Opinie o Bosch Rexroth w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Bosch Rexroth. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Bosch Rexroth o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bosch Rexroth w Warszawa

Bardzo polecam praktykę jak i program stażowy w firmie Bosch Rexroth. Dużo można się nauczyć, odkryć nowe zainteresowania ze względu na możliwość współpracy z innymi działami, atmosfera w firmie "rodzinna" :) , pracownicy chętni do pomocy, opiekunowie praktyk profesjonalnie przekazują wiedzę. Polecam studentom, szczególnie tym stawiającym pierwsze kroki w branży!

@:)

Pracowałam w @Bosch Rexroth wiele lat, zaczynając od praktyki. Teraz już wiele lat tam nie pracuję, ale cały czas bardzo miło wspominam ten czas. Na rozmowach o pracę jeśli mam podać pracodawcę, u którego najlepiej mi się pracowało i dlaczego - zawsze podaję Bosch Rexroth. Bo miałam świetnego szefa, ludzki i troskliwy HR, wyrozumiałą i empatyczną Dyrektorkę. Teraz już jestem w szóstej firmie i gdybym mogła chętnie bym do nich wróciła.

Finansistka

- praktykowałam w dwóch działach i w obu było ok, nie mam się do czego przyczepić - przy fakturowaniu nauczyłam się wszystkiego od podstaw, po prawie dwóch latach uważam, ze dobrze uczą i że dużo już wiem w tym zakresie - dziewczyny mają cierpliwość do nauki i do odpowiadania nawet może kilka razy na to same pytanie - dużym plusem możliwość poznania SAPa - w centrali sporo studentów i to jest spoko, zwłaszcza, ze wielu z nich zostaje dluzej, także po obronie magistra już wtedy na etat, wiec jest z kim chodzić na obiady

Jakub
@Finansistka

Nie zmieniło się. Nadal sporo studentów dostaje po obronie pracy magisterskiej swoją szansę na etat. W te wakacje chyba już też 3 osoby były obwieszczone, że zostają na etat po obronie, Generalnie studenci, którzy zaczynają na początku studiów, bardzo często zostają do skończenia studiów, a później i po zakończeniu studiów. A oficjalny średni staż pracy liczą u nas bez stażu studentów, a i tak jest sporo ponad 10 lat. Sam się zdziwiłem jak wyczytano mnie do jubileuszówki za 10 lat pracy. Tak szybko to zleciało...

Administrator Nowy wpis

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko Specjalista w Bosch Rexroth i zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy. Informacje, które przekażecie mogą okazać się przydatne dla innych użytkowników.

Jagoda Nowy wpis

Hejka. :) na takim portalu widziałam, że jest teraz dostępny płatny staż w Dziale Administracji. Możecie mi opowiedzieć o aktualnej atmosferze jaka w nim występuje i tym jaka jest ewentualna dalsza kariera po takim stażu?

Po ostatnich opiniach widzę ze atmosfera może będzie w miarę ok jeśli o prace chodzi? z ciekawości chciałem wyszukać oferty, ale na portalach pusto, na samej stronie firmowej także… to kiedy ostatnio kogoś tu szukali? :D i na jakie stanowiska miałbym w teorii szanse? Od nowego roku są jakieś konkretne plany do wdrożenia?

after Nowy wpis

Atmosfera jest więcej niż ok. A już po piątkowej imprezie... Co do tego kiedy kogoś ostatnio szukano to chyba gdzieś na wiosnę. Chyba że studentów, to w lecie. Ludzie od nas często nie odchodzą stąd ogłoszeń nie ma. ???? Sugeruję sprawdzać w marcu, bo może wskoczą jakieś ponadplanowe projekty. Trudno mi wróżyć na jakie stanowisko miał(a)byś szansę. U nas jeśli już to szukają inżynierów automatyków, mechaników, robotyków, mechatroników, hydraulików czasem programistów. Raczej takie klimaty. No i ewentualnie do obsługi, takiej administracyjnej.

GM

Napisałam opinię, a teraz chciałam wystawić ocenę i znów muszę coś pisać. Dziwne. No więc wg mnie bardzo solidna i dobrze poukładana firma z fajną ekipą. Bardzo dbają o to, aby nie przyjmować ludzi z niepasującym DNA i wartościami. I pewnie dlatego fluktuację mają minimalną. ❤️❤️❤️

:):)

Tak trzymać!

Małgorzata
@:):)

Brzmi w porządku. ;) A ciekawa bym tylko była ile czasu trwa taka praktyka i jak jest płatna?

Patryk
@:)

Byłem na praktyce i naprawdę dużo się nauczyłem. Tam nie jest tak, że tylko patrzysz. Na początku ci tłumaczą i z czasem możesz sam się sprawdzić. Programy dla studentów trwają rok lub dłużej. Sporo studentów przedłuża sobie, bo można sobie pracę dopasować do zajęć na studiach. A poza tym fajna atmosfera wśród studentów i pracowników, którzy są w różnym wieku, ale chętnie dzielą się wiedzą. I bardzo smaczne obiady ????

Svc
@Małgorzata

Są praktyki i programy rozwojowe dla studentów i one trwają min. rok i wtedy dostajesz pisemne referencje co robiłaś i w jakich szkoleniach brałaś udział. Więcej możliwości szkoleniowych jest na tym programie - to taki staż. Nawet chyba nazywa się stażowy program rozwojowy, tylko on jest tylko dla studentów. A na praktyce od razu masz możliwość zbierania doświadczenia, ale szkolenia też są. Wielu studentów przedłuża jednak te praktyki do końca studiów, a często już po magisterce dostają propozycję na etat. Płatna jest godzinowo, po zakończeniu miesiąca. Wysokość wynagrodzenia jest informacją poufną.

Była studentka
@:)

Potwierdzam bo znam to z autopsji. Profesjonalnie podchodzą do studenta, ale wymagają też odpowiedzialnego podejścia. Na koniec dostajesz w miarę rozbudowane referencje - oczywiście rozbudowane jeśli faktycznie się przykładałeś do swoich obowiązków. Szanują to, że masz studia i grafik możesz sobie dopasować. Więc bardzo elastycznie i wygodnie dla studenta. W niektórych przypadkach można wrócić także po przerwie na Erasmusa. Generalnie polecam. I jeszcze bardzo smaczne obiady na miejscu.

@Była studentka

To też potwierdzam. Nawet dostałam pozytywny feedback na rozmowie gdzie pokazałam swoje referencje w stylu: "widać, że została Pani bardzo dobrze zapamiętana, skoro firma zdecydowała się napisać Pani takie szczegółowe i pozytywne referencje." Więc cały czas spędzony na stażu oceniam bardzo pozytywnie i nawet nie sądziłam, że aż tak mocno mi się on przyda w przyszłości.

hej. ;) zdradzicie mi w jakich okresach byłyście na tych stażach? W których ewentualnych okresach mogę się ich spodziewać? Obecnie niestety niczego na stronie nie widzę, a chce się zorientować. Są różne oferty pod względem specyfiki? Dacie tak wstępnie już znać jakie?

Dorota
@Finansistka

Rozumiem, że po skończonych praktykach zdecydowałaś się zostać w firmie Bosch Rexroth i przyjąć ofertę pracy. Niektórych na forum na pewno interesuje, jak wyglądał proces przejścia na pełny etat. Czy w tym przypadku także odbyła się rozmowa rekrutacyjna?

@Dorota

Ja niestety musiałam przerwać praktyki, a także studia ze względów osobistych. Pracuję jednak pod Warszawą i wykorzystuję dobrą znajomość SAPa, więc ten czas nie był dla mnie stracony. Każdego roku kilku studentów zaraz po obronie przechodziło na etat - tak wynikało z komunikatów wysyłanych przez HR. Mi jednak jeszcze sporo brakowało do skończenia studiów, więc nie wiem co dokładnie poprzedza takie zatrudnienie. Nie wiem czy taki wpis cokolwiek wnosi.

@Finansistka

Nieustanne rozwijanie się w kwestiach zawodowych może przynieść duże korzyści zarówno dla pracownika, jak i dla potencjalnego pracodawcy. Czy w przyszłości, gdy Twoja sytuacja się zmieni, planujesz podjąć zatrudnienie w Bosch Rexroth? Powiedz proszę, jakie aspekty zatrudnienia wpływają według Ciebie na poczucie satysfakcji z pracy? Przypuszczam na podstawie tego, co napisałaś, że jest to możliwość rozwoju, ale czy coś jeszcze?

@Monika

????Powiem tak ja bym chciała. W porównaniu z moją obecną firmą było tam znacznie lepiej i to praktycznie pod każdym względem. Tam po prostu dbają o ludzi i kierownicy i HR i inni starsi pracownicy też. Szanują się nawzajem. Ja Niestety nie jestem w stanie dojeżdżać codziennie do Warszawy, więc nie mam co tutaj chcieć - zdawało mi się, że dosyć jasno to napisałam. Zresztą ekonomistom trudno się tam dostać, bo na praktyki przyjmujs głównie studentów PW i dla nich to jest dużo programów rozwojowych.

Łukasz
@Finansistka

Chciałbym zadać pytanie związane z Twoim wcześniejszym wpisem. Mianowicie wspomniałaś o tym, że można zostać zatrudnionym na stałe po obronie magistra. Wcześniej nie ma takiej możliwości? Dopóki się nie "obronimy" to pracujemy na umowę zlecenie?

@Łukasz

Zaglądam tutaj niezbyt często i nie wiem, czy teraz ta odpowiedź będzie jeszcze komuś potrzebna. Tak było za moich czasów. I było to jasno powiedziane na początku, że praktyki, staże i programy rozwojowe dla wszystkich studentów, którzy chcą budować tam swoją drogę mają szansę zamienić się w zatrudnienie na etat dopiero po obronie pracy magisterskiej. Oczywiście dla tych, którzy spodobają się podczas praktyk czy tam stażu. Nie wszyscy mogą tam zostać, ale za moich czasów ten odsetek "pozostających" studentów był dosyć duży. I tak chyba było, bo często komunikat o zatrudnieniu studenta na etat był powiązany z gratulacjami dla niego, że obronił magistra. Jako student ceniłam sobie elastyczną umowę i naprawdę do studenta podchodzą bardzo elastycznie, więc dla mnie był to duży plus. Nie wiem czy to się teraz zmieniło.

Jakub

Kandydatka

Są tu polecajki programu stażowego, akurat mają znowu takie ogłoszenie i się przymierzam do aplikowania :) Powiedzcie jeszcze tylko czy po stażu możliwe jest zatrudnienie tam? Jestem na ostatnim roku studiów, więc byłoby dla mnie idealnie. Jako, że w wakacje trzeba poświęcić 40 h tygodniowo, a więc jakby nie patrzeć, etat, to ile można zarobić na tym stażu? Sama się utrzymuję, więc to dla mnie istotne.

Ciekawska

To życzę Ci powodzenia i aby to zadowolenie Cię nie opuszvzało!

;)

Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnie przeprowadzonego procesu rekrutacji oraz szczegółowego wyjaśnienia warunków zatrudnienia przez Panią Jolantę oraz Kierownika Działu. Pracownicy w centrali w Warszawie to pełen profesjonalizm, życzliwość i chęć do współpracy.

Ciekawska
@;)

Ale dostałeś tam pracę? Czy tylko oceniasz pozytywnie ludzi podczas rozmów kwalifikacyjnych? Przechodziłeś ten proces jako student czy jako kandydat na etat? I jeśli zacząłeś pracować napisz coś czy praca na miejscu nie zmieniła Twojej opinii o profesjonalizmie i chęci do współpracy. Widzę teraz dużo ogłoszeń. Czy to przez dużą fluktuację, czy zatrudniają nowych pracowników?

katarzyna

Jako kandydatka o pracę mogę podzielić się bardzo pozytywnym doświadczeniem jeśli chodzi o przebieg procesu rekrutacyjnego. Wysoka kultura osobista, poświęcony czas i uwaga żeby dobrze poznać potencjalnego pracownika oraz jak najlepiej przedstawić warunki i ofertę pracy. Według mnie Pani Jolanta świetnie prowadzi cały proces, właściwy człowiek na właściwym miejscu :)

Patryk
@katarzyna

Zgadzam się bo też przechodziłem taką rekrutację, a potem jak już zostałem przyjęty to brałem udział w profesjonalnym, chociaż też trochę na luzie tzw. onboardingu w pierwszym dniu.

Mateusz

Polecam praktykę program stażowy w firmie Bosch Rexroth. Można dużo się nauczyć, poznać kulturę pracy w międzynarodowej korporacji. Atmosfera w firmie jest bardzo "rodzinna" :) , pracownicy są zawsze chętni do pomocy, przełożeni profesjonalnie przekazują wiedzę i podchodzą z szacunkiem do stażystów. Przełożeni są bardzo elastyczni co do czasu pracy jaki można poświęcić na staż, dzięki czemu można pogodzić pracę ze studiami. Polecam studentom, szczególnie tym stawiającym pierwsze kroki w branży.

Ile jest zmian w Bosch Rexroth?

Krzychu

Jest jedna zmiana. Praca standardowo od poniedziałku do piątku. Prace można zaczynać między 7 a 9.

Znawca
@Krzychu

Nadal macie 1 zmianę? To znaczy że nadal nie jestreście poważnym partnerem przemysłu i w wypadku potrzeby/awarii po 16 klienci mają poczekać do następnego dnia albo po weekendzie? No ale kto by chciał pracować za te stawki na więcej niż 1 zmianę.

Irena
@Znawca

Serio uważasz ze firma w której pracownicy nie tyrają na trzy zmiany jest mało profesjonalna? Może właśnie przeciwnie? Wszyscy teraz krzyczą o skracaniu pracy

@kandydat

Po rozmowie tel z HR kandydat ma wrażenie, że szukają kogoś do niemieckiego (usunięte przez administratora), gdzie zarządcą jest Polak. Czyli możliwie najgorsza opcja ever.

Małgorzata
@@kandydat

Do niemieckiego czego? Bo szczerze chyba nie rozumiem, czemu najgorsza opcja to jest według Ciebie. Ujmiesz to inaczej lub doprecyzujesz?

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Hej, zerknij tutaj:(usunięte przez administratora)

Kamil
@:)

Jesteś w stanie napisać, ile na początku może zarobić osoba chcąca uzyskać zatrudnienie w firmie Bosch Rexroth? Pytam o tę kwestię, ponieważ nie ukrywam, że ciekawi mnie, jak pracodawca ten podchodzi do nowych pracowników w przypadku, gdy Ci nie mają udokumentowanego doświadczenia zawodowego. Bardzo Cię proszę o odpowiedź w tym właśnie momencie.

Renata

@Pracownik o to super a to np na 1/4 etatu bym mogła się dostać jako studentka?

@Renata

Pani Renato, studenci są zatrudniani w ruchomym wymiarze godzin dostosowanym do ich grafiku na studiach, więc nie ma czegoś takiego jak etat czy 1/4 etat :) Praca 10 h w tygodniu zdarza się czasami, chociaż nawiązując współpracę, to na początku studenci zaczynają od min. 16 lub 20 h, aby mogli się czegoś nauczyć w takich bardziej zwartych blokach. Np. w czasie sesji studenci pracują nawet znacznie mniej, jak priorytetem jest nauka do egzaminów. A jak już są po sesji, to znowu więcej. Jest to dosyć elastyczne :)

Mariusz

@pracownik czyli jeśli studiuje dziennie to nie ma problemu z grafikiem tak?

@Mariusz

Wszystko jest do ustalenia z kierownikiem działu, dla studentów jest bardzo elastycznie i bez problemów :)

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Bosch Rexroth?

Rozpoczęcie można sobie wybrać między 7:00 a 9:00 a zakończenie jest elastyczne :) a jesli chodzi o studentów to zgodnie z ich grafikami na studiach

O

Jakie są zarobki na stażu? Da się przeżyć w Warszawie na własnym utrzymaniu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę o opinie jako technik serwisu na jutrzenki

Mir
@ja

Technik serwisu?.. interesują Cie sprawy hydrauliki siłowej ?.. jeżeli tak to czegoś się tutaj nauczysz praktycznie ... oczywiście dużo zależy czy chcesz się nauczyc

Kamil
@Mir

A wiesz może, jak wyglądają warunki zatrudnienia na tym stanowisku? Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, czy od początku zatrudnienia można liczyć na umowę o pracę? Proszę, abyś podzielił się informacją w tym zakresie.

HR-Bosch Rexroth sp. z o.o.
@Kamil

Tak jest to stanowisko gdzie pracownik od początku dostaje umowę o pracę. Zaczynając od umowy o pracę na okres próbny.

Aplikujesz i jeśli się spodobasz dostajesz zaproszenie na assesment center, które trwa z 5h. Tam będzie kilka, kilkanaście osób i wykonujecie różne zadania - niektóre indywidualne, inne grupowo. Zadania dosyć ciekawe - ogólnie całe AC było bardzo bardzo fajne. Jest niby jakaś punktacja za to ale wątpie by ktokolwiek na nią patrzył przy końcowych wyborach. Liczy się przede wszystkim to w jaki sposób się zaprezentujesz podczas rozmów z babką od hr i przełożonymi, no i oczywiście jak pracujesz w grupie. A to czy uda Wam się wykonać zadanie czy też nie to już drugorzędna sprawa. Praktyki niewątpliwie bardzo ciekawe, dużo dające, płaca raczej niska - minimum godzinowe czyli chyba teraz ok 14 zł. Umowa na pół roku - przedłużana wraz z przedłużeniem legitki i wtedy dostaje się podwyżkę ... UWAGA 50 groszy!!! No i wtedy człowiek czuje się jak władca świata :). A jak chce się wynegocjować choć 1 zł, to już nie tak łatwo :) :) :) :). Generalnie w firmie jest bardzo wielu studentów, zwłaszcza na serwisie. Trochę to widać, że firma jak najtańszym kosztem chce pozyskać studentów, którzy nierzadko robią dokładnie to samo co zwykli pracownicy. Podsumowując: praktyki na pewno czegoś uczą (pewnie jeszcze zależy od działu do którego się trafiło), płaca niska, atmosfera raczej w porządku ale bez szału, smaczne obiady, niby darmowe ale i tak trzeba jakiś podatek od tego płacić. Poza tym 15 min dziennie pracuje się za free bo odliczają niby za przerwę. Aha no i jeszcze studenty pierwsze 176h pracują za free. Generalnie starają się na zarobkach pracowników, a studentów już w szczególności oszczędzić jak najwięcej.

Mir
@ja

Kodeks daje 15 minut przerwy .. a Ty miałeś chyba 30?.. to normalne ,.ze trzeba to odpracować..

Zostaw merytoryczną opinię o Bosch Rexroth - Warszawa

• Jak się pracuje w Bosch Rexroth?

Zobacz opinie na temat firmy Bosch Rexroth tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bosch Rexroth?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bosch Rexroth?

Kandydaci do pracy w Bosch Rexroth napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bosch Rexroth