fruechtehof-schindler.

Warpe

Opinie o fruechtehof-schindler.

sylwinkaa 2012-09-17 13:08
witam..
Mam pytanie czy ktoś z was zna Fruechtehof-schindler firma pozyskująca osoby na prace sezonowe do zbioru jagód, szparagów...
Proszę o kilka informacji na ich temat...Oraz proszę o namiary i nazwy firm które na terenie niemiec oferuja pracę w polu sezonowe..
Dzieki
PP 2014-09-13 13:56
PP 2014-09-13 14:02
Ja też chciałbym usłyszeć jakieś informacje o Fruechtehof-schindler. Dostałem namiary od kolegi i mowił ze praca z zależności od zapotrzebowania albo na polu albo na sortowni i platne 7euro/h netto. Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto już tam pracoawał.
cs 2016-02-20 14:01
Witam ktos jedzie na szparage 2016 yslalem papiery byl ktos w 2015r piszcie jak z kasa i ide bylo na akordzie od kg
gh 2016-02-22 20:41
ja też wysłałem dokumenty na szparagi do Warpe.
cs 2016-02-25 12:56
siema. gh tam na szparage byles bylas tam juz
skąd jestes
cs 2016-02-25 12:59
a ziomek. wiesz jaka kasa akord. czy godziny wiesz cos a i ile oplaty i za co ?
cs 2016-03-02 23:47
z jakiego miasta jedziesz ????
mm 2016-03-10 16:03
Firma jest dobra,wprowadza nowości, praca zmechanizowana ale szefostwo pilnuje porządku jak i na plantacji, tak i w hotelu .
hg 2016-03-10 18:57
mieszka sie w kontynerach czy hotel a po szparadze mozna zostac na borowce
mm 2016-03-10 19:35
Fruechtehof Schindler ma stronę na naszej klasie i tam jest dużo zdjęć z firmy.
hg 2016-03-11 10:31
kto byl 2015 ;na szparagach niech podzieli sie informacjami Ci jak
gh 2016-03-16 16:30
Lubuskie
mm 2016-03-17 20:05
hg jak ktoś jest dobry,bystry i spodoba się szefostwu to na borowkę też może zostać.Na borówce jest 150 osób większość dziewczyny.
hg 2016-03-20 22:28
mm odezwij sie na poczte acab@0.pl
patryk 2016-03-22 17:05
Witam wyslali mi papiery
odeslalem im i z powrotem dostalem papier ze niby pieczatki z zaklady pracy itp o co chodzi jak jestes bezrobotny i pieczatke im dalem ze bezrobotny a mi odeslali ten papier i chca firmy pieczatke ?????
mm 2016-03-23 16:19
To chodzi o podatek wtedy jest mniejszy jak masz zatrudnienie w Polsce i jesteś na urlopie.
kk 2016-03-24 13:24
wie już ktoś kiedy wyjazd? dzwonili już do kogoś?
fn 2016-03-24 14:40
Ja mam tak samo jak Ty i chyba dam sobie spokój .Bo to wyjdzie że nigdzie nie będziesz ubezpieczony.A jak coś się stanie to będzie wielki problem(np .nie daj Boże szpital itd. i tysiące euro do zapłaty). Dobrze poszukaj w necie bo potrzebują na szparagi bliżej we wschodnich Niemczech przez pośrednika ale na jakiejś normalnej umowie z ubezpieczeniem.
mm 2016-03-24 18:15
nie panikujcie od razu ,po podpisaniu umowy jesteście ubezpieczeni ,ale jaki problem jest podbić te papiery,widać że jedziecie pierwszy raz.
nn 2016-03-25 11:08
hej, zawsze tak na ostatnia chwile informują o terminie przyjazdy?
wieloletny 2016-03-25 17:01
Jak pojawi się szparaga to dadzą znać,chodzi o to aby ludzie nie czekali bez pracy bo to denerwujące zwłaszcza na początku sezonu,potem sam zapragniesz dnia wolnego.Przerabiałem to,ogólnie firma ok nie tam jakieś Tirmanny,Lonery to są kołchozy nie trzeba o 3 w nocy czekać na autobus.Tutaj każda plantacja ma swojego busa ,bierze akumulatory i śmiga do swoich maszyn.
mm 2016-04-03 17:46
co już wszystko wiecie,już jesteśmy na miejscu.
mm 2016-04-05 19:01
Dzisiaj ruszył sezon,wycięte zostały pierwsze szparagi,ludzie dojeżdżają jest ok.
link 2016-04-29 11:15
ja własnie z tamtąd zjechałam. nie polecam nikomu!! Problemiaste szefostowo,a dokładnie brak decyzyjnosci szefostwa, wiecej zakazów niz mozliwosci. prac p2- 4 godzin gdzie stara kadra po 6-10 miała.kpina przy wycince, nikt o zdrowych zmysłach nie wypuszcza osob które sa poraz pierwszy bez praktyki w wycinaniu
Mmmmm 2016-04-29 14:32
Masz racje, katastrofa syf totalny zero organizacji zero szacunku dla czlowieka az dIwne ze Magda zgadza sie na takie traktowanie swoich rodaków przez swojego meza. Wyzywa ludzi , mysli ze nie znmy niemieckiego ....
link 2016-04-30 21:56
Pani Magda powinna sie wstydzic swojego zachowania, czego ona uczy niemców. Pluje na własne pochodzenie, wchodzac do tyłka mezowi niemcowi. Uważa sie za niewiadomo kogo, a tak naprawde jest z góry przegrana- bo u niemców nigdy nie bedzie miała autorytetu przez swoja postawe a u polakow jest skonczona przez swoja postawe. ZAŁOSNE
kl 2016-05-02 21:43
Dobrze źe tam nie pojechałem.
link 2016-05-02 21:49
ciesz sie i dziekuj Bogu!! Busy maja problem z dostaniem sie tak, poniewaz adres gospodarstwa jest nieprawidłowy, co daje sie odczuc w nocy. Ja byłam samochodem, ale uwierz dało mi niezle w kosc, poniewaz to dziura zabita dechami.
mm 2016-06-16 13:37
Ja wlaśnie wróciłem z tego sezonu i obiektywnie powiem że Polacy okazali się nieudacznikami,pijakami i oni sami powinni się wstydzić,a cico to piszą wyjechali bo do niczego się nie nadawali.W zaropkach byl to najlepszy sezon rekordzista za maj zarobił 3000 euro do ręki oczywiście nie polak.A dyscyplina musi byc bo z hotelu zrobili by chlew.
bazyl 2017-02-15 08:50
Witam gdzie podbić te papiery jak jestem bezrobotny
ktos 2017-02-15 09:32
heheh, nie polecam szczerze szukaj czegos innego nie trac czasu na ten zakład pracy niewolniczej
ktos 2017-02-15 09:42
oni liczą się tylko z bułgarami ,turasami , jest tam grupka stałych polaków -grupka panów po 50 roku zycia a nowi którzy przyjezdzaja z reguły na pierwszy rzut po 2 -3 tygodniach są odsyłani bo niby norm nie wyrabiają -smieszne bo poprostu trzeba zrobic miejsce dla starych . Jak ma wyrobic nowy norme gdy przyjeżdża w okresie gdy nie ma szparagi w dodatku jest nowy i musi się nauczyć kopac . Pan Andrzej zaniża godziny gdy na poczatku robis się na godziny a nie na akord . Jeszenie tzn jeden posiłek masakra ,dziecko by sie nie najadło. Polacy omijacie te gospodarstwo . Własciciel to zakompleksiony ,nie wychowany niemiec który pomiata polakami tak samo jak swoja Polską zoną.
kk 2017-02-18 21:56
Co ty za glupoty opisujesz nigdy nie bylo tam ani jednego bulgara ani turka a pracuje tam od dawna, a jak ktoś jest cienki to tak wychodzi.
int 2017-02-19 11:14
Mozesz cos wiecej napisac o tym miejscu? Bylem na 2 sezonach w innym miejscu zastanawiam sie czy warto..?
kk 2017-02-19 13:16
Na szparagach jest około 90 osób ,plantacje są mlode ,każda grupa ma swojego busa i nim jedzie do pracy.Pracujemy na maszynach na baterie ktore odkrywają i zakrywają folię, wszystko jedzie na maszynie niczego nie nosisz.Warunki mieszkaniowe dobre ,pokoje 2,3,4, osobowe lodowka w każdym pokoju.Wypłata raz w miesiącu, zaliczki są.Prace na plantacji sprawdza brygadzista,jakoś szparagi,packowanie raj.Przerwa na obiad na plantacji-obiad z firmy cateringowej.
int 2017-02-19 13:37
Po ile godzin pracujecie? Idzie zarobic czy na kazdym kroku chca cie okroic? Wiekszosc pewnie Rumuni? Dlugo tam jezdzisz?
kk 2017-02-19 14:21
Pracujemy tak aby skończyć codziennie plantacje,więc zależy to od wysypu ale nie dłużej niz do 18. Lista zaropków jest codziennie ,można ją analizować.Rumuni są ,ale są ok ,nic nie ginie .Ogólnie firma dla mnie dobra a porównanie mam bo byłem w innych. Na zakupy dają służbowego busa bo do marketu 5 kilometrów.
int 2017-02-19 14:31
Ok dzieki za info. Sprawa jeszcze do przemyslenia.. pozdro
Piotr 2017-02-19 16:58
Człowieku szczerze ci odradzam tam jechać ,jest to małe gospodarstwo , plantacje są albo stare i mało szparagi albo za młode i też nie bardzo . Jeżeli nie jesteś wprawiony w szparagi to tam nie zarobisz .Myślałem tak jak ty jadąc tam i też pisali że warunki tam spoko itd. Gówno prawda ,pomiataja człowiekiem jak szmata a to dlatego że jest to małe gospodarstwo i jesteś traktowany jak robot nie jak człowiek . A te pozytywne komentarze wypisuje pewnie kierowca busa który zbiera skrzynki z pola . Nie trać czasu na tą firmę ,szukaj dużych plantacji gdzie można zarobić . Gdy przyjechaliśmy tam na początku kwietnia to pierwsze 4 dni nic nie robiliśmy,potem szparagi było całe gówno a czas leciał. Owszem Rumuni zarobili ale oni jeżdżą tam już po kilka lat i są to stale osoby których nie dogonisz .
int 2017-02-19 17:49
Jezdzisz na szparage ? Czy byl to twoj pierwszy sezon?
piotr 2017-02-19 19:57
jezdziłem ,ale juz przestalem
int 2017-02-19 20:13
Bylem na 2 sezonach.. Mozesz jeszcze cos np na temat tej firmy? Az tak tam zle..?
Zostaw swoją opinię o fruechtehof-schindler. - Warpe
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie fruechtehof-schindler.