Opinie o greenpoint.pl - Greenpoint S.A. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Greenpoint S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Greenpoint S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż tekstyliów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Greenpoint S.A. w Kraków

Julita

@Nie focus, widzę że znasz firmę od środka, mógłbyś napisać coś więcej na temat pracy w Greenpoint? Czy można liczyć na jakieś benefity pozapłacowe, jak wyglądają relacje z szefostwem? Twoje opinie nie są zbyt pozytywne, może jednak znajdzie się kilka aspektów pozytywnych wartych uwagi? Każda taka szczera opinia byłego lub obecnego pracownika wiele wnosi dla potencjalnych kandydatów poszukujących pracy w tym miejscu.

@Julita

Julita, Ty chcesz się przyjąć do Greenpoint czy poprostu robisz wywiad? Od dłuższego czasu czytam wszystkie komentarze, jestem pracownikiem tej firmy i wrogowi nie polecam :)

John
@Julita

Od lutego pojawiasz się w tym wątku więc z pewnością już tu pracujesz więc daruj sobie te durne pytania. Nie można nic pozytywnego napisać i taka jest prawda więc nie draż tematu kobieto ...

pokrywkaa12

Za kilka tygodni zaczynam pracę w greenpoint. Trochę się obawiam. Czy dają do podpisania jakąś odpowiedzialność materialną?

nie focus
@pokrywkaa12

nic się nie przejmuj i tak nie zarobisz dużo w tej firmie, bo jak to mówi klasyk: wszystkie podwyżki zamrożone. Oczywiście pieniądze nie są zamrożone na samochód marki ford focus co by 4 litery wozić z Krakowa na ślask.

Ola
@pokrywkaa12

w jakim mieście zaczynasz pracę?

mam psa i kota
@nie focus

A to kto ma nową furę?;) Jakaś fajna?

nie focus
@mam psa i kota

domysl sie, nie bedziesz mial z tym problemow, szczegolnie ze kazdy o tym wie

prawda
@mam psa i kota

czy fajna to kwestia gustu, na pewno droga w zakupie, no ale przecież przy zarobkach najniższej krajowej w sklepach i niewiele większych zarobkach w centrali, to mogą sobie pozwolić na takie fanaberie niektóre osoby, czekamy jakie auto przypadnie nowym w zarządzie, ale myślę ze poniżej bentleya nie ma co schodzić;-)

Witold

Przymierzałem się do pracy w firmie ale po lekturze wpisów mam mieszane uczucia.

byly pracowwnik
@Witold

moja rada, nie idź tam, szkoda twojej energii i czasu, nie masz szans ani na konkurencyjne zarobki, ani na mila atmosferę, ani na jakikolwiek rozwój lub awans, po prostu nie warto, pracodawca to bardzo bardzo kiepski, chociaż na rozmowie może powiedzą ci ze świat tam jest kolorowy, to bardzo szybko byś zobaczył ze jest dokładnie odwrotnie, lepiej uderzać gdzieś indziej, gdzie jest jakakolwiek perspektywa, w greenpoincie jej nie ma

Meg

Greenpoint powinien w końcu zapewnić swoim pracownikom godziwe wynagrodzenie za ciężką pracę

Magazynier

nawet jakby nic się nie powiedziało to ciebie chcą, za takie pieniądze to nawet ludzie z Ukrainy nie chcą pracować

praktycznie zadnych

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
mar

piękny mail poszedł na cala Polskę, obnażający prawdę o hipokryzji niektórych

Mario B
@mar

Go worku. Strasznie hejtujesz. Jako portal nie masz nic wspólnego z tym czym powinieneś się zająć. A co to Greenpoint to porządna firma . pozdr. Mario B

@Mario B

to dlaczego uciekłeś z tej firmy....?

mar
@Mario B

moze go work nie wykasuje tego wpisu tylko dlatego ze jest krytyczny. Firma greenpoint to nie dobry pracodawca dla pracownikow niskiego i sredniego szczebla, place male, szacunek szefow zaden, warunki do pracy marne co potwierdzila owa kontola PIP, w lecie praca na magazynie blaszanym gdzie jest 45 stopni, a w zimie gdzie jest -10, autorytarne zapedy niektorych przekraczaja juz granice dobrego smaku, rzadzi tytaj kolesiostwo, ukladziki i podlizywanie, a twojej pracy i tak nikt nie doceni, i najlepsze w tym wszystkim jest to ze wypowiada sie tutaj pozytywnie na ten temat ktos kto z greenpointu uciekl, no PR greenpointu jest doprawdy zenujacy

Julita

@chwast możesz opisać jak wyglądają Twoje codzienne obowiązki? Pisałaś o pracy po 12h dziennie. Czy obowiązuje tu rozkład 12/12 czy może grafik jest ustalany inaczej? Jak? Co możesz powiedzieć o zatrudnieniu - jaką formę umowy proponuje pracodawca? @john daj znać jak wygląda praca w centrali? Jaka atmosfera panuje wśród współpracowników?

Anita

Może konkurencja inspiruje do pisania ?

Nieszczera

Sugestie do marketingu można przesłać bezpośrednio omijając forum. Zachęcam do kontaktu z redakcją Avanti może zgodzą się na rozdawanie gazet za Free.:)

szczera
@Nieszczera

sugestie...? Proszę się nie ośmieszać. żadne sugestie nie trafiają do naszej firmy, ani o podwyżkę, ani odnośnie żenującej kolekcji.

lajcik
@szczera

Marketing marketingiem i cuda cudami, ale firmę stać na podwyżki, o czym świadczy bilans firmy każdego roku przez ostatnich kilka lat. Jest on jak najbardziej na korzyść firmy, i to nieźle, a brak tych podwyżek, lub podwyżki tylko do "elity" to po prostu robienie szarych pracowników w balona

lulu na moście

Zgodnie z aktualnymi przepisami zwykłej reklamówki gratis dać nie możesz, więc to takie bzdurne gadanie ludzi.

Julita

@real, nie jesteś zadowolony ze współpracy z Greenpoint? Z Twoich wpisów wynika również, że pracujesz w charakterze sprzedawcy w tej firmie. Jak długo trwa Twoja współpraca z tym pracodawcą już? W jakich okresach w roku najczęściej Twoim zdaniem premia jest możliwa do zdobycia?

zośka

a ja tam lubię Wojtka spoko gość ....pracuję w firmie prawie 9 lat i oby jak najdłużej jeszcze

@Julita

proszę zapisywać maile, notować wszelakie takie zachowania i obserwować to forum, bo twój przypadek nie jest odosobniony, wręcz bym powiedział ze bardzo powszechny i rozważana jest na poważnie , analiza tego zachowania pod katem prawa i szerokopojetego mobbingu, nie tylko w sklepach ale również w centrali, a im więcej nas, tym mniej jego

Silna
@vendetta

Proszę nie oszukiwać nas, ani siebie takie zachowania z strony centrali (nie tylko wymienionego wyżej Pana) to norma, trwająca już lata. Moim zdaniem nic się nie zmieni, albo można się stać odpornym, albo doprowadzą do takiego stanu w którym będzie trzeba szukać nowej pracy.

@Silna

no można stać się odpornym, pytanie czy o to chodzi w pracy w której atmosfera i zarobki są delikatnie mówiąc bardzo przeciętne, szczególnie w obecnej sytuacji na rynku pracy

Silna
@vendetta

dlatego bardzo dużo osób odchodzi z firmy, zaradzić temu mogą tylko "osoby zarządzające firmą" , niestety ich tempo pracy i wydawanych decyzji jest żółwie...

@Silna

żółwie tempo to raz, ale wydaje mi się ze głównym problemem jest brak dobrej woli żeby wydawać decyzje na korzyść pracownika

Kuczi

Płaca na czas, bonusy w postaci rabatów, karty multisport oraz odzieży roboczej. Atmosfera w sklepie bardzo dobra, współpraca z centrala także. Płace jak na stolice niezbyt duże :( Jeśli komuś zależy na stałej pracy, w której człowiek nie będzie się przemęczał oraz zdrowej atmosferze to polecam!

@Kuczi

nie pisz bzdur, płaca na czas to obowiązek, chyba ze żyjesz w czasach gdy bezrobocie było na wysokości 20procent. i pracodawca łaskawie ci zechciał zapłacić.Rabaty na odzież są, ale odzież docelowo dla klienta lat 40 wzwyż, wiec młoda osoba nie ma za dużego wyboru. Zeby przyciagnac pracownika wiele dużych i średnich firm ma kartę multi sport i opiekę medyczna, wiec w dzisiejszych czasach nie jest to jakaś rzadkość, a odzież robocza to przepisy bhp, a nie gest firmy. Moze jak już tak jedziesz z wazelina to napisz ze łaskawie na przerwę żeby zjeść śniadanie pozwalają ci iść :-) Place dramatyczne nawet nie jak na stolice, ale w skali całego kraju, a o umowę o prace w dzisiejszych czasach to chyba nie problem, no ale mój przedmówca w tym tłoku prawdziwych negatywnych komentarzy, chciał przywazelinowac czyjeś tylne cztery lirery :-)

K
@real

odezwała się znawczyni. A gdzie indziej jest tak świetnie? Proszę o przykłady.

@K

w większych miastach to nawet w lewiatanie lepiej płacą, bo od 13 zl na godzinę tyle ze netto, zobacz na ogłoszenia w necie, a nie zamknęłaś się w greenpoint-owskiej klatce i swiata nie widzisz poza, a jakbys sie chociaz minimalnie rozejrzala wokol to zobaczylabys ze swietniej niz w greenpoincie jest w wielu wielu firmach

K
@real

Bez urazy, ale wolę zarabiać nawet mniej, niż pracować np w Lewiatanie, czy jakimkolwiek innym sklepie spożywczym. Zależy kto co lubi :) To, że lubię swoją pracę w Greenpoincie to źle? Gdyby było mi tak źle poszukałabym czegoś innego. Powodzenia w zdobyciu wymarzonej pracy, a przede wszystkim życzę znalezienia czegoś co polubisz :)

@Kuczi

szkoda słów....porażka

@K

lewiatan i sklep spozywczy to byl przyklad, no ale jak sie nie chce ruszyc 4 liter zeby poszukac czegos innego no to sie chwali tam gdzie sie jest, chyba ze nie jestes szarym pracownikiem, no to wtedy duzo wyjasnia dlaczego ci tak dobrze w greenpoincie, wiec wytlumacz mi jakim cudem mam sie cieszyc zarabiajac w greenpoincie najnizasza krajowa plus bardzo ciezkie do zdobycia premie?

Julita

@69, jeżeli dochodzi do cenzurowania lub archiwizowania wpisów to tylko w takich sytuacjach kiedy łamią one zasady regulaminu tego forum i na taki krok decyduje się wyłącznie jego administrator. https://www.gowork.pl/regulamin Pod tym linkiem zapoznasz się z jego treścią.

lajcik

w sklepach najniższa krajowa plus nieosiągalna premia od sprzedaży, a w centrali tez nie jest kolorowo, za to kolorowo maja pracownicy z ukrainy bo za 8 godzin zarabiają 2240zl na rękę, czyli kwota dla wielu szarych pracowników nie osiągalna. Warto również zobaczyć bilans firmy w KRS-ie, przez ostatnie lata, polecam, a może to zrobić każdy zainteresowany i czysty zysk to kwoty siedmiocyfrowe każdego roku, niekoniecznie z jedynka z przodu ;-) wiec jeśli wam mówią ze nie ma pieniędzy na to czy na tamto, to po prostu kłamią.

gosc

było ponad 700, a teraz???

Julita

@tan, z Twojego wpisu wynika, że uzyskanie premii w Greenpoint S.A. uzależnione jest od zrealizowania planu. Czy jest to jedyny rodzaj premii jaki pracownik może otrzymać od tego pracodawcy? Czy organizowane są jakieś konkursy motywacyjne dla pracowników?

@Julita

Nie !A wyrobienie premii graniczy z cudem p.Julito i dobrze o tym wszyscy wiedzą

tan
@Julita

p. Julito, konkursy może jeden na rok, zasady konkursów niezrozumiałe, zmieniane w trakcie trwania konkursu. i te wspaniałe nagrody... np. bilet do kina na reklamowany przez firmę film do wykorzystania w podanym terminie

Julita

Bardzo Was proszę o zamieszczanie wyłącznie merytorycznych opinii o Greenpoint S.A. jako pracodawcy. Wszystkie aktualne informacje na temat organizacji pracy i warunków zatrudnienia będą bardzo cenne dla osób planujących aplikowanie do firmy.

@Julita

Merytocznie p.Julito-wypłata zawsze na czas,w grudniu najpózniej 6 (na Mikołajki), w pozostałe m-ce ok.8 (w umowie do 10). Paczki świąteczne (fakt-nie w każdej firmie). Kartą multisportu za niedużą dopłatą. Ogólnie źle nie jest ale rozumiem frustrację "starych pracowników ".I niestety p.Julito tego nie da się rozdzielić. Mam wrażenie,że szwankuje mocno kontakt na poziomie centrala-sklepy. Zawsze trzeba się o wszystko prosić,maile ,tel -bez reakcji jakiejkolwiek. W druga stronę wszystko musi być na już,mimo zgłaszanych problemów .Ludzie pracujący po kilka lat na sklepach powinni być w jakikolwiek sposób doceniani.

donatan

Wyplata na czas - to obowiązek pracodawcy a nie jego dobra wola, inna sprawa ze te wypłaty są bardzo marne. Paczki świąteczne- tak np. milka od kogoś bliskiego do pana w czarnej czapeczce, z kończącym się terminem ważności. Multisport- to w średnich i większych firmach właściwie norma, podobnie jak wykup prywatnej opieki medycznej, pytanie czy z tych pensji szarych pracowników to faktycznie za "niedużą oplata". Patrząc na tym forum to chyba głos ponoszą nie tylko " starzy pracownicy", a ogromnie dominujące negatywne opinie o pracodawcy powinny dać coś do myślenia ludziom którzy chcieliby tam ewentualnie pracować, ja odradzam. Kontakt centrala sklepy lezy, podobnie jak centrala i zwykli pracownicy centrali, powodów zapewne jest parę, ale najdonośniejszy to wspomniany we wcześniejszych postach pan AD, których wszystkich traktuje jak stado baranów, sam jednocześnie prezentując poziom delikatnie mówiąc marny.

@donatan

Miały być plusy więc są...i nie dramatyzuj,Bo jednak te wypłaty,Multi sport ?paczki świąteczne to wcale nie taka oczywistość

Julita

@Ja, wymieniłeś dosyć sporo zalet wynikających ze współpracy z Greenpoint S.A. Mogą one skłaniać do ubiegania się o zatrudnienie w tej firmie. Napisałeś, że Twoim zdaniem pracownicy powinni być doceniani. Czy Greenpoint S.A. przewiduje dla swoich pracowników jakiegoś rodzaje premie lub nagrody za uzyskane wyniki?

ktos
@Julita

przewiduje nie zabranie premii za uzyskane wyniki :-)

tan
@Julita

przewiduję premie, ale najpierw musisz się modlić, aby nie podnieśli progu premii o 1/3, a później mieć szczęście i go zrealizować i wtedy dostaniesz na waciki, aaa najważniejsze jak zrobisz plan sprzedaży to NIC nie dostaniesz nawet gratulacji...

heyja

nasza firma jest super, dba by wśród pracowników nie było zazdrości(np. o zarobki); ktoś kto pracuje w niej 4m-ce czy 4 lata- ma te same zarobki. Zatem przyszły pracowniku Greenpointu- jeśli umiesz pływać- to zatrudnij się w tym bagnie....

Byłem_tam

Teraz mam już to kompletnie gdzieś. Widzę, że moglibyśmy pójść razem na piwo i tematów by nie zabrakło :)

Nikt

On gada bzdury, a później RKS przekazują nam i myślą, że jesteśmy tak naiwne...

bravo
@Nikt

niestety jest tak, ze dużo osób na tych wyższych szczeblach, opowiadając swoje mądrości, traktuje ludzi jakby byli baranami, szczególnie wspomniany w tym wątku "bohater" z centrali, myśli ze jak coś powie, to wszyscy w to wierzą, a wszyscy wiemy jaka jest prawda, i musimy udawać ze jego wypowiedzi są na jakimkolwiek minimalnym poziomie logiki i prawdy, wiemy ze nie sa

Nędza

Dlaczego widać same negatywne opinie ??Narzekacie na pieniądze?? Dzięki takiej wypłacie możecie poczuć klimat niewolnictwa , tylko tu można poczuć się jak murzyn na polu bawełny w XlX wieku i jeszcze wam źle ? Kocham greenpoint ta firma udowadnia że bez godności da się żyć !!! Oby więcej takich pracodawców dzięki nim bym wygrała program wyspę przetrwania :) Jestem hardcorem bo potrafie przetrwać za najniższą krajową a nie jeden by chodził boso ! Pozdrawiam

Jest nas więcej

No kpina, zrobili sobie z nas żarty... Szybko trzeba się zwijac

Qwert

Niestety aneksow jak nie było tak nie ma. Nie wiemy za ile pracujemy, to niepoważne.

zocha
@Qwert

My też nie mamy aneksów :(

Zostaw merytoryczną opinię o Greenpoint S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Greenpoint S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Greenpoint S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Greenpoint S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 3 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Greenpoint S.A.?

Kandydaci do pracy w Greenpoint S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Greenpoint S.A.