Opinie o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Tychy

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Tychy

Magda

Dzień dobry.Chciałabym przyjąć się do pracy w MA tylko, że dostaję na razie informacje,że kobiety praktycznie tam nie pracują i ciężko jest o zatrudnienie... Zaznaczę, że sama nie wiem czy osoba, która mi to mówi jest prawdą... Proszę napisać jeśli ktoś może czy np. na magazynach jest możliwość zatrudnienia kobiet? jeśli tak to jakich?spawalnia?Czy tłocznia to sami mężczyźni? Czy kobiety pracują tylko i wyłącznie z kobietami? Chciałabym coś więcej wiedzieć o pracy w Waszym zakładzie.Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą odpowiedź:)

Kubi
@Olej

To jak są przyjęcia, to przeważnie trzeba iść na miejscu zapytać? W sieci patrzyłem i niestety żadnej nowej oferty pracy nie znalazłem. Jak rok temu było 26 brutto to ciekawe, ile teraz dają. Aaa no i może wiesz, czy jakieś dodatki do pensji są typu premie?

Adrian

Tłoczarz - Zgrzewacz w sumie nie tak dawno był poszukiwany. Podali w ogłoszeniu, że umowa o pracę i do tego praca 3 zmianowa. Ktoś wie, czy na tym stanowisku idzie się dogadać, aby nocek mieć, jak najmniej? Jak w praktyce wygląda ta podana możliwość korzystania z pracowni rehabilitacyjnej? Jest w ogóle na to czas? I te dojazdy do pracy to czy biorą z określonych miejsc ludzi, czy można się porozumieć, aby spod domu brali?

@Zuzanna

NIe ma umów zlecenie!!! W firmie funkcjonuje normalna umowa o pracę na czas określony .

Co się stało ze tyle zwolnień leci? Chciałem aplikować na automatyka ale nie wiem co myśleć. Wisi ogłoszenie to to miejsce chyba bezpieczne co? Z jakich stanowisk zwalniają ludzi dokładniej?

Pracownik Nowy wpis

Kończy się produkcja samochodów segmentu A...Fiat 500,Lancia...leci 250 pracowników na etat,oraz chyba waszyscy na czas okreslony oraz zatrudnieni przez agencję

No ale niedawno przecież było ogłoszenie na stanowisko Automatyk - Mechatronik, kilkanaście dni temu. A ty już o zwolnieniach piszesz. Co do tej umowy na czas określony to na ile jest? Jest szansa na przejście na bezterminową w przyszłości?

Co jaki czas w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA można ubiegać się o podwyżkę?

Ktoś tutaj pisał ogromne liczby na temat zwolnień ludzi. Mamy nowy rok i jak z tymi zwolnieniami i co najważniejsze jaki w ogóle jest powód zwolnień ? Faktycznie nie widać żadnych ofert wiec jestem zdziwiony, bo myslalem również o operatorze wózka. Może to jakieś plotki?

Da radę na automatyka myslicie jeszcze się dostać? Wszedłem w ogłoszenia z października i już nieaktualne z tego co podają, pytanie czy faktycznie kogoś przyjęli. I czy na długo, na ile tam ogółem pierwsza umowa jest? Ciekawe bardzo czy coś na dłużej

Project Manager

W punktach: Złożenie CV Telefon z godziną i miejscem spotkania Rozmowa ze specjalistą HR Badania i szkolenia (BHP,P-poż, lekarskie) -2dni Rozmowa z HR Przydział do Lidera linii

Nie ma pytań, specjalista HR przedstawia stanowisko, zasady płacowe, socjalne, układ zbiorowy. Akceptujesz albo nie.

Freddy

Od maja koniec 500 . Związkowcy mówili że 700 ludzi do zwolnienia

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Janek

Niestety podejście kierownictwa jest złe, wszystko trzeba załatwiać z pominięciem bezpośredniego kierownictwa tylko udawać się do głównego kierownictwa, bezpośredni przełożeni są wystraszeni i boją się o stanowiska.

@Janek

To główne kierownictwo tego nie widzi jak tak? I czym zajmują się w takim razie ci bezpośredni przełożeni? Dużo w ogóle trzeba umieć żeby na takie kierownicze stanowisko wskoczyć?

Pz

Nie polecam firmy dla operatorów wózków widłowych. Zatrudnienie miało być na wózek a praca tak naprawdę jest na produkcji. Po szkoleniu dowiedziałem się że na wózek mogę wsiąść dopiero za parę miesięcy pracy. Stracony czas na badaniach oraz na szkoleniu. Nie pozdrawiam

Józia
@Pz

Hej, a ostatecznie warunki finansowe i te, które miały być dla operatora były takie same i tylko obowiązki się różniły? Skąd w ogóle taka decyzja, za mało pracowników na produkcji jest czy coś? Samo szkolenie ile trwało?

Pz
@Józia

Finansowo jest taka sama stawka dla zgrzewaczy, tloczarzy i wózkowych. Szkolenie trwało 6 godzin. Na rozmowie o pracę byłem w sprawie pracy na wózku jednak na firmie okazało się że praca na produkcji. Kierownik mi powiedział że. na wózek można iść pracować kiedy się ktoś zwolni i będzie miejsce i że, to może trwać miesiące.

Max
@Pz

Przepraszam a jakie stawki oferowali jeśli można zapytać?

@Pz

Kumam. Czyli rotacja pracowników chyba też nie jest za wysoka, skoro na miejsce można czekać nawet miesiącami? Trochę słabo, że dowiedziałeś się o tym już po zatrudnieniu dopiero. Powiesz jak finansowo to wypada, warto przeczekać czy niezbyt?

Magda

@Magda

Kobiet dosyć sporo pracuje w MA, głównie na spawalni, gdzie obsługują zgrzewarki, praca myślę że dla kobiet lekka, lekkie elementy, normy spokojnie do wyrobienia.

Kuba
@Olej

Kurdę ja to zaskoczony jestem, że kobiety takie fizyczne prace obsługują no ale jak to mówią równouprawnienie :D Dla kobiet przy takiej pracy jakie są stawki? Bo moja żona szuka też pracy i może namówię ją na taką fizyczną. Szkolą może z obsługi takich zgrzewarek?

@Kuba

Teraz zdaję się na start pod agencją jest 31,97zl brutto, trzy miesiące pod agencją potem przejście pod firmę na dwa lata. Kobiety głównie obsługują zgrzewarki, gdzie detal warzy mniej niż kilogram.

Ayo
@Olej

Ej, to chyba nie jest źle i tal bardzo ciężko, co? A wiesz, czy są wolne etaty w firmie? :) Ja do kobiecych prac się nie nadaje, szukam takiego miejsca zatrudnienia właśnie. Nie ma żadnych docinków ze strony facetów? Wiem, że wszyscy to dorośli ludzie, ale z mojego doświadczenia mogę napisać, że różnie to bywa ;) Dzięki za podanie stawki na start, a potem na ile można liczyć?

@Ayo

Docinków nie ma żadnych, jeśli chodzi o spawalnie, to jest praktycznie 50:50, z lekką przewagą facetów. Przyjęcia pewnie są, ale to trzeba popytać w Adecco czy GI Group, stawka rośnie sukcesywnie od paru lat, jeszcze rok temu to było 26 brutto

Kubi

Gugu

Hej, jak wygląda praca na magazynie jako dysponent/biuro magazynu? Czy są wgl takie stanowiska? Czy trzeba miec uprawnienia udt? Jaka stawka socjal??

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA? Z tego, co widzę, poszukują kogoś na stanowisko elektronik

Witam jak oceniacie prace na spawalni warto sie tam przyjac ?

Domka

A czy wogole są przyjęcia na magazyny? rzeczywiście jest ciężko?

@Adrian

Jest możliwość pracy na 2 zmiany (rano i 2zmiana do dogadania). Pracujesz po tygodniu 3,2,1 zmiana. Zmiana zmiany następuje z niedzieli na poniedziałek a więc jeśli od poniedziałku do soboty pracowałeś na rano od 6 do 14:00 to po niedzieli masz nocki od 22 do 6rano ,po następnej niedzieli 2zmiana od 14 do 22:00 i tak w kółko. Dojazdy do pracy z określonych miest czy wiosek ,lista przystanków do wglądu w kadrach .Bilet miesięczny pracodawca dopłaca coś ponad 100pln .

Zuzanna
@JA_ROBOT

Czyli pracuje się cały tydzień od poniedziałku do niedzieli, nie ma możliwości pracy wyłącznie od poniedziałku do piątku? To ile taki Tłoczarz - Zgrzewacz jest tam w stanie miesięcznie zarobić? A jak u nich z opieką medyczną, finansują?

JA_Robot
@Zuzanna

Podanie o pracę składa się przez Adecco czy Gi Group . Umowy co miesiąc,chyba że pracownik kumaty to szybciej dostanie umowę. Ewentualnie jeśli pracowałeś jako ślusarz narzędziowy,spawacz czy zawody związane z działalnością firmy to masz doświadczenie. Kobiety lądują raczej na spawalni ,na tłoczni pojedyńcze sztuki się zdarzają (za duże obciążenie,nie nadają się do dźwigania detali ) Zarobki na start podają w agencji brutto stawkę ,pytać czy z premią której masz dodatkowo 18% . Kiedyś napisałem o premiach,których jest 3 razy w roku : 1.Efektywnościowa za zeszly przepracowany rok - odliczane L4 - od 800brutto 2.Wczasy pod gruszą ,musisz mieć 10dni urlopu i wybierasz w 1 terminie - zależy od stawki ale pewnie od 2300pln brutto w górę. 3.Premia na karpia 10grudnia z wyplatą ok 2000pln brutto. Jakieś kolonie czy inne pierdoły są ale nie orientuję się. Praca od poniedziałku do soboty włącznie,choć nie ma formalnie przymusu sobót to praca jest.

@JA_Robot

Witam jakie tam macie prasy manualne? Normy do wyrobienia czy jak wszędzie już wyśrubowane do granic.Ile netto na start można wyciągnąć z tymi sobotami?

@Anonim

NIe ma norm bo tempo narzucają roboty i tempo technologiczne lini w zależności od detalu.Odbierasz detal oglądasz pod kątem wad i pakujesz do palety bądź pojemnika.Ewentualnie tylko odbierasz a drugi pracownik pakuje. W soboty raczej pracujemy choć są nieobowiązkowe...

@JA_ROBOT

Mam jeszcze kilka pytań bo zastanawiam sie nad przyjeciem do tej firmy czy w Ma tez była podwyzka i czy agencje tez ja dostały?I czy na tych liniach jest ostry (usunięte przez administratora)czy robota wmiare spokojna i do opanowania .Z góry dzieki za wczesniejsze konkretne odpowiedzi

Zuzanna
@JA_Robot

Ojej, skoro umowy co miesiąc to pewnie zlecenie? Nie ma szans na UoP? Ja to bardziej dla męża pytam o pracę niż dla siebie :) Premie wyglądają całkiem zacnie. A jak patrzą na to jeśli, ktoś nie chce pracować w soboty, bo piszesz, że przymusu nie ma, ale może nie jest to mile widziane?

@Zuzanna

Na jakich prasach się pracuje w MA - czy tam są tylko prasy manualne czy są jakieś automatyczne ?

@Anonim

Linie są automatyczne i zrobotyzowane ,czasami pracownicy są kierowani do przeróbki na prasie ręcznej choć rzadko. Przyjęty pracownik odbiera (ogląda pod kątem wad) detal z transportera i pakuje do palety,pojemnika bądź tylko pakuje .Wszystko w zależności od stopnia zaawansowania ,doświadczenia w pracy,detalu.

@JA_ROBOT

A te linie kto przezbraja kto obsługuje operator?

@Anonim

Tak zgadza się od przezbrajania lini są ustawiacze a linię obsługuje operator .Na niektórych liniach przezbrojenie jest automatyczne,teoretycznie operator nadzoruje tylko proces zazbrojenia.

Czy wie ktoś jak długo jeszcze będą przyjmować do firmy czy np za 2-3 miesiące też będą przyjęcia.Ile nowy zarobi na początek netto

@Anonim

Pewnie zależy na jakie stanowisko. Teraz szukają pracownika ds. analiz pracy. Ale trzeba mieć doświadczenie w wyliczaniu wydajności stanowisk roboczych i sporządzaniu raportów. Ty będziesz aplikował? Ja się zastanawiam.

Olej

Ja wiem że na kolegów i koleżanki zza wschodniej granicy nie można nic zlego powiedzieć, ale mogły by się powstrzymać od paradowania przez całą hale z telefonami w drodze na kolejną fajkę.

@Olej

A Polacy nie paradują tylko Ukraińcy? Chyba nie ma podziału komu wolno więcej? Jest jakaś oficjalna przerwa w pracy np. z 15 minut? Jak kto wychodzi w innych godzinach to nie musi odpracować?

Witam czy MA dają umowy na stałe czy raczej to nie realne i prędzej zwolnią i przyjmą pod agencje

Witam czy warto się zatrudnić do firmy są teraz ogłoszenia stawka 31.79 z premia .Czy można liczyć na stabilne zatrudnienie czy raczej przyjmują tylko ludzi na pewien czas .

Alfrodo
@Anonim

Jak jesteś elokwentny i kulturalny, oraz cenisz poziom kultury to nie. Jesli masz tam kogos z rodziny to tak, szybkie awanse sa wtedy.

Beata
@Anonim

Szukam i szukam. Żadnego takiego ogłoszenia o pracy w MA z taką sumą nie znalazłam. Jedynie z jesieni dla pracownika magazynowego z 24 brutto plus 18 procent premii. Napiszesz, co to za stanowisko?

Witam jaka jest stawka początkowa w zakładzie na tłoczni?

Czy Delfo Polska S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Romeo

Umowy o prace ale teraz ciężko bo zwolnili kilka osób które pewnie będą przyjmować po nowym roku.

Dominika
@Romeo

Zwolniło po to żeby przyjąć ich od nowa? Dlaczego tak się dzieje, to częsta praktyka? A umowę o pracę macie na czas nieokreślony czy najpierw terminowa ?

Zostaw merytoryczną opinię o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA - Tychy

• Jak się pracuje w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Zobacz opinie na temat firmy MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Kandydaci do pracy w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
3.3/5 Na podstawie 105 ocen.
  • Turyńska 100
    43-100 Tychy