Opinie o Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o. w Lublin

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi profesjonalno-naukowe i techniczne dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o. w Lublin

Ozyrys

Firma rodzinna, (usunięte przez administratora). Prezes firmy liczy tylko złotówki na koncie, jego żona niby wiceprezes ale robi za kwiatek do kożucha, niestety niezbyt ładny. Synek typowy plecak bez wiedzy i umiejętności który by zginął jakby miał iść do normalnej pracy. Biegły dostaje najniższą ustawową, ponadto chaos, brak organizacji, najniższa możliwa pensja i nieudolnie pudrowana atmosfera. Żal tylko klientów którzy do nich trafiają bo nie potrafią załatwić prostej sprawy. Pracy nie polecam, a klientom radzę uciekać żeby nie było rozczarowania.

Witam, kiedyś już pisano na temat przyjmowania studentów. Temat nie został jednak szerzej rozwinięty do tego na głównej stronie także nie udało mi się odszukać niczego na temat praktyk, jedyne wspomniana ofertę dla Specjalisty ds. Fonoskopii. Czy w bieżącym roku studenci będą mieli w ogóle szanse na przyjęcie i czy ktokolwiek był może w ostatnim czasie?

Ozyrys Nowy wpis

Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Jak w Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Na witrynie internetowej biura widnieje oferta pracy dla specjalisty ds. Fonoskopii. Nie widzę przy tym by ktoś pisał o pracy na tym stanowisku. Z opisu wynika, że gwarantowana jest dobra atmosfera, wiec czemu teraz niedawno ktoś radził by omijać biuro? Co obecnie należy do tych wspomnianych niezbędnych narzędzi, które są udostępniane do pracy i jak ona sama może być wynagradzana?

Mamon Nowy wpis

Ja pracowałem kiedyś w fonoskopii, jestem biegłym m.in. z zakresu analizy autentyczności plików dźwiękowych (z zespołem współpracuję nadal na B2B). Z tą gwarancją dobrej atmosfery to bywa różnie. Z aktualnym zespołem fonoskopii mam dobre relację, ale tak naprawdę nikt nie zagwarantuje kto tam w danym okresie będzie zatrudniony. Przychodzi jedna lub dwie nowe osoby i potrafią popsuć atmosferę która była bardzo dobra przez lata. Jak zresztą w każdej firmie i w każdym dziale. Także na dzień dzisiejszy atmosfera jest bardzo spoko (biorąc pod uwagę ten skład który jest obecnie), ale gwarancji że za pół roku nie zatrudnią jakiegoś(usunięte przez administratora), który da Ci w kość nie dostaniesz. Radzić omijać można z różnych powodów i trudno zgadnąć o co komu chodzi. Znam takich którzy pracują od lat za niewielkie wynagrodzenie i chwalą atmosferę, i stabilność oraz takich którzy dostali bardzo, bardzo dużo ale chcieli więcej – i mimo tego co z firmy wynieśli odeszli z hukiem zostawiając po sobie (usunięte przez administratora) i negatywne komentarze. Co do pracy to zależy co potrafisz. Jeśli jesteś początkujący, to na start raczej na więcej niż wykonywanie transkrypcji liczyć nie możesz. A to jest kiepsko wyceniane. Dużo lepiej wyceniane są analizy autentyczności, badania mowy, wykonywanie pomiarów akustycznych czy opinie z zakresu językoznawstwa. Niezbędne narzędzia to oprogramowanie, słuchawki, monitory studyjne, odtwarzanie, konsole, miksery, karty dźwiękowe, sprzęt nagraniowy czy pomiarowy – który jest na stanie laboratorium. Możesz korzystać z któregoś z laboratoriów przygotowanych akustycznie do pracy lub (jeśli masz tam odpowiednie warunki) umówić się na wypożyczenie sprzętu do domu. Chociaż z tym ostatnim to też różnie bywa, bo ludzie wypożyczają sprzęt i albo nie zwracają, albo zwracają uszkodzony.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Urszula

Jak w końcu jest z tym wynagrodzeniem dla biegłego tutaj? Bo ktoś zarzucił, że niby najniższa ale ktoś inny zanegował to przytaczając ustawę o stawce 32 brutto. Czyli właśnie na taką stawkę można tutaj liczyć?

@Urszula

Firma to de facto spółka biegłych i współpracuje z biegłymi. Jeśli jesteś biegłym sądowym, to sama dyktujesz stawki za jakie jesteś skłonna opiniować w danej dziedzinie. Na etatach (poza pewnymi wyjątkami) zatrudniani są pracownicy administracyjni (asystenci, konsultanci, kierownictwo, koordynatorzy) i osoby weryfikujący opinie - czyli starsi specjaliści, przeważnie z tytułami naukowymi. BES zatrudnia też młode osoby zaraz po studiach lub w trakcie studiów, celem przygotowania ich do aplikowania o wpis na listę biegłych. Nie są to jednak osoby które "pracują jak biegły", tylko które uczą się pracować jak biegły. Przeważnie pod okiem starszych kolegów, którzy przekazują know-how, uczą wykonywania opinii, nadzorują proces zabezpieczania danych, ich analizy, wnioskowania itd. W takim przypadku, osoba bez doświadczenia i bez przygotowania do opiniowania zarabia faktycznie niewiele powyżej minimalnej krajowej. Należy mieć jednak na uwadze, że w innych firmach taki staż jest albo bezpłatny, albo wręcz odpłatny. Na grupach Facebookowych pojawia się wiele propozycji "kursów dla chcących zostać biegłymi", gdzie półroczny staż kosztuje 10-15 tys zł w jednej z wielu instytucji specjalistycznych. Po uzyskaniu wpisu na listę biegłych, współpracujesz już na zupełnie innych zasadach, samodzielnie określając swoje wynagrodzenie za każdą opinię. Barierą jest średnia stawka rynkowa, która tym wyższą im bardziej egzotyczna i poszukiwana specjalizacja. Biegły na stałe współpracujący z BES, w zależności od zakresu współpracy (tylko opiniowanie czy również zabezpieczenia lub prowadzenie szkoleń), może zarobić miesięcznie od 6-7 do 15-17 tys zł netto. Ktoś wspomniał, że pracuje za minimalną jak biegły, to przytoczyłem ustawowe wynagrodzenie biegłego, zamrożone od 2007 roku. Które wynosi właśnie niewiele powyżej minimalnej krajowej. Ale gdyby w końcu został biegłym, to zarabiałby normalnie - bo wykonywanie opinii dla organów procesowych to tylko jedna z wielu działalności BES, w której osoba ze specjalistyczną wiedzą może się wykazać. Warunkiem jest aby tę wiedzę posiadać i mieć na to odpowiednie kwity.

Urszula
@Mamon

Bardzo dziękuję za tę odpowiedź, bo naprawdę wszystko mi rozjaśniła. Czyli ile czasu może to zająć od zatrudnienia się tutaj na staż zaraz po studiach do uzyskania wpisu na listę?

@Urszula

To zależy od osoby. Jeśli nie masz żadnej praktyki, skończonych dodatkowych kursów i generalnie praca w kryminalistyce jest dla Ciebie nowością, to podejrzewam, że minimum jeden rok intensywnej pracy i zaangażowania na 100% w to co robisz. I to pod warunkiem, że masz zdolności do tego. Żeby zostać biegłym sądowym nie trzeba spełnić jakichś szczególnych kryteriów, ale prezes sądu zwraca uwagę na to, czy kandydat wydawał opinie jako biegły ad-hoc. To zależy od Ciebie jak szybko dojdziesz do poziomu pozwalającego na wydanie pełnej, samodzielnej opinii dla sądu. Z drugiej strony jeśli się do tego nie nadajesz, to w BES szybko Cię zweryfikują. Zaczynasz od banałów, jak nauka czytania akt spraw, umiejętność wyszukiwania w nich istotnych informacji. Dalej to już w zależności od specjalności. Jeśli informatyka śledcza, to praca z dowodami rzeczowymi, wykonywanie kopii roboczych, proste analizy, pierwsze przypadki pod okiem starszych specjalistów, a następnie próby wykonania samodzielnych ekspertyz. W pierwszej kolejności jako współpanujący, a następnie jako opinie samodzielne.

Kardamon

Moje wrażenia po rozmowie rekrutacyjnej: pracujesz jak biegły, bierzesz na siebie odpowiedzialnosc jak biegły, ale dostajesz najnizsza krajową. Chyba nic dodać nic ująć.

@Kardamon

Ale wiesz, że stawka godzinowa wynagrodzenia biegłego regulowana jest ustawowo i wynosi 32 zł brutto? Za takie stawki pracują w Polsce biegli sądowi. Za odrobinę ponad minimalną krajową.

NICK2

Podbijam pytanie kolegi Jak wyglądają zarobki i na czym polega praca przedstawiciela?

Czy może ktoś powiedzieć coś nt stanowiska przedstawiciel biura? Częste wyjazdy to w obrębie miasta czy po całej PL? Jakie są zarobki?jakies widełki? Dziękuję

Asia

@aaa a czy do umowy są dodatki typu karta multisport czy może jakieś premie?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

aaa

Tak, umowa o pracę jest od pierwszego dnia zatrudnienia.

Jurek

Jak z zarobkami dla specjalisty od ekspertyz?

Jerzy

Czy tak dobrze się pracuje i to jest powód, że nie korzystacie z forum?

abc
@Jerzy

Pracownicy to przeważnie eksperci, specjaliści i biegli sądowi. Raczej nie bawią się w dyskusje na forach internetowych.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

abc

Zależy jaki rodzaj pracy w tych nadgodzinach. Kwestie rozliczeń są do indywidualnego ustalenia z kierownikiem danego działu. Jeśli trzeba zostać po godzinach żeby coś dokończyć, to przeważnie odbiera się wolne w innych dniach. A jeśli to wiąże się z wykonaniem konkretnego zlecenia, to jego ono dodatkowo płatne. Generalnie nie ma "problemu" z nadgodzinami. Co najwyżej prośba kierownika o zostanie, gdzie forma rozliczenia jest z góry ustalona.

Anka

@obcy Chyba nie zawsze wiemy co piszemy. Firma jest dobrym pracodawcą, żeby więcej takich było!!

obcy

Uwaga na tą firmę. To nie są uczciwi ludzie. proponuje unikać ich z daleka.

Waldi

Zastanawiająca jest ta cisza. Ma zamiar aplikować i trochę słabo, że nie ma tu żadnych informacji.

Zapytanie

Pojawiło się ogłoszenie stanowiska pracy pracownika wydziału opinii medycznej. Jakie warunki pracy, co oznacza praca w terenie ? Czy będą jakieś podróże służbowe do innych miast ? Czy warto aplikować?

Artur

Od jakiegoś czasu nie zamieszczacie opinii na temat Biuro Ekspertyz Sądowych. Może wiecie coś nowego na temat pracy w tym miejscu? Czy zatrudnienie tutaj mogą znaleźć wyłącznie osoby wykwalifikowane i po studiach czy również stażyści? Jaka atmosfera tam panuje?

Artur

Proszę o pilny kontakt w sprawie biegłego Sidora Tomasza. Artur (usunięte przez administratora)

zico

pracował ktoś na stanowisku konsultant ds. opiniowania i mógłby napisać jakie warunki pracy i płacy oraz atmosfera pracy ??

Zostaw merytoryczną opinię o Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o.
3.6/5 Na podstawie 7 ocen.

Biuro Ekspertyz Sądowych Sp. z o.o.