logo Yes Sport

Yes Sport

Kraków

Wywiadu udzielił:
Kamil Bobka Dyrektor Yes Sport
Jakie obowiązują w Państwa standardy co do procesu rekrutacji?
Proces rekrutacji składa się z trzech etapów. Po opublikowaniu ogłoszenia i zebraniu aplikacji CV dokonujemy wstępnej selekcji kandydatów. Wybrane osoby zapraszamy na spotkanie z rozmową kwalifikacyjną. Kandydaci, którzy pozytywnie zaprezentują się podczas rozmowy kwalifikacyjnej zapraszane są na dzień próbny (czasem dwa dni próbne). Po dniu próbnym przystępujemy do rozmów o odnośnie umowy.

Czy zatrudniacie Państwo studentów?
Zatrudniamy studentów. Obecnie ponad połowa zatrudnionych osób u nas w firmie ma status studenta.

Czy w firmie stosowany jest  outsourcing, a więc  korzystanie z zewnętrznych zasobów ludzkich?
Korzystamy z usług zewnętrznych specjalistów. Głównie w dziedzinie informatyki i wsparcia IT.

Na jakie stanowiska jest głównie zapotrzebowanie?
Najczęściej potrzebujemy pracowników do sklepu stacjonarnego. Sprzedawcy i osoby do obsługi klienta oraz pracowników magazynu, ponieważ na tych stanowiskach jest duża rotacja. Bardzo chętnie dajemy szansę każdemu, kto odpowiada naszym niewielkim wymaganiom.

Co decyduje o wyborze danego kandydata?
Przede wszystkim kandydat musi mieć wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. Poprawny styl wypowiedzi, podtrzymywanie rozmowy, optymizm i empatia są bardzo ważne. Dodatkowo schludny i zadbany wygląd..

Macie Państwo jakieś konkretne plany związane ze strategią marketingową i planami w tym kierunku?
Prowadzimy szerokie spektrum działań marketingowych. Począwszy od strony internetowej, profili w mediach społecznościowych w tym fanpage na Facebooku. Różnorakie portale internetowe,głównie o tematyce sportowej. Banery reklamowe m.in. w hali TS Wisła Kraków. Wspieramy kluby sportowe m.in.: towarzystwo sportowe Wisły Kraków oraz drugoligową Garbarnię Kraków. Ponadto dystrybuujemy karty rabatowe oraz prowadzimy strategie marketingowe z osobami z Grupy Allegro.
Generalnie ciągle rozwijamy swoją działalność. Poszerzamy i uaktualniamy asortyment o nowe kolekcje piłkarskie i lifestyle. Wiadomo, w branży mody i odzieży sportowej aktualne trendy i technologie bardzo szybko się zmieniają. W naszej ofercie można znaleźć takie marki jak: NIKE, ADIDAS, PUMA, REEBOK, CATerpillar, CONVERSE, MIZUNO, SELECT, NEW BALANCE, ECCO, SALOMON, UNDER ARMOUR, CROCS i wiele innych.

Czy firma działa na rzecz pomocy innym?
Poza współpracą ze wspomnianymi już wcześniej klubami sportowymi Wisły oraz Garbarni. Współpracujemy z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej. Pomagamy także klubom młodzieżowym takim jak Orzeł Pisaki Wielkie. Ponadto współpracowaliśmy ze szkółką piłkarską byłych zawodników Reprezentacji Polski Arkadiusza Radomskiego i Andrzeja Niedzielana. Przekazujemy również często nagrody rzeczowe pod organizowane turnieje i imprezy sportowe. Każda szkółka piłkarska, klub sportowy, który się do nas zgłasza otrzymuje rabaty. Wsparcie rozwoju młodych sportowców jest głównym wartością firmy.

Na co musi być przygotowany potencjalny pracownik?
Przede wszystkim kładziemy nacisk na punktualność, rzetelność, szybkość wykonania zadania i kompleksowej obsługi klienta. Na co dzień zajmujemy się sprzedażą w sklepie stacjonarnym oraz realizacją zamówień telefonicznych i internetowych. Ponadto obsługa narzędzi internetowych sklep, strona, fanpage.

Czy występują dodatkowe gratyfikacje?
Każdy pomysł pracowników jest dodatkowo nagradzany w postaci premii finansowych.

Spotkania firmowe, integracje- występują?
W celu integracji organizujemy głównie okazjonalne spotkania świąteczne. Posiadamy również drużynę piłkarską w której grają sami pracownicy, na koniec każdego sezonu organizowana jest gala finałowa przez organizatorów ligi z udziałem naszej drużyny.

Co można zaliczyć do Państwa największych sukcesów?
Współpraca z sekcjami piłkarskimi klubów Wisły Kraków oraz wsparcie Podkarpackiego ZPN jest jednym z ważnych sukcesów. Ponadto firma od początku istnienia stawia na rozwój sprzedaży w dziedzinie e-commerce, czego skutkiem jest bardzo dobrze rozbudowana sieć dystrybucji w internecie. Dużym sukcesem firmy w dziedzinie e-commerce jest aktualna współpraca z Grupą Allegro, polegającą nie tylko na sprzedaży produktów w znanym serwisie Allegro ale również na innych polach strategii marketingowych i sprzedażowych.
Przeszło cztery lata temu byliśmy małym sklepem sportowym, a obecnie jesteśmy już niemal dwudziestokrotnie powiększeni powierzchniowo. Na początku zatrudnialiśmy ok. cztery osoby. Obecnie kadra pracownicza liczy już ponad 35 osób w oddziale w Krakowie. Łącznie z oddziałami w Rudzie Śląskiej oraz Przemyślu zatrudniamy ponad 50 osób.