł. Prędzej Ci się trafi, że zostaną połączone dwa dyżury i za to dostaniesz np. +50%

t. hermann Nowy wpis

Dlaczego każdej wiosny podajecie błędne czasy wschodu i zachodu słońca?

Marketing WTK

Jeżeli szukasz pracy z przemieloną bazą danych rozłożoną pomiędzy osoby pracujące w WTK od 20 lat, to jest to dobre miejsce, żeby się odbić i uciekać gdzieś dalej. Jeżeli uda Ci się wyrobić premię tzn., że ktoś przed tobą został zwolniony a reszta nie zdążyła wsiąknąć wszystkich dużych klientów do swoich baz. Dostaniesz laptop, telefon krótki opis wypełniania i to na tyle z pomocnych i sensownych porad. Nie istnieje roczne planowanie budżetu a dostęp do wielu danych jest ograniczony, bo Panie z działu gubią się w technologii na poziomie poprawnego włączenia komputera. Na koniec będziesz się czuć, jakbyś nie umiał nic - wystarczy zmienić pracę i okazuje się, że bycie key account to nie dziwna forma multizadaniowego ninja i to nie Ty jesteś beznadziejny, tylko brak współczesnego modelu organizacji pracy rozwala pracę wszystkich w dziale. Z nieznanych powodów zarząd jest dogłębnie przekonany, że zatrudnia specjalistów - maksymalnie 4 osoby nie popełniają głupich błędów (za które później jest oskarżany techniczny dział firmy), a cała reszta jest tak męcząca dla klientów, że sypią się prośby o zmiany opiekuna. WTK przeżyje renesans w momencie przejścia na emeryturę przez zatrudnione osoby, bo nagle się okaże, że inni też mogą robić targety a firmy chętniej współpracują z młodszymi osobami, które potrafią kliknąć prawym przyciskiem myszy i pobrać plik. Polecam studentom, ale jesli masz rodzinę do wyżywienia i doświadczenie w marketingu - szukaj dalej.

Iwona
@Marketing WTK

To nie ma żadnego wdrożenia ani przeszkolenia dla nowych pracowników? W jaki sposób przydziela się tutaj klientów, jakoś samemu trzeba o nich zawalczyć? Wyrobienie premii to nie jest coś, na co można liczyć co miesiąc ?

Wtk
@Iwona

Nie, nie ma szkolenia, radzisz sobie sama pływając w bazie, dodając firmy, które "widzisz, mijasz na ulicy" i próbujesz z nimi coś ugrać. Kto pierwszy wpisze do bazy, to jego klient. Jeśli chcesz przejąć czyjegoś klienta, to ktoś ma miesiąc na przyniesienie zlecenia, później Ty możesz próbować dalej. Premię wyrabiają Panie, które mają kontakty od lat - jeżeli któraś z nich nie zostanie zwolniona, to nowa osoba nie ma szans na wyrobienie normy, bo WTK ma przestarzałe formy marketingu - artykuły sponsorowane, reklamy displayowe i formy reklamowe w telewizji. Szersza jest oferta filmlabu, ale z tym radzą sobie dosłownie dwie panie a szkolenia nie dostaniesz - jesteś ich konkurencją. Posegreguj sobie oferty pracy na stanowisko "Key account" i zobacz, że niewiele firm w dzisiejszych czasach oferuje najniższą krajową na podstawę.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Telewizja WTK? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Halina

W tej firmie nadal można mieć tylko umowę o dzieło, tak jak tutaj pisano? Czy można już liczyć na umowę o pracę?

@Halina

Z tego co się orientuję to tylko w marketingu/sprzedaży jest możliwość etatu. Pozostali tj. technika, redakcja, produkcja mają dzieło lub B2B.

Łucja
@123

hejka, czyli jak staż to tylko marketing i sprzedaż wchodzi w grę? nie prowadzą na innych działach czy wtedy wyjątkowo umowa jest inna? jak często je tu organizują?

DW

Doceniam to ,że telewizja nadaje Mszę Święta, jednak nie jest to transmisja, ale dla wierzących uczestnictwo, pasek z informacjami jest nie na miejscu, rozprasza.

Zuza

Czy trzeba mieć ukończone studia ,aby starać się o wakat?

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Telewizja WTK? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Operator

Poczytaj najpierw o rodzaju umowy która obowiązuje w tej firmie :). Czytaj nie ma takiej jest umowa o dzieło, jesteś śmieciem bez praw urlopu ubezpieczenia składki emerytalnej. Firma od samego początku istnienia nie daje umów o prace i jest finansowana z urzędu miasta ku chwale propagandy miejskiej :). Młodzi ludzie przychodzą tylko dlatego że naiwnie myślą że to co się mówi o wtk czy pisze to bzdury bo jak w tych czasach można dawać takie warunki pracy ? A no można firma to "januszyzm" w czystej wykrystalizowanej postaci

Luncjusz

Mi się mega podoba pani Sonia Kobylańska - Jóźwik , podoba mi się bardzo jak prowadzi program , jest naorawde bardzo inteligentna i no może mniej ważne dla telewizji ale jak dla mnie jedt naturalna i bardzo piękna

Slawek
@Luncjusz

Potwierdzam !!! Pani Sonia jest najlepsza , fajna inteligentna i piękna babeczka

Od jakiegoś czasu nie pojawiła się żadna opinia dotycząca Telewizja WTK. Jak aktualnie wygląda praca w niej?

poslaniec

Pani Olga Tokaj , nie powinna w ogole prowadzić żadnych audycji ponieważ ma wady wymowy , jej głos jest płaski , gardłowy , i brak jej dykcji. Podobne wady ma Pani Diana Józewczyk [ od pogody ] choć ona mówi nosowo , prawie nie używa strun głosowych , a Pan M. Borys - musi koniecznie poprawić swój wygląd zewnętrzny ; nieogolonej brody i sterczących włosów , Pani z charyzmą - to Weronika Szymanska .

Luncjusz
@poslaniec

Dobrze dałeś chłopoku

MS

Nie polecam - bardzo niskie wynagrodzenie w stosunku do wymagań, chaos organizacyjny, kłopoty z urlopami, wyzysk na każdym kroku, wieczna rotacja, brak umowy o pracę / kontraktu B2B, bezprawna lojalka na rzecz firmy INEA - niby co pracownicy WTK mają z nią wspólnego oficjalnie? Praca zdecydowanie dla jeleni - wystarczy spojrzeć na te "wychodzone twarze" - bieda aż kipi - współczucie. W firmie nie ma nawet kawy dla pracowników, toaleta gorsza jak na dworcu. Omijać to dziadostwo!

Mecenas

Kilka przydatnych informacji dla pracowników, bądź tych co rozważają przesłanie do nich CV: Zgodnie z art. 22 § 1 kodeksu pracy: „Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.” Zgodnie z art. 22 § 2 kodeksu pracy: „Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy (…)”. Zgodnie z art. 281 pkt 1 kodeksu pracy: „Kto, będąc pracodawcą lub działając w jego imieniu: zawiera umowę cywilnoprawną w warunkach zgodnie z art. 22 § 1 powinna być zawarta umowa o pracę podlega karze grzywny od 1000 do 30 000 złotych.” Państwowa Inspekcja Pracy. Okręgowy Inspektorat Pracy ul. Marcelińska 90, 60-324 Poznań tel. 61 628 40 00

Wojciech

Szanowni Państwo Nowa opraw plastyczna super Jedna uwaga - małe litery na dolnym pasku były bardziej czytelne

MA,S

Bardzo mizerna Tv bazuje tylko na donosicielstwie i filmach od niby telewidzów .Ale niestety bedzie jescze istniała bo wchodzi bez mydła władzą poznania i kasiorka jeszcze płynie na istnienie tej niby tv

Patrycja

@1984 mógłbyś nam zdradzić jakie były pytania na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Telewizja WTK? Jeśli tak, to podziel się swoją wiedzą. Może posiadacie informacje na temat tego, czy firma szuka akurat pracowników?

1984
@Patrycja

Czy wie Pani co to jest umowa o pracę? Nie! - dziękuję prawidłowa odpowiedź. Zapraszamy - pensja 1500 pln. Może Pani zacząć dzisiaj :) Tyle optymistycznym akcentem. Nawet nie próbuj! Strata czasu. W warzywniaku obok na spokojnie "wyciągniesz" lepiej z pełnymi prawami.

1984

Tak, ludzie i atmosfera to jeden z największych plusów tego miejsca. Umówmy się jednak, że podejmując jakąkolwiek pracę liczymy przede wszystkim na rozwój i godne wynagrodzenie. W WTK otrzymamy jedynie umowę o dzieło. Będzie ona podpisana na okres zaledwie jednego miesiąca(!) i przedłużana o każdy następny (no chyba, że my albo firma z nas zrezygnuje). Na początek przy ok. 20 dyżurach dziennikarz otrzyma niewiele ponad 2 tys. złotych. Nowością jest dodatek na ubezpieczenie zdrowotne. Będziemy musieli je opłacać sobie sami (lub nie, przymusu nie ma. Wtedy więcej zarobimy, ok. 2500-2700). Jeszcze do niedawna można było liczyć na niewielki etat (1/8 chyba). Od tego roku obowiązują jedynie „śmieciówki” i na zmianę w najbliższym czasie raczej nie można liczyć. Praca dziennikarza/operatora zazwyczaj od 10 do 19. Najczęściej są to jednak dyżury zamykające się nawet w 12 h. Płaca za dyżur, nie za liczbę godzin. To jednak norma jeśli chodzi o telewizję. Pracę utrudnia przestarzały, zużyty i często psujący się sprzęt lub jego brak (podczas dużej ilości wydarzeń). Można wywnioskować, że firma ma spore problemy finansowe. Nowe inwestycje wprowadzane są opornie, długo i z jak największą oszczędnością. Od września mają przejść na HD, ale to od wielu lat standard - nawet telewizji regionalnych. W porównaniu do lat ubiegłych, WTK z każdym rokiem ma coraz słabszą ofertę programową. Problemem firmy jest także duża rotacja pracowników (zwłaszcza operatorów). Nie wynika to jednak z braku kwalifikacji, a jest związane z niskimi zarobkami przy sporej liczbie godzin pracy oraz brakiem pewności zatrudnienia na dłuższą metę. Podsumowując, Praca zdecydowanie dla osób młodych (bez zobowiązań), chcących zdobyć swoje pierwsze doświadczenie w branży medialnej lub osób chcących sobie zwyczajnie dorobić. Odradzam jednak długiego pozostania w firmie. Jest wielce prawdopodobne, że początkowe, minimalne warunki zatrudnienia nie zmienią się przez cały okres waszej przygody z WTK. Pracy z każdym miesiącem będzie przybywać, złotówek już nie. Nie będzie to działać motywująco i nie pomoże w waszym rozwoju. Jedyną opcją jest pogorszenie tych warunków, jak przy niedawnej likwidacji „niewielkich” etatów. Złapcie trochę doświadczenia i ruszajcie dalej, bo się wypalicie. Osoby szukające perspektywicznej posady w branży i liczące na długofalowy rozwój powinni WTK omijać szerokim łukiem! Szkoda waszego cennego czasu, który zostanie zmarnowany w tej firmie.

J

Uzupełnię więc. Trochę już minęło czasu odkąd nie pracuje w WTK. Podzielę się opinią. Na duży plus - ludzie - atmosfera - swoboda działania. Kierownictwo otwarte na ciekawe pomysły. Co do tego - nie ulega wątpliwości. Niestety jest "ciemna strona". Warunki zatrudnienia nie do zaakceptowania. Notoryczne łamanie prawa - cykliczne zatrudnianie na tzw. "śmieciówkach" - stawki głodowe, "lojalka". Niestety przyjemną atmosferę psują działania decydentów - ludzie szybko odchodzą - wymieniani są jak trybiki. Odradzam zatem pracę w WTK - jest to po prostu strata czasu i nerwów. Aż dziw bierze, że sprawą nie zainteresowała się jeszcze PIP i Prokuratura. No cóż - młodzi ludzie nie potrafią walczyć o swoje prawa, ale do czasu. Jak to mówią - przyjdzie Kryska na Matyska. Czasy cwaniaczków już mijają - kierownictwo musi zrozumieć, że warto inwestować w tych młodych - zdolnych i oddanych ludzi. Tyle w temacie na szybko.

Patrycja

@J wypowiedź, negatywna jak i pozytywna powinna być uargumentowana w sposób rzetelny i treściwy. Z Twojego wpisu tak naprawdę za wiele nie wynika. Będziemy wdzięczni, jeśli rozwiniesz swój komentarz do obiektywnego wpisu. Każda wypowiedź jest cenna, pod warunkiem, że będzie zgodna z zasadami regulaminu naszego forum.

Bartosz

Może coś więcej w temacie? Skąd takie rewelacje , od konkurencji?

J

Omijać szerokim łukiem. Warunki zatrudnienia nie do zaakceptowania.

Zostaw merytoryczną opinię o Telewizja WTK - Poznań

• Jak się pracuje w Telewizja WTK?

Zobacz opinie na temat firmy Telewizja WTK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Telewizja WTK?

Telewizja WTK
1.7/5 Na podstawie 58 ocen.
  • Krzywoustego 72
    61-144 Poznań