Opinie o Odlewnia Żeliwa S.A. w Zawiercie

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Odlewnia Żeliwa S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Odlewnia Żeliwa S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - Odlewnictwo żeliwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Odlewnia Żeliwa S.A. w Zawiercie

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Odlewnia Żeliwa S.A.?

Mala Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Pisze odnośnie Linii Chińskiej jak ma nie być braków skoro jest tam 3 operatorów i każda z nich robi na 6 maszynach? Nawet nie ma jak sprawdzić sztuk czy są dobre, bo trzeba cały czas wkładać sztuki do maszyny, a nie daj Boże że maszyna nie będzie miała sztuk to Chińczyk już jest zły bo maszyna nie pracuje. Taką metodą do niczego nie dojdziecie. Pozdrawiam

Ina Nowy wpis

Hej. Ktoś jeszcze potwierdzi, że faktycznie coś dzieje się z Odlewnią? Kiedyś interesowałam się tu pracą w dziale handlowym, teraz faktycznie nie ma już żadnych ogłoszeń w sieci. Ci wspomniani Chińczycy na jakie działy są sprowadzani? Czy chodziło o produkcję?

Mala Nowy wpis

Tu jest Polska. I kodeks pracy Polski. Niech sobie Chińczycy poczytają co może pracodawca i co może pracownik...

Jak należy rozumieć stwierdzenie, że odlewnia została zniszczona? Nie rozumiem tej najnowszej opinii, pewnie dlatego ze jestem osoba z zewnątrz? kiedyś byłam ciekawa czy handlowców nie potrzebują ale wtedy akurat ofert żadnych nie widziałam

Mala Nowy wpis

Była Polską firma. Chińczycy wykupili ja i teraz zwalniają Polaków a sprowadzają Chińczyków do pracy. Ponadto sprowadzają swój towar z Chin. To już nie jest Polska firma tylko Chińska. I zwolnią wszystkich Polaków i zostaną sami Chińczycy. Już zaczynają się zwolnienia.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Odlewnia Żeliwa S.A.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
Mala

Chińczycy zniszczyli odlewnie. Wkrótce będzie zamknięta z powodu braku zamówień. Taka firma i tak zrujnowana szkoda patrzeć jak się rozpada. Szkoda wszystkich tych ludzi którzy tam pracują.

Co do tych norm to skąd w zasadzie wiecie, że ich nie wyrobiły? Ludzie sobie tak patrzą na ręce cały czas? Dodatkowo jeśli taka sytuacja faktycznie zachodzi to nie macie z kim o tym pogadać? Nie ma nikogo więcej do skonsultowania się?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Odlewnia Żeliwa S.A.?

Alek

Witam jak wygląda praca na topialni w odlewni

Do Alek
@Alek

Praca jest lekka i czystą. Ponadto na odlewni jest tak cicho że możesz usłyszeć bicie swojego serca. W lato chlodno w zimę ciepło. Ździebełko kurzu nie uświadczysz w powietrzu. Brygadziści podchodzą do pracownika w sposób kulturalny i życzliwy. Od firmy dostaniesz wszystko czego tylko potrzebujesz,

Roman
@Do Alek

zapomniałeś dodać że jest catering z Hotelu Zawiercie za darmo i w weekendy każdy pracownik dostaje karnet do parku wodnego

Czyli czego tak naprawdę można potrzebować teraz podczas pracy? jakie narzędzia są niezbędne na odlewni? Możecie je określić i opisać w jakiej atmosferze teraz się pracuje? w ostatnim komentarzu ktoś opisał warunki raczej pozytywnie ale było to ze dwa lata temu. czy do dziś zaszły jakiekolwiek zmiany? w wynagrodzeniu chociażby?

Odlewnik

Witaj, jaka jest obecna sytuacja w tej odlewni? Czy jest jakiś rozwój? Jak wygląda sytuacja z Chińczykami? Szukam pracy długoterminowej i chciałbym wiedzieć, czy warto aplikować.

Mikołaj
@Odlewnik

Wysłałeś już może CV? Bo też jestem zainteresowany robotą ale przydałaby się taka gdzie można się rozwijać i zrobić jakieś szkolenia. Jakbyś był na rozmowie to napisz co i jak szczególnie jaką kase proponują, ok?

Gorzki 83
@Mikołaj

1545,00 najniższa krajowa

Irena
@Gorzki 83

Ta kwota to chyba nie jest najniższa?

@Odlewnik

Jeżeli szukasz pracy na dłużej to odlewnia nie jest odpowiednim miejscem. Po kilku tygodniach pracy pojawiają się zmarszczki na czole, od marszczenia czoła że zdziwienia.

Zastanawiam się nad pracą w Odlewni. Na jaką pensję mogę liczyć? Mam 7 lat doświadczenia w zawodzie. Interesuje mnie praca biurowa

Czy można liczyć w Odlewnia Żeliwa S.A. na prywatną opiekę medyczną?

Medycyna

Opieka ?? Tak będziesz czekał przed opieka społeczna po zapomogę

devil

Współczuję wszystkim pracownikom czytając te niepochlebne opinie o pracodawcy. Niestety ja miałem kiedyś "przyjemność" - nieprzyjemność spotkać i poznać Pana M. K. Michała Kulesza. Arogancki, chamski typ, który nie znając człowieka traktuje go z góry, wręcz z poniewieraniem. A sobą nic nie reprezentuję oprócz przerostu nad treścią. W normalnej firmie takie zachowanie kończy się dyscyplinarką i naganą, ale jak widać nie w tej odlewni.

Grażyna
@devil

Co ci zrobił, że tak go opisujesz? Byłoby fajnie poznać szczegóły, bo same hasła niewiele mi mówią i nie dają zbyt konkretnego opisu sytuacji, jaka ma miejsce w firmie. Pozdrawiam serdecznie.

Czy w Odlewnia Żeliwa S.A. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

hohlik

tak w nagrodę możesz sobie nabrać reklamówke masy hahaha

Irena
@hohlik

Ty się śmiejesz ale z tego serio można coś fajnego zrobić pewnie, tylko nwm czy reklamówka to dobry pomysł. Jaką wartość ma kilogram tego?

Bartek

Jak ktoś ma problem z odzyskanie środków od nich to tylko sąd. polecam p. Piotra. Pomógł mi odzyskać 34 tysiące. Dla innych zostawiam numer do niego 514096917.

@Bartek

Długo trwało odzyskiwanie pieniędzy?

Niedawno zadzwonili do mnie z odlewni i chcieli wynająć mieszkanie dla swoich nowych właścicieli - chińczyków. Zmieniło się coś czy dalej tak licho płacą, a godne pieniądze mogą liczyć nieliczni. Była (albo dalej jest) pewna osoba na CNC, która codziennie jeździła z Mysłowic do pracy. Do tej pory zastanawiam się jaką facet musiał mieć stawkę, że jeździł tyle kilometrów...

Gabriela
@Paweł

najwidoczniej płaca lepiej skoro komus sie oplaca jezdzic, tak mozna wywnioskowac z tego co piszesz ...

@Bolo Lolo

OSTRZEGAM WSZYSTKICH JAKICH KOLWIEK CHCĄCYCH PODJAĆ PRACE W TEJ BIADA NIEWYPLACALNEJ FIRMIE. cieszę sie że już tu nie pracuje ale kiedyś pracowałem i znam tam dobrze parę osób nawet ludzi którzy tam obecnie pracują na odlewni i mechanicznym i odradzam wszystkim. Firma zalega z bonami żywnościowymi bo nie maja pieniędzy, na podwyżki dla pracowników też niema pieniędzy, na wyplacenienie gruszy też niema pieniedzy, na nic nie maja już pieniędzy, tylko patrzeć jak firma upadnie. ALE...na zakup samochodów służbowych dla kierowników i menedżerów to pieniądze są. Nowo przyjęty na odlewnię pan kierownik to jedno wielkie jakieś nieporozumienie bo na niczym się nie zna A ludzie go nienawidzą. Mówią on nim Wielki Głupi (usunięte przez administratora) , gdzie WŁADZA miała oczy że takiego przyjęli !!!!!!!!!!!!!!!!!!! do pracy......i do tego także kupili mu samochód służbowy i mieszkanie bo on mieszka 400 km od miejsca pracy. Paranoja!!!!!!!!!! Bo inni dojeżdżają własnym samochodem i żyją. Ludzie mają dość takich warunków pracy i zwłaszcza tego człowieka pomiatajacego nimi!!!!! Ogólnie traktują ludzi jak śmieci, także odradzam wszystkim tam pracę. Obecnie pracuje na hucie i nieżałuję, a nawet słyszałem ze zamiast ludzi zostawić na odlewni to sie ich pozbyli przenoszac na inny wydział. Popieram ten wcześniejszy wpis.

hałturnik
@@Bolo Lolo

dla ludzi ciężko harujących nie ma kasy ale dla leserów w biurach to i premie konkretne mają wiem bo znajomy robi i chwali sie jakie pensyjki maja za idiotów co zapierdzielaja cieżko na ochłapy jakie dostają a smietanka sie bawi już dawno powinni zamknąć ten pseudo zakład robiłem kiedyś tam na piecach było inaczej szacunek był do pracowników a teraz porażka jak nie jesteś ukraińcem albo nie punktujesz u kierownictwa to daruj sobie tam robić no chyba że masz jeszcze wujka w kierownictwie to inna sprawa lepsze stanowisko lepsza kasa takich pociotków też tam nie brakuje ale to tez punktowcy coś za coś

Yeti
@hałturnik

A witam mogę zapytać na jakich piecach robiłeś po popieram ten wpis

hałturnik
@Yeti

Yeti ja robiłem na PO1 na najgorszym (usunięte przez administratora) w całej odlewni pamiętam jak dwa lata wcześniej koleś przyszedł to harówy tam podobno robił kiedyś na pancernym czyli stary nowy pracownik ale zapierdzielał zdrowo na pancernym widać że odporny był ale jak widziałem jak dostał krwotoku z nosa to dowiedzialem sie że był chory na cukrzycę wielki szacun że pomimo choroby odwarzył sie (usunięte przez administratora) na pancernym kamikadze hahaha mały gruby ale spoko był z Zawiercia gdzieś po miesiącu odszedł i to jeszcze podobno wała mu wykręcili bo bonusa dostał ale tak jak piszę normalnych ludzi tam maja za nic tylko pociotki i inne punktowcy oraz ukraińcy to dla nich przyszłość ktoś kto nie szanuje własnego siebie i zdrowia polecam tam poniżać sie

Dobra rada
@@Bolo Lolo

Ostrzegam wszystkich przed tą żałosną firmą!!! Pracowałem tam kilka lat temu. Podczas rozmowy były obiecanki o zarobkach, a potem po okresie próbnym zero podwyżki. Następnie po nowym roku też brak jakiejkolwiek podwyżki. Potem podniosłem kwalifikacje i tak samo nawet grosza nie dali!! Porażka totalna... Odradzam i trzymać się zdaleka od nich!

Hania
@@Bolo Lolo

Hej Johny. Jest dobrze, choć czasami wypłata mogłaby osiągać wysoki poziom stresu. W temacie organizacji posiłków pracowniczych to rekomenduję firmę Nagel z Gliwic. Pracownicy (wiem to od przyjaciela, który jest tam zatrudniony) zamawiają codziennie posiłki przez apkę, a firma dopłaca im do każdego obiadu. To wygodne rozwiązanie, dzięki temu pracownicy nie tracą czasu na spacery do kantyny albo stanie w kolejce. Pozdrawiam serdecznie. Hania.

Grażyna
@Hania

I tutaj w firmie jest taka opcja realnie - czy tylko się reklamujesz?

Mikołaj

Dla naszego klienta odzyskaliśmy prawie 0.5 MILIONA złotych. Firmy poszkodowane proszę o kontakt pod tym numerem: 500.439.095. Udzielę wszelkich informacji i przedstawię propozycje współpracy. Dostarczę referencję zadowolonego klienta ze współpracy z naszą kancelarią.

AndrzejNie

Gdzie mogę kupić kształtki hydrauliczne wykonane w waszej firmie , chodzi mi o woj. mazowieckie. odp : szwedand@wp.pl

Uokik

Jak tam, uczycie się chińskiego, czy pakujecie się? Co się zmieniło na lepsze?

Zostaw merytoryczną opinię o Odlewnia Żeliwa S.A. - Zawiercie

• Jak się pracuje w Odlewnia Żeliwa S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Odlewnia Żeliwa S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Odlewnia Żeliwa S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Odlewnia Żeliwa S.A.