Opinie o Metalkas S.A. w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Metalkas S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Metalkas S.A. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metalkas S.A. w Bydgoszcz

Niestety pracowałem tam kilka dobrych lat. Kiedyś było lepiej jak był Prezes Tadeusz -paczki na święta dla dzieci ,również kwiatek plus 100 zł na dzień kobiet. Teraz beznadzieja nie ma nic kompletnie zero jakiegokolwiek socjalu.W mediach się reklamują jaką to nie są fantastyczna firma i kogo nie sponsorują a żeby poznać jak jest naprawdę wystarczy przepracować kilka miesięcy.Pochopnie podejmowane decyzje o zwolnieniach a za dwa dni ogłoszenie wystawiają o poszukiwanie pracownika na takie same stanowisko żenada jednym słowem .Ludzie traktowani jak (usunięte przez administratora) nie interesuje ich ze w weekend przyjść nie możesz,nawet listy były robione kto nie przyszedł w weekend…Premie? Są zabierane nawet w dzień wypłaty mimo ze to już nie ten miesiąc….ludzie odchodzą i zamiast zatrudniać nowych to obowiązki rozdzielane są na inne osoby bez żadnej dyskusji i dodatkowego wynagrodzenia.ostatnim czasy odeszło bardzo dużo dobrych osób ,które pracowały po kilka lat i napewno im się to odbije czkawką.

Xxxx

Bo to jest czysta prawda zero socjalu robią z ludźmi co chcą a to są nadgodziny a to nie ma a to jedna zmiana za chwile dwie zmiany a juz chodzą słuchy ze będą trzy w listopadzie wszystkie zakłady dawały dzień wolny za 11 bo wypadało w sobotę a tu pracownicy 11 i 12 listopada do pracy bo ktoś sobie tak zażyczył a później w kolejny piątek wolne normalnie robią co chca

Bardzo dynamicznie cofająca się firma wstecz. Z takim kierownictwem nic dobrego nie wróży. (usunięte przez administratora) smrod i hala w dymie a żeby skorzystać z toalety trzeba (usunięte przez administratora)na druga stronę zakładu ponieważ najepszym rozwiązaniem na bałagan i dym z papierosów jest zamknięcie drzwi na klucz. A lakiernia która generuje zadymienie to tez żaden problem. Otworzyć drzwi na hale i kazać się ubrać pracownikom. Co jeszcze w tej firmie czeka obecnych pracowników to nawet Stanisław Bareja nie był by wstanie napisać.

Kalina Nowy wpis

Witam serdecznie, planista produkcji nie ma w swojej ofercie wpisanych żadnych premii czy też prowizji. Czy one występują? a jeśli nie to na jakiej podstawie zazwyczaj się pracuje?

Ślusarz narzedziowy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Dzień dobry. Niepokoja mnie negatywne opinie na temat zakładu. Czy ślusarze też są tak często zwalniani? Jak to wygląda? Mógłby ktoś coś napisać na ten temat ?

Ponowiono ofertę dla specjalisty e-commerce ds. marketplace? Jak tak patrzę po komentarzach to widzę, że jakiś czas temu ktoś nawiązywał do tego stanowiska. warunki spełniam, takie jak chociażby minimum 2-letnie doświadczenie. jakich widełek placowych mogę się spodziewać na tym dziale? Nie piszą w ogłoszeniu

Nie radzę pracować w tej firmie.Co 2 miesiące 50-100 osób zostaje zwolnionych . A potem z powrotem rekrutują ludzi.

Honorata Nowy wpis

No to trochę różnica faktycznie miedzy tymi liczbami. Czy któryś z działów nie został po prostu policzony? Jak to możliwe, że jest tyle osób a niektórzy by o nich nie wiedzieli mimo pracy tutaj. Tam gdzie pracuje specjalista ds. e-commerce ile ludzi może być? Bo interesuję się ofertą :)

Specjalista Ds. Sprzedaży

Pani prowadząca rekrutację od razu stwierdziła że już kogoś ma więc po co zabiera czas i zaprasza na rozmowę? Spojrzała na CV i zdziwiona jakie stanowisko wykonuje główny nagłówek na samej górze CV. Żenada nawet nie przeczytałaś mojego CV! Odpowiedź otrzymałam na maila negatywną i z ulgą to przyjęłam ???? po tej krótkiej beż sensu rozmowie nawet nie brałam tej girmy pod uwagę. Żenada totalna! Aaa i stanowisko w ogłoszeniu zupełnie inne niż jak opisała na rozmowie zero profesjonalizmu niestety

Żadne pytania pani stwierdziła że już kogoś ma

Witam, jako były pracownik tej firmy powiem że polecam, fakt nigdzie nie jest idealnie ale to co piszecie to trochę przesada. Za czasów gdy tam pracowałem na lakierni było dwóch kierowników. Z każdym z nich dało się dogadać i nie robili problemów. Jedna z lakierni została zmodernizowana i inwestycja wyszła na dobre. Wyniki się liczyły to fakt a wiecie dlaczego? Żeby firma progresowała - _-. W wakacje gdy był nadmiar roboty, za zgodą kierownictwa organizowane były przerwy 10 min co 2 godziny. Dla ułatwienia pracy nawet wózkowi zaczęli współpracować z lakiernią. Chodziło jak w zegarku według mnie i nikt nie robił awantur. Pozdrawiam.

Xxxxx
@Paweł

To jak było tak cudnie to czemu juz nie pracujesz????

Paweł.
@Xxxxx

Nie ciekawie zaczęło się robić, dziwne pomysły przełożonych i do tego nowi pracownicy zaczęli mieszać we firmę.

Zastanawia mnie, jaka tam w końcu umowa jest, bo podali w ogłoszeniu na księgową, że umowa o pracę/ b2b, no i nie wiadomo, czy można wybrać czy od czego to jest zależne, czy tak po prostu napisali. Wie ktoś? Mi by pasowała umowa o pracę wyłącznie, w żadne działalności się nie bawię.

Miś

Ta firma to dno pracowałem jako operator maszyn brak technolog praca na maszynach to żenada wszystko się psuje nic dobrze nie działa a narzędziowcy to kpina te stare dziady nawet im się nie chce nic robić dla mnie to rok pracy w tej firmie to strata czasu

Powiecie coś o tym zespole, który jest pod kierownikiem marketingu? Szukają człowieka, ale chciałbym się trochę dowiedzieć, z kim potencjalnie będę pracować. dogadują się tam ludzie ,raczej już tacy są z dłuższym stażem czy nowi pracownicy? im więcej się dowiem tym lepiej :)

Maria

Skąd te cięcia na socjalu? Firma nie ma na to kasy czy zwyczajnie chce je inaczej wydać? Skoro piszesz o wielu odejściach i wakatach to uważasz że na te robota dobra do ludzi którzy szukają doświadczenia w branży?

@Maria

Nie wiem nie ma socjalu i tyle. Tak to jest firma dobra dla ludzi bez doświadczenia ????

Pracus

Kiedyś @byly pracownik było inaczej nasz rację. Teraz młodzi dorwali się do rządów i rozwalają firmę. Furek sobie nakupili i szpanują. Ci z akwarium traktują ludzi jak zlo konieczne.nic dobrego już nie będzie. Prezes Tadeusz na zasluzona emeryturę odszedł. To były czasy.

Były pracownik 2

Potwierdzam co pisze kolega. Żenada. Nie ma tam kogoś kto miałby choć odrobinę wiedzy o zarządzaniu. Pochopne decyzje i na dole i z góry, zwolnienia non stop, brak premii, ryjesz jak murzyn i sprzęt który częściej jest w awarii nuż pracuje. Brak UR i regularnych napraw doprowadziło maszyny do rozkładu. Ne polecam nikomu. Chyba że desperacja podpowiada idę tam.

Iwona

Ale za co są zabierane premie?

Dawid :)

Tak tak zgadzam się z Tobą w 100% Pracowałem tam 7lat będąc Brygadzista. Zero jakieś propozycji aby iść stanowisko do góry mimoze każdy weekend każde nadgodziny były moje. Teraz co się dowiedziałem do Ukraina wskoczyła na miejsce Mistrza Zmianowego. Pozdrawiam Arkadiusza głównego kierownika produkcji,który kiedyś tam pracował i kierownika lakierni Tomasza. Wporzadku osoby i gdyby nie ich zwolnienie pracowałbym nadal. A co do osób na lakierni czy produkcji to odradzam jaki kolwiek kontakt z nimi. Udają znajomych a powiesz coś to zaraz cały zakład wie kto co powiedział + w dodatku przekręcają i sieją ferment

Odchodze
@Iwona

Za jajco. Po prostu ich nie ma więc nie są zabierane. I tak co miesiąc. Premie dostają tylko ulubieńcy Pawełka by gnębić ludzi na dole.

Wiktoria
@Dawid :)

A te nadgodziny firma płaciła ci jakos ekstra? Czy po normalnej stawce?:)

GoTo

Czy Pawełek jeszcze tam pracuje i wykonuje polecenia z góry?

@Dawid :)

Zgadzasz się bo razem pracowaliśmy to mamy podobne odczucia ????

Xxxx

Co mają na myśli, pisząc, że wymagają wykształcenia kierunkowego na kierownika marketingu, w tym ogłoszeniu? W sensie, jakie kierunki wchodzą w grę, tylko "czysty" marketing? Może ktoś brał udział w rekrutacji i może powiedzieć mi coś więcej. Albo po prostu wie coś.

Allegro

Niestety to wszystko co poniżej napisane to prawda. Nie tyczy się to tylko magazynu ale pracowników biurowych również. Jak masz wątpliwości czy aplikować na dane stanowisko- odpuść .

Halina
@Allegro

A w biurze co się właśnie dzieje tak konkretniej? Chce wyczaić najpierw jaka macie tam w nim hierarchie, z jakich działów całość się składa? Teraz dla przykładu widzę ze na eksport i sprzedaż ktoś u was jest potrzebny, powodem jest rotacja? Na co zwracają teraz szczególną uwagę u kandydatów?

Operator

Witam. Na jakie wynagrodzenie mógłbym liczyć jako doświadczony operator wykrawarek?

@Operator

Mnie przy tym ciekawi kwestia tego braku doświadczenia, po jakim czasie firma uznaje taka osobę jako „doświadczoną”? będzie to ocena na podstawie stażu pracy czy raczej konkretnych wyników? I co z okresem próbnym wtedy? (ja i tak pytam w kontekście biura – dział eksportu, ocena pracownicza jest podobna?)

Traktowanie ludzi jak numerków? Czy ktoś kto teraz pracuje znalazłby jakieś szersze odniesienie? reflektuję te ofertę z takiego portalu na KAMa, jest rzecz jasna jeszcze dostępna i to w sumie przez dwa tygodnie. Jednak przy tych ostatnich opiniach zaczynam się nieco dłużej nad tym zastanawiać… powiedzcie mi proszę jakich stawek mogę się spodziewać na samym początku? I co można napisać o rozwoju na tym stanowisku? na forum pisali o cofaniu się firmy wstecz, liczę wiec na odniesienie

Jacek

Szukaja naiwnych na najniższe wynagrodenie. Warunki pracy fatalne.Właściciele zachłyśnięci swoim bogactwem i wielkością traktują ludzi jak numerki.

Jacek

Słyszałem , że Metalkast nie przyjmuje pracowników, nie ma stali czyżby też się przewrocił?

Hmm to jakie stawki aktualnie tu macie? Różnią się one jakoś w zalezności do stanowiska? Jakieś ewentualne premie albo inne dodatki wchodzą tutaj w grę?

Zainteresowany operator

Jak to ogólnie wygląda w firmie z zapotrzebowaniem na operatorów? Są wolne miejsca dla operatorów z doświadczeniem?

Ooo
@Zainteresowany operator

No właśnie, sa wakaty dla operatorów? I możecie też dać znać, jaka jest pensja? Czy jak ma się doświadczenie 4 lata to jest opcja na 6000 zł netto czy nie? Czy więcej lub mniej?

Czy pensja w Metalkas S.A. składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Przedstawiciel Handlowy, ich ogłoszenie jest 12 lutego na Pracuj.pl.

W tej firmie nigdy nie będzie dobrze pracowników traktuję się jak numer dosłownie jak w zakładzie zamkniętym, moje odejście z tej firmy było najlepszym co mogłem zrobić i radzę nawet tam nie zaczynać. Tragedia....

Zostaw merytoryczną opinię o Metalkas S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Metalkas S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Metalkas S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Metalkas S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 3 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Metalkas S.A.?

Kandydaci do pracy w Metalkas S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Metalkas S.A.

Metalkas S.A.