Porta KMI Poland

Opinie o Porta KMI Poland

Czy w Porta KMI Poland jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Nie

Olga
@Pks

Może napisałbyś coś więcej. Przecież przełożony jest od tego aby próbować łagodzić wszelkie spory i rozwiązywać problemy. Sugerujesz, że w firmie tego nie ma?

@Olga

Jeżeli istnieje problem to przełożony ( mistrz) nie chce ingerować i najlepiej aby pracownik go rozwiązał. W momencie jak mówi się że jest problem to strach oblewa mistrza, na tych stanowiskach mistrzowie nie są wystarczająco kompetentni. Nie znają prostych czynności związanych z produkcją, komputer to czarna magia. Tyczy się to mistrzów jak i brygadzistow którzy biorą pieniądze za nic i siedzą w mistrzówce pijąc kawę, oglądając (usunięte przez administratora) przeglądanie allegro itp.

Lamus z Olecka

Problem jaki problem ? to twój problem, nie ma w porcie problemów, i nigdy nie było ! siedzimy nic nie robimy a problemy same się rozwiązują . Ciemnogród łatwo idzie sterować ????

Pracownik SW4

No i stało się na urlopy w okresie wakacyjnym mogą liczyć ci którzy nie chorowali i nie brali dnia wolnego na żądanie nie korzystali z opieki nad dzieckiem w okresie panowania pandemii.Zostaliśmy podzieleni na ludzi lepszego i gorszego sortu.Podjęcie pracy w porcie polecam tylko samotnym którzy nie mają dzieci i nie zachorują,co mam powiedzieć dzieciom ,wakacje spędzimy razem we wrześniu jak pójdziecie na wagary.Moim zdaniem jest to Dyskryminacja ludzi.A co do podwyżek to słyszymy że w grudniu ( popołudniu ).Chory zakład.Omijajcie.

@Pracownik SW4

Rozdawane były teraz podwyżki, kierownik jak prezydent przyjechał na 3 zmianę aby wręczyć, brakowało szampana i oklasków

Korzen lamus
@PKS

Haha to nie byla podwyzka tylko wyrownanie

@Korzen lamus

To były podwyżki akurat tak się sklada

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Porta KMI Poland?

Pks

Owszem, wyjazdy codziennie do pracy, impreza na stołówce, spotkania integracyjne na linii produkcyjnej ewentualnie palarni na przystanku.

John

Szczerze odradzam, bajzel w firmie, nie douczone zarzadzanie, kierownictwo, technolodzy, bez wiedzy. Brak warunków szkodliwych, podejście przedmiotowe do pracownika. Szkoda czas, płaca słaba.

W trakcie składania

Jaka oferta na przyszłość Adam lojewski 19 300 Ełk fizyczny oczekuje oferty pracy

Drodzy koledzy, czy wiecie po co jest zamontowany monitoring w firmie? Zamontowano go dlatego, żeby dbać o bezpieczeństwo, jakość produkcji i chronić się przed wypłynięciem istotnych informacji na temat technologii poza teren zakładu. Proszę, zajrzyjcie do KP, bo tam jest to opisane. Kamera skierowana na naszą palarnię to pomysł wbrew zapisom Kodeksu, ale to już szczegół. Monitoring nie jest po to, żeby Szef Zakładu z miejsca jakim jest prywatne mieszkanie Was monitorował i zwracał uwagę co kto robi i co mu się podoba albo nie podoba. Ja mam takie pytanie. Czy korzystając z internetu z wykorzystaniem sieci poza firmą, nasze dane osobowe w postaci wizerunków są dobrze chronione? Bo ja mam np wątpliwości. Nie wiem, czy w prywatnym mieszkaniu nie ma innych osób, które mogą mieć dostęp do takich informacji z videonadzoru. Sprawa zostanie zgłoszona Inspekcji Pracy, bo o ile dyrektor upominający zdalnie z poza firmy jest mało śmieszny, to inne aspekty mnie np napawają strachem o bezpieczeństwo moich danych. Przypominam także kolegom, że takie informacje jak częstotliwość wychodzenia do toalety czy przyjmowania płynów, jest informacją wchodząca w zakres wiedzy o Waszym stanie zdrowia i pracodawca nie może uzyskiwać od Was takich informacji. Pozdrawiam.

Stary pracownik

Odnośnie tematu kamer były montowane dla bezpieczeństwa firmy w razie pożaru chodziło o ubezpieczenie w razie pożaru a to że oni kamery mają skierowane na ludzi tak to jest pełny mobing

Darek

Co sądzicie o stanowisku planowanie produkcji? Rozwojowe stanowisko, dużo pracy? Jaka panuje tam atmosfera? Ludzie pomocni?

Tomasz82

nie polecam,w marketingu bezbnadziejna atmosfera,odeszłem ze względu na mobbing!

Byk
@Tomasz82

Co robiłeś w dziale marketingu? Ile ludzi tam pracuje? Dlaczego uważasz że jest tam beznadziejna atmosfera?

Tomasz82
@Byk

Pracowałem nad innowacyjną strategią dotarcia do nowych klientów,ludzie tam pracujący byli na tyle bezczelni łącznie z dyrektorem,że rozmawiali za plecami,wbijali inteligentne szpile,powiem że mentalność momentmi bolszewicka,oh i niemiecka bo część nazwisk tam jest niemiecka.Przeszedłem do mniejszej konkurencji i przynajmniej mnie doceniaja i mam fajnych ludzi,Porta to złe wspomnienia!

Bzdura
@Tomasz82

To ciekawe, bo w marketingu od lat żaden Tomasz nie pracował. Idź trolować gdzie indziej.

haha
@Bzdura

No nie, miał się chłop przedstawić z imienia i nazwiska i podać numer pesel.

Pracownik Porty

Ktoś tam niżej ciągle napomina, że na wysokość pensji, powinien być brany pod uwagę, jako jeden z głównych kryterów, staż pracy. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Czasy "czy się robi, czy się leży" już dawno minęły. Powinno płacić się głównie za wartość dodaną, którą wytrzowył pracownik - bo za to zapłaci klient. W innym wypadku, po co się starać? Czas i tak upłynie... a tak, jeżeli firma faktycznie daje wynagrodzenie ZA PRACĘ (a nie staż pracy, dziwne, co nie?) to pracownik ma pewność, że jego wysiłek zostanie doceniony i dostanie podwyżkę, co nakręca jego motywację. I podwyżki też powinny być dobre, żeby pracownik je odczuł, a nie takie, że zje je premia :)

Lidia
@Pracownik Porty

Można Ci po części przyznać rację. Dziękuję, że zechciałeś podzielić się z nami swoimi przemyśleniami. Teraz już chyba możemy spokojnie przejść do dyskutowania na temat samej specyfiki pracy w Porta KMI Poland. Ciekawi mnie szczególnie jedna kwestia. Czy wspomniany pracodawcą dba o Wasz ciągły rozwój poprzez organizowanie na przykład jakichś szkoleń? Chętnie dowiemy się, jak to wygląda.

@Pracownik Porty

Reprezentujesz typowo korporacyjne podejście. Wg Ciebie liczą się najbardziej produktywni, a co z Tymi, którzy już zostawili swoje zdrowie i energię budując firmę, do której ci młodsi i bardziej produktywni mogą przyjść? A co z doświadczeniem, co ze znajomością problemów i umiejętnością radzenia sobie z nimi? Co z wiedzą jaką posiadają pracownicy z długim stażem? Co będzie, jeśli kiedyś ktoś nie uzna Twoich zasług i doświadczenia, tylko wymieni Ciebie na bardziej produktywny model? Co pomyślą ci produktywni, kiedy zobaczą jak firma traktuje doświadczonych pracowników z wieloletnim stażem? Czy ci, którzy pracowali latami na tę wartość dodaną już się nie liczą? Stażowe i uznanie dla wieloletnich pracowników nie bierze się bez powodu. Pomyśl trochę.

Jan
@Wieloletni

Zgadzam się, że dłuższy staż powinien być odpowiednio wynagradzany, to ważne dla pracowników. Widzę, że znasz firmę od środka, może powiesz czy warto myśleć o zatrudnieniu w Porta KMI Poland? Jakie Twoim zdaniem są tu perspektywy rozwoju, jaka panuje atmosfera w pracy? Ciekaw jestem co mógłbyś powiedzieć na ten temat, napisz proszę.

Stop manipulacji
@Jan

Widzę że ludzie z go work już wyrażają swoje zdanie na temat firm. Czy to zgodne z regulaminem? Czy to już nie manipulacja?

@Jan

Firmę znam bardzo dobrze. Z pewnością jest to solidny pracodawca jeśli chodzi o terminowość wynagradzania, wszystko jest rozliczane tak jak trzeba. Pracodawca w ogłoszeniach wskazuje, że pracownik ma wpływ na kształtowanie wynagrodzenia przez swoje zaangażowanie, a odnosi się to do premii, wyliczanej na podstawie nakładu czasu pracy i jakości przekazanych produktów. Może się zdarzyć tak, że pracownik będzie się starał, a koledzy w następnych stadiach procesu już mniej, a wszystko rozliczane jest ogólnie, więc o indywidualnym wyróżnianiu nie ma mowy. Stawki rosną bardzo wolno. Zanim osiągnie się naprawdę satysfakcjonujący poziom, to upływa dużo czasu. Firma słabo wypada jeśli chodzi o BHP. Wystarczy za przykład zakładowa spawalnia, gdzie jakość wyciągów i wentylacji pozostawia (mówiąc delikatnie) wiele do życzenia. Podobnie np przy przygotowaniu skrzydeł do malowania, gdzie cały dzień wdycha się szkodliwe substancje lotne, a zabezpieczenia przed skutkami takiej długotrwałej pracy są mizerne. Atmosfera w pracy jest coraz gorsza i na przestrzeni lat wiele się popsuło w tym temacie. Ustanawiane wysokie normy wykonania, przy bardzo słabym dostosowaniu stanowisk pod względem ergonomii i zwykłej wygody, sprawiają problem nowo zatrudnionym osobom. Na pewno plusem jest możliwość uzyskania dodatkowego przychodu przez pracę w godzinach nadliczbowych, ale to też nie jest jakaś stała i za chwilę nadgodzin może nie być. Jeżeli ktoś już pracuje kilka lat i udało mu się uzyskać odpowiednią stawkę, to z racji przyzwyczajenia chwali sobie. Jeśli chodzi o nowych pracowników, ja osobiście odradzam.

@Pracownik Porty

Ok, nie powinno się dawać podwyżek za staż, tylko za umiejętności. Ale jak nowy pracownik dostaje więcej, niż pracownik z np. ośmioletnim doświadczeniem, to teoretycznie powinien więcej umieć, a tak nie jest. Wszystko trzeba pokazać, każdy szczegół na maszynie wytłumaczyć, mimo że się mniej zarabia

@Pracownik Porty

Ma pewność że dostanie podwyżkę? Zostanie doceniony? Motywacja? Nie wiesz co piszesz. Tego tam nie ma. Tu nie chodzi o to czy się robi czy się leży. Stażowe powinno być za umiejętności jakie posiada. Młody ma taką samą stawkę jak ludzie którzy pracują latami, czy to jest sprawiedliwe? Chociaż w taki sposób powinni jakoś wynagrodzić te lata pracy, poświęcony czas i zdrowie.

@Lidia

Nie ma szkoleń i nie dba

Pracownik SW4
@Lidia

Brak szkoleń.Nikt nie dba oto żeby pracownicy mieli podnoszoną kwalifikacje wiąże się to z podwyżką.

Nos
@Pracownik Porty

Mlonie ile ty pracujesz ? Że filozofujesz , placa i stawka powinna zależeć od umiejętności ,kreatywności ,zorganizowania sobie stanowiska pracy, systematyczności i jak najbardziej stażu pracy! Bo to powinna być forma wdziecznosci ,nagrody i poszanowania pracownika przez lata wkładu ,zostawionego zdrowia i czasu dla rozwoju każdej firmy ! A nie że "kot" przyjdzie dostanie jeszcze gadżety na zachętę ,kubek na mleko i szczęka ,że za mało zarabia, że zajarać nie ma jak, a to soboty on nie będzie pracował, i wszędzie ciężko! DO PRACODAWCY zacznijcie doceniac bardziej tych , którzy chcą pracować a nie spadochroniarzy i kombinatorów.

@Nos

Paradoks Porty: Łatwiej zatrudnić 20 osób bez doświadczenia niż zatrzymać 1 osobę wykwalifikowaną. Dać dla 1 osoby min 2 zł nie ma szans Dać dla 20 osób po 17,20 zł bezproblemu które odpadną szybciej niż się wydaje. Porta chwali się że 40 % załogi pracuje ponad. 10 lat ale ten współczynnik maleje

Kreator

Pytanie, jak wygląda praca kobiet na produkcji? Czy pracują w Porta?

@Kreator

Na wydziale PKM tylko na dziale pakowania. Ciężka i monotonna praca pod presją. Nie polecam. Na PKS pracuje więcej kobiet, bo jest więcej pracy dla nich. Generalnie lepiej poukładany i zarządzany zakład. Pakowanie na PKM to nieporozumienie.

@Wieloletni

Nie jest poukładany, chaos totalny panuje, brak organizacji pracy tyczy się to SW6 i SW4, płynność jest jedynie na SW2

@PKS

Wpadnij na PKM na pakowanie, to zobaczysz co to chaos i brak organizacji ;).

@Wieloletni

Podwyżki były teraz? Jak z nadgodzinami? Wychodzicie na prosto?

@Kreator

Dotyczy Ełku. Wydział Sw2 mycie skrzydeł na lini produkcyjnej ewentualnie kompletacja, SW6 okuwanie i podawanie materiałów dla pakowaczy a czasami nawet pakowanie. Renowacja - naprawy bieżące, lakiery itp. Czasami praca na lini. SW4 zakładanie produkcji - bardziej komputerowa praca i liczenie materiału. Ogólnie coraz więcej kobiet robi.

Wieloletni

Ja mam takie pytanie dotyczące dziwnego obyczaju w firmie. Czy normalną jest praktyka, gdy jeden z pracowników wyższego szczebla, w czasie pracy, handluje pieczywem? Facet przyjechał gdzieś z Polski usprawniać produkcję i rozwiązywać problemy, a handluje na zakładzie pieczywem :). To kolega pana dyrektora, więc może, ale czy to jest normalne? Co z higieną, co z bezpieczeństwem w czasie pandemii. Czy to tylko ja widzę, że kogoś poniosła fantazja?

Oczywiście że nie

Eh.

Co sądzicie o braku podwyżek w czerwcu i dodatkowych premiach dla "wybranych"

@Eh.

Wykorzystanie sytuacji koronawirusa. Najlepsza wymówka pomimo dobrych zamówień

non

nie polecam tam pracy!

@non

Powiedz innym dlaczego, żeby wiedzieli czego mogą się spodziewać

Młody

Cześć, czy osoba bez doświadczenia ma szansę na zatrudnienie jako operator maszyn w Porta KMI Poland? Czy praca jest ciężka fizycznie lub skomplikowana? Na jakie stawki można liczyć na start?

N
@Młody

Aktualnie na start to chyba 17.20-17.50 brutto czyli tyle co ludzie po x latach pracy... Szanse są, a to czy praca ciężka czy nie to już zależy od stanowiska i chęci

Przemysław
@N

Napisz, czy jeśli są przyjmowani pracownicy bez doświadczenia w zawodzie pracodawca oferuje szkolenia wdrażające, a bardziej wykwalifikowani pracownicy pomagają nowym osobom? Takie informacje bardzo mi pomogą, więc mam nadzieję, że je dodasz.

@Przemysław

Jeżeli chodzi o PKS system. Nie musisz mieć doświadczenia żeby iść na maszynę. Szkolenie wdrażające? Mistrz który jako że jest mistrzem powinien takie szkolenie przeprowadzić prawda - wręcz przeciwnie nie umie nic! Obejmuje jedynie takie stanowisko. Przeszkoli Ciebie pracownik który pracuje x czasu i tyle. Maszyny są bardzo ale to bardzo stare. Awarie na porządku dziennym, wykonane elementy mają wady maszynowe. Maszyny są proste i nie ma filozofii. Podwyżka? Może i dostaniesz a ile tego nikt nie wie. Dlaczego? Ponieważ w firmę panuje tzw kolesiostwo. Masz doświadczenie czy nie jesteś na jednej płaszczyźnie. Jedynie wybrańcy losu mają dobrze. Pamiętaj że ryba gnije od głowy.

Kpina

Tam już Ukraińce uciekaja

XDDDDD

Porta, Porta, firma marzeń. Jedna z wielu firm w Ełku która ma kontrakt ze wszystkimi liniami lotniczymi i biurami podróży. W sam raz dla młodych, ambitnych, myślących ludzi. Przyjść, zarobić i sp***alać za granicę xD Nic więcej nic mniej. Chyba, że jako poligon doświadczalny i wykonywanie prywatek to polecam. Najlepsze są te ściemniacze podpier***cze. Nic nie zrobi a sam doniesie, że ktoś inny wolniej lub nie robi xD Polecam każdemu młodemu, naprawdę. Stawka na start lepsza niż starego pracownika, zarobki w okolicach 2500zł bez sobót i niedziel, robić prawie nie trzeba bo pracowników brakuje więc i tak nie wywalą, oby podpisać umowę na 3 lata i macie jak w raju. 13/12 polecam M.G.

ww

Na jaką stawke netto może liczyć konstruktor lub programista maszyny Prima P?

@ww

18 zł, owoce we wtorek i pracę w młodym dynamicznym zespole.

Portowiec

No tak potwierdzam brak perspektyw. Skoro mistrz produkcji lub brygadzista jest po zawodowce ktorzy nie potrafią złożyć poprawnie zdania. Jedyne słowo które mówią bez błędu to k......

Ciekawi mnie jedna kwestia. Ocena firmy na tak dużym portalu jak Go Work jest bardzo niska. Pojawia się wiele opinii, które nie są pisane z niskich pobudek dokuczenia dyrekcji czy innym przełożonym, a poruszane są istotne problemy, min bezpieczeństwo. Dlaczego dział HR nie próbuje wchodzić w interakcję z pracownikami na tym forum i nie pokazuje tym samym, że sprawy pracowników i poruszane problemy są dla firmy rzeczywiście istotne? Z tego co widzę na Go Work, to sporo firm obrało taką drogę i jest to rzeczywiscie budujące, że są jeszcze pracodawcy, dla których opinia o firmie w sieci coś znaczy. Gdzie jest firma Porta w wątku na Go Work?

Dorota

@Pracownik Osoby szukające pracy w danym miejscu chcą uzyskać jak najwięcej informacji. Pracujesz w Porta? Jesteś zadowolony z warunków zatrudnienia?

@Dorota

Nie, nie jestem zadowolony i od jakiegoś czasu rozglądam się za innym pracodawcą. Kasa nie za tęga, a do tego dochodzi brak perspektyw na jakikolwiek rozwój. Jak człowiek nie ma natury lizusa, to niestety nie ma szans na awans w strukturach firmy. Nie liczą się kompetencje, tylko kolesiostwo. Coraz bardziej mnie to męczy. Dziwi fakt, że pomimo tylu krytycznych głosów zarząd firmy nie podejmuje żadnych działań.

Stary wiarus.

Wraz z przyjściem nowego Szefa Zakładu atomsfera uległa pogorszeniu. Ci, którzy nie mają pojęcia o robocie teraz zostali wielkimi fachowcami, a ich jedynymi atutami jest lizusostwo i donosicielstwo. Ludzie nie chcą ze sobą rozmawiać, bo już niewiadomo do kogo można tam mieć zaufanie. To jest zgroza. Odchodzą pracownicy, którzy mieli fach w ręku i pracowali na kluczowych maszynach. Co chwila ktoś odchodzi. Nawet mistrzowie odchodzą z pracy, bo mają dosyć tego co tam się dzieje. Kiedyś, była dobra atmosfera i nawet trudna praca przychodziła lżej, bo było więcej życzliwości i brygady to były prawdziwe zespoły. Teraz bardziej przypomina to zbieraninę przypadkowych osób, które przyszły tu tylko na chwilę. Niech zatrudnią jeszcze jednego specjalistę z Warszawki za 10k, który będzie jeździł po ludziach, to na pewno będzie lepiej. Ja daję PKM - owi jakieś 3 lata, jak tam z załogi zostanie tylko garstka zasiedziałych i lizusy z lewymi rękami do roboty jako nadzór. Pozdrawiam!

Mieczysław
@Stary wiarus.

Widzę, że wiele kwestii nie podoba Ci się u tego pracodawcy. Może jednak są jakieś pozytywne aspekty, którymi mógłbyś się podzielić? Zachęcam do wypowiedzi.

Zostaw merytoryczną opinię o Porta KMI Poland - Ełk

• Jak się pracuje w Porta KMI Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Porta KMI Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Porta KMI Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Porta KMI Poland?

Kandydaci do pracy w Porta KMI Poland napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Porta KMI Poland