Air Liquide Polska Sp. z o.o.

Opinie o Air Liquide Polska Sp. z o.o.

Interesuje mnie staż w dziale sprzedaży. ktoś widzę, że o atmosferę w nim już pytał lecz obyło się to bez odpowiedzi. Możecie ocenić czy jest to dobre miejsce dla studenta 3ego roku? można myśleć później o zatrudnieniu?

Były pracownik Nowy wpis

Przede wszystkim bardzo fajna firma i wszystkie ogólnofirmowe procesy i akcje są na najwyższym poziomie. Niestety nowy dział centralny HR&payroll, tak jak pisali poprzednicy nie wpisuje się w ten obraz Air Liquide. Jest duży problem z managmentem, z tego co widzę poczynając od góry. Jeśli zmieni się managment na bardziej kompetentny w zarządzaniu ludźmi czyli pewnie za jakiś rok lub dwa, to będzie to fajne miejsce do pracy.

Porażka Nowy wpis

Najnowszy dział, który zajmuje się transformacją procesów HR i Payroll to kompletna porażka, którą tworzy zupełnie nieodpowiedni management. Począwszy od samego wierzchołka, Manager działu, który nie ma bladego pojęcia o procesach HR, o zasadach transformacji i polityce panującej w krajach, które biorą udział w migracji, dalej stoją Managerowie Zespołów, jest tylko jedna osoba, która nadaje się na to stanowisko i powinna zająć najwyższe z możliwych stanowisk, dba o zespół, stara się doszkalać i powierza procesy i zaufanie specjalistom. Reszta to jedno wielkie 0, które nie potrafi przyznać się, że czegoś nie potrafi, zamiatanie problemów pod dywan, „pchanie” tematów na callach, brak chęci współpracy, liczy się tylko to, co zespół zrobi, a Managerka weźmie to sobie na Spotkanie i przestawi, że „ona” to zrobiła. Przy jakiejkolwiek eskalacji wszystko schodzi na specjalistów, żadnego wsparcia ze strony liderek, nic dziwnego, skoro nie mają pojęcia, co jest napisane w mailu, trzeba łączyć się na call i tłumaczyć 3 godziny, co napisane zostało w mailu, aby ktoś zrozumiał. Transformacja nie powiodła sie i nie powiedzie, nie przy takim stylu zarządzania.

Wiedzący

Firma jest bardzo w porządku i ma wiele do zaoferowania. Niestety to nie dot nowego działu hrowego w którym tylko jeden lider jest normalny. Reszta udaje „liderów” i nie ma pojęcia co to znaczy. Panuje brak kompetencji, nieład, chaos, stres, wytykanie błędów. Być może za jakieś parę lat jak to się ustabilizuje i wymienia się ludzie to jakoś będzie funkcjonować. Na razie szkoda czasu i zdrowia.

@Wiedzący

Witam, a co z ta pierwsza fraza? Podczas scrollowania wypowiedzi zwróciła moja uwagę. co oznacza w konkretach stwierdzenie, że firma jest w porządku i ma wiele do zaoferowania? Na co mogą liczyć nowi pracownicy po zatrudnieniu się?

Air Liquide Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Sprzedawca - Kasjer. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
John
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Chciałem zapytać gdzie znajduje się biuro tej firmy w Krakowie tj. gdzie pracownicy którzy rekrutują na stanowiska biurowe mają swoje biuro? W internecie znajduje biuro na ul. Jasnogórskiej i na ul.Mogilskiej

Estera

a w dziale sprzedaży jak wygląda atmosfera? teraz niedawno opisano HR z tego co czytam. mnie natomiast interesuje ta wystawiona oferta dla stażysty do wsparcia. Czy ktoś z was może już był i by ocenił warunki? jak przebieg? Piszą o zleceniu ale czy później normalnie już zatrudniają?

To skąd można wiedzieć co ewentualnie u siebie nadrobić, skoro po negatywnym wyniku nie ma feedbacku? :( przynajmniej u kogoś tak chyba było skoro takie komentarze się pojawiają. Macie mimo wszystko jakieś porady właśnie do rozmowy? na co zwraca się tu szczególną uwagę u kandydatów?

Czy firma Air Liquide Polska Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Z tym feedbackiem to faktycznie większość z was tak miała? Nawet jak dopytasz wprost to się nie dowiesz w czym mógł być w teorii problem? Chodzi o to , że wystawili teraz niedawno tu ofertę stażową do zespołu inżynieryjnego. Chodzi właśnie o dział projektów instalacji. Chce poznać szczegóły. Czy warto starać się o taki staż? w tym przypadku jak rekrutacja wygląda? ocenicie ja?

Też brałam udział w rekrutacji na staż, najpierw zachowywali się jakby bardzo im zależało, potem dwie rozmowy rekrutacyjne. Powiedzieli, że do 2 tyg dostane feedback, niezależnie od wyniku. Napisałam po 3 tygodniach, dostałam informacje, że proces rekrutacji się trochę przedłużył i do tygodnia napewno dostane feedback, nie dostałam…

Niski poziom rekrutacji, brak informacji pomino zapewnień o feedbacku, strata czasu

I jak teraz sytuacja z kontaktem wygląda? widzę ze z ponad tydzień temu jeszcze ktoś pisał o tym, że dość słabo z nim było, bo po miesiącu dalej występowała cisza, ktoś jeszcze teraz tak miał? A próbował ktoś także się kontaktować? Interesuje mnie po prostu praca jako specjalista ds. produkcji gazów specjalnych. Czego można przy tym spodziewać się na samej rozmowie?

xyz

Bardzo nieprofesjonalne podejście zespołu HR, mimo obiecanej informacji zwrotnej, od miesiąca nikt się ze mną nie skontaktował.

Słuchajcie jak to jest z tymi liderami projektu? Chodzi o to, że widzę po wpisach sprzed paru miesięcy, że pytania o to stanowisko były już zadawane a teraz właśnie na trzy miasta ludzi szukają. To cos w rodzaju rotacji czy po prostu więcej projektów jest teraz prowadzonych? Dowiem się także o sytuacji w Olsztynie? Tutaj będę chciała aplikować. Coś o atmosferze byście napisali?

Cześć, aplikuje na stanowisko nowe z niemieckim HR Support Specialist. Ktoś ma jakieś opinie o tym stanowisku w Krakowie? Ile można zarobić?

kandydat

Witam , jak aktualnie wygląda sytuacja w placówce w Poznaniu ? interesuje mnie głownie atmosfera w pracy, duża rotacja pracowników? Widzę , ze ponownie szukają na stanowisko "Młodszy Specjalista ds. Administracji Personelu Medycznego"

Ooo
@kandydat

Z opisu w tym przypadku chyba wynika, że ma to byś umowa o zastępstwo? Tak widziałam w treści, do 16 miesięcy a potem zobaczy się czy będzie szansa na dalsza współpracę. Czy to właśnie może być powodem? Ludzie wola od razu być na stale? Takie stawki wtedy są przydzielone?

Aleksandra

Super rozmowa rekrutacyjna, zarówno na 1 jak i 2 etapie, dostałam pracę i od ponad miesiąca jestem zatrudniona w Air Liquide. Świetne benefity, w szczegolnosci 3 dni dodatykowego urlopu w roku i opieka medycza. Polecam! :)

XYZ

Hej, a co uważacie, że to dobra praca dla początkujących bez doświadczenia? o jakich stanowiskach mowa? Upewniam się, bo teraz jest oferta ale dla liderki projektów, bez doświadczenia to raczej ciężko się dostać? Jak rozmowa przebiega przy takim stanowisku?

Graźka

Są tutaj byli/obecni stażyści? Chcę aplikować na staż do Działu Talent Acquisition i mam pytanie o możliwość utrzymania się za pensję w ciągu tych 6 miesięcy. Czy to równowartość normalnej firmowej pensji, czy raczej stażowe a la kieszonkowe? Utrzymuje się samodzielnie, muszę wiedzieć, na co się piszę :3

Senior Engineer

Witam, Kandydowalem na stanowisko menadzera ds. membran gazowych do dzialu procesowego, chyba stanowisko za wysokie i rozmowa poszla srednio, ale mam wrazenie ze taki byl tego cel zeby tak poszla. Przede wszystkim ustawiona na jedna godzine trawala 2,5 i bylem maglowany z odmetow inzynierii, na ktore odpowiedzi znajdziesz normalnie w handbookach lub wiesz jezeli spedziles 10lat wlasnie przy tym (no sorry ale wiedza o ulozeniu przegrod w wymiennikach czy ozebrowaniu powierzchni wymiany ciepla to chyba tylko jakbym przychodzil tu z AlfaLavalu bo nikt takich rzeczy nie zna na pamiec)... Od klasycznej praktyki inzynierskiej az po programowanie w Matlabie plus jakies pytania zagadki... Kazdy watek byl prowadzony tak dlugo, az prowadzacy rozmowe udowodni mi ze gdzies, na jakims glebokim poziomie analizy ze sie myle lub nie wiem lub nawet ze nie mam pewnosci. Mimo ze odpowiedz na pytanie dawno juz padla a teraz tylko wchodzimu na filozofie akademicka... to nie wystarczy trzeba jeszcze dojsc do sedna, chyba tylko celem zeby kandydat nie poczul sie zbyt dobrze. W ogole nie bylem przygotowany na taki charaker maturalnego przepytywania. Tym bardziej, ze jestem zdania ze nie wszytko trzeba wiedziec- wystarczy wiedziec gdzie znalezc odpowiedz (np. Kalendarz Chemiczny, Perry, Standardy...) lub znac pewne metody skrocone, lub tzw. sprawdzona praktyka inzynierska miec zawsze pod reka. No coz ja tak robie, inni ktorych znam tak robia. A te dziedzine inzynieri procesowej ktora w danej chwili zajmuje sie w czasie pracy znam praktycznie na pamiec, ale nie znaczy ze znam wszystkie zagadnienia od oczyszczania sciekow po wytwarzanie gumy na pamiec i jestem w stanie w 10 sekund od zadanego pytania wygenerowac przemyslana odpowiedz na postawiony problem. Natomiast jako inzynier z 7 letnim stazem zostalem nauczony zdrowego mylenia i odwaznego podchodzenia od postawionych problemow, wiec odpowiedz sobie znajde, a po krotkiej analizie samemu znajde odniesienie zjawisk fizyki. Trzeba miec troche wyobrazni ze ocenia sie czlowieka po potencjale do rozwoju zawodowego a nie po chwilowej ocenie z wlasnej perspektywy na dana sprawe w danej chwili, przy zalozeniu ze kandydat wie to co ktos kto pracuje w tej firmie X-lat. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzienia. Zaloze sie ze tak samo przetyralbym kandydata u siebie w firmie na tematy ktorych AirLiquide nie porusza na codzien, bo poza wiedza ogolnonaukowa sa jeszcze pewne skroty i zalozenia ktore sie stosuje- typowe dla danej firmy i ktokolwiek pracowal w pary firmach to ma ta swiadomosc. Po rozmowie rozmawialem z prowadzacymi i powiedzieli ze wyszlo srednio, ale ja czulem sie jakos osaczony i zdolowany takim (usunięte przez administratora)kandydata przez 2.5hr. No na pierwsze pytanie odpowadalem praktycznie caly czas dobrze, ale jezeli chodzi o punkty za zagadnienia tematyczne to raczej calkowite fiasko. Zawsze ostatnie zdanie nalezalo do prowadzacego. Obecny na rozmowie kolega z dzialu HR obiecal ze po rozmowie dosle mi feedback. Nic z tych rzeczy. Nie otrzymalem. Rok pozniej kandydowalem na inne stanowisko inzyniera procesu. Porozmawiała ze mna kierowniczka dzialu, pol godziny o projektach i firmie, znow bardzo szorstko, ale tym razem bez szczegolowych pytan. Po tygodniu dostalem informacje ze nie sa zainteresowani ze wzgledu na brak technicznych umiejetnosci na podstawie rozmowy z przed roku. W zasadzie to nie wiem... zastanawialem sie czy nie napisac samemu prosby o feedback Kompletnie nie rozumiem postawy przy rekrutacji w tej firmie, bo raczej z rozmowy nie wynikalo z tego ze nie wiem co mowie, tylko ze nie wiem wszystkiego doglebnie i jaki mechanizm tym rzadzi. Nie dosc ze wystepowalem w "jeden z dziesieciu" to jeszcze do samego konca nie poznalem czy wygralem i dlaczego. Atmosfera byla napieta i dwie osoby na zmiane odpytywaly ze wszystkiego, nawet z tego co nie ma znaczenia przy projektowaniu lub tego co przecietny czlowiek nie pamieta. Jezeli tak teraz prowadzi sie rozmowy to faktycznie zostaje tylko JDG.

Warto podejmować prace w tej firmie ? Aktualnie poszukują na stanowisko MŁODSZY SPECJALISTA DS. ADMINISTRACJI PERSONELU MEDYCZNEGO, jak atmosfera ?

DK

Pomimo zapewnień, że niezależnie od wyniku przebiegu rekrutacji, zostanę o nim poinformowany do dwóch tygodni, nikt do dziś się do mnie nie odezwał. Minął ponad miesiąc. Patrząc na wpisy, można się domyślić, że takie "januszowe" podejście firma praktykuje regularnie. Skoro tak traktują kandydatów, to zastanawiam się, jak traktują pracowników i klientów. Odradzam, szkoda czasu.

Krzysiek
@DK

Zgadzam się w 100%, nie ma co liczyć na informacje o wyniku rekrutacji. Po 2 miesiącach i zapewnieniach, że wrócą do mnie z feedbackiem- 0 kontaktu. Bardzo nieprofesjonalnie podejście.

Zostaw merytoryczną opinię o Air Liquide Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Air Liquide Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Air Liquide Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Air Liquide Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Air Liquide Polska Sp. z o.o.