STALOBREX

Opinie o STALOBREX

Aktualność
Szanowni Państwo,
Dziękujemy za opinie, które pojawiają się na portalu. Szanujemy zdanie wszystkich wypowiadających się osób. Serdecznie dziękujemy za pozytywne i konkretne opinie. Cenimy każdy merytoryczny wpis i konstruktywną krytykę, która pozwala nam wyciągnąć wnioski na przyszłość. Dołożymy także wszelkich starań, aby zaspokoić zainteresowanie potencjalnych kandydatów na temat oferowanych przez nas warunków współpracy.
Prosimy jednak pamiętać, że wypowiadane treści nie mogą być świadomym kłamstwem, nie mogą obrażać kogokolwiek ani naruszać czyjejś godności. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi zawierających pomówienia, oszczerstwa, treści obraźliwe, kłamliwe i szkalujące czyjeś imię. Dlatego treści niezgodne z prawem albo w ogóle niezwiązane z firmą Stalobrex będą usuwane przez administratora.
Ze względu na to, że niektóre sprawy mogą wymagać bezpośredniego kontaktu, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu na adres: sekretariat@stalobrex.pl .

Serdecznie pozdrawiamy
Stalobrex sp. z o.o.

@chcą was zastraszyć

Drogi CHCĄ WAS ZASTRASZYĆ. Dziękujemy za Twój wpis. Cieszymy się, że pomimo iż, jak sam piszesz, nie pracujesz już długo w Stalobrex, to nadal interesujesz się naszą firmą. Natomiast trudno zrozumieć skąd masz aktualną wiedzę iż "nic się nie zmieniło" i o co w ogóle chodzi. Odnosząc się także do Twojej tezy iż nasza prośba o to, aby wpisy na forum były merytoryczne, konkretne i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, jest próbą zastraszenia kogokolwiek, chcemy podkreślić iż absolutnie się z nią nie zgadzamy. Internet daje dziś możliwość każdej osobie napisania każdej rzeczy na każdy temat, co jest rozumiane czasami jako pełna wolność do przekazywania także nieprawdziwych, nienawistnych lub krzywdzących danych, które powodują szkodę jakiejś firmie lub osobie. Gdy ktoś coś napisze, to nawet jeśli potem zostanie to zdementowane, to często bywa za późno i szkoda już została wyrządzona. Dlatego właśnie zwracamy się do wszystkich osób, które piszą na tym forum, aby przekazywane treści pozbawione były elementów zakazanych i koncentrowały się na merytorycznych zagadnieniach. Życzymy udanego dnia! Stalobrex sp. z o.o.

Cnc

Zakończył się kolejny tydzień pełen niespodzianek, a inicjatywa przenoszenia pracowników biurowych na stanowiska produkcyjne zasługuje na gratulacje. Teraz ci pracownicy mogą zdobywać praktyczną wiedzę i być może przekonają się, że teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.

@Cnc

Co, ciekawa sprawa, z tym, że ludzie z biur idą pracować na produkcję. Myślałam, aby wysłać cv tutaj na posadę kontrolera, ale teraz to już nie wiem, czy chcę. No a jak jest takie przenoszenie, to czy pensja się zmienia jak np. jakiś manager ma pracować na produkcji, to kasa jest ta sama?

To juź jest koniec

Jako pracownik firmy Stalobrex od ponad 5 lat, muszę wyrazić swoje głębokie niezadowolenie z ostatnich decyzji podejmowanych przez nowego dyrektora. Ostatnie masowe zwolnienia, zwłaszcza tych pracowników, którzy stanowili filar produkcyjny, stanowią ogromną stratę dla zakładu i wywołują poważne obawy co do przyszłości firmy. Od lat ci pracownicy przyczyniali się do sukcesów firmy swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem. Ich nagłe odejście sprawia, że zarówno morale, jak i wydajność pracy ulegają pogorszeniu, co może mieć długofalowe konsekwencje dla całej organizacji. To, co jeszcze bardziej niepokoi, to brak jakiejkolwiek wyraźnej strategii ze strony kierownictwa w celu zatrzymania talentów i utrzymania stabilności zespołu. Zamiast tego, decyzje podejmowane przez dyrektora zdają się kłaść większy nacisk na oszczędności kosztów kosztem doświadczenia i lojalności pracowników. Jestem głęboko zaniepokojony obecną sytuacją i podejściem zarządu firmy Stalobrex. Mam nadzieję, że zarząd zrozumie powagę sytuacji i podejmie konkretne kroki w celu odbudowania zaufania pracowników i przywrócenia stabilności w miejscu pracy.

@To juź jest koniec

Witaj "TO JUŻ JEST KONIEC". Dziękujemy za Twój wpis i wyrażone w nim opinie oraz obawy o przyszłość firmy. Podejmowane różne decyzje w firmie wynikają z wielu powodów i są zawsze związane z aktualną sytuacją rynkową oraz przyjmowaną na przyszłość strategią Stalobrex. Rozumiemy że Pracownicy nie zawsze posiadają informacje, aby móc w pełni zrozumieć powody danego postępowania. Informujemy także że w ostatnich miesiącach Stalobrex nie przeprowadził masowych zwolnień. Ze względu na ogólnikowy ton wpisu, jeżeli masz ochotę przekazać więcej konkretnych informacji dotyczących "niewłaściwych" wg Ciebie decyzji podjętych przez Kierownictwo firmy lub też wytłumaczyć o jakich konkretnych krokach "w celu odbudowania zaufania pracowników i przywrócenia stabilności w miejscu pracy" piszesz, to bardzo prosimy albo o kontakt osobisty z Panią Kadrową, albo o maila na adres: sekretariat@stalobrex.pl Z góry dziękujemy Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

To już jest koniec
@STALOBREX

Czyżby nie doszło do masowych zwolnień? Niemal wszyscy pracownicy zagraniczni zakończyli współpracę 22 grudnia, kilka osób z umowami do końca grudnia również nie otrzymało przedłużenia. Później, kolejne osoby kończyły pracę z końcem stycznia, a jeszcze dwie kolejne na koniec lutego. W sumie dotkniętych zostało około 15-20% załogi. Czy to nie można nazwać masowymi zwolnieniami? Zwłaszcza jeśli chodzi o brak przedłużenia umowy pracownikowi, który miał tylko 3 miesiące do emerytury?

Ciekawi mnie czy na miejsce tych zwolnionych pracowników zatrudniani są nowi. Czemu zwolnienia dotknęły głównie wieloletnich pracowników? Z tego co piszecie to części tych osób kończyła się umowa. W firmie nie ma pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony?

Cichy
@To już jest koniec

to już jest świństwo zwalniać człowieka przed emeryturą. No ale tu tak traktują ludzi, to może lepiej odejść samemu

Rafik Nowy wpis
@Cichy

Formalnie nie został zwolniony. Z tego, co tam napisano nie przedłużono umowy. Jeden z przedmówców pytał też o umowy o pracę na czas nieokreślony. Jaka część zatrudnionej tu ekipy ma tego rodzaju umowy? Próbowałem się zorientować, ale w ogłoszeniach z ich strony internetowej nie da się tego dowiedzieć, a oferta dla Asystent Działu Personalnego jest że wzmianką o umowie o pracę, ale bez żadnych dalszych szczegółów. No i ma już dwa lata.

Wróbel

Dlaczego na tym zakładzie nie było, nie ma ( i raczej nie będzie ) premii dla pracowników zewnętrznych ? Już nawet nie mówię o premiach stałych, czy za frekwencję czy jakie tam jeszcze macie, ale trochę słabe było nagłaśnianie przez wszystkie białe i pomarańczowe kaski, że premia będzie za brak wypadków. Nawet Pani Prezes ochoczo o tym mówiła, dlaczego żaden z Was nie miał na tyle odwagi powiedzieć, że ludzi z zewnątrz się to nie tyczy ? Skoro jak to powiadacie " każdy na to pracuje ".

marian Nowy wpis
@Wróbel

Szanowny Wróbel, około 2012 roku (nie pamiętam dokładnie który to był rok) wypłacono premie za brak wypadków. Nie pamiętam czy to była gotówka, ale wydaje mi się że dawali wtedy tablety które kosztowały około 550 zł netto. Być może były one właśnie dane jako prezent za brak wypadków. Nie pamiętam żebym dostawał jakieś większe pieniądze za brak wypadków w pracy. To, że przez trzy lata nie było wypadków było tylko zasługą załogi. Większość załogi stanowili wtedy ludzie zatrudnieni jeszcze za czasów Poręby. Oczywiście wypadki były ale pracownicy nie zgłaszali ich jako wypadki i tak oto dzięki zgraniu tej załogi dostaliśmy wtedy nagrodę. Jeśli ktoś pamięta czy tablety były za brak wypadku to napiszcie bo naprawdę nie kojarzę. Ja uważam, że nagroda za brak wypadku przez 3 lata (tak było wówczas teraz nie wiem) to kpina bo to jest taki zakład, ze zawsze się ten wypadek zdarzy. Ta premia za brak wypadków było po to tak zorganizowana przez zakład żeby jej nie da\c ale fajnie się zakład chwalił przed nowymi pracownikami że takie są nagrody dla pracowników.

Wróbel Nowy wpis
@marian

Było coś takiego Panie kolego. Ale kiedy to było ????. Mi chodzi o sytuację z tamtego roku, gdzie nowy Pan dyrektor razem z Panią prezes wszem i wobec ogłaszali sukces z powodu braku wypadków i obiecywali premie. Nikt nie powiedział oficjalnie, że pracownicy zewnętrzni takowej premii nie dostaną ( bo przecież nam się nie należy ????????). Dostaliśmy wtedy tylko czekoladki w podzięce i gratulacje od Pani Prezes ????????. Także chyba jednak to nie był sukces całego zakładu skoro tak nas potraktowali. Pozdrawiam

Cnc
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Szanowny Panie Tomku i Pani Agnieszko, Czy moglibyście poświęcić chwilę, aby spotkać się z załogą, na przykład w jadalni, i omówić losy naszej firmy? Obecnie panuje atmosfera niepewności, a wielu z nas ma obawy co do przyszłości. Niech ta dyskusja będzie okazją do szczerej rozmowy o aktualnej sytuacji i planach przedsiębiorstwa. Jako pracownicy, których większość ma rodziny na utrzymaniu, potrzebujemy jasnych wytycznych i pewności co do dalszych kroków. Choć rynek pracy nie jest łaskawy, nie chcemy dłużej pracować w warunkach, które stają się coraz trudniejsze. Wiemy, że inne zakłady w okolicy oferują podobne standardy zatrudnienia, ale związaliśmy się z tą firmą i chcemy wierzyć w jej przyszłość. Czy będziecie mieli odwagę spotkać się z nami i przedstawić długofalowy plan działania firmy, czy też powinniśmy rozważyć poszukiwanie innych możliwości zawodowych?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w STALOBREX spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Kacpi

Interesuje mnie stanowisko operatora maszyn. Wiem że ogłoszenie jest już nieaktualne ale chciałbym dowiedzieć się czy będą przewidziane nowe rekrutacje w tym półroczu. Jak wyślę CV w ciemno to będzie brane pod uwagę przy szukaniu kandydatów? Dodam że mam uprawnienia na suwnicę z poziomu 0, które były wymagane.

@Kacpi

Chcesz zostać operatorem ??? Czy guzikowym ?? Obecnie praca w stx na stanowisku operatora wygląda tak . Wygraj program przykrec detal puść program odkrec detal . Ogólnie nauczysz się podstaw ale nie programowania. To już nie te czasy że każdy operator potrafił sam programować .

@Kacpi

Dzień dobry KACPI! Obecnie nie ma otwartej rekrutacji na stanowisko operatora maszyn jednakże zapraszamy do przesłania CV, gdyż z pewnością będziemy szukać kandydatów na to stanowisko w przyszłości. Posiadając już Twoje CV, będziemy się mogli z Tobą skontaktować w pierwszej kolejności i zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. W czasie rozmowy kwalifikacyjnej przedstawione zostaną możliwe stanowiska pracy (można być operatorem różnych maszyn np. maszyn obróbczych CNC lub konwencjonalnych, prasy krawędziowej etc.) oraz zakresy obowiązków. Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Czekamy na Twoje CV. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

@I co dalej

Witaj "I CO DALEJ". Dziękujemy za Twojego maila. Pragniemy podkreślić, iż osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności, mają w Stalobrex możliwość rozwoju - bardzo często pracownicy przyjmowani na jedno stanowisko, po pewnym czasie przechodzą na inne stanowiska i uczą się obsługi innych maszyn i urządzeń, w tym także mogą uczyć się programować maszyny. Pracownik, który chciałby rozwijać swoje kompetencje powinien zgłosić to swojemu przełożonemu lub do działu kadr, do czego zachęcamy. Warto także o to zapytać w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

@STALOBREX

Czy taki okres, który objęty jest nauką jest normalnie płatny i czy każdy dzień trwa tyle co typowy dzień pracy? Zastanawiam się po jakim czasie pracuje się na czymś nowym samodzielnie. Po zgłoszeniu się do działu kard jest jakiś maksymalny czas na rozpatrzenie tej prośby o awans?

Dzień dobry "IN". Okres nauki jest płatny zgodnie z podpisaną umową o pracę, podobnie czas pracy jest zgodny z podpisaną umową. Nie możemy określić precyzyjnie jak długo trwa nauka - o tym czy pracownik może pracować samodzielnie decyduje jego przełożony obserwując postępy w nauce. Zasadniczo jednak taki okres nie powinien być dłuższy niż 3 miesiące. Jeśli chodzi o wnioski o przeszeregowanie, to nie ma maksymalnego czasu na odpowiedź, ale zazwyczaj odpowiedź na dowolne pismo pracownika jest przygotowywana w ciągu 2-3 tygodni, jedynie w okresie urlopowym lub świątecznym ten okres może być dłuższy (do 1 miesiąca). Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

i co dalej

Muszę wyrazić swoje głębokie rozczarowanie po dzisiejszym cotygodniowym spotkaniu BHP w firmie Stalobrex. Zachowanie dyrektora podczas tego spotkania było absolutnie nie do zaakceptowania. Zamiast konstruktywnie omawiać kwestie dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy, dyrektor zdecydował się na krzyk, zastraszanie i nadużywanie swojej pozycji. Takie podejście tylko pogarsza atmosferę w pracy i szkodzi zaufaniu pracowników do zarządzania. Nikt nie powinien być zmuszany do uczestnictwa w spotkaniu, które staje się areną nagan i straszenia pracowników. Wszyscy zasługujemy na szacunek i godne traktowanie, nawet podczas dyskusji na temat bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę dzisiejsze wydarzenia, mam poważne wątpliwości co do kultury organizacyjnej firmy Stalobrex i jej zaangażowania w dobro pracowników. Mam nadzieję, że zarząd podejmie odpowiednie kroki w celu poprawy sytuacji i zapewnienia, że spotkania BHP będą służyć rzeczywistemu poprawieniu warunków pracy, a nie tylko atmosferze strachu i niepokoju.

@i co dalej

"I CO DALEJ", dziękujemy za Twój wpis. W związku z jego treścią, koniecznie prosimy o podejście do Pani prowadzącej sprawy kadrowe (lub do bezpośredniego przełożonego) celem umówienia spotkania i spisania notatki służbowej z opisanej przez Pana sytuacji. Po sporządzeniu stosownego dokumentu będą możliwe kolejne adekwatne kroki. Z pewnością sytuacja wymaga wyjaśnienia i umożliwienia wszystkim stronom przedstawienia swojego stanowiska, jednakże niezbędne jest sformalizowanie tego procesu. Z góry dziękujemy za Pana stawiennictwo. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

@STALOBREX

Jaka notatka było to publiczne wystąpienie dyrektora przed całym zakładem . Czy wszyscy pracownicy produkcji mamy przyjść spisać notatkę ?

@I co dalej

Dzień dobry. Jeśli dany pracownik ma uwagi, które chce przekazać w tej czy każdej innej sprawie, to jest proszony o stawiennictwo celem spisania notatki z nim. Notatka ma zawierać treści przekazane indywidualnie przez każdego pracownika, jest podpisywana i jako taka może później być wykorzystywana w kolejnych krokach postępowania wewnętrznego w firmie jak i ewentualnie przed odpowiednimi instytucjami zewnętrznymi. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

@STALOBREX

Świadomość problemu jest kluczowa. Nikt nie zgłasza się do biura kadr z zamiarem sporządzenia notatki . Zgłaszamy i nagłaśniamy zachowanie pracownika na wyższym szczeblu, które wykracza poza akceptowalne normy. Obawy przed możliwą zemstą z pewnością skłaniają do unikania bezpośredniego zaangażowania. Sytuacja taka będzie musiała być zgłoszona do właściwych instytucji.

@I co dalej

Dzień dobry "I CO DALEJ". Zgłoszony przez Ciebie problem został odnotowany i wewnętrzne kroki zmierzające do jego zbadania są podjęte. Jednakże forum internetowe nie służy do komunikacji w takich kwestiach i dlatego właśnie potrzebna jest oficjalna droga, która rozpoczyna się notatką służbową. Oskarżanie kogoś to prawo ale także odpowiedzialność. Określenie co jest, a co nie jest akceptowalną normą nie jest jednoznaczne i zależy także od subiektywnej oceny słuchacza. Dlatego zdania na dany temat są podzielone i niejednoznaczne. Niezależnie od omawianego tematu pragniemy podkreślić iż w Stalobrex oczekujemy od wszystkich pracowników, niezależnie od zajmowanego stanowiska, okazywania wzajemnego szacunku oraz kultury słownej i osobistej, a mszczenie się na kimkolwiek jest nieakceptowalne. Oczekujemy także od pracowników szanowania mienia pracodawcy i nienarażania siebie oraz innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia poprzez np. przerabianie sprzętu udostępnionego przez pracodawcę. Z pewnością podobne sytuacje nie powtórzą się już w przyszłości. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

a mialo być tak pięknie

Dzisiejsze cotygodniowe spotkanie BHP w firmie Stalobrex przyniosło mi głębokie niezadowolenie z powodu skandalicznego zachowania dyrektora. Podczas tego spotkania dyrektor używał słów wulgarnych i obraźliwych, co jest całkowicie nieodpowiednie, zwłaszcza w miejscu pracy. Ponadto groził on pracownikom konsekwencjami za stosowanie niestosownych przedłużaczy, co tylko pogłębiło atmosferę strachu i napięcia. Takie zachowanie jest absolutnie niedopuszczalne i nie godzi się z żadnymi standardami profesjonalizmu i szacunku w miejscu pracy. Pracownicy powinni być traktowani z godnością i szacunkiem, a spotkania BHP powinny służyć poprawie warunków pracy, a nie tworzeniu atmosfery strachu i zastraszenia. Jestem głęboko zaniepokojony tym, co miało miejsce na dzisiejszym spotkaniu, oraz sposobem, w jaki dyrektor traktuje pracowników. Mam nadzieję, że zarząd podejmie natychmiastowe działania w celu rozwiązania tej sytuacji i zapewni, że w przyszłości spotkania BHP będą odbywać się w sposób profesjonalny i szanujący prawa i godność pracowników.

Tomasz Turchan
@a mialo być tak pięknie

Jako, że rozpoczął Pan dyskusję o BHP chciałem się odnieść do Pańskiego wpisu. Otóż nikt nie został obrażony ani nie został zastraszony. Napiętnowane natomiast jest i będzie celowe uszkadzanie przedłużaczy o których Pan pisze, nie ma i nie będzie z mojej strony zgody na narażanie siebie i innych na wypadek który może się wydarzyć w wyniku zastosowania własnoręcznie przerobionego urządzenia elektrycznego jakim jest przedłużacz - i właśnie w przypadku dokonywania takich przeróbek należy liczyć się z konsekwencjami - i to właśnie zostało zaakcentowane na spotkaniu BHP. Pozdrawiam Pana i zapraszam do czynnego udziału w spotkaniach BHP. Tomasz Turchan

@a mialo być tak pięknie

Witaj "A MIALO BYĆ TAK PIĘKNIE"! Dziękujemy za wpis. W związku z jego treścią i zarzutami które Pan podnosi, potrzebne jest spisanie notatki służbowej z opisanej przez Pana sytuacji. Prosimy o kontakt albo z przełożonym albo z Panią Kadrową jak najszybciej. Po spisaniu tego co ma Pan do powiedzenia, podjęte zostaną adekwatne kroki. Nasza firma zawsze dąży do wyjaśnienia wszelkich spornych kwestii, zapewniając jednak aby wszystkie strony sporu miały możliwość przedstawienia swojego stanowiska. Z góry dziękujemy za Pana stawiennictwo. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

Też byłem świadkiem
@Tomasz Turchan

Panie dyrektorze ton pana wypowiedzi i wplatanie słów niecenzuralnych może świadczyć o tym że nie panuje pan nad swoimi emocjami . Rozumiem że mamy burzliwy okres ale osoby na pewnych stanowiskach powinny potrafić się opanować i konstruktywnie podejść do problemu

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie STALOBREX w przypadku pracy jako Kontroler jakości?

Rekrutacja

Dzien dobry, od kolegi który był na rozmowie wiem że jest otwarta rekrutacja na kierownika utrzymania ruchu. Nie widzę oferty na waszej stronie. Gdzie można złożyć dokumenty w celu dołączenia do procesu rekrutacji?

@Rekrutacja

Dzień dobry, obecnie nie ma otwartej rekrutacji na stanowisko Kierownika UR. Aktualne oferty są dostępne na stronie stalobrex.pl . Niezależnie od otwartych rekrutacji, zachęcamy Kandydatów do przesyłania swoich CV na konkretne stanowiska lub bez określenia stanowiska na adres : rekrutacja@stalobrex.pl . W takich wypadkach, gdy otrzymamy CV bez informacji na jakie stanowisko Kandydat aplikuje, wprowadzamy jego CV do bazy, którą przeglądamy, gdy pojawia się nowa rekrutacja. W takich sytuacjach jednak kontakt zwrotny z naszej strony może być dopiero po miesiącach od wysłania CV. Bardzo istotne jest, aby w CV umieścić klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych Kandydata w przyszłych rekrutacjach - jeśli nie ma tej klauzuli, CV nie może być przez nas przechowywane. Zapraszamy zatem do przesłania Pana CV na adres : rekrutacja@stalobrex.pl Pozdrawiamy serdecznie, życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Stalobrex sp. z o.o.

@STALOBREX

A czy jeszcze czynna jest rekrutacja na kontrolera jakości? Ogłoszenie jest z października, o ile dobrze patrzę. Mam nawet więcej, niż oczekiwane dwa lata doświadczenia na tym stanowisku, umiem mierzyć części, czytam rysunek techniczny, mam także ważne certyfikaty badań nieniszczących: VT, MT (PT). Mogę więc wiedzieć, jakie pieniądze są do zarobienia? Czy firmy dysponuje ZFŚS i jakimiś dodatkowymi bonusami dla pracowników?

Witaj HU! Rekrutacja na stanowisko Kontrolera Jakości została już zamknięta. Usunęliśmy nieaktualne ogłoszenia ze strony - dziękujemy za czujność! Niezależnie od tego ze w chwili obecnej nie prowadzimy takiej rekrutacji, zachęcamy do przesłania życiorysu wraz z klauzulą zgody na wykorzystanie w przyszłych rekrutacjach na mail: rekrutacja@stalobrex.pl . Wszelkie kwestie finansowe są indywidualnie omawiane z kandydatami, gdyż zależą właśnie od kompetencji Kandydata. W Stalobrex funkcjonuje ZFŚS oraz system premiowy - o wszystko można dopytać w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Życzymy Spokojnych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku Stalobrex sp. z o.o.

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez STALOBREX dla pracy jako Kontroler jakości są dla was satysfakcjonujące?

Jakie godziny pracy obowiązują w STALOBREX?

Dzień dobry, W zależności od stanowiska pracy, czas pracy może być różny. Jednak zasadniczo : pracownicy biurowi pracują od 8h do 16h, a pracownicy na hali produkcyjnej pracują w systemie trzyzmianowym, od poniedziałku do piątku, od 6h do 14h, następnie od 14h do 22h i od 22h do 6h. Okresowo, na wybranych stanowiskach, może być uruchamiana praca w trybie czterozmianowym, siedem dni w tygodniu. Wszelkie szczegóły można omówić w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Zapraszamy do przesłania swojego życiorysu na mail : rekrutacja@stalobrex.pl Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

Ilona
@STALOBREX

A jak często zdarza się ta praca 7 dni w tygodniu na tych wybranych stanowiskach? Czy praca w weekendy jest wtedy jakoś lepiej wynagradzana?

@Ilona

Dzień dobry Ilono! Praca w systemie czterobrygadowym występuje tylko na stanowiskach, na których to maszyna ogranicza możliwości produkcyjne i tylko wówczas, gdy Stalobrex ma więcej zamówień niż jest w stanie zrealizować przy pracy przez 5 dni w tygodniu. Trudno przewidzieć kiedy taka sytuacja wystąpi, gdyż klienci także nie są zawsze w stanie poprawnie określić ile wyrobów chcą zamówić. Zazwyczaj taki system jest wdrażany na wybranych stanowiskach (np. centrum obróbcze, prasa hydrauliczna etc) na okres od 3 do 6 miesięcy. Za pracę w systemie czterobrygadowym przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. Szczegółowych informacji można uzyskać w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

Obecny pracownik

Super firma świetnie mi się tu pracuje

Wojciech
@Obecny pracownik

Jesteś pracownikiem na UoP, czy współpracownikiem na B2B, bo i tak podobno można? I z jakich powodów podoba Ci się praca w Stalobrex? Przydałby się jakiś spis zalet i wad

@Obecny pracownik

Drogi Obecny Pracowniku! Dziękujemy za Twój pozytywny wpis. Cieszymy się, że praca w Stalobrex daje satysfakcję. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanego dnia! Stalobrex sp. z o.o.

Będzie w niedalekiej przyszłości jakaś nowa rekrutacja na Spawacza Konstrukcji stalowych? Mąż chciałby startować, a na stronie firmy jest tylko stare ogłoszenie. Jest jakiś system premiowy na tym stanowisku? I szkolenia jakieś?

@Marta

Witaj Marto! W chwili obecnej nie ma otwartej rekrutacji na stanowisko Spawacza, jednakże zachęcamy do przesłania życiorysu na maila : rekrutacja@stalobrex.pl Wówczas, gdy tylko będziemy znów zatrudniać spawaczy, w pierwszej kolejności będziemy się kontaktować z osobami, które się do nas zgłosiły. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

Abc

Witam czy wiadomo coś więcej ile będzie wypłacone na 20lecie Stalobrexu? Bo na hali różnie mówią ale miedzy 1000-1500 . W innych firmach to po kilka tyś ludzie dostawali albo wypłata x2 .

@Abc

Witaj ABC! Dziękujemy za Twoje pytanie. Wszelkie informacje dotyczące obchodów 20lecia Stalobrex są ogłaszane wewnętrznie w firmie, zgodnie z przyjętymi zasadami. Zachęcamy do ich śledzenia. Pozdrawiamy! Stalobrex sp. z o.o.

Krzychu

Nie polecam współpracy (najemnikom) z tą firmą, nie znasz dnia ani godziny kiedy cię wyrzucą. Po długoletniej, nienagannej współpracy, pozbywają się człowieka z dnia nadzień, nie podając nawet powodu. Ale tak to jest tu też firm zewnętrznych nie traktuje się poważnie.

krzychu 2

a długo pracowałeś

@krzychu 2

7lat

Jolanta
@Krzychu

po 7 latach pracy jesli miales umowe o prace nie moga cie wyrzucic z dnia na dzien, masz zgodnie z KP 3 miesieczny okres wypowiedzenia wiec przez ten czas mozna szukac nowej pracy, no nie?

@Krzychu

Drogi KRZYCHU, dziękujemy za Pana wpis. Pragniemy pokreślić iż każda decyzja o zakończeniu współpracy podejmowana jest w Stalobrex po dokładnej analizie i musi być uzasadniona. Nie jest możliwe, aby Stalobrex pozbywał się osoby, która przez wiele lat wykonywała swoje obowiązki nienagannie. Jeżeli jednak poczuł się Pan w jakikolwiek sposób potraktowany niewłaściwie, prosimy o kontakt z firmą, która skierowała Pana do Stalobrex celem zorganizowania spotkania, na którym wyjaśnione zostaną wszelkie wątpliwości. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

@STALOBREX

(usunięte przez administratora) Pracodawco, ludzie którzy tam pracowali dobrze wiedzą jak jest.

Zzz
@Jacek

W pełni się zgadzam to jest forum pracowników a nie w 90 procentach wpisy ,, rzecznika prasowego.. Pseudo Pracodawcy na zasadzie kopiuj -wklej ŻENADA

@Jacek

Drogi Jacku. Dziękujemy za Pana wpis. Prosimy aby na forum nie używać wulgaryzmów. Ponieważ Pana wpis nie zawiera żadnych konkretów, trudno nam cokolwiek skomentować, natomiast pragniemy zauważyć iż ludzie którzy pracowali w Stalobrex dobrze wiedzą jak było wówczas gdy pracowali - jeśli już nie pracują, to nie mogą wiedzieć jak jest. Jeśli chciałby Pan się podzielić jakimiś uwagami, które pomogłyby nam polepszyć funkcjonowanie naszej firmy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu na maila sekretariat@stalobrex.pl Dobrego dnia! Stalobrex sp. z o.o.

@Zzz

Drogi ZZZ. Forum jest dla każdego, kto pragnie przekazać jakieś konkretne rzeczowe informacje lub dowiedzieć się czegoś o firmie Stalobrex, a nie tylko dla pracowników. Także Pracodawca ma prawo wypowiedzieć się i przedstawić swój punkt widzenia. Bardzo łatwo jest anonimowo napisać kłamliwy wpis, który może wyrządzić firmie lub jej pracownikom szkodę, dlatego pojawiają się odpowiedzi Pracodawcy, aby przedstawić sprawę także z drugiej strony. Bardzo nam przykro iż odpowiedzi te nie spełniają Pana/Pani oczekiwań. Jednakże zapewniamy iż nie są tworzone na zasadzie kopiuj-wklej. Natomiast w przypadku gdy tematyka wpisu na forum jest podobna, treść odpowiedzi może być podobna. Wreszcie pragniemy podkreślić że w większości przypadków wpisy Pracodawcy są odpowiedzią na wpisy uczestników forum, dlatego ich liczba raczej oscyluje wokół 50%. Życzymy dobrego dnia Stalobrex sp. z o.o.

@STALOBREX

(usunięte przez administratora) to jest wulgaryzmy. Widzę, że portkami zakład trzęsie jak są niewygodne wpisy. Szanowani potencjalni przyszli pracownicy czytajcie te komentarze pracowników i patrzcie ile jest wpisów usuniętych przez Pracodawcę. Zastanówcie się czy chcecie prawować w zakładzie który stosuje cenzurę.

@Jacek

Drogi Jacku. Tak, według naszej oceny, użyty przez Pana zwrot jest wulgarny i agresywny. Jeśli chodzi o negatywne wpisy, to oczywiście każdy Pracodawca chciałby mieć same pozytywne wpisy, ale te raczej są rzadkością, bo w naturze ludzkiej jest pisanie o tym co się nam nie podoba, niż o tym że jest dobrze. Z kolei usuwanie wpisów jest pod kontrolą GoWork, każdy usunięty wpis jest sprawdzany i jeśli wpis był usunięty niezgodnie z procedurą GoWork, to jest odgórnie przywracany. Dlatego usuwanie wpisów jest rzadkością i dotyczy głównie sytuacji gdy wpis nie dotyczy firmy albo obraża, wymienia z imienia czy nazwiska jakieś osoby. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

@STALOBREX

Drogi stalobrexie. Tak się składa że nie uzasadniłeście swej decyzji w żaden sposób. A jak pytałem o wyjaśnienie, to go nie uzyskałem. W firmie stalobrex wiedzą o kogo chodzi, niech uzasadnią swą decyzję. Pozdrawiam.

@Jolanta

Najemnicy nie mają umowy o pracę tylko działalność gospodarczą, ale chodzi o wzajemny szacunek.

@Krzychu

Drogi Krzychu. Tak, w Stalobrex jest wiadomo o kogo chodzi i dlatego tym bardziej żadne szczegóły dotyczące konkretnej osoby nie mogą być ujawniane na forum. Możemy jedynie zapewnić że powody zakończenia współpracy były przedstawione, ale jeśli w jakiś sposób nie zostały zrozumiane, to zapraszamy zainteresowanego Pana do bezpośredniego kontaktu na mail sekretariat@stalobrex.pl i umówienia się celem wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

@Jacek

ten "wulgaryzm" który jest przez Pracodawcę uznawany jako wulgarny i agresywny oraz jest ciągle usuwany , składa się z trzech liter zaczyna się na literę "W + jedna litera + jedna litera + się " , ( czyli - W** się). sami drodzy czytelnicy odpowiedzcie sobie na pytanie czy to jest wulgarne i agresywne. Chyba mi Pracowano nie usuniesz zapisanej literki "W'.

Zzz
@STALOBREX

Jaśnie wielmożny pracodawco jakie przekazujesz konkretne i rzeczowe informację o firmie poza ratowaniem wizerunku firmy

@Zzz

Drogi ZZZ! Odpowiadanie na wpisy na forum traktujemy jako przedstawianie sprawy z punktu widzenia Stalobrex. Ostatecznej oceny sytuacji dokonują Czytający. Jeśli chodzi o przekazywane informacje, to jesteśmy gotowi odpowiedzieć na każde merytoryczne pytanie, które jest zgodne z regulaminem forum i nie dotyczy kwestii poufnych ani tajemnicy przedsiębiorstwa. Zapraszamy także do kontaktu bezpośredniego na mail : sekretariat@stalobrex.pl Życzymy udanego dnia Stalobrex sp. z o.o.

@Jacek

Drogi Jacku! Tak, zostawmy Czytelnikom ocenę czy używają tego zwrotu w codziennych rozmowach z innymi ludźmi. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

Koleha

Na dzień dobry rozwalona brama i smród w szatni z szamba i co drugie słowo słyszane tam wymawiane po (usunięte przez administratora)

@Koleha

Witaj ponownie KOLEHA! Nie zgadzamy się z Twoim wpisem, a w szczególności z komentarzem dotyczącym obcokrajowców i przypominamy że tego typu komentarze sugerujące dyskryminację są zabronione. Jeśli masz więcej konkretnych uwag, uprzejmie prosimy o kontakt bezpośrednio na maila sekretariat@stalobrex.pl. Z góry dziękujemy Pozdrawiamy Stalobrex sp. o.o.

Hahaha
@STALOBREX

Czy nie ma już rozwalonej bramy, a w szatni pachnie francuskimi perfumami?.

@Hahaha

Witaj HAHAHA! Śmiech i poczucie humoru to zdrowie... Życzymy Ci wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia w 2023 roku! Stalobrex sp. z o.o.

Halina

Witam serdecznie, widzę że poszukiwany jest Kontroler jakości do firmy. Wiem, że bywają różne wymogi w tej branży. Ktoś powie, czego oczekują tutaj? Głównie mi chodzi o kwestie językowe i czy Excel trzeba mieć opanowany.

Xyx
@Halina

Język francuski sprawdza kier zmianowy (usunięte przez administratora) A exelu to nawet nie wie co to jest z zawodu budowlanka

krzychu
@Halina

za moich czasów pań nie przyjmowali na te stanowisko. znajomośc języków obcych nie jest ważna, pracowali tam po zawodówkach i też dawali rade

@Xyx

Drogi Xyx - twoja wiadomość nie wnosi nic. Jeśli tak Ci źle to zmień pracę. Jeśli chodzi o KJ to jak na każdym stanowisku powyżej pracowników niewykwalifikowanych znajomość języków obcych jest atutem a nie wymogiem.

@Xyx

Drogi XYX! Z przykrością czytamy Twój wpis, gdyż zawiera on nieprawdziwe informacje (np. nie ma w Stalobrex takiego stanowiska pracy jak Kierownik zmianowy) oraz obraża pracownika naszej firmy. Ponadto, wprowadza w błąd osobę, która zadała pytanie na forum. Forum nie służy zabawie ani oszczerstwom, dlatego uprzejmie prosimy o stosowanie się do zasad tu obowiązujących. Z góry dziękujemy! Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku! Stalobrex sp. z o.o.

@Halina

Droga Halino! Dziękujemy za Twoje pytanie. Na stanowisku Kontrolera jakości nie jest wymagana znajomość języka obcego. Oczywiście jest ona zawsze plusem, gdyż odwiedzają nas zagraniczni klienci, ale nie jest to warunek konieczny. Excel jest wykorzystywany w pracy przez Kontrolerów, głównie w zakresie wpisywania danych np. zmierzonych wymiarów, ilości wykrytych wad spawalniczych etc. Jeśli jest taka potrzeba, pracownik jest szkolony wewnętrznie, aby mógł wykonywać swoją pracę. Szczęśliwego Nowego Roku! Stalobrex sp. z o.o.

Koleha

Ale po co przyjeżdżać robić masę próbek i nawet nie otrzymać tego dnia odpowiedzi co do zatrudnienia i zarobkow

@Koleha

Dzień dobry KOLEHA! Naszym zdaniem warto obejrzeć nowy zakład pracy i przekonać się na własne oczy, gdyż nie wszystko co się przeczyta lub usłyszy jest prawdziwe. Ponieważ ostateczna oferta pracy musi być wewnętrznie zatwierdzona w Stalobrex, dlatego czasami odpowiedź co do zatrudnienia i zarobków nie jest podawana w tym samym dniu co rozmowa kwalifikacyjna, jednak staramy się by informacja zwrotna była przedstawiana kandydatom jak najszybciej. Za ewentualne opóźnienia, z góry przepraszamy! Miłego wieczoru! Stalobrex sp. z o.o.

Może Nowy

Witam jak wygląda praca na stanowisku spawacza? jakie zarobki (od -do )dla nowych pracowników pozdrawiam serdecznie ????

@Może Nowy

Witaj MOŻE NOWY! Dziękujemy za Twój wpis. Stalobrex produkuje konstrukcje głównie dla przemysłu kolejowego lub maszynowego. W zależności od tego czy pracuje się na projektach kolejowych (bardziej wymagających) czy na projektach dla branży maszynowej, wynagrodzenie spawaczy jest różne. Dlatego najlepiej przyjść na rozmowę kwalifikacyjną, w czasie której kandydat wykonuje próby i wówczas możliwe jest określenie indywidualnego poziomu wynagrodzenia. W czasie rozmowy można oczywiście zobaczyć halę i miejsce pracy spawaczy. Zapraszamy! Stalobrex sp. z o.o.

@Może Nowy

Trójka na start , próbki robisz pod badania ,wszystko szlifujesz i skrobiesz z odprychow powodzenia !

Izabela
@Koleha

A po jakim czasie można się spodziewać, że będzie się zarabiało z cztery tysiące? Często są podwyżki?

@Izabela

Droga IZABELO! Dziękujemy za Twój wpis. Pragniemy poinformować, iż niektóre wpisy na forum nie zawierają prawdziwych danych, w szczególności nie polecamy czytania wpisów dotyczących wysokości zarobków. Każdy kandydat w trakcie lub po rozmowie kwalifikacyjnej otrzymuje propozycję wynagrodzenia w zależności od swoich kwalifikacji i umiejętności. Zapraszamy zatem do wizyty na zakładzie i wyrobienia sobie własnego zdania na temat poziomu wynagrodzeń. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

Halina
@STALOBREX

No dobrze, ale czy naprawdę ten system wynagradzania jest taki unikatowy dla każdego, że nie macie żadnych przewidywalnych widełek dla pracowników na różnych stanowiskach, które można byłoby podać, żeby rozwiać normalne ludzkie wątpliwości? Ciekawa jestem bardzo.

@Halina

Dzień dobry Halino! Dziękujemy za Twój wpis. Nie stosujemy żadnych oficjalnych widełek, nawet te które podawane są w ogłoszeniach o pracę mają charakter mocno poglądowy. Na niniejszym forum nie podajemy żadnych danych finansowych. Wynagrodzenia spawaczy różnią się znacząco, w zależności od tego jakie wyroby spawacz wykonuje. Dlatego zachęcamy do złożenia CV i przyjazdu na rozmowę kwalifikacyjną. Pozdrawiamy serdecznie Stalobrex sp. z o.o.

Grzechu

Na migomat tam potrzebują? Mom papier ino nie ważny, zech spawol ramy wcześniej, co za próbki w poziomie spawom

Zostaw merytoryczną opinię o STALOBREX - Wysoka

• Jak się pracuje w STALOBREX?

Zobacz opinie na temat firmy STALOBREX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STALOBREX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

STALOBREX