Medidesk (Mediacom Warszawa)

Opinie o Mediacom Warszawa

Marta F

MediaCom to pierwsza firma, w której zdobywałam doświadczenie mediowe, spędziłam tam 8,5 roku. Zdobyłam w MCW moja całą dotychczasowa wiedzę mediową, pracowałam na kilku klientach (różne branże), co tez pozwoliło mi zebrać doświadczenie w kilku kategoriach. Na przełożonych zawsze mogłam liczyć, w momencie dla mnie bardzo trudnym firma wykazała się ogromnym wsparciem, za co jestem ogromnie wdzięczna. Ludzie na jakich trafiłam byli super, zostało kilka kontaktów i przyjaźni :) Jak wszędzie w branży bywały lepsze i gorsze momenty (nadgodziny odbierałam jako dni wolne, nie było z tym problemu), praca jest dynamiczna- dużo się dzieje, ale osoby które chcą- mogą bardzo szybko sie rozwinąć.

Paweł Adamczyk

Praca w Mediacomie była moja pierwszą pracą. Zaczynając w tej firmie nigdy nie spodziewałem się że przepracuję tam prawie 10 lat. Firma dbała o moje szkolenie i motywację, byłem regularnie nagradzany i miałem możliwość rozwoju. Mogę polecić MC osobom, które chciałyby przekonać się jak pracuje się w agencji mediowej i chcą szkolić się w zakresie consultingu strategii komunikacji. Podobnie jak w całej branży komunikacyjnej praca jest dynamiczna i zdarzają się okresy kiedy trzeba się spiąć i posiedzieć natomiast dla osób które otwarcie komunikują swoje oczekiwania i potrafią postawić na swoim nie powinien to być większy problem.

@Paweł Adamczyk

Cześć, a jak firma Mediacom dbała o Twoją motywację? Opiszesz dokładniej jak wyglądały te nagrody i za co były? Jak często organizowane były szkolenia i jakich obszarów dotyczyły? Czy mogłeś liczyć również na rozwój zawodowy (awans)?

Szymon

Bardzo dobrze wspominam pracę w Mediacomie. Dostęp do eksperckiej wiedzy, doświadczonych specjalistów i świetnych klientów pozwala na błyskawiczny rozwój. Od przełożonych mogłem liczyć na indywidualne podejście i przyzwolenie do rozwoju zgodnie z zainteresowaniami. Zdaję sobie sprawę, że o wszystkim decyduję ludzie, więc na pewno miałem szczęście trafić do świetnego zespołu. Pozdro MBA!

Sylwia

A ja tutaj w kwestii programu stażowego jaki firma oferuje na swojej stronie :) Ile staż trwa? Niby jest napisane, że po stażu można liczyć na zatrudnienie, ale czy każdy stażysta ma taką szansę, czy może trzeba się wykazać jakimiś zdolnościami? :) No i najważniejsze pytanie, co trzeba zrobić by zakwalifikować się do takiego programu stażowego? :)

Ex wpp Nowy wpis
@Sylwia

Z mojego doświadczenia, większość osób po stażu jest zatrudniana. Chyba że osoba nie będzie chciała kontynuować pracę, bądź jakoś wyjątkowo negatywnie się wykaże. Całkiem dobre miejsce pracy na sam początek, można się dużo nauczyć. Tylko że warto wziąć pod uwagę, że braki kadrowe w kontekście „starszego” personelu są często uzupełniane stażystami i juniorami. Na zasadzie „zamiast jednego seniora, weźmy na account dwóch juniorów”. Jest to potencjalnie rozwojowe dla jednostki, ale mało profesjonalne ze strony organizacji

@Ex wpp

Hej, a ile trwa taki staż i czy jest płatny?:) Wymagają od stażystów całoetatowej dyspozycyjności? Co do tych braków kadrowych, opłaca im się to? Tzn brać dwie osoby z mniejszym doświadczeniem? Chyba ze stawki juniorskie są wyjątkowo niskie?

Czy w Mediacom Warszawa możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

xD

Jakiś dłuższy czas temu aplikowałem do działu "ekonometrycznego". Testy z dzielenia pod kreską to trochę porażka, żeby o takie rzeczy pytać magistra ekonometrii. Poza tym pierwsze pytanie od rekruterki: "Jaka jest najniższa pensja, za którą byś do nas przyszedł"(poprawana odpowiedź to 4000 zł). Serio, taka pensja dla osoby, która zna ekonometrię, umie programować i miała stypendia. Rozmowę z menadżerem (chyba Bartek) też źle wspominam - człowiekowi się wydawało, że wszystkie umysły pozjadał - bardzo złe wrażenie na mnie zrobił. Ostatecznie mnie odrzucili i dzięki wam za to - sam już się zabierałem, żeby napisać, że rezygnuje z rekrutacji.

Kacha
@xD

To poprawna odpowiedź ze strony firma, prawda? A jak Ty odpowiedziałeś, jaką podałeś kwotę? Od razu po tej rozmowie dali Ci znać o odrzuceniu czy dzwonili jakiś czas po rekrutacji?

Nowy wpis

@xD

Cześć @xD. Bardzo dziękujemy, że zdecydowałeś się podzielić swoim doświadczeniem. Po opisie widzimy, że sytuacja, którą opisujesz, miała miejsce kilka lat temu - w tym roku otwartą rekrutację rozpoczęliśmy właśnie po dłuższej przerwie i nie mieliśmy jeszcze osoby, która pisałaby testy i potem odbyła rozmowę z managerem. Podobnie stawki w naszych widełkach znajdują się na innym poziomie. Oferty zatrudnienia obejmujące wynagrodzenie składamy kandydatom, którzy pozytywnie przejdą wszystkie etapy rekrutacji. Przykro nam, że Twoje doświadczenie nie było pozytywne - bardzo zależy nam, żeby każdy kandydat lub kandydatka, którzy inwestują swój czas w czasochłonny proces rekrutacji do naszego zespołu, miał możliwie jak najlepsze doświadczenie, niezależnie od wyniku.

Czy w Mediacom Warszawa pracuje się na open space?

Mikołaj

Motto "People first, better results", oprócz tego, że brzmi dość kulawo, to nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością i raczej wygląda na typową korpomowę-trawę. - firma przeniosła się na Pragę (trudno tu kogoś "winić", bo ta decyzja mogła zapaść gdzieś wyżej i w zasadzie do tego miałem względnie najmniej zastrzeżeń), co — z całym szacunkiem do Pragi — było dość uciążliwe pod kątem dojazdowym, bo nie jest to centrum komunikacyjne miasta, - znienacka zmieniono dostawcę kart sportowych z Multisport na Medicover Sport, o o wiele skromniejszej ofercie — odzew ze strony pracowników był ogromny i w całości negatywny, natomiast ewidentnie przyjęto taktykę "na przeczekanie" — to dość dobrze obrazuje, jaki jest realny wpływ pracowników na działania podejmowane przez zarząd, - nie wiem, jak teraz, bo już tam nie pracuję, ale nie było ani słowa na temat jakiejkolwiek chociażby indeksacji wynagrodzeń inflacją, nie było żadnej przejrzystej polityki przyznawania podwyżek, można było usłyszeć, że podwyżka tylko raz do roku i to również w zależności od kondycji firmy (z pewnej perspektywy rozumiem, ale przy obecnym rynku nie wiem, czy kogoś interesuje taki zakład bukmacherski), co nie przeszkadzało organizować wątpliwej jakości wydarzeń HRowych w stylu zapraszania wróżbity Macieja na walentynki, - ogólnie jest cały korpoklimat aż do przesady, czyli cukierkowość w formie, a w treści... różnie — ale to już jak komu pasuje, jak ktoś jest fanem tego typu rzeczywistości, to się odnajdzie, - dużo za dużo spotkań, które zajmowały niepotrzebnie czas (choć to pewnie zależy bardziej od zespołu). Praca oczywiście miała również swoje plusy, większość ludzi jest naprawdę bardzo w porządku i na poziomie pracowniczym nie ma na co narzekać; problemy raczej pojawiają się w zakresie ogólnej polityki firmy i tego typu rzeczy. Dobra na początek, ale potem to już chyba sobie warto darować.

@Mikołaj

Zgadzam się z twoją opinia ,też tam już nie pracuje.

Kuba
@Mikołaj

Nadal nie ma żadnego tematu o podwyżkach inflacyjnych, ani nawet o podwyżkach... Jedyną wymówką jest słowo "freeze"

2022
@Kuba

Hej :) Jako pracownik który pracował w tym miejscu dosc krótko stwierdzam, ze opuszczenie tego miejsca było najlepsza decyzja, gdyz dzis mam 3 razy większą wypłatę a w ogóle nie przeżywam stresów, więc polecam-u nas na stażu podejrzewam zarobi sie więcej niz w tym miejscu.

Dziękujemy za Wasze odpowiedzi, jest nam przykro, że wiążą się z negatywnymi doświadczeniami. Poważnie traktujemy kwestię zdrowia psychicznego, pamiętając, że jest ono równie ważne jak to fizyczne. Dlatego staramy się zapewniać naszym ludziom narzędzia i programy, z których mogą skorzystać, gdy poczują, że potrzebne jest im wsparcie (m.in. anonimowy hot line, pakiet medyczny, rozszerzony o rozbudowaną pomoc w obszarach profilaktyki zdrowia psychicznego, webinary z ekspertami). Pogorszenie kondycji psychicznej to bardzo osobista kwestia, na którą może składać się wiele czynników, indywidualnych dla każdego człowieka, związanych choćby z sytuacją rodzinną, finansową, relacjami w życiu prywatnym czy zawodowym. Wierzymy, że najważniejsza jest szybka i odpowiednia reakcja, która zabezpiecza komfort pracownika, eliminując element stresogenny. Dlatego w momencie, gdy pracownik sygnalizuje niezadowolenie ze swojej obecnej pracy i chęć zmiany – podczas rozmów z daną osobą wspólnie szukamy rozwiązania, które będzie dla niej satysfakcjonujące (np. rozwój w nowej dziedzinie). Gorąco zachęcamy do zgłaszania takich sytuacji jak najszybciej, poprzez kontakt z działem HR.

Były
@Mediacom Warszawa

Tak tak, zdecydowanie dział HR jest bardzo pomocny w tej sprawie. Po zgłoszeniu problemu z przełożonym i klientem i stwierdzonych objawach depresji przez lekarza usłyszałam: -weź się w garść -inni mają gorzej -ona taka jest, przyzwyczaj się -nie da rady zmienić klienta bo nie ma ludzi do pracy -widocznie to nie typ pracy dla ciebie Dobrze że firma finansuje pakiet Medicover, tam można uzyskać sensowną pomoc

Pakiet pracodawcy nie daje możliwości arbitralnego usuwania komentarzy, jedynie możliwość odpowiadania na komentarze z oznaczonego profilu pracodawcy, dzięki czemu dialog jest bardziej czytelny dla odwiedzających. Wspomniana przez Ciebie opinia została prawdopodobnie usunięta przez administrację ze względu na łamanie regulaminu serwisu.

kandydat

Czy brał ktoś ostatnio udział w rekrutacji do Mediacom do nowo powstającej struktury o nazwie Synergy360? nazwa wskazuje na rozszerzenie obowiązków i obsługę 360, natomiast z samej rozmowy wnioskuje, że będzie to miało na celu ograniczenie obowiązków pracowników/zamykanie w strukturach. Czy ktoś jeszcze się z tym zetknął?

@kandydat

To już byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej? Co jeszcze się dowiedziałeś o warunkach? Bo we wpisach czytałem że wypłaty stoją w miejscu i trzeba negocjować na rekrutacji. Miałeś taką możliwość czy jeszcze nie doszedłeś do tego etapu?

@kandydat

Dziękujemy za to pytanie! Struktura Synergy jest jednym z elementów globalnej strategii naszej organizacji i jest wdrażana sukcesywnie na poszczególnych rynkach. Założeniem zmiany jest pogłębienie ekspertyzy oraz zbudowanie kompetencji cross platformowych, zaś jej bezpośrednim efektem - poprawa płynności naszej pracy poprzez focus na specjalizację. Za tym idą również głębiej sprecyzowane ścieżki kariery, automatyzacja czasochłonnych, powtarzalnych zadań i uspójnienie narzędzi i procesów. Także 360 w tym przypadku odnosi się w większej mierze właśnie do zawężenia specjalizacji vs wszechstronność pracowników.

Utrudnianie zgłoszenia toksycznego zachowania "media leadki" oraz paniczna próba manipulacji i przerzucenia odpowiedzialności na mnie. Mniej litrów pepsi, więcej jogi i medytacji proponuję.

Sylwia
@-

Cześć, czyli atmosfera nie jest rewelacyjna? Mozesz cos wiecej powiedziec o jakie stanowisko chodzi , jaki dział ? Zgłoszenie do menadżera/kierownika nie pomogło rozumiem? Nie chciałabym trafić w toksyczne miejsce pracy.

@-

Dziękujemy Ci za podzielenie się tą opinią, jest nam niezmiernie przykro, że masz tak nieprzyjemne doświadczenie. Bardzo poważnie podchodzimy do etycznego zachowania osób zarządzających zespołami, szacunku dla odczuć pracownika i dbałości o jego zdrowie psychiczne w środowisku pracy. Dlatego stawiamy na wewnętrzne mechanizmy, narzędzia i programy, z których mogą skorzystać, poszukując wsparcia (m.in. anonimowy hot line czy program Mental Health Allies). Opisana historia zawiera niestety zbyt mało szczegółów, byśmy mogli się do niej bezpośrednio odnieść. Zależy nam na eliminacji ryzyka występowania podobnych zdarzeń w przyszłości, dlatego gorąco zachęcamy do zgłaszania jakichkolwiek nieprawidłowości do teamu HR. Jeśli mógłbyś podzielić się z nami szczegółami tej konkretnej sytuacji lub przekazać dodatkowe uwagi, napisz do nas na adres: aneta.borowicka@mediacom.com.

Czy w Mediacom Warszawa możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Project Manager?

HR manager

Niestety nie,najpierw trzeba przejść trzymiesięczny okres próbny.

@HR manager

i po tym okresie już na taką się przechodzi czy jeszcze jest jakaś umowa okresowa? jeśli tak to jaka i jak stawki się wtedy rozkładają, dalej ta sama jest przepisana?

Dominika

"jeszcze"? czyli zaczynasz swoją karierę w firmie? a czy przy przedłużeniu na te kolejne 6 miesięcy jest już mowa o negocjacji stawki z poprzedniego okresu czy dopiero przy umowie na nieokreślony są na to perspektywy?

@Dominika

Cześć! Niezależnie od stanowiska, pierwszą podpisywaną z pracownikiem umową jest umowa o pracę na okres próbny (3 miesiące) – to czas, w którym wzajemnie się poznajemy, nastawiony na wdrożenie w nowej roli. Po upływie tego okresu, przy obustronnej satysfakcji i chęci kontynuowania współpracy, pracownik otrzymuje propozycję umowy na czas określony lub od razu na czas nieokreślony. W Mediacomie warunki dot. takich elementów współpracy jak forma zatrudnienia, wynagrodzenie i jego zmiana po okresie próbnym, to elementy, które omawiamy indywidualnie z kandydatem już podczas procesu rekrutacyjnego i podpisywania oferty. Dzięki temu już w momencie podjęcia pracy, od pierwszego dnia nasi ludzie mają jasność co do wysokości swojej pensji w kolejnych miesiącach. Kluczowe jest dla nas zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i klarownych reguł, dlatego - co do zasady - mamy konkretną i przejrzystą politykę podwyżkową, która bazuje na dwóch kryteriach: poziom realizacji zadań i pozycja wynagrodzenia w widełkach płacowych, które stanowią podstawę firmowej polityki wynagrodzeniowej.

Iza
@Mediacom Warszawa

Hoho a to od kiedy przestrzegacie tych widełek ???? Bo za moich czasów to pomimo tego, że miałam spore doświadczenie to zarabiałam o 3 tysiace mniej niż nowo zatrudniane osoby z o wiele mniejszym doświadczeniem na tym samym stanowisku. Więc wasza polityka to taka ze wolicie wypuścić długoletniego pracownika który jest już zmęczony taka niesprawiedliwościa co do wynagrodzenia a nowemu zaplacic duzo??? No chyba tak sądząc po hurtowym odpływie pracowników, z czego zresztą Mediacom jest znany na rynku.

@Iza

@Iza, dziękujemy za Twój komentarz i przedstawienie swoich doświadczeń – jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, traktując otrzymywane sygnały jako przestrzeń dla wniosków, w jaki sposób ciągle usprawniać nasze funkcjonowanie. Zależy nam również na podejmowaniu dialogu, zarówno z obecnymi, jak i byłymi pracownikami. Twoja odpowiedź jest niestety zbyt ogólnikowa, byśmy mogli się do niej jakkolwiek odnieść. W połowie 2021 wprowadzilismy widełki wynagrodzeń. W ciągu następnych miesięcy pensje były wyrównywane zgodnie z widełkami. Obecnie są to obowiązujące przedziały i nie ma możliwości, aby wynagrodzenia znajdowały się rażąco niżej lub wyżej nich, zgodnie z przyjętą polityką. Odpowiadając szerzej na Twoje pytanie o naszą politykę wynagrodzeniową i obowiązującą siatkę płac – bazujemy na nich konsekwentnie już od przeszło dwóch lat. Korporacyjne zasady umożliwiają nam obecnie urynkowianie stawek przy nowych projektach rekrutacyjnych, co wykorzystujemy przede wszystkim do stwarzania ścieżek rozwojowych dla bardziej doświadczonych osób. Jeśli chciałabyś podzielić się z nami szczegółami tej konkretnej sytuacji lub przekazać dodatkowe uwagi, napisz do nas na adres: aneta.borowicka@mediacom.com. To pozwoli nam wnikliwiej przyjrzeć się opisanemu przez Ciebie zdarzeniu.

wiola
@Mediacom Warszawa

Niestety, widełki u Was to jedno, a pensje to drugie. Grono osób ma pensje poniżej widełek dla swojego stanowiska, inni mają zdecydowanie powyżej tylko dlatego, że przyszli z wypowiedzeniem i trzeba było ich zatrzymać. Poza tym widelki odbgiegaja mocno od realiow rynkowych

Gosia
@wiola

W punkt napisane, niestety to jest prawda - widełki sobie, pensje sobie :/

@wiola

To znaczy że żeby tu uzyskać jakąś podwyżkę i większe pieniądze trzeba rzucić wypowiedzeniem? W inny sposób nie da rady doprosić się o lepszą wypłatę?

Dawid

To ja Ci powiem, że w szoku jestem. A tak już wyczerpując ten temat to jeszcze chcę się jednej rzeczy upewnić. Mianowicie, czy zdarza się tak, że jak ktoś tym wypowiedzeniem rzuci to szef przyjmie i nie będzie prosił o zostanie? :D Bo wtedy to można się wkopać i bez pracy zostać ;/

Misiek

do 2020 - jeden z mocniejszych graczy na polskim rynku mediowym 2022 - pośmiewisko, z którego śmieją się nawet współpracujący z firmą dostawcy Niezłe zarządzanie, szacun :D

@Misiek

Dlaczego od razu pośmiewisko, bo chyba nie bardzo rozumiem?

Były
@Dominika

Wystarczy posłuchać pracowników, a nie tylko góry ;)

Alina

Ja równiez pracowałam w mediacomie przez kilka lat i musze stwierdzić że ta firma ani na chwile nie potrafi zatroszczyc sie o swoich pracownikow i nikt kto aktualnie pracuje w zarzadzie tej firmy czy na kierowniczych stanowiskach - nie powinnen podejmowac decyzji w tak duzej organizacji poniewaz po prostu sie na tym nie znają. Wlaściwie zostałam tam tylko dla pieniedzy jednak w dobie dzisiejszej inflacji nie jest to zadne atrakcyjne wynagrodzenie a podwyzki przyznaja tylko lizusom przelozonych. Takze jesli liczysz na to ze docenia twoje kompetencje to mozesz sie mocno rozczarowac. Do tego nie potrafia sobie wyrobic dobrych relacji z klientami - jak ja odchodziłam to właśnie przegraliśmy przetarg a cala praca na tym kliencie byla niestety watpliwa przyjemnoscia przez wyzej wspomniane niskie kompetencje przelozonych i ich kiepske decyzje.

Marta F

Staramy się odpowiadać na wszystkie komentarze, natomiast trudno nam ustosunkować się do tak niemerytorycznej i nieprzyjemnej wiadomości. Jeśli wydarzyło się coś konkretnego, co wzburzyło autora, zapraszamy do kontaktu z dominika.ludwiczak@mediacom.com. Jednocześnie nie zgadzamy się na publiczne oczernianie naszych koleżanek i kolegów, które nie ma nic wspólnego z merytoryczną oceną.

Jak wyżej, nie zgadzamy się na publiczne oczernianie naszych koleżanek i kolegów, które nie ma nic wspólnego z merytoryczną oceną. Jeśli wydarzyło się coś konkretnego, co wzburzyło autora, zapraszamy do kontaktu z dominika.ludwiczak@mediacom.com.

Nika

żadnego konkretu tu nie ma niestety, tylko słaby atak personalny

Były pracownik Mediacomu

Pracowałam w Mediacomie prawie rok. Karierę zaczęłam od programu 3 miesięcznego stażu po którym miałam dostać podwyżkę. Po koniec stażu okazało się podwyżkę dostanie się tylko po zaliczeniu testu - test zdałam, a podwyżki nie dostałam. Również zgłaszałam prośbę o zmiany umowe zlecenie na umowe o pracę - jak można się domyśleć, tego też również nie dostałam Dostałam kolejną umowę zlecenie na okres 3 miesięcy, po której łaskawie dostałam umowę o pracę ze wcześniej obiecaną podwyżkę. Nie cały miesiąc poźniej musiałam skorzystać ze zwolnienia lekarskiego - jak można się domyśleć - nie zapłacono mi za ten okres bo nie pracowałam 30 dni na umowie o prace o którą prosiłam od x czasu. Nie wspomnę o żle wyliczonych dniach urlopu, pracy bezpłatnej po godzinie na zleceniówce. Atmosfera w firmie jest straszna ludzie narzekają na dodatkową prace, a brak jakichkolwiek podwyżek. Lepiej żeby taka osoba odeszła, a na jej miejsce został zatrudniony nowy stażysta - którego szkolą inni stażyści lub juniorzy. Mogłabym napisać o wiele więcej o HR, o IT, czy o zarobkach, ale po co skoro i tak firma będzie mieć to gdzieś. Nie wierzcie w żadne people first :)

@Były pracownik Mediacomu

Cześć, doceniamy Twój feedback i spieszymy z odpowiedzią. Od pierwszej edycji programu stażowego mamy bardzo jasne zasady awansu; na ocenę stażową składa się nie tylko wynik testu, ale też rekomendacja managera. Może zdarzyć się tak, że jeśli jedna ze składowych ewaluacji nie jest satysfakcjonująca, wtedy przygotowujemy plan działania i podwyżka zostaje przyznana po spełnieniu uzgodnionych warunków. 90% osób dostaje ją po zakończeniu stażu. Pracownik ma wpływ na to, na podstawie jakiej umowy pracuje i nie stawiamy tu barier. Więc jeśli tak nie było w Twoim przypadku to chętnie poznam szczegóły w bezpośrednim kontakcie. Jeśli chodzi o temat pracy ponadnormatywnej, nigdy nie odżegnujemy się od płacenia za dodatkowe godziny pracy. Informacja o nadgodzinach jest zgłaszana albo przez samą osobę zainteresowaną, albo przez jej/jego managera. Rozumiemy, że zdecydowałaś się na odejście z firmy, niemniej żałujemy, że ta rozmowa nie odbyła się w Mediacomie.

Rekrut

Szkoda czasu i nerwów na taką pracę na początek nie dają nawet 5000brutto na stanowisku analitycznym !u konkurencji zaproponowali mi 8000zlotych i więcej.Szkoea mojego czasu na dwuetapowa ciężka rekrutację z dwugodzinnym analitycznym testem ,która przeszłam z sukcesem nieststy widełki mocno odpychają .

@Rekrut

Czyli płacą mniej niż u konkurencji. Trochę się rozczarowałem tym co napisałaś, bo tez chciałem aplikować. Może to stawka tylko na początek, a potem będzie więcej? Mówili coś na ten temat?

@Mirosław

Zdecydowanie aplikuj i sprawdz sam. Nie ma czegos takiego jak uniwersalne benchmarki, obecnie rynek jest w bardzo plynnej fazie. Nie jest to zadna uniwersalna prawda, ze ktos placi mniej czy wiecej. Nie ma tableki w excelu, ktora by to obrazowala.

@pracownik

Tabelki może i nie, ale z doświadczenia widzisz chyba jak średnio można tutaj zarobić i ewentualnie przyrównać na oko do warunków na zewnątrz. Chyba, że nie mówicie tu głośno o swoich stawkach?

Gabriela
@Rekrut

No nie dziwie się. Sama bym się zniechęciała gdyby zaproponowali mi dużo niższą stawkę niż konkurencja.

Czy Mediacom Warszawa organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak, oczywiście organizujemy szkolenia.Zarówno jako programy ogólnofirmowe, podnoszące kompetencje np. digitalowe, mediowe, leadership. Dzielimy się regularnie wiedzą na warsztatach, jak i umożliwiamy realizację indywidualnych ścieżek rozwojowych. Każdy pracownik powinien mieć uzgodniony na dany rok cel rozwojowy i go realizować. W naszej branży nie można nie podnosić kompetencji zawodowych ????

No taaak
@Mediacom Warszawa

To prawda, szkoleń w MediaComie zawsze było bardzo dużo! Szkoda tylko, że większość pracowników zwyczajnie nie ma czasu z nich korzystać ;)

El barbero
@No taaak

W mediacomie uczysz się master-multitaskingu Na jednym monitorze szkolenie, na drugim praca, na trzecim call z klientem. Nie masz tyłu monitorów? No cóż to ze szkolenia musisz zrezygnować

Czarnula

piszę, aby wyrazić moje głębokie rozczarowanie poziomem tzw. candidate experience w tej firmie. Osoba, która mnie rekrutowała (podobno z Działu Rekrutacji) nie wie, że nie wystarczy wysłać link do Team'sa w sprawie spotkania rekrutacyjnego. Wypadałoby napisać również datę, godzinę spotkania oraz numer telefonu kontaktowego w razie problemów z połączeniem on-line. Musiałam dopominać się o tak proste i oczywiste narzędzia komunikacji Rekrutera. Rozmowa on-line odbyła się w marcu. Do tej pory (maj 2022) nie otrzymałam żadnej informacji zwrotnej dotyczącej poniżej rekrutacji (stanowisko Rekrutera). Tydzień temu zadzwoniłam do osoby, z którą rozmawiałam, ale również telefonicznie nie potrafiła powiedzieć mi na jakim etapie znajduje się powyższy proces rekrutacyjny. Przyznam, że dawno nie miałam do czynienia z tak dużym brakiem profesjonalizmu w rekrutacji. Przejrzałam również na stronie firmy pozostałe ogłoszenia i w niektórych z nich widać, że są zmienione tylko Wymagania, natomiast reszta ogłoszenia dotyczy zupełnie innego ogłoszenia (!). Filozofia ze strony głównej www „People First, Better Results.” to żart.

Aleksandra
@Czarnula

Myślisz że ten proces rekrutacyjny może jeszcze być w toku? To sporo czasu od marca do maja...

A.

Z MediaComem pożegnałam się kilka miesięcy temu. Dużo się nauczyłam, ale niestety miałam tę nieprzyjemność doświadczyć wielu negatywnych doświadczeń, które położyły się cieniem na całej mojej "karierze" w tej firmie. Długotrwały (usunięte przez administratora) ze strony klienta i brak pomocy ze strony menadżera. Nikt w całej firmie "nie umiał" mnie z tej sytuacji wyrwać! Brak podwyżki, bo wiecznie coś. Już wolałabym po prostu usłyszeć, że moja praca nie jest wystarczająca na podwyżkę, bo może tak było, a nie mydlenie oczu. Nierówne traktowanie pracowników, z czym nikt się nie ukrywał. Staż tylko z nazwy, w realu to rzut na głęboką wodę i pracuj, mimo braku umiejętności. Maile od klienta i współpracowników przychodzące późnym wieczorem lub nawet w nocy. Pod koniec pracy tam byłam już w takim stanie, że wyłączając kompa w piątek stresowałam się tym, co zastanę w poniedziałek. Co rano płakałam ze stresu. Dopiero staję na nogi. Wszystkim nowym pracownikom z całego serca życzę lepszego doświadczenia, ja ewidentnie miałam dużo pecha :)

@A.

Taki stres ewidentnie nie służy pracy. Po prostu za dużo obowiązków wzięłaś na siebie. IIe ci za to płacili? Bo jak występowałaś o podwyżkę to pewnie niewiele, co?

A.
@Mirosław

Mirosławie, czy naprawdę uważasz, że mogłam wybrać, ile obowiązków na siebie wezmę? Poza tym, w mojej wypowiedzi nie chodzi o ilość obowiązków, tylko o sytuację w jakiej się znalazlam i tkwiłam długi czas oraz brak pomocy, o którą walczyłam.

Roman
@A.

No dobra, przeczytałem że maile potrafiły przychodzić późnym wieczorem lub nawet w nocy. Trzeba było na nie odpowiadać od razu czy musiałaś odpowiedzieć w przeciągu dajmy na to godziny? Jak to wyglądało? A co w przypadku braku odpowiedzi, były jakieś konsekwencję?

...

Czy po uaktualnieniu siatki płac wróciły podwyżki przy przedłużeniu umowy na czas nieokreślony? Ja nie dostałam, mimo wielorazowych zapewnień, że w MediaComie to jest norma. Ale potem nie dostałam również kontroferty przy odchodzeniu z firmy, co podobno również jest normą... Także nie wiem, czy byłam po prostu niechcianym pracownikiem, czy jednak w MediaComie składa się obietnice bez pokrycia ;)

@...

W Mediacomie warunki dot. takich elementów jak forma zatrudnienia, wynagrodzenie, czy podwyżka po okresie próbnym, to elementy, które omawiamy indywidualnie z kandydatem podczas podpisywania oferty, dlatego nasza polityka nie zakłada automatycznego podwyższania wynagrodzenia po okresie próbnym. Podobnie sytuacja wygląda w momencie, gdy pracownik sygnalizuje niezadowolenie ze swojej obecnej pracy i chęć zmiany – wówczas podczas rozmów z daną osobą wspólnie szukamy rozwiązania, które będzie dla niej satysfakcjonujące (np. rozwój w nowej dziedzinie). Co do zasady - mamy konkretną i przejrzystą politykę podwyżkową, która bazuje na dwóch kryterich: poziom realizacji zadań i pozycja wynagrodzenia w widełkach płacowych. Jeśli chciałabyś podzielić się z nami szczegółami tej konkretnej sytuacji lub przekazać jeszcze jakieś uwagi, napisz do nas na adres: aneta.borowicka@mediacom.com. Chętnie ich wysłuchamy!

@Mediacom Warszawa

Czyli rozumiem, że cele nakładane są pracownikom przez wszystkich menadżerów i jest to przez Wasz dział weryfikowane? Jeszcze 4 miesiące temu każdy menadżer robił, co chciał, niektórzy pracownicy mają cele, a niektórzy nie- jakie wtedy stosujecie zasady odnośnie podwyżek? Bo pracownicy nie mający celów do spełnienia otrzymywali podwyżki, jak było to weryfikowane? Formułki pisane przez Was brzmią pięknie, ale my tu prosimy o informację, jak to jest w praktyce, a nie na papierku, bo to w rzeczywistości zakrawa o jakiś żart.

@...

Dziękujemy za Twoją odpowiedź i podzielenie się historią, przykro nam, że Twoje doświadczenie jest negatywne – będzie nam miło, jeśli znajdziesz chwilę, żeby bardziej szczegółowo opisać ówczesne zdarzenie w wiadomości mailowej, co pozwoli nam wewnętrznie zbadać i wyjaśnić przedstawiony zarzut. Zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem: aneta.borowicka@mediacom.com.

@Mediacom Warszawa

No i to by było na tyle. Nie, nie skontaktuję się z Wami, ponieważ, gdy pracowałam w MediaComie, podejmowałam próby już zbyt wiele razy i żadna nie przyniosła skutku. Nie pracuję już w MediaComie, ta rozmowa tym bardziej nic tu nie wniesie. Po moich doświadczeniach nie uwierzę, że cokolwiek by zmieniła wobec innych, traktowanych nierówno, pracownikow. Aneto, przykro mi, że zostałaś wytypowana do odpowiadania tu na nasze komentarze.

mhm
@Mediacom Warszawa

Mam pytanie co do siatki płac - czy ona w ogóle została publicznie przedstawiona czy jest gdzieś ukrywana w HRach i pokazywana na żądanie (bo chyba tak to wygląda). Czemu pensje na stanowiskach tego samego szczebla sa tak diametralnie rozne? Osoby zajmujace sie zakupem mediow sa definitywnie poszkodowane, a ich paradoksalnie jest na rynku najmniej.

fdgdfg
@Mediacom Warszawa

hej Mediacom! czemu usuwacie niewygodne pytania? przed chwila bylo pytanie o siatkę płac - to jak z nia jest? jest dostepna czy nie?

Bob
@Mediacom Warszawa

Drogi Mediacomie. Piszę kolejny raz komentarz, bo poprzednie były usuwane. Czy siatka płac została w końcu przedstawiona? Bo za mojej kadencji trzeba było prosić i mało kto w ogóle wiedział o jej istnieniu. Czemu osoby zajmujące się zakupem mediów (np tv) maja znacząca niższe pensje? Obowiązków mają w przewazajacej mierze o wiele wiecej niz tylko to, a na rynku jest ich jak na lekarstwo.

UUU
@mhm

siatki nie są upublicznione, awanse/podwyżki udzielane są tylko i wyłącznie wg widzimisię danego managera, często przeciętniacy którzy kumplują się z przełożonym dostają podwyżki za nic, a osoby z wyższymi kompetencjami nie. Różnice pomiędzy płacami na tych samych stanowiskach są porażające, nowe osoby dostają o wiele więcej niż te z doświadczeniem. Pozdrawiam i nie polecam

M.
@...

Również próbowałam wiele razy zgłosić nieprawidłowości, ale nigdy nie przyniosło to skutku.

Mediacom Warszawa z siedzibą w mieście Warszawa zatrudnia na stanowisko Senior Consultant. Czy ktoś był już na rozmowie i podzieli się wrażeniami?

Beb

Konsultanci to raczej są w Oriflame czy Avon do sprzedawania kosmetyków hehe

Zostaw merytoryczną opinię o Mediacom Warszawa - Warszawa

• Jak się pracuje w Mediacom Warszawa?

Zobacz opinie na temat firmy Mediacom Warszawa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mediacom Warszawa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 1 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mediacom Warszawa?

Kandydaci do pracy w Mediacom Warszawa napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mediacom Warszawa