EU-People Polska Sp. z o.o.

Opole

Wywiadu udzieliła:
Małgorzata Dadura
Office Manager EU-People Polska Sp. z o.o.

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Studiów Menadżerskich. Z EU-People związana od prawie 10 lat. Swoje pierwsze kroki stawiała w rekrutacjach międzynarodowych. Od kilku lat obejmuje stanowisko kierownicze zarządzając małym lecz bardzo zgranym zespołem pracowników. Motto „Together Everyone Achieves More” pielęgnuje na codzien stawiając na zaangażowanie i współpracę całego zespołu.
„Dokładamy wszelkich starań aby nasza rekrutacja i selekcja była efektywna i staranna. JESTEŚMY AGENCJA, KTÓREJ MOŻESZ ZAUFAĆ.”

EU-People Polska Sp. z o.o.
Liczba pracowników: 7
Rok założenia: 2009
Adres:
ul. Krakowska 39
45-075 Opole
Branże:
  • Human Resources
  • Praca za granicą

Firma EU-People Polska działa na rynku już od 2009 roku. Jak od tego czasu rozwinęła się firma?

Za cel postawiliśmy wysoką jakość oferowanych usług. Od początku istnienia nasza agencja wyróżniała się bardzo dobrymi warunkami mieszkaniowymi oraz atrakcyjnym wynagrodzeniem oferowanym przez pracodawców, z którymi współpracujemy do dziś. Przez te wszystkie lata byliśmy świadkami wzlotów i upadków na holenderskim rynku pracy konsekwentnie realizując zamierzone cele. Znacząco wpłynęło to na nasza pozycję w holenderskiej branży HR oraz na rozwój firmy, również kadrowy.

Specjalizują się Państwo w pośrednictwie pracy w branży logistycznej i produkcyjnej. Dlaczego właśnie taki zakres działalności?

Od samego początku istnienia EU-PEOPLE skupiliśmy się na branży produkcyjnej oraz logistycznej ze względu na niezwykle duże zainteresowanie holenderskich pracodawców. Holenderski rynek pracy obfituje w prace magazynowe oraz produkcyjne kusząc atrakcyjnymi stawkami oraz elastycznością zatrudnienia. Jest to bardzo popularna gałąź gospodarki w Holandii, natomiast kandydaci aplikujący do pracy za granicą mogą pochwalić się dużym doświadczeniem w tym zakresie.

Rekrutują Państwo pracowników do pracy w Holandii. Czy pomagacie również w znalezieniu zakwaterowania?

Pracodawcy holenderscy, z którymi współpracujemy oferują zakwaterowanie do większości ofert pracy. Są to kwaterunki w pełni wyposażonych domach jednorodzinnych, mieszkaniach, szeregowkach oraz domkach typu bungalow, ulokowane możliwie jak najbliżej miejsca pracy. Wszystkie domy spełniają wymogi jakie określone są w Zbiorowym Układzie Pracy CAO oraz oznaczone są certyfikatem SNF.

Ile osób obecnie liczy Państwa zespół? Jak często zatrudniacie nowych pracowników?

Ilość pracowników wzrosła wraz z rozwojem firmy i na ta chwile liczy 7 osób.

Jak wiele osób w ciągu roku znajduje zatrudnienie dzięki Państwa pośrednictwie?

Jest to ok. 500 - 700 osób rocznie.

Jest to praca krótkoterminowa, czy też również zatrudnienie na dłuży okres?

Oferujemy prace krótko i długoterminowe w zależności od zapotrzebowania naszych klientów.

Czy po dotarciu na miejsce i rozpoczęciu pracy pracownicy mogą liczyć na Państwa pomoc?

Zrekrutowany pracownik przechodzi pod skrzydła pracodawcy holenderskiego, który na bieżąco wspiera obecnych pracowników. Osoby kończące pracę za granicą zawsze mogą liczyć na wznowienie współpracy i wziąć udział w kolejnych rekrutacjach.

Czego powinny być świadome osoby rozważające pracę za granicą?

Przede wszystkim powinny znać język angielski lub holenderski aby móc komunikować się ze swoim pracodawcą oraz w miejscu pracy. Każdy kandydat rozważający podjęcie zatrudnienia w Holandii powinien rzetelnie przygotować swoje CV w języku angielskim lub holenderskim oraz poważnie podejść do rozmowy kwalifikacyjnej. Agencje cenią sobie osoby odpowiedzialne, szanujące miejsce pracy, swój czas oraz czas pracy rekrutera.

Osoby myślące o wyjeździe powinny również upewnić się, ze posiadają ważny dokument tożsamości, gdyż praca bez dokumentu lub gdy jest on zniszczony nie jest możliwa.

Na jakie stanowiska rekrutujecie pracowników najczęściej?

Są to głównie magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, pracownicy produkcji, operatorzy maszyn produkcyjnych oraz lineleaderzy.

Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć pracownicy?

Pracownicy mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie wypłacane co tydzień, dogodne warunki mieszkalne oznaczone certyfikatem SNF, ubezpieczenie zdrowotne bez ryzyka własnego, możliwość korzystania z samochodów służbowych oraz opiekę polskich doświadczonych koordynatorów w zależności od proponowanej oferty pracy.

Jak wygląda proces od wysłania CV do rozpoczęcia pracy?

Kandydat chcący wyjechać do pracy za granicę powinien przede wszystkim zaaplikować pod ofertę pracy, która go interesuje wchodząc na nasza stronę www.eu-people.pl Do formularza należy załączyć CV.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebook’u https://www.facebook.com/eupeoplepolska oraz pobrania darmowej aplikacji EU-People APP dostępnej na naszej stronie www.eu-people.pl aby móc przeglądać najnowsze oferty pracy w każdym miejscu i o każdej porze.

Warto również pozostać z nami w stałym kontakcie zwiększając swoje szanse na znalezienie pracy.

Jeśli kandydat spełnia wymagania rekruter kontaktuje się z nim telefonicznie. Pozytywne rozpatrzenie kandydatury wiąże się z zaoferowaniem współpracy.  Akceptacja warunków zatrudnienia wiąże się z podjęciem pracy za pośrednictwem naszej agencji. Przed samym zatrudnieniem pracownik poinformowany jest na temat wszystkich kluczowych szczegółów dotyczących startu w danej firmie.

Cały proces rekrutacyjny zazwyczaj trwa bardzo krótko, dlatego liczymy na elastyczność oraz zaangażowanie osób aplikujących.

Wymagają Państwo znajomości języków obcych? Czy wystarczy znajomość języka angielskiego?

Wymagamy znajomości języka angielskiego. Zdarzały się oferty z wymogiem języka holenderskiego lub niemieckiego jednak należą one do rzadkości.

Jak weryfikowana jest znajomość języka?

Zanim rekruter zdecyduje o zaoferowaniu pracy kandydatowi przeprowadzi z nim rozmowę w języku angielskim aby upewnić się, ze poradzi sobie w zakładzie pracy. Brak znajomości języka obcego często wiąże się z dyskwalifikacją kandydatury osoby ubiegającej się o pracę.

Jakie jeszcze wymagania muszą spełnić osoby zainteresowane znalezieniem pracy za Państwa pośrednictwem?

Oprócz znajomości języka angielskiego do większości ofert wymagamy posiadania prawa jazdy kat. B oraz chęci prowadzenia auta służbowego aby sprawnie móc poruszać się z miejsca zamieszkania do pracy. Na co dzien szukamy osób doświadczonych w branży produkcyjnej i logistycznej. Szukając operatorów wózków widłowych wymagamy certyfikatów świadczących o odbyciu kursu umożliwiających jego obsługę.

Zwracamy również uwagę na dyspozycyjność, niezależność oraz profesjonalizm w podejściu do pracy. Cenimy sobie osoby, które chcą związać się z Holandią na dłużej. Bardzo mile widziane są osoby mogące pochwalić się pozytywnymi referencjami od swoich byłych pracodawców.

Czego możemy Państwu życzyć na przyszłość?

Satysfakcji z pracy naszych pracowników. Aby wyjazd za granicę wspominali mile i nadal chętnie do nas wracali.

Dziękujemy za rozmowę.