Opinie o CNH w Płock

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy CNH. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie CNH o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CNH w Płock

Siemieje sie z was

Jak Tam niedojdy, sprzedaliscie swoj wolny czas na majowke za pare zloty i was wydymali, 500zl brutto jak bedzie orac 3 dni, bez zadnych setek, (usunięte przez administratora)bez szacunku do samych siebie, zjecie im (usunięte przez administratora) prosto z (usunięte przez administratora) za pare zlociszy, co roku to samo, a gora smieje sie z was do rozpuchu.

I pracujecie
@Siemieje sie z was

I pracujecie na ich premię i ci ludzie nie mogą zrozumieć za 500 brutto to do ręki 320 zł a oni wezmą 5 i 8 tys premii a za soboty stawiają sobie 100 procent wynagrodzenia a wy pracujecie za 150 zł ludzie kiedy wy to zrozumiecie że nas mają głęboko w du a wy się dajecie tak sprzedawać przyjdą w soboty i siedzą na stołkach a was pilnują jak psa i jeszcze wymagają większej skuteczności jak długo można jeździć na ludzkich grzbietach żeby się dorobić na naszej krzywdzie chyba się toci co są na stanowiskach kilka lat to się na tych naszych grzbietach się dorobili ludzie co wy robicie nie szanujecie się to i oni nas nie szanują a to tak wychodzą układy i ludzie po podstawówkach i po szkołach budowlanych i rolniczych

Cześć Panowie. Polecacie firme czy omijać szerokim łukiem?

robol

To pracodawca organizuje pracę, więc co Ci do tego, komu za co płaci? Jeśli podejrzewasz (usunięte przez administratora) zgłoś to odpowiednim osobom w firmie. No i jak sam zauważyłeś - w Płocku nie ma pracy, CNH może więc zaniżać stawki do woli. I taką właśnie sytuację niektórzy określają mianem kradzieży (moim zdaniem nieprecyzyjnie - wolę określenie "wyzysk").

pierwszy

CNH Industrial ma nie tylko fabrykę w Płocku, ma też nowo otwarte od listopada 2022 biuro R&D w Warszawie zatrudniające programistów. I ja byłem jednym z nich - co więcej, byłem pierwszym zatrudnionym programistą. Do rzeczy: 1) Firma za nic ma swoje własne ustalenia, nawet te potwierdzone pisemnie w formie listu intencyjnego. Zwolniłem się po niespełna pół roku, gdyż po zakończeniu okresu próbnego zamiast umowy na czas nieokreślony otrzymałem umowę na 6 miesięcy. 2) Miałem mieć możliwość pracy z biura. No i miałem przez pewien czas do momentu, kiedy złapałem przeziębienie. Od tamtej pory przychodząc do biura, miałem na życzenie dyrektora przedstawiać zaświadczenie od lekarza, że jestem zdrowy. Skończyło się niemiłą wymianą zdań, co poskutkowało sytuacją z punktu pierwszego. 3) Pakiet zdrowotny to żart. Ani to Luxmed, ani Medicover, tylko PZU Zdrowie. Różnica polega na tym, że pakiet gwarantujący darmowe wizyty u niektórych lekarzy (nawet nie wspominam o dentyście) kosztuje 100 zł miesięcznie. Tańsze pakiety gwarantują mniejsze lub większe zniżki. Taki pakiet może sobie wynegocjować każdy samodzielnie bez pośrednictwa zakładu pracy. 4) Biuro jest podnajmowane w fajnej lokalizacji w centrum Warszawy, wcześniej już tam zresztą pracowałem, ale dla innej firmy. Jest schludna kuchnia i toaleta, automat z kawą, dostęp do drukarki itd. Niestety firma podnajmuje tylko jedno pomieszczenie i z racji tego, że pracują w nim nie tylko programiści, ale i HRy czy dyrektor, to panuje często zgiełk. Nie wiadomo też, czy za rok czy dwa biuro nadal będzie się mieścić w centrum - rektuterzy mówią jedno, ale już w pracy dyrektor snuje wizje przenosin na Mordor. 5) Jest możliwość pracy zdalnej. Mi akurat zależało na pracy w 100% z biura ze względu na sytuację życiową, ale jak to się skończyło, opisałem wyżej. Część ludzi pracuje tak, że na jeden lub dwa dni w miesiącu przyjeżdzają do biura, reszta z domu. 6) Mimo że oddział R&D jest młody, to się okazuje, że dyrektor i team leader to starzy znajomi. Team leader jest swoją drogą niezbyt techniczny i nadzwyczaj często (za często) przekazuje feedback od dyrektora jako swój w formie kpin, ale trzeba też przyznać, że do większości uwag się stosuje. Szkoda tylko, że osoby je zgłaszające muszą się później z nich tłumaczyć w szyderczej atmosferze. Jest to posunięte do tego stopnia, że robiąc na głos code review, słyszy się w odpowiedzi: "a czemu sam nie poprawisz?". 7) No właśnie. Czemu sam nie poprawiłem? Ano dlatego, że przez pół roku mojego zatrudnienia nie otrzymałem sprzętu, na którym mógłbym odpalać soft. 8) Tech stack. Oficjalnie pracowałem na stanowisku Programista C/C++, gdzie miałem pracować nad systemami wbudowanymi. Realnie pisze się tu głównie w Javie, stawia PostgresSQL i pracuje z Hibernate czy innymi ORMami. Może się to zmieni, może nie. Winy w dyrektorze tym razem nie upatruję, gdyż on sam został wprowadzony w błąd. No ale oferty nie zmieni - pewnie nie może samodzielnie podejmować takich decyzji. 9) Projekt wygląda tak, jakby poprzedni wykonawcy uciekli w popłochu i zostawili wszystko bez cienia dokumentacji. Zarząd amerykański na nich narzeka i widzi w nich źródło wszelkich swoich niepowodzeń. Nikt nic nie wie. Za dużo się nie pracuje, bo nie wiadomo, co robić. Żeby sprawiać ułudę zapracowania, organizowane są dwa meetingi daily - jedno przed południem, drugie późnym popołudniem z Ameryką. A i bez tego jest sporo spotkań. 10) Fajni ludzie. Póki co udało się skompletować zespół ludzi, z którymi można w miarę luźno, ale i rzeczowo, pogadać. Trzeba tylko unikać rozmów o pracy w obecności dyrektora, żeby nie narażać się na niepotrzebną szyderę i bzdurne oskarżenia o "psucie atmosfery". Team leader jest bardziej racjonalny, ale też bym nie przesadzał z wylewnością w jego obecności. Podsumowując, są lepsze miejsca do pracy, ale jeśli ktoś nie ma wyboru, to może tu przyjść. Brak konstruktywnych zajęć to też w końcu zaleta, jeśli ktoś woli posiedzieć w domu i porobić trochę prywaty. Płaca rynkowa, tj. na ten moment można dostać 20 000 PLN brutto na UoP.

pisak kodu
@pierwszy

Nie jest az tak zle - piszesz prawde, ale sporo sie zmienilo od tamtego czasu. Firma ma problem ze znajdowaniem ludzi do r&d, wiec ida na ustepstwa, praca zdalna to obecnie zaden problem. Nie przyjmuja moze kompletnych swiezakow, ale nie oszukujmy sie - majac 2-3 lata doswiadczenia mozna tu wyrwac niezla pensje. Technikalia to oczywisty zascianek, np. obowiazkowe uzywanie obrazu wirtualki z Ubuntu LTS, ktorego okres wsparcia dawno minal a proby apgrajdu koncza sie koniecznoscia stawiania vmki na nowo (kluczowa zasada - dziala? nie ruszac!!), no ale do pracy chodzi sie glownie po pieniadze. Praca malo ambitna, utrzymaniowa. Strzelam ze miales po prostu pecha, jako pierwszy byles krolikiem doswiadczalnym swiezego zarzadu.

młotek kiszony Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

z ciekawosci - jak głosowaliście w tym tendencyjnym referendum kliknij opinię do komentarza za podwyżką - pozytywna przeciw podwyżce - negatywna

Ich

Ich chipokryzja i i obłuda przez przełożonych nie kompetentnych po układach doprowadza do likwidacji i zwolnień ludzi którzy szczędzi pracują a ściemniacze którzy mają powiązania z przełożonymi zostają i są promowani jak może być że przełożony jest po podstawówce bo ma po swojej stronie menadżera i ludzi klepie po plecach a w biurze robi swoje żeby u kierownikowi się nie przeciw wstawić i to jest sztuką

Bvc
@Ich

Co tu mówić Lewis po wizycie dyrektora przynosił straty to go zwinęli i tą firmę czeka to samo w końcu te ukrywanie i kabinowa nie wyjdzie na światło dzienne tak jak było za dyrektorów Pokorskiego i Latarskiego

Prv

Zgadzam się. Zostań znajomym związkowca to i kasiora i praca będzie

tryt Nowy wpis
@Ich

Hipokryzja to jest to co robisz, kolego. Narzekasz od lat na firmę a w niej pracujesz. Wiem jak jest, ale ci złość i niesprawiedliwość wychodzi bokiem. Ty tak naprawdę myślisz, jak tu piszesz? czy tylko udajesz?

Vgh

Fabryka w Płocku w ciągu dwóch lat ogłowie upadłość już są początki likwidacji Ameryka odchodzi a dowodem są prasy

tryt Nowy wpis
@Vgh

prasy nie schodzą bo rolnicy nie mieli dofinansowania , jakby mieli, by zeszło. Jak będą mieli, będą większe zamówienia. i tyle. politycy są winni kryzysowi

Mko

Zwalniają agencję żeby pracować w banku godzin to zagrywka tak samo jak na P1 oni też będą pracować w banku jeszcze raz dyrektor pokazuje że związki są zbyteczne w tym zakladzie

Weno
@Mko

Bredzisz

Mlp
@Weno

Nic nie bredzi tyko taka prawda jest zwalnia się ludzi z 20 letnim stażem a związki nic nie robią płacili ludzie składki a jak dojdzie do zwolnienia to nic nie robią każdemu z nas może się to przytrafić i nik ci nie pomorze ale zapisywać się to wiedzę do kogo przyjść związki tyko raz do roku się pokazują przy podwyżkach i na tym koniec tak było za poprzedniego przewodniczącego i za obecnego

P1
@Mlp

Jeżeli przez 20 lat gość był na zwolnieniu prawie 10 lat i robi szrot mowa o spawaczy to co oczekujesz i zna 1 stanowisko

Jam Nowy wpis
@P1

Jak P1 nie potrafi rąbią bubel że detale są nie zgodne to jak spawacz morze ładnie pospawać może nie którzy nie wiedzą jak wygląda kąt prosty tak jak na spawalni liczy się sztuka to i na P1 też sztuka i minuty nikt że spawaczy nie pracuje na jednym stanowisku przeciwieństwem ludzi z P1 że bubel wysyłają a kontrolą nic nie robi liku jest kazetow bez pojęcia i kierowników nie wspomnę o kontroli jakości i konstruktorów którzy nie wiedzą jak wygląda stempel do krawędzarki o danym kącie i takich ludzi się nie zwalnia tyko fachowców którym się noga powinie układu i po parcia się liczy

Leszno
Spawacz CNH P4

czy zgadza się wam pensja z wyrównaniem >? mi parę stów brakuje jeżeli 600 brutto podwyżka + wyrównanie za styczeń i luty to powinno być chyba 1200 + pensja dotychczasowa.

Bjk

Spawalnia dostała naj mniej punktów a wykonują naj cieszą pracę dlaczego kierownik kazał zanirzac punktację

@Bjk

Nie wiem . Ale już z wielu źródeł słyszałem że nie będzie przedłużanych umów. Każdemu komu się kończy umowa w lipcu aut. To pytanie po co (usunięte przez administratora) Teraz jak (usunięte przez administratora) na ich premie. Rzucają nas po stanowiskach na najgorsza robotę tam gdzie starzy spawacze nie chcą tego robić bo mało minut i się nie opłaca

Spawacz p4

Mogli by nam wprost powiedzieć Ty zostajesz , Tobie podziękujemy. Mamy już swoje lata , mamy też rodziny. W ten czas jest chwila na znalezienie czegoś i zaplanowanie przyszłości. Przydała by się odrobina przyzwoitości .

Spawacz p4

Nazwisk nie można tu upubliczniać. Związkowcy to wprost powiedzieli. Nie chce mi się wierzyć że nic Ci się o uszy nie obiło. Zwolnienia nieoficjalnie zapowiedziane. Z resztą chyba widać sytuację w firmie. Prasy częściowo oddane na Indie , wysyłka do Belgii będzie na pewien czas wstrzymana.(usunięte przez administratora)

Nk

Może w Indiach będzie jakości produktu dokładnie wszyscy wiedzę od pracownika po dyrektora że sztuki się liczą i wyrobienie to te produkty będą sprzedawane do innych firm dużo jest reklamacji a dlaczego do kierownicy np spawania i menadżerowie podkręcają wyrobienie żeby więcej ludzie robili a oni sobie premię wezmą oni się tak już dorobili że ich to nie interesuje że zakład zwiną pełna winę za te reklamacje ponoszą kierownicy i menadżerowie bo my chcemy dobrze wykonać swoją pracę ale jak cały czas jest mało i szybko i dużo tylko zmiana dyrektora powstrzymało by ta (usunięte przez administratora) wśród kadry przykład mamy z oceną pracownika spawalnia naj mniej punktów a naj cieszą pracę wykonują

Spawacz p4

O agencji to samo mówiono co teraz o czasowych. Koło grudnia nikt nie spodziewał się , że aut bo kto będzie robił. I Nie ma agencji są same niedobitki. Ale masz rację . Pożyjemy zobaczymy.

Cd
@Spawacz p4

W tamtym sezonie kadra narobiła bałaganu bo nie robili pod zamówienia tylko pod minuty i wyrobienie wydziały pokazywały kto zrobi więcej żeby premię i nagrody były to teraz jest bałagan i mydlenie oczu o zwolnieniach grupowych

Tade
@Spawacz CNH P4

Wielu osobom się nie zgadzają. Problemem jest nowy, niewydolny system. Proponuję zebrać się ekipą i nią ruszyć do związków. Walić do skutku. Można poprosić o wsparcie kierowników i/lub leaderów. Niektórym brakuje po kilkaset, a innym kilka tys. To poważna sprawa. Za nami pierwszy kwartał tego roku. To przestają być małe pieniądze.

Drj

Też słyszałem że Amerykanie odchodzą od news Holland w całej Europie i że w ciągu 2 lat będzie ogłoszona upadłość jak z Lewisem

Yyy
@Drj

Co ma być to będzie i trudno. Trzeba żyć dalej

Bn
@Yyy

Prawda pracownik fizyczny znajdzie pracę a to ci co zarabiają około 20 tys i nic nie robią i na czym się nie znają oprócz dyscypliny i dorabiać się na plecach ludzi to się skończy bo firmy prywatne oczekują efektów a nię okulary i kask albo że ludzie piją herbaty jeden z kierowników stwierdza że korzystanie z toalety oprócz przerwy to strata czasu oczy to świadczy o takiej kadrze ci ludzie odnaleźli by się w służbie więziennej pewnie by się czuli jak by mieli przy sobie pałki i tyko wyrobienie i sztuki ci ludzie doprowadzą do likwidacji firmy co już się dzieje

test

Mlk

Miały być zmiany w kadrze kierowniczej i zmiana dyrektora a tu wszyscy przykręcili się do stołków a pozbywa się pracowników z 20 letnim stażem a ludzie jak chodzą z kartkami tak chodzą na etatach fizycznych balagan

Lp
@Mlk

Jak długo te parasole ochronne będą działać

Kutnoszczak

Witam, kolegów z Płocka małe pytanko bo doszły nas słuchy że zamykają wam linie pras całkowicie i czy to prawda ?. Z tego co nam mówią to jakieś 30 sztuk do końca roku jest do wyprodukowania i mieli nam to dać po skończeniu adaptera/zielonki mało tego dojdzie u nas składanie bębna młoconcego aż tak źle u was że do nas to wypychają? . Ogólnie plotki też chodzą że CNH wykupiło starą fabrykę samochodów w Modenie i tam chcą przenieść produkcję pras, mało tego kończą w inwestowanie w Płocku i Kutnie czyli rozpoczęte inwestycje zakończyć i żadnych nowych a mieli wam też otwierać linie kombajnów Case (projekt już był czy jest z tego co mówił Fabisiak) . Pozdrawiam i Powodzonka

Xf
@Kutnoszczak

Tak to prawda jak długo można ukrywać bałagan i kolesi firmę pomału mają zwijać jak z Lewisem ograniczenie produkcji i wyprzedawanie produktów

Vg

Tak dostaliśmy premię kwartalną i świąteczna a was po zwalniają żeby nas nie zwolnili taka kolej rzeczy a tak prawda jest każdy z nas ma opiekuna i jeden drugiego kryję

Zbynio
@Vg

Co ty mistrzu bredzisz jaka w cnh masz premie świąteczna? W cnh jest jedną premia za wcm i wypłacana jest w dwóch ratach , jedna ratę płacą na w grudniu ,żeby ciemnota myślała że to świąteczna ????????????

Nklop

Proponują zwolnienia za kasę na mocy porozumienia stron a ilu jest na etatach fizycznych a nie pracują jakoś tym osobom nie proponują żeby się zwalniać niedługo będzie nowy system rozliczenia czasu pracy to pokaże ilu jest na etatach fizycznych a nie pracują podejrzewam że w krótkim czasie będzie tak jak z Lewisem i wszyscy będą zwolnieni a bałagan powoli wymyka się z pokatroli

Puszczą was wszystkich do domu, ci co wylecą od razu będą mieli i tak lepiej od tych co zostali i zrobią wszystko żeby się utrzymać w tej wymarzonej robocie, żadna norma nie będzie za wysoka i każda kasa będzie dobra bo strach się odezwać. W sumie to bardzo Wam dobrze. Przypomnijcie sobie bohaterowie w szarych ciuszkach jak traktowaliscie agencyjnych, którzy też mieli rodziny na utrzymaniu i żadnej pewności czy jutro ich nie zwolnią. Teraz zobaczycie jak się czuli ludzie z agencji. Pozdrawiam i zalecam mocno trzymać się stanowiska bo kredyty itp.

Witam serdecznie. Czy może ktoś posiada wiedzę na temat np Dobrowolnych odejść z pracy?? W każdym dużym zakładzie przy redukcji załogi odpowiedni ludzie po negocjacjach z Dyrektorem zakładu ustalają ilość wypłat za odejście z pracy przykładowo 10.a później jeżeli nie zgłosi się odpowiednia liczba dalej są podejmowane kolejne kroki.

Xs

Ilu ludzi odejdzie z umowami stałymi to przyjmą swoich kolesi z umowami tymczasowymi oto tu chodzi

kitikonti

przykładowo 10? 3 to max :D

Ona
@Xs

Zgadza się gruby już swoją następną córkę przyjął naliczenie detali już cała familia pracuję a starych pracowników zwalniają

Siemieje sie z was

I pracujecie
@Siemieje sie z was

Mko

W pierwszej kolejności osoby którzy ukrywają się jako pracownik fizyczny a nie pracuje czyli jest na etacie pracownika produkcyjnego a nie pracuje a ponadto są jeszcze pracownicy agencji

Okok
@Mko

Tej agencji to już za dużo nie ma , może wywala tych co im się umowy kończą i będzie spokój

Sa

Te zwolnienia pracowników z dużym stażem i jak na to zgodzą się związki to związków nie będzie ludzie zaczną rezygnować

Ml

Młody przyjęty po układach ustawia się go lekkim stanowisku a starych rzuca się po stanowiskach gdzie jest dużo spawania młodego ocenia się lepiej jak starego bo młody jest przyjęty po układach mimo że pracuje na jednym stanowisku i co miesiąc jest na chorobowym i więc jakie to kłamstwo świat należy do młodzieży stary robi młody leży to jest prawda i takich ludzi traktuje się polubownie przeważnie jak się jest z jednej miejscowości a dokładnie z tej samej wioski i kto tu kłamanie wiel przykładów można pisać o tych powiązaniach

spawacz p4
@Ml

A jakie tu układy trzeba było posiadać by na spawalnie się dostać ? weź mnie nie rozśmieszaj człowieku 18 miesięcy i z marszu papiery , chyba , że ułomny jesteś. Pracuje na tyle długo, żeby to widzieć jak starsi spawacze robili młodych tak więc weź nie(usunięte przez administratora) bo się tego słuchać nie chce. Oczywiście nie mówię , że tylko tu zawsze pracownik starszy , doświadczony robotę lepsza zostawi sobie. Ale z tym , że stary zapiernicza , a młody leje bo zna kogoś to śmiech na sali.

Spawacz p4

No nie ma u Ciebie na stanowisku. Ja pracuję parę i jestem żywym przykładem , że tak jest. Mieszkam w Plocku nie znam nikogo ,swoją pozycję zawdzięczam swojej pracy. Ale widzę co się dzieje . Nie mogę się odezwać by młodych bronić bo sam po upppie dostanę pozdrawiam mój ostatni post.

Gh
@Spawacz p4

No właśnie układy i rodzina bez poparcia jesteśmy nie zauważalni zwalniaj ludzi z dużym stażem żeby przyjąć swoich pupilków sąsiadów czy bratanków i tak dalej a związki jak zwykłe bez radne

spawacz p4

Tak jak wszędzie przyjacielu . Płock to dziura i bazują na tym. Żeby spawacz zarabiał w podstawie 1,3 k więcej niż najniższa . Masakra , szczerze to niech się sami tym trują .

As

Jak długo jeszcze będzie ta (usunięte przez administratora)w środku kadry kierowniczej jak długo ci ludzie będą jeździć na grzbietach ludzi żeby się wykazywać tacy kierownicy czy menadżerowie nie mają rządnej wiedzy tyko potrafią wykazywać się na ludziach była ocena pracownika dlaczego pracownicy nie mogą oceniać przełożonych ci ludzie powinni znowu wrócić do produkcji fizycznej i tak na nich zdają ludzie minuty

Elo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Co słychać w Cnh ciekawego ?

Nk

A nas pracowników kto wspiera solidarność nic nie robi dla nas tyko za dyrektora wspierają tak nie rolnicy w zakładzie było by inaczej nie było by wojny szczurów za głupie punkty jeden drugiego sprzedawał a co będzie się działo jak by była to kasa

Ssss

Tak, zwalniają agencje. Już kilka osób poleciało.

Zostaw merytoryczną opinię o CNH - Płock

• Jak się pracuje w CNH?

Zobacz opinie na temat firmy CNH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 445.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CNH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 409, z czego 53 to opinie pozytywne, 222 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CNH?

Kandydaci do pracy w CNH napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CNH