Opinie o Tomaszewski Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Tomaszewski Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Tomaszewski Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Uprawa kwiatów i roślin

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tomaszewski Sp. z o.o. w Warszawa

felik. s.

Omijajcie to miejsce szerokim łukiem. Wszędzie brud i smród , pracownicy fizyczni z magazynu tyrają w swoich ubraniach i swoich butach za żałosne pieniądze. Pod szklanym dachem w magazynie latem jest często więcej niż 35 stopni, a ludzie muszą tu harować po kilkanaście godzin dziennie. Sami sobie kupują wodę mineralną do picia , bo ta pseudofirma nie daje nic oprócz kranówy. Podłogi z betonu dziurawe i zdarzają się przypadki najechania na palce nóg bardzo ciężkimi wózkami pełnymi kwiatów. O tym się nie mówi , bo inspektorem BHP jest ojciec jednego z prezesów, który mieszka w innym mieście i zagląda tu od wielkiego święta ( resztę sobie dopowiedzcie sami). Sanepid tu nie zagląda , ludzie nie dostają żadnych środków czystości. Za to prezesi i ich rodziny mają się świetnie . Pobudowali sobie i dzieciom rezydencje , stajnie z końmi, pokupowali luksusowe samochody, trwa budowa kolejnego olbrzymiego domu ( kto chce niech przyjedzie i zobaczy), tylko zapomnieli o tych zwykłych ludziach z magazynu dzięki którym to mają . Tu nagminna jest praca po 11-12 godzin co dzień, czasem całymi tygodniami z sobotami , niedzielami i świętami włącznie. Za nimi nikt się nie ujmie, bo kierownicy są pupilkami prezesów , dostają niezłą kasę , więc bydło niech tyra za grosze, a jak komuś się nie podoba to won za bramę.Tak się tutaj traktuje tych najniżej. Nawet Ukraińcy przekonali się tutaj co znaczy wyzysk ( a przewinęło ich się tutaj mnóstwo) . Teraz pracują Azjaci, bo nie mają gdzie iść ani komu się poskarżyć. Za to biurowi mają się fajnie . Klimatyzowane pomieszczenia , kawka , herbatka , wolne weekendy, a teraz żeby mieli jeszcze lepiej budują im nowe biuro. Fizyczni w zimie marzną przy taśmach, a gorącej herbatki napiją się jak ją sobie przyniosą z domu.A szczytem chamstwa i cynizmu jest zmuszanie niepełnosprawnego intelektualnie pracownika zatrudnionego do sprzątania terenu firmy , by dwa razy w tygodniu u jednego z prezesów na prywatnej posesji zbierał z trawników psie odchody. Kiedy ktoś wreszcie zainteresuje się tym miejscem?

@felik. s.

No więc, muszę to napisać, że ta negatywna opinia, to tak naprawdę nie oddaje tego, co ja tu przeżyłem. Ja już od kilku lat tu jestem w Tomaszewskim i się nie zgadzam z tym, co ktoś napisał. Warunki pracy są spoko i naprawdę, wszyscy trzymają standardy. No i wiesz co? Właściciele sam często zaglądają na nasz magazyn, więc nie da rady powiedzieć, że ich nie obchodzi, co się tu dzieje. Szczególnie wtedy, kiedy mamy najwięcej roboty, to nawet się zdarza, że ci z biura przyjdą na magazyn i pomagają. Wyobrażasz sobie w innej firmie? A co mnie uderzyło, to fakt, że firma dba o nas nie tylko w pracy. Jak ktoś z Ukrainy miał problemy przez wojnę to dostawał wsparcie, i to nie tylko na papierze. Kiedyś była taka akcja, że pomagaliśmy koleżance z Filipin, bo jej rodzina dostała w kość: powódź zalała im dom. Cała firma się zbierała, żeby jej pomóc. To pokazuje, że nie tylko liczą się zyski, ale też ludzie. Także nie wiem, może to jedna z tych nieprawdziwych opowieści, co krążą, albo ktoś sfrustrowany chciał się wyżyć na firmie. Ale ja wiem, co widziałem, i to jest zupełnie inna bajka niż ta negatywna opinia.

Maksym

Pracuję w firmie Tomaszewski od kilku lat i jestem zadowolony ze swojego doświadczenia. Wynagrodzenie jest ok, a kierownictwo w porządku. Praca w magazynie bywa ciężka, nie można się obijać. Atmosfera raczej przyjazna. W magazynie mamy zróżnicowany zespół z pracownikami głównie z Ukrainy.

Maksym

Szczerze mówiąc, nie zdarzają się zbyt często. I to chyba dlatego, że jak ktoś tu już trochę przepracuje, to mu się tu podoba i zostaje na lata. A co do tej oferty dla brygadzisty, to słyszałem, że to dobry start w karierze w firmie, bo jak się dobrze ogarnia pracę na magazynie, to można się dostać na wyższe stanowiska, np. na zastępcę kierownika magazynu. Co do tej dyspozycyjności, to chyba chodzi o elastyczność w godzinach pracy, np. jak jest sezon to trzeba czasem zostać dłużej.

Sonia

Hej. Zauważyłam, że ktoś już pytał o zarobki dla brygadzisty ale jak widać bezskutecznie. Mój partner już pełnił podobna funkcje w innym zakładzie i ciekawa jestem jakby mu się tutaj pracowało. Czy jest ktoś w stanie opowiedzieć o podejściu do przełożonych?

Człowiek
@Sonia

Absolutnie unikać z daleka!! Tam: - ZUPEŁNIE nie szanują ludzi!! - Płacą o wieeele mniej niż w innych podobnych firmach. - Mają wymagania z kosmosu przy tym wszystkim. - Często praca jest w wręcz nieludzkich warunkach. Np. pracownicy z 'taśmy' chodzą w pampersach, bo przez ok. 4 h nie mogą opuścić miejsca pracy. Oczywiście za najniższą krajową. - Atmosfera pracy - wiadomo, ze względu na jw - OKROPNA i bardzo stresująca. - Regularnie obserwują pracowników na kamerach. I jak ktoś np. 2 min. porozmawia z kolegą (usunięte przez administratora) O tym jak tam się pracuje powinni dowiedzieć się przede wszystkim klienci. Bo dopóki kasa płynie to nic się nie zmieni.

pracownik Nowy wpis
@Sonia

Cześć, opinie poniżej są wyssane z palca i zostały zgłoszone do administratora jako zniesławianie. Praca w magazynie jak to praca fizyczna- nie jest super lekko ale jako brygadzista masz trochę inne obowiązki niż tylko fizyczna praca. Warto przyjść na rozmowę o pracę i zostać na okres próbny i sama się przekonasz jak jest. Wg mnie jest intensywnie, dużo się dzieje ale ogólnie fajnie- ludzie pracują tu po 20 lat więc o czyms to swiadczy.

Irmina Nowy wpis

Hejka, czy więcej osób uważa, że występuje jakieś większe ciśnienie? Ktoś odnosił się nawet do monitoringu a ja miałam zamiar pytać o pracę jako pracownik sklepu internetowego. Mam już doświadczenie w kompletowaniu zamówień. czy występuje podejście akordowe?

Mik Nowy wpis
@Irmina

Hej, Te negatywne komentarze dotyczą magazynu - nie innych działów w tym sklepu internetowego. Mimo tego nie uważam, żeby na magazynie było tak jak opisują komentarze poniżej. Wielu pracowników magazynu jest tam dłużej niż ja pracuję, a jestem już parę dobrych lat, nie słyszę od nich, ani nie obserwuję, żeby działy się tam takie rzeczy. Sam też kilka razy pomagałem na magazynie w momentach "ciśnienia" i nijak się to ma do tego co można przeczytać w komentarzach. Co do pracy w sklepie internetowym (jest on niezależnym bytem od "magazynu" - na magazynie jest obsługa sieci), to mogę tylko polecać fajna młoda ekipa, dobrze zgrana, a sam dział prężnie się rozwija

pracownik Nowy wpis
@Irmina

Hej, te niektóre opinie to totalne bzdury. To że jest monitoring w firmie to chyba normalne i nie oznacza, że jest inwigilacja :D Jest naprawdę spoko atmosfera a w internetowym jeszcze przyjemniejsza. czasem trzeba dluzej zostac jak jest jakis większy zryw zamówień ale odbierasz to sobie później. Pracuje sie w oparciu o umowe o prace najczesciej. Pracowałam kiedyś w innej firmie i uwazam, że tu jest naprawde fajnie.

Człowiek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Jeśli masz min. 4 ręce, siłę cyborga, ale za to jie masz: szacunku dla siebie i godzisz się na wynagrodzenie nie wiele większe, bądź równe najniższej krajowej w pl ... :( to się tam zatrudnij. Oni szukają takich. Jeśli masz jakąkolwiek ludzką godność - to omijaj to miejsce z daleka!! Nie wiedziałam, że w 21 wieku, w centrum Europy mogą istnieć takie miejsca 'pracy' .. ? 'Rodzinna atmosfera' - ma miejsce tylko na 'pięterku', czyli w 'rodzinie' - właścicielach Reszta (usunięte przez administratora) x 5 niż przeciętny Polak za grosze :( A! I uważajcie na Anetę!! To stara baba, siostra chyba właścicieli. Ona jest DRAMATYCZNIE delikatnie pisząc szczenięta No ale siostra, więc w rodzinie :)) Jest 21 wiek. Warszawa. Tomaszewski - pomyłka w/w.

Tomaszewski Sp. z o.o. poszukuje pracownika na stanowisko Kierownik zmiany. Zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami z bezpośredniego spotkania z rekruterem. Wasza opinia może pomóc innym osobom, rozważającym pracę w przedsiębiorstwie.

Firma Tomaszewski Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Sprzedawca - Kasjer. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

no cześć. : ) Jest tu ktoś kto zna zarobki, żeby mi je wprost podać? mogą również być widełki. Pisano kiedyś o awansie wiec dlatego ciekawi mnie sytuacja dla wspomnianego brygadzisty czy tez zastępcy kierownika lub samego kierownika. czy to spore różnice kwotowe? A odnośnie zakresu obowiązków? Ze dwa miesiące temu zastępcy szukali, więc jestem ciekaw

@Maksym

Co do kierownictwa to czy często występują jakieś zmiany na wyższych szczeblach? Widzę właśnie ofertę dla brygadzisty do was i w pierwszej kolejności zastanawia mnie czemu żaden pracownik nie awansował? Ta wysoka dyspozycyjność mnie zainteresowała, o której była wzmianka w opisie, czego ona dotyczy?

Maksym

różne opinie tu czytam i dziwie się bardzo... większość ludzi tutaj ma staż ponad 10 lat więc chyba nie jest tak tragicznie :D Ja to lubie tą luźną atomosferę, ludzi, kierowników i właściciele też są sympatyczni i dużo razy pomagali nawet pracować na taśmie jak było dużo roboty. Wg mnie panuje tutaj taka ludzka atmosfera i kierownicy są wyrozumiali. Oczywiscie bywa też ciężko ale te opinie negatywne co tu widzę są wyssane z palca.. Piszą je pewnie ludzie, którzy rozstali się w niezgodzie, bo najlepiej to nic nie robic za kokosy. Wiaodmo, praca w szkalrni w magzynie do najlżejszych nie należy no ale każdy kto tutaj się czymś wyróżnia to dostaje awans- widziałam za moich czasów dziesiątki takich przypadków zarówno w biurze jak i magazynie. Ja zmieniłam prace, bo dostałam lepszą ofertę w innym miejscu ale wspominam naprawdę dobrze pracę w Tomaszewskim. Ale zamiast czytać te wszystkie opinie to sprawdzcie sami czy będzie wam tu ok bo kazdy ma jakies inne oczekwiania.

Maria

Praca do najlżejszych nienależny, ale dajesz sobie rade jako kobieta?? Czy często trzeba się wykazywać dużą siłą? Chciałabym się przyjąć, ale boję się, że po prostu fizycznie nie udźwignę :/ Mogłabyś krótko streścić, na czym dokładnie polega praca, jakie się ma obowiązki na taśmie? Czytam forum i nie widzę, żeby padała tu konkretna kwota jeśli chodzi o zarobki, możesz napisac widełki? Lub chociaż czy podczas twojego zatrudnienia były jakieś regularne podwyżki?

Ula

Praca w firmie Tomaszewski jest bardzo ciekawa i pełna wyzwań. Pracuje się tutaj w miłej atmosferze i ludzie są zawsze na pierwszym miejscu.

Krokus92

Jestem tutaj już trochę czasu i mogę śmiało powiedzieć, że firma ogrodnicza Tomaszewski jest ok. Cała atmosfera jest przyjazna, czujesz się tu jak w rodzinie. Nawet jak ktoś ma urodziny, to przynosi ciasto, robimy małą imprezkę i jest wesoło. Ale to nie koniec. Firma to nie tylko miejsce pracy, to także wsparcie i pomocna dłoń w trudniejszych chwilach. Pamiętam, jak koleżanka z Filipin miała kryzys z powodu powodzi w jej kraju. No i co się stało? Cała firma się zbierała, zrzucaliśmy się na pomoc dla niej i jej rodziny. Podobnie pomagaliśmy rodzinom pracowników z Ukrainy. Dla mnie liczy się nie tylko praca, ale też ludzkie relacje. Fajnie, że nie tylko pracujemy razem, ale też razem świętujemy. Jak ktoś ma ślub, to robimy zrzutkę na prezent i wszyscy razem gratulujemy. To miłe, że nie tylko się spotykamy w pracy, ale też dzielimy ze sobą radości i smutki. Firma działa jak zgrany team, a to coś naprawdę wyjątkowego. Pensje są niższe niż w korpo, to wiadomo, zwłaszcza na początku. Jednak, jeśli komuś zależy na przyjaznej atmosferze i stabilnej pracy, to serdecznie polecam.

felik. s.

Zaskoczona
@felik. s.

Witam a czy nie jest przypadkiem tak że to zwykłe narzekanie i szukanie dziury w całym? Nie rozumiem jak w czasie kiedy jest tyle pracy na rynku i pracodawcy ciągle szukają nowych pracowników. Po co tam pracujecie? Wystarczy odrobina wysiłku i poszukanie nowej, lepszej pracy i oczywiście lepiej płatnej. Rozumiem jak by był problem z pracą ale teraz kiedy ze znalezieniem nowej pracy nie ma problemu. Niestety ludzie potrafią często tylko narzekać a może nie do końca tam jest tak źle jak ciągle pracujesz?

koleś
@felik. s.

feliks.s. - pogardzam ludźmi, którzy są dwulicowi, takimi, którzy myślą, że jak są anonimowi, to nagle stają się bohaterami, którzy zbawiają świat, a w rzeczywistości są takimi malutkimi robaczkami, żerującymi w śmietniku... feliks.s. - jak po zapomogę do szefostwa, to byłeś pierwszy, wszystko było piękne, cudne, suuuper.... Jak masz okazję schować się" w sieci", to właśnie wychodzi Twoja małostkowość, fałszywość. Być może dałeś się podejść swojej koleżance, tej z siedemnastoletnim (!!!) stażem w firmie Tomaszewski, stałeś się jej narzędziem, ale to tym bardziej świadczy o Twojej inteligencji. Jesteś fałszywym, małym człowieczkiem, który po palcu wchodzi komu trzeba, jak ma w tym interes a za plecami robi we własne gniazdo. Masz trochę honoru (o ile wiesz co to jest...?) - droga wolna....

Ala

Dostałam z paragonem ulotkę reklamową do sklepu kosmetycznego fryzjerskiego ,no po prostu kpina i śmiech gdzie w takim sklepie takie usługi. Pomysł inteligentny od osoby która w ogóle się nie zna oderwana od rzeczywistości i nie ma pojęcia tragedia i wstyd

Joanna

Ludzie z,, Tomaszewskiego,, . Przestańcie się bać krwiopijców , nagrajcie na telefony warunki w jakich pracujecie i wrzućcie do internetu. Niech świat zobaczy jak wygląda wasza męka , może to kogoś zainteresuje i przyśle tu kogoś kto wam pomoże.

Beatrycze
@Joanna

Ludzie nie bądźcie śmieszni. Teraz to Ty jako pracownik wybierasz miejsce gdzie chcesz pracować . Tylko nieudacznicy pracują gdzie jest im źle lub zwykłe trolowanie anonimowo w internecie. Zastanówcie się co piszecie, to nie jest zamknięty zakład skąd nie ma wyjścia. Nie pasuje mi, zmieniam pracę i do widzenia. Nikt nikogo na siłę nie trzyma i zmusza do pracy. Żenada, nie ma to jak hejt

@Beatrycze

Ok.nikt nikogo nie trzyma ale są ludzie którzy poświęcili tej firmie pare lat i mają złe doświadczenie. Jestem mężem kobiety byłej pracownicyTomaszewskiego gdzie wyjeżdżają do Skierniewic na inwentaryzacje po nocach. Za parę zł dodatkowo bo firma doceni.Docenili po paru latach zwolnili restrukturyzacji zakładu pracy. I wiem o czym pisze bo moja kobieta spędziła 7 lat.sam dawałem ubrania i buty do pracy.Dziękuję Tmomszewskimu odzyskałem żonę jest o normalnych godzinach znaazła pracę gdzie ją docenieniją

Kaja
@Tomek

A pracowała w magazynie?

Marianna
@Kaja

Ja pracowałam, ogólnie nie wspominam źle, wiadomo wszędzie są plusy i minusy.

Jak się pracuje z ludźmi z Tomaszewski Sp. z o.o.?

Super, ja pracowałam przez parę lat i bardzo sobie chwalę współpracę z pracownikami z każdego działu.

Ubawiony

Pracowałaś na magazynie?.

Mat

chciałbym we wrześniu poszukać pracy u Tomaszewskiego, i mam pytanie odnośnie atmosfery w firmie i czy są stanowiska tylko do pracy w szklarni? czy też do obsługi klienta? nie sugeruję się negatywnymi opiniami bo w moich poprzednich firmach też było dużo negatywnych opinii od ludzi którzy nie dawali sobie rady.

Ubawiony
@Mat

To w ilu firmach już pracowałeś?. Nic dziwnego że szukasz pracy.

Mikołaj

Miła atmosfera, dobre warunki. Firma prężnie się rozwija, bardzo polecam :)

zadowolona

Jeśli można w firmie dobrze zarobić to każdy indywidualnie wykupi sobie co będzie uważał.

Krzysztof

Przyjazna rodzinna atmosfera. Zupełnie co innego niż w korpo. Nie ma wyścigu szczurów, czy nierealnych targetów. Pensja ok, warunki pracy - ok (ostatnio powstało nowe biuro, magazyn i stołówka). Minusem są latające nad głową samoloty z Okęcia i brak pakietu opieki medycznej, plusem zniżki na kwiaty dla pracowników i wyjazdy na targi ogrodnicze.

Aneta

Ostatnie opinie na temat firmy Tomaszewski pochodzą sprzed kilku miesięcy. Czy aktualnie zaszły w tej firmie jakieś istotne zmiany, które możecie ocenić pozytywnie? Na pewno zaglądają tutaj osoby zainteresowane pracą. Cenną informacją dla nich może być wysokość zarobków. Czy coś wiecie na ten temat?

*zniesmaczony

….tak, tak „omijajcie to miejsce szerokim łukiem”, omijajcie wszyscy malkontenci, byle szybko i skutecznie. Trochę znam to miejsce i środowisko, więc kolejny raz zadziwia mnie to, że osoby narzekają, służą radami w stylu jak wyżej, …a sami pracują już latami u tego samego pracodawcy. Dlaczego, jeżeli jest tak tragicznie? Dlaczego ktoś nie napisze prawdy, jak jest, tylko w sposób żałosny uprawia kabareton? FELIK.S. jeżeli chcesz się podzielić swoją opinią o tym miejscu, to zrób to może w sposób konstruktywny, tak żeby inni mieli w miarę wiarygodne odniesienie do tego pracodawcy, by czemuś służyła Twoja opinia a nie tylko wylewaniu bełkotu, z którego nic nie wynika. Czy nie można napisać, że nie podoba mi się „tyranie” w swoich ubraniach i butach – bo otrzymywany ekwiwalent pieniężny nie rekompensuje tego wydatku (swoją drogą wątpię, żebyś chciał latem pracować „pod szklanym dachem” w służbowym ubraniu roboczym). Przyjmując się do pracy powinieneś wiedzieć, że dach w szklarni jest szklany i siłą rzeczy latem temperatury będą wysokie. Nie wszyscy są odporni na takie warunki, ale – tak jak napisał/a ZASKOCZONA, jeżeli Ci to nie odpowiada, to po co tam pracujesz? Jeżeli piszesz, że nagminnie pracujesz po 11 godzin, to dodaj jeszcze, proszę, że trzy dni w tygodniu pracujesz po 6 godzin, tak dla sprawiedliwości… „Ta pseudo firma” oprócz kranówy (…podobno świetnej jakości, w Warszawie) daje jeszcze nieograniczony dostęp do dystrybutora filtrującego, z którego możesz czerpać wodę źródlaną, gazowaną, niegazowaną, zimną lub ciepłą – znowu zapomniałeś o tym napisać… Jeżeli wspominasz o dziurawej podłodze, o licznych najechanych palcach nogi, bardzo proszę o liczby, przykłady, z zaznaczeniem, czy są wynikiem nie przestrzegania zasad BHP, czy dziurawej podłogi..? Proszę o wydawanie takich stwierdzeń popartych faktami, nie chorymi wymysłami. Z opisywaniem życia właścicieli, ich rodzin, to radzę się powstrzymać, bo jest to nieprzyzwoite i świadczy tylko o Tobie FELIK.S, o tym jakim, jesteś zakompleksionym, żałosnym człowieczkiem… Kto Ci broni zbudować sobie dom, stajnię, zarabiać niezłą kasę? Wystarczy trochę ambicji, chęci, umiejętności oraz inteligencji i też możesz być TYM, którym tak bardzo zazdrościsz, że coś w życiu osiągnęli. Ty też, oprócz narzekania dla zasady, możesz coś osiągnąć – Ty też możesz pić w „klimatyzowanym pomieszczeniu” kawkę, herbatkę, też możesz być „biurowym”.. To, że firma inwestuje, buduje nowe budynki świadczy tylko o tym, jak mocna i stabilna jest jej pozycja i mimo wszystko daje takie samo poczucie pracownikom. Pracownicy z Ukrainy i Azji (nie będę używał Twoich uwłaczających określeń) zmieniają się, bo są pracownikami agencji pracy, zatrudnianymi akcyjnie, jeżeli o tym nie wiedziałeś, to już wiesz… . Ty i inni pracownicy magazynu pracują już na stałym etacie po kilka-kilkanaście lat. Jak to możliwe, skoro jest tu tylko: bród, smród i ubóstwo…, aha – i jeszcze dziurawe podłogi… Na koniec o tym „szczycie chamstwa i cynizmu” – nikt nie zmusza nikogo do wykonywania swoich obowiązków, które świadomie zgodził się wykonywać, zatrudniając się w tej firmie. Uważam, że na plus firmy przemawia fakt, że nie ucieka przed zatrudnianiem ( oraz wspomaganiem) osób niepełnosprawnych. FELIK.S, naprawdę, jeżeli jesteś aż tak bardzo zniesmaczony tym miejscem, to co tu jeszcze robisz..?

Benek.

Chciwość i pycha kroczą przed upadkiem.

Zostaw merytoryczną opinię o Tomaszewski Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Tomaszewski Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tomaszewski Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tomaszewski Sp. z o.o.?

Tomaszewski Sp. z o.o.
  • Al. Krakowska 205/211